מחזור 16: צ'לסי לא עוצרת נגד המגפייז

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Hammers Fan, ‏2/12/04.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

דאייר ניוקאסל גם לא תבקיע מול צ'לסי (למרות שלאחרונה מתגלים בהגנה של מוריניו קצת בקיעים), ככה שנראה לי שעדיף לה לנסות וללכת על איזה 0-0 מזליקי כמו שספרס הוציאו מהברידג' העונה.

ולירן - אתה צודק במאה אחוז. לארסנל יש שחקנים כאלה נמושות שזה פשוט מפחיד (ומרגיז)

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אבל אני נוגד את המחשבה שהאליפות תוכרע הרבה לפני הזמן, כמו הנפילה של ארסנל זה טבעי שגם צ'לסי תעבור כזאת נפילה. השאלה מתי. לכן עכשיו צריך לנצל את המומנטום ולקחת את מירב הנקודות.

3. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

איתי תראה המצב לא פשוט,
    הדרך שבה אני רואה את ניוקאסל כובשת מול צ'לסי היא לא דרך משחק מסודר, אלא דרך מתפרצת של בלאמי. מה שאומר שאני אמור לרצות שצ'לסי תחזיק בכדור כדי שניוקאסל תצא למתפרצות לא?
    אם ניוקאסל תלך על שליטה בכדור, אז היא בעצם הולכת על 0-0. הקישור ההגנתי אמנם ייחסר את באט, אבל הוא יהיה מחומש בג'נאס ובבוייר. אלה שחקנים שצריכים להחזיק בכדור כמה שיותר. להחזיק בכדור לא אומר לצאת להתקפות, אלא למעשה זה אומר למשוך זמן..........

4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לי הרגשה רעה מאוד לגבי המשחק הזה.
    יש בעייה בחוד. יול קצת כועס על קאנוטה חסר האחריות אחרי משחק הקארלינג קאפ, רובי קין בכושר רע וקשה לדעת עם מי יפתח.
    גם בקישור, האם מייקל בראון ימשיך לקבל אשראי או שסוף סוף נראה את מנדס וקאריק ביחד?

משחק מלחיץ... שייגמר כבר.

5. robson Member

מחזור די מעניין צפוי לנו בימים הקרובים. קודם כל ניוקאסל שמגיעה לגשר תתן פייט יותר רציני למיליונרים מאשר צ'ארלטון האומללה בשבוע שעבר
    לא יודע אם זה יספיק להם בשביל להוציא נקודה בגשר אבל לפחות לא יהיה משחק חד צדדי..בקשר לארסנל, אם הם לא מצליחים לנצח את הקבוצה הלחוצה
    מבירמינגהאם אזי אם הייתי אוהד הצרפתים הייתי מתחיל לדאוג גם בקשר למשחק מול רוזנבורג באמצע השבוע בצ'מפיונס...
    חוץ מזה אני צופה לניצחון גדול של הוילה על ליברפול בווילה פארק ואני לא מאמין שליברפול תשנה את סורה שאחרי ניצחונות גדולים שלהם באה נפילה כואבת..
    הפתעת השבת לפי דעתי תיפל בפראטון פארק כאשר המקומיים יפסידו לווסט ברום של רובסון שייצאו לדרך חדשה..
    בקשר ליוניטד, אני לא חושב שהקבוצה יכלה לבקש הגרלה טובה יותר מאשר הסיינטס האומללים על מנת לשפר את הפרש השערים שלנו
    אך אני נזכר שגם אוהדי ארסנל אמרו את אותו הדבר לפני משחק מול סאותהמפטון וניכוו בהמשך..כך שלמרות שבשנים האחרונות ניצחנו את הסיינטס באולד טראפורד
    ולעיתים אף בצורה משכנעת אני אסתפק בניצחון מינימלי של היוניטד שימשיך את רצף הניצחונות שלנו ושנמשיך לסגור על המובילות עוד...

נערך לאחרונה ב: ‏4/12/04
  6. cantona#7 Member

משבוע לשבוע הכדורגל האנגלי ניהיה יותר ויותר
    מלהיב,וגם השבת זה צפוי להמשיך במגמה הזו.
    במשחק אולי המרכזי של המחזור בין צלס'י לניוקאסל
    צפוי מאבק גדול בין השתיים וספק גדול אם ה"כחולים"
    ידלגו על ה"מגפייס" כפי שהם עשו קודם לכן נגד קבוצות
    אחרות.באשר ללונדונית אחרת...ארסנל פוגשת את ברמינגהאם
    למשחק שבו יהיה לה יותר קשה להפסיד מלנצח,אבל אם בכל
    זאת חניכו של וונגר ימעדו יהיה אפשר לדבר על משבר רציני
    באופן מאוד רשמי.עוד משחק מעניין שהמחזור ה16 יספק לנו
    יהיה בין שתי המפתיעות של העונה אברטון ובולטון,משחק של
    תיקו אני מאמין.יונייטד תחזור הביתה ל"אולד טראפורדד" בכדי
    לארח את ה"סיינטס" שמצויים מתחת לקו האדום.לא צריכות להיות
    בעיות מיוחדות למארחים.מקווה שאחרי המחזור הזה נמשיך לסגור
    פערים בצמרת.

7. TYSON Member

איך עוצרים את הכחולים? נראה לי שגם לאנגלים נמאס מהבאנקר השבועי.
    הרי לכם מאמר מעניין מהגארגדיאן הלונדוני,לדעתי כל מילה בסלע אבל פשוט אין לי כוח לתרגם.

Gordon Strachan
    Friday December 3, 2004
    The Guardian

Chelsea are on such a phenomenal run that it got me thinking about how I would prepare a team to play against them in the hope of winning. Greater football minds than mine have tried and failed to get the better of Jose Mourinho this season but there are certain things I would definitely look at

Above all I think you have to be brave against Chelsea, press them well up the field and get about them at a higher tempo than they would like. It's similar to what Liverpool did against Arsenal last Sunday and I'd play two strikers not just to stand a decent chance of scoring but to close Chelsea down from the front.

The strikers would be expected to put a lot in defensively, backed up by the midfield. The idea would be to play in Chelsea's half at a high tempo and press them so much that you rush them into mistakes with their passing. It should also make Damien Duff and Arjen Robben look for the ball on halfway rather than getting it 25 yards from goal, where they're so dangerous.

Playing that way is brave because, if you're pressing high up the field, it means your back four is high up the pitch as well. If one or two don't press in the middle of the park, Chelsea will get space and time and hit balls in behind. Then you've got a problem against the pace of Duff, Robben and Didier Drogba.

If someone lets you down, Frank Lampard's quite capable of doing what he did against Bolton, when he played Duff through to score. So you need total concentration to put Chelsea under so much pressure that they can't get their heads up to pick their killer passes or build patiently the way they like to.

I think it's a risk worth taking. I don't see any point in playing Chelsea at their own game, at a slow tempo and with one central striker. That gives them too much time to build up from the back. Fulham did that against them in the league and lost 4-1.

They were happy for John Terry to march forward with the ball and make passes but that allowed Chelsea to start moves at a nice pace and they're excellent when they get their rhythm going.

Once they come into your half they're comfortable keeping the ball and then their forwards get into positions where they're difficult to deal with. Robben and Duff can beat people, Drogba and Eidur Gudjohnsen can play and there's the threat of Lampard coming from midfield and scoring goals.

You don't want Duff and Robben getting time and space. As a coach you can work out tactics to defend against passing and against an opponent beating one man by making sure you have a spare man. But Duff and Robben can beat two players given the opportunity and that gives you a right problem.

Another reason for pressing Chelsea in their own half is the hope of bringing a mistake out of them which will give you a chance to nick a goal. We were always like that at Aberdeen. When we played a team like Real Madrid or Barcelona in Europe, Alex Ferguson would say: "Let's find out how good they really are at the back. If they're that good, we'll defend deep but let's press them high up the pitch first and see what happens."

I don't see an obvious weakness about Chelsea defensively but playing near their goal gives you a chance of making something happen. I don't think anybody has got them on the counter-attack so far because their pace is fantastic and Claude Makelele is so disciplined that he's always there with the centre-backs and that leaves a minimum of three defenders.

But the one time where everybody is equal on the field is at set plays and that's the way most teams in this league can win games. Bolton got a 2-2 draw from set pieces and you'd want to get as many free-kicks as possible. That doesn't mean diving but taking people on, dribbling at them and putting them under pressure.

You need to make the most of set plays because Chelsea are such a good unit. They're great athletes at the back and, with William Gallas at left-back, they're playing their best defenders. Wayne Bridge is a better attacking player but Gallas makes sure people are not going to attack them. Paulo Ferreira gets forward a bit more but only when it's really on.

When Arsenal play Chelsea soon I'm sure Arsenal will play their own game but most teams haven't got the quality to do that. They can't rely on winning the ball back and being brilliant.

איך שלא יהיה אני מקווה שצ'לסי תפסיד שוב ובקרוב.עם כל זה שאני נהנה לראות אותם משחקים,אני מעדיף מרוץ צמוד של 3 סוסים לתואר האליפות.אולי השיטות שכתובות פה אינן התשובה לעצור אותם והדרך היחידה היא לשחד את השופט,אבל עדיין אני מקווה שהמנג'רים ינסו כמה מהרעיונות המוצעים כאן.

8. cantona#7 Member

http://www.1054centuryfm.com
    זו תחנת רדיו ממנצ'סטר,ניתן לשמוע
    דרכה את משחקי יונייטד.צריך להרשם
    קודם,אבל זה לא מסובך מדי.האזנה נעימה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

9. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניוקאסל פתחה עם שני קשרים קדמיים ושניים אחוריים, ובינתיים לא מראה שום רגשי נחיתות.בוייר וג'נאס תומכים בהתקפה ועולים, וע"פ ה25 דקות הראשונות לפחות לפי שידור הרדיו אפשר להגיד שניוקאסל היא הדומיננטית. לפני שתי דקות רובר החמיץ הזדמנות.

אה ובמרכז ההגנה פתחו יונסן ובראמבל, באגפים טיילור ויוז שמשחק במקום ברנארד שנפצע. איזו הגנת בלהות....

10. toon-UPON-tyne Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/12/04
  11. THE STRETFORD END Member

טאיטוס בראמבל לא קשור לענף הכדורגל נקודה!

12. toon-UPON-tyne Member

בלי לחלוק על המשפט הזה גם אתה לא ממש קשור

13. NewcastleFan Member

קשקוש. בראמבל קשור ועוד איך .שים אותו בתור קורה או משקוף ותראה איך הוא מתפקד יופי. אני מתחיל להטיל ספק בידע שלך בכדורגל

14. THE STRETFORD END Member

Jenas
    "בלי לחלוק על המשפט הזה גם אתה לא ממש קשור"

מה שהתיסכול עושה לאנשים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx

15. THE STRETFORD END Member

יונייטד עולה עם:
    קארול,גארי נוויל,ריו,סילבסטרה,היינצה,רונאלדו,סקולס,קין,גיגס,סמית ואלטמן הקטן.

ואן ניסטלרוי לא בסגל בגלל פציעה.