מחזור 17 בליגת העל: רק 0:0 להפועל ת"א מול מכבי פ"ת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏8/1/10.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

עומר אתה יודע איזה פער יש בליגה הספרדית בין ריאל וברצלונה לכל הנמושות סטייל חרז טנריפה וכו'? ענקי ואני מניח שגם בסריה A יש פער גדול בין אינטר ומילאן לבין קבוצות כמו סיינה וליבורנו וכנ"ל באנגליה.
    ליגה זה ליגה, וכמו שציינת יש דרגים אז ככה זה בכל ליגה וטוב שיש בטן.
    אגב אם אתה שואל אותי לבני יהודה יש סיכוי גדול יותר ל'רדת דרג' מאשר להתקרב למכבי חיפה והפועל ת"א, הקבוצה של לוזון די אוברייטדית בכלליות כי צריך לזכור שהעונה הם אפילו לא הבקיעו שער נגד 4 הגדולות והשיגו רק נקודה אחת בתחילת העונה נגד מכבי.

2. Raulito Madridista

המשחקים נגד מכבי פ"ת באורווה כל-כך מעיקים. תמיד אנחנו מגרדים שם תיקו ואחרי המשחק אתה לא מבין מה השתבש. מדובר בקבוצה בינונית שיש לה כלים להרוג משחק, אבל באמת שלא יותר. אני מקווה שהפועל תיהיה סבלנית ולא תילחץ כמו במשחק נגד עכו לדוגמא. גוטמן אמר לשחקנים בידיוק את הדברים הנכונים - לא יהיו הרבה צ'אנסים והשחקנים חייבים להיות מפוקסים. השאלה הגדולה היא מי ייתן את הגול לעזאזל?; ורמוט חייב לקחת על עצמו את המשחק בהיעדרותו של שכטר. הייתי רוצה לראות את ורמוט חורש את הקו ואת זנדברג מנגד מגיע לאמצע כדי לשלוח כדורי עומק או לבעוט מרחור. אני לא אוהב את המערך של חמישה קשרים, עדיף איזה מרעי מוזר אחד שיעמוד מקדימה ביחד עם לאלא, אבל נקווה שזה יוסיף לנו גיוון למשחק ולא יפגע בנו בצורה כזאת או אחרת. אני סקרן לראות כיצד ישחק יהודה חוטה, למזלו מכבי פ"ת מתרכזת בעיקר בהגנה לפי מה שהבנתי, ודבר נוסף שמעניין - האם ביבראס ישדרג משמעותית את יכולתו כאשר הוא מתופקד בעמדה קידמית יותר. חיפה תנצח את רעננה בקלילות ותגדיל את הפער. חסר לנו שלא ניהיה קרי-רוח. שיהיה לנו בהצלחה.

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/9.Xxx מועדון ספורט אשדוד - הפועל חיפה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/1.Xxx

שבת, ה-09/01/10. 19:00 בערב. אצטדיון הי"א.

מועדון ספורט אשדוד מגיעה למשחק כשהיא מדורגת במקום ה-6 ובמאזנה ישנן 24 נקודות. במחזור האחרון ניצחה הקבוצה 3-2 בחוץ את בני יהודה של גיא לוזון.
    נראה כי משהו חיובי מאוד עובר על המועדון של ג'קי בן זקן מתחילת העונה. הקבוצה מגלה אופי ומנצחת משחקים גם כשהיא לא ראויה בהם לנצחון וגם הפסיקה להיות קבוצת הנדנדה שמובקעים במשחקיה הכי הרבה שערים והפכה להיות מתונה ושקולה יותר. הנצחון במחזור שעבר על בני יהודה נתן למועדון זריקת מרץ רצינית ועכשיו האמונה היא שאפשר לכוון גבוה.
    משה אוחיון יחזור להרכב לאחר שבמחזור האחרון ריצה עונש הרחקה עקב צבירת 5 כרטיסים צהובים. גם שי רביבו צפוי לחזור לסגל הקבוצה לאחר שהחלים מפציעתו .

הרכב משוער: דרגן סטויקיץ'; כריסטיאן גונזלס, ישראל ראש, ניר נחום, רחמים צ'קול; סטפן קינג, ניר ביטון, משה אוחיון, עידן שדה; עידן שריקי, דימיטר מקרייב.

http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/1/085/966.Xxx
    מקווה להמשיך לכבוש. דימיטר מקרייב.

הפועל חיפה מגיעה למשחק כשהיא מדורגת במקום ה-9 ובמאזנה ישנן 20 נקודות. במחזור האחרון סיימה הקבוצה בתיקו מאופס עם מכבי נתניה של ראובן עטר.
    אצל האדומים נראה שהעניינים מתחילים להתיישר. הקבוצה פתחה את העונה מצוין והפתיעה גם את עצמה ולאחר מכן עברה תקופה רעה עם 5 הפסדים רצופים. בשבועות האחרונים נראה כי הקבוצה מתחילה לחזור לעצמה בהדרגה והפנים כרגע הם לעבר הפלייאוף העליון.
    במהלך השבוע דובר רבות על יכולת הכיבוש הלא מספקת של חלוצי הקבוצה, ירו בלו ועדן בן בסט. עם זאת, נראה כי ירו בלו ימשיך לפתוח על הספסל גם במשחק הקרב. עודד אלקיים יפתח במשחק במקומו של סיבטי ליפנייה שירצה עונש הרחקה בעקבות הכרטיס האדום שספג מול היהלומים.

הרכב משוער: גליל בן שאנן; אושרי רואש, עודד אלקיים, חי בן לולו, אייל טרטצקי; יוסי דורה, גל אראל, בראיין גרזיץ', הישם כיוואן, ערן לוי; עדן בן בסט.

http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/097/994.Xxx
    מקווה לחזור לכבוש. ירו בלו.

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יודע מה ההבדל בין הליגה פה לליגה שם ולליגה באנגליה ואיטליה?

ששם אם אני לוקח את האחרונה בטבלה ושם אותה נגד הראשונה לא משנה איפה המשחק, בסיטואציה מסוימת אני יכול להגיד לך שהכל יכול להיות. פה אם אני לוקח לפחות8-9 קבוצות נגד מכבי חיפה ולא משנה איפה המשחק, אני אפילו לא יכול להגיד שיהיה תיקו כי אף אחד מהן לא באמת באה לשחק בשביל להוציא משהו מהמשחק...זה הבושה האמיתית של הליגה, בכל ליגה יש פערים אבל לקחת את ריאל ובארסה זה קיצוני מדי.

קח את אנגליה כל קבוצה יכולה לנצח את השניה בכל מקום בכל מגרש!!! קח את גרמניה! כל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה אחרת אם זה האחרונה את הראשונה בכל מקום! (פרט להרטה ברלין אולי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx ) כנ"ל באיטליה...

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שכטר מורחק או משהו? אני עדיין מסרב לחשוב שהאדומים לא מנצחים את המשחק הזה. לא צריך להגזים עם מכבי פ"ת או המגרש הנוראי הזה כמו שלא צריכים לעשות מהיריבה צחוק. אם תהיו מרוכזים וגם תשארו כך אתם מנצחים. השנה מכבי "לוזון" פ"ת לא כזו קבוצה גדולה.

בסה"כ אני לא צופה לאיבוד נקודות בטח לא משתי המובילות. גם מכבי ת"א ובית"ר פשוט צריכות לנצח.

6. Don Joan Roman Member

שכטר 'קיבל צהוב מול בית"ר ולא ישחק.
    ודור, אם בית"ר ניצחה שם, כל קבוצה גדולה יכולה לנצח שם, בטח הפועל.

נערך לאחרונה ב: ‏9/1/10
  7. קטלוני Member

5 צהובים נכנסים לתוקף אחרי 10 ימים.הוא היה צריך לקבל צהוב במשחק לפני בית"ר.

8. Raulito Madridista

ברור שאלישע לוי יגיד לשחקנים שלו שרעננה היא לא פראיירית, הרי הוא לא רוצה שהשחקנים ירימו את האף ויזלזלו. אבל בכל-זאת, ברור שחיפה פייבוריטית מובהקת לקראת המשחק הקרוב. רעננה עשתה תוצאות יפות כמו תיקו מול באר-שבע וניצחונות על הפועל חיפה ומכבי פ"ת, אולם נגד הדרג השני בליגה, כלומר בית"ר, בני-יהודה, מכבי והפועל - היא הפסידה בצדק גמור. שתי התל-אביביות הביסו אותו(מכבי ניצחה 3-0 בחוץ), מול בית"ר החלשה רעדו לה הרגליים ובני-יהודה גם לא התאמצה נגדה. הזדמנות מצויינת עבור חיפה לבדוק את יכולתו של טאלב טוואטחה, שעושה רושם שיהיה בעתיד לא פחות טוב ממסיללה. רפאלוב כל-כך רצה את הקרדיט מאלישע והיום הוא מקבל אותו ומעניין כיצד ישחק. גם גאדיר צריך לשדרג את יכולתו. מאז ההצגה שלו נגד בית"ר - הוא נעלם.

עם כל הכבוד לשיפור בהפועל פ"ת - מול מכבי ת"א בבלומפילד זה לא יספיק. הפועל פ"ת לא יודעת להתבנקר כמו סכנין למשל, הפעם מכבי מארחת את המשחק והיא תקבל דחיפה גדולה מהקהל. השאלה היא כיצד יראה יובל אבידור, שעל הנייר לא יכול לשחק כחלוץ בודד. אבל כנראה מול ההגנה של הפועל פ"ת, יהיה לו קל יותר. מכבי צריכה לשחק על כדורי עומק או מהלכים יפים ולא לנסות רק להרים. במכבי מחכים כמובן לחזרתו של בוזגלו להוריד חלודה, ואם מכבי תצליח להוליך ביתרון של שני שערים במחצית, אז אין סיבה לא להכניס את בוזגלו אפילו לחצי שעה. ארמון בן-נעים ואלנתן סלמי הם חלוצים לא רעים בכלל, אבל הקישור של הפועל פ"ת חלש מאוד עד עכשיו, בין השאר גיא צרפתי - אקס מכבי.

המשחק בין אשדוד להפועל חיפה מבטיח רבות. כמו תמיד, נשאלת השאלה - האם הקבוצה של יוסי מזרחי מסוגלת לחבר שני נצחונות רצופים?; הרבה תלוי ביכולתו של מקרייב, שבשבוע שעבר עלה על הגל, אבל רוב העונה הזאת הוא נראה מתחת לכל ביקורת. אשדוד רוצה להישאר במקום השישי ויש נגדה יריבה שאיבדה את הצפון ולא מציגה יכולת טובה כבר הרבה זמן. הייתי רוצה לראות את בלו ובן-בסט בהתקפה כאשר ערן לוי מעט מאחוריהם, כמו בפתיחת העונה. כאשר ערן לוי משחק כחלוץ שני, משהו תקוע במשחק של הפועל חיפה כי שאר השחקנים לא לוקחים מספיק אחריות.

* נתניה צריכה לנצח את עכו ולחזור לעצמה אחרי הפסד מאכזב לבני-יהודה ומשחק חלש מול הפועל חיפה. הקבוצה של עטר לא נופלת מאשדוד למשל והיא צריכה להיאבק על המקום השישי. עכו יכולה לעשות חיים קשים, אבל נתניה צריכה לשחק ברוגע ובנחישות.
    * גם בני-יהודה איכזבה בשבוע שעבר ועם כל הכבוד לג'ון גרגורי, היא קבוצה הרבה יותר טובה מאחי נצרת. בני-יהודה יכלה לבסס עצמה במקום הרביעי, אבל היא לא ניצלה את התוצאות הרעות של בית"ר.
    * אוי ואבוי לבאר-שבע אם היא לא תנצח את הפועל רמת-גן בבית. האורחת נראית כרגע כקבוצה מפורקת שאין לה מה למכור בליגת העל.

9. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

את הצהוב החמישי שלו שכטר קיבל במשחק ההשלמה נגד הפועל עכו ב29.12 ו10 ימים לאחר התאריך הזה הוא לא יוכל לשחק, כלומר השבת.

הצהוב שהוא קיבל נגד בית"ר כבר מתחיל ספירת 5 צהובים חדשה.

10. Number 8 Member

אנחנו חייבים לנצח היום, אין שאלה בכלל, זהו באנקר עבורנו וכל תוצאה מלבד ניצחון תאכזב אותי מאוד. אני מקווה שהחבר'ה יציגו יכולת שונה ממה שראינו בשבוע שעבר ברמת גן, אחרת גם היום לא ננצח. על הדרך מאור בוזגלו חוזר לסגל אחרי 7 חודשים, ואם הניצחון יהיה מובטח בדקה ה70-80, הוא ייכנס וכלנו נתרגש מחדש מהבחור הזה.

עומר אתה מגיע היום?

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מגיע עידן ברור. אני מסכים איתך, אולי הקבוצה שלנו לא הכי יציבה, אבל בבית היא צריכה לנצח כל קבוצה בארץ! כל אחת. השנה בבית אנחנו במאזן טוב, 0-3-5. כשאחד התיקויים היה מול מכבי פ"ת ברמת גן...אז היו 2 נפילות בסדר לא קריטי, הבעיה של מכבי השנה היא במשחקי החוץ יותר מאשר במשחקי הבית להזכירכם שנה שעברה או לפני שנתיים אני כבר לא זוכר בקושי ניצחנו משחק בית...

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי תל אביב צריכה לנצח היום, אבל הפועל פתח תקווה לא תהיה יריבה קלה. השינוי שעברה הקבוצה בעמדת המאמן בינתיים עוד לא מוכיח את עצמו, אבל אולי דווקא במשחק מהסוג הזה, בו על הנייר להפועל פתח תקווה אין מה למכור, היא תצליח לעשות הפתעה. יהיה מעניין לראות האם מאור בוזגלו ישחק והאם הוא יחזור לעצמו בזמן הקרוב, כי אין ספק שהוא מסוגל להרים את הרמה של מכבי תל אביב כקבוצה.

אני חושב שמכבי חיפה לא תתקשה יותר מדי מול הפועל רעננה, אבל אין לדעת. קשה לי להאמין שהיא לא תבקיע במשחק ביתי ולכן אם הפועל רעננה רוצה לקחת משהו מהמשחק הזה, היא תצטרך בהרבה דקות להמר על התקפה מבלי להיחשף בעורף.

יש לי תחושה חזקה מאוד שמכבי פתח תקווה מנצחת את הפועל תל אביב. זה נראה כאילו הכל מוכן להפתעה שלא באמת תפתיע מישהו, כי למכבי פתח תקווה הייתה קבוצה טובה עוד קודם לכן ויחד עם השינוי שהביא איתו פרדי דוד ושחקני החיזוק שהגיעו, אין ספק שבאורווה היא יכולה לנצח כל קבוצה בליגה. אצל האדומים יחסרו ואליד באדיר ואיתי שכטר וזה משמעותי מאוד, בטח אם זה מתווסף לוינסנט אניימה. לא חושב שיש קבוצה במשחק הזה שאפשר לסמן אותה כעדיפה. המשחק הזה פתוח לגמרי.

בקשר לדרבי הדגיגונים, מועדון ספורט אשדוד והפועל חיפה, זה משחק שמבטיח הרבה והלוואי שגם יקיים. הפועל חיפה מגיעה בלי סיבטי ליפניה והעבודה שהמשחק משוחק בי"א צריך לעשות את השירות עבור האשדודים. אף תוצאה כאן לא תחרוץ גורלות, אבל עושה רושם שהפסד להפועל חיפה ובאיזשהו מקום היא כן תצא מהמאבק על הפלייאוף העליון.

הפועל רמת גן מגיעה לוסרמיל ולדעתי זה רחוק מלהיות נצחון בטוח של המאחרים. נכון שכרגע הקבוצה של יובל נעים נראית מרוסקת, אבל מצבים כאלה תמיד יכולים ללכת לכל כיוון, קריסה או לחימה בלתי מתפשרת.

בני יהודה צריכה לנצח את מכבי אחי נצרת אם היא רוצה להישאר קרובה לצמרת הגבוהה. אלה משחקים שאסור לה לאבד. משום מה, יש לי תחושה שמכבי אחי נצרת תנצח.

13. Hapoel B"s Member

אנחנו לא יכולים לזלזל בשום קבוצה בארץ,בטח לא בהפועל רמת גן שיש לה חומר שחקנים לא רע בכלל.

למרות כל הבעיות בהתקפה,אנחנו חייבים עוד חלוץ ליד קדוסי.
    קדוסי אמנם עושה הרבה מאוד עבודה,אבל הוא גם מחטיאן לא קטן.אנחנו צריכים מישהו כמו יבוריאן שינצל כמה שיותר מצבים.

ראיין אדלי צפוי לפתוח בהרכב וזה נחמד,אבל למה על חשבון נדב קידר ולא על חשבון מוריירה?!קידר מתי שהוא משחק הוא בין היציבים בקבוצה.

מוחמד אדמו חתם בקבוצה,אני לא מצפה ממנו למשהו מיוחד,אבל אני בפסק אם הוא יהיה יותר גרוע משן ואופיר.

בכל מקרה ניצחון היום זה בגדר חובה,אני לא רוצה לחשוב מה שיהיה אם לא ננצח היום קבוצה כמו הפועל רמת גן בבית.

14. מקסים לנגו Member

כמדומני, ניתן לנצל הרחקה של 5 צהובים גם במשחקי גביע הטוטו.
    למכבי חיפה ישנו המשחק היום נגד רעננה, ביום רביעי הקרוב גביע הטוטו שוב
    נגד רעננה, לאחר מכן הפועל רמת גן ולבסוף המפגש נגד הפועל ת"א.

צבירת הצהוב החמישי היום לא תשפיע על משחק העונה.

15. alexshw Member

קודם כל השעייה בגין צהובים נכנסת לפעולה אחרי 10 ימים(ז"א מהיום זה נופל בדיוק על משחק העונה, המשחק הראשון שיתקיים אחרי 10 ימים).
    ולדעתי במשחקי גביע הטוטו אפשר לרצות רק השעיה בגין אדום ולא בגין 5 צהובים.

נערך לאחרונה ב: ‏9/1/10