מחזור 17 בליגת העל: 1:2 להפועל על נתניה בבלומפילד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏23/1/09.

1. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אם וכאשר גוטמן אכן יעלה עם שני חלוצים, לדעתי הוא יעשה בשכל, תמיד טוב שיש חלוץ נוסף
    בהרכב, עם הפריצה של ורמוט באגף השמאלי ושל טלקייסקי בימין, יכול לעשות צרות להגנה של נתניה.

מאידך, טוב עושה מתיאוס שעולה עם ארבעה שחקנים בהגנה ולא עם חמישה, כמו שנהג לעשות במשחקי הליגה הקודמים.
    הכוח של נתניה יהיה בקישור כאשר הם יהיו ביתרון מספרי על פני הפועל ת"א במרכז המגרש, כך הם יוכלו להפיק מעצמם הרבה יותר.

זה רק רושם ראשוני לגבי ההרכבים של שתי הקבוצות ... אני קונה תיקו והאמת, מאמין שזו התוצאה שתהיה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/1/09
  2. Raulito Madridista

אני כבר לא יכול לחכות למשחק. היום הפועל עומדת במבחן אופי גדול, היום היא צריכה להוכיח שהיא באמת מסוגלת לזכות באליפות. הפעם אנחנו נשחק כאשר חיפה הגדילה את הפער לפחות זמנית וזה בוודאי לא מועיל לשחקנים, ובנוסף הפועל תתמודד מול סגנון משחק שעד עכשיו היא לא צלחה בהצלחה. הפועל השנה למרות חומר שחקנים טוב, לא הצליחה לפרוץ בונקר רציני. אני חושב שנתניה תשחק פתוח(באופן יחסי) עד שהיא תתן את השער(ואני בטוח שזה ייקרה), ואחר-כך להפועל יהיה הרבה יותר קשה. אני לא כל-כך אופטימי לגבי המשחק, אגב.
    על פניו אם מסתכלים על ההרכב של נתניה, נראה כאילו אין להם כלום בהתקפה. שכטר העונה לא מספיק טוב ושלו מנשה צפוי לקבל סגירה חזקה היום מנאתכו או אבוטבול שהם בכושר טוב, אבל אי-אפשר לדעת למה לצפות משכטר, והוא פשוט מת על המשחקים נגד הפועל, שנה שעברה הוא כיכב נגדינו בקופסא וגם כבש בבלומפילד. ההגנה שלנו צריכה להיות מאוד מרוכזת ולא להירדם במצבים הנייחים שזה ללא ספק הכוח של מכבי נתניה.
    גוטמן כל יומיים מחליף את המודל של הפועל, פעם זו ברצלונה, פעם זו יובנטוס, פעם זו מנצ'סטר יונייטד...אני מקווה שלשחקנים נכנס משהו לראש. הכי חשוב זה שהפועל תעלה באטרף למשחק. הדבר השני החשוב - לשחק בסבלנות ולא להתייאש למרות שיהיה מאוד קשה נגד הגנה מסדר גודל כזאת. קראתי בימים האחרונים שאחד השחקנים אמר שיש תחושה שהשער של הפועל יגיע, לא משנה מתי. אסור לעלות בגישה כזאת, אנחנו לא ברצלונה. הייתי רוצה לראות פתיחה חזקה של הקבוצה ואולי במזל לגנוב שער מהיר.
    המערך חייב להיות של שני חלוצים, לוז לא מתאים לתחילת המשחק, רק כמחליף, זו מסקנה שהגעתי אלייה לא מזמן. לאלא גם דיי זריז אולי הוא זה יועיל לנו. סקורר הוא לא, אבל הוא לא מפסיק לרוץ ומפעיל לחץ. לוז מתאים להיכנס כאשר נתניה תצופף עוד יותר או משהו כזה.
    שחקן המפתח שלי הוא גילי וורמוט, שעם הזריזות ויכולת הכדרור שלו, אולי יוכל לקחת את סבן אל הקו ולהרים משם כמו שצריך, עם ההטעייה הקבועה ואז הרמה חלשה ברגל שמאל, אבל דיי מדוייקת. מטלקיסקי אני כבר הפסקתי לצפות למשהו. נגד בן-דיין יהיה לו סופר-קשה ואני רואה ניצחון ברור של דדי במצ'אפ ביניהם. יבואה חלוץ מדהים, אבל בלי עזרה מהקישור הוא לא יוכל לעשות שום דבר לבד. הוא הרבה יותר זריז מכל בלם שנתניה תציב, אבל הוא צריך לקבל את הכדורים. הייתי רוצה לראות ניסיונות של הפועל לכדורי עומק לעברו. דבר אחרון - חשוב ששי ייבעט מרחוק, כמו במשחק נגד אשדוד. יש לו בעיטות מעולות ואולי אחת תיהיה כמו שצריך. שי משום מה מהסס וחבל. בעיטות מרחוק הן כלי נגד משחק נסוג ואולי זה ייגרום להגנה של נתניה לצאת קדימה.
    אני הולך למשחק עם הבעל של אחותי, אוהד נתניה. מעניין מי יישמח בסיום. יאללה הפועל, בהצלחה לנו! אל תאכזבו!

נערך לאחרונה ב: ‏26/1/09
  3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

היום זה יהיה משחק עם המון השלכות להמשך. שום דבר לא יוכרע היום. גם הפסד של הפועל תל אביב לא יוציא אותה מהמירוץ לאליפות. ובכל זאת, זה משחק חשוב מאוד, שצריך לקחת.
    לותר מתיאוס יעלה עם 4 שחקני קישור ורק 2 בלמים. אני לא יודע עד כמה הקשרים החדשים שהבאנו יתנו את הטון, אבל אם לותר מתיאוס מחליט לשנות מערך במשחק שכזה, כנראה שהוא סומך עליהם שכן. אני נוטה לפחד משום שאני זוכר איך זה נגמר מול מועדון ספורט אשדוד בגביע הטוטו שלותר מתיאוס ניסה לראשונה לשחק עם 2 בלמים. כנראה שעבדו על זה באימונים מאז.

חבל שתיירי טזאמתה פותח, אבל אולי הכח והמהירות שלו יעזרו לנו. אם דדי בן דיין יצליח לעלות הרבה ולאפשר לשלו מנשה לחתוך למרכז, אני מאמין שיהיה לנו קל להגיע למצבי הבקעה, כמו בכל משחק. הבעיה היא בסיומת, שם אני שסומך רק על איתי שכטר ועל שחקני הקישור. בשורה התחתונה, במשחקים הגדולים, העיניים שלי תמיד הולכות לאיתי שכטר ומתפללות שהוא ירצה לנצח את המשחק.
    הלוואי וראובן עובד יכנס ויתן דקות טובות. לא בגלל הפועל תל אביב, אלא מפני שאני מת לראות אותו פורח אצלנו.

עוד חצי שעה אני יוצא למשחק. הפעם אני הולך עם אבא שלי ודוד שלי, ככה שאני לא חושב שיש סיכוי שתקרה תקלה. ובכל זאת, אני מוכן שתקרה תקלה אפילו חמורה מזאת ורק בכדי לנצח.

אם רק תאמינו! http://www.super3.gr/forum/public_html/yabbfiles/Smilies/ari_ole.Xxx

4. oFiRzZz Member

אחרי הגול ראיתי נתניה חדשה , חבל שסיאבונגה מסר במקום לבעוט .
    אגב בלאנקו , היה מצוין בכל מה שקשור למסירות וחילוצי כדור (בדיוק מה שראיתי ממנו בסרטון ביוטיוב).
    מצפה למחצית יותר טובה מהקבוצה שלי ..

5. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

ביחס למשחקים האחרונים שנעלו את המחזור, המחצית הזו היתה מחצית מצוינת, כן.
    לא היתה שוטפת במיוחד, אף קבוצה לא שלטה לאורך זמן, היה עניין של מומנטום, בתחילת המשחק זה היה בצד האדום, בהמשך עבר לצהוב.

חשיבה טקטית נכונה של מתיאוס, כאשר שינה מערך פנימי בקבוצה,
    שהעביר את טזמאתה לאגף הימני ושם את שכטר בחוד.
    בסופו של דבר ההגבהה של טזמאתה הגיעה לרגל של שלו מנשה,
    האחרון לא התבלבל ודחק את הכדור לרשת.
    במצבים מהסוג הזה, יותר קשה להחמיץ מאשר לכבוש.

מקווה שהתוצאה תשאר כך ואם לא, לפחות שיהיה 2:2, העיקר תיקו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏27/1/09
  6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

ביזיון שנתניה בפיגור מול קבוצה שעשתה כל המשחק 2 התקפות. נתניה עוד נתנה את המשחק הכי טוב שלה העונה לדעתי החמיצה החמצות מטורפות.

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

פשוט גנבה של הפועל ת"א!
    נתניה שיחקה מצוין שלטה במרכז וביטלה את הפועל ת"א והגיעה ל4-5 מצבים ענקיים וחוסר מזל מנע ממנה את ה2-1 ובהתקפה אחת הפועל משיגה קרן וכובשת ממנה בקלילות.
    מתיאוס תלמד זאת קבוצה גרמנית אמיתית.

8. אלי מתחן Member

בלי קשר לאדום, טזאמטה אחלה שחקן, איפה הוא התחבא כל הזמן?

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

תופקד במקום הלא נכון במגרש, מתיאוס רק שינה לו את התיפקוד והנה יצא גול גדול.

יבואה, מי יעצור אותו?

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הפועל ת"א ללא ספק עדיפה בהרבה על כל קבוצה אחרת בליגה. לנתניה היו דקות נהדרות בסוף המחצית הראשונה ובתחילת החצי השני, והייתה קרובה מאוד גם להוביל, אבל ברוב הדקות שלטה הפועל ת"א, ועשתה זאת עם לחץ נהדר, אטרף חיובי מאוד, הנעת כדור יפה מאוד לעין ואיכותית, הפועל ת"א זאת קלאסה בהשוואה למכבי חיפה ומכבי נתניה ובדרך הזאת גם תיקח אליפות.
    גם מזל לא היה חסר לה היום, נתניה הייתה מאוד מאוד קרובה ליתרון ורק אלוהים יודע איך הכדור של טזאמתה לא נכנס.

אבל בגדול, הפועל שלטה בגדול, שהיא מתלהבת באמת תענוג לראות אותה משחק, לחץ על כל המגרש, יש לה שחקנים פנטסטיים שעושים הכל הרבה יותר אלגנטי ויפה.
    שטראובר אולי אשם בשער הראשון, אבל בטח אשם בשער השני שבו יבואה נגח לאמצע נמוך. אבל יבואה.. איזה חלוץ, איזה התרוממות ומיקום, מספר אחד.

הפועל ת"א בדרך הנכונה.

11. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

משחק טוב מאוד של שתי הקבוצות, כן, גם של הפועל תל אביב, על האף ההכפשות של החבר'ה מעליי.
    תיקו היה תוצאה יותר טובה מבחינת חיפה אך זה כבר מאחורינו, אנחנו צריכים להסתכל על עצמנו ולהשיג כמה שיותר נקודות, להמשיך לברוח ולקוות למעידה של השתיים.

אני נהנתי מהמשחק, אחד המשחקים הטובים שהיו השנה, אני בכלל לא מגזים, היו הזדמנויות מצד לצד,
    אתם כלל וכלל לא יכולים להגיד שלהפועל ת"א לא הגיע לנצח את המשחק הזה, מאידך אני מסכים שלנתניה לא הגיע להפסיד,
    תיקו היה מסמל יותר את מה שראינו במשחק, מומנטום למספר דקות של כל אחת מן הקבוצות,
    לאחר ההרחקה של טזמאתה, היתרון המספרי של הפועל בלט, אך עדיין, משחק שקול מאוד, מי שהשכילה לכבוש באותו מומנטום שהיא היתה בו, ניצחה.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי נתניה קיבלה פחות מדי, הפועל ת"א למרות הניצחון צריכה קודם כל להודות לשופט כי מבחינתי העבירה הקשה של אנטבי בטאזמטה דינה אדום ברור. הנתנייתי לא הצליח להתאפק ואחר כך עף בצדק, ברור את מי הוא הכשיל...אחרי ההרחקה המשחק כבר היה גמור ולמרות המשקוף של יבואה נתניה לא התפרקה אולי כי הפועל הרגישה עוד צורך להתגונן עם 11 שחקנים בחצי שלה.

מלה אחרונה על החוסר הכבוד שנותנים למתיאוס. אפשר כבר לחשוב מה הוא אמר נגד השופט או קוון? הוא יודע כל כך טוב עברית? ברגע שאבוקסיס מטייל לו לאורך כל הקו וגוטמן גם מטייל לו מחוץ למשבצת הידועה לא ברור לי למה מתיאוס הורחק.

נתניה שיחקה טוב וקיבלה פחות מדי, הפועל ת"א כמו הפועל ת"א. היא בפרוש יצאה בשן ועין מפיגור וכנגד מהלך המשחק כבשה את השני, השאר היסטוריה. מכבי חיפה יכולה להרשות לעצמה עוד הפסד לפני שאחת מהדולגות עליה מאיימת עליה בישרין. בקטע הזה אני מבסוט, אבל היות שהירוקים נראים עכשיו בכושר לא טוב הפער של 4 נק' לא מבטיח דבר.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצטער לירן אתה טועה. הפועל ת"א פתחה טוב את המשחק, אבל החל מהדקה ה-20 נתניה חזרה יפה למשחק. עד השער של יבואה שבא ממש כנגד מהלך המשחק הפועל ת"א היתה פחות טובה. אחרי ההרחקה כבר אין מה להגיד, לנתניה נגמר הכח והפועל ת"א לא התעקשה ממש להשפילה. מבחינתי לנתניה הגיעה יותר.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הפועל ת"א פתחה בטירוף והפעילה לחץ נפלא, עד שהתעייפה (יותר נכון סביבות הדקה ה-30) ואז נתניה ניצלה יפה מאוד את העייפות של האדומים ונכנסה למשחק.
    לנתניה לא יודע אם מגיע יותר, אולי, אבל במשחק הזה ראו את הפועל ת"א עושה דברים חיוביים שנתניה וחיפה לא מסוגלות לעשות, או לפחות לא עשו עד כה.

אגב, העבירה של אנטבי שווה צהוב, לא יותר.

נערך לאחרונה ב: ‏27/1/09
  15. Raulito Madridista

המשחק היום היה הוכחה לכל אלו שאוהבים לקטול ולבקר את הכדורגל הישראלי בכוח - יש לנו ליגה, ועוד איך.
    הכדורגל יכול להיות יותר טוב, אבל העונה יש שיפור גדול, יש תחרות גדולה יותר על כל המאבקים בטבלה.
    לא מעט אנשים חשבו שיהיה משחק משעמם, אבל קיבלנו היום כדורגל התקפי מצד שתי הקבוצות ומשחק מלא אירועים. היה תענוג בבלומפילד. כל הכבוד לנתניה שהפתיעה אותי מאוד עם הכדורגל החיובי שלה והיו לה דקות מעולות.
    הפועל הוכיחה היום אופי רב.
    עומרי קנדה לדעתי הוכיח היום שהוא המגן הטוב בארץ. אחרי טעות קריטית הוא ממשיך לשחק בביטחון וחילץ שער בטוח.

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/5/Black354X281/113645.Xxx

-----------------------------------------

האמת שמשחק כדורגל כזה קצת קשה לסכם, קשה לדעת מאיפה להתחיל. אני החלטתי להתחיל במחמאות גדולות לשני הקהלים האדירים. העידוד של אוהדי הפועל היום היה ענק, בעיקר אחרי שני השערים כמובן. רק צורם לי שלא היה מלא, שער 8 למשל היה כמעט ריק, חבל. נתניה גם עשו הרבה רעש בעיקר אחרי הגול והביאו כמות לא רעה בכלל. פרט לאבירם אני מכיר עוד כמה אוהדי נתניה שהיו במשחק, והגעתי עם שניים כאלו - אחד מהם הבעל של אחותי.
    לא מעט אנשים חשבו שיהיה היום משחק כדורגל משעמם ומבאס, 'משחק גרמני', 'משחק שרשום עליו 0-0', אבל המשחק אתמול היה ההיפך הגמור, אחד המשחקים הטובים העונה בליגה ללא ספק. כדורגל התקפי ופתוח מצד שתי הקבוצות, הרבה אירועים וגם דרמה גדולה. כמובן שהשער המהיר של הפועל הוציא את נתניה קדימה, אבל זה לא משנה, אני חושב שגם בלי השער נתניה הייתה עולה להתקפה עם הרבה כוח והתלהבות, היא רצתה לנצח את המשחק הזה, והאמת שהיו שלבים שחשבתי שהיא בהחלט תנצח אותו.
    אחרי שער השיוויון הנפלא של שלו מנשה(ההתגרות באוהדי הפועל הייתה מיותרת, אבל נבליג על זה), נתניה השתלטה לגמריי על העניינים והתחילה לשחק כדורגל יפה לעין, עם הרבה מסירות ותחכום. היו שלבים שרק רציתי שנרד למחצית כבר ושלא ניהיה בפיגור. נתניה ללא ספק הפתיעה בכדורגל יפה מאוד, הזר שלהם בצד ימין עשה המון בעיות והיה מאוד דומיננטי, גם טאזאמטה היה טוב מאוד, אבל מעל כולם היה האיש במרכז השדה שלא איבד אף כדור והיה מאוד מסוכן. אם נתניה תמשיך לשחק ככה היא אולי תוכל לזכות באליפות, זה היה המשחק הטוב ביותר שלה ללא ספק, ועוד ללא עזרה מיוחדת של דדי בן-דיין בחלק הקדמי. מצחיק שנתניה הפסידה דווקא במשחק הכי טוב שלה העונה, אבל זה הכדורגל.
    עומרי קנדה היה אשם בשער השיוויון של נתניה, הוא פיספס בשמירה על שלו מנשה וקיבל גערות גדולות מגוטמן, גם כמה אנשים בקהל התחילו להגיד את שלהם. היו לו אחרי זה שתי מסירות רעות ואיבודי כדור, אבל דווקא אתמול הוא הוכיח שהוא המגן הטוב בארץ ושחקן עם אופי אחר. דבר ראשון, הוא כיפר על כך בהצלה מדהימה מהקו לשכטר, לא משנה שזה בעט חלש מאוד, קנדה הגיע בתזמון מושלם והציל נפלא, הייתי בטוח בהתחלה שהוא כובש שער עצמי. שחקן שעשה טעות גם לא היה מנסה לעלות קדימה כדי לא לטעות שוב, אבל קנדה המשיך להיות הכוח ההתקפי שלנו בצד ימין, הוא עשה שם הכל לבד, בגלל עוד יום מעליב של טלקיסקי, עצוב לי עליו, באמת שעצוב.
    הפועל הבקיעה את שער הניצחון דווקא בדקות לא טובות שלה, ומדהים כמה יבואה מנצל מצבים, כמה הוא עירני, למרות שהוא החמיץ מול שטראובר, במקום לבעוט שטוח הוא ניסה להתחכם, מזל שזה לא עלה לנו בנקודות. יבואה כל המשחק היה מאוד חלש, מארין ופרנסמן המעולים העלימו אותו למרות שהוא מהיר יותר משניהם, אבל בהזדמנות הראשונה שלו הוא גם הבקיע. אני לא יודע מי נרדם בשמירה מבחינת נתניה, אבל פרנסמן שחקן עם משחק ראש מדהים, הוא פשוט הרחיק את כל הכדורים, והפועל משום מה המשיכו להרים ולהרים.
    אבוטבול היה מצויין אתמול כאשר כבש את השער הראשון(עם עזרה משטראובר) ובישל את השער השני. אני תמיד אומר שהשחקנים צריכים להתחיל לבעוט לשער, זה גם מוציא את ההגנה קדימה ואפשר לתת כדור עומק, וגם יש לנו בועטים לא רעים בכלל ואבוטבול הוא אחד מהם. זה מה שצריך לעשות נגד משחק הגנה טוב ומסודר. נאתכו למשל ניסה גם הוא את כוחו אל השער ושטראובר לקח לו כדור גדול מהחיבור ופיצה את אוהדי נתניה על אשמתו בשער הראשון.
    אני לא כל-כך הבנתי בהתחלה למה גוטמן מעלה את ערן זהבי, לדעתי הוא עדיין לא מתאים למשחקים כאלה. את החילוף של לוז אהבתי דווקא. הוא עשה תרגיל פשוט מדהים בצד ימין על סבן ואחר-כך העביר רוחב אבל אף אחד לא הצליח לדחוק לרשת. את החילוף ההגנתי של הכנסת אביחי ידין, בכלל לא אהבתי, זה סתם היה מגעיל והזמין לחץ, במקום להמשיך לנסות להבקיע את השער השלישי. הפועל הייתה הרבה יותר טובה אחרי ההרחקה מן הסתם וחבל שלא כבשנו. ככה אנחנו צריכים לשחק כל הזמן, גם נגד 11 שחקנים.
    הניצחון מאוד משמעותי עבורינו, עכשיו עקפנו את נתניה ואנחנו במקום השני והפער מחיפה לא גדל. הביטחון של השחקנים עולה ויש אופטימיות זהירה לגבי ההמשך. הדרבי מחר בגביע הטוטו ממש לא מעניין אותי, חייבים להתרכז במשחק נגד בני-יהודה ביום שבת, למרות שלא הולך להם נגדינו, הם בכושר מעולה. אסור לפשל דווקא נגדם. שבוע אחרי זה בית"ר בבלומפילד. בינתיים אפשר להיות שמחים. יאללה הפועל!

ציונים:

אניימה - 6
    קנדה - 7
    דה סילבה - 7
    באדיר - 7
    אנטבי - 7
    אבוטבול - 7
    נאתכו - 7
    טלקיסקי - 4
    וורמוט - 7
    לאלא - 4
    יבואה - 6