מחזור 17 בליגת העל: 1:2 להפועל על נתניה בבלומפילד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏23/1/09.

1. דניאלושקה Member

יניב עזרן גמר ת'עונה אם אני לא טועה..
    בכל מקרה כמו כל חלוץ במכבי הוא נהרס

נערך לאחרונה ב: ‏25/1/09
  2. Raulito Madridista

טוב, אז מחצית בשני המשחקים שמתקיימים עד עתה.

מכבי הפסיקה ליזום מאז החמצת הפנדל, השחקנים נראים מפוחדים מאוד, פרט למאיוקה ודור מלול. היה מצב שמלול עבר שניים וחיכה להצטרפות של שפונגין מאגף ימין, אבל היא לא באה, אז הוא נאלץ למסור אחורה לג'ונסון, שגם היום לא עושה שום דבר מעניין, להיפך, יותר מידי כדורים הוא מסר לשחקני הכח דווקא. מאיוקה ניסה איזה מספרת לא מוצלחת וזהו, לא ראינו שום דבר ממכבי. לא שמהכח אנחנו רואים כדורגל...רק דידי אונגר ניסה בבעיטה יפה מאוד, וזה לא מספיק. משחק רע מאוד עם שתי בעיטות לשער. חשבתי שנראה יותר מהלכי כדורגל בגלל ההגנות הגרועות, אבל השחקנים לא מתפקדים. הכח פחות לחוצה אבל היא קבוצה מאוד אפורה(חבל שתומר חליבה לא מצטרף יותר להתקפה, אולי ממנו תגיע הישועה, הרי הוא יודע להרים כדור או לעבור שחקן, ובטח שלבעוט. בהגנה זה כבר סיפור אחר), מכבי לעומת זאת קבוצה מוכשרת גם בהרכב הזה, אבל לשחקנים יש משקולות על הרגליים.

העברתי מידי פעם למשחק של מכבי חיפה נגד סכנין, וגם לפי מה שקראתי, כדורגל גדול גם שם אין. למרות השינויים שאלישע לוי עשה בהרכב, חיפה מתקשה להניע את הכדור באותה צורה כמו בפתיחת העונה. סכנין לא כל-כך מנסה לנצל את האמצע היותר דל של מכבי חיפה, הרי גאדיר וגולסה לא עושים כמעט הגנה. זה עניין של זמן עד שנראה את ליאור רפאלוב על המגרש. בכל מקרה, אם מחפשים בכוח משהו חיובי אצל חיפה - פיטר מסיללה. ההגבהות עדיין רעות, אבל יכולת הכדרור והמהירות מאוד מרשימים. בידיוק כמו עומרי קנדה. אגב, היו דקות שראיתי שהוא היה בודד באגף, גאדיר נכנס יותר לאמצע.

לירן,
    שנה שעברה הפועל כן הייתה מעורבת בקרבות תחתית, הרי היא הבטיחה את הישארותה הסופית בליגה רק מחזור אחד לסיום.
    בעונת 05\2004, עלייה אתה מדבר, מה שהשאיר את הפועל בליגה זה הקהל האדיר שלה, בלומפילד היה מלא בכל משחק תחתית ונתן דחיפה אמיתית. זה היה הכוח של הפועל, הקהל התומך. בנוסף, היו אלו השחקנים הוותיקים - אלימלך שנרגע לקראת סוף השנה מהטעויות המביכו בהתחלה, גרשון שהתחיל לחזור לעצמו וגם אבוקסיס כששיחק.

דניאלושקה,
    עזרן הגיע למכבי לא כשיר במאה אחוז והפציעות גם גרמו לו להיראות רע. גם עכשיו הוא לא כשיר. אני מסכים שהוא נראה רע, אבל הוא היה צריך לעבור ניתוח וזה לא קרה, במכבי ביקשו ממנו לדחות את הניתוח. אני הייתי שופט את עזרן רק כאשר הוא היה סוגר מספר משחקים שלמים ללא פציעה.

3. Raulito Madridista

קאלה פותח על הספסל

http://images.one.co.il/images/d/400_221/gg823873.Xxx

בניגוד להרכב שתורגל באימון המסכם של בית"ר ירושלים, ראובן עטר הודיע לפני המשחק לטברטקו קאלה שהוא לא פותח בהרכב נגד הפועל פ"ת, ובמקומו יעלה לשחק השוער הצעיר, אריאל הרוש. קאלה שספג שער שיוויון שטותי נגד ק"ש בדקה האחרונה בשבוע שעבר, וגרם לבית"ר להפסיד שתי נקודות, קיבל את ההודעה בפליאה. "אני לא יודע מה קרה, אני לא יודע מה הסיבה, פתאום עטר אמר לי שאני לא בהרכב", אמר השחקן למקורביו.

אני חושב שקאלה הציג העונה יכולת טובה במדי בית"ר, לפחות בליגה. זכותו של עטר לספסל את קאלה, שסביר להניח שלא יהיה בקבוצה בשנה הבאה, ואולי עטר רוצה להכין את הקרקע לאריאל הרוש(למרות שלא בטוח שעטר בכלל יישאר וייאמן את בית"ר בעונה הבאה), או שעטר בכל-זאת לא מרוצה מקאלה מבחינה מקצועית, אבל מה שמפתיע לפחות אותי, זה הטיימינג שהדברים נמסרו לקאלה, בדר"כ המאמן מודיע לשחקן לפניכן, ולא שעה לפני תחילת המשחק.

אני מצדיע למכבי חיפה על שער הניצחון שלה, למרות שהוא הובקע בתוספת הזמן מופרכת לחלוטין וכמובן שאני מתוסכל מאוד על כך, כבר פינטזתי על תיקו. בפעם הראשונה שחיפה שיחקה בשכל היא מצאה את הרשת. בכלל, אפק שנכנס הוסיף המון להתקפה של חיפה, בניגוד לליאור רפאלוב למשל. החילוף של אלישע לוי - אפק כמגן תוקף כמו ששיחק בבית"ר בעבר, במקומו של חרזי, התברר כמוצלח מאוד. המסירה של אפק לקולמה הייתה מאוד חכמה, לא עוד הגבהה מיותרת, למרות שאפק כן יודע להרים והוא הכין מצב טוב לפאנטני. השער של קטן היה גדול, איך היה לו מספיק קור רוח כדי לסובב את הבלם בדקה קריטית כזאת...הוא הבקיע שער חשוב ביום חשוב - ההופעה ה-300 שלו בליגה. סכנין לא עשתה כלום חוץ משער השיוויון שלה שהיה דווקא שער יפה, נגיחה מאוד חזקה של קאסום, שלא נשמר כמו שצריך. אני חייב לציין את הטפשות של אוקוצ'ה - גם פאול מאוד מיותר וגם מחיאות כפיים מאוד מטומטות. בשביל מה הוא היה צריך את זה?; מצפה לו שיחה ארוכה עם לחמן.

מכבי השיגה את הנקודות בסופו של דבר תודות לשער יפה מאוד של מאור בוזגלו, גם לו מגיעות מחמאות. מכבי לא במצב שהיא יכולה לשחק כדורגל יפה, זה יגיע אחר-כך. להכח היה מספיק זמן להשוות, אבל היא לא מסוגלת, היא בקושי איימה על השער. מדובר בקבוצה החלשה בליגה ללא ספק. סכנין הפסידה כאמור בקריית-אליעזר, לדעתי הפועל פ"ת תפסיד היום לבית"ר, כך שהמצב של מכבי בתחתית משתפר.

4. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ייאמן איך מקבלים גול דקה אחרונה????????

מאיר לוי פשוט בושה וחרפה.

בטוח שאם זה לא היה סכנין בחיים הוא לא היה מוציא אדום ואת הצהובים המטופשים שהוציא.

כשחיפה בזבזה זמן מול בני יהודה הוסיפו 3 דק' פתאום הגיעה קבוצה קטנה שקל לדפוק ומוסיפים 5.

אבל על אפם וחמתם של כל מי ששונא את הקבוצה אנחנו נישאר.

5. Lupo Member

איך אתה לא מתבייש? הקבוצה שלך הגיעה היום במטרה לחבל קשות במשחק היריב, עשתה יותר עבירות היום ממה שחיפה עשתה כל העונה ומעל לכל, באה לשבור רגליים.
    על משחק כזה מגיע לקבוצה שלך הפחתה של 3 נקודות. פשוט גועל נפש.
    תיכף תגיד שמאיר לוי גזען. בושה.

6. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

רגע היה פאולים ולא שרקו עליהם???

מישהו ביצע עבירה מסוכנת שיקבל כרטיס, זה החוק בכדורגל.

אבל להוציא אדום על פאול שלא שווה צהוב שאוקוצ'ה שם יד בזמן נגיחה על שחקן חיפה זה צהוב??

סכנין לא בזבזה דקה, דקה לא בזבזה והוא הוסיף 5 דקות.

ועדיין תמיד תזכרו שמדובר על הקבוצה מהעניות אי פעם ששיחקו בליגת העל.

כל שנה יש קשיים שיפתחו את העונה בכלל אז כל עוד הקבוצה מוציאה נקודות במגרשים כאלה קשים ושורדת שנים יפות בליגת העל זה רק מראה איזה גברים יש שם.

משחקים מול קבוצות שהתקציבים שלהם פי3 ו 4 ועדיין לא מתבזים ולפעמים גם לא מפסידים

לחמן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx תמשיך ככה !!!!!!!

7. Lupo Member

על מה אתה מדבר תגיד לי? סכנין לא בזבזה דקה? חוצפה להגיד דבר כזה.
    בגללכם הכדורגל שלנו נראה ככה, והוא ימשיך להיראות ככה אם אוהדים כמוך ימחאו כפיים ללחמן על משחק כזה.
    ואם אתה חושב ששיחקתם היום כמו גברים אז אתה טועה. התבזתם היום כמו שמזמן קבוצה לא התבזתה בקרית אליעזר.

לך למחוא כפיים ללחמן בכניסה לעיר, הוא זקוק לזה.

8. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אמיר, הטענות שלך מגוחכות, אוקוצ'ה כבר היה צריך לצאת באדום הרבה לפני,
    גם האגרוף לקרופניק וגם כל מיני תאקלים וכניסות מכוערות בגולסה ובעוד כמה שחקנים,
    זה לא מפתיע אותי כי זו המגמה של אדון לחמן, להכנס ברגליים של שחקני היריבה.

ניצחון שמשחרר המון אוויר, טוב שיש את קטן שגם במשחק לא טוב שלו הוא משכיל לעשות
    את הפעולה ולנצל את הכדור המצוין שנתנו לו, לעשות הטעייה ולבעוט לפינה הרחוקה, לא מותיר סיכוי לשחקני סכנין.

לסיכום, משחק לא טוב של חיפה למרות שמבחינה סטטיסטית היא איימה לא מעט על השער,
    אך הניצחון מוצדק בהחלט, סכנין יכולה לבוא בטענות רק לעצמה.

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

סכנין צריכה קודם כל להגיד תודה למאיר לוי על זה שאוקוצ'ה כבר לא הורחק כחצי שעה לפני מחיאות הכפיים. מרפק ברור ומכוון לראשו של קרופניק כנראה לא שווה אדום אז אוקוצ'ה בסוף כבר ניטרל את עצמו. מכבי חיפה שיחקה לא טוב, אבל ניצחה לבסוף בצדק.

הניצחון יותר מכל חשוב למוראל, אבל הקבוצה נמצאת עכשיו רשמית במשברון לא קל. ההתקפה לא משכנעת ומתקשה למצוא את השקט שדווקא ליניב קטן בסוף כן היה. פאנטני כובש, אבל פאנטני גם החמיץ הזדמנות ענקית כשלבד נגח כמה מטרים. למרות שמכבי חיפה הבקיעה את מספר השערים הרב בליגה (ואם הירוקים לא משכנעים כבר הרבה זמן מה זה אומר על שאר הליגה...?) בצורה הזאת אנחנו מסתבכים.

השער של סכנין היה אולי שער יפה של קאסום, אבל איפה היה דווידוביץ'? אדרי לא היה יציב, אבל בנתיים אני לא מתרשם מכושרו של השוער הוותיק שחזר מפציעה. לספוג שער כשחלוץ היריב נוגח בתוך רחבת החמש שלך? אם אני לא טועה אז למרות שהשמירה על קאסום היתה לקוייה, דווידוביץ' גם היה אשם בשער.

בסופו של דבר שער חשוב, אבל חוץ מהדרמטיות ומשלוש הנקודות אני לא ממש התרשמתי מהקבוצה שלי.

10. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

תבין דבר אחד:

כאוהד אתלטיקו אני דורש לראות מהקבוצה כל הזמן כדורגל התקפי ולנסות לנצח בכל מגרש בכל מחיר, למה? כי יש להם את הכסף ואת כל הכלים לעשות את זה.

לסכנין אין כסף, אין שחקנים התקפיים ברמה גבוהה כמו לעוד כמה קבוצות, ובוא נגיד שיותר מחצי מהליגה תשמח שהקבוצה הזאת תרד.

מקבוצה כזאת אני דורש לראות מלחמה ולא איכפת לי לראות הרבה תיקו 0:0 כמו בטדי והתיקו מול מכבי ונתניה.

זה לא מכבי שלא משנה כמה כסף משקיעים הקבוצה לא נראית יותר טוב מאיתנו וזה באמת מועדון שפשוט לא טוב.

ביום שמישהו כמו שניידר יקנה את סכנין וישקיע הרבה כסף אז אני יצפה לראות הצגות כמו בשנה שעברה, כל עוד אין את זה טוב לי ככה.

לחמן תותח !!!

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמיר, לי לפחות אין טענות למשחקה הטקטי של הקבוצה שלך. מי שמצפה מסכנין לבוא לבית של המוליכה ולתקוף לא הגיוני. העניין שלי היום עם סכנין היה האדום המוצדק של אוקוצ'ה והניסיון של השחקנים באדום לשחק על הרגליים. ראית את החתכים על הרגליים של גולסה?

ספיגת השער בדקה ה-93 מאד כואב, מתסכל ואולי מבחינתך לא מוצדק, אבל סכנין בזבזה זמן (ומבחינתי בצדק) ובעיקר שיחקה באלימות.

12. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אתם בוכים על ה"חתכים" שקרו לגולסה אז אתם צריכים לבוא ולראות את הרגליים שלי בכל שבת אחרי צהריים אחרי המשחק של הקבוצה שאני משחק בה.

למה אני לא מתלונו?? כי זה כדורגל וזה חלק גדול מהמשחק ופיזיות היא פקטור עצום בכדורגל במיוחד בגילאי הנוער.

13. שגיא Guest

וואו, מזמן שלא צעקתי ככה בגול של הקבוצה שלי. כמות הדציבלים שיצאה מגרוני בעת השער של קטן הייתה שווה למשחקים הרבה יותר קריטיים כדוגמת השער של קייסי מול שטרום גראץ או שער הניצחון על פ.ס.ז'. חשבתי שאני מתמתן בשנים האחרונות בכל הנוגע לאנרגיות שאני משקיע בעצבים/שמחה בעת המשחק, אבל מסתבר שלא. האנטי-כדורגל של סכנין, ההחמצות המשעוות, והעובדה שאפילו בשני העונות האחרונות שלנו לא קרה מצב שבו לא ניצחנו 5 משחקי בית ברציפות, כל אלה הצברו לשניה שיניב קטן כבש את שער הניצחון הזה. בסך הכל בני סכנין, בסך הכל עוד ניצחון ליגה, אבל שחרור לחץ כלכך אדיר.

אייל לחמן וקבוצתו לא באו לשחק כדורגל. הם באו, כמעט כרגיל, לפרק את היריבה, וגם הצליחו בזה. השופט מאיר לוי איבד מהר מאוד שליטה על המשחק. עצם הצהובים הסתמיים שהוא שלף לסכנין בתוספת הזמן (במקום להוציא צהוב ולתת להם את מה שהם רוצים - פחות שניות על השעון - תוסיף עוד דקות לתוספת המקורית) רק הראו כמה הוא לא שלט בהלך הרוח במגרש. השער הסתמי של סכנין (שרק הוכיח שוב כמה ההגנה שלנו אנמית) הביא כמובן לבונקר מאסיבי. ההרחקה של אוקוצ'ה רק תרמה לחיזוק הבונקר והעובדה שחיפה לא מסוגלת להעביר 3-4 במסירות גם במשחק פתוח הלכה כמובן לטובתה של סכנין שמצידה גם ניצלה מאימפוטנציה של ארבייטמן ופנטאני להכניס כדור נגיחה מ3 מטר לשער של שבע מטר.

סביר להניח שאם המשחק היה מסתיים בתוצאה 1-0 מאותו שער של פנטאני הייתי שוב מתחיל את ההודעה הזו ב"לא משחק גדול, אבל חשוב שלקחנו את הנקודות". המשפט הזה כבר סובב יותר מידי את המשחקים שלנו העונה. עדיין לא היה משחק גדול באמת של חיפה העונה. אולי מחצית אחת מול מכבי תל אביב ועוד כמה דקות מול הקונוסים של דודו דהאן, אבל אני מתחיל להיות פחות ופחות אופטימי.

מה שכן, במחזור הזה, במיוחד שהדולקות מאחור נפגשות ראש בראש, היינו חייבים את הנקודות. כך לפחות נדע שבטוח נגדיל את הפער לפחות מאחת מהשניים, הפועל תל אביב או נתניה.

14. Raulito Madridista

מחצית של כדורגל טוב מאוד באוורווה. נכון שהפתיחה המדהימה של המשחק, כאשר ברבע השעה הראשונה שתי הקבוצות לא הפסיקו להתקיף ומרכז השדה לא היה קיים, נפסקה, ונכון שלא היו יותר מידי הזדמנויות, אבל עדיין אנחנו רואים כדורגל מהיר כאשר כל קבוצה שולחת הרבה מאוד שחקנים קדימה.
    בית"ר מובילה בצדק והיא נהנית על המגרש. היא צריכה להבקיע את השער השני ואולי את השלישי כדי לסגור את המשחק. היה לי ברור שמתישהו ההגנה של פ"ת תפשל. השער של בית"ר יפה מאוד, ברוכיאן היה מעורב בו וזו אולי הפעולה היחידה החיובית שלו במשחק, לדעתי הוא במשחק הזה פשוט חלש(הוא לא הצליח לעבור את בניאניני פעם אחת אפילו, למרות שהוא בכלל חלוץ ולא מגן), הוא תמיד מנסה להתחכם ולא לתת פס לשחקן שקרוב אליו, תמיד הוא מנסה דברים מסובכים. עידן ורד מצויין וחבל שהוא לא זה שכבש, אלא דווקא תמוז שאומנם עושה הרבה הגנה, אבל פחות מעורב בהתקפה. יצחקי לא נוגע הרבה בכדור, אבל כל פעם שהכדור אצלו יש תחושה שמשהו עומד לקרות. כל פעם הוא עושה תרגיל יפה אחר עם הכדור או איזה עקב. אני חושב שהוא יבקיע במחצית השנייה. לדעתי ורד צריך לעבור לצד שמאל כדי שגם משפ תוכל בית"ר להגיח, למרות שיותר קשה מול אורי אוזן שסוגר טוב מאוד.
    הפועל פ"ת הציגה מספר דקות של כדורגל חיובי מאוד, עם הנעת כדור שכוללת הרבה מסירות קצרות, דאבל-פסים וחילופי מקומות, אבל לא הצליחה להגיע לאף מצב, פרט למצב של אבוחצירא שאולי לא היה בנבדל והקוון טעה. ויסה הראב דקות טובות של שליטה בכדור ומסירות חכמות, אוזן כל הזמן עולה למעלה והוא כוח חשוב בהתקפה, אבוחצירא הצליח לשמור על הכדור ולא איבד כדורים כשניסה לעשות דריבל, עזריאל העביר איזה כדור רוחב מעניין, אבל פ"ת לא מספיק מסוכנת. אני רוצה לראות את השחקנים המרכזיים שם יותר קרובים לשער, הגיע הזמן שאבוחצירא יבקיע. חבל שבין כל השחקנים המוכשרים של פ"ת, יש אחד כמו אבי ריקן שלא תורם דבר. הרבה איבודי כדור וגם סגירה רעה במהלך השער.
    השער השני הגיע, כמו שחשבתי. הפעם דווקא אוזן טועה בסגירה כאשר הוא מאפשר לתמוז לברוח לו. שער יפה מאוד של בית"ר, ברוכיאן סוף סוף עם פעולה מועילה ולעידן ורד כבר החמאתי קודם. לזננדברג יהיה לא קל לתפוס חזרה את מקום בהרכב. פ"ת לא הגיעה לשום מצב במחצית השנייה פרט לנגיחה המעולה למשקוף, הייתה שם עוצמה כמו בעיטה. הניצחון של בית"ר מוצדק.

אני חייב להוריד את הכובע בפני בני-יהודה אם התוצאה באשדוד תישאר ככה. חשבתי שאשדוד תקטע את הרצף הטוב של בני-יהודה, כאשר היא משחקת בבית ומשה אוחיון נמצא בהופעת בכורה, אבל כנראה שטעיתי. אלירן עטר כבש שער מהיר בדקה הרביעית, וגלבאן הבקיע גם הוא. השניים במומנטום מצויין, פשוט ככה. יוסי מזרחי עשה חילוף התקפי כאשר הוציא את דג'אני והכניס במקומו את אמיר לביא, שמדברים עליו כעל כישרון גדול מאוד. מעניין אם זה יעזור.
    בני-יהודה אכן ניצחה, כל הכבוד. אשדוד לוזרים.

בנוגע למשחק בין ק"ש למכבי פ"ת - לפי מה שקראתי, הקבוצה של אלי כהן נראית יותר טוב והחמיצה שני מצבים לא רעים, אבל מעבר לכך לא היה הרבה במשחק. אני מקווה שנראה שם שערים.

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסופו של דבר ראיתי את המשחק של מכבי חיפה מול בני סכנין עם בן דוד שלי שאוהד את מכבי חיפה (האח גדול של הבן דוד שאוהד את מכבי תל אביב, שנסעתי איתו למשחק ביום שני האחרון) ואמרתי לו "תזכיר את המילים שלי: בפעם הראשונה שהם יצליחו להגיע למסגרת, זה יגמר בפנים" וזה בדיוק מה שקרה.
    מכבי חיפה שיחקה גרוע. דווקא במשחק שבו בני סכנין מצופפת בצורה כה חובבנית, כל תנועה של שחקן בצד השני הייתה יכולה לפנות אותו, אבל אף אחד לא ניסה לעשות כלום. לזכותה יאמר שהיא לא ויתרה ובסוף השיגה את הנקודות. בעוד כמה שבועות יזכרו רק את התוצאה.

את יתר המשחקים לא ראיתי, חוץ מהמחצית הראשונה במשחק של הפועל פתח תקווה מול ביתר ירושלים. נחכה לתקצירים לראות מה היה. שמחתי לשמוע שאלירן עטר הבקיע לזכות בני יהודה. אני מחכה לראות את השער שלו.

amirb91 - תוספת הזמן של מאיר לוי הייתה שערורייתית. אני מסכים איתך שבני סכנין לא בזבזה זמן, אבל צריך לקחת בחשבון שבני סכנין שיחקו בצורה אלימה שהצריכה כרטיסים צהובים עוד קודם לכן ואוקוצ'ה היה צריך לצאת בשלב מוקדם יותר.
    אין על אוקוצ'ה. גם כשהוא כבר לא משחק אצלנו, הוא עדיין עושה לנו נזק. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx