מחזור 16 בליגת העל: עוד הפסד למכבי ת"א, 1-0 בקופסא

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏16/1/09.

1. Number 8 Member

כמובן שאתה לא תהיה אובייקטיבי, אבל עם כל הכבוד, הבעיטה של שלו מנשה הלכה כמה מטרים טובים מעל השער, ולזר לא היה שום סיכוי להשיג את יחיאל אחרי שהכדור פגע בו בטעות. אם אתה קורא למצבים האלה הזדמנויות, אני לא מבין למה יורדים על הכדורגל הישראלי, הרי בכל משחק יש כמה וכמה "הזדמנויות" כאלו. הכדורגל הישראלי בשיאו!

בדיחה טובה... הייתם יותר טובים. אתם אלופים בלהבקיע שער ולעשות בונקר. בזה אתם באמת הייתם יותר טובים, ואפילו הכי טובים בליגה.
    לא דיברתי על מכבי ת"א, אל תשנה נושא(דרך אגב, סטיות לעניינים אחרים מעידות שאתה יודע את האמת ומתחמק ממנה). לא צריך להיות גאון כדי לדעת מה הכיוון של מכבי השנה, אבל נתניה פשוט קבוצה חלשה. מלבד שוער והגנה טובה, אין למתיאוס כלום. 0 יצירתיות.

2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

Number 8 - המשחק שלנו היה בינוני ומטה, על זה אין מקום לדיון, אבל צריך לבדוק למה. זה לא שהסתגרנו מאחור, אלא שלא עשינו כלום בהתקפה. שום שחקן קישור שלנו לא הצליח לתת פס אחד נורמלי (אחרי זה הם יתפלאו למה מביאים קשרים) וככה קשה לפתח משחק. תיירי טזאמתה (אוי ואבוי) לבדו יכל להבקיע או ליצור מצבי הבקעה בלא מעט הזדמנויות.

בתאכלס, המשחק הזה היה משונה מאוד. ראיתי השנה את רוב המשחקים של מכבי תל אביב, מן הסתם את כל המשחקים של מכבי נתניה ואני יכול להעיד שזה היה המשחק הרע ביותר של שתי הקבוצות.
    אחרי שתי תוצאות התיקו האחרונות שהיו לנו, יצאתי מעודד מהיכולת. הפעם, למרות הנצחון, אני מרגיש חוסר בטחון לקראת מה שצפוי לנו מול הפועל תל אביב.

3. Number 8 Member

אבירם,
    קודם כל, אני לא מבין למה אתה קורא בכינויים, הרי אתה יודע את השם שלי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    דבר שני, בחלקים גדולים של המשחק נתניה הייתה בחצי שלה ולא זזה. תקרא לזה איך שאתה רוצה, אבל קיימות עובדות בשטח והן שכמעט ולא הגעתן להזדמנויות, וזו לא פעם ראשונה העונה. זו הבעיה. אם זה היה קורה פעם פה פעם שם אז עוד איכשהו אפשר להבליג, אבל זה קורה יותר מדי.

ושמגיע קרדיט צריך גם לתת אותו,
    בניגוד למשתמשים אחרים ובעיקר henry1, אתה אובייקטיבי וזה מוצא חן בעייני.

4. henry1 Member

בוא נדייק. כשאני אומר שלשלו מנשה הייתה הזדמנות מצויינת, אני מדבר על ההזדמנות, לא על התוצאה הסופית. המצב עצמו היה מצוין - מרחק של 15 מטר מהשער, כאשר הכדור הגיע לרגל החזקה שלו.

אני לא אריב איתך כמו ילד קטן מי היה טוב יותר (ובכלל, אני לא מצפה מאוהד מכבי ת"א להודות במשהו. זה משהו שאף פעם לא הצטיינתם בו, לכן אתם גם הקבוצה השנואה מכולן), אני רק אציין שזה היה המשחק הכי קל של נתניה מתחילת העונה, וזה אומר הרבה על מכבי ת"א. נכון שאחרי השער ירדנו למטה, אבל למעשה לא היינו צריכם לעשות הרבה מול קבוצה של 70 מיליון ש"ח. מספיק היה להתגנון ולצאת למתפרצות, כאשר מידי פעם גם יזמנו.

כאשר השחקנים החדשים יכנסו לכושר, נראה הרבה יותר יצרתיות ממכבי נתניה, וכבר אחרי הכניסה של עובד, הגיע שינוי קטן. אבל אתה יודע מה, אולי עדיף להיות כמו מכבי ת"א, עם ישראלביץ, חדד, שבחון ועוד כל מיני "סופרסטארים" "וים של כישרון בקישור" ולהיות 2 נקודות מהקו האדום...ואגב, למרות הכל, הבקענו אחד עשר יותר מכם... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

עד לפני כמה שנים נתניה הייתה כזאת - קבוצה אמצע טבלה נחמדה שמשחקת כדורגל פתוח ומהנה, אבל זה לא הוביל אותנו לשום מקום. כיום, אנחנו הרבה יותר אגרסיבים, ממושמעים ויודעים מה הכיוון שלנו. אני מעדיף את הקבוצה של היום.

נערך לאחרונה ב: ‏21/1/09
  5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

במסגרת הפורום אני תמיד קורא לאנשים בכינוי שלהם, כדי שמשתמש חדש שקורא את הדיון לא ירגיש חלילה שהוא לא מחובר לכלום. כשהוא רואה למי כל משתמש פונה, אז הכל ברור לו יותר וככה הסיכויים שהוא ירצה לשתתף בדיון גדלים. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

אני לא יודע כמה זה נכון להגיד שהיינו בחצי שלנו ולא זזנו. כשאתם תוקפים, אנחנו צריכים להגן. זה הטבע של הכדורגל. אני תמיד נוהג להגיד על משחק מבוקר שהוא כזה רק אם ישנה קבוצה שלא חושבת בשום מצב על התקפה. דוגמא: הצורה בה שיחקנו בקריית אליעזר אחרי שהרחיקו לנו שחקן. לעומת זאת, במשחק מולכם, הקבוצה ניסתה לצאת קדימה כשהכדור היה אצלנו. לראיה, המגינים ישר הפעילו מבערים. הבעיה הייתה שלא הצלחנו לחבר יותר משני פסים על הקרקע, גם כשהשחקנים היו במרחק כמה מטרים אחד מהשני.

אני מסכים איתך שזה היה משחק גרוע, אבל הנקודה שלי היא שהוא לא היה גרוע בגלל הגישה שלנו, אלא בגלל היכולת האישית של השחקנים, שבלטו לרעה בחולשתם לבצע את הדברים הבסיסיים ביותר בכדורגל. זו גם הסיבה שצירפנו שחקני קישור, למרות שגם חלוץ זו עמדה שאנחנו צריכים לשפר בצורה מיידית (ראית בעצמך את משחק האימים של תיירי טזאמתה. תאמין לי, הוא לא טוב יותר במשחקים אחרים ואין לי מושג למה הוא נשאר אצלנו). אם הגישה הייתה שלילית, אז טל מעבי היה מחליף את אלמוג כהן ולא אבי כנפו.

אני נוטה לסלוח לשחקנים על התצוגה הזוועתית רק בגלל הלחץ הגדול שהיה מופעל עליהם. הפועל תל אביב ניצחה, מכבי חיפה הפסידה וזה היה ברור להם שאם הם לא מנצחים, הם יוצאים הפראיירים הכי גדולים בעולם. בשנים האחרונות היינו מתרסקים במשחקים מהסוג הזה. השנה השחקנים עומדים בזה בכבוד, גם אם הדרך פחות מרשימה. ואתמול היא בכלל לא הייתה מרשימה.

6. Number 8 Member

אם זו ההגדרה שלך... גם למכבי ת"א היו הרבה יותר הזדמנויות מנתניה - מאיוקה נגח ברחבה לידיים של שטראובר, שבחון בעט על קצה הרחבה, ולא חסרים עוד מצבים. בקיצור, אתה יודע טוב מאוד למה התכוונתי אבל אתה סתם בוחר להיות קטנוני, ואת האמת זה לא מפתיע אותי. נתניה בעטה פעם אחת לשער בגול של מנשה, בעוד שמלול ולוטטי בעטו למשקוף.

מול קבוצה של 70 מיליון, ומול קבוצה של של 30 מיליון, מול קבוצה של 5 מיליון וכדומה... כמו שאמרתי לאבירם, נתניה עושה את זה יותר מדי פעמים וזה מחליא. אם נתניה הייתה ממוקמת באמצע הטבלה ומטה לא הייתי אומר כלום כי זו הרמה של אותן קבוצות פחות או יותר, אבל היא ממוקמת במקום השני עם יכולת של קבוצה ממקום עשירי. בושה.
    וכמה מעניין שכל האוהדים האובייקטיבים מסכימים עם כך שנתניה קבוצה חלשה, גם התקשורת(אה, סליחה, התקשורת תמיד נגדכם! מסכנים...), אבל אתה רואה דברים לחלוטין. כמו שאמרתי, זה לא מפתיע בכלל כשמדובר בך.

זה ההבדל. כשאלי כהן אימן את מכבי ת"א והעמיד הגנה טובה ולא הרבה בחלק ההתקפי, סיימנו במקום השני אבל כמעט ואף אוהד לא אהב את הסגנון המגעיל הזה. אמנם היו תוצאות, אבל זה לא מוצא חן בעיניי אוהדי מכבי. זה ההבדל.

אמרתי כבר - 0 יצירתיות, וזו לא פעם ראשונה.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא צריך להגזים. אנחנו לא קבוצה חלשה. אנחנו קבוצה חזקה, שלזמנים גם הייתה הטובה בליגה העונה. עכשיו אנחנו בעמדת נחיתות מול הפועל תל אביב, שמולם יש לנו משחק במחזור הבא. בעוד כמה שבועות כולנו נהיה חכמים יותר.

8. Number 8 Member

ההגנה עושה אתכם חזקה יחסית(למרות שילד בן 19 העביר למארין בין הרגליים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx ). ההתקפה עושה אתכם קבוצה חלשה. משמע נתניה קבוצה רגילה פלוס, שבזכות ההגנה והרבה מזל הגיעה למקום השני. אף פעם לא קרה שקבוצה ללא התקפה זכתה באליפות, וכדי שזה יקרה, צריך לקרות שינוי עצום, ענק, אדיר, בנתניה.

9. henry1 Member

אין כאן עניין של קטנוניות. אתה רואה דברים בצורה אחרת ממני. בסה"כ אמרתי אמרתי שהיינו טובים מכם, וכפי שאמרתי לך, לא ממש הרגשתי חשש בכל שלבי המשחק, וזה משהו שלא קרה, לפחות לי, מול שאר הקבוצות.

ההפך. אם נתניה הייתה ממוקמת באמצע הטלבה, הייתי מצפה ממנה לשחק כדורגל פתוח יותר, אבל היות ואנחנו נלחמים בצמרת, אני אומר שהמטרה מקדשת את האמצעים.

אל תנסה לבנות כאן סטיגמה לגבי אוהדים של קבוצה זאת או אחרת. למכבי ת"א, לאורך כל השנים, היה בעלים עשיר שהשקיע והשקיע, וזכותכם היה לדרוש כדורגל טוב יותר, כי תמיד הייתם מועמדים לרוץ בצמרת (ככה זה שיש כסף). נתניה לעומת זאת, הסתובבה בין הליגות השונות ב-14 שנים האחרונות, ואחרי כל-כך הרבה שנים שבהם לא היינו מעמדים לשום דבר, ממש לא איפכת לי איך הקבוצה משחקת, העיקר התוצאה הסופית. כפי שאמרתי לך קודם, כבר היינו בסרט של קבוצה נחמדה, חביבה, שמכניסה המון גולים, אבל סופגת יותר. אני לא מתגעגע לזה. אם כי, אם יש דבר שאני מתגעגע אליו באותה תקופה, היא התמיכה העוצמה של הקהל, מה שאין היום.

עוד לפני שנולדת, הכדורגל האטרקטיבי הומצא בנתניה, ולא סתם עד היום, אנשים תמיד מזכירים את נתניה של פעם, ואני לא מדבר על אוהדי נתניה בלבד. נתניה תמיד סימלה את הכדורגל היפה, הנוצץ והחיובי, אך הזמנים השתנו, ואיתם גם הציפיות. כאשר נתמודד על האליפות באופן קבוע, בהחלט אני ארצה ואדרוש מהקבוצה שלי לשחק את הכדורגל היפה ביותר, כפי שתמיד היא שיחקה.

ולגבי התקשורת, ממש לא איכפת לי מה אומרים בתקשורת, כל עוד לא מדובר בהסתה. ומי כבר מבקר אותנו? כמה כתבי חצר באתרי אינטרנט רדודים, שכל מטרתם למשוך כותרות? שימשיכו - הקנאה והכאב שלהם, היא ההנאה שלנו.

בוא נגיד שממש לא איכפת לי להיות כמו הקבוצה האחרונה שזכתה באליפות עם כדורגל מגעיל ומבוקר, נו...הקבוצה הזאת, איך קוראים לה...? הא נזכרתי, מכבי ת"א.

10. oFiRzZz Member

תקשיב עידן ( ? ) , גם אני לא אהבתי את מה שראיתי אתמול , אבל כמו שהנרי אמר , יש משחקים שחייבים לנצח, וזה בדיוק אחדג מהמשחקים האלה . אחרי 4 תוצאות תיקו והופעות מבישות בגביע הטוטו , ולפני המשחק מול הפועל ת"א , היינו זקוקים לניצחון הזה כאוויר לנשימה , ולא ממש משנה לי איך היינו מנצחים .
    אותו הדבר לגבי המשחק מול הפועל , מצדי לנצח בצורה הכי מגעילה , עשו לנו את זה בעבר ויעשו לנו את זה בעתיד , איך אומרים , המטרה מקדשת את האמצעים .
    בנוגע לשאר המשחקים , אני מסכים איתך שחייבים שיפור משמעותי בכל מה שנוגע להתקפה , אין חלוצים , פשוט ככה . שכטר לא מתפקד מהמחזור השני בערך , כנפו...?! , טאזמטה ממש גרוע העונה ... חייבים חלוץ ואף אחד לא רואה את זה ?!
    עובד הראה ניצוצות , מחכה למתי שהוא יחזור לכושר ..

אגב, לפני המשחק אוהדי נתניה הרימו שלט על גלעד שליט ושרו את התקווה במקום השיר הרגיל ששרים בתחילת המשחק ('הר הגעש'..), הראו\שמעו את זה בטלוויזיה ?

אה , ולאיס מרין , מלך .

11. Number 8 Member

למי שעוד הבין אחרת, למרות שלפי דעתי אתה היחיד - הזדמנויות משמע בעיטות למסגרת, ולא בעיטה שהולכת עשרות מטר מעל השער. ב' אי אפשר להיות טובים שבועטים רק פעם אחת לשער. שתי הקבוצות לא היו מספיק טובות ותיקו היה משקף את המשחק. זה שזו ההרגשה שלך זה יפה, אבל יש עובדות בשטח.

שוב אני לא מבין למה אני צריך לחזור על עצמי, אבל כבר אמרתי - זה ההבדל. זה לא משנה למה ואיך, למרות שדור האוהדים העכשווי של מכבי ראה רק שתי אליפויות ביותר מעשור, אנחנו מעדיפים כדורגל שמח, מהנה, יפה לעין פחות מצמרת, כמו שהזכרתי את תקופתו של אלי כהן.

לא ידעתי ש-66 שערי זכות, 31 שערי חובה, 22 נצחונות, 8 הפסדים, ורק 3 תיקו(!) נחשבים לכדורגל מגעיל ומבוקר. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

oFiRzZz,
    קודם כל, אני שמח שאתה מסכים איתי. דבר שני, נכון שיש משחקים שחייבים לנצח בדרך כזו או אחרת, אבל כמו שאמרתי לאבירם, זה קורה יותר מדי פעמים. פעם זה פה, פעם זה שם... אם זה היה קורה פעם בכמה משחקים אז ניחא, אבל זה קורה לעיתים יותר קרובות וזו הבעיה.

12. henry1 Member

הא..שכחתי שהייתם ברצלונה קטנה באותה עונת אליפות...מה שאני, והרבה מאוד אוהדי כדורגל זוכרים, זה את הקבוצה המשעממת שלכם באותה עונה, עם כדורגל מבוקר וטקטי, שלא ממש הרשימה (ואני לא אומר שאנחנו מלהיבים).

אז אם אתה מדבר על הרגשות, כפי שאמרתי לך, לא היה לנתניה משחק קל יותר מהמשחק הזה. אולי המשחק במחזור הקודם בר"ג השתווה אליו בקלות. אני הרגשתי שבכל פעם שנתניה קצת רצתה, היא הגיעה לשער די בקלות, אך זה לא תורגם להזדמניות ממשיות, כיוון שאין לנו חלוצים. אם היינו עושים זאת בדרך קבע במשחק, היינו רושמים יותר הזדמניות למסגרת, ואז אולי היית יכול לומר "שהגענו להזדמנויות".

13. Number 8 Member

תגיד, אתה שומע את עצמך? כהרגלך, אתה זורק שטויות, אבל יש עובדות בשטח - אי אפשר להיות קבוצה משעממת עם כדורגל מבוקר וטקטי עם 9 שלישיות, 4 רביעיות ו-3 חמישיות(ליקטתי את המידע הזה במיוחד בשבילך). ושוב, אי אפשר להיות קבוצה טקטית ומבוקרת כאשר היא מפסידה 8 פעמים בעונה עם רק שלוש תוצאות תיקו.

היה לכם מזל ולנו חוסר מזל. היו לנו שני הזדמנויות מצוינות, הבעיטה של דור מלול למשקוף אבל בעיקר של לוטטי שהפציץ את המשקוף, ואם הכדור היה נכנס, היית שותק היום. אני בטוח שאותה עירבובייה הורידה לך את הלב לתחתונים. לפחות אל תשקר לעצמך.

14. henry1 Member

ואם ואם ואם. ואם היה לנו חלוץ, הייתם חוטפים חמישיה. ואם שלו מנשה היה מדייק, והזר החדש מגיע לכדור שהורחק כמעט מן הקו, הייתם מקבלים שלישיה. אתה ממש ההגרדה של אוהדי מכבי - אוהדים שמתבכיינים, ולא יכולים לקבל שיש קבוצות טובות בהרבה, אבל בהרבה, מכם. תפנים את זה, ויהיה לך הרבה יותר קל עם עצמך, מאשר לזרוק שטויות חסרות טעם כל פעם.

אתה מדבר על עובדות בשטח? יפה, חיכיתי לזה. נתניה, "המשעממת לדבריך", הבקיעה אחד עשר שערים יותר מכם. מעניין מה זה אומר עליכם...הא שכחתי, אתם אטקרטיבים, רק פשוט אין לכם מזל, וכולם נגדכם, וחייבים לכם נקודות... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx.

15. Number 8 Member

ואם מאיוקה היה בועט יותר טוב, ושבחון היה מצליח לנגוח טוב, ומלול היה בועט סנטימטר למטה, ואם ללוטטי היה יותר מזל. גם אני יכול להגיד אינספור "אם" כמוך. תפסיק לשחק אותה כאילו היה משחק קל, מעניין שכל האוהדים של נתניה שדיברתי איתם, פורום או במקומות אחרים, אמרו שהיה משחק חלש ותיקו היה מצדיק, אבל רק אתה בשלך, משלה את עצמך... שוב, כאשר מדובר בך, לא מפתיע אותי.

אתה קשה הבנה או מה? אולי אם ארשום לך את זה בשחור מודגש תבין את זה?
    אף אחד לא דיבר על העונה. אתה דיברת שמכבי ת"א של עונת 2002/2003 הייתה משעממת וטקטית, ואני הבאתי לך עובדות מוכחות(66 שערי זכות, 31 שערי חובה, 22 נצחונות, 8 הפסדים, ורק 3 תיקו) שעם כזו סטטיסטיקה, אי אפשר להיות קבוצה מבוקרת וטקטית, אולי רק בעולם שלך. פתאום אתה מדבר על העונה הנוכחית, או בקיצור בורח מהאמת ומהזריקת שטויות לאוויר. שוב... אתה... לא מפתיע.

הדיון יסתיים כאן. אוטוטו ייפתח הדיון למחזור ה-17 של ליגת העל.
    הדיון הזה מיצה את עצמו, כך שאם ברצונך להמשיך אותו, אפשר לעשות זאת בפרטי.

נערך לאחרונה ב: ‏23/1/09