מחזור 17 בליגת העל: 1:2 להפועל על נתניה בבלומפילד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏23/1/09.

1. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אולי לא ראיתי הרבה זמן כדורגל אבל מהמשחק הזה נהנתי, נהנתי מאוד אפילו. קצב שאני אישית לא זוכר הרבה מאוד זמן בליגה הישראלית, שתי קבוצות ששיחקו מהר (אולי בשל האופי של שתי הקבוצות), בהתלהבות, עם מסירות חכמות, פשוט תענוג.
    הרבה מאוד מצבים לשתי הקבוצות, כשלטעמי תיקו 2 היה הרבה יותר משקף את כמות המצבים וההבדלים בין שתי הקבוצות. השער השני של הפועל הגיע בניגוד למומנטום שבו נתניה הייתה, והיה נראה שהשער של הצהובים הוא רק עניין של זמן.

חבל לי אומנם שהפועל ניצחה, אך בהחלט היה כיף לצפות במשחק הזה, כן ירבו.

2. Igi Member

מחזור הבא קריטי מאין כמותו עבור חיפה... נסיעה למשחק חוץ קשה בבלומפילד בעוד שנתניה והפועל במשחקים של 3 נק' די קלות מבחינתם(בני יהודה מתקשה מול הגדולות) , קשה לי להאמין שאפק יפתח כבר בשבוע הבא.

3. henry1 Member

יש הפסדים שגורמים לך להתבאס ולהיגעל מהקבוצה (כמו נגד ביתר), ויש הפסדים שגורמים לך להתגאות בקבוצה - כמו ההפסד היום. אני, ואני מניח כל אחד מכם, שונא לפסיד, אבל ההפסד של היום, רק גורם לי לרצות לראות שוב את הקבוצה. עד ההרחקה (אחרי ההרחקה לא שווה להתייחס), נתניה עשתה בית ספר להפועל ברוב שלבי משחק, תוך כדי הנעת כדור יפה, הראתה שיש לה דרך, ובעיקר ידענו מה אנחנו רוצים. אני חושב שזה אולי המשחק הטוב ביותר שלנו העונה, משחק שבו הוכחנו שאנחנו לא נופלים מאף קבוצה בארץ!

לפני המשחק רשמתי שחלוץ טוב יכול להיות ההבדל בין אליפות לכמעט אליפות, וכמה שזה נכון היום. לו רק היה לנו חלוץ אמיתי, היינו נקודה מחיפה ולא ארבע. לא יעזור לאף אחד - שכטר לא היה חלוץ ולא יהיה. אני אוהב אותו ומאחל לו רק טוב, אבל נמאס כבר מהזלזול שלו. אותו זלזול בפנדל מול בני יהודה, אותו זלזול בפנדל מול ביתר והזלזול של היום בהחמצת העונה. תתעורר כבר!

על טאזאמטה באמת שאין מה להרחיב הרבה - בניגוד לשכטר שממנו אנחנו מצפים, מטאזמטה אפשר רק לצפות שישבור את הרגל ויעפו אותו לכל הרוחות מכאן. גועל נפש של שחקן. חוסר אחריות משווע שלו השאיר אותנו בעשרה שחקנים, ואני מאוד מקווה שמתיאוס ידאג לעלות אותו על המטוס. מילא היה ניתן לצפות ממנו בעניין המקצועי, אבל גם בזה הוא כל-כך חלש.

בלאנקו, עם עוד טיפה כושר משחק וכושר גופני, הולך להיות בעל הבית במרכז השדה. רואים שיש לו כדורגל. ניקוסי הראה גם כן ניצוצות, ואני מאמין שגם הוא, עם כושר גופני ומשחק טובים יותר, יעזור לנו.

לאוהדי נתניה - תרימו את הראש. יש לנו קבוצה ושום דבר עוד לא גמור. לצוות המקצועי - אתם רוצים אליפות? תביאו חלוץ! לא משנה כמה,איך, תדאגו להביא חלוץ, כי עם חלוץ טוב - אף קבוצה לא יכולה עלינו!

נערך לאחרונה ב: ‏27/1/09
  4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא זוכר מתי יצאתי מחוזק מהפסד. היו לנו דקות קסומות היום. גם במשחקים שבהם יצרנו הרבה יותר מצבים מאשר מול האדומים, לא היו לנו דקות טובות כמו במשחק הזה. למעשה, זה היה המשחק הראשון שלא חשבתי על איברהים עבדול ראזאק ועל כמה שאני מתגעגע אליו. הקישור עבד בצורה נהדרת. אלברטו בלאנקו ונקוסי סיאבונגה עוד צריכים זמן כדי להשתלב בקבוצה. עם זאת, לשניהם היה משחק טוב.

הפועל תל אביב שיחקה מעולה, כמונו. אני לא זוכר מתי היה משחק בליגת העל שבו שתי קבוצות חשבו התקפה. מבחינתי, אין ספק שמדובר בשתי הקבוצות הכי מאורגנות בליגה וגם הכי טובות בליגה. ולמרות זאת, מכבי חיפה ביתרון 4 נקודות וצריך לתת לה את הכבוד הראוי לה.

גם אם ליבי יקפא כקרח, לעולם תבער בי אש האהבה! http://www.super3.gr/forum/public_html/yabbfiles/Smilies/ari_ole.Xxx

5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא רק שהמשחק הזה מגיע 3 ימים אחרי גביע הטוטו שבשביל שחקן ישראלי וגם בכל העולם זה קשה מאוד פיזית לשחק 3 משחקים ב5 מיים, בני יהודה במומנטום מעולה וקשה לראות אותם מפסידים בזמן האחרון.
    לא רואה אותנו מוצאים משהו מהמשחק הזה.

6. henry1 Member

כמובן שצריך להחמיא גם להפועל ת"א. כיום היא הקבוצה המואזנת ביותר (עד אשר יגיע חלוץ איכותי לנתניה, אם יגיע). אני לא אוהב את סגנון המשחק של גוטמן, במיוחד שיש לו כלים לשחק אחרת, אבל בסה"כ מדובר בקבוצה טובה, מאומנת ואחת שתיתן פייט עד הסוף.

נערך לאחרונה ב: ‏28/1/09
  7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

השאלה זה לא האם הפועל ת"א תיתן פייט, השאלה היא מי תיתן פייט להפועל ת"א.
    הפועל ת"א אם תשחק כך במשחק זמן רצוף תגיע למקום הראשון, כרגע גם חיפה וגם נתניה בתמונה, השאלה מי מבין שניהן תיתן פייט להפועל ת"א עד הסוף, או שניהם ביחד... (הלוואי), כרגע שניהן בתמונה.
    אני מצייר את זה ככה כי אין ויכוח לדעתי, שהפועל ת"א היא הקבוצה הטובה ביותר עד כה, הכל תלוי בה, ורק בה.

8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן - אני חושב שאתה מגזים. אם היינו כובשים במצבים שהגענו אליהם, הכל היה נראה אחרת ויתכן שאת אותם הדברים היית אומר על מכבי נתניה. הפועל תל אביב היא הקבוצה הכי טובה בליגה ואני אומר את זה כאן במשך שבועות. ולמרות זאת, מכבי חיפה ביתרון 4 נקודות, שזה יתרון של מחזור ושליש מהיריבות שלה.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

נתניה שיחקה אתמול נהדר, בהחלט המשחק הכי טוב שראיתי ממנה העונה, אבל עדיין ראינו מהפועל ת"א כמו לחץ והתלהבות, הנעת כדור פנטסטית, שלא ראיתי אצל שום קבוצה אחרת, כמו שאתה בעצמך אמרת וראית, הפועל ת"א הכי טובה ולכן הכל תלוי בה. כי מכבי חיפה לא יציבה ולא כל כך משכנעת ותמשיך לאבד נקודות, אם הפועל ת"א תשחק כמו בעשרים דקות-חצי שעה הראשונה ובעשריים דקות האחרונות היא לוקחת אליפות בהליכה, הכל שאלה של איך גוטמן מצליח להגיע למצב שהפועל ת"א תראה טוב לאורך זמן.

מבחינת כח ואיום- למרות שמכבי חיפה במקום הראשון, היא נראית הכי שברירית.

10. Mr.Eko Member

הפועל תגיע למקום הראשון בסופו של דבר,זה רק עניין של זמן. הקבוצה היציבה והטובה ביותר בליגה מתחילת העונה.

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ולכן היא בפיגור 4 נק' מהמקום הראשון... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx
    ברצינות, מכבי חיפה לא משחקת כדורגל גדול, אבל יש פה טון כאילו להפועל ת"א מגיעה להיות מעל הירוקים מהכרמל. אם כן, למה היא מפגרת עכשיו אחרי מכבי חיפה?

12. שגיא Guest

מבחינת רמת משחק, אין ספק שהפועל תל אביב משחקת הכי טוב. קבוצה מאוד מאורגנת ומסודרת, אך עם זאת הבעיה הכי גדולה שלה היא שהיא בנויה באופן מוחלט על סמואל יבואה והשערים שלו ויחד עם זאת, אני מאמין שכולנו היינו רוצים לראות אותו בקבוצה שלנו. מה שהופך את זה גם ליתרון שלה.

13. Number 8 Member

שום דבר לא תלוי בהפועל ת"א, כרגע מכבי חיפה במקום הראשון והכל תלוי רק בה.
    ואני לא מבין מה אתם כל כך מתלהבים מהפועל... היא קבוצה טובה שנמצאת במומנטום ובתנופה, אבל בטח שמכבי חיפה לא נופלת ממנה ואולי אפילו יותר טובה. חיפה נתנה עונה מצוינת עד עכשיו(יחסית לשאר הקבוצות כמובן), מבחינת התוצאות ומבחינת היכולת, ועושה רושם שאתם שוכחים מה קרה עד 3-4 המשחקים האחרונים. חיפה במקום הראשון בזכות ומגיע לה להיות ראשונה.

נערך לאחרונה ב: ‏28/1/09
  14. Raulito Madridista

שי,
    אני חושב שאם מסתכלים על העונה בכלליות אז לא בטוח שהפועל טובה יותר ממכבי חיפה, שהתחילה את הליגה בצורה מצויינת. אבל, בשבועות האחרונים הפועל נראית טוב יותר, מה גם שהפועל ניצחה העונה את בית"ר בטדי ואת נתניה בבלומפילד, כאשר חיפה לא הצליחה לנצח בינתיים אף קבוצה גדולה. בקריית-אליעזר הפועל אומנם שיחקה לא כל-כך טוב, אבל יכול להיות שהיינו מנצחים ללא טעות השיפוט. אני חושב שהפועל משחקת כדורגל לא רע וזה עוד שטלקיסקי נראה כאילו הוא משחק נגדינו ברוב המשחקים. מלבד אניימה ויבואה שהם מהדרגה הגבוהה ביותר, לדעתי צמד המגנים שלנו - קנדה ואנטבי, הם הצמד התוקף הטוב בארץ. קנדה עושה הרבה מאוד דברים לבד על צד ימין.
    בנוסף, אתה אמור לדעת שמיקום של קבוצה בטבלה לא תמיד משקף את היכולת שלה.
    אגב, אם אתה שואל אותי, הפועל לא תיקח אליפות בסוף אלא חיפה תיהיה אלופה, בין השאר כי רק שחקן אחד מבקיע בצורה משמעותית אצלינו - תודה לך יבואה. מה שכן, אבוטבול בינתיים עם שלושה שערי ליגה ואני אהיה מאוד מרוצה אם הוא יכפיל את הכמות. הוא ונאתכו צריכים לאיים יותר על השער.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הדברים שלי נבנים רק על פי יופי משחק, ברור שזה לא מה שיכריע, כי מה שיכריע את גורל האליפות זה חוזק ואופי.

הדברים תלויים בהפועל ת"א בעיניי משום שיש להם את כל הכלים לשחק כדורגל שוטף ויעיל, והם הקבוצה שבאמת עשתה את זה הכי הרבה פעמים ביחס לחיפה ונתניה. הפועל ת"א התחילה את העונה לא טוב אבל בחודש+ האחרונים נראה שדברים שם מתחברים לגוטמן, אבל כמובן יש להם כל שבוע להמשיך ולנסות להוכיח שהם הטובים, כרגע חיפה הייתה טובה יותר מהבחינה שצברה נקודות מפתיחת העונה ולכן הטבלה לא משקרת.
    למכבי חיפה גם יש את הכלים בהחלט, אבל זה לא נראה כרגע יותר מדי, ואולי זה טוב מבחינתה.. כי אולי הטוב רק לפניה, אבל זה לא בהכרח, בינתיים משהו במכבי חיפה נראה לי רופף, הלוואי שאני טועה כי אני מקווה שלפחות יהיה עניין עד הרגע האחרון.