מחזור 16 בליגת העל: עוד הפסד למכבי ת"א, 1-0 בקופסא

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏16/1/09.

1. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

להפועל ת"א לא היה קל אך בסופו של דבר האופי של הקבוצה ניצח את המשחק, כמו תמיד.
    2:0 בסיום, הראשון בדקה ה-84 משער נהדר של אבוטבול לבין החיבורים, השני בדקה ה-88, ורמוט פורץ באגף שמאלי,
    חודר לרחבת אשדוד ומוסר מסירת רוחב ליבואה, האחרון בחיים, בחיים לא יפספס מצב כזה וכידוע, הוא ניצל זאת בצורה טובה ודחק את הכדור לרשת.

לשמוע את יוסי מזרחי הבכיין בסיום המשחק, לטענתו אשדוד היתה טובה יותר מהפועל ת"א,
    כנראה שהוא נרדם במהלך המשחק, הוא גם טען שהשופט הכריע את המשחק,
    צלילה ברורה של אדון שריקי בדקה שלישית ומזרחי טוען שזה פנדל ברור, פשוט בדיחה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/1/09
  2. Mehmet Member

לירן וקסברגר ניצח להפועל ת"א את המשחק היום ולא שום דבר אחר.

אני ממש לא אומר שאשדוד היתה טובה היום, היא נשארה אנמית בחוץ כמו תמיד, אבל אין לי שום ספק שבדקה השביעית שריקי הוכשל ברחבה על ידי אניימה שהיה האחרון, משמע אדום ופנדל. אם הפועל ת"א היתה משחקת 83 דקות בעשרה שחקנים כשהשוער השני גם לא הכי כשיר, לכו תדעו לאן המשחק הזה היה מתפתח.

ושוב, אשדוד מאבדת נקודות בדקות הסיום...

3. henry1 Member

היה פנדל של באדיר על שחקן של אשדוד (לא זוכר את שמו). דווקא על שריקי, לדעתי, לא היה פנדל. אבל כמובן שללירן הבובה, היה חלק גדול בניצחון של הפועל.

4. Raulito Madridista

עדיף מאוחר מאשר אף פעם

http://images.one.co.il/images/d/400_221/gg851311.Xxx

ציפיתי למשחק כדורגל אטרקטיבי עם הרבה הזדמנויות ואקשן, אבל בפועל המצב ממש לא היה ככה. המשחק לא היה רחוק מלהסתיים בתיקו מאופס שהיה מוצדק לחלוטין. הקבוצות חזרו מהפגרה מאוד מנומנמות, והמצד של הפועל גם לא הייתה יותר מידי מוטיבצייה לנצח ולכן יצאתי מהמשחק קצת עצבני. אני חושב על זה ככה - ניצחון יכול להביא את הקבוצה למקום השני ולצמק את הפער מחיפה לפחות זמנית, יש הרבה קהל שהגיע לעודד בשעה לא נוחה, ובכל-זאת השחקנים הולכים על המגרש - זה משגע. בסיבוב הקודם אשדוד ניצחה את הפועל משער אדיר של דוד רביבו, הפעם אנחנו מנצחים אותה 2-0 כאשר הבומבה היא של שי אבוטבול, שחייב לבעוט יותר לשער. גם במשחק הקודם בין השתיים לא היו מצבים ותיקו היה משקף, אבל אז הם עשו מהלך אחד מבריק והפעם אני שמח שאנחנו ידענו להתעשת. בנוגע לפנדל - לא יודע וזה לא מעניין אותי. ובקשר לשאר דבריו של יוסי מזרחי - כנראה הוא ראה משחק אחר. עומרי קנדה היה השחקן הבולט בשורותינו. הוא לא הפסיק לרוץ ובשלבים מסויימים גם היה היחיד שניסה לפרוץ את ההגנה של אשדוד שעמדה יפה, והיה לו קשה מול צ'קול שהוא מהיר מאוד. קנדה הצליח לעשות כמה מהלכים יפים אבל שוב המסירה האחרונה הייתה גרועה. במקום לתת כדור רוחב למשל הוא מנסה להרים והיו כמה שגיאות כאלו. טלקיסקי למשל בכלל לא עוזר לו, הוא כמעט ולא משחק על הקו משום מה. הבולגרי היה היום חלש מאוד, הוא שוב איכזב, אני כבר מתחיל לאבד את הסבלנות. אני דווקא לא חושב שהכניסה של בן-לוז עזרה לנו יותר מידי. פרט לקנדה אני חייב לציין את אבוטבול שהציג משחק מצויין. אני שמח שיבואה כבש, כל הכבוד לוורמוט על פירגון. לדעתי הקהל הראה היום הרבה אהבה ליבואה ובהחלט מגיע לו. נשאר להחזיק אצבעות למכבי פ"ת.

5. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

בהילוך חוזר רואים ששריקי הליצן, במקום להמשיך אל עבר הכדור ולהבקיע הוא חיפש את הפנדל, שלא היה ולא נברא.
    רואים בבירור שהידיים של אניימה לא נוגעות ברגליו של שריקי, צריך להיות עיוור בשביל להגיד שהיה פנדל, עיוור!

לגבי המשחק באורווה, מחצית גרועה של חיפה, אף קבוצה לא שלטה לחלוטין במחצית הזו, היה עניין של מומנטומים,
    קינן וקרופניק כל כך חסרי ביטחון שזה מדהים, איזו טעויות, בעיקר של קינן, שזו אולי המחצית הכי גרועה שלו מתחילת העונה.

מקווה למחצית טובה יותר מצד הירוקים ...

6. Mehmet Member

ראיתי את ההילוך החוזר מספר פעמים. שריקי דווקא ניסה שלא ליפול, אך המגע של אניימה בשילוב עם החלקה על הכדור גרמו לנפילה. מההילוך החוזר היה ברור שיש מגע בין אניימה לשריקי.

7. King Kenny Member

לא משחק מדהים היום בבלומפילד, למרות שליטה מוחלטת שלנו (מזרחי לא הסתכל על אותו משחק) לא היו הרבה מצבים הכל הלך כל כך לאט, בשני הצדדים. האווירה בבלומפילד הייתה טובה, עידוד מצוין פרט למספר שניות של שקט שבהן היה אפשר לשמוע את גוטמן צועק ("אתה תקוע כאן").
    דה-סילבה במשחק לא טוב וזה חבל כי במשחקים האחרונים הוא היה די טוב. אכזב אותי שבאדיר פתח במקומו של טופצ'ו, באדיר לא עשה עבודה טובה (גם לא גרועה). אנטבי במשחק של יותר מהממוצע (הנמוך) שלו, בעיק בלט בחוסר היציבות, לצד כמה מהלכים טובים הוא עשה כמה מהלכים רעים, כרגיל לא מיהר בחזרה להגנה, כרגיל האדישות שלו וכרגיל איבודים מטופשים (ייאמר לזכותו שפחות מבדר"כ). מאדיש אחד נעבור לאדיש אחר, טלקיסקי, האדישות שלו פשוט רצחה את המשחק שלו היום. אבוטבול עם משחק מצוין שנחתם עם השער המדהים שלו (איזה טאץ'). כמובן שטוב לקבל בחזרה את יבואה, למרות משחק לא טוב בסופו של דבר הוא כבש את שערו ה-11.

8. Igi Member

מה שמצחיק בקבוצה הזו הוא שגם כשהם יקחו אליפות בסוף העונה, עדיין נצטרך להחליף כמעט חצי הרכב כדי להצליח גם באירופה.

9. Raulito Madridista

לא ראיתי את כל המשחק, כך שלדבר יותר מידי ספציפי יהיה קצת לא רציני, אבל בכל-זאת, אני חושב שפ"ת רצתה את המשחק יותר מחיפה, היא עלתה יותר למגרש ובמחצית השנייה ללא ספק הציגה כדורגל לא רע בכלל, המשחק הטוב ביותר שלה העונה לפי דעתי. חיפה פיספסה הזדמנויות בהתחלה ושילמה ביוקר על משחק ההגנה הבינוני שלה(גם קולמה כלול בעניין, איך בסטיאניני ניער אותו בשער הראשון). ליאור אסולין הציג משחק פנטסטי, אולי הטוב ביותר שלו העונה. השער שלו נהדר, איך הוא בקלילות עבר שחקן ברחבה, העביר לשמאל ובעט ליד החיבור. גם הבישול שלו יפה, הוא החזיר לבסנטיאניני שבישל לו בצורה יפה את השער הראשון. סולי צמח היה השחקן הכי טוב פרט לשניים הללו. הניצחון הזה מגיע לרוני לוי. אין ספק שבחיפה הוא עשה טעויות והיו לו שתי עונות מאכזבות, אבל הקהל הגזים איתו. מעניין אם נראה המשכיות מבחינת מכבי פ"ת ואיך ישפיע ההפסד על מכבי חיפה. אלישע לוי לא יכול להמשיך עם הגנה כזאת. לדעתי גם החילופים שלו דיי קבועים, אין שום שינוי. אני כמובן מאוד שמח על התוצאה, הפער ירד ל4 נקודות ולפחות שבוע אפשר להיות באקסטזה.

הניצחון של הכח על סכנין הפתיע אותי. הקבוצה של דודו דהאן לא הראתה סימני חיים כבר הרבה זמן, ומנגד סכנין של לחמן הייתה במגמת עלייה, והיא הגיעה למשחק בטירוף בגלל הבכורה המחודשת של עבאס סואן בסכנין. אני עדיין חושב שהכח הקבוצה החלשה בליגה, לא יהיה לנו מאבק מפתיע והיא תרד לא בשלב מאוחר, אבל בינתיים יש קצת מתח, אז למה לא?;

ראובן עטר יכנס מסיבת עיתונאים בתום המשחק נגד ק"ש. מעניין.

נערך לאחרונה ב: ‏18/1/09
  10. henry1 Member

צריך להיות עיוור לא לראות את העבירה של באדיר ברחבה על שחקן אשדוד. לגבי שריקי, לא הייתה עבירה, זה נכון.

נערך לאחרונה ב: ‏18/1/09
  11. Igi Member

עבירה ופנדל של באדיר במחצית ה-2, שהיה נותן למשחק הזה כיוון אחר לגמרי, הייתה ובאמת צריך להיות עיוור כדי לא לראות אותה. ניצחון עם יותר מזל משכל היום להפועל, אבל גם ניצחונות כאלה צריך מדי פעם.

12. henry1 Member

אתה יודע מה, לא צריך לומר עיוור. טעיתי. צריך להיות פחדן לא לשרוק לפנדל, ולירן וקסברגר הוא בדיוק כזה. לראות, אני בטוח שהוא ראה, רק שאין לו את האומץ לשרוק.

13. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

עליבות - זה שם המשחק

משחק הבכורה של רוני לוי בתור מאמן מכבי פתח תקווה עבר בהצלחה רבה,
    כאשר גבר על האקסית שלו, מכבי חיפה, 2:0, משערים של בסטיאניני המצוין ואסולין.
    כל התקשורת, בלי יוצאי מן הכלל, מיהרו להספיד את הליגה ולהכתיר את הירוקים כאלופים בתום העונה,
    יכול מאוד להיות שזה אכן יקרה, אך בהתאם ליכולת הזוועתית של הקבוצה הם יכולים רק לחלום על זה, הם כל כך לא שווים את זה.

מכבי חיפה כקבוצה לא נראית טוב, אם חשבתי שבמשחק גביע הטוטו האחרון, בו חיפה הודחה בפנדלים ע"י
    הפועל ת"א, חזר לנו כוח ההרתעה ועברנו את התקופה הרעה, כנראה שלא, רצון לחוד ומציאות לחוד, בושה.

אני רק אתוודה בזאת שאני נהנה לראות את הפועל תל אביב משחקת, את העבודה שאלי גוטמן עושה בקבוצה,
    טקטיקה שמקטיקה, מאמן בונקריסט, יגידו מה שיגידו, אם הפועל תל אביב תזכה העונה באליפות, אני לא אשמח, אך בטח ובטח שאני אבין.
    פשוט מגיע את כל התשבוחות להפועל ת"א בכלל ולאלי גוטמן בפרט, כל משחק אחרים יבכו על טעויות שיפוט לטובת האדומים,
    נכון, היו כאלה העונה, בעיקר זכור לי הכרטיס האדום שנשלף לעבר יוסי רוזן,
    קשר הפועל פ"ת, שלא בצדק, אך עדיין, כיום, הפועל תל אביב הקבוצה הכי טובה בארץ, בין אם תרצו ובין אם לא.
    יש כל מיני טיפוסים ואנשי תקשורת שהשנאה להפועל ת"א אוכלת אותם, לכן הם לא יכולים להתמודד עם האמת.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי חיפה נראתה עיוורת, לא ממוקדת וזאת בדיוק הבעיה כשמשחקים מול מכבי פ"ת. קבוצה לא גדולה, אבל קבוצה בהחלט לא קלה. 8 משחקים ללא ניצחון? אולי זה מה שהיה בראש של שחקני הקבוצה שלי. הצטרפתי מהדקה ה-25 ולמעשה הירוקים קיבלו את המגיע להם. עזבו אותי מרוני לוי או ממכבי פ"ת, הפועל ת"א מתקרבת אלינו והיא עושה את זה בשיטה שלה. כבר בעבר אמרתי את מה שיש לי להגיד על אלי גוטמן והכדורגל שהוא דוגל בו, אבל אם מכבי חיפה לא תתעשת הפועל ת"א תהפוך לאלופה עוד יותר משעממת מאשר הכדורגל הבינוני שמכבי חיפה הציגה עד המחזור הזה.

אולי בית"ר תתעורר, אולי מכבי ת"א לוקחת נקודות חשובות מקבוצות הצמרת, אני לא יודע. בכל מקרה השתעממתי אחרי צהריים מול הטלוויזיה...

15. Igi Member

"כיום, הפועל תל אביב הקבוצה הכי טובה בארץ, בין אם תרצו ובין אם לא.
    יש כל מיני טיפוסים ואנשי תקשורת שהשנאה להפועל ת"א אוכלת אותם, לכן הם לא יכולים להתמודד עם האמת."

טאושרי גיטא, איזו אמת בדיוק? הפועל ת"א שיחקה היום בערך כמו היום שעבר עליי - משעמם וחסר תועלת. אולי אם היית כותב את המשפט הזה לפני שיצאנו לפגרה, אבל היום אני לא מבין מה ההתלהבות שלך מהמשחק שלהם, ניצחו ביכולת בינונית ומטה.