מחזור 14 בליגת העל: חיפה ניצחה, נתניה והפועל אכזבו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏12/12/08.

1. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אני חירש או שנדמה לי?!?!
    את השער השלישי של בית"ר הבקיע עמית בן שושן ולא שמואל קוזוקין, ככה אני רואה בתקציר!
    ואבי מלר באולפן הסופר קלאסיקו שהעביר את התקציר ,במהלך המחצית במשחק בקאמפ נואו,
    של המשחק בטדי, ראו בבירור שאת השער השלישי מבקיע בן שושן והוא: "וקוזוקין שם את השלישי" http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/12/08
  2. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחם, לא רק שאני אוהד מכבי חיפה, אני מודה בלי שום בעיה שלא היה פנדל ולפני שבוע ארבייטמן היה בנבדל. עכשיו נראה אותך מודה על זה שלא היה בכלל פנדל שלכם בסכנין (על העונה שעברה אני חוסך ממך עגמת נפש כי לא ראיתי את התקריות בהן ברוך דגו היה מעורב בהן).

אני בטוח שעכשיו הולכים לדפוק את מכבי חיפה בשביל 'לאזן את התמונה', ובטוח שפתאום בחודשים הבאים כל שריקה מפוקפקת הולכת לכיוונה של הפועל ת"א. הקרקס התקשורתי של גוטמן וחבריו ישפיע על השופטים וברור שמהיום תהנו מטעויות של השופטים.

בכל מקרה ב'וואלה' קראתי כתבה מעניינת וטובה

4. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אמרתי שהפנדל בסכנין היה צודק?
    אני לא אמרתי את זה, אבל זה לא משהו שאני יתלונן עליו כמו שאף אחד מאנשי חיפה או מאוהדיה לא התלונן על הגול בנבדל.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לפחות הודיתי בפה מלא שלא היה שער, ארבייטמן היה בנבדל. הפועל ת"א נשדדה בשני המחזורים פעמיים, אבל כן קיבלה העונה כבר מתנה בסכנין. את הפנדל מאיר כהן עצר וזה אולי מה שמרגיז את אלי גוטמן עכשיו...

6. King Kenny Member

לכל אלה שאומרים שהחילוף של ידין בלאלה הוא חילוף מגעיל והגנתי, אני חייב להגיד שהבנת הכדורגל שלכם לוקה בחסר. לפני החילוף הזה הפועל שיחקה עם קשר אחורי אחד, הקשר הזה היה נאתכו שזה ממש לא התפקיד שלו, המרכז שלנו היה פרוץ כשנאתכו שם לבד, לכן החילוף הזה היה חילוף טוב.
    הפועל ממש לא שיחקה כמו קבוצה קטנה, שלטנו בכדור, הגענו להזדמנויות ופשוט לא השכלנו לנצל אותן.
    אפרופו נאתכו, הוא היה מצוין אתמול, המסירות שהוא הביא ללאלה היו פשוט מדהימות, אני לא מבין איך לאלה לא הבקיע אתמול. גם קנדה היה מצוין אתמול עד החילוף ההזוי של גוטמן.

לגבי הפנדל, זה ברור שלא היה פנדל, באותה מידה שבאדיר תפס לשחקן ק"ש בחולצה אז השחקן ק"ש הדף את באדיר לרצפה בזמן שהם קפצו. הפנדל הזה בא משום מקום, שחקני ק"ש והשחקן שכביכול נעשתה עליו העבירה אפילו לא ציפו לפנדל ולא ביקשו והמשיכו לשחק כרגיל. שוב הקוונים שודדים אותנו.

7. Number 8 Member

לפי דעתי לא היה פנדל, אין לי מושג איך הקוון ראה יד, משיכה בחולצה או כל דבר אחר, אבל אני שמח על כך. הגיע הזמן שגם קבוצות אחרות יחוו את תחושת הקיפוח. כמו שמכבי ת"א איבדה 6-9 נקודות בגלל טעויות של השופטים, שתסכימו איתי שעם הנקודות הללו מכבי הייתה במקום אחר העונה, מנטליות אחרת והכל היה הרבה יותר טובה, אז הגיע תורן של קבוצות אחרות להתחיל לאבד את המטרה שלהן בגלל טעויות שיפוט, אם זאת הפועל ת"א או מכבי נתניה.

8. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה שלא אמרתי פה בפורום שלא היה פנדל לא אומר שלא אמרתי את זה, אם תשים לב העונה הגבתי אולי אחרי 5 משחקים של הפועל, אתמול לא הגבתי וגם אז לא הגבתי. אתה לא יכול לדעת מה השיחות הפרטיות שלי עם חברים או אנשים שקרובים אליי.

9. הפועל_23 Member

אתם תקועים על ה"מתנה בסכנין" אבל שכחתם שבאותו משחק נפסל גול חוקי של מהארן לאלה, וגם הגיע פנדל שעשו עליו קודם לכן ומשיח לא שרק.
    אז אפילו שם אי אפשר להגיד שהם קיבלו מתנות.

10. Raulito Madridista

שי,
    אתה מתעלם מהעובדה שבמשחק נגד סכנין נפסל להפועל ת"א שער חוקי של מהראן לאלא. נכון שלא בטוח שהעניינים צריכים להתנהל ככה, אבל אני בטוח שפסילת השער השפיעה על השופט שהבין שטעה ולכן קיבלנו פנדל, הרי ברור שלא הגיע לנו. יש את הקטע הפסיכולוגי הזה אצל שופטים, אי-אפשר להתכחש לזה. טוב או רע? קשה לי להחליט.

השופט(הקוון יותר נכון) מנע מאיתנו ניצחון אתמול, הרי ק"ש לא הייתה בכלל במשחק, אבל אני מאשים כמעט באותה מידה גם את הפועל. במקרה הספציפי הזה אומנם היינו מנצחים, אבל לטווח הארוך זה לא היה עובד, וחבל שספגנו את השיוויון דווקא מטעות שיפוט ולא מאיזה מהלך כדורגל של ק"ש(מדהים איך הקבוצה לא מתפקדת כבר הרבה זמן ואני לא בטוח שאלי כהן הוא הפיתרון המתאים, שחקנים בק"ש כבר מתחו ביקורת על המינוי שלו).
    אלי גוטמן אוהב לזרוק האשמות לכל עבר, אבל חבל שהוא לא מסתכל במראה, וחשוב לי להדגיש שאני רואה בחומרה את ההרכבים וניהול המשחק שלו. זה טבעי לשחק נסוג בקריית-אליעזר, למרות שחיפה למשל לא הייתה מגיעה לבלומפילד עם מגמה הגנתית ועם רגשי נחיתות(כמו שכבר ראינו בסיבוב השני), אבל נגד ק"ש בבית חייבים לשחק קצת יותר התקפי. היה ברור שהמערך האפור שלנו לא יחזיק מעמד לאורך זמן, אי-אפשר לנצח תמיד בעזרת מתפרצות, הרי רוב קבוצות הליגה משחקות הגנתי יחסית, והנה - כאשר קבוצה שיחקה נגדינו משחק נסוג, לא היו לנו תשובות. דימיטאר טלקיסקי אתמול סיפק שתי הרמות נהדרות, דבר שאף שחקן בהפועל לא עשה עד שהוא נכנס. הבולגרי חייב לפתוח בהרכב, למה הוא ולוז תמיד על הספסל?;
    הפועל השנה קבוצה עם סגל שחקנים לא רע עד אשר מסתכלים על עמדת החוד(יבואה פנטסטי, אבל חייבים לידו עוד חלוץ, ולאלא סקורר ואתמול ראינו זאת), יש לנו את הסגל לשחק כדורגל לא רע בכלל, אבל גוטמן מפריע. אני אגלה לכם סוד - בפתיחת העונה האמנתי שנוכל לזכות השנה באליפות, אבל לאט לאט הבנתי שזה ממש לא ריאלי ועכשיו אני מכוון רק למקום השני.

השער של מוסף הספורט של מעריב היום פגע בול לגבי המחזור היום -
    אוהדי נתניה מחזיקים שלט ועליו כתוב:"שמעו בדיחה - איגוד השופטים".

11. King Kenny Member

אתמול ממש לא הסתמכנו על מתפרצות, יכלנו לסיים את זה עם שלישיה או רביעיה ברשת של ק"ש אבל החטאות ממצבים מצוינים הרסו את זה (יבואה פעמיים ולאלה פעמיים החטיאו ממצבים מצוינים). אם הם בסופו של דבר היו מבקיעים לא היו מוציאים מילה על משחק הגנתי.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי אנחנו יכולים עכשיו בשקט לידון ולהתווכח על המתנות שכן או לא הפועל ת"א קיבלה, אבל אחרי איומים על חייו של הקוון אני מעדיף שגם ראשי ומאמני הפועל ת"א יתחילו להתנהג כבני אדם לפני שייתנו בהתנהגות שלהם מעין לגיטימציה למטורף לפגוע פיזית בקוון שאולי ראה משהו שלא היה.

כולם צריכים להרגע...ואגב, אני טענתי כבר יותר זמן שאני מריח מדי פעם משהו לא טוב במשחקי ליגת העל בכדורגל. אני זוכר היטב את הפנדל המפוקפק שנתנו ב'טדי' לבית"ר ירושלים של מכבי חיפה נגד הקבוצה המקומית (אם אני לא טועה היתה שם צלילה יפהפיה של ברוכיאן שבסוף עזרה נהדר לבית"ר) ועוד פנדל שלדעתי נתן השופט משיח לאשדוד או בני יהודה במשחק ביניהם בבלומפילד.

אם בהפועל ת"א טוענים או רוצים לטעון למכירת משחק אז כדאי להתחיל לעשות בדיקה רצינית במספר משחקים אחרים!

13. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקשר לקוון, ממה שהבנתי אלה אוהדי מכבי התחזו.

14. שגיא Guest

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/11.Xxx בני יהודה - מכבי חיפה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/4.Xxx

יום שני, 20:50
    אצטדיון: בלומפילד
    שופט: לירן ליאני

סביר להניח שרוב אוהדי הכדורגל מחר ירצו בניצחון כתום באצטדיון בלומפילד. השאר, כנראה יהיו אוהדי מכבי חיפה שמגיעה למשחק לאחר ששתי יריבותיה בצמרת, איבדו נקודות ויכולה לפתוח את הפער לארבע נקודות שיבטיחו לה את המקום הראשון בפגרת החורף.

בני יהודה מגיעה במומנטום מצויין. אחרי פתיחה חלשה של הליגה, השיגו החניכים של גיא לוזון שלושה ניצחונות רצופים, כולל ניצחון גדול על מכבי תל אביב ובסך הכל יצרה רצף של ארבעה משחקים ללא הפסד. למרות החודש הטוב שלה, בני יהודה עדיין נמצאת בתחתית, במקום התשיעי עם 15 נקודות, שתי נקודות מסכנין שבמקום ה11. ניצחון על חיפה ואפילו תוצאת תיקו תעלה אותה למקום השמיני על חשבון מכבי תל אביב. בבני יהודה מגיעים מאוד דרוכים למשחק. המאמן גיא לוזון צפוי להמשיך לתת קרדיט להרכב שלו ולא צפוי לעשות שינויים בהרכב, מה שאומר שימשיך לפתוח עם שני חלוצים, אלירן עטר, מלך שערי הקבוצה עם ארבעה שערים, ותומר חמד שעדיין מחפש שער בכורה, ויקבל תמריץ גדול יותר כאשר ישחק מול הקבוצה ממנה הוא מושאל לבני יהודה. השחקן היחיד שצפוי להיעדר מהסגל של הזהובים הוא הקשר לירוי צעירי שככל הנראה יחמיץ גם את המחזור הבא ויחזור רק לאחר הפגרה. העונה בני יהודה עדיין לא הצליחה לנצח את מכבי חיפה. בסיבוב הקודם הפסידה 1-0 וגם בשני מפגשי גביע הטוטו הוציאה תיקו אחד והפסידה משחק נוסף. מאמן הזהובים, גיא לוזון, כבר הכתיר את מכבי חיפה כקבוצה שתזכה העונה באליפות.

http://mad.walla.co.il/archive/476781-5.Xxx
    מסיללה עוצר את חמד. החלוץ יחפש לכבוש מול קבוצתו לשעבר.

מכבי חיפה בכל מקרה תוביל את הטבלה בתום המחזור הנוכחי. השאלה הגדולה היא באיזה פער. חיפה טרם הפסידה העונה בחוץ, עם ארבעה נצחונות ושלושה תוצאות תיקו. היא מגיע למשחק אחרי תיקו 2-2 מול הפועל תל אביב במשחק מרתק. מצבת הפצועים של חיפה קיבלה השבוע שחקנים נוספים. לניר דוידוביץ', דקל קינן ומוחמד גאדיר, הצטרף השבוע ליאור רפאלוב ששיתופו במשחק היה מוטל בספק. אייל גולסה היה אמור לקבל את חולצת ההרכב במקומו, אולם רפאלוב החלים וצפוי לפתוח בהרכב בעוד גולסה ימתין שוב להזדמנות מהספסל. שי מיימון, כובש שער השיוויון מול הפועל תל אביב ימשיך לפתוח במרכז ההגנה לצידו של קרופניק. מסיללה שגם סבל מפציעה צפוי גם הוא לפתוח. הכובש הראשון במשחק מול הפועל תל אביב, שלומי ארבייטמן גם כן היה בתמונת ההרכב, אך על פי האימון המסכם נראה שלוי ימשיך לתת קרדיט לפנטאני הדרום אפריקאני. המצטרף האחרון למסדר הפצועים הוא המגן הוותיק אלון חרזי. חרזי סובל ממתיחה בשריר האחורי ורק מחר יוחלט אם ישחק או לא. אם לא יוכל לשחק, אייל משומר יפתח בהרכב בצד ימין של ההגנה. בחיפה מודעים לחשיבות המשחק ולהזדמנות לפתוח פער משאר היריבות לקראת המשחק החשוב מול בית"ר ירושלים בשבוע הבא.

הרכבים משוערים:
    בני יהודה: דלה איינוגבה, עוז ראלי, דין מורי, מילאן מרטינוביץ', כפיר אדרי, מהראן ראדי, הרוויה קובאצ'ביץ', פדרו גלבאן, אסי בלדוט, תומר חמד, אלירן עטר.
    מכבי חיפה: אמיר אדרי, אלון חרזי (אייל משומר), שי מימון, ליאוניד קרופניק, פיטר מסיללה, בירם כיאל, ג'ון קולמה, גוסטבו בוקולי, ליאור רפאלוב, יניב קטן, טמבינקוסי פאנטיני

15. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתם יודעים מה מסתבר?
    הקוון דביר שמעון אוהד מכבי, ואני לא רוצה לבכות ואני גם לא אומר שבגלל זה הוא נתן את ההחלטה בטוח, כי יכול לראות שהוא לא ראה טוב, אבל אם מכבי היו עושים עבירה כזאת זה ברור לי מה היה קורה..