מחזור 16 בליגת העל: 0-1 לבית"ר על מכבי ת"א; עוד משחק ללא ניצחון לב"ש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏30/12/16.

1. עידן444 Member

הוא כבר תקופה מחפש לעקוץ.
    מעניין מתי הוא יבין שמה שעשה את ההבדל בין מכבי חיפה למכבי נתניה במבחן ההסטוריה זה סך הכל הכסף של אדם שבאופן מוזר הוא מאוד שונא.

2. Drama2 הסמל מעל הכל

@hbs7 שאלו אותי לפני כמה חודשים שאלה דומה אז פשוט אעתיק -

גידי התחיל לשחק בבוגרים באופן קבוע בעונה שהיינו בלאומית 12/13. בלאומית היה שחקן רוטציה ואחר כך התחיל להשתלב יותר ויותר בבוגרים. כל זה בלי שום קשר ליכולת החלשה שהציג בשתי העונות הראשונות שלו בבוגרים.
    נתן את הקפיצה עם רב"ש כמו מרוואן קהבא עומר דנינו דור אלו חגי גולדנברג עידן שמש (למרות שעזב) גיא מלמד ויובל יעקבוביץ' (איך אף קבוצה לא החתימה אותו, קטונתי).

גידי, כמו מרוואן, שיחק למרות שמידי פעם הציג יכולת חלשה ולא היה יציב. קיבל אשראי בלתי מוגבל לקרנות ובעיטות חופשיות למרות שכשל פעם אחר פעם. אחד מבין הריבים של רב"ש עם הלוזונים היו על שחקני בית ש"צריכים" להיות משולבים וגידי הסיק מסקנות והתחיל להתאמן בצורה יותר מקצוענית ועבד דרך הכוונתו של אביו ורב"ש במה להתרכז על מנת להיות שחקן יותר טוב.
    הוא חזר לעונה השנייה עם רב"ש (כמו מלמד) חד יותר חזק יותר שרואים שהוא עבד על עצמו.

העונה עם קובי רפואה הוא נראה הרבה יותר טוב כי בנו את הקבוצה בהתחשב במגרעות שלו (חוסר פיזיות, התמקמות לא נכונה בהגנה) ושמו את פירס וצעירי ששניהם פיזים והגנתיים (פירס הגנתי גרדא).

שורה תחתונה - אני כבר מסתכל לסוף העונה, מגיעים למכבי פ"ת דמי השבחה. בתחילת הקריירה שלו השחקן גרם לאיבוד נקודות ואם לא מכבי פ"ת הוא היה נודד בליגה הלאומית. לא מכיר קבוצה אחרת שהייתה נותנת כזה קרדיט במצבים נייחים ולא נותנת לזר כלשהו לבעוט את הכל.
    קבוצה שתיקח אותו חייבת מרכז שדה קשוח ולתת לו לשחק מקדימה יותר בחופשיות. שחקן מושלם לקבוצה שמשחקת 4-2-4.

אם אתה מגדיר 'שחקן' כשחקן שיהיה שחקן פותח בנבחרת ישראל, אז התשובה היא לא. האם הוא יכול להיות שחקן רוטציה במכבי חיפה או בית"ר ? אני מאמין שכן.
    --
    עריכה עדכנית: אם אתה מתכוון לקבוצה שלכם, אז הוא כן יכול להשתלב. ממה שהבנתי גורדנה קרוב לעזוב (בשעה טובה), לכן אין ספק שגידי יכול להיכנס במשבצת הזו.
    מה שכן, יהיו חייבים לפתוח עם עוד קשר 50/50 שיודע לעשות הגנה בנוסף לאוגו, כי נניח שלישיית אמצע של אוגו-גידי-אוחנה לא תצליח להחזיק את האמצע מול קבוצות שלוחצות גבוה או קבוצות אירופאיות טובות.
    כפי שרשמתי למעלה, רוטציה, ועם הזמן והעבודה הקשה (שהוא יתן באחראיות) אני מאמין שהוא גם יצבור יותר דקות.
    תחת בכר אני מאמין שהוא ישפר את מהירות שחרור הכדור ואת המסירה על הדרך, ואם זה יתממש, כנראה הוא יהיה שחקן נבחרת.

עריכה2:
    באדיבות אורי קופר וYNET -
    http://images1.ynet.co.il/PicServer5/2016/12/14/7449977/info.Xxx
    גידי כאמור, הכובש הכי צעיר ברשימה, ומאז שהכתבה פורסמה אם אני לא טועה הוא הספיק לכבוש עוד.

3. hbs7 Member

@Drama2
    גורדנה זה בול פגיעה.
    עוד שחקן עם יכולת מסוימת בצד ההתקפי, אך פשוט לא פיזי ולא תורם בהגנה.
    במערך 4-2-4 אצל אלישע בו אין חשיבות לאחזקת כדור אלא העברה מיידית קדימה הוא אכן הצליח ונתן עונה מפתיעה.
    אצל בכר שדוגל ב4-3-3 ואמצע חזק ודומיננטי הוא נעלם לחלוטין.
    יש חשש שהם מקרים דומים. דומים מדי.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

לגורדנה פשוט אין אוויר בריאות, אם היה לו יכל גם להיות פקטור בהגנה ולהפוך לקשר אמצע לגיטימי לקבוצת צמרת.

5. alexshw Member

זה לא זלזול. נתניה רגילה לסטנדרט נמוך יותר והמטרות שלה צנועות.
    מה שמספיק שם לא מספיק במכבי חיפה.

נערך לאחרונה ב: ‏1/1/17
  6. עידן444 Member

איך זה קשור לדעה שלי על מאמנים ולעובדה שמאמנים זרים לרוב נכשלים בארץ ולא ממש מביאים לכאן סטנדרטים יוצאי דופן? (ואם למישהו קשה עם המילה נכשלים אז נקרא לזה- לא מצליחים).
    סך הכל העליתי את השאלה למה הרבה אנשים חושבים שהבאת מאמנים זרים עדיפה כשהמציאות מראה בדיוק להפך?
    המאמנים שמכבי ת"א מביאה הם בסטנדרטים יותר גבוהים- והם גם עולים פי כמה מברק בכר למשל. המאמנים הישראלים שהיו שם קודם לא הצליחו יותר מידי באף מקום אחר ולכן זה לא ממש אומר משהו.

אגב, זה גם לא נכון עניין הסטנדרטים. בטח לא באופן גורף.
    אם זה היה נכון לא הייתם מחפשים לקחת מאיתנו כל מה שזז- כולל מאמנים.
    כשזה היה רוני לוי, אבישי ז'אנו, משה גלאם, שי הולצמן, ואלעד קורן זה פשוט עבד יותר טוב מאשר כשאלה היו אוראל דגני, דלה ימפולסקי ואבו עביד.

7. alexshw Member

שוב הוכחתי שאחוזי הצלחה שם גדולים יותר.
    למה צריך זרים? את התשובה הכי טובה הביא קרויף.

מכבי חיפה וזרים תמיד היו כמו שמן ומים בגלל ששחר הוא אידיוט.

8. עידן444 Member

איך הוכחת? בזה שאמרת שכל מי שלא הצליח בארץ אידיוט?
    קודם כל בוא נצא מנקודת הנחה שמאמן אירופאי סביר חייב להיות קצת אידיוט כדי לבוא לארץ.
    ג'ורדי קרויף מצליח להביא אנשי מקצוע טובים יותר בעיקר בזכות קשרים ושמו שהולך לפניו.

9. alexshw Member

כי להוכיח שמאמן זר זה קונספט רע על סמך מאמנים של קבוצות כבאים שבאו לפה על סמך מאמן סרבי שהגיע בגלל המלצה של סוכן זה לא דרך נכונה.

אם אתה בוחר מאמן בצורה רעה אז סביר בהחלט שתיפול.

סטנוייביץ נבחר רק כי שחר רצה להוכיח שקונספט של זרים יכשל במועדון.
    עשה את כל הפעולות לפי הספר בשביל זה.

Love Is Red אוהב/ת את זה.
  10. Love Is Red Member

ולמה מולסטיין נבחר לדעתך?

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שאתה מסתכל על הדברים בצורה לא נכונה.
    אלכס הסביר, וכאוהד באר שבע אני לחלוטין מבין מאיפה הוא מגיע, שככל שיש לקבוצה יותר כסף ושאיפות יותר גדולות מקצועית ככה הדרישות יהיו גדולות יותר.
    אחרי העונה הראשונה של רועי גורדנה אצלנו, החזקתי ממנו. הייתי רגיל לשחקנים אנמים שלא מעמידים מספרים, שלא חושבים קדימה, כאלה שלא יודעים לא הגנה ולא התקפה בצורה יוצאת דופן, ופתאום בא גורדנה ומחפש כל הזמן את העומק, מעמיד מספרים לא רעים בכלל, זה גרם לי להחזיק ממנו למרות שהוא היה גומר את האוויר במקרה הטוב בדקה ה - 60 ולמרות שהגנתית וטקטית יש לו המון ליקויים. בגלל שיטת המשחק של אלישע לוי, גם לא ידענו בכלל שגורדנה מסוגל לשחק אך ורק כקשר מאחורי החלוצים ושבכל מקום אחר במגרש (כולל כקיצוני) הוא פשוט לא מספיק טוב. אבל להפועל באר שבע של אלישע לוי, להפועל באר שבע שהייתה רגילה למאבקי ירידה, רועי גורדנה היה שחקן טוב. אבל אחרי שבכר הגיע, ושידרג את הסגל, והמטרות השתנו, גורדנה הפך לשחקן שלא מספיק טוב אפילו להירשם בסגל, למעשה אם כולם בריאים הוא אפילו לא נכנס ל - 20 השחקנים הבכירים שלנו.
    אני זוכר תקופות שהאוהדים שלנו החזיקו מאוד מנסאר ודובב גבאי, וחלקם היה עצוב מאוד כשהם עזבו וחשבו שזה טעות מקצועית. אותם אוהדים לא הבינו אז שברגע שהקבוצה מתמקדמת מקצועית ומעלה את התקציב הרף המקצועי עולה ומה שהיה טוב למאבקים נגד הירידה או לפלייאוף עליון הוא לא מספיק טוב בשביל לזכות באליפות.

אם מדברים על מכבי נתניה ומכבי חיפה, לאורך שנים ראינו מגמה שבה השחקנים הבולטים בנתניה נקנו על ידי מכבי חיפה, ולא מעט פעמים, בעיקר בשנים האחרונות, מה שהיה טוב לנתניה לא היה מספיק טוב לחיפה. ואנחנו יכולים לראות גם מגמה הפוכה שבה קבוצה כמו נתניה תקח בשמחה שחקנים שהם לא מספיק טובים לחיפה. מתאר לעצמי שנתניה הייתה שמחה מאוד, עזבו רגע משכורות ועלות אלא מבחינה מקצועית, אם שחקנים כמו מוגרבי וגוזלן היו נכללים היום בסגל שלהם.

הרף המקצועי שיש לך כשיש לך כסף וכוח משיכה ובסיס איכותי בסגל הוא שונה מאשר כשאתה קבוצה עם בעיות כלכליות כמו שהייתה נתניה בשנים האחרונות או לחלופין תקציב נמוך יחסית כמו רוב קבוצות הליגה.
    וזה בא לידי ביטוי גם בעמדת המאמן. גם כשבכר הוחתם אני זוכר הרבה אוהדים שפחדו מהמהלך, שלא הבינו את ההחלפה של אלישע. אבל גם שם, אחרי שבכר הגיע כולם הבינו את ההבדל באיכויות בינו לבין אלישע, וכולם הבינו שמי שרוצה להיות הסגן של בר כוכבא או קבוצה סימפטית יכול להסתפק באלישע, אבל מי שרוצה להיות בר כוכבא, אלישע לא מספיק וצריך מאמן כמו בכר.

alexshw אוהב/ת את זה.
  12. alexshw Member

בגלל שפיני זהבי "המליץ" וגם שחר התלהב מזה שהוא יודע לפתח צעירים(כאילו שזו המשימה העיקרית של מאמן ראשי בקבוצה בוגרת).
    בוא נגיד לא סתם רנה שנתיים לא עבד בתפקיד הזה.
    רואים שהוא עובד יותר רציני מרוני לוי ללא ספק, פשוט הוא לא מספיק טוב בתפקיד הזה מבחינת ידע טקטי ויכולת ניהול סגל.

אבל גלובלית בתחילת אוגוסט קשה מאוד למצוא מאמן שיתאים לאמן סגל בעייתי. זה החרא בכך שהמשיכו עם רוני לוי עד סוף יולי.
    דפק את כל העונה הזו.

13. עידן444 Member

איך לעזאזל כל זה קשור לעניין המאמנים הזרים?
    אגב, חלק גדול מהשחקנים שעברו מנתניה לחיפה בעשור האחרון גם בנתניה לא היו כאלה גדולים ולא ברור מה גרם למכבי חיפה להתנפל עליהם. זה נכון מאוד גם לגבי עומרי בן הרוש שעבר למכבי ת"א אחרי עונה בהחלט רעה בירידה הקודמת שלנו. אבו עביד גם בנתניה היה שחקן מוגבל מאוד שביחס למצופה משחקן שרק עולה מהנוער הוא היה סבבה. והוא עוד עבר דרך הפועל ת"א וגם שם לא היה כזה גדול. הכל יחסי ועניין של ציפיות.
    ויש את וואקמה שבב"ש שחקן הרבה יותר טוב מאשר הוא היה ברעננה- מה זה אומר? שברעננה הדרישות ממנו ורמת המקצועיות היו גבוהות יותר?
    איזה שחקן הגיע אלינו בשנים האחרונות מקבוצה גדולה והיה טוב? גאל מרגוליס?
    הכל אגדות בלי שום אחיזה במציאות.

14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אי אפשר לומר שמאמן זר זה קונספט רע כמו שאי אפשר לומר שמאמן ישראלי זה קונספט רע. מאמן רע זה קונספט רע.
    לא מבין את הדיון הזה.

amn ו-Love Is Red אוהבים את זה.
  15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. לפני שבכר הגיע, אלה בקהל שלנו שחשבו שאלישע הוא לא מספיק טוב, דרשו מאמן זר.
    למעט בכר, איזה מאמנים ישראלים איכותיים יש היום? כאלה שמכבי חיפה או מכבי תל אביב יקחו אם יפטרו את המאמן הזר שלהם? אני באופן אישי מחזיק מסילבס, אבל גם הוא הימור גדול ולא בטוח שאי אפשר להביא מאמן זר טוב יותר עם הכסף שיש בחיפה ותל אביב.
    ושוב אני חוזר למשוואה הפשוטה, כשיש לך בסיס איכותי, וכסף, וכוח משיכה, אז אתה לא מוגבל רק למאמן הישראלי ואין מה לעשות מאמן ישראלי כמו דארפיץ למשל לא מושך אותך, בזמן שאם תשאל את אוהדי נתניה אני בטוח שהם יגידו שהם מחזיקים ממנו ואין להם ספק בכלל שהוא צריך להוביל אותם עונה הבאה בליגת העל לא משנה מה יהיו המטרות של הקבוצה.
    כשאלישע לוי הגיע אלינו, שמחנו מאוד, ובעונה הראשונה שלנו החזקנו ממנו מאוד. אחרי שראינו את בכר, התקופה של אלישע קיבלה פרופורציה אחרת וככה גם האיכויות שלו. כסף מעלה תמיד את הרף, ואם אין מספיק מאמנים ישראלים איכותיים, אז הכסף יגרום לכך שמינוי מאמן ישראלי ייתפס עבורך כפשרה.

2. חן עזרא לא היה שחקן בולט בנתניה? ומה הוא עשה בתקופה שלו בחיפה? מוגרבי לא היה שחקן בולט בנתניה? לפעמים מה שמצוין בנתניה לא מספיק טוב למכבי חיפה, ולפעמים מה שבינוני בנתניה או בינוני פלוס הוא גרוע מאוד במכבי חיפה. בכל מקרה כשאתה מגיע למכבי חיפה השאיפות הם אחרות והרף הוא אחר.
    ושוב אני משתמש בדוגמא ההפוכה שנתתי, למוגרבי וגוזלן יש היום מקום בהרכב של מכבי נתניה או לא?
    היו זמנים שלמכבי נתניה היה את הכסף והכוח והמשיכה לקחת שחקנים כמו אלמוג כהן וחן עזרא בנתניה וגם להשאיר אותם שם. שני שחקנים שנולדו בבאר שבע ושעשו את הצעדים הראשונים במחלקת הנוער של הפועל באר שבע, אבל כשרצינו להחזיר אותם בזמנו לא הם ולא נתניה היו מעוניינים בכלל בעיסקה כזאת וזאת הייתה המציאות בזמנו כשאנחנו בליגה הלאומית ונתניה בליגת העל.
    אבל היום? למישהו יש ספק שאם באר שבע תרצה את אחד הזרים של נתניה בקיץ רוב הסיכויים שהוא יגיע (במחיר הנכון כמובן, אבל זאת המציאות של סדרי העולם החדשים)?
    בזמנו בן והבה ששיחק בבאר שבע סירב לחוזה ארוך טווח אצלנו והעדיף לחתום בבני יהודה כי אנחנו היינו קבוצה שניצלת קבוע מירידה והם נשקו אז לצמרת. יש למישהו ספק שאם אנחנו מציעים לבן והבה לבוא הוא עושה הכל כדי להגיע אלינו.

כסף, כוח משיכה, אלה דברים שככל שיש לך יותר ככה הרף שלך עולה, ושחקנים ומאמנים שנראים מצוינים לקבוצות עניות יותר או פחות טובות מקצועית נראים לכם בינונים ואפילו פחות מזה.
    אם הייתי היום אוהד הפועל כפר סבא הייתי רואה בהגעה של חיים סילבס למועדון שלי כהחתמה אדירה, הייתי מאושר עד הגג. אוהד מכבי תל אביב לעומת זאת שיקבל את חיים סילבס כמאמן, לא נראה לי שיגיב בצורה דומה.