מחזור 16 בליגת העל: נצחונות דחוקים למוליכות; מכבי חיפה ממשיכה לקרוס

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Blanco 7, ‏29/12/17.

1. סמואל אטו Member

למה שאני לא אתעקש?
    החוקה לא ברורה במקרה ספציפי כזה.
    היא ברורה רק למקרים חד צדדיים.

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

שני הצדדים לא עשו עבירה, הנוסח של החוקה פשוט, ברגע שהכדור נכנס קנדיל לא ביצע עבירה בפנדל השני.

אני מסתכל על החוקה, והיא ברורה ופשוטה, בשני המקרים היה צריך להישרק פנדל חוזר.
    אתם רוצים להגיד שהשופט צדק כשהתעלם מהחוקה בכניסה של בלקמן? שצריך לשנות את החוקה הקיימת כי אין בה הגיון? זאת זכותכם, אבל מבחינת החוק היבש, היה צריך להישרק פנדל חוזר, וזה לא נתון לויכוח, ולכן השופט טעה בהחלטה לאשר את השער.

מה שאתה אומר, שאם אדם לא כתב את החוקים, אז הוא יכול להתעלם מהם/לעוות אותם/לתת להם איזה פרשנות שהוא רוצה?
    כלומר אדם פלוני יכול מחר ללכת ולרצוח נגיד, ואז כשיעצרו אותו להגיד לשוטר אתה לא כתבת את החוק אז איך אתה יכול לבחון את המצב שלי?
    יש חוקה, הדברים נכתבו בצורה הכי פשוטה שיש, אין בכלל לקונה במקרה שלנו, אבל אל תיתן למציאות לבלבל אותך.

3. סיונרה Member

היא גם "לא ברורה" למקרה ששחקן מוריד בו את המכנסיים והתחתונים ומשחק עם הזין בחוץ. קשה לי להאמין ששיקול הדעת של השופט לא מספיק במקרה הזה.
    זה נכון גם במקרה של שחקן שעושים עליו עבירה בזמן שהוא כובש שער, אני די בטוח שלא נכתב בחוקה על כל מצב אפשרי בכדורגל. ועדיין, היא מכסה חלק גדול, כולל מה קורה כשהשוער ושחקן מההתקפה עושים עבירה באותו הזמן.
    היא ברורה מאוד. מי שנהנה מהעבירה הוא זה שצריך לעמוד בחוקים, השני לא באמת רלוונטי.

זה נכון גם לולא הפנדל הראשון שנפסל. אולם, לא ראיתי אותך מבקר פנדלים אחרים בכזאת חריצות. אני בספק אם ברוב הפנדלים העונה בליגת העל שחקנים לא נכנסו לרחבה לפני הפנדל. הסיבה שאתה בכלל מתייחס לזה היא הפסילה של הפנדל הראשון, כי כנראה לדעתך השופט קבע רף מסויים של קפדנות שהוא צריך לעמוד בו. אני בסך הכל אומר שלפסול את הפנדל הראשון זה לא איזה רף גבוה של קפדנות מצד השופט. הוא דיבר עם השוער, הזהיר אותו שלא יזוז מעבר לקו בזמן הפנדל, אמר לו שהוא שם על זה עין.
    זה שקול לשוטר תנועה שיעצור מישהו על מהירות אבל לא יעצור מישהו אחר על מעבר נתיב בלי לאותת. בשני המקרים מדובר בעבירה על חוקי התנועה. אתה לא צריך להיות קפדן מדי בשביל לא להבליג על הראשון, אבל זה לא אומר שעכשיו אתה לא הולך להבליג על שום דבר.

4. סמואל אטו Member

אם רק קנדיל היה מבצע עבירה והכדור היה נכנס, אז הגול היה מאושר אך קנדיל עדיין ביצע עבירה.

לא.
    אם בן אדם לא כתב את החוקים אז הוא לא יכול לקבוע דברים בצורה נחרצת לגבי מקרים שאינם כתובים בתוך החוקה.

נערך לאחרונה ב: ‏3/1/18
  5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

https://media.collegetimes.com/uploads/2013/09/funny-gifs-stupid-people.Xxx

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

https://media.collegetimes.com/uploads/2013/09/funny-gifs-stupid-people.Xxx

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.