מחזור 16 בליגת העל: עוד הפסד למכבי ת"א, 1-0 בקופסא

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏16/1/09.

1. פ''ת של מכבי Member

הנצחון היה מצוין בעיקר כי ראינו סוף סוף סדר ומלחמה מצד השחקנים. כדורגל? לא ממש ראינו. השער הראשון הובקע ממבצע אישי מצוין של בסטיאניני וסיומת טובה של אסולין. השער השני היה משהו שאני רגיל לראות בליגה צ' בקירגיזסטן, עם סגירה הזויה של ההגנה של חיפה. האם הגענו למצב הבקעה כחלק ממשחק התקפה מסודר? לא ממש.

לפיכך - צריך לשמוח על הנצחון. צריך לשמוח שסוף סוף ראינו את מכבי נושכת ונלחמת כמו שאנחנו אוהבים. אבל צריך להשאר עם רגליים על הקרקע ולראות אם מדובר בצעד ראשון קדימה או בתצוגה מקרית של קבוצה אפורה. אני אומר שוב - למסקנות סופיות אפשר יהיה להגיע רק בעוד 4-5 משחקים.

2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/8.Xxx מכבי נתניה - מכבי תל אביב http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/3.Xxx

שני, ה-19/01/09. 20:50 בערב. אצטדיון הקופסא.

מכבי נתניה מגיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-2 ובמאזנה ישנן 28 נקודות. במחזור האחרון סיימה הקבוצה בתיקו 3-3 עם מועדון ספורט אשדוד של יוסי מזרחי.
    היהלומים יצאו עם טעם רע לפגרה, מאחר ולא הצליחו לנצח בארבעת המפגשים האחרונים וסיימו את כולם בתיקו. הפגרה הגיעה בזמן טוב לצהובים, שמבחינתם לא נדמו וביצעו מספר שינויים בהתקפה. ראובן עובד ואבי כנפו צורפו מהישראלים. נקוסי סיאבונגה ואלברטו בלאנקו צורפו כזרים במקומם של ג'ורג' בה ודניאל אומברטו. לכולם יש סיכוי טוב לשחק, לחלקם אפילו לפתוח. אלברטו בלאנקו יוכל ליטול חלק במשחק רק אם יעבור ביום שני בראשות לבקרת התקציבים.
    היהלומים יאלצו להסתדר במשחק ללא איתי שכטר המוצהב וזאב חיימוביץ' הפצוע.

הרכב משוער: לירן שטראובר; לואיס מארין, גולן חרמון, ביוואן פרנסמן, קלימי סבן, דדי בן דיין; רביד גזל, נקוסי סיאבונגה, שלו מנשה; דלה ימפולסקי, תיירי טזאמתה.

http://www.fcmn.co.il/files/frankfurt/118539275631259428.Xxx
    לאחרונה הוא מקבל אשראי גדול יותר. אם לא בהרכב, אז מהספסל. דלה ימפולסקי.

מכבי תל אביב מגיעה למשחק כשהיא מדורגת במקום ה-9 ובמאזנה ישנן 16 נקודות. במחזור האחרון סיימה הקבוצה בתיקו 1-1 מול בני סכנין של אייל לחמן.
    הצהובים-כחולים חלמו בתחילת השנה שבשלב הזה של העונה הם יתחרו על המקום הראשון יחד עם יתר קבוצות הצמרת, אך בפועל העונה התחילה במקום שבו העונה האחרונה נעצרה. בעקבות היכולת החלשה של הקבוצה, הבטיח אבי נימני פעם אחר פעם כי יהיו שינויים בינואר. כרגע, החיזוק של הקבוצה מסתכם בהבאתו של חיים מגרלשווילי, שאמור לסגור את אגף שמאל של הקבוצה, אך לא יוכל לשחק מול היהלומים במחזור הקרוב.
    הפציעה של איליה יבוריאן, בנוסף לשחרורו של יאניק קמאנן, מותירה את מכבי תל אביב במצוקה של חלוצים. מי שיפתח בחוד יהיה שחקן הרכש הצעיר, עמנואל מאיוקה, שבמהלך החודשים האחרונים עשה את המעבר מהנוער לבוגרים.

הרכב משוער: דראגוסלאב יבריץ'; אבי יחיאל, ליאור ז'אן, יובל שפונגין, אורי שטרית; דולי ג'ונסון, גיז'רמו ישראלביץ', דור מלול, יוסי שבחון; מאור בוזגלו, עמנואל מאיוקה.

http://mscwgd.walla.co.il/w/f-400/510525-5.Xxx
    בגביע הטוטו הוא פורע שטרות. מתי בליגה? מאור בוזגלו.

3. Raulito Madridista

"יבוריאן וקמאנן לא שם, למה 5 שחקנים בהגנה?", שואלים שחקני מכבי נתניה. והאמת שאני דיי מסכים איתם, למרות שלא לעניין להתבטא ככה בתקשורת(למרות שהם הוסיפו בסוף את המילים הבאות - 'מתיאוס יודע מה הוא עושה'. ממה מתיאוס מפחד לעזאזל?; מכבי נראית רע מאוד בתקופה האחרונה, גם הניצחון בגביע הטוטו לא עודד את המועדון יותר מידי. נתניה תתקשה מאוד מחר משום ששכטר לא משחק, ואתם יודעים מה אני חושב על נתניה כאשר שכטר מחוץ לעניינים. ימפולסקי ייפתח כחלוץ, ומעניין יהיה לראות אם הוא שווה משהו. אוהדי נתניה תמיד יוצאים להגנתו, אומרים שהוא משחק כל הזמן בקישור למרות שהוא חלוץ. נראה אם מול ההגנה הבינונית של מכבי יהיה לו מה למכור. מה שעוד יהיה מעניין זה לעקוב אחרי סיאבונגה. יהיה דיי משעשע אם נתניה תשחק רע, ועובד שייכנס כמחליף יביא את השינוי ואולי את הניצחון. מתיאוס צריך נקודות אחרי 4 תוצאות תיקו ברציפות. חבל שהוא לא עולה בהרכב סופר-התקפי כדי לנסות לצמצם את הפער מחיפה לנקודה בלבד. מכבי צריכה את הנקודות בשביל להתרחק מהתחתית. בוזגלו נראה טוב מאוד בגביע הטוטו, אבל נראה אם בליגה, מול הגנת ברזל, הוא יהיה מסוכן באותה מידה. הוא משחק קרוב מאוד לשער, כחלוץ לצידו של מאיוקה. דור מלול נכנס גם הוא לקישור שיהיה התקפי, בתקווה שישראלביץ לא יישחק כקשר אחורי ממש אלא יוכל להביא לידי ביטוי את התכונות ההתקפיות שלו. ההעדפה האישית שלי זה תיקו, למרות שגם ניצחון של מכבי זה בסדר. מה שהכי חשוב זה שנראה כדורגל טוב, ולא משהו שדומה למשחק הקודם בין השתיים.

נערך לאחרונה ב: ‏19/1/09
  4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כל משחק של מכבי ת"א הוא סיפור בפני עצמו... גם היום יהיה מעניין. נתניה באה במצב שהיא שוב יכולה להתקרב עד כדי נקודה למכבי חיפה, ונגד מכבי ת"א ששכחה מתי היא ניצחה פעם אחרונה היא בהחלט צריכה לעשות את זה. אני מאוד סקפטי לגבי היכולת של מכבי ת"א, וכרגע הם בכלל בלי יבוריאן הפצוע וקמאנן שעזב.. אז בכלל המצב ממש לא נראה מעודד עבור הצהובים מתל אביב.
    מצד שני, את נתניה ניתן להפתיע, כמו כל קבוצה אחרת בליגה, אם מכבי ת"א תשחק נכון ותימנע מטעויות פטאליות אז נתניה תהיה מתוסכלת, מצד שני זאת נתניה של לפני הפגרה, נתניה החתימה כמה שחקנים ויהיה מאוד מעניין לראות את השינוי, היום זאת תהיה הפעם הראשונה לכך עם כל הכבוד לגביע הטוטו.

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

משום שלותר מתיאוס ניסה לשחק עם 2 בלמים במשחקי גביע הטוטו מול מועדון ספורט אשדוד וזה נראה זוועת עולם, לעומת המשחק מולם בליגה, שבו שיחקנו רגיל והם עשו רק 4 התקפות במשחק ביתי שלהם, למרות שהם נחשבים לקבוצה ביתית התקפית מאוד.

המשחק היום לא יסגור את הסיפור או יפתח אותו מחדש מבחינתנו. זה רק עוד משחק שאנחנו צריכים לקחת בו את הנקודות כדי לשפר את הסיכויים שלנו לזכות בתואר האליפות.

אני נוסע למשחק עם בן דוד שלי, אוהד מכבי תל אביב. לפני שנה וחצי הלכנו יחד למשחק של שתי הקבוצות והחלטנו להפוך את זה למנהג. למזלי הרב, בכל המפגשים, למעט אחד שהסתיים בתיקו (שהוא היחידי שלא הלכנו אליו) יצאתי מחייך. אני מקווה מאוד שגם בסיום הערב ידי תהיה על העליונה.

אם רק תאמינו! http://www.super3.gr/forum/public_html/yabbfiles/Smilies/ari_ole.Xxx

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מחצית עלובה של כדורגל, כמעט בנוהל הרגיל. יבריץ' ושטראובר לא סוכנו אפילו פעם אחת.

ההבדל בין הקבוצות הוא בהגנה.. מצד אחד מארין הנפלא, מצד שני שפונגין שמחלק מתנות וליאור ז'אן החסר אינטליגנציה שהיו לו לפחות 5 שניות להבין שהוא יכול לשים את שלו מנשה בעמדת נבדל אבל נשאר תקוע שם מאחורה, דגנרטים.

2 ההתקפות עלובות מאוד, חלשות. 45 דקות ראשונות שיצא לי לראות את סיאבונגה, בינתיים, לא רק שהוא לא משפיע, הוא נראה חלש מאוד ורק מאבד, אבל יש לו עוד קרדיט כמובן.

7. הרצליה Member

רחמים על מכבי ת"א,איך קבוצה עם כל כך הרבה פוטנציאל נראית כמו שהיא נראית?
    2 נקודות מהקו האדום,ממש ממש לא נעים.
    בשבוע הבא הם נוסעים לוינטר לקרב על 6 נקודות, לא נעים.

אגב הם חייבים להחתים חלוץ השבוע אחרת המצב יהיה הרבה יותר גרוע ממה שהוא עכשיו.

8. דקו Member

איזה הופעה בכורה רעה למתן לוטטי(חבר מהכיתה) בגלל שופט מניאק דווקא נתן משחק טוב למשחק בכורה אבל השופט חייב להרוס לו עם זה לא היה שחקן נוער בחיים הוא לא היה מוציא אדום פשוט בושה
    על המשחק אין מה לדבר מכבי נראית רע.

נערך לאחרונה ב: ‏20/1/09
  9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מרגיש רע. אתם לא מסוגלים לתאר כמה. נסענו אני ובן דוד שלי, הכל טוב ויפה, עד שהגענו לתחנת דלק (הייתי חייב להשתין) שדרכה פונים לחבצלת ומשם אפשר להמשיך לנתניה. חיפשנו את הפנייה שעוזרת לנו להשתלב חזרה עם הכביש שנסענו איתו עד לתחנה ולא ראינו אותה, אז ניסינו בדרך אחרת, שהשלט שהיה רשום עליה זה בית אלפא/אומגה/אנאעראף. משם עברנו על גשר וחזרנו אחורה, למעשה. חשבנו שזה לא נורא, כי ברמזור הראשון או בצומת הראשונה נעשה פרסה ונחזור לכביש שבאנו ממנו. עוברים 5 ק"מ, 10, 15, 20, 30, 40 (שכל מטר נראה כמו הנצח) עד שהגענו למחלף עתלית. ניסינו לא להישבר והחלטנו שחוזרים, אלא שבאמצע נאלצנו לעצור בגלל רכבת שהייתה צריכה לעבור וזה לקח עוד 10 דקות ואז הבנו שאין טעם להגיע רק למחצית השנייה. חזרנו כמה שיותר מהר הבייתה כדי להספיק לראות בטלויזיה את המחצית השנייה.

אז מה ראיתי במחצית השנייה? גולן חרמון בלם טוב כמחליף, אבל הפאניקה שלו מחסלת מבחינתו כל סיכוי להיות בלם מוביל. תיירי טזאמתה צריך לעבור אבחון, כי סיכויים לא רעים שהוא מאותגר שכלית. ראובן עובד ואבי כנפו הם אחלה קלפים מהספסל. וכמעט שכחתי, שלו מנשה שוב נמצא שם בשבלינו.

אחרי 4 תוצאות תיקו, אפשר להתנחם רק בעובדה שניצחנו את המשחק. כואב לי הראש מכל מה שהיה היום. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם לא ננצח בשבת את הכח, הליגה הלאומית קרובה מתמיד.

11. henry1 Member

מגינים עליו? בוא אני אגיד לך מה אני חושב עליו: אין לו מושג קטן בכדורגל, לא משנה איפה הוא משחק - בקישור או כחלוץ. הקשר בינו לבין כדורגל מיקרי בהחלט, והוא צריך להפוך את המקצוע שלו לאצן. כמה אני שמח לראות שהבאנו שחקנים לחיזוק שיכולים לעלות מן הספסל, ובעוד כמה משחקים, כאשר הם יכנסו לכושר, לא נצטרף לראות את האנטי כדורגל הזה משחק. כנ"ל לגבי טאזאמטה - עוד אנטי כדורגל.

12. מכבי או מוות!!! Member

דור מלול שיחק היום גרוע,הוא בכלל לא מזכיר את היכולת של שנה שעברה שהתלהבנו ממנו כ"כ,כמובן שזה בגלל ששמים אותו בתפקידים שהוא לא מכיר כמו קשר אחורי וכו'...הצעירים הביאו תריענון למשחק כשנכנסו אבל גם זה לא עזר,מאיוקה מנסה מתאמץ אבל לא מצליח ולא פוגע,צריך חלוץ ברמה לידו...ישראלביץ' התלהבנו,שמחנו,אמרנו שהוא היחידי שמתאמץ ורץ,אבל בתכלאס ? בנתנונים מה הוא הביא? 0 שערים ו 0 בישולים .
    ההגנה נראת כמו זבל,שפונגין שאמרו שהוא יהיה אחד המגנים הטובים שצמחו כאן בעשור האחרון,משחק כמו עציץ,בקיצור שבוע הבא נגד הכ"ח הליכטיינשטין של הליגה...נקווה מאוד מאוד שיהיה טוב.

{כמה זמן לא הגבתי פה...תראו תחתימות שלי כמה לא מעודכנות}.

13. Number 8 Member

משחק כדורגל רע. מחצית ראשונה עלובה של שתי הקבוצות, מחצית שנייה יותר טובה של מכבי בזכות הצעירים שהכניסו מרץ. הגענו לשתי הזדמנויות מצוינות, אבל חוסר מזל מנע מאיתנו להבקיע. צריך להמשיך לתת את הקרדיט לצעירים שנלחמים ומראים שאכפת להם במקום אותם עצלנים כמו קאמאנן, חדד, ואפילו שבחון.
    ההגנה לא הפתיעה אותי, היא ממשיכה להיות חלשה, טעות ענקית שלש שפונגין שרק אלוהים יודע מה קרה לו בשנתיים האחרונות, וליאור ז'אן החסר חשיבה. ההגנה של מכבי ת"א נראית בושה אחת גדולה. אלוהים אדירים, רן בן שמעון מה עשית לנו...
    אסף קינן צריך להתבייש, גרם לילד לבכות. אחרי משחק די טוב שלו הוא מוציא כרטיס אדום לילד בן 18 על עבירה ששווה אך ורק צהוב. בחיים זה לא אדום, לוטטי הלך לעצור התקפה ובכל משחק קורה כזו עבירה לפחות פעם אחת. אני לא יודע מאיפה הוא ראה אדום וחבל שגמר את הילד.

בנוגע לנתניה, אין לי מילים... קבוצה כל כך חלשה. היא בעטה רק פעם אחת בבית שלה! יש לה מזל שהשוער וההגנה שלה מצוינים, אחרת היא הייתה קבוצת אמצע טבלה ומטה כי אין לה כלום בחלק ההתקפי. נתניה התגוננה ברוב שלבי המשחק וניסתה איכשהו לצאת להתקפות מתפרצות. תסלחו לי אבל נתניה קבוצה חלשה מאוד, אפס יצירתיות.

14. Raulito Madridista

לא מפתיע שלא ראינו אתמול כדורגל. את נתניה זה לא אמור לעניין, היא השיגה ניצחון ליגה ראשון לאחר ארבעה תוצאות תיקו, חזרה למקום השני וצימקה את הפער מחיפה לנקודה אחת בלבד, אבל אני בטוח שאם נתניה תמשיך להיראות ככה, היא לא תגיע רחוק ולא בטוח שתסיים עם כרטיס לגביע אופ"א. לא יכול להיות שבמשחק ביתי הקבוצה כמעט ולא תגיע למצבי הבקעה. ברור שעם שכטר, השחקן הכי משמעותי שלה, המצב היה נראה קצת יותר טוב, וגם אולי עובד יוסיף ברק פה ושם(אתמול ניתן היה לשמוע ביציעים את ההתרגשות מהכניסה שלו), אבל זה לא מספיק. לפחות יכלנו להינות אתמול מהסיומת הנהדרת של שלו מנשה וחגיגת השער שלו עם הנעל. לא מגבשים דעה על זרים אחרי משחק-שניים, קשה לעשות זאת ואני חושב שזה גם לא לעניין, אבל סיאבונגה אתמול היה מאוד לא מועיל, הוא איבד הרבה מאוד כדורים. מה שכן, נתניה עושה הגנה יפה מאוד כמובן.
    בצד של מכבי, העובדות מאוד ברורות - משחק שביעי רצוף ללא ניצחון, הפער מהקו האדום לא גדול במיוחד והמשחק בשבוע הבא נגד הכח הוא פשוט מלחמת עולם. כמה חבל על שפונגין שממשיך לטעות, למרות שמשחק ראש וסגירה אלכסונית אף פעם לא היו הנקודות החזקות שלו. בוזגלו לא הצליח להמשיך את היכולת ממשחקי גביע הטוטו ונראה רע מאוד. האופציות ההתקפיות של מכבי לאט לאט מצטמצמות עם הפציעות ושחרורי השחקנים, אבל אולי באמת עדיף לתת את הבמה לצעירים, שאומנם חסרי ניסיון ולא חכמים כל-כך, אבל לפחות נותנים הכל למען הסמל. דור מלול איים אתמול יפה מאוד על השער והיה מאלו ששיחקו יותר טוב, מאיוקה אומנם לא גדל במכבי אבל הוא שחקן עם פוטנציאל רב שקצת מתקשה בסיומת אבל הוא בנוי טוב, ומתן לוטטי כמובן שהרחקתו אתמול הייתה אכזרית.

15. henry1 Member

כמובן שאתה לא תזכור, אבל הייתה הזדמנות מצויינת שלו מנשה (בעט בתוך הרחבה מעל השער), אחרי בישול של עובד, ועוד הזדמנות לזר החדש אחרי טעות של יבריץ. בסה"כ היינו טובים מכם, ואם אנחנו קבוצה חלשה ואפס יצרתיות, מעניין איך נגדיר את "האימפריה" של מכבי ת"א...