מחזור 15 בליגת העל: חיפה ובית"ר נפרדו ב-0:0 מאכזב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏19/12/08.

1. שגיא Guest

הבעיה בחיפה היא בתמיכה להתקפה. כרגע כל ההתקפות לא מסודרות כיוון שחוץ מפנטאני (שמנסה לקבל כדור) וקטן (שבדרך כלל מוסר אותם) במקרה הטוב מצטרף אחד מהשניים - רפאלוב או גולסה. בנוסף, המגנים כמעט ולא תומכים בהגנה. בצד ימין יש שחקן בשם משומר שכפי שכבר כתבתי לפני המשחק, לא מועיל לא בחלק ההתקפי ובטח שלא הגנתי. אם אתה מגיע עם הפנים לכדור ובשניה האחרונה מצליח להתבלבל עם איזה רגל לעצור אותו, כנראה שיש פה בעיות שהיא בסיסית יותר. גם בהגנה הוא לא ממש מצליח להתמודד עם זנדברג וטל באגף השמאלי. מסיללה ממשיך את היכולת החלשה שלו, למרות שהוא עוד איכשהו כן מצטרף להתקפה אבל לוקה במסירה.

מכבי חיפה בעיקר תוקפת דרך צד שמאל, ימין של הגנת בית"ר מול שמואל קוזוקין שכמו משומר משחק מהוסס ובחיפה מנסים לנצל את זה, בינתיים ללא הצלחה. אייל גולסה לא ממש נכנס למשחקים, הוא משחק באמצע אם נטיה ימינה ורוב ההתקפות כאמור יוצאות מצד שמאל. הייתי מנסה להסיט את קטן לאגף להכניס את גולסה לאמצע, שם אולי יהיה יותר אפקטיבי.

בכל אופן, אני מקווה שהמחצית הזו לא תשקף את המחצית השניה.

2. Igi Member

אני בכלל במקום אלישע, כמו שברקו אמר, עולה עם ארבייטמן ולא עם רפאלוב... אין שחקן יותר רעב משלומי בחיפה כרגע ובמיוחד כשהוא בתקופה טובה, חלוץ נוסף היה עוזר לנו במשחק הזה.

3. אלי מתחן Member

תגידו מה שתגידו על בית"ר האלופה של השנתיים האחרונות. חיפה הרבה אבל הרבה פחות טובה.
    0 בעיטות למסגרת במשחק כל כך ביזיוני של בית"ר שעם קצת יותר דיוק ופחות אדישות יוצאת עם 3 נקודות מהקרייה.

4. שגיא Guest

במשחק שכזה מה שמעניין הוא התכלס, השורה התחתונה, והשורה התחתונה היא ששוב כשלנו במבחן מול "קבוצה גדולה", שוב לא ניצלנו את האפשרות להגדיל את הפער מהמקום השני, ושוב לא ניצחנו את בית"ר, שלוש שנים ברציפות. כל זה מתווסף למשחק חלש מאוד. מלבד יניב קטן קשה לי לציין לטובה שחקן בחיפה. אמיר אדרי נתן שני שליש משחק טוב עד שהידיים שלו החליטו שלא מתאים להם לתפוס את הכדור שנשמט פעם אחר פעם. רפאלוב שוב לא נראה על המגרש, הפעם הוא גם לא נכנס לסטטיסטיקת הכובשים או המבשלים. אייל גולסה לא עשה מספיק פעולות חיוביות ופנטאני שוב בורח מהשער. משומר חלש כהרגלו. הקישור המרכזי היה לא רע ואהבתי מאוד את משחקי הכוחות בין פרננדס לקולמה במרכז המגרש. מעבר לכך, צריך להגיד תודה שלא הפסדנו, כי לנצח בטח שלא היה מגיע לנו פה.

עכשיו יש פגרה ואחריה, כמה אירוני, לוי מול לוי. אלישע מול רוני. מכבי חיפה מול מאמנה בחמש השנים האחרונות. את זה חייבים לנצח.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בצורה הזאת מכבי חיפה תזכה באליפות, לא בגלל שהיא משחקת כדורגל טוב אלא פשוט בגלל שהיריבות הישירות שלה עושות הכל בשביל לעזור לירוקים. בית"ר לדעתי באה היום לחיפה בשביל להעביר את הזמן, השחקנים כבר לא מאמינים באליפות. חוץ מההגנה שברגע האחרון מנע מהירוקים מצבי כיבוש אמיתיים לא ראיתי בקבוצה הירושלמית רצון אמיתי ללכת עד הסוף.

קבוצתי שיחקה סוף סוף עם כל התותחים וטוב לדעת שבמשחק הבא גולסה כנראה יחזור לספסל. מצדי גם פאנטני יישב קצת על הספסל. אם אלישע לוי לא רוצה לשחק עם שני חלוצים אחד לשני אז ארבייטמן צריך לקבל לתקופה את כל הקרדיט. טרור, שמרור, מאיפה הכינוי הזה? בטח לא מהמשחקים במכבי חיפה.

נהנתי הערב מיניב קטן ומצמד הבלמים של בית"ר, חוץ מזה נאדה. אפילו שוער לא יציב כמו אדרי בית"ר לא ממש הצליחה להביך. בסיכומו של דבר אם אף קבוצה לא תתייצב אז מכבי חיפה מועמדת מספר 1 לאליפות. אפשר לבכות עד מחר על החמצת פנדלים, או על דברים אחרים, מכבי חיפה לא סתם מוליכה ב-4 נק' את הטבלה.

6. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

יניב קטן היה שחקן ההתקפה מספר אחד על המגרש, משתי הקבוצות, אך השחקנים ששיחקו סביבו לא היו במיטבם.
    אני כבר מחכה לראות מה יקרה בפגרת החורף, מה אלישע יעשה ואת מי הוא יביא ...
    בסך הכל המשחק שלנו לא היה טוב אך היו הנעות כדור טובות, מסירות מדהימות של קטן, אך הסיומת הו הסיומת, לא היתה קיימת במשחק.

מבחינת בית"ר, גרשון ובנאדו נתנו משחק מעולה בהגנה, יצחקי היה קרוב לכיבוש עוד
    במחצית הראשונה, אך חוסר מזל ואדרי שהציג באותן דקות יכולת מצוינת, מנעו ממנו את הכיבוש.
    אם ברוכיאן היה במיטבו, בית"ר היתה מרוויחה ובגדול, אך לא זכור לי משחק כל כך חלש של הבחור המוכשר הזה.

אמנם ההזדמנויות המסוכנות באו מהכיוון הבית"רי, אך התיקו פשוט מאוד משקף, משחק חלש של שתי הקבוצות - גודל הציפיות כגודל האכזבות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/12/08
  7. Igi Member

וואו, באתי לכתוב פה תגובה די מפורטת על המשחק עד שקראתי את התגובה שלך... אין מה להגיד, כל מילה בסלע http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx .

רק דבר אחד קטן על המשחק - למרות שהבחירה הברורה לאיש המשחק היא יניב קטן(מבין גרשון ובנאדו קצת קשה לבחור לדעתי), אני הייתי נותן את זה דווקא לאסף קינן על שיפוט מושלם.

ומסקנות למשחק הבא- ארבייטמן<--פאנטני , גאדיר<--גולסה.

נערך לאחרונה ב: ‏23/12/08
  8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אכזבה ענקית........בית"ר הייתה חייבת לצאת עם 3 נקודות מקריית אליעזר , חיפה הייתה פשוט עלובה בחלק הקדמי מלבד יניב קטן שהיה סביר פלוס.
    מכבי חיפה אמנם שלטה והחזיקה בכדור אבל מה היא עשתה עם זה?? איבודי כדור ואיבודי כדור מול בית"ר החצי מפורקת עם 4 שחקני שדה על הספסל.
    אמיר אדרי היה מצוין , אמנם כמה הדיפות לא במקום אבל כל עוד הכדור לא נכנס הקרדיט לשוער.
    מכבי חיפה פשוט לא מספיק טובה ולדעתי היא לא תיקח אליפות , הקבוצה שכרגע הכי "טובה" היא הפועל ת"א ובשבילי היא המועמדת הראשית לאליפות.

9. Raulito Madridista

שתי הקבוצות מאוד איכזבו היום, הן פשוט לא רצו לנצח. הייתי בטוח שנראה את השתיים תוקפות בחמת זעם את שער היריבה, כל אחת מהסיבות שלה, אבל זה לא קרה. המון חוסר דיוק במסירות, כמעט ולא הצטרפו שחקנים להתקפה(אלבארז וחרזי היו חסרים מהבחינה הזאת, מסיללה למשל היה פשוט עלוב מבחינת הדיוק במסירה, אין לו את זה) ורוב השמות הגדולים שהתרוצצו על המגרש, היו חלשים מאוד(ברוכיאן כבר חודש לא פוגע), פרט ליניב קטן שסידר כמה מסירות נהדרות, אבל אף אחד מחיפה לא ניצל אותן. קטן שיחק רחוק מאוד מהשער וחבל. שלומי ארבייטמן שנכנס הוסיף הרבה לחלק הקדמי של מכבי חיפה, הוא בתקופה טובה ואולי אלישע לוי צריך לפתוח איתו בהרכב במשחק הבא על חשבון פאנטני. האכזבה הגדולה יותר היא ממכבי חיפה בשל ההרכב ההתקפי והעובדה שהמשחק אצלה בבית כמובן, קאלה לא נגע בכדור במשך כל המשחק. בית"ר הציגה משחק הגנה מצויין, אולי הכי טוב שלה העונה. גרשון הצטיין והצליח לבלום את רפאלוב באחד על אחד, למרות שהייתי בטוח שהמהירות של הקשר תשאיר את גרשון מאחור. יואב זיו סגר נהדר בחלק ההגנתי והיה לו משחק טוב. ברק יצחקי כאילו שיחק לבדו היום בהתקפה של בית"ר, טבעי שהוא לא הצליח לעשות הרבה למרות מהלך אישי אחד. המצב בצמרת לא השתנה ובית"ר מאוד רחוקה ממכבי חיפה, שיכולה להיות מרוצה בכל-זאת.

henry1,
    תגיד, מי אשם בזה שלמכבי נתניה אין שחקנים יצירתיים בסגל? - לותאר מתיאוס. דגו, מסודי ויחיאל צאגאי שוחררו מהקבוצה בכזאת קלות(כמו גם עוד שחקנים כמו ג'ורג' בה שהלך עכשיו, למרות שהוא לא הרשים), ובמקומם הגיע אך ורק דניאל אומברטו...כשמתיאוס הגיע לנתניה ציפיתי שהוא יביא סטנדרטים גבוהים מבחינת רכש, שיגיע לנתניה איזה זר שיישדרג את יכולת המשחק שלה, וזה ממש לא קרה. נניח שהיו בעיות במזומנים - מדוע להביא את פנרסמן, קשר אחורי, כאשר לנתניה יש בעייה ברורה בחלק הקדמי?; מתיאוס היה עסוק בלפרשן ביורו מאשר ללמוד את הקבוצה באמת.
    דבר שני, כמו שהכי קל להידבק בסטיגמות של התקשורת, גם הכי קל לבוא ולטעון שמי שמבקר את מכבי נתניה רואה רק את התקצירים. בסדר, הייתם טובים יותר במשחק נגד אשדוד, והקבוצה מנסה להניע את הכדור על הארץ. אבל, בגדול, נתניה לא השתנה בכלל. כדורגל הגנתי זו גם שיטה, אף אחד לא אמר שחייבים להתפרע, אבל להגיד שנתניה יוזמת? נתניה תוקפת? ממש לא נראה לי. במשחק נגד הפועל ת"א יזמתם ואנחנו הצגנו את האנטי-כדורגל למשל, אבל מה דעתך על המשחקים הבאים(את המשחק בקריית-אליעזר אני לא מחשיב, הרבה קבוצות היו באות לשם באסטרטגייה הגנתית): המשחק נגד בני-יהודה בקופסא, המשחק נגד בית"ר בקופסא, המשחק ברמת-גן נגד מכבי ת"א, המשחק נגד הכח בוינטר?;
    גם הפועל החמיצו שני פנדלים וסבלנו מטעויות שיפוט מספיק, אבל חיפה נמצאת מעל הפועל בטבלה משום שיש פער מסויים ביכולת.

10. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אני לא מאמין שאני אומר את זה אך אני מסכים.
    אני כל כך נהנתי לראות את החבורה של גוטמן בשבת, סוף סוף הוא מבין שמשחק התקפי רק תורם ויכול להועיל.

אם הפועל תל אביב תמשיך במגמה הזו ובשיטת המשחק כמו מול הפועל פתח תקווה היא בהחלט מסומנת כמועמדת הוודאית לתואר הנכסף.

כרגע זה בגדר מחשבה על מה שיהיה, מעתה הם יצטרכו להוכיח את זה ולנסות לשמור על יציבות, לאסוף כמה שיותר נקודות ואז יהיה מה שיהיה.

למרות הפועל תל אביב, מכבי נתניה ובית"ר ירושלים, לדעתי עדיין זה הרבה תלוי במכבי חיפה,
    זה נכון שאת הגדולות היא לא הצליחה לנצח, אך הקלישאה הידועה אומרת שאליפות לוקחים מול הקבוצות הקטנות, ואני מאוד מסכים עם זה.

מכיוון שחיפה עשתה את זה עד כה בצורה מעולה, לכן היא נמצאת איפה שהיא נמצאת כיום, בסופו של דבר אסיפת הנקודות היא זו שתכריע מי תהיה האלופה.

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אומר את זה כאן כבר כמה שבועות. בניגוד למכבי חיפה ומכבי נתניה, היא הרבה יותר מאוזנת ונראית בנויה טוב יותר.

המשחק היום הפתיע אותי בעיקר מהכיוון של ביתר ירושלים. חשבתי שהם יתנפלו על כל כדור וישרפו את הדשא, אבל מלבד כמה שחקנים, הרוב ניסו רק לשמור שלא לעשות טעויות.
    במכבי חיפה אני די מאוכזב שלא נותנים לשלומי ארבייטמן הזדמנויות רבות יותר. חלוץ רחבה טוב, שתמיד מציב את עצמו במקומות שבהם אפשר למסור לו כדורים לעומק. הוא יכול להוסיף המון למשחק של הירוקים וזה לא צריך להיות על חשבונו של טימבוסקי פאנטיני.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

Iqi, את אסף קינן אתה מציין לטובה ואני מסכים איתך. את האמת? עם תצוגה כזאת הייתי ברצון נותן לו לשפוט גם את אייאקס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx . ברצינות, קינן לא שרק על כל נפילה אלא נתן למשחק לזרום. ברור שבשביל זה צריכים גם 22 שחקנים שמוכנים לשחק כמו גברים, אבל בלי עבירות מלוכלכות. בקטע הזה מגיע לדעתי גם מחמאה לשחקנים.

שם המשחק העונה בליגה הישראלית הוא: יציבות
    מכבי חיפה לא מבריקה, רחוקה מזה, אבל היא יודעת, לדעתי ויותר חשוב, היא מצליחה תמיד לקחת את הנק' מתי שהיא צריכה אותן. ההפסד של נתניה היה בקטע הזה פנצ'ר חד פעמי. בכל מקרה אם הפועל ת"א רוצה ממש לחזור לקרב הצמרת היא צריכה להתחיל לנצח סדרה רצינית. אין לה שום אפשרות לבזבז נק' מול קבוצות קטנות, רק לנצח. פער 7 נק' לא צריך להיות סוף הסיפור, אבל פשוט אסור לה לאבד נקודות מול למשל קרית שמונה...

13. henry1 Member

כבר הסברתי לך את זה, אני חושב, אבל אין לי בעיה להסביר לך את זה עוד פעם. לגבי השיחרורים של דגו וצאגי, אני מצדיק את מתיאוס במאת האחוזים. שני השחקנים האלה לא הראו מחויבות מספקת בשביל מתיאוס, ולכן שוחררו. מי עדיף: שלו מנשה או דגו? אל תענה, כי התשובה ברורה. מתיאוס ידע בדיוק מה הוא עושה. מסודי שוחרר בגלל לחץ של ההנהלה, כיוון שעדיין לא השיג אשרת תושב, ונתניה חשבו שיכלו להביא זר טוב יותר. לדעתי, זאת הייתה טעות גדולה.

לגבי ההתנהלות של מתיאוס בקיץ, אז ככה: בפעם המיליון, מתיאוס הודה בטעות שלו כשבא מאוחר מידי. הוא מצידו סמך על ההנהלה שתבנה לו סגל איכותי, אך כשהוא בא הוא ראה מיד שזה לא בדיוק כך. אפשר גם להבין אותו, כיוון שתחשוב על מאמן זר שבא, הוא סומך על ההנהלה והצוות המקצועי שנמצאים כאן, כי בכל זאת הם מכירים טוב ממנו את איכות השחקנים בארץ, שיבחרו לו את השחקנים הטובים ביותר שאפשר למצוא, אבל לבסוף התברר שזאת הייתה טעות. לזכותו יאמר, שהוא הודה בכך, ואמר שמעכשיו הוא יבחן כל שחקן שמגיע לכאן (וגם הוא גילה זאת במהרה, יש לומר. כל מאמן אחר לא היה מעיף מכאן את קיויו ואוקצ'ה, בעיקר בגלל שיש להם חוזים כבדים, יחסית).

למרות ההגעה המאוחרת, נתניה רק הרוויחה מהגעתו של מתיאוס, ששידרג כאן שחקנים בינונים כמו שלו מנשה ורביד גזל. אחד ירד ליגה ואחד לא מצא את מקומו באף קבוצה. איכות האימונים טובה בהרבה (ואת זה כל השחקנים טוענים), כושר גופני טוב יותר, ובכלל כדורגל שונה, אבל עדיין לא גדול. דעתי מתחילת העונה הייתה, שמתיאוס צריך בשנה הראשונה לבנות קבוצה טובה ואימתנית לשנה הבאה, ובכלל לא בניתי על השנה. בגלל מתיאוס והליגה החלשה, נוצרה כרגע הזדמנות פז, אם נדע לחזק נכון את הסגל. אל תשכח שגם אנחנו משלמים על הטעויות של עטר בכל השנים האלה, כמו החתמת אוקוצ'ה, קיויו וטאזאמטה לחוזים ארוכים, כאשר החוזים של קיויו ואוקוצ'ה הופרו, ונתניה שילמה על זה. זה חלק לא קטן מהתקציב, ולמתיאוס אין תקציב בלתי מוגבל.

בקשר לסגנון המשחק של נתניה, אז ברוב המשחקים היא אכן יוזמת ותוקפת, אבל כמובן שזה נעשה בסגנון אחר, סגנון קצת יותר מבוקר, בהתאם לסוג השחקנים שיש למתיאוס. הזכרת משחקים מסויימים, אז בוא נעבר עליהם: נגד בני יהודה בקופסא, נתניה ברוב המשחק יזמה. היו לבני יהודה 20 דקות במחצית השנייה שבה היא שלטה, וזהו. אם 20 דקות נחשבות בעיניך לרוב, אז אני לא אתווכח איתך. נגד מכבי ת"א נתנו משחק טוב מהם, למעט 20 הדקות הראשונות שבהם מכבי ת"א שלטה. המשחק עצמו היה בינוני, אבל לנתניה היו יותר הזדמנויות מהם, אם אתה זוכר. נגד הכח בוינטר, היה משחק של 50-50, כאשר במחצית הראשונה הכח הייתה טובה יותר, ובמחצית השנייה נתניה.

אף אחד לא טוען שאנחנו טובים מחיפה, וגם אני חושב שחיפה, כיום, טובה יותר ומשחקת כדורגל טוב יותר (אם כי, לא בהרבה). מה שאני אומר, שאם שני פנדלים מוחמצים הפרידו בין נתניה לבין המקום הראשון, זה מראה על הרמה של חיפה, שהיא לא כזאת גבוהה כמו שזה נדמה לכמה אנשים, ואני לא חושב שהם צריכים לזלזל באף קבוצה, בטח קבוצה שנתנה להם 3 בבית שלהם, למרות המחצית השנייה הלא טובה שלנו.

נערך לאחרונה ב: ‏23/12/08
  14. Raulito Madridista

אני ממש לא מקבל את השחרור של ברוך דגו. אימנו את דגו כל-כך הרבה מאמנים במהלך הקריירה ולאף אחד מהם לא הייתה תלונה אליו, כולם שיבחו אותו על הלחימה האדירה ועל ההקרבה, דגו זה שחקן ששיחק בהפועל גם כשהוא חצי פצוע, אני ראיתי אותו מהיציע במשך כל העונה החולפת והוא שחקן נשמה אמיתי, הוא נותן הכל למען החולצה. אני זוכר את המשחק הראשון בשנה שעברה, מחזור פתיחת העונה - מכבי נתניה נגד הפועל ת"א. בסביבות הדקה ה-80 ראובן עובד הלך עם הכדור באיטיות ודגו רץ חצי מגרש כדי לאפשר לו אופציית מסירה, זה ברוך דגו. היו שמועות שמתיאוס לא היה מרוצה מהיכולת של דגו, וזה בסדר, כי דגו באמת לא מבריק כבר הרבה זמן, אבל אני לא חושב שיש במכבי נתניה שחקנים כל-כך טובים בשביל שלדגו לא יהיה מקום אפילו לא על הספסל. דגו לא חייב להיות על המשבצת של מנשה, הוא יכול גם לשחק בקו או מקדימה יותר. אני גם לא ראיתי שפסלו שחקן בכזאת קלות, הוא שוחרר במהירות הבזק.

זה שמתיאוס הודה בטעות זה נחמד, אבל זה לא מנקה אותו מאשמה. אני מקבל את הטיעון שלך לגבי השחקנים הישראלים, הוא סמך על ההנהלה בקטע הזה וקיבל את שלו מנשה - שחקן עם פוטנציאל שהיה זקוק לליטוש והוא מקבל(מה שכן, לא מובן לי למה לא פנו לזרים אחרים בליגה, כמו ישראלביץ למשל, או לישראלים כמו ארבייטמן). ומה אתה אומר בקשר לזרים? איך זה שפרנסמן ואומברטו שהגיעו הם שחקנים כל-כך בינוניים? לפחות מבחינת השחקנים הזרים, מתיאוס היה חייב לשדרג את מכבי נתניה וזה לא באמת קרה. הייתי בטוח שיש לו קלטות עם שחקנים, רשימות ואופציות ריאליות(הרי מתיאוס ידע שהמזומנים מוגבלים).

כשאני מדבר על לתקוף וליזום, אז חלק מזה הכוונה היא להגיע למצבי הבקעה או לפחות ל30 מטר משער היריב. נתניה מחזיקה אולי הרבה בכדור בחלק מהמשחקים, אבל זה עד לאיזור מסויים, היא ממש לא מסכנת את השער, פרט למצבים נייחים כמובן ומידי פעם מהלך של שכטר ומנשה. גם הפועל מניעה את הכדור המון במרכז המגרש, זה חרטה מבחינתי, אני נטרף שאני רואה שמתמסרים יותר מידי בלי מטרה אמיתית - זה טוב להעביר זמן או להרגיע לחץ מידי פעם, אבל לא באופן קבוע. יש הבדל בין סבלנות לבין חוסר יצירתיות.

אני לא מזלזל במכבי נתניה, אבל היה ברור לי מראש שהיא לא באמת תוכל לאיים על אליפות ואני למשל אתאכזב אם הפועל לא תצליח לעבור אותה ולסיים במקום השני. המשחק שלנו בבלומפילד נגד מכבי נתניה הוא אחד מהמשחקים החשובים שלנו העונה.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

באליפויות של בית"ר ירושלים אני אמרתי (במיוחד בראשונה) שבית"ר היא האחת האלופות הכי חלשות שהיו פה מזה זמן רב, אבל השנה גם השיא הזה ישבר, לא משנה מי תיקח אליפות, זה יהיה עלבון לתואר "אלופה".
    ראיתי רק את המחצית הראשונה וטיפה מהחצי השני- משחק עלוב.