מחזור 14 ליגת העל: מכבי חיפה מנצחת גם את בני יהודה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏18/12/09.

1. alexshw Member

אבל הבעיה היא שאצל כל מאמן(כשכן שיחקו הרבה שחקני בית), התחילו הקללות אחרי ההפסד הראשון.
    כל פעם בתירוצים אחרים. כל האווירה סביב המועדון הופכת להיות לשלילית.
    אפילו השחקנים הזכירו את זה בראיונות.

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אם אין לך משהו רציני להגיב לי עדיף שלא תגיב.

אתה עכשיו מבלבל פה את המח בדיבורים באוויר, אחרי שאני מסביר לך בצורה מדוייקת למה גיא עזורי זכה ליחס הזה ביושר.

יש פה קהל תובעני, פה זה לא אשדוד, לא הפועל חיפה ולא מכבי פ"ת, אותנו לא יקנו עם ניצחונות ולא נתחיל לקלל בגלל הפסדים. הקהל יתחיל לעשות את המוות לכל מאמן שיבוא לפה ויגלה פחדנות, נקודה.

3. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

אוהדי מכבי חיפה, גם כן לכם יש זכות דיבור, אחרי מה שעשיתם לרוני לוי אתם צריכים לשבת בשקט בשקט בכל מה שקשור למאמנים.

חלאס, זה לא באר שבע-זה עזורי! אני לא יקלל אותו בחיים במגרש אבל פשוט אי אפשר ככה!

הבנאדם משחק לי 4-5-1, משאיר את רביבו האפס הזה במגרש, קנה לי חבורת זרים שאלוהים יודע מאיפה הביא אותה, הביא שחקנים בשביל הכסף-איזה שחקנים אפשר להזדהות איתם בקבוצה?? איזה?? חוץ ממליקסון ואילוז, מישהו בכלל זורק זין? תשאיר את כבדה, תשאיר את חוגג, תשאיר את אורן ניסים. אלה היו שחקנים טובים ושחקנים שאשכרה הזדהו עם הקבוצה. אתה לא ראית את החגיגה של פדידה אחרי השער-הוריד חולצה והשתגע. זה שחקן נשמה!

בוא תספור איתי כמה זרים יש להפועל באר שבע: 5.
    בוא תספור איתי כמה זרים יש להפועל באר שבע בהגנה: 5.
    בוא תספור איתי כמה שערים הפועל באר שבע ספגה עד כה העונה: 26 מתוך 14 משחקים.
    ממוצע הספיגות למשחק: 2 גולים למשחק, משמע כל קבוצה נגדנו פותחת את המשחק בפור של צמד.

די, גיא עזורי נכשל. צריך להביא מאמן מקומי. קראתי במקומון של השבוע ראיון עם דורון ממן. אמנם האיש בעיה אחת גדולה וגם יש לו פה גדול, אבל איזה מילים אמר לאלונה, על מה הוא דיבר, על שחקני בית, על כדורגל יפה וצבעוני. צחוק צחוק-הבנאדם הזה כרגע מקום ראשון בליגה לאומית עם 11 שחקנים אלומניים פשוט. אמנם אני למדתי שדיבורים של מאמן הם הדברים הכי מחורטטים בעולם ("השחקנים יתנו מעצמם 100%-לאוהדים לא תהיה סיבה להתלונן" גיא עזורי במסיבת העיתונאים. "אני בונה לטווח ארוך" אותו גיא באותה מסיבה) אבל לכו תדעו..מאמן מקומי לא יפחד לשנות דברים. עזורי משאיר לי את רביבו ה0 הגדול הזה ולא מכניס את נאסר. מליקסונאסר, זאת זאת הנוסחא!!!

אני שומר על איפוק בדרך כלל, אבל אין שום דבר שיעצור גם את האוהד הכי אופטימי שיכול להיות מלהגיד: עזורי-נכשלת, שים את המפתחות.

4. שגיא Guest

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/4.Xxx מכבי חיפה - בני יהודה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/11.Xxx

יום ראשון, 20:00
    אצטדיון: קריית אליעזר
    שופט: לירן ליאני

לא פשוט היה להקדים את המשחק הזה ביממה. הטוטו, רשות השידור, ההתאחדות והכל כדי שאלירן עטר יוכל להגיע לטקס בחירת שער העונה של פיפ"א, עם שערו במספרת מהעונה שעברה. לבסוף המאמצים הניבו פרי. בתווך עומדת מכבי חיפה שתרצה להמשיך ולשמור על מאזן הבית המושלם שלה.

36 נקודות עדיין מעמידות את מכבי חיפה במקום הראשון ובפער של תשע נקודות על פני הפועל תל אביב (משחק חסר) שתשחק רק מחר. במחזור האחרון גם הפכה לכובשת המצטיינת בליגה (29 שערים) וגם להגנה הטובה בליגה (8 שערים) בצוותא עם בני יהודה (והפועל תל אביב). למרות הביקורות מאז ההפסד היחיד שלה העונה למכבי תל אביב, חיפה חזרה לעצמה במחזור האחרון עם 4-0 על הפועל פתח תקווה המתפוררת. למרות הניצחון הגדול, אלישע לוי ימשיך ברוטציה שלו ויערוך מספר שינויים בהרכב שלו, חלקם כפויים. בחוליית ההגנה עלי עותמן חולה ולא יפתח בהרכב, למרות משחקו המצויין בשבוע שעבר. עותמן ככל הנראה יתלבש אך לעמדת המגן הימני יחזור אייל משומר לאחר שעלה מהספסל בשבוע שעבר. במרכז ההגנה ימשיכו טשיירה וקינן כששי מיימון ימשיך על הספסל. קפטן הקבוצה, יניב קטן שנעדר במחזור הקודם עקב כאבים יחזור להרכב, למרות שכשירותו עדיין מוטלת בספק. מי שירד לספסל לטובת הקפטן הוא החלוץ וולדימיר דבלאשווילי, שבעצמו סובל מפציעה בגב, ושלומי ארבייטמן ימשיך בחוד. ליאור רפאלוב, שכבש את שער הבכורה שלו לפני שבוע, ימשיך בהרכב הראשון באגף שמאל כשמוחמד גאדיר יפתח בימין, ככל הנראה על חשבונו של אייל גולסה, שעדיין קיים סיכוי שיפתח במרכז הקישור במקומו של בירם כיאל. לאלישע לוי יש מאזן מושלם בחיפה מול בני יהודה, כאשר את כל שלושת המפגשים מול הזהובים, ניצח בתוצאה זהה, 1-0. אם תשאלו אותו הוא יחתום על אותה תוצאה גם מחר.

http://mad.walla.co.il/archive/609562-5.Xxx
    שלומי ארבייטמן. ימשיך לחגוג?

למרות שעיקר העניין בבני יהודה הוא סביב אלירן עטר, שערו והטקס של פיפא שיערך ביום שני, אליו ימריא, מקווים שהחלוץ המוכשר יוכל להתרכז במשחק ויתן את התפוקה אותה חזר לתת בשבועות האחרונים לאחר פתיחת עונה פחות טובה שלו. לאחר משחקי היום בני יהודה ממוקמת במקום הרביעי, מרחק 11 נקודות מחיפה, וכפי שאלירן עטר כבר הרכיז השבוע, ניצחון של בני יהודה מחר ואולי יהיה אפשר להתחיל לקחת אותם ברצינות במאבק על האליפות העונה. ניצחון מחר גם יעלה את הקבוצה מהשכונה (זמנית לפחות) למקום השני בטבלה. במחזור האחרון סיימה בני יהודה בתיקו 2-2 מול הפועל באר שבע, בו כבש אלירן עטר שני שערים. המאמן גיא לוזון לא צפוי לערוך שינויים גדולים בהרכב.
    הקשר הקרואטי סיניסה ליניץ', שנעדר במחזור הקודם עקב הרחקה יחזור למרכז הקישור של בני יהודה, כאשר על העמדה השניה בקישור האחורי לוזון עדיין מתלבט בין לירוי צעירי לחסן אבו זייד. מהראן ראדי, שהיה פצוע בשבועיים האחרונים, החלים ואף תורגל לעיתים בהרכב אך ככל הנראה יפתח מחר על ספסל הקבוצה. אלירן עטר כאמור יפתח כחלוץ יחיד ומאחוריו מלך שערי הקבוצה, פרדו גלאבן. עומרי אפק ימשיך בהרכב וישחק מול קבוצתו לשעבר.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/17112009/2311882/8_gd.Xxx
    אלירן עטר. יש עוד מטרה אחת לפני הטקס הנכסף.

הרכבים משוערים:
    מכבי חיפה: ניר דוידוביץ', אייל משומר, ג'ורג' טשיירה, דקל קינן, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, אייל גולסה (בירם כיאל), ליאור רפאלוב, יניב קטן, מוחמד גדיר ושלומי ארבייטמן.
    בני יהודה: דלה איינוגבה, עוז ראלי, איבן גארידו, דין מורי, כפיר אדרי, עמרי אפק, אסי בלדוט, לירוי צעירי (חסן אבו זייד), סיניסה ליניץ', פדרו גלבאן ואלירן עטר.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עכשיו חזרתי מנצרת...

שטראובר - אפס מאופס. זה מה שיש לי להגיד על השוער הזה, עם כל הכבוד להצלה שלו אחרי ה-3:3, זה לא משהו מיוחד זאת העבודה שלו להציל אבל הוא פשוט שוער בזיוני. אין שום ביזיון כזה שב-3:2 הוא לא יוצא לכדור הזה ולוקח אותו ועוד יותר מזה שהוא לא צועק לקפילוטו לעזוב לו והוא לוקח את זה, פשוט שוער אפס מאופס. הוא ביזיון שאין כמוהו הוא לא יכול לבעוט בכדור, כל כדור שבעטו לו היום נכנס זה מדהים איזה שוער עגלה.

בקשר למשחק עצמו, ההגנה של מכבי היתה סבירה. מצד אחד היא תיפקדה טוב מצד שני היו את הפאקים הקטנים שעלו בשערים, אם זה דור מלול, שעדיין צריך ללמוד את עבודת ההגנה והגול השני הוא שלו ושל שטראובר שגם קיבל את הגול לפינה הקרובה שזה בכלל בדיחה.

מבחינת משחק ההתקפה פרט למאיוקה שהיה חלש כל משחק ההתקפה של מכבי, כמובן עד להרחקה היה מעולה, ירדנו ב-1:3 ומה לעשות ההרחקה שיבשה את המשחק אבל מה שהכי מרגיז זה שעד לגול העצמי, אחי נצרת פשוט לא הגיעה לשער של מכבי...

למרות שההרחקה היתה ב-2:3 אני מאמין שאם מכבי לא היתה בעשרה שחקנים היא היתה מנצחת את המשחק כי כמובן שיש הבדל אם אתה משחק בעודף שחקן או לא, וגם ראו אחרי שאחי ירדה גם היא ל-10 שחקנים אפילו שזה היה ב-5 דקות מכבי שוב חזרה לשלוט והמשחק התאזן בחזרה, אין לי ספק שאם ההרחקה היתה בדקה 75 ולא 85 מכבי גם היתה מנצחת את המשחק.

לא נורא. שכר לימוד של הצעירים, אבל דבר אחד אני יכול להגיד את מכבי הזאת וזה מסכם. אומנם מכבי לא יציבה, שזה תסמין גם של שחקנים צעירים וגם של קבוצה בבנייה, אבל דבר אחד אני יכול להגיד עליה, אם אני מסתכל על מכבי של לפני שנתיים ועל זאת של שנה שעברה, שבאמת הן היו קבוצות כושלות שבקושי מגיעות למצבים ועושות משהו במרכז השדה, מכבי הזאת עד כמה שהיא לא מבריקה, היא תכליתית והיא עולה על הקבוצות הללו ב-10 דרגות. כמו שכתבתי פה אלף פעמים, ההתקדמות של מכבי תהיה איטית אבל לטווח ארוך היא תשתלם, כי בעוד שנה שנתיים אני בטוח שאם נמשיך בקו הזה, נתמודד על האליפות עם הפועל ומכבי חיפה, ובכלל זה יעזור לליגה שמכבי תהיה למעלה, בטח שלמכבי חיפה הפועל ובית"ר שעדיף להן ולנו שכמה שיותר קבוצות יהיו חזקות זה ישפר את הרמה ויקרב חזרה את הקהל.

מבחינת קהל למרות שלא היו הרבה בעילוט (ודווקא האוהדים של נצרת מפתיעים לרעה) אני חושב שכל מי שראה את המשחק נהנה ממנו...הלוואי שכל משחק בליגה נקבל משחק קצבי ומהנה שכזה, למרות התוצאה המאבסת קצת.

אגב שמעתם בטלוויזיה אנשים צועקים מירי שרמוטה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏20/12/09
  6. נועם אסולין Member

צ'רלטון בזיון.
    מה אכפת לי ממשחק של קאחה לבורל .. למה אני משלם? לראות את זה?
    יש לך משחק כמו ב"ש מול חיפה, למה לא לשדר??

לגבי המשחקים,
    יכולת כזאת לא תספיק לביתר מול מכבי בבלומפילד, כ"כ הרבה שחקנים טובים וזה מה שרואים.. יכולת כזאת בינונית.

מכבי ת"א פשוט הביא תמשחק לנצרת, הפסידו בגלל טעויות כ"כ מטופשות..

7. Raulito Madridista

הלוואי והמשחק מחר יהיה צמוד או משהו בסגנון, אבל חוששני שלא. אני באמת לא מצפה מבני-יהודה לטובה. גיא לוזון אומנם מנסה לתת לבחורים שלו את כל הביטחון בעולם ולהגיד להם שהם לא נופלים מאף קבוצה, אבל בפועל - בני יהודה עושה במכנסיים נגד הקבוצות הגדולות וראינו את זה שהפועל ניצחה אותה בחצי הילוך וניצחון של יותר מ-1-0 היה משקף, היא הפסידה לבית"ר בטדי על אף משחק טוב שלה, ומול מכבי בתחילת העונה, היא הייתה הקבוצה הפחות טובה. מה גם שמכבי חיפה כבר קיבלה את התרופה שפגשה את הפועל פ"ת במחזור הקודם.

במידה ואייל גולסה ישחק מחר על חשבון כיאל, מדובר במערך מאוד התקפי והרפתקני של אלישע לוי, שרוצה, ככל הנראה, הכרעה מהירה, ועם איך שההגנה של בני-יהודה נראית בזמן האחרון - זה בהחלט אפשרי. נגד הפועל ת"א בבלומפילד, חיפה גם שיחקה במערך כזה וזה הצליח לה, אם כי האדומים היו מאוד עייפים וגמורים באותו משחק. דבר נוסף שמעניין זו היכולת של ארבייטמן לשחק כאשר הוא השחקן שהכי קרוב לשער, הרי מחר דבאלשווילי אמור לפתוח על הספסל. יניב קטן קירטע בזמן האחרון אבל הוא קיבל את המנוחה שלו וגם גאדיר פותח בהרכב וחיפה צפויה להציג כדורגל מהיר מאוד.

בני-יהודה תקווה שהראש של אלירן עטר עדיין פה והוא לא חושב כבר על הטקס לבחירת השער היפה ביותר באירופה. מעניין אם הצמד הנאה נגד באר-שבע החזיר אותו לפורמה, והגיע הזמן שהוא יבקיע נגד הגנה רצינית. אבל אני מצפה גם מעומרי אפק, שחקן מנוסה, מהיר וחכם, שיסחוב את הקבוצה קדימה ויקח יותר אחריות. לדעתי, עד עכשיו אפק נחבא אל הכלים. יהיה לו קשה אולי במצ'אפ מול מסיללה, אז שאפק יחליף מקומות עם השאר ויבוא למרכז כדי לאיים על השער, למרות שגלבאן עושה זאת יותר טוב ממנו. נראה לי שהקישור של לוזון קצת הרפתקני מידי וזה לא בהכרח טוב. שיהיה לכתומים בהצלחה.

8. eliran165 Member

איזה גרועים אשדוד איזה באסה עם כל הפנדלים שהחמצנו ביחד זה כבר 7 נקודות יכלנו להיות עכשיו מקום 3 הדבר הטוב שאני לוקח מהמחזור הזה שאייליב ממכבי הורחק והוא לא ישחק בגביע הטוטו ביום רביעי.

9. alexshw Member

האמת ברוב המכריע של משחקי הליגה אין למכבי חיפה כל כך הצדקה לשחק עם 2 קשרים אחוריים.
    בטח בבית.

10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק בינוני מאוד בטדי הקפוא, נתחיל עם מילים טובות לאיש העונה שלנו עד עכשיו אריאל הרוש שהציל לקראת הסיום 2 בעיטות והיה טוב מאוד היום כמו כמעט בכל המשחקים.
    תמוז ממשיך להיות השחקן החד בבית"ר, עידן טל למרות איבוד מפגר שלו לקראת הסיום היה המצטיין מבין שחקני השדה והזכיר קצת ימים אחרים שלו, טל היה מבין היחידים שעשו תנועה ורצו את הכדור גם בחצי הראשון, בן-שושן היה זוועה במחצית הראשונה אבל דווקא לאחר שהוא התעורר בתחילת המחצית השנייה שום מוציא אותו ולא את יצחקי שאליו אני יתייחס מאוחר יותר.
    מבין שחקני ההגנה שוב הציוות של תומר וגרשון מסתמן כטוב ביותר שיש לנו להציע כרגע, טיבי ודנין עם משחק בינוני פלוס ופאולו דה-לה-האסה היה פועל שחור באמצע כמו שצריך.
    לגבי יצחקי, הבחור פשוט לא מקצוען ועצלן וגם התחיל להשמין רואים שהראש שלו בבילויים עם אייל גולן ומשה פרץ ולא במגרש.
    הוא חלוד מאוד אבל הפעולות האישיות שלפעמים הוא עושה כמו במחצית הראשונה שסובב שני שחקנים מזכירות את יצחקי הישן אבל ישר לאחר מכן הוא עם דרדלה עלוב.
    על הספסל יש את חן עזריאל ודייויד גומז ושום פשוט מתסכל אותם, את חן הוא מציב כמגן ימני ולא נותן לו צ'אנס אחד כחלוץ ואת גומז הוא אפילו לא סופר, העיקר ויסה האימפוטנט משחק לפניהם.
    שבוע הבא נגד מכבי ת"א, בכל עמדה כמעט אנחנו עולים עליהם ויום טוב של ברוכיאן את יצחקי יספיק לדעתי ל-3 נקודות.

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הספקתי לראות את המחצית השניה שלכם, אם תשחקו כמו היום אין מצב שתוציאו אפילו נקודה (כמו שניצחתם, אם לא הפועל רמת גן הנאיבית בדקה 65 הייתם יכולים למצוא את עצמכם בפיגור כפול)...ואל תחשוב שזה יהיה כזה קליל בשבילכם...כך או אחרת עם יצחקי וברוכיאן או בלעדיהם בבלומפילד אנחנו פייבוריטים וצריכים לדעת לנצח את המשחק (כמו שאתם פייבוריטים בטדי).

12. אפי 19 Member

השאלה מתי יצחקי וברוכיאן שיחקו טוב?
    פשוט בושה איך שהשחקנים האלה לא עושים לכם חשבון.
    כבר מעל לעונה שלמה שהם בינוניים ומטה,
    וזה רק בגלל שאף אחד במועדון שלכם לא נותן להם בראש.
    יצחקי וברוכיאן מסריחים את המגרש, ולאף אחד במועדון שלכם זה לא אכפת,
    לא פלא שהם ממשיכים להיות בינוניים.
    שימו את השחקנים האלה בהפועל ת''א, והם כבר מזמן משחקים באירופה, ולא באיזה ליגה בלגית חלשה.

13. alexshw Member

המנטליות של שני השחקנים האלה "ירושלמית", הווה אומר לא יכולים בלי אמא , אבא, החומוס והחברים.
    ליצחקי בכלל משעמם בחו"ל. מה הפלא שמתבשלים במיץ של עצמם?
    ברוכיאן לא היה מוכן אפילו להצפין למכבי חיפה, למרות ההתקדמות המקצועית.
    לא רוצה להתקדם, לא צריך.

14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

עומר

ראיתי את מכבי ת"א בשבועות האחרונים לא קבוצה מפחידה, בבלומפילד אתם תילחמו ויהיה קשה אבל עדיין הצד הכישרוני יותר הוא הצד של בית"ר ונראה לי שגם אתה תודה בזה, באותה מידה שאפשר לנצח את מכבי גם מכבי יכולה לנצח את בית"ר ואל תשווה רצינות של משחק נגד ר"ג לבין בלומפילד מלא נגד מכבי ת"א.

אפי 19

ברוכיאן ויצחקי היו המצטיינים בעונה שעברה, העונה יצחקי באמת מסריח את הדשא וצריך ניעור אבל חייבים אותו למשחקים הגדולים בשביל ההברקות שלו.
    ברוכיאן עד כה שיחק פצוע וגם נעדר חודשיים, רק במשחקים האחרונים הוא חוזר לכושר ונגד מכבי והפועל ת"א נוכל לשפוט אותו כמו שצריך.

alexshw

מי ישמע איזה התקדמות מקצועית הוא היה עושה אצלכם, ממש ריאל חיפה אתם, בשביל 6 משחקים משמימים בליגת האלופות ברוכיאן היה יכול גם להישאר בבית"ר.
    ברוכיאן עשה בשכל שנשאר בבית שלו הוא צהוב-שחור ולא ירוק.

15. alexshw Member

אז זאת הבעיה בחשיבה שלכם. למה להתאמץ מול הקבוצות הטובות באירופה? עדיף לשחק כל העונה מול סכנין ורעננה. בגלל זה הוא יתקשה מאוד אם יעבור לאירופה. שם צריך להתאמץ, לעבוד, לחשוב.
    אתה לא מבין כמה זה תורם לנסיון לשחק הרבה משחקים בגביע אירופה. תשאל את שחקני מכבי חיפה והפועל ת"א.

סבבה, לברוכיאן אולי חשוב שכולם יאהבו אותו וילטפו אותו עד אינסוף.
    טוב, אז הוא יהיה סתם שחקן. בגלל זה הוא עדיין תקוע בארץ גם.
    מנטליות "ירושלמית" כבר אמרנו?

אם בנאדו יכול לשחק בבית"ר, ברוכיאן בעיקרון יכול לשחק במכבי חיפה(עזוב שאני לא חושב שהוא יתרום משהו, אבל אלישע חשב אחרת בקיץ).