מחזור 18 בליגת העל: 0-0 עלוב בדרבי התל אביבי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י David De Gea, ‏26/1/07.

1. ManUtd Fan Member

המשחק בין מכבי חיפה למכבי הרצליה לדעתי לפחות יהיה בדיוק אותו משחק משמים בין ר"ג לחיפה. המשחק האחרון היה מאוד משעמם, בקושי מצבים, ורק שער אחד מטעות של שוער לא מנוסה. בכל אופן, לדעתי המשחק הזה יהיה מאוד משמים, אבל חיפה חייבים לנצח את המשחק. הדרך כבר לא ממש חשובה לי, חשוב לנצח על-מנת להישאר בתמונת האליפות, שבמזל בית"ר לא התרחקה מהצמרת. אני מקווה לניצחון, אני מקווה שזה יהיה יפה, אבל העיקר שננצח.

בקשר לבית"ר-אשדוד. משחק דווקא מאוד מעניין, ואמנם המשחק יהיה בטדי, שקשה מאוד להוציא משם נקודות, אבל בית"ר תהיה ללא דרק בואטנג, וגל אלברמן יהיה חייב לעשות את המקסימום, בניגוד למשחק הקודם שכמעט ולא שמעתי את השדרן קורא את השם שלו. זה משחק עם פוטנציאל להפתעה, ואני מקווה שהפתעה תהיה במשחק הזה, ובמידה ותהיה, אני מקווה שלפחות חיפה תנצל אותה. משחק מאוד מעניין, ואני מקווה שיהיה טוב.

2. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

http://www.liga.co.il/leaguespic/1042574317hpt.Xxx הפועל פ"ת - הכח עמידר ר"ג http://www.liga.co.il/leaguespic/1042900960hakoah.Xxx

שבת, 18:00, פ"ת.
    שופט: אלון יפת.

על פי טבלת הסטטיסטיקה, שתי הקבוצות נפגשו רק 3 פעמים בכל המסגרות. בשני משחקים ניצחה דווקא המלאבסית, בעלת המוניטין בליגת העל. בפעם נוספת סיימו הקבוצות בתיקו. בכל מקרה, ראוי לציין כי במשחק ליגה יחיד שנערך בינהן לפני שלושה חודשים בלבד, ניצחה הפועל פתח-תקוה בשכונת התקוה, 0:3.

הקבוצה המלאבסית של אייל לחמן מגיעה אל המשחק כשהיא בתקופה לא טובה, לאחר 10 משחקים ללא ניצחון ומאידך כשהיא מציגה יכולת טובה להוציא את ההפסד להפועל תל אביב במחזור הליגה הקודם.
    במהלך השבוע, בדק לחמן שתי אפשרויות להרכב לפי מערכים של 4-4-2 ו-4-3-3. עם זאת, עדיין לא ברור באיזה הרכב יחליט לחמן לעלות, זאת לאחר שמהסגל שלו ייחסר הרצל לוי, שספג כרטיס אדום במשחק מול הפועל תל-אביב, כאשר מעוז סמיה, יאייש את מקומו.

http://mad.walla.co.il/archive/236400-5.Xxx
    מתלבט, אייל לחמן.

הרכב משוער: ברק ויסוקר, זאב חיימוביץ', מעוז סמיה, עמרי קנדה, מהראן אבו-ריא, תום מנשרוב, שגיב כהן, יפתח הררי, שמעון אבו-חצרה, צ'ק גדיאגה, אלנתן סלמי.

ערב קרב התחתית החשוב מול הפועל פ"ת, בהכח עמידר ר"ג יודעים כי גם במחזור ה-18 בעונה האחרונה של הקבוצה בליגה הבכירה (אז הלאומית) ב-1984/85, היא ניצחה בקרב תחתית חשוב 0:1 את הפועל ב"ש משער של אבי אייזנברג. הניצחון ההוא אמנם לא הספיק לסגולים, שנשרו בסוף אותה עונה לליגה השניה, אבל בבמועדון מקווים שהתוצאה תחזור על עצמה. כבר עתה להכח יש 3 ניצחונות, אחד יותר ממה שהשיגה לפני 21 שנים בכל העונה.

למאמן אורי מלמיליאן יש 2 התלבטויות בנוגע לקו הקדמי לקראת המשחק. אבי תקוה, שעדיין סובל מכאבים בעצם השוק זכר לבעיטה שספג מחברו לקבוצה מנור חסן באימון ביום שלישי, עדיין בספק להתמודדות וכמוהו גם החלוץ מור גולן, הסובל מהתקררות.

אם תקוה לא יפתח, אלירן אוחנה עשוי להחליפו ולערוך הופעת בכורה העונה בליגה. חסן הושעה על ידי מלמיליאן בעקבות תקרית הבעיטה ולא יכלל בסגל. 2 שחקנים יחזרו לאורווה למפגש מול הקבוצה בה שיחקו לא מעט שנים. הראשון הוא החלוץ שלומי אדרי, ששיחק בהפועל פ"ת במשך 3 עונות וישוב לסגל אחרי שהחמיץ בשבת שעברה את הניצחון על מכבי חיפה בגלל כרטיסים צהובים. השני, הקשר יוסי רוזן, יפגוש את קבוצת נעוריו בשורותיה שיחק במשך 6 עונות.

http://i3.one.co.il/images/d/gg105209.Xxx
    פוגש שוב את הפועל פ"ת, יוסי רוזן.

הרכב משוער: מרשל אודה, ליאור ראובן, איציק כהן, סבטי ליפנייה, שוקי נגר, אדריאן גמאן, יוסי רוזן, דן רומן, אבי תקוה (אלירן אוחנה), אסי בוזגלו (מור גולן) ושלומי אדרי.

3. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

http://www.liga.co.il/leaguespic/1042574191hks.Xxx הפועל כפ"ס - בני יהודה http://www.liga.co.il/leaguespic/1042573750bnei.Xxx

שבת, 18:30, לויטה (כפ"ס).
    שופט: אלי חכמון.

הירוקים מגיעים למשחק במצב רוח טוב וינסו להשיג ניצחון ליגה שני ברציפות לאחר ניצחון החוץ 0:1 על מכבי פתח-תקוה.

באמצע השבוע הבטיחה הקבוצה באופן סופי את העפלתה לשלב חצי גמר גביע הטוטו אחרי ניצחון 1:2 על הפועל ת"א משערים של דוארטה ואורן ניסים. מהרכב הקבוצה מול הכתומים יחסר לירון זרקו עקב צבירת 5 כרטיסים צהובים - את מקומו בהגנה יתפוס קפטן הקבוצה, אלון חלפון, שישוב להרכב הראשון, כך שבעצם אוחנה לא סובל מחסרונם של שחקני הרכב ראשון.

לרגל המשחק, חילקה הנהלת הקבוצה, בשיתוף עם העירייה, 300 כרטיסים לילדים נזקקים בעיר. באימון המסכם ערך המאמן אלי אוחנה שיחה טקטית עם ההרכב הראשון ולאחר מכן צפו כל שחקני הקבוצה בוידאו של המשחק בשבוע שעבר נגד פתח-תקוה.
    לפני המשחק מתכננים אוהדי הקבוצה לעודד את הבעלים ומנכ"ל הקבוצה, אלי טביב וגבי קצרה, לאחר ששמם נקשר שוב בפרשיות שונות שהתרחשו לפני מספר שנים.

http://mad.walla.co.il/archive/313705-5.Xxx
    ניצחון שני ברצף? אלי אוחנה.

הרכב משוער: אוהד לויטה, עופר טלקר, אלון חלפון, דאגלס דה-סילבה, עמנואל פאפו, אביחי ידין, יעוזה אבובקרי, בן לוז, גיז'רמו ישראלביץ', ז'וז'ה דוארטה וסמואל יבואה.

למרות מגמת השיפור במחזורים האחרונים, בני יהודה קרובה מאוד לאזור הסכנה. רק שתי נקודות מפרידות בינה לבין מכבי הרצליה שמתחת לקו האדום וזו סיבה מספיק טובה ללחץ בשכונת התקוה. בשלושת המשחקים האחרונים, הזהובים לא הפסידו, אבל התוצאות הטובות של קבוצות התחתית מנעו בריחה לאזור מבטחים.

ההכנות במהלך השבוע לקראת משחק החוץ בכפ"ס, לא היו אידיאליות מבחינתו של המאמן ניצן שירזי. צמד המגנים, אלי אברבנל ואיציק עזוז שנפצעו במשחק נגד מכבי ת"א ביום ראשון עדיין לא התאוששו ולא היו בסגל. לעומתם, השוער הניגרי, וינסנט אניימה, שלא שיחק ביום ראשון בגלל צהובים אמור לשוב לשער. גם מטה בטורינה, שחזר לשחק אחרי היעדרות ארוכה ימשיך לקבל אשראי בהרכב הפותח. שובו של בטורינה לתוכניות המקצועיות של שירזי, תחזיר את בני יהודה לשיטת המשחק הקלאסית שאפיינה אותה 1-5-4 והוכיחה את עצמה בעונה שעברה, קישור מעובה כשבטורינה ישחק מאחורי החלוץ היחיד, ליאור אסולין.

הבלם הקרואטי, יאשה ודריאן, יערוך הופעת בכורה בליגה ויאיר אזולאי, ימלא את חסרונם של המגנים הימניים הפצועים וישחק בצד ימין של ההגנה.

בסיבוב הראשון המפגש בין שתי הקבוצות הניב תוצאת תיקו 2:2 ונראה שהפעם לפחות כעמדה לפני שריקת הפתיחה, אף קבוצה לא תצהיר שהיא הולכת על נקודה.

http://i3.one.co.il/images/d/gg62787.Xxx
    חוזר לשער של הזהובים, וינסנט אניימה.

הרכב משוער: וינסנט אניימה, יאיר אזולאי, יאשה ודריאן, אסי דומב (יניב אלול), סאלם אבו-סיאם, אימורו לוקמן (הרוויה קובצ'ביץ'), קובי דג'אני, אסי בלדוט, ראובן עובד, מטה בטורינה, ליאור אסולין.

4. משוגע בירוק Member

גם וגם... בקיצור עדיף לא להסתכן ולוותר על הבלם המוכשר למשחק היום או לחלופין לברר את זה עם ההתאחדות....

נערך לאחרונה ב: ‏27/1/07
  5. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמקבלים צהוב חמישי צריך לעבור 10 ימים ורק אחרי העשרה ימים השחקן יעדר .

כמה ימים עברו מהפועל והאם היה משחק אחרי העשרה ימים ?

6. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

עברו 13 ימים מאז הפועל. מאז יום רביעי היה לחיפה רק את המשחק מול דינמו קייב.

ובנושא אחר, שום סיכוי שהפועל מנצחת בדרבי. תגובה מפורטת אחר כך.

7. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

ולא היה גביע טוטו על הדרך ?

8. Don Joan Roman Member

במקרה של כרטיסים צהובים גביע הטוטו לא תופס.
    חוץ מזה שצריך לחכות עד שיעברו עשרה ימים לפניי שהעונש נכנס לתוקף ולמיטב ידעתי המשחק האחרון של חיפה בגביע הטוטו היה בתאריך 17/01, כשהצהוב החמישי של אנדרסון הגיע בתאריך ה 14/01 ולכן לא עברו עשרה ימים בין זמני המשחקים.
    משמע אנדרסון אמור להיעדר היום מהמשחק עקב צהובים ואם חיפה משתפת אותו היא צריכה להיענש בהפסד טכני.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏27/1/07
  9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הפועל פ"ת היום יכולה לצאת לדרך חדשה, מה שהפועל פ"ת צריכה זה ניצחון אחד קטן שיוציא אותה לדרך עם ביטחון עצמי מחודש ובבית נגד הכח זה צריך וחייב לקרות, משום מה למרות המצב האנוש אני עדיין קצת מאמין בלחמן ובחבורה שלו שיכולים לתת איזשהו פייט העונה אבל זה באמת מותנה ב-3 נקודות היום שאם זה לא יקרה, אז באמת חבל להם על הזמן. הפועל פ"ת לא נופלת מבחינת היכולת לא מהכח לא מהרצליה וגם לא מבני יהודה פשוט יש להם חוסר מזל משווע ואני מקווה בשבילם (ובשביל הליגה וגם בשביל הווינר שלי...) שהיום המזל יהיה לראשונה איתם.

בית"ר נגד אשדוד זה משחק בעייתי לניחוש. אתה לא יכול לדעת איך יקומו שחקני בית"ר ואיך יבואו שחקני אשדוד... אשדוד באו במצב דומה בסיבוב הקודם נגד בית"ר ופשוט קרסו בבית בהפסד של 4-1 נדמה לי ואסור להם לתת לזה לקרות שוב. עבר סיבוב מאז ואשדוד עדיין חזק למעלה והיא חייבת להוכיח שהיא בזכות שם גם בטדי, יש לה את הכלים, עזרן, שריקי והולצמן יכולים לפרק את הגנת בית"ר אבל מצד שני גם התקפת בית"ר יכולה לפרק את הגנת אשדוד, אשדוד צריכה לבוא עם שכל והיא בהחלט מסוגלת להוציא נקודות בטדי.

מכבי חיפה... עדיין בתמונה כנראה.... 5 נקודות זה כלום אבל השיפור חייב להגיע אין כבר מה להוסיף על הקבוצה הזאת, הרצליה מנגד... יש לה צ'אנס לא קטן לנצל את אלמדון בשער (שוב) ולצאת מקרית אליעזר עם נקודות, זה בהחלט אפשרי.

10. Raulito Madridista

רוב משחקי המחזור קשים מאוד לניחוש, בהחלט נכון. המשחק המרכזי חוץ מהדרבי שעליו ארחיב בהמשך, הוא המשחק בין בית"ר לאשדוד. בסיבוב הקודם בית"ר הובילו מהר בקלילות והמשחק נגמר, זו הייתה הופעת הבכורה של חזן על הקויים באשדוד אם אני לא טועה, בכל מקרה, אני מקווה שהמשחק לא ייגמר עם 1-0 של בית"ר שיוציא מאשדוד את הרוח שבמפרשים. זה טוב לליגה אם אשדוד תנצח את המשחק הזה כי בית"ר עדיין קבוצה איכותית, יהיה משחק מאוד מעניין בין המקום הראשון לשלישי, כל הלחץ הוא על בית"ר ירושלים ואשדוד צריכים לבוא רגועים למשחק ולשחק את הכדורגל הטוב שלהם ולשכוח מההפסד האחרון. הכל יכול לקרות, בהחלט, אני מאוד מקווה שאשדוד תעשה לנו טובה ובית"ר לא תנצח פעם שנייה ברציפות.

אני חושב שמכבי פ"ת תעזור את התנופה של נתניה ועטר. פ"ת קבוצה יותר מאורגת ומסודרת והיא בתקופה לא טובה וזה ייגמר אחרי שני הפסדים. שוב, הבעייה של פ"ת היא שהקישור שלה אפור מאוד, הקישור האחורי, אין מי שייעשה את המעבר מהגנה להתקפה בצורה מסודרת או ייבנה התקפות כמו שצריך, במתפרצות פ"ת יכולה לעקוץ ואותה שורה גם נתניה, שניצחה במשחק הקודם שהיה שיעמומון, אבל נתניה בתקופת עטר יותר בכיוון של כדורגל חיובי. פ"ת רוצה לחזור לתמונה על אופ"א, אני חושב שנתניה לא תשיג יותר מנקודה.

כפר סבא צריכה לחבר שני נצחונות רצוף. בני יהודה סוף סוף שיחקה טוב, נגד מכבי, זה הספיק לה רק לנקודה והמשחק הזה חשוב מאוד לשתי הקבוצות, אבל אם כפר סבא תמשיך להיות לא יציבה היא תגמור את העונה באמצע, ללא מטרה. בני יהודה נתנה משחק הגנה טוב נגד מכבי, אבל נגד כפר סבא שמשחקת כל הזמן כדורגל התקפי יהיה לה יותר קשה, באותה מידה בני יהודה אולי במתפרצת תוכל לעקוץ. עובד ולוז, הם עושי המשחק. הייתי ממליץ לבני יהודה להיזהר גם מישראלביץ, על הנייר כפר סבא טובה יותר.

מה שהפועל פ"ת צריכה זה בהחלט ניצחון, להפועל גם בלי האדום הם היו מפסידים לדעתי, בכל מקרה, הכח באים אחרי נצחון מצויין, מבחינת סגל פ"ת אולי לא נופלת מעמידר, אבל עמידר של מלמיליאן מבחינה מנטאלית טובה יותר, ומעוד בחינות שקשה לנסח אותן. פ"ת, במידה והיא לא תנצח היא עמוק בבוץ ובהחלט יהיה אפשר להכתיר אותה כיורדת. גם כפר סבא הייתה במצב דומה אלייה, ה"בעייה" של כפר סבא הייתה שהיה לה סגל מצויין פשוט לא הוציאו ממנו את המיטב. סרור, קאסום ובוזגלו, זה מה שיש לפ"ת. קקון לא בשיאו כבר הרבה זמן. גם הכח לא בחוף מבטחים, אבל לה יש את תקווה שהוא מנהל את המשחק שלה טוב מאוד.

מכבי חיפה עולה על הרצליה בכל פרמטר, כמו בית"ר ועוד קבוצות, אבל אצל הרצליה בטוח תיהיה לחימה, השחקנים ישקיעו ויינסו לעשות הכל כדי לנצח מהרגע הראשון, השאלה איך חיפה תעלה למשחק. אני חושב שחיפה תחזור לעצמה עם ניצחון, היא צריכה להחזיר את בוקולי לעמדת הקשר!!!! הוא מבזבז את עצמו כ50\50, חיפה יכלה לנסות לרכוש שחקן בעמדה במועד ההעברות הנוכחי אבל לא עשתה את זה, בסואן היא לא משתמש, סתם הביאו אותו. מעניין אם מליקסון ייתן משחק טוב סוף סוף, וקולאוטי יתעורר. יכול להיות שהרצליה לא תיפול ממכבי חיפה ויהיו לה דקות רבות אפילו טובות יותר, אבל לדעתי חיפה תנצח. שום דבר לא סגור בקרב על האליפות גם אם חיפה מפסידה.

11. Riki Member

הרצליה על הגל. אחרי הניצחון במשחק שעבר היא תבוא למשחק מול חיפה ותילחם בשיניים.
    אני לא חושבת שיש איזה שהיא קבוצה במחזור הזה עם יותר מוטיבציה מהם.
    חיפה כמו חיפה, הימור אחד גדול העונה הזאת, אבל בכל זאת.... אני אומרת שלוקחים תמשחק.
    אלמדון אני מאוד מקווה שלא יהיה עקב אכילס שלנו, ובאמת שיתעלה על עצמו ויצא מהשחור הזה שהוא נמצא בו.
    היום בבוקר תומר שלח לי לינק על הרוטציה של רוני לוי במשחק. למרות ההאנג אובר הבחנתי בשינוי משמעותי בכמה עמדות... מסודי וקולאוטי על הספסל, נראה לי שסוף סוף הבינו שסוס לא מנצח, מחליפים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx
    יאללה, נקווה לראות שינוי לטובה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

א. אתה קורא למשחק שהסתיים עם 5 כיבושים בשם 'שעמומון'? הלוואי שכל משחק בליגת העל יהיה כמו המשחק שהיה בין מכבי נתניה למועדון ספורט אשדוד.
    ב. לא מספיק שגם ככה למכבי פתח תקווה יש יציאה איטית להתקפות, כמו שאמרת, היא תחסר את הברומטר שלה, בלאסינג קאקו.

13. Luca_Toni Member

דקה 33 בקריית אליעזר ו4-0 להרצליה...לא כל כך מובן הייתי אומר

14. מיכל3 Member

3-0 למכבי הרצליה בקרית אליעזר..
    לא אחד, לא שניים..שלוש!
    גועל נפש..בושה וחרפה, ביזיון. גם אם בסופו של דבר נצמצם ואפילו נשווה זאת בושה וחרפה.
    מילא לא לקחת אליפות, אבל ככה להתפרק בבית מול קבוצת תחתית? בושה..אין לי עוד מה להוסיף.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

4-0.

מדהים.... תסלח לי חיפה אבל אני יבחר לתת מחיאות כפיים להרצליה שידעה לפרק את חיפה העלובה. הרצליה על הגל, הרצליה תותחים.

רוני לוי לך כבר הביתה.. לא יאומן.