מחזור 16 בליגת העל: 3:4 להפועל תל אביב על בית"ר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏1/1/10.

1. alexshw Member

המשחק היום מראה למה להפועל ת"א יש יותר הבקעות.
    מכבי חיפה בכיף יכלה לתת שביעיה. לא יודע מה הייתה הבעיה שלהם.
    בגדול, אני כמובן מרוצה מהמשחק היום.

2. Raulito Madridista

העברתי ערוץ אחרי השער השלישי של חיפה, זה היה ידוע מראש אך יחד עם זאת מאוד מתסכל. חיפה הראתה להפועל ת"א איך עושים זאת נכון, פשוט ככה. קטן, שלא מבקיע הרבה שערים העונה(הוא אומנם משחק בעמדה אחורית יותר ומנהל את המשחק, אבל הוא צריך בכל-זאת לנצל יותר טוב את ההזדמנויות שלעיתים חבריו לקבוצה מסדרים לו), קיבל הזדמנות מצויינת ובעט פנטסטי לחיבור, וגם דבלאשווילי הצליח היום להוריד חלודה וקצת לחץ. כמה טוב שיש יריבות כמו עכו. אני רוצה להחמיא לאלישע על כך שהכניס את עותמאן במקום משומר, זה חשוב שהוא יקבל דקות. הרי יש רצון בחיפה להפוך את עותמאן למגן הימני הקבוע שלה, אני מניח, ואחרי שהקבוצה מובילה 3-0, כל-כך קל וכל-כך כיף לשחקן ספסל לעלות למגרש. הפער של חיפה מהפועל ת"א הוא אסטרונומי ולכו אם להפועל יהיה את האוויר לצמק אותו, מה גם שהיא מתמודדת מול יריבה קשה בכל-זאת. אבל על המשחק הזה יהיה מספיק זמן לדבר בעתיד.

אני ממש לא חושב שעכו קבוצה טובה יותר מהפועל רמת-גן למשל(למרות שאני מאוד מעריך את הוכנבוים ואולי אם לא תיהיה ירידת מתח רצינית בקבוצה שלו, היא לא רק תישאר בליגה, אלא הוא גם יקבל בעונה הבאה חוזה בקבוצה טובה יותר), והתוצאות הלא רעות שלה נגד הגדולות הן לא יותר מפוקס. נגד בית"ר היא קיבלה מתנה משופט, נגד מכבי היא הבקיעה דיי במזל ובמשחק ביום שלישי, למרות שהפועל שיחקה חלש, גם אחרי השיוויון של עכו, היו לקבוצה מספיק הזדמנויות כדי לנצח אבל הכדור לא נכנס. ואני לא מדבר רק על הפנדל.

להפועל יש כולה יתרון של גול על מכבי חיפה, על אף שלאדומים יש משחק חסר.
    עדיף לנצח שבעה משחקים 1-0 מאשר לתת שביעייה בפעם אחת, וזו לא סתם קלישאה, ואני גם הבנתי את זה עם הזמן.
    המשחק היום הראה מדוע לחיפה יש יותר נקודות. היא ווינרית וזה חשוב יותר מהמשחק היפה.
    חיפה תשדרג את רמת המשחק שלה בהתאם ליריבה, כפי שהוכיחו מול הפועל ובית"ר, ומנגד, אני בספק אם הפועל ת"א יכולה לעשות זאת. לא הרשמנו בטדי מול בית"ר וגם לא מול מכבי חיפה בבלומפילד.
    אגב, הפועל מחמיצה לא פחות מחיפה. פרט לשני המשחקים הארורים שציינתי, הפועל יצרה בכל משחק כמות הזדמנויות אסטרונומית. במקום להבקיע לאשדוד עשירייה, הפועל סיימה בתיקו 2-2 וזו דוגמא אחת מיני רבות. טפו טפו טפו, בינתיים הבעייה היא הכיבוש ולא הגעה למצבי הבקעה. שכטר למשל בזמן האחרון לא מאופס.

נערך לאחרונה ב: ‏3/1/10
  3. AVISEY Member

מאז ומתמיד הייתה הבעיה של הקבוצה הזו , לא יכולה לתת בראש, אני זוכר שהפסדנו תאליפות למכבי ת"א הקבוצה הבקיעה ב5 6 משחקים חמישיות, בשלושת המשחקים האחרונים (כפ"ס,פ"ת ואשדוד)מכבי חיפה הבקיעה 3 מהחמישיות שלה בעונה הזו , וזה גם אולי בגלל הסיבה שהיינו חייבים להבקיע בגלל שהאליפות בסופו של דבר נקבע בגלל הפרש שערים .

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי חיפה הגיעה לפחות ל-5 הזדמנויות שמשם היא היתה צריכה לפחות לכבוש עוד פעם אחת. ההזדמנויות של גאדיר ודבאלישווילי היו צריכים להסתיים ברשת. אגב, גאדיר כובש מבחינתי מעט מדי. הוא פחות מדי מרוכז ברגעים הכי קריטיים, כך גם היום.

בסה"כ הקטר הירוק לא עוצר ושוב שמרנו את היריבה על האפס. בסופו של דבר אליפות לוקחים קודם כל דרך ההגנה ושקט מאחור נותן לקישור ולהתקפה את המרחב בשביל לכבוש ברגעים הכי חשובים. אני מרוצה למרות שנבהלתי מקוונית הקו שדיברה על טרייד אפשרי כשמיימון הולך לבית"ר ותומר בן יוסף עושה את הדרך ההפוך. אם זה יקרה שחר עושה טעות נוראית, סביר להניח שהכל שמועות כמו עם השידוך של יצחקי להפועל ת"א (תקראו מה כתוב ב-Ynet).

בשבוע הבא רעננה בבית...

5. alexshw Member

תשמע בסך הכל מכבי חיפה עדיין מבקיע יותר מכולם לאורך זמן(לפחות בדרך כלל).
    אני גדלתי על חמישיות, שישיות, כדורגל אטרקטיבי ושמח.
    מכבי חיפה יודעת.
    בסדר, בסך הכל אני שבע רצון מכל הפרמטרים שלנו. אפילו יותר מזה.
    גם בתחום הכדורגל, מכבי חיפה לא הציגה כדורגל מעניין בשבועות האחרונים, אלא יותר אופי ולחימה, היום גם היה כדורגל.
    באמת משחק נהדר שלנו. הרגשה נהדרת.
    המאזן שלנו לא יאמן.

6. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

במחצית השנייה חיפה הייתה יכולה להבקיעה עוד לפחות 3-4 שערים, אם גאדיר ודבאשוילי היו יותר מרוכזים מול השער ולא בועטים בטפשות על גופו של גורש. החילוף של מימון במקומו של כיאל היה אחד החילופים מהיותר מטומטמים של לוי העונה. אם החלטת לתת למימון דקות משחק, ועד עכשיו אף אחד לא יודע באיזה תפקיד שיחק מימון הערב, אז למה במקום כיאל? קטן שבוע אחר שבוע מתלונן שהוא עולה פצוע, למה לא לתת לקטן את המנוחה? לי אישית הכניסה של מימון היתה ניראית טפשית מאוד, גם אם שיחק בתור קשר אחורי שראיתי שכבר שיחק פעם-פעמיים בקריירה שלו בתפקיד הזה.

מילה טובה מגיעה גם לדוידוביץ שאומנם במחצית הראשונה היה מחוסר עבודה לחלוטין אבל במחצית השנייה הוא דווקא הציל פעמיים כדורים לא פשוטים בכלל. בלעדיו היינו סופגים הערב.
    לסיכום, 3 נקודות חשובות שהיה חשוב שניקח במשחק חוץ, שבוע הבא עוד שלוש נקודות והפנים מבחינתי כבר לעוד שבועיים.

7. alexshw Member

זה חילוף שבא לתת מנוחה לכיאל. לא הייתה אופציה אחרת להכניס.

8. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אז תכניס את עותמן במקומו, גם בתפקיד הוא הרבה יותר מתאים כקשר אחורי מאשר מימון.

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

למרות שאני לא אוהב להודות בזה דור צודק. בכדורגל לא חשוב כמה אתה מבקיע אלא בעיקר כמה את סופג...
    בסה"כ מכבי חיפה והפועל כובשות באותה כמות, אבל מה תגידו מה שקורה העונה בהולנד? שימו לב לסטטיסטיקה הבאה:
    טוונטה מובילה את הטבלה עם הפרש שערים 38-15
    אייאקס שבמקום השלישי עם 9 נק' פחות, אבל שימו לב להפרש השערים: 53:15

מיותר להגיד כמה מתוסכל אני כאוהד אייאקס מרגיש. אתה כבשת 18 שערים יותר והקבוצה שלך מפגרת ב-9נקודות מהמקום הראשון!?!

לחזור אלינו.
    לדעתי לא מכבי חיפה ולא הפועל ת"א צריכות להתחזק בצורה משמעותית. הפועל איבדה את יבואה, היא קונה חלוץ. מכבי חיפה צריכה לדעתי רק מגן שמאלי מחליף. הרדיפה המטומטמת אחרי יצחקי רק מזיקה לשתי הקבוצות. להפועל ת"א יש התקפה מספיק טובה כדי לקחת אליפות, אם יצחקי יבוא שיהיה על החשבון של לאלה. לדעתי שחקן כמו וורמוט צריך לכבוש יותר, צירוף טועמה יהיה הרבה יותר הגיוני מאשר צירוף יצחקי.

אז דור בסופו של דבר אתה צודק, ההבדל האמיתי בין שתי הקבוצות המובילות הוא במנטליות, אבל קבוצה שמסוגלת לנצח בבית גם את סלטיק והמבורג מסוגלת גם לקחת אליפות בארץ, לא? העניין הוא אולי שבאירופה הפועל למעשה לעולם לא פייבוריטית ובארץ כן...סוף המשחק בעכו אולי קצת רומז על למה הפועל ת"א רצה עכשיו אחרי האלופה...בכל זאת אם אני הייתי שחקן או אוהד הפועל ת"א לא הייתי מאבד תקווה עד שזה באמת גמור. הפער למעשה רק 4 נקודות... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר לתת גם קצת דקות לשחקן נוער...מיימון קיבל עכשיו דקות בשביל לשכנע אותו להשאר? דעתי מאד ברורה, מיימון לא ישוחרר אלא יילחם כמו גבר על המקום שלו. הדקות שהוא קיבל היום מיותרות אם הבלם הצעיר עוזב.

11. alexshw Member

תשמע, זה גם עניין של מסורת של קבוצה. מכבי חיפה מצליחה קודם כל דרך התקפה(ברור שצריך גם הגנה יציבה). החשיבה היא צריכה להיות איך לשחק את הכדורגל אטרקטיבי. זה תבוע ברוח של המועדון.
    בגלל זה היא רכשה הרבה אוהדים גם מחוץ לחיפה. גם בעונות כשלא השיגה דבר, תמיד השאיפה לשחק כדורגל.
    התקפה הכי טובה - זה הגנה.

במשחקים כמו היום אוהד מכבי חיפה מצוי ישאל, למה לא נגמר 6:0? ניצחנו את בית"ר במחשק חשוב, ישאלו למה לא 5:1? זה המסורת.
    למה שרקו לרוני לוי בוז אחרי האליפות הראשונה שלו? היא מכבי חיפה לא שיחקה מספיק יפה.
    אני לא ממש הסכים התנהגות שכזו, אבל אני מבין מאיפה היא באה.
    במכבי חיפה משחקים כדורגל התקפי. לכולם צריך להיות ברור.
    העונה מכבי חיפה הבקיע הרבה שערים, ככה שזה פחות חשוב שלהפול ת"א יש יותר שערים כרגע.

12. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

יופי עזורי.
    עולים ל1-0 מול רעננה , במקום להמשיך ולדרוס חוזרים אחרוה וסופגים.
    מאמן פחדן !

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא היית פעם אושרי גיטה 18? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

מכבי חיפה עם עוד ניצחון קליל מבחינתה, כמו שכבר כתבו כאן למעט בית"ר ומכבי ת"א אף קבוצה לא באה השנה למשחק נגד מכבי חיפה בשביל לתקוף, הפועל ת"א לא התבנקרה אבל נתנה יותר מדי כבוד לירוקים.
    בסך-הכל העונה יש לנו ליגה מאוד חלשה בעיקר בגלל שהפערים הגדולים עם התווספות 6 הקבוצות מליגת המשנה עדיין לא התאחו, אני מאמין שכבר בעונה הבאה נראה ליגה יותר צמודה כי כמו שזה נראה כרגע מכבי חיפה בדרך לזכות באליפות בפברואר.

גם אם הפועל ת"א ומכבי חיפה יקפצו עד השמיים בית"ר לא תשחרר את יצחקי, כל קבוצה מאירופה אם תרצה את החלוץ תצטרך לשלם את ה1.3 מיליון יורו ותקבל אותו אוטומטית אבל אם הפועל ת"א ומכבי חיפה וכל קבוצה ישראלית אכן ישלמו את הסכום הזה הם עדיין לא יקבלו את יצחקי כיוון שהם צריכים את הסכמת בית"ר וזה לא באופק.
    טועמה יתאים יותר להפועל ת"א לטעמי אבל הוא יבחר בקבוצה שתשלם לו יותר, ככה זה שכבר לא משחקים כדורגל רציף 3 שנים ורק יושבים ביציע ומקבלים כסף.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי משחק בבית? סכנין או מכבי ת"א...?

15. alexshw Member

סכנין, שהמאמן שלה אימן במכבי ת"א מסכימה לשחק מול מכבי ת"א, גם באיצטדיון שהוא חצי ביתי של האורחת וגם במגרש בה יש לה הכי מעט סיכוי להוציא משהו.
    תסלחו לי, זו קומבינה מסריחה בין הקבוצות.