מחזור 15 בליגת העל: חיפה ובית"ר נפרדו ב-0:0 מאכזב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏19/12/08.

1. שגיא Guest

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/4.Xxx מכבי חיפה - בית"ר ירושלים http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/2.Xxx

יום שבת, 20:50
    אצטדיון: קריית אליעזר
    שופט: אסף קינן

ביום שבת נפגשו שתי קבוצות הנוער של המועדים האלה בקצף, מגרשה הביתי של קבוצת הנוער מהכרמל, במצב כמעט זהה לזה של הקבוצות הבוגרות. לפני המשחק הפרידו בינהן 12 נקודות (11 אצל הבוגרות). מכבי חיפה ניצחה 2-0 ולמעשה קיבלה את ברכת הדרך מאלופת השנתיים האחרונות (ומחזיקת הגביע) לנוער, בדרכה לאליפות. מחר בערב יוכלו בחיפה לשחזר את ההישג אם ינצחו את הבוגרת (גם כן אלופת השנתיים האחרונות ומחזיקת הגביע) של בית"ר וככל הנראה יוציאו אותה מהמירוץ. מצד שני, בבית"ר יודעים שניצחון בקריית אליעזר ישיב אותם למירוץ לאחר הגנת התואר. ניצחון הליגה האחרון של חיפה על בית"ר הושג בדיוק לפני שלוש שנים.

במהופך מהעונה שעברה, מכבי חיפה נמצאת ביתרון משמעותי מבית"ר ירושלים. המקום הראשון מובטח לה גם לאחר המשחק (וכך גם התואר הוירטואלי "אלופת החורף"), אבל בחיפה לא מתכוונים לנוח על זרי הדפנה ובאים במלוא המוכנות למשחק. ניצחון לא רק יוציא את בית"ר כמעט באופן סופי מהמירוץ, אלא גם יפתח פער של שש נקודות על השניה בטבלה, מכבי נתניה שסיימה בתיקו מול אשדוד, פער משמעותי כשהליגה תכף סוגרת חצי. מצבת הפצועים של חיפה עדיין כוללת את ניר דוידוביץ' שמקווה לשוב לאחר הפגרה, דקל קינן שלא צפוי להתלבש ואלון חרזי שכנראה לא יפתח, מה שאומר שאייל משומר צפוי לעלות בהרכב הראשון בסך הכל בפעם השניה העונה בליגה. במרכז ההגנה ימשיך שי מיימון לצידו של קרופניק. חרזי צפוי לשבת על הספסל ודקל קינן בספק גם לשם. בניגוד לשינויים הללו בהגנה, אלישע לוי גם מתכנן שינוי לא כפוי. הקשר הצעיר אייל גולסה צפוי לקבל את הקרדיט בהרכב על חשבונו של גוסטבו בוקולי. כזכור, בפעם הקודמת שגולסה פתח בהרכב, הוא גם כבש (לרשתה של אשדוד) שער נפלא. לוי המשיך להתלבט במהלך השבוע האם לפתוח עם שלומי ארבייטמן אך נראה שזה שוב יחכה להזדמנות מהספסל ופנטאני יפתח כחלוץ חוד. לסגל הקבוצה יחזור החלוץ הצעיר מוחמד גאדיר שהחלים מהפציעה שלו ונראה טוב באימונים, גאדיר גם זכה לשחק בניצחון קבוצות הנוער של חיפה בשבת. בעקבות חזרתו של גאדיר לסגל, מי שצפוי לחזור ליציע שוב הוא הקשר עומרי אפק. במחזור הקודם ניצחה חיפה את בני יהודה וסך הכל יש לה רצף של חמישה משחקים ללא הפסד. הכרטיסים למשחק אזלו כבר לפני מספר ימים והאצטדיון יהיה מלא. עוד לפני שהמשחק החל האווירה התחממה כבר הבוקר כאשר מתקן האימונים של הקבוצה הוצת ורוסס בקללות להן צורפה סמל המנורה של בית"ר. בסיבוב הקודם חיפה יצאה לטדי ויצאה עם נקודה לאחר משחק מרתק שכלל שני שערים (1-1) ולא פחות משלושה אדומים.

http://mad.walla.co.il/archive/479083-5.Xxx
    קולמה ופרנננדס זכורים האחד לשני טוב מהמפגש הראשון העונה.

"משחק הזדמנות אחרונה" ו"אם לא ננצח נצא מהמירוץ" הם רק חלק מהביטויים שהושעמו מעבר הבירה כתיאור למשחק מחר. 11 נקודות הן פער גדול וגם בבית"ר מודעים לכך. הפסד ככל הנראה יוציא את בית"ר מהמירוץ, למרות שישאר הרבה זמן, נראה שהאוויר יצא מהמפרשים במצב כזה. ניצחון יכול להכניס את בית"ר לפורמה מחודשת ורק זה מה שעומד לנגד עיניו של עטר. בדומה למכבי חיפה, גם בבית"ר ירושלים ישנה מצבת פצועים לא קצרה במיוחד. דרק בואטנג, שמעמדו עדיין לא ברור, יחסר בוודאות עקב צהובים (כך שיכול להיות שלא יחזור לשחק בבית"ר העונה בכלל). כמוהו גם המגן כריסטיאן אלברז. בנוסף אליהם דוד אמסלם הוותיק והחלוץ טוטו תמוז פצועים, לא כשירים, ויהיו מחוץ לסגל. למרות החוסרים, עטר הקפיד לשמור את הקלפים קרוב לחזה בכל הנוגע להרכב הפותח. עטר לא תירגל את ההרכב באימון המסכם, אך ניתן לשחק שלעמדת המגן הימני יחזור יואב זיו שאיבד את מקומו בשבועות האחרונים, למרות שגם שמואל קוזוקין הצעיר נמצא בתמונה. בעמדה של בואטנג גם כן מתמודדים שני שחקנים, משה אוחיון ועידן טל. בחוד צפוי לפתוח עמית בן שושן במקומו של תמוז לצידו של ברק יצחקי. בן שושן עלה כמחליף וכבש בניצחון של בית"ר במחזור האחרון, 3-0 על הכח עמידר רמת גן. בעקבות ההיעדרויות הרבות נראה שהאופציה ההתקפית מהספסל תהיה עידן ורד הצעיר. בית"ר מגיעה למשחק מהמקום החמישי בטבלה, עם 20 נקודות במאזנה. אם תימנע מהפסד, תעלה מקום אחד, למקום הרביעי. לבית"ר רצף של ארבעה משחקים ללא הפסד, אולם שלושה מתוכם היו תוצאות תיקו. לבית"ר מאזן מצויין בשנים האחרונות מול מכבי חיפה. שמונה משחקים ליגה רצופים שבית"ר לא מפסידה לחיפה (5 נצחונות ו3 תיקו). בבית"ר בסך הכל ירצו לשמר את הסטטיסטיקה הזו. ההפסד האחרון לחיפה הגיע כאמור לפני 3 שנים (18 בדצמבר 2005), אז חיפה הביסה את בית"ר 3-0.

הרכבים משוערים:
    מכבי חיפה: אמיר אדרי, אייל משומר, שי מימון, ליאוניד קרופניק, פיטר מסיללה, בירם כיאל, ג'ון קולמה, אייל גולסה, ליאור רפאלוב, יניב קטן וטמבינקוסי פאנטיני.
    בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה, יואב זיו (שמוליק קוזוקין), אריק בנאדו, שמעון גרשון, אלירן דנין, עידן טל (משה אוחיון), דריו פרננדס, אבירם ברוכיאן, מיכאל זנדברג, עמית בן שושן וברק יצחקי

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

היום בדיוק אמרתי את זה לחבר שלי "אוהד" מכבי ת"א, אוהדי מכבי ת"א הם בכלל מסכנים, הקבוצה שלהם עדיין לא מספקת את הסחורה אבל ההבדל הוא שעכשיו אין להם על מי להוציא את העצבים ולקלל... את נימני אני לא רואה את אוהדי מכבי ת"א מתחילים לקלל.

בקשר למשחק מחר, מכבי חיפה מקבלת עוד הזדמנות גדולה לצאת לברוח, והפעם זה לצאת לפגרה עם 6 נקודות יתרון ולהוציא כמעט באופן סופי את בית"ר ירושלים מהתמונה. אבל בית"ר עדיין לא פראיירית גמורה, יש לה את הכלים לנצח כל קבוצה בליגה בכל יום נתון, אבל השאלה אם נראה עוד תצוגת נפל כמו מול מכבי ת"א... אני חושב שלא, מכבי חיפה מאוד פגיעה בבית שלה, בית"ר יכולה לנצל את זה וניצחון שלה יחזיר אותה לתמונה, לפחות עד לנפילה הבאה.
    חיפה צריכה לנצח בבית סוף סוף, חיפה מקבלת כבר תקופה ארוכה מתנות משער יריבותיה לצמרת אבל לא מנצלת זאת בצורה מקסימלית, חיפה עוד יכולה להתחרט על כך, נגד בית"ר היא חייבת לאוהדים שלה את שלושת הנקודות.

3. Igi Member

יהיה קשה מאד לירוקים של אלישע בלי שלושה מארבעת השחקנים(ניר,חרזי,דקל וקטן) שמחזיקים את הקבוצה, אבל עדיין אני לא מאמין שנעשה פדיחות גם מחר. הכל בהגנה תלוי לדעתי בהתמודדות של המגינים(משומר ומסיללה שנמצא בעונה רעה לעומת עונה גדולה בשנה שעברה), שהם העונה נק' החולשה שלנו ובעצם משם אנחנו סופגים את כל השערים, במיוחד כשמחר יהיו אלה ברוכיאן וזנדברג מולם זה יהיה מסוכן פי כמה.

נערך לאחרונה ב: ‏22/12/08
  4. Number 8 Member

אין שום סיבה לקלל את נמני. הוא מעלה את ההרכב הכי טוב שמכבי יכולה לעלות השנה, זה שיש שחקנים שלא שמים עם המועדון והאוהדים ומקבלים ימבה של כסף על כלום, זה משהו אחר(יבוריאן, קאמאנן, ג'ונסון ועוד). כמה אפשר לקחת את אותם שחקנים לצד ולדבר איתם, לערוך איתם שיחות אישיות, להמשיך לתת להם קרדיט אבל עדיין הם לא מזיזים את התחת השמן שלהם.

אם אלחץ כרגע על "הוסף תגובה", אני משוכנע שאוטוטו תגיע תגובה כמו "כך שרן בן שמעון לא אשם במצב, אז למה פיטרו אותו?", לכן אקדים את המועד ואענה כבר עכשיו - רן בן שמעון הלך עם הראש בקיר. הוא פתח שוב ושוב עם טומאסיץ למרות שהמליצו לו עוד בהתחלה שישחרר אותו, במקום מישאלוב ויחיאל, שעד עכשיו הם עושים עבודה טובה יחסית. כאשר שפונגין ושטרית היו פצועים, הוא העדיף לפתוח עם מישאלוב, ז'אן ושטרית כמגנים במקום דור מלול ושירן ייני הטובים כיום(מלבד ההרחקה שלו במחזור שעבר), עם דגש ענק על הראשון). במקום להכניס/להשאיר חלוץ נוסף במצב של תיקו נגד קבוצות כמו הכח ומכבי פ"ת בבית, הוא עושה בדיוק ההפך, בניגוד לנמני.

כל עוד נמני לא יעשה טעויות כמאמן, אין שום סיבה שנקלל אותו. רק השחקנים העצלנים אשמים.

5. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אני מגיב טיפה באיחור בגלל שהיתה לי בעיה במחשב ( http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx )
    ברצוני להתייחס למשחק באצטדיון רמת גן, שם אירחה הפועל פ"ת את הפועל ת"א.
    להוציא את ההרחקה של רוזן, שלא היתה צריכה להתבצע כי עברה לא היתה, נהנתי לראות את הפועל ת"א משחקת.
    זה אולי המשחק היחיד שלהם העונה שהם חשבו יותר התקפה מאשר הגנה, החילופים של גוטמן היו התקפיים (כן, גם אני הופתעתי),
    ההרחקה של רוזן למעשה גמרה למלאבסים את המשחק אך אני חושב שהפועל ת"א בסך הכל היתה ראויה לניצחון.
    נ.ב. משפט על אבוחצירא, לטעמי היה סביבו יותר מדי עליהום תקשורתי,
    על מעבר שלו לקבוצה גדולה יותר בארץ, הקטע של העונש וההתנצלות בפני הקהל, לדעתי זה פגע בו מבחינה מורלית.
    הוא נמצא בתקופה לא טובה ורואים זאת מבחינת כיבוש השערים, השער האחרון שלו היה במחזור העשירי, שם כבש את השער היחיד באותו משחק, בוינטר, מול הכח.

לגבי אשדוד, אין ספק שההתקפה עושה את שלה, דוד רביבו בפרט, שנמצא בעונת שיא שלו.
    אך בקבוצה מעיר הנמל יכולים רק לחלום על צמרת עם הגנה כמו שיש להם כיום.
    הם מוליכים את טבלת כיבוש השערים, בצוותא עם מכבי חיפה, עם 28 שערים.
    אך רמת הספיגות שלהם פשוט מדהימה, עם 26 שערי חובה, וממוקמים במקום השני בטבלת הספיגות, אחרי הכח עם 27 שערים.

לגבי מכבי פ"ת, מאז הניצחון בדרבי העירוני על הפועל, הם לא ניצחו אף משחק, למעשה שמונה משחקים ללא ניצחון.
    לדעתי הלחץ מתחיל להיות מורגש בקבוצה של גיא עזורי, לא מבחינת האוהדים כמובן, אלא מבחינת הלוזונים.
    בסך הכל עזורי עושה עבודה מעולה בקבוצה, אך אם יחליטו לפטר אותו זה לא יפתיע אותי.
    כמובן שאני אהיה נגד ההחלטה, כי לא רק שעזורי בסך הכל עשה תוצאות טובות עם הקבוצה, אלא גם מהסיבה שאני לא מוצא מאמן ראוי בשוק הישראלי.

לגבי הערב, מקווה שסוף סוף ננצח קבוצה גדולה בבית, הגיע הזמן, אם קטן יהיה במיטבו
    ופאנטיני יחזור לכבוש אז אפשרי לנצח את המשחק, שלא נדבר על המבצעים של גולסה.
    לקולמה וכיאל תצפה המון עבודה במרכז הקישור, מקווה שמשומר יעשה את העבודה באגף הימני ומסיללה בשמאלי.

קשה לתת תחזית במשחקים מהסוג הזה, הרבה תלוי באיך שהמשחק יתפתח. http://img380.imageshack.us/img380/4279/smilieschal2hw7.Xxx

6. Raulito Madridista

קודם כל אני אציין שקשה לי להחליט מה התוצאה הטובה ביותר עבור הפועל. כולם חושבים שעדיף לנו שמכבי חיפה תפסיד היום, אבל זו טעות, משום שאז בית"ר תתקרב אליינו מאוד עד למרחק של שתי נקודות. ניצחון של חיפה אומנם יעצור את בית"ר, אבל אז לא יהיה בכלל ענייין בליגה, ניצחון על קבוצה כמו בית"ר ייתן לחיפה עוד הרבה מוטיבצייה וכוח לקראת ההמשך. אם יהיה תיקו אז עדיין חיפה מגדילה את הפער שיש עכשיו לנקודה יותר.
    לא משנה מה תיהיה התוצאה, אני מקווה שנקבל משחק אטרקטיבי עם הרבה שערים או לפחות הזדמנויות(אני נהנה ממשחק בלי קשר למספר השערים) ושלא יהיה משחק חד צדדי, ושתי הקבוצות בהחלט מסוגלות לתת הופעת כדורגל טובה.

אני חושב שהיום יש לבית"ר הזדמנות אולי אחרונה לשוב למאבק האליפות, השחקנים יודעים את משמעות המשחק וגם המאמן ראובן עטר שעולה בהרכב התקפי, 4-4-2 שהכי מתאים לבית"ר לפי דעתי, אז הצרה יכולה לבוא מכל מקום - ברוכיאן שלמרות שנחלש הוא עדיין שחקן מצויין, זנדברג שמתעורר בדר"כ במשחקים כאלו, או ברק יצחקי הזריז. אני מעריך שעטר ייפתח עם עידן טל לצידו של פרננדז, הרי הוא לא יכול להפקיר לגמריי את מרכז השדה ולתת לחיפה לשלוט. לפי דעתי זנדברג הולך לעשות למשומר בעיות רבות(אלון חרזי אולי איטי, אבל יש לו הרבה מאוד ניסיון וחוכמת משחק) וזה המפתח מבחינתה של בית"ר ירושלים, לברוכיאן יהיה הרבה יותר קשה עם מסיללה המהיר והזריז. מעניין אותי גם אם בית"ר תצליח לנצל את ההגנה האיטית של חיפה.
    אלישע לוי נותן לאייל גולסה קרדיט על חשבונו של בוקולי ורואים בבירור שהמגמה היא התקפית. בוקולי פתח את העונה טוב אבל חזר לנמנם, מבחינה התקפית הוא לא תרם הרבה לאחרונה והוא יורד לספסל בצדק. גולסה פעלתן מאוד והוא יכול לערער את אלירן דנין שלדעתי לא עונה על הציפיות, הוא משחק כבר חודש וחצי בהרכב והוא עדיין חלוד. פרט לגולסה, כמובן שכל העיניים יהיו נשואות ליניב קטן שכבש במחזור שעבר אחרי הרבה מאוד זמן, הייתי רוצה לראות אותו יותר מאיים על השער.
    ההבדל עד עכשיו בין חיפה לבית"ר חוץ מהפער ביכולת, זהו המומנטום החיובי של חיפה שכל פעם מקבל עוד ועוד ביטחון, ובית"ר תוכל לנסות לייצר מומנטום אם תנצח היום.
    תראו את ההבדלים למשל בין בירם כיאל לדריו פרננדז. אחד מצטרף מאחור כל הזמן ומאיים על השער, מבקיע ומבשל, ופרננדז בעיקר מחזיק בכדור ולא משחרר בזמן, יש לו רק בישול אחד. פרננדז טוען שהוא משחק את הקשר האחורי ביותר ולכן הוא לא תורם להתקפה, מעניין אם זה יישתנה היום. בית"ר צריכה שתיהיה הצטרפות להתקפה מצד השחקנים. אלבארז למשל היה נהדר נגד בני-יהודה ואולי הביטחון חזר לו. שתי הקבוצות משחקות מאוד התקפי ומצד שני כל קבוצה יכולה לעקוץ במתפרצת.

7. oFiRzZz Member

ראשית , לא דיברתי אליך אישית , אז אם התעצבנת , סליחה .
    שנית ,
    אני לא דיברתי פה על חיפה .. דיברתי על נתניה . מציגים אותנו כבונקריסיטים .. כאלה שלא יוזמים , שתמיד בהגנה , שמחפשים איך לעקוץ ולא איך לשחק כדורגל .
    הודעות מהסוג הזה(מה שרשמתי למעלה) מביעות חוסר צפייה במשחקים , אולי אולי תקצירים וקריאת כתבות מאתרים נחותים ..
    אנחנו מנסים לתקוטף וליזום , אבל מה לעשות שזה לא יוצא טוב כמו שכולם רוצים ? מה לעשות שעדיין אין שחקנים ? זה הרבה יותר רחוק ממה שהיה עם עטר ואיך שמציגים אותנו בתקשרות , וגם פה .
    מה היה קשור עכשיו על זה שנמצא חלוץ כמו אטו ונקרע את הליגה ? שמעת אותי אומר דבר כזה ? הבעיות של נתניה מסתכמות ביותר מחלוץ ואני מודע לזה.
    אני לא אמרתי שחיפה משחקים פחות טוב מנתניה , שוב , לא דיברתי בכלל על חיפה .

8. Igi Member

אני היחיד שדיברתי פה כנגד נתניה(כתגובה לדברים של אבירם), אז אפשר להבין למה חשבתי ככה... בגלל זה לא הבנתי באמת למה אמרתם שאני מדבר עפ"י תקצירים, אם אפילו אמרתי שבאופן כללי בתור קבוצה אתם לא בונקריסטים, פשוט אין לכם את הכלים לייצר כדורגל גם מול קבוצות קטנות, כמו זה שחיפה מציגה במרבית המשחקים שלה.

"מציגים אותנו כבונקריסיטים .. כאלה שלא יוזמים , שתמיד בהגנה , שמחפשים איך לעקוץ ולא איך לשחק כדורגל ."

בגלל שרוב האנשים בארץ רואים את המשחקים המרכזיים, שם זה בדיוק מה שנתניה ניסתה לעשות ממה שראיתי עד עכשיו וזו השיטה שהכי מתאימה לסגל, אבל מול קבוצות קטנות צריך ליזום וזו הבעיה המרכזית של הקבוצה כרגע, בעיה שאני קצת מתקשה להבין איך כל אוהדי נתניה כל כך בטוחים שתיפטר עם השוק הדי ירוד בינואר.

9. henry1 Member

לירן, עם כל הכבוד, לא צריך להתיפייף. הרבה פעמים הבאתי עובדות בשטח, אך כמה ימים אח"כ אנשים חזרו אל אותם דעות קדומות. יש סיבה שאני אומר שאנשים מושפעים, ואני אסביר אותה. אך קודם, בוא נתחיל מזה שאף אחד מאוהדי נתניה לא מת על הכדורגל שאנחנו משחקים, והדרישות שלנו הן הרבה יותר גבוהות. הדעה הרווחת בתקשורת היא שאנחנו מסתגרים וגונבים גולים במתפרצות, וזה אכן היה כך במשחק מול מכבי חיפה, בעיקר. אבל, ברוב המשחקים שלנו אנחנו אלה שיזמנו, אך בגלל שאין לנו חלוץ גולר, רוב הגולים שלנו באים ממצבים נייחים או מתפרצות, לעומת מכבי חיפה, שלה יש שחקנים שיודעים להניע כדור ובכלל שחקנים הרבה יותר טכניים, והגולים שלהם באים גם בדרכים אחרות. כך גם היה במשחקים מול מכבי והפועל פ"ת, סכנין ואשדוד ובכלל, ברוב המשחקים.

וכעת אני אסביר למה אנשים מושפעים: אם באים אנשים ואומרים שאנחנו רק מסתגרים וגונבים גולים במתפרצות, ובמשחק האחרון, למשל, הגענו ליותר מצבים מסוכנים מאשדוד, וזה היה בביתם, וכל מה שאנשים מסתכלים עליו זה רק שני הגולים ממצבים נייחים, ולא מתייחסים בכלל לפרמטרים אחרים במשחק, אזי הם באמת מושפעים, כי בתקשרות, כפי שאמרתי קודם, באמת מתסכלים רק על זה (ויש להם סיבות משלהם, והן, לרוב, לא מקצועיות), אבל מאוהדי כדורגל כאן, אני מצפה שיפתחו דעה משלהם, ואם באמת הם היו רואים את המשחקים, ולא מושפעים משום דבר אחר, הם היו רואים דברים בצורה אחרת. הגענו ליותר מצבים מאשדוד, והיינו יותר מסוכנים מהם, והם אלה דווקא שגנבו גולים במתפרצות.

מוזר גם לשמוע מין התנשאות מסויימת מחלק, ודגש על חלק, מאוהדי חיפה, כי עם כל הכבוד להם, אני אחזור שוב ואומר שרק שני פנדלים מוחמצים הפרידו בין נתניה לבין המקום הראשון, ובין "מכבי חיפה הגדולה" לבין המקום השני (או השלישי, אם לוקחים את הטעויות שיפוט נגד הפועל ת"א). לא מדובר בהחמצות תוך כדי משחק, או החלטות שיפוט (שגם מהם נתניה סבלה, וקופחה לפחות בשני נקודות), אלא על פנדלים פשוטים. אז קצת כבוד מסויים, כי עם 11 נגרים נתניה עושה לא פחות ממה שחיפה עושה עם הרבה יותר שחקנים מוכשרים.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מקובל עליי מה שאתה אומר, אם היית מפרט על כך בהודעה המקורית מבלי להתייחס ל"מושפעות מהתקשורת" זה היה נראה הרבה יותר רציני, מסתם עוד הודעה נוחה.

תעמיד את אותו אדם על טעותו, בן אדם שלא יודע מה הוא אומר תאמין לי שישב בשקט אחרי שתטיח את העובדות בפניו, כי נגד עובדות אין מה להתווכח (בלי שום קשר לנושא הויכוח הנוכחי). נגד "אתה מושפע מהתקשורת" אין מה לעשות.. ופה נהרג למעשה הדיון, סתם משפט מיותר.

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצד אחד, זהו חג המכבים. מצד שני, מספרים בו על נס המנורה. מעניין. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

ביתר ירושלים שוב מגיעה למשחק שבו היא יכולה לאבד באופן כמעט ודאי כל סיכוי לשמור על התואר. לזכותה יאמר שהיא כבר נכחה העונה במשחק שכזה וצלחה אותו, אך לחובתה יאמר שהיא לא הצליחה למנף את הנצחון לחזרה למסלול הנכון. אני רוצה לראות נצחון ירוק, או לפחות תיקו, אבל כשאני מסתכל על הסגל של ביתר ירושלים, זה נראה לי תלוש שהוא יצא מהמירוץ כבר במחזור 15. סוג של לא מציאותי משהו.

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

תוצאת המשחק הערב תיקבע על פי מצב רוחם של שחקני בית"ר.
    בית"ר טובה מחיפה בכל פרמטר כמעט , אבל חיפה טובה כקבוצה עולה על בית"ר.
    במשחק של מכבי חיפה - הפועל ת"א אייל ברקוביץ' דיבר על חוסר המחויבות של השחקנים במשחקי "עונה" בליגת העל , וזה נקודה מאוד מעניינת ונכונה , אני בתור אוהד בית"ר ירושלים רוצה לראות את השחקנים עולים בטירוף ולא משחקים טקטי וזהיר במיוחד שחקנים כמו ברוכיאן , יצחקי ובן שושן.

13. שגיא Guest

אני חושב שנקודת התורפה הערב של שתי הקבוצות היא זהה, והיא המגנים. לשתי הקבוצות יעדרו המגנים הקבועים. בחיפה אלון חרזי ובבית"ר אלברז. נתחיל עם המארחים. לדעתי אייל משומר הוא אחד השחקנים החלשים ביותר במכבי חיפה. מדובר בשחקן מאוד מהוסס שמרבה לעשות שגיאות בהגנה. בנוסף, היכולות ההתקפיות שלו מאוד מוגבלות. יכולת הגבהת הכדורים שלו כמעט ולא קיימת והרבה מריצותיו קדימה חסרות תכלית של ממש. אין לי ספק שזנדברג, אם יהיה טוב הערב, יוכל לחגוג באגף השמאלי של התקפת בית"ר. ובבית"ר יהיה זה יואב זיו. נכון, יואב זיו בפוטציה (לדעתי לפחות) הוא שחקן טוב מאוד. רץ, נלחם, משקיע הרבה מאוד אנרגיות, אבל זיו למעשה העונה כבר איבד את מקומו ולא שיחק במשך יותר מחודש. עד כה דיברנו על הצד הימני של ההגנות אבל גם הצד שמאלי בהגנות של הקבוצות הוא לא הצד החזק. בחיפה מסיללה נמצא בכושר לא טוב, במיוחד בהשוואה לעונה הקודמת, אולם אם ידע להצטרף להתקפה יוכל לעזור לחיפה. בבית"ר משחק אלירן דנין, בעונה שעברה על הספסל של חיפה. דנין אמנם הדיח את זיו מההרכב אבל אי אפשר לומר שהוא מצטיין יתר על המידה.

לסיכום, אני חושב שלא מעט הזדמנויות יוכלו ליווצר דרך משחק האגפים של הקבוצה, ולשתי הקבוצות יש שחקנים טובים באגף. אני מאמין שיהיו הזדמנויות ליד השערים, השאלה מה יהיה אחוז ניצול המצבים של הקבוצות.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מחצית עלובה מאוד, כל כך לא מדוייקת... זה נראה כאילו לשחקנים אין מושג בכדורגל. ברוכיאן לא מצליח לשחרר מסירה אחת נורמאלית, גולסה לא קיים, יצחקי לא מועיל, פאנטיני לא יודע לעצור כדור, רפאלוב פתאום מאבד יכולות כדרור...
    היחיד שמגיע לו מילים טובות, והוא מקבל ממני מילה טובה לראשומנ מזה 3 שנים בערך... זה יניב קטן, שלא סוחף עם יכולת מושלמת אבל מנסה לצאת מהבינוניות וחילק כמה מסירות מאוד יפות, אם היו לידו שחקנים טובים יותר חיפה הייתה כבר ביתרון.

מחצית מאוד מבולבלת, 2 הקבוצות עסוקות בלאבד את הכדור אחת לשנייה.

15. Igi Member

אני אישית מאד מאוכזב מחוסר הסדר במגרש אצל שתי הקבוצות. יש אצל חיפה כרגע בעיה עם השותפים להתקפה לצד קטן שבמחצית הראשונה רמה אחת מעל כל השחקנים על כר הדשא, אבל כל המסירות והמהלכים הגאוניים שלו מבוזבזים פעם אחר פעם... אני בטוח שבמחצית השניה תבוא ירידה ביכולת שלו, בעיקר בגלל שמירה צמודה יותר שעטר ישים עליו.

בסך הכל המחצית עצמה בשליטה של הירוקים...מצד אחד, לחיפה היו המון המון חצאי מצבים שחבל מאד שלא הצליחו לנצל לפחות אחד, אבל מצד שני הירוקים הכינו לבית"ר כמה מצבים מאד מסוכנים שהוחמצו, כך שזה עוד התאזן.

נערך לאחרונה ב: ‏23/12/08