מחזור 16 בליגת העל: 3:4 להפועל תל אביב על בית"ר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏1/1/10.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלכס, הגיע הזמן שבחיפה יגמרו עם האיצטדיון החדש ואז אולי נוכל לשחק נגד סכנין בקרית אליעזר... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    בסה"כ מכבי ת"א לא מאיימת עלינו, אבל ברור שיש פה חוסר ספורטיביות ממדרגה ראשונה. אני כרגע לא יודע אם הפועל ת"א כבר שיחקה בסכנין, אבל אם לא אז מכבי חיפה צריכה לדרוש שסכנין לא מארחת את האדומים בתל אביב.

2. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אכן הייתי, היו זמנים! מאז קיבלתי שכל והפנמתי שאני "מעריץ" עגלת סופרמרקט, קורה שטועים. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

ניצחון אמנם קליל אך מעצבנת אותי העובדה שהקבוצה לא יודעת לדרוס, הפועל ת"א מובילה עלינו בשער זכות אחד ועוד יש לה משחק חסר, כך שמהבחינה הזו זה מאוד מדאיג.
    אם נסתכל על חצי הכוס המלאה, השיפור הניכר ביכולתו של טישיירה מאוד מוצא חן בעיניי, לא שהיתה לו היום עבודה עם האין התקפה של עכו, אך בכללי בתקופה האחרונה הוא במגמת עלייה רצינית, רק שימשיך כך.

3. נועם אסולין Member

אוהדי ביתר בר"ג??
    אני שומע "קללות גזעניות" לעבר אוהדי סכנין מצד אוהדי מכבי (אשריכם)
    בואו נראה מה יקרא בנידון..

4. alexshw Member

ממש לא משנה לי התוצאה. מצידי מכבי ת"א יכולה לנצח 5:0. זה לא ילחיץ אותי.
    זה פשוט קומבינה כל כך מגעילה, כל כך שקופה. בחסות ההתאחדות.
    נראה שלעולם הכדורגל כאן ישאר פרימיטיבי. כדורגל של דני לוי, של לוזונים, של שטרן חלובה.

נערך לאחרונה ב: ‏3/1/10
  5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני זוכר שלפני איזה שנתיים זרקו 'אוהדי' מכבי ת"א אבנים על האוטובוס של סכנין כשבקיץ הקבוצות קיימו משחק אימון. לא רק בבית"ר מסתובבים חבר'ה כאילו, אני מניח שבכל הארץ זו מחלה מדבקת.

6. wings Member

גזענות זה חלק בלתי נפרד לצערי כמעט בכל הקבוצות בליגה. למרות שאין ספק שאוהדי
    מכבי ת"א באספקט הזה מצמצמים פערים מבית"ר בשנים האחרונות.

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שלמכבי ת"א יש בעיה רצינית כשזה מגיע לסוג משחקים שאנחנו רואים היום. נגד מכבי חיפה, בית"ר ירושלים וכמובן הדרבי הקבוצה מלאת מוטיבציה, אבל נגד הקבוצות האחרות מכבי ת"א נראית כקבוצה מאד בינונית. עניין של מנטליות נטו או בכל זאת חסרוןב איכות? תחליטו אתם, כרגע אין שערים בהפסקה ברמת גן

8. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

התפרקות של אחי נצרת, כאשר גרגורי על הקווים, אני מרחם עליו.
    זה לא שהם משחקים מול מכבי חיפה או הפועל ת"א, זו פאקינג הפועל פ"ת, האחרונה בטבלה, מתי הפעם האחרונה שהיא כבשה שלושה שערים במשחק? הנה נצרת מסדרת לה הזדמנות כזו.
    הפועל ב"ש בפיגור לאחר שהיתה ביתרון, קבוצה לא צפויה כבר אמרנו? מעניין איך ייגמר המשחק הזה, יש לי הרגשה שהתוצאה הנוכחית לא תהיה הסופית במשחק הזה.
    טרם המשחקים, ציפיתי שיהיה שידור למשחק בקריית אליעזר בין הפועל חיפה לנתניה, כאשר אני רואה שלאחר 78 דקות התוצאה 0:0 אני תוהה לעצמי: "מזל שלא שידרו".

9. שגיא Guest

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/20.Xxx הפועל רמת גן - מכבי פתח תקווה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/10.Xxx

יום ראשון, 19:30
    אצטדיון: וינטר
    שופט: חיים יעקב

בתחילת העונה היה קשה לנחש שהמפגש הזה במסגרת המחזור ה16 בליגת העל יפגיש את הקבוצות דווקא כשהפועל רמת גן נמצאת גבוה יותר ממכבי פתח תקווה בטבלה. רמת גן עם שני הפסדים רצופים, פתח תקווה כבר עם ארבעה. בסיבוב הקודם זה נגמר 1-1. יובל נעים ופרדי דוד, קונים?

אחרי סיבוב אחת הפועל רמת גן מצליחה לשמור על מרחק סביר מהקו האדום. 15 נקודות מציבות אותה במקום ה11 כשהיא רחוקה 4 נקודות מהמקום ה15. במחזור האחרון חניכיו של יובל נעים הובסו 3-0 על ידי הפועל תל אביב ולפניו הפסידו לבית"ר ירושלים 1-0. בלם הקבוצה, גולן חרמון החלים מפציעה בכף הרגל ויחזור למרכז ההגנה לצידו של אסי דומב, כאשר וויליאם סוארז יעבור לשחק בקישור האחורי. שחקן נוסף שכנראה יחזור להרכב הוא השוער הותיק רפי כהן. כהן, שלא שיחק בחודש האחרון במה שהתחיל כבעיית משמעת והמשיך כשיקול מקצועי, יחזיר לספסל את השוער הצעיר איתי ארקין שספג חמישה שערים בארבעת המשחקים ששיחק. מי שלא יעמוד לרשותו של המאמן יובל נעים הוא החלוץ מור גולן שסובל ממתיחה ולא כשיר לשחק. במקומו בהתקפה יפתח ג'ורג' דאטורו, לצידו של סרג' איילי. במהלך השבוע סיכמה הפועל רמת גן עם מכבי פתח תקווה על מעברו של עומר בוקסנבוים לרמת גן, אולם הקשר שחזר לקבוצה בה התגלה, לא יטול חלק במשחק מחר, עקב ההסכם שנערך בין הקבוצות בעת העברתו.

http://mscwbe.wcdn.co.il/w/f-400/606501-5.Xxx
    רפי כהן. חוזר לשער.

לא כך חלם פרדי דוד להתחיל את הקדנציה שלו במכבי פתח תקווה. זה התחיל בתיקו בדרבי שנתן קצת אופטימיות, אבל נמשך בלא פחות מארבעה הפסדים רצופים מה שמעמיד את מאזנו על נקודה אחת בלבד בחמישה משחקים. נקודה שדירדרה את הקבוצה עד למקום ה14 והלפני אחרון, לפני משחקי הערב, עם אותו מספר נקודות שיש לשתי הקבוצות שנמצאות מתחת לקו האדום. המאזן הרע של פרדי דוד יוצא רצף של שבעה משחקי ליגה רצופים ללא ניצחון בקבוצת הלוזונים. המצב הקשה של הקבוצה, גרם להנהלה לפתוח את הארנק ולעשות מספר שינויים. הקרע עם השוער אוהד כהן לא התאחה ובקבוצה לא היססו להחתים את דגוסלב יבריץ', בעונה שעברה במכבי תל אביב, והוא יפתח מחר בשער במקומו של רועי לבקוביץ' שיחזור לספסל. שחקן רכש נוסף, המגן אורי אוזן, גם כן יפתח מחר בהרכב. בעקבות ההפסד האחרון להופעל רעננה, דוד יבצע לא פחות מחמישה שינויים בהרכב. במקומו עומר בוקסנבוים שעבר להפועל רמת גן יפתח דן רומן, כשגם טומיסלב בוסיץ' יחזור להרכב. בהתקפה יפתח עומר דמארי כחלוץ בודד כאשר המערך של הקבוצה יכלול שלושה בלמים, ניצן דמארי, אבי יחיאל ומראד מגמאדוב הוותיק, מה שאולי מצביע על החשש מהפסד נוסף.

http://mscwbe.wcdn.co.il/archive/522531-18.Xxx
    דרגוסלב יבריץ'. גם הוא חוזר.

הרכבים משוערים:
    הפועל רמת גן: רפי כהן, בני חדד, גולן חרמון, אסי דומב, קובי מוסא, תומר תייר, הרוויה קובאצ'ביץ', וויליאם סוארס, קובי חסן, סרג' איילי, ג'ורג' דאטורו.
    מכבי פתח תקווה: דרגוסלב יבריץ', אורי אוזן, אבי יחיאל, ניצן דמארי, מוראד מגמאדוב, קובי גנון, אסי משיח, ואנצ'ו טריאנוב, דן רומן, טומיסלב בוסיץ' ועומר דמארי.

10. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

כמה מפתיע :aaarofl:

משחק מרתק (כך אני מניח על פי התוצאה) התפתח בבלומפילד, אשדוד מגלה אופי (או שבני יהודה מגלה חוסר אופי, תחליטו אתם) ומנצחת 3:2.
    מקרייב עם צמד, כאשר השני שלו הובקע בדקה 83, נראה לי שהוא שמע שהפועל ת"א מעוניינת בו וקם לתחייה.

11. שגיא Guest

תוצאות די מעניינות ומפתיעות במחזור הזה.

אמנם באר שבע מצליחה להשוות בסיום אבל הייתי בטוח שהם ימשיכו את הכושר הטוב וינצחו, אבל כנראה שחוסר יציבות זה שם המשחק בבאר שבע.

הפועל פתח תקווה עם ניצחון גדול על יריבה ישירה שלה בתחתית. ניצחון שמעבר להקפצה בטבלה יכול לתת דחיפה מוראלית להמשיך הדרך. אני באמת חושב שיש שם פוטנציאל בקבוצה הזו, אבל מצד שני יצטרכו להראות את זה גם מול קבוצות קצת יותר טובות מאחי נצרת.

בני יהודה מפסידה לאשדוד במשחק רב שערים ולאט לאט מאבדת גובה עם איבודי נקודות סתמיים. אשדוד מבחינה ממשיכה ביום אסל יום בסל.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שחוץ משתי המוביליות כל הליגה 'יום עסל, יום בסל'. מכבי ת"א נראית משועממת ובלי מוטיבציה באיצטדיון ריק לגמרי. איפה האוהדים הצהובים שיכלו להגיע בהמוניהם?

13. alexshw Member

אלוהים ישמור, מכבי ת"א לא מסוגלים אפילו לנצל את הקומבינה שעשו.
    בזבזו משחק בית בונוס מול קבוצת תחתית.
    האמת קצת צפוי.
    הקבוצה הזו פשוט מפחדת כנראה מהתוצאות היפות שעשתה מול בית"ר ומכבי חיפה. איזה מן מנטליות זו.
    וכבר שנים זה ככה. סוג של תופעה.

14. Raulito Madridista

מכבי נכשלת בגדול במשחק הביתי שלה(במידה מסויימת) מול בני-סכנין ושוב הקבוצה לא מצליחה לפתח מומנטום והמשכיות. ראינו היום מכבי שונה לחלוטין מזו שנתנה הצגה נגד בית"ר. לא מובן לי למה השחקנים לא רצו על המגרש עד לדקות האחרונות, בניסיון להציל את המולדת. מכבי לא הפסיקה להרים לרחבה במשך כל דקות המשחק וזה היה מטופש - יא-יא פטי וטל חן הם נוגחים מעולים שהתמודדו בקלות עם כל ההרמות האלו, ולא ברור למה מכבי לא שינתה את סגנון המשחק. החילופים של נמני היו יכולים להיות טובים יותר. לא מובן לי למה הוא לא ניסה מערך של שני חלוצים - יבוריאן ביחד עם אבידור, למרות שהשני היה חלש להחריד וגם החמיץ פעמיים בתחילת המשחק, על חשבון אחד מהקשרים האחוריים בהם לא היה צורך כשסכנין רק מעיפה כדורים למעלה. ומה תגידו על הערפאת הזה? - איזה שחקן מוזר. על כל פעולה חצי חיובית שלו, הוא עושה שטות וקבלת ההחלטות שלו מאוד-מאוד מוזרה. ואלי ביטון, פעם אחד הכשרונות הגדולים במחלקת הנוער במכבי, הפך להיות שחקן שנכנס כדי להעביר זמן באמצעות החילוף. פשוט סיפור עצוב.

לגבי שאר המשחקים - נצטרך לראות את התקצירים.
    מה שכן, הופתעתי במידה מסויימת מהניצחון המוחץ של הפועל פ"ת על אחי-נצרת, משום שאחרי בואו של גרגורי כן ראו שיפור בקבוצה, והפעם, לפי התוצאה, היא בכלל לא היוותה פקטור, וזה קרה מול יריבה שדורגה במקום האחרון ולא ראתה את האור מעבר לפינה. פתיחת הסיבוב השני פשוט מצויינת מבחינת מחפוד. מצחיק שדווקא במשחק הראשון של גרגורי על הקווים, הקבוצה שלו מקבלת בראש.
    באר-שבע הוליכה מול רעננה ובמקום להבקיע עוד שער ולנוח עד הסיום, היא כמעט ומפסידה ורק שער ברגע האחרון מעניק לה נקודה, פשוט ביזיון הקבוצה של עזורי. נראה כי באר-שבע לא הולכת לשום מקום.
    אשדוד תישאר הקבוצה אולי הכי בלתי-צפויה בליגת העל. בני-יהודה הוליכה פעמיים ואף אחד לא חשב שהיא תאבד את המשחק. אבל הקבוצה של גיא לוזון מאבדת גובה. מקרייב התעורר בידיוק כששמע ששתי התל-אביביות מעוניינות בו.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי יש בעיה במכבי ת"א. לבוא ולשחק מול הגדולות זה תמיד כיף, יש אווירה ובסה"כ המוטיבציה באה בקלות. העניין הוא שרב הליגה משוחק נגד קבוצות שעל הנייר יותר חלשות מהצהובים/כחולים. ברגע אם נימני אומר השבוע ש'אילולא 9 הנקודות שהם הפסידו נגד הקטנות מכבי ת"א היתה בצמרת' הוא לדעתי לוקה במספר דברים בסיסיים. מאמן מכבי ת"א לא קורא נכון את המפה!

קבוצה שמשתפרת מתחילה מלמטה ובונה את עצמה למעלה, במכבי כנראה בונים הכל הפוך. אם מכבי ת"א היתה מנצחת במשחקים כאלה, עושה רצף יפה של נצחונות ואז מפסידה נקודות מול הגדולות הייתי יכול להגיד שיש סיכוי בעונה הבאה שהצעירים לומדים מהניסיון, אבל היום? הקבוצה שיחקה מצויין נגד בית"ר (לא ראיתי את המשחק, זה מה שהבנתי מכולם) אז איפה היתה היום מכבי ת"א? היא קיבלה למעשה משחק בית על מגש של כסף, האוהדים הרבים שעומר תמיד גאה בהם לא באו ולבסוף הקבוצה בצהוב שיחקה כאילו היא עושה טובה שהיא בכלל משחקת.

אני עדיין לא קונה את המודל הזה של מכבי וטוב תעשה התקשורת אם היא תדרוש מהקבוצה של נימני קצת יותר משחקים טובים מול הקבוצות שבהן מכבי איננה האנדרדוג! מה שראיתי היום ממכבי ת"א היה עלוב. "אילולא איבוד הנקודות מול הקטנות..." לא נימני, ככה לא בונים קבוצה לעתיד ידידי.