מחזור 17 בליגת העל: עירוני ק"ש ואשדוד ממשיכות לרוץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏22/12/11.

1. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

ויש לציין שהוא אשם ישיר בגול של עכו; איבוד הכדור שלו כ-20 מטר מהשער הובילו לגול.

2. אלי מתחן Member

הוא לא בדיוק איבד את הכדור, יותר יכל והיה צריך לחטוף אותו ולא עשה את זה.

3. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

אחרי שראיתי את השער בהילוך חוזר - לא טעיתי!
    גם דסה 'שותף לפשע' אומנם, אך אייבינדר היה צריך פשוט להרחיק ולא לנסות להחזיר לדסה במקום כזה כשלוחצים עליך.

4. Bensh Member

80 אחוז דסה ו20 אחוז איינבנדר
    ולא אמרתי חף מטעויות - אמרתי אולאראונד. כששחקן לוקח עליו את המשחק, תמיד יש את הסיכון שהוא יטעה פה ושם. באופן כללי היה לדן משחק נהדר עם המון הקרבה בהגנה והמון יצירתיות ביציאה קדימה. אם ברוכיאן לא עושה את זה, לפחות הוא

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

יהלומים יקרים, אם אחד מכם מוצא תמונה שלו, שלחו לי אותה. אני מת לדעת מי זה.

עירוני קריית שמונה ומועדון ספורט אשדוד מרשימות ביציבות שהן מפגינות. לקבוצה של יוסי מזרחי היו את כל הסיבות המקלות למה לא לנצח את מכבי תל אביב, אבל בסופו של דבר היא ניצחה ועוד במעמד של משחק מרכזי, שזו מעמסה שמשפיעה על קבוצות מסוגה. בקצב הזה יש סיכוי שנראה אלופה לא שגרתית. באופן אישי, אני מקווה שזה לא מה שיקרה.

שמחתי מאוד מהנצחון של הפועל פתח תקווה. זה היה חשוב לקבוצה להשיג נצחון במעמד שכזה בתקופה שבה היא רואה את היריבות שלה לתחתית קמות לתחייה. מכבי חיפה במילא לא תשיג כלום מהעונה הזו, אז נותר לקוות ש-4 הנקודות שהכחולים לקחו ממנה יהיו לעזר.

6. Don Joan Roman Member

ושוב: תומר ירוחם, למרות שאני אישית חושה שדסה משחק מתחילת העונה בצורה סבירה ביותר והוא רק צריך להיות חד יותר מול השער כי היו לו כבר השנה שלושה מצבים אדירים לגול ואף אחד מהם לא הסתיים אפילו בבעיטה למסגרת.

וראובן לא כלומניק? תעשה לי טובה, במקום חורטיז'יו היה צריך לבוא פאסוס וזה הכל.

ואיבינדר לא אשם ישיר בגול של עכו, אבל הוא בהחלט יכל למנוע אותו אם רק היה שוןלח את הרגל הארוכה שלו ומעיף את הכדור, סה"כ איבינדר נתן משחק לא רע בכלל אבל כרגיל לא מדוייק וחבל מאוד.

7. Ice Cream חסה

נכון, אבל תומר ירוחם היה צריך להיות מתחילת העונה מסומן כאחד שייכנס לרוטציה בבוגרים ושבונים עליו ליותר מנער אימונים, והוא לא נבנה ככזה.
    דסה השנה איום ונורא בהגנה.

לא, הוא מגן ימני בינוני מינוס עם ניסיון בליגת העל ועם עונה טובה מאוד באשדוד באמתחתו. יש דברים שהוא סביר בהם, יש דברים שהוא גרוע בהם, אם היה מזל הוא יכול היה לצאת כמו אלעד גבאי פלוס מינוס, אם לא אז עוד שחקן בינוני כמו כל מגני הליגה.

א. ת'אמת שדיברתי על ברוכיאן.
    ב. פורטיז'ו כן גרם לכמה שערים מביכים והוא בלם חלש (או פשוט לא התאקלם בארץ/ בבית"ר עם האוהדים-אוהבי-שחקני-רכש-שלה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx)- ועדיין חורה לי שככה שופכים עליו. זכור שפיליאבסקי נחת עלינו בפתאומיות- וגם הוא היה פצוע כשהחתמנו אותו, או הוא היה נחוץ (אבל בפחות קרדיט בהרכב).
    ג. תאכל'ס, אנחנו לא זקוקים לפאסוס. נכון שיש לנו התקפה חלשה- אבל עם כל החלוצים שלך מלבד בן שושן ישחקו במצטבר 10 משחקים (900 דקות) ויורידו להם את הביטחון לרצפה (ובמקרה שאתה שחקן רכש- האוהדים עזרו לנעים)- הם לא יבקיעו. אם עדן נחמני היה משחק מתחילת העונה או מהרגע שהוא החלים לצד בן שושן קבוע- הוא כבר היה עם 3-4 שערים. יש לנו עוד 2 חלוצים שהם חלק מסגל הבוגרים לכל דבר, והם עוד לא ראו השנה ספסל אפילו (כך שאם פאסוס היה צריך לבוא במקום מישהו, זה היה צריך להיות במקומם ושאר החברים שלהם שדון קישוט יובל נעים הציל להם את הקריירה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx), והעיקר שכולם בוכים במקהלה שלבית"ר אין חלוצים. זה נראה לך הגיוני?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/12/11
  8. Don Joan Roman Member

א. תומר ירוחם סומן כאחד כזה אבל לצערו הוא הסתכסך עם הבן אדם הלא נכון מבחינתו: איתן מזרחי וככה יצא שהוא משחק רק בנוער.
    ב. לא מסכים שדסה גרוע מבחינה הגנתית, הוא עושה עבודה בסדר גמור, בטח בהשוואה לשאר חברים שמשחקים איתו בהגנה.

אלעד גבאי בן 20 ומשהו, ראובן עוד מעט בן 32 יחי ההבדל הקטן חוץ מזה שגבאי לא רואה ממטר.

לי חורה יותר שאנחנו שופכים עליו 50 אלף דולר כשבספסל יש לנו שחקן ששם אותו בכיס הכי קטן של המכנס: מתן בראשי, פורטיז'יו הוא ללא ספק אחד משלושת השחקנים הכי גרועים ששיחקו בבית"ר אי פעם: אפילו דני פרג'ה וזוראן צ'אמפרה תרמו יותר מהחמור גרם הזה, גם אתמול בראשי 90 דקות עשה עבודה מדהימה והחלש הזה נכנס דקה 91 וכמעט עשה פנדל בדקה 92, חורטיז'יו זה נזק בלתי הפיך ובזבוז כסף משווע.

ואנחנו כן זקוקים לפאסוס, נחמני ובן שושן לא מספיקים ועשה לי טובה אל תכניס את דיאמנט כי כל קשר בינו לבין כדורגל הוא כמו הקשר שלי לצהתעמלות אומנותית, אני אגדיל ואומר שיש יותר סיכוי שאני אצליח להתחרות עם נטע ריבקין בתחרות של התעמלות אומנותית מאשר שהחמור הזה ילמד לשחק כדורגל.

9. Ice Cream חסה

א. בית"ר היתה בפיגור ‭,3:1‬ ולקראת הסיום החליט המאמן סרגיי טרטיאק להוציא את ירוחם ולהכניס במקומו שחקן התקפה. ירוחם לא אהב את החילוף, ועל-פי עדויות שונות ירה לעבר טרטיאק ועוזרו אילן שוקרון ברדתו מהמגרש: "אתם מושחתים. אדאג שיפטרו אתכם".
    אני לא מכיר את כל תולדות הקומבינות בבית"ר וכנראה זה עונה על לא מעט דברים, אבל לא מעט מהם יוצרים פרדוקסים בלתי אפשריים.
    ב. הגול האחרון לדוגמא...

טוב שאתה לא מעוות את העובדות... ראובן בן 31 והגיע אלינו בגיל 30, עם 3.5 שנות רזומה בליגת העל. אלעד גבאי בן 26, והוא הגיע לק"ש בגיל 25, מבני לוד, בלי שהוא שיחק דקה בליגת העל.
    אבל כמו שאמרתי מדובר במגנים עם בסיס בינוני שיכול להתמזל מזלם והם ייתנו עונה טובה בדיוק בליגת העל, לק"ש התמזל עם אלעד גבאי וגם רב"ש ידע לכוון אותו, עם ראובן לא, לפחות הוא תמיד היה שם "לנשוף בעורפו" של דסה. מאמצע העונה ראובן התחיל להיות סביר והוא היה בדיוק הגיבוי שדסה צריך, ועכשיו אין לו (או שהקומבינות מונעות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx).

לפורטיו יש עבר בליגה האוקראינית והשוויצרית, לבראשי? עונה אחת במדי הפועל ירושלים שירדה לליגה א' באותה עונה.
    היינו להזכירך, עם 2 בלמים באותה תקופה: בן יוסף ובראשי, ושיהיה גם טל כחילה- מויאל ואיינבינדר הוסטו אחורה באופן תדיר, וב-50 אלף דולר שחקן עם כזה ניסיון שהתאמן בקבוצה ובחנת אותו זה מציאה. תוסיף גם שהוא עם חוזה רק עד ינואר (50 אלף דולר לחצי שנה? לא נראה לי...)
    קורה שלשחקן לא מתחבר ופורטיז'ו באמת היה איום, ובראשי באמת היה צריך לעלות בהרכב הרבה לפניו ופורטיז'ו לשמש כגיבוי, או לאחד "שינשוף בעורפו" של בראשי, ואז הגיע פיליאבסקי...

שנייה- כל השוערים בליגה הלאומית הם חברים של ישראל דיאמנט? אם ככה אתה באמת צודק...
    זה לא רק נחמני ובן שושן, זה גם עדן מלכה (לא מיוצג ע"י מזרחי, אז כנראה יש הוראה לא לתת לו לשחק- נכון?), מאיר אלקבץ (איתו אני לא מבין מה קורה), עומר נחמני מהנוער וכמו שאתה אמרת לא לומר- לירון דיאמנט.
    אם כולם היו מקבלים יותר הזדמנויות, אז אולי הייתי מסכים, וגם זה בתמורה שמעיפים את כל הילדים המפגרים שאנחנו משלמים להם או סתם נותנים להם להתאמן איתנו- אבל עם כל הבלגאן והקומבינות בבית"ר כבר אין שום הסבר.
    בסוף יבוא לפה מאמן אחר, יהיה לו את כל קאדר החלוצים הזה 1-5 מתוכם יוכיחו את עצמם באימונים והוא לא יידע מה לעשות.

10. Don Joan Roman Member

ולמה זה פורסם רק במעריב ולא באף מקום אחר? כי לא היה ולא נברא, תאמין לי שאם היה אומר מילה אחת על סרגיי ושוקרון הוא היה עף מבית"ר על טיל.

ומה זה קשור? גם טאווטחה עולה למכבי חיפה בגולים זה אומר שהוא בעונה גרועה? גם שיש עולה לנבלות בגולים זה אומר שהוא גרוע?

תודה לך שאתה מחזק את טענותיי על הכלומניקיות של ראובן לעומת גבאי שהספיקה לו עונה אחת בליגת העל כדי להתקדם ולהשתפר ואילו לראובן גם עשר שנים בליגת העל לא הספיקו להפוך אותו ליותר משחקן חלש.

ולפאביו ג'וניור היה עבר ברומא זה הופך אותו לשחקן שצריך להיות מועדף על פניי שחקנים כמו דמארי לדוגמא? מה שהיה בעבר מת, מה שיש היום קובע.

להזכירך היינו עם שלושה בלמים: כחילה, בן יוסף ובראשי וגם אינבינדר יכל לשחק שם במקרה הצורך והיינו בדיוק באמצע תהליך החלמה של פילאבסקי שכבר היה ברור שיושאל לבית"ר, איך שלא תנסה להפוך את הקערה מכל צד ייצא שאני צודק וחורטיז'יו לא היה צריך להגיע לכאן כל שכן לא היה צריך לשחק לפניי אף אחד, היה צריך לשים אפילו את סיידוף בלם ולא לבזבז כסף על החור המהלך הזה.

מה אכפת לי מה הוא עשה בליגה הלאומית? יובל פילוס נתן בלאומית 300 גולים מישהו בכלל זוכר ומכיר אותו? והוא בכלל היה בימים שבליגה הלאומית הייתה רמה כלשהיא, עובדה שבהפועל רמת גן הוא רשם שער אחד ביותר מ30 משחקים.

על הנייר אתה יכול לרשום גם את משה פרץ והראל פולק ויוסף חיים זה עוזר במשהו? כרגע היחידים שאיכשהוא אפשר לסמוך עליהם בהתקפה זה עמית ועדן, צריך לצרף אליהם עוד שחקן אם לא שניים, למרות שכמו שאמרתי בעבר אפשר לעשות יותר גם עם החלוצים הללו אם ישנו שיטת משחק אבל זה לא חייב לסתור את העובדה שצריך חיזוק בעמדה הזאת.
    הלוואי.