מחזור 15 בליגת העל: חיפה ובית"ר נפרדו ב-0:0 מאכזב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏19/12/08.

1. henry1 Member

ראשית, לגבי דגו, אני באופן אישי אף פעם לא רציתי אותו, כי אני חושב שמאז העונה שלו במכבי ת"א, הוא גמר את הסוס, למרות גילו הצעיר. זאת דעתי האישית כלפיו, בלי קשר לשיחרור שהוא קיבל מנתניה. היכולת שלו באשדוד, רק מחזקת את טענתי. יכול להיות שהוא טוב מכמה שחקנים שיש לנו בספסל, אבל אם הוא לא הראה מחויבות מספקת בשביל מתיאוס, למה שישאר? הרי נתניה נמצאת במקום הזה, אך ורק בגלל מחויבות של השחקנים ויכולת קבוצתית, ולא ממש בגלל יכולת אישית של כמה מהם.

לגבי פרנסמן אתה טועה טעות ענקית! פרנסמן הוא זר מצוין, ושוב אני אומר - מצויון!, כשהוא משחק בהגנה ולא בקישור. 99% מאוהדי נתניה הסכימו על כך, ואחרי המשחק מול אשדוד 100% מאוהדי נתניה יגידו לך את אותו הדבר. אם רצית/ם סיבה למה מתיאוס משחק עם 3 בלמים, קיבלתם אותה באשדוד, שם פרנמסן לא שיחק בגלל צהובים. השילוב של מרין/חיימוביץ או מרין/חרמון, יוצר לנו הגנה איטית מאוד, ושפרנסמן משחק, הוא מחפה עליהם בצורה טובה מאוד. כאשר פרנסמן משחק בקישור הוא אכן חלש, כי היכולות שלו לא באות לידי ביטוי.

את אומברטו מתיאוס הביא בלית ברירה וכאן אני חוזר להתנהלות שלו בקיץ, ואני ממש לא מנקה אותו מאשמה. ממש לפני סיום הפגרה הגיעו לפה שלושה זרים ביניהם מוכתרי ואומברטו, ומתיאוס רצה את הראשון, אך הוא סירב לחתום, למרות שהגיע לכאן. מתיאוס נשאר עם אומברטו, והחתים אותו בלית ברירה, אך דאג לשים לו סעיף שיחרור בינואר, בניגוד לבובה שהייתה על הקווים בשנה שעברה בנתניה, שדאג להחתים כל שחקן זר שמגיע לכאן למינימום שנתיים.

אני מסכים איתך שנתניה לא מסכנת הרבה את השער. כשאמרתי שהיא שולטת ברוב המשחקים ויוזמת, לא התכוונתי שהיא תוקפת גלים גלים, ממש לא, אלא כפי שאמרת, היא מחזיקה הרבה בכדור, אבל בגלל המוגבלות שלה בהתקפה, היא לא מגיעה להרבה הזדמנויות ממשיות. אם היה לנו חלוץ נורמאלי (ופה האשמה על הצוות המצקועי, אך כפי שאמרתי יש לכך הנחות מסוימות), הכל היה נראה אחרת, גם עם המעט הזדמנויות שאנחנו מגיעים אליהם.

אני חושב שאם למתיאוס היה את הסגל של הפועל ת"א, לדוג', הוא היה מוציא מהם הרבה יותר. אנשים טועים לגבי אופן החשיבה של מתיאוס. סגנון המשחק שהוא משחק כרגע הוא יותר אילוץ, מאשר דרך מחשבה שלו לגבי סגנון משחק באופן כללי. הוא בגישה של כדורגל התקפי, אבל אם הוא ינסה לעשות זאת עם נתניה, היינו כרגע במקום השישי.

נערך לאחרונה ב: ‏23/12/08
  2. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אחרי הכל זו המציאות, נכון לעונה אין קבוצה שהיא מעל הליגה מבחינת יכולת,
    למרות הכל חיפה לא דורסנית, נתניה זה עדיין לא זה - נראה מה יקרה בינואר, ידוע שבית"ר מאוד מאוד מאוד מאכזבת, על מכבי תל אביב אני אמנע מלהגיב ...
    רק אם הפועל תל אביב תצליח לשמור על יציבות וליצור מספר נצחונות רצופים היא תרוויח מכך,
    אך הפועל תל אביב כמו הפועל תל אביב, חוסר היציבות מאפיין אותה לאורך השנים, כי אני בטוח, בלי שום קשר לרצון שלי, שהיא לא תנצח במחזור הבא את אשדוד.

אם מסתכלים על כל קבוצות הצמרת, ללא יוצאת מן הכלל, ולהוציא את המשחק האחרון של הפועל ת"א, עושה רושם שאף קבוצה לא רוצה לזכות באליפות, פשוט כך.

זה מסמל פחות או יותר את העונה הנוכחית, אף קבוצה לא מתעלה על הליגה, מצד אחד זה טוב שאף קבוצה לא בורחת כי זה מותיר עניין כלשהו,
    אך קורה גם בדיוק ההיפך, אף קבוצה לא רוצה לברוח, נראה שכולן מסתפקות במה שיש להן כעת.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/12/08
  3. Sergio Ramos Member

משחק מאכזב ללא ספק, ציפיתי להרבה יותר רעב ורצון מצד שתי הקבוצות. לחיפה עושה רושם שהתיקו הזה טוב ומספק, לבית"ר לא. שלושת הנקודות היו הערב חובה מבחינתה, קשה לי לראות אותה מדביקה את הפער, במיוחד ביכולת חלשה שכזו ובחוסר היציבות המשוועת שלה. פרט ל10-15 דקות בכל המשחק שהתנהלו קרוב לשער של אדרי והנביבו מספר מצבים מסוכנים - כלום ושום דבר. היציאה להתקפות כ"כ איטית, אין אף הצטרפות של שחקנים , הנעת כדור בכלל לא הייתה והכל מקרי לחלוטין. חבל מאוד מבחינתי, מכבי חיפה של העונה ושל הערב בפרט היא לא להיט גדול בכלל, אני חושב שאפשר היה עם קצת יותר ריכוז ורעב מצד השחקנים להוציא במשחק הזה ניצחון.

4. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

כמו מדי שבוע לאחר שמושלם המחזור אני נוטה להתייחס כאן לגבי המשחק המרכזי שישודר במחזור הבא.
    אז המשחקים שיתקיימו במחזור הבא הם:
    מכבי נתניה - מכבי תל אביב, בני יהודה - הפועל פ"ת, מכבי פ"ת - מכבי חיפה,
    הפועל תל אביב - מ.ס אשדוד, בית"ר ירושלים - קריית שמונה ובני סכנין - הכח עמידר ר"ג.

השיקול של ערוץ 10 לדעתי יהיה רייטינג ולכן נראה לי שהמשחק בקופסא יהיה זה המשחק שישודר,
    אך לדעתי במחזור הבא יהיה משחק שיפגיש את שתי הקבוצות האטרקטיביות של הליגה,
    אם ניסיתם לנחש ולא הלך לכם אז זה המשחק שיתקיים בבלומפילד בין הפועל ת"א למ.ס אשדוד.
    אני מאוד מקווה שערוץ 10 יבחר לשדר את המשחק האחרון שציינתי, אך רצון לחוד ומציאות לחוד.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/12/08
  5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

משנת 2001 עד למעשה החודשים האחרונים לא יכולתי לעקוב ברצינות אחרי הליגה הישראלית. היותי 'זקן' כך שאני בקלות יכול לספר לכם שבשנות התשעים גם מכבי ת"א, הפועל חיפה והפועל ת"א זכו באליפויות בלי הרבה משחקים טובים. צריכים פשוט להודות שאין מה לעשות, בישראל רמת הכדורגל לא גבוהה ולכן יש שנים שבהן האלופה נראית מאד לא משכנעת. כרגע מכבי חיפה קבוצה לא ממש מבריקה למרות שמבחינתי פילוסופיית המשחק שלה בשום שלב מתבסס על להרדים את הצופה הניטראלי, אבל מה לעשות אני אוהד מכבי חיפה. להיות לגמרי אובייקטיבי אני לא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

בוא נקווה שבהמשך מכבי חיפה תתחיל לשכנע כי במחזורים האחרונים היא באמת מזייפת.

6. Alejandro Rodriguez Member

בית"ר ירושלים ממשיכה לאכזב, מכבי חיפה לא מרשימה וככה לא נראית אלופה.
    הירוקים שיחקו בקריית-אליעזר, עם הקהל התומך שמאחור ועדיין לא הצליחו להוציא יותר מנקודה. את בית"ר אני עוד יכול להבין, הקבוצה מתחילת העונה מקרטעת, אבל למכבי חיפה היו יותר כלים לנצח את המשחק, בנוסף לספסל הארוך יותר מזה של בית"ר, שהיה קצר ומוגבל (אם אני לא טועה, עטר אפילו לא השתמש בכל מכסת החילופים). בכל-מקרה, בית"ר צריכה ריענון בשורות הסגל, ומכבי חיפה צריכה להרים הילוך, למרות שגם ביכולת הנוכחית, אני לא רואה אף קבוצה לוקחת ממנה את האליפות.

7. NUOVA GUARDIA Member

אני חושב שבית''ר הייתה עדיפה היום על מכבי חיפה.
    איך רואים שאין לאמיר אדרי ביטחון, אני כמעט בטוח שבכל כדור שהוגבה לרחבה הלב של אוהדי חיפה נפל.

8. FC_Bayern Member

בדיוק.
    זה נראה כאילו כל הגבהה לרחבה, אתה צריך להתפלל שאדרי לא יעשה איזו שטות. כל הגבהה אתה צריך לכייל את קוצב הלב שאתה מביא איתך במיוחד למשחק, כי ככה זה כשאדרי בין הקורות. תראו, אדרי הוא לא שוער גרוע, אל תבינו אותי לא נכון, אבל הדפיקות לב שהוא גורם בזמן משחק, יכולות להחליף את המכות חשמל שנותנים לצמחים בבית חולים.

אדרי חייב לקלוט כדורים, אדרי חייב לשחק עם ביטחון, אדרי חייב להשרות שקט בהגנה שלו ובעוד 15,000 לבבות במגרש.

9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שגם המשחק של מכבי חיפה באורווה הוא מעניין בעקבות מינוי רוני לוי למאמן מכבי פ"ת , אבל הסבל הענק שגורם לי לראות משחק באורווה מונע ממני בכלל לחשוב בכיוון הזה.
    הפועל ת"א מול אשדוד בהחלט צריך להיות המשחק המרכזי וגם קשה לי לראות את ערוץ 10 לא בוחר את המשחק הזה.

10. Celtics Member

עוד "משחק עונה" מאכזב.
    חיפה העבירה משחק שלם בלי בעיטה למסגרת,
    בית"ר הגיעה למצבים בגלל טעויות בהגנה של חיפה...
    משהו לא מתחבר לי בחיפה.

11. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אז לפי אתרי האינטרנט השונים אני מבין שהמשחק המרכזי לאחר הפגרה יהיה בקופסא כאשר נתניה תארח את מכבי ת"א.
    כאשר המשחק הכי מעניין במחזור יתקיים בשבת בשעה 3 בצהריים, אין שכל אין דאגות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏31/12/08