מחזור 15 בליגת העל: 3:4 אדיר למכבי ת"א על בית"ר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏25/12/09.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

עומר - זה משמעותי כי מכבי חיפה היא חלק מהמירוץ לאליפות, מה שביתר ירושלים ומכבי תל אביב לא.

הדרבי החיפאי לא היה בליגה כמה שנים, אבל בלי שום קשר, דרבי צריך תמיד לקבל עדיפות. המשחק בין מכבי תל אביב לביתר ירושלים הוא מעניין, אבל לא להיט שיכול לדחוק את הדרבי החיפאי. שתי הקבוצות לא נאבקות על האליפות וכל הנסיונות ליצור רעש סביב המשחק מצחיקים בעיניי. זהו בסך הכל עוד קרב על מקומות 3-4 העצובים למדי עבור 2 המועדונים.
    אפילו את הדרבי של המגזר הערבי הייתי מעדיף לפני המפגש בין מכבי תל אביב לביתר ירושלים, משום שיש שם סיפור אדיר וקרב ענקי על השליטה במגזר הערבי.

2. אלי מתחן Member

3. ofiry15 Member

כן, במיוחד שזה דרבי ראשון אחרי 5 שנים של בצרות. מילא היה דרבי כל עונה כבר תקופה אז אולי היה עדיף את בית"ר מכבי.. ורק אולי.

אגב אתה הולך למשחק היום? לצערי יש לי חשש היום מהפועל ר"ג לא יודע למה. אני יסתפק גם בניצחון מינימלי של 1-0

4. Charlton Member

אוי ואבוי, שמע זה קישקוש הכי גדול שראיתי ואני מתפלא עלייך.
    זה נכון שמנטרלים את ערן לוי הקבוצה פחות טובה? אבל את רן אבוקרט אתה מכיר? תכיר, שחקן הנבחרת הצעירה שפותח שם כל משחק, עם הבלם שלך ליאור ז'אן, אם אתה לא מכיר אותו עדיף שלא תדבר.
    ומאיפה הבאת את זה שזה גמור? אנחנו מדברים פה על מפגש בין ברצלונה להפועל חיפה ולא ידעתי? אח שלי אנחנו בליגת העל ומכבי חיפה עם כל הכבוד היא לא ברצלונה ולא מנצ'סטר ואפילו את עכו היא ניצחה 2-1 בקושי. הכול יכול להיות ובטח שמדובר בקבוצה שנתנה לכם 3 בראש אומנם לא במשחק גדול וזה לא מדד למשהו אבל זה תגובה שלא קשורה למציאות.

5. eran levy Member

נער צעיר, אתה הופך את הכל לעניין אישי וזו לא המטרה של הפורום. יש מי שחושב שהמשחק גמור, תביע את דעתך בלי לרדת לפסים אישיים. הכל קשור למציאות, בין אם אתה אוהב את זה או לא.
    גם לדעתי המשחק של מכבי חיפה. גם לדעתי מכבי טובה הרבה יותר מהפועל חיפה והיא תנצח את המשחק. לעומת זאת אני לא חושב שערן לוי הוא הברומטר של הקבוצה. הוא יכול לעזור אבל הפועל יכולה להסתדר גם בלעדיו.

6. קטלוני Member

מכבי חיפה טובה מכל הליגה ועובדה שהיא הפסידה כבר.עשיתם ממנה מה שהיא לא.

7. נועם אסולין Member

אולי מכבי חיפה טובה מהפועל חיפה אבל זה אומר שהניצחון מובטח?
    עם כל הכבוד לחיפה לדעתי היא לא מעל הליגה מול הרבה קבוצות קטנות היא לקחה תניצחונות בשמיים ואפשר לנצח אותה.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אנשים שוכחים שהם מדברים על כדורגל, מכבי חיפה טובה בהרבה מהפועל, אבל הפועל יכולה לעקוץ בדיוק כמו שכל קבוצה בליגה יכולה ביום הירואי אחד לנצח כל קבוצה אחרת. שחקני הפועל חיפה יעלו במוטיבציה אדירה לנסות לקלקל למכבי חיפה, זה יכול להצליח, וזאת לא תהיה כזאת סנסציה אם זה יקרה.

אנחנו חייבים לנצח את עכו, זה מצד אחד... אבל מצד שני עכו היא קבוצה שראינו שקשה מאוד להכניע, וכל מה שאני מקווה שיקרה נס ולא נחלק מתנות בהגנה, כי הפסד שבוע שני ברציפות לקבוצה נחותה מאיתנו יהיה קטסטרופה מבחינתי, אני מאוד מקווה שעזורי למד משהו, ואם יהיה מצב שנוביל, הוא לא ילך אחורה כמו פחדן וילך להבקיע את השני, רק ככה ננצח, ולא דרך התבנקרות על שער יתרון, כמו שעזורי כל כך אוהב.

9. alexshw Member

אסור לשחקנינו לזלזל וחייבים גם להלחם. כי דרבי זה לא משחק ליגה רגיל.
    בהחלט צפוי משחק קשה.
    רק למכבי חיפה יש מה להפסיד בדרבי הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏26/12/09
  10. קטלוני Member

כמו שאוהדים של מכבי ת"א והפועל ת"א כבר יודעים,בדרבי השחקנים כבר לא חושבים על טקטיקה אלא הם בלהט יעלו על המגרש ויתנו מלחמה כמו שלא נותנים במשחק רגיל.שלא נדבר על התמיכה ביציעים שלדעתי הרעיון שג' זה בדיוק ממול ל5,תהיי אווירה מטריפה שלא מביישת שום דרבי.

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבירם אתה מעדיף את דרבי המגזר על פני מכבי-בית"ר? זה יותר מצחיק משקראת למשחק בין בני יהודה למכבי נתניה משחק בין 'שתי ענקיות בירידה'..
    אחי נצרת ובני סכנין הם שתי קבוצות לא מוכשרות ודי משעממות, אותי מעניין הרבה יותר משחק שתהיה בו אווירה הרבה יותר טובה ועם שחקנים הרבה יותר טובים מאשר משחק שמעניין הרבה אנשים סתם כי יהיו בו אולי מכות בסיומו, נצרת וסכנין אפילו לא מאותה עיר ואת ה"דרבי" הזה התקשורת יותר יצרה לפי דעתי.

12. נועם אסולין Member

http://www.one.co.il/Article/150027.html
    חח סן סירו בכרמל.. איך התקשורת אוהבת להגזים וללקק.
    האימון של הפועל חיפה היה הרבה יותר מרשים..
    אני רואה 50 אוהדים בלחץ עם אבוקות ורימון עשן ונפצים.. סן סירו..

13. Igi Member

במצב הנוכחי של הליגה, הפועל וחיפה בהחלט רמה מעל הליגה ולכן המשחקים שלהן כמעט תמיד יקבלו עדיפות לשידור. וזו לא שחצנות או כל המצאה אחרת שתוכלו לייחס לאוהדי חיפה, זו המציאות.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עד השנה באמת הייתי בקטע של דרבי זה דרבי ואין מה לעשות אבל מהשנה שבערה הבנתי שברגע שהאיכויות בין המועדונים כל כך גדולים, בין הפועל למכבי, כנ"ל גם השנה, הסיכוי שהמועדון השני יעשה משהו הוא די קטן...לאורך השנים הפועל ומכבי פעם זו היתה יותר טובה קצת, פעם השניה, אבל הפער ביניהן לא היה כמו שהוא בשנתיים האחרונות...הפער בין מכבי חיפה להפועל חיפה הוא כל כך עצום שבאמת הפועל יצטרכו מאמץ עילאי, ואני לא חושב שיש להם את זה מצטער, הלוואי ואני טועה, גם אני כמוכם רוצה לראות את מכבי חיפה מאבדת נקודות, אבל קשה לי לראות את זה קורה. ההבדלים בין מכבי חיפה להפועל חיפה הם כמו בין ברצלונה לאספניול, אז דרבי אחד פעם ב-100 שנה היא ניצחה, אבל כל שאר ה-50 ב-90 אחוז מהם היא הפסידה וגם הובסה...למה שמחר זה יהיה שונה אצל הפועל?

1:0 הפועח ת"א על הפועל רמת גן, ההגנה חלמה, דדי נשאר לבד ונגח בקלילות ממטר, ניצל את זה שקובי חסן גם עמד על הקורה השניה.

----

איגי אני לא חושב שהפועל ומכבי חיפה גדולים על הליגה, אני חושב שמכבי חיפה נהנתה במחזורי הפתיחה בהרבה מאוד מזל שלא היה להפועל ת"א וזה הסיבה שיש ביניהן פער...מה שכן אני חושב שקבוצות באות נגדן ואו עומדות על ה-16 או פשוט מוותרות מוקדם מדי ובכלל לא חושבות על התקפה, זה לא מראה על עליונות של קבוצה מעל לליגה, זה מראה על פחד של מאמנים...מכבי חיפה לדוגמא ניצחה את בית"ר בקרית אליעזר 1:2, אבל גם נהנתה מהרבה מזל בניצחון הזה כשהשיגה את השיוויון בשניה קריטית כמו תוספת הזמן של המחצית הראשונה ובמחצית השניה בית"ר היתה צריכה להשוות אם לא החמצות של טוטו תמוז...גם נגד עכו למכבי חיפה היה הרבה מאוד מזל כשהצליחה לנצח בדקה 90, ולא נשכח את המשחק מול הפועל רעננה שה-1:2 הובקע בעמדת נבדל ברורה וה-1:3 הגיע בכלל בתוספת הזמן כשרעננה שולחת את כל העולם למעלה. למכבי חיפה היה לא מעט מזל העונה במשחקים וזה הסיבה שיש לה 13 מ-14 בנצחונות, לא כי היא באמת גדולה כמו שעושים ממנה. כשבאה מולה קבוצה שמשחקת, היא לא בדיוק מטיילת לנצחונות, אבל כשבאה קבוצה כמו בני יהודה, אחי נצרת, הפועל פ"ת ועוד כמוהן שפשוט באות ועומדות על ה-16 ומחכות שהשריקה תבוא אז ממה אתם מתפלאים שהיא מנצחת בקלילות כזו?

15. alexshw Member

תשמע, אבל יש גם דוגמאות מהעולם, שבהם יש פער גדול בין הקבוצות מאותה עיר וזה לא בא לידי ביטוי בדרבי.
    בעונה שעברה אספניול הפתיעו את ברסה בקאמפ נואו, השנה זה גם לא הלך קל לברסה.