מחזור 15 בליגת העל: 3:4 אדיר למכבי ת"א על בית"ר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏25/12/09.

1. Charlton Member

תגיד לי, את מי מעניין עכשיו מכבי ת"א-בית"ר? שתי קבוצות אפורות, אתה אוהדי בית"ר וכל אוהדי מכבי ת"א ואוהדי מכבי חיפה יראו את המשחק בטלוויזיה(וגם הכמות הסבירה שלנו בארץ שלא תהיה במשחק) אחרי 4 שנים המפגש הזה מעניין.

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כל הכבוד לדרבי החיפאי ולזה שלדרבי חוקים משלו ההבדלים ברורים:

המשחק בין הפועל חיפה למכבי חיפה גמור עוד לפני שהוא התחיל, ומכבי חיפה תטייל נגד הפועל. ובאמת עד כמה שאני רוצה שהפועל תנצח את חיפה בדרבי, זה לא יקרה, כי היא לא מסוגלת, ברגע שאתה מנטרל את ערן לוי, הפועל חיפה קבוצה גמורה, בעוד מכבי חיפה, למרות שקטן הוא דומיננטי יש עוד הרבה שחקנים שיכולים לקחת את המושכות...מי ייקח בהפועל חיפה? רן אבוקרט?

לעומת זאת המשחק בין מכבי ת"א לבית"ר ירושלים, אומנם שתי הקבוצות לא בגדולתן, בית"ר יותר גרועה מהעונה שעברה ומכבי ת"א יותר טובה מהעונה שעברה, הוא משחק שקול שאתה לא יכול להצביע על אחת שתנצח בוודאות, בעוד בחיפה כל עוד שתשאל יגיד לך שמכבי חיפה תנצח, ואם היא תנצח בפחות מ-2 שערים זה יהיה הפתעה.

נערך לאחרונה ב: ‏25/12/09
  3. מרקו ואן באסטן Member

הכל הנייר. דרבי זה דרבי. הכל יכול להיות

4. Igi Member

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/17.Xxx בני סכנין נגד מכבי אחי נצרת http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/16.Xxx

יום שבת,איצטדיון "דוחא" בסכנין,19:00

המחזור הזה חם חם,בזמן שכולם מדברים על בית"ר – מכבי ועל הדרבי החיפאי קצת מזניחים את הדרבי של המגזר,זה שמזניחים קצת את המשחק לא אומר שלא יהיה חם ואפילו חם בטירוף.

בסכנין נמצאים במקום ה-13,אבל כמו אחי נצרת הם מודעים לחשיבות המשחק,הם בפער של נקודה בודדת גם מאחי נצרת וגם מהאחרונה הפועל פתח תקווה ויודעים שהפסד יכול להוביל אותם בסיטואציה מסויימת גם למקום האחרון בטבלה.
    מאז מכבי פתח תקווה לפני 5 מחזורים,סכנין לא ניצחה ואפילו הפסידה פעמיים.
    בסכנין יכולים להיות שבעי רצון ממפגשי העבר בין הקבוצות,20 משחקים נערכו עד היום בין שני הקבוצות,בעיקר בליגה הלאומית(השאר בגביע הטוטו),13 נצחונות יש לסכנין ורק 4 לאחי נצרת.
    טל חן המורחק לא ישחק ובמקומו ישחק ככל הנראה חיים בנון אך גם ייתכן ולבסוף ישחק מהראן אבו ריא.
    בלבול מתלבט לגבי החוד של הקבוצה ותירגל את ג'אקו ערפאת במקום סקוט סילי שעשוי להיחתך מהקבוצה במועד ההעברות הקרוב,אחמד קסום בטוח בהרכב.
    בקבוצה מודעים לבעיות השוער שיש לאחי נצרת והתאמנו על מצבים נייחים והרמות לרחבה.
    הקבוצה מצפה לתמיכה של 5000 צופים ב"דוחא" לאחר שהקבוצה הוזילה את הכרטיסים.

הרכב משוער: מאיר כהן, עלא אבו סאלח, פטי יא יא, מהראן אבו ריא, בסאם גנאים, חיים בנון, חאלד חלאילה, עבאס סואן, חמד גנאים, אחמד קסום, ג'אקו ערפאת.

http://images.one.co.il/images/d/400_221/gg908820.Xxx
    אפילו המקום האחרון אפשרי,ביטון וכהן.

אין ספק שבנצרת מבינים את חשיבות המשחק הזה,ממעמקי הליגה והמקום הלפני האחרון אחי נצרת יודעת שכל נקודה חשובה וכאשר פוגשים קבוצה ברמה של סכנין ובמיקום של סכנין לא רק נקודה חשובה אלא גם שלוש.
    נצרת מגיעה במצב רוח יחסית מעודד למשחק הזה,מאז הגעתו של גרגורי לאחי נצרת הקבוצה משחקת לא רע,משחק סביר מול בית"ר והפסד 1-0 קטן ותיקו שלוש די גדול מול מכבי תל אביב מכניסים קצת אופטימיות למועדון שהעונה לא היה אופטימי יותר מידי.
    השחקנים הראו במהלך השבוע המון מוטיבציה והתלהבות,גרגורי מצידו היה מרוצה מאוד מהם.
    ככל הנראה לאור ההיעדרות של עומריה(מורחק) ואקוטו יפתחו בהרכב מור דהן ושלומי חנוכה כשלצידם ישחק מארק גורמן.
    לא רק שהשחקנים במילא מוטרפים על המשחק,במהלך האסיפה של הקבוצה נכנס ממלא מקום ראש העיר ומחזיק שר הספורט עלי סלאם ועודד אותם תוך כדי זה שהוא מסביר את חשיבות המשחק.

הרכב משוער: גיל אופק, אדהם האדיה, מארק גורמן, מור דהן, שלומי חנוכה, מג'ד יונס, מייקל טוקורה, לואב כיאל, יניב לוזון, צ'ם נטויה, תומר חמד.

http://www.sportline.co.il/img/arcPhotos/John_Gregory.Xxx
    רוצה ניצחון בכורה מהר,גרגורי.

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי מושג מה רוצים ממכבי בדיוק? מכבי עולה בהרכב הרגיל פשוט טומאסיץ' שהוא קשר אחורי טבעי במקום קומאץ'...אני לא מבין מה רוצים ממכבי...אילייב מחליף את שבחון, זה יותר התקפי...

נערך לאחרונה ב: ‏26/12/09
  7. קטלוני Member

עוד הרבה פעמים נשמע את השטות הזאת מכבי חיפה ב'?טוב שלא אמרת שאספניול זה ברצלונה ב'.

8. alexshw Member

בהפועל חיפה יש הרבה שחקני בית(חלקם בנים של סמלים ירוקים), אבל ההתקפה כולה תוצרת ירוק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

ויואב כץ באמת איש מצחיק. אולי באמת נביא להם סנדוייצ'ים. לערן לוי ארגז שלם אפילו.

נערך לאחרונה ב: ‏26/12/09
  9. wings Member

מכבי ת"א - אשדוד השיג פחות מ 7% רייטינג. ולכן אין פלא שבחרו לשדר את הדרבי החיפאי.
    אמנם בית"ר זו לא אשדוד, אבל זה לא פעם ראשונה שמשחקים שאין להם שום השפעה על הליגה מבריחים את הצופים. לדרבי לפחות יש משמעות במאבק האליפות.
    תסתכלו אפילו על ליגת האלופות כל המשחקים של חיפה למעט בורדו במחזור האחרון הביאו מעל 15% רייטינג, וזה כולל אפילו את המשחקים מול זלצבורג במוקדמות שהביאו בסיבובת ה 18% רייטינג. המשחק מול בורדו שלא קבע שום דבר לאף קבוצה הביא משהו בסיבות ה 9%. אמנם הוא התחרה באח הגדול שהביא 28% רייטינג, אבל גם המשחקים האחרים שודרו הרבה פעמים מול הישרדות, ועדיין הביאו רייטינג גבוה. שלא נדבר על זה שהמשחק מול גלנטורן העלובה השיג יותר רייטינג מהמשחק האחרון מול בורדו.
    בסופו של דבר זה מה שמנחה את ערוצי ה TV.

10. הפועל_23 Member

בתור בן אדם אובייקטיבי הדרבי החיפאי מעניין אותי הרבה יותר מאשר מכבי -בית"ר.
    ואני גם מסכים עם עומר שדרבי המגזר הערבי יותר מעניין מאשר בני יהודה נתניה.

11. Raulito Madridista

אני מאוד מקווה שיובל נעים לא הצליח להרדים את השחקנים שלנו(סביר להניח שגוטמן הסביר להם שלא כל יום הם יתנו חמישייה או שהבעיטה הראשונה לשער תהפוך לשער וגם האחרות), עם המחמאה המאוד לא שיגרתית שהוא נתן להפועל - לדבריו, הפועל הנוכחית היא הטובה ביותר בעשור האחרון. רצף שבעת הנצחונות הרצופים הוא נפלא, אבל כל עוד הפער מחיפה כמעט ולא התקזז, אז לא עשינו יותר מידי ופשוט אסור לעצור. המשחק מחר מרגש משתי סיבות - ראשית, בן לוז יזכה לטקס ויקבל גביע הוקרה מהפועל רמת-גן לנוכח פרישתו ואני בטוח שגם הקהל שלנו יתייחס אליו בצורה הטובה ביותר. שנית, אנחנו פוגשים את אסי דומב - אקס אדום שנתן שלוש שנים אדיחרות בהפועל, ועדיין משחק מצויין למרות שהוא בישורת האחרונה של הקריירה. הפועל רמת-גן קבוצה לוחמנית אבל כמעט בלי מהירות ולכן הפועל תצטרך לנצל את היתרון הזה שיש לה, פרט ליתרון האיכותי. רצוי ללחוץ בפתיחה ולהשיג שער עד החצי השעה הראשונה, כדי לא להיכנס ללחץ. במילים אחרות - מטריד אותי בעיקר אם חלילה ההתקפה תיתקע, כי אני חושב שהחלק החזק בהפועל רמת-גן זו ההגנה, גם משום שהקבוצה משחקת באופן מאוד נסוג. מצחיק איך יבואה נכנס לכושר מכלום ומעניין אם הוא ימשיך ככה, הוא למשל יצטרך לנצל את היתרון המהירות מול סוארז. בהפועל גם צריך לשים לב לחילופי המקומות הקבועים בין זהבי לשכטר.

מעניין האם השחקנים של עכו ישחקו מחר בשביל המאמן שלהם, ירון הוכנבוים, בצורה בולטת. הייתי אומר שמצב הרוח שלהם יהיה רדוד לחלוטין, הרי ברור שעכו תרשום צעדים רבים לאחור במידה והוכנבוים הולך, אבל השאלה היא האם באר-שבע, קבוצה מתוסבכת בפני עצמה, מסוגלת לעשות משהו. במשחקי החוץ יש על הקבוצה פחות לחץ, זה כן. קדוסי ודוד רביבו חייבים להיות יותר מעורבים, לא יכול להיות שמליקסון יעשה הכל בקבוצה הזאת.

וואו, המשחק בין הפועל פ"ת לאשדוד נראה כרגע כהזדמנות מצויינת לכל אחת מהן להחזיר לעצמה את הביטחון, כי כרגע שתיהן כל-כך עלובות. והאם יוסי מזרחי מצא לעצמו בועט פנדלים רציני סוף-סוף?; אשדוד היא קבוצה בלי אופי והיא קיבלה בראש בגביע הטוטו, אבל ההרכב שלה הרבה יותר טוב על הנייר. כשגונזאלס משחק ההגנה נראית סבירה וגם אם לא - לפ"ת אין דרך להתקרב לשער, בטח לא כאשר גיא צרפתי חלש כל-כך(לא הוגן לבקר אותו על בסיס קבוע כי אלנתן סלמי הוא לא החלוץ שכל קשר היה רוצה מקדימה, אבל בכל-זאת צרפתי היה חייב לתת יותר. יש לו יותר צהובים מאשר מהלכים חיוביים). ההגנה של הפועל פ"ת בכלל נראית לי יותר גרועה מבדרך-כלל.

בנוגע לדרבי של המגזר - אני כבר לא בטוח שסכנין קבוצה טובה יותר מאחי-נצרת, משהו פשוט מת בסכנין. אחמד קאסום למשל שחקן מוכשר יחסית אבל הוא מבזבז משחקים שלמים בלי תועלת. חלאיילה עצבני ולא מרוכז, סואן לא שומר על יציבות ואני עדיין לא ראיתי טביעת יד של מרקו בלבול. אצל נצרת למשל אפשר היה לראות דברים טובים נגד מכבי. הקבוצה נלחמה יותר וזה חשוב שהיא הצליחה לגרד נקודה - הביטחון עולה. מעניין אם גרגורי הזה באמת מאמן טוב או שהוא חכם בלילה. אבל את התשובות לא נקבל מחר. הקבוצה שתפסיד בדרבי תאבד גובה עוד יותר בצורה משמעותית.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה היא אם הם מושאלים להפועל חיפה. כל עוד הש\חקנים האלה מושאלים אז כן זה מכבי חיפה ב', אם זה עדן בן בסט וירו בלו. אם זה שחקנים שכבר כמה שנים בהפועל חיפה, ואין להם שום השאלה ושום נעליים הכרטיס אצלם או לחליפין שייכים להפועל חיפה אז לא זה לא נחשב מכבי חיפה ב' וזה לא משנה אם הם גדלו שם...בשנת 2000 כמות השחקנים שהבהפועל וקודם היתה במכבי היא אדירה, בן לוז, צרפתי, דגו, עובד, פנסטיל, בן דיין, יעקב הילל ואין לי כוח להמשיך אפילו אני בטוח שיש עוד...

13. נועם אסולין Member

אם זה לא היה הדרבי ראשון אחרי שנים לא היו משדרים אותו. זה דרבי קטן שחוץ מימכם זה לא מעניין אפחד בצורה חריגה למשל כמו בדרבי תל אביבי..
    מכבי חיפה כמה רמות מעל הפועל חיפה שהיא כרגע קבוצת אמצע טבלה ומטה כך שכניראה שלא מצפה לנו הפתעות (הלוואי ואני טועה.)
    לעומת זאת, ביתר ומכבי הם הקבוצות עם הקהלים הגדולים במדינה (אל תתחילו להכנס לוויכוחים למי יש יותר זאת דעתי), משחק צמרת לכל דבר שתי קבוצות שלאחרונה קצת חוזרות לעניינים.

בקיצור לדעתי אם זה לא היה הדרבי הראשון לא היו משדרים אותו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/12/09
  14. Igi Member

השיקול שלהם לדעתי היה שכשיש לך בחירה בין שני משחקים עם אווירה חמה, בסופו של דבר תלך על המשחק שבאמת יכולה להיות לו משמעות כלשהי במאבק על האליפות.

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה משמעותי כי? כי אם הפועל חיפה תנצח (בדיחה טובה) היא תצמטרף למאבק האליפות?