מחזור 18 בליגת העל: 0-1 למכבי על הפועל בדרבי התל-אביבי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏13/1/17.

1. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אנחנו מבחינת אופי לדעתי בכלל יותר דומים ליוונים לדוגמא מאשר מלאנגלים.
    יש קבוצות שלא מצליחות, כאלה ששנים לא רצו לאליפות (משהו אמר ארסנל?) הבעלים מעילים מחירי מנויים, והקהל ממשיך לבוא. אפשר לראות את זה בצד של הנאמנות, אני פחות מתחבר לצד הזה. זה נראה כאילו בשלב מסויים לוקחים את הקהל כמובן מאליו.
    יותר מזה, יש לא מעט איצטדיונים באנגליה שהקהל תמיד יושב. לפעמים מרגיש כמו הצגת תיאטרון. מסיימים, הולכים, הכל טוב. גם אם מפסידים. אז עוד הפעם יש כאלה שיגידו שזאת תרבות מבורכת, לי זה נראה קצת משעמם.
    הקהל בישראל הרבה יותר חי את המשחק, אמוציונאלי. להגיד זה טוב והשני לא זאת דיעה מאוד אישית לדעתי. אין כאן נכון ולא נכון.

2. yedidel Member

באנגליה הרסו את הכדורגל. 0 אווירה.

3. עידן444 Member

באנגליה יש תהליך אחר לגמרי- בטח בארסנל.
    זה כמו שבארץ רק אנשי המעמד הגבוה יוכלו להרשות לעצמם להגיע לכדורגל.
    מן הסתם זה קהל שפחות חי את המשחק, פחות אמוציונלי ופחות דומיננטי.
    לא אשכח בפעם הראשונה שהייתי בלונדון ב 97' איזה הבדל היה באמוציות ובאטרף של הקהל בין ארסנל לווסטהאם.
    לעומת זאת קהל החוץ של ארסנל(יצא לי להיות גם בשני משחקי חוץ של ארסנל) הוא חוויה.

4. עידן444 Member

תלוי איפה.
    בארסנל זה מאוד בולט.

5. עידן444 Member

עזוב את כל הבירבורים למרות שאין לי בעיה להסביר.
    לפני כמה שבועות כתבת שהקהל שלכם זבל.
    בוא פשוט תסביר למה כתבת את זה ונסגור עניין.

6. עידן444 Member

לא היה שום דבר מטומטם בדיון הזה.
    מלבד פעמים שאני משתמש בקצת הומור(יש כאלה שזורמים עם זה ויש כאלה שקצת קשה להם עם זה- אני חושב שזה חשוב שתהיה גם קצת קלילות והומור כאן) אני משתדל להיות ענייני.
    כש @orimor2212, או @amn, או @Don Joan Roman, או @EO11, או @Nigel de Jong או @yakov_y, או @henry1, או @rivaldo, או @לירן ו @Mamadu - מדברים לא פעם באופן לא מחמיא כלפי הקהל של הקבוצות שלהם, ולאור העובדה שהקהל של סכנין("נציגת המגזר") כמעט לא מגיע(וכשהוא מגיע הוא נוטה להתעסק בחרא), ושל הפועל חיפה כמעט לא מגיע, ועל הקהל של בני יהודה אין צורך להרחיב יותר מידי, והקהל שמגיע מקלל שחקנים בקללות קשות של איחולי סרטן, ויקרעו שחקן צעיר שטועה, וימררו למאמן את החיים, ולבעלים את החיים, ואנשים חושבים 10 פעמים לפני שהם מביאים את הילדים שלהם לכדורגל וכשהם מביאים הילדים נחשפים לדברים שאתה לא רוצה, וקל לראות מה רמת האנשים שמוכנים להיכנס לעסק הזה בין היתר בגלל חשש מהקהל- אז כן, הקהל הישראלי במצב לא טוב גם אם אין קרבות סכינים ונשק חם ברחובות, וגם אם בב"ש וחיפה קפץ הממוצע משמעותית ולכן זה נותן מצג שווא שאנחנו מתקדמים בכמויות.

7. amn Member

הקהל הישראלי רע ברובו.
    הוא פשוט רע ברובו גם ברוב אירופה.

ביחס למזרח התיכון (אם אתם רוצים להשוות טמפרמנטים) - אנחנו לדעתי בתחתית מבחינת להט ונאמנות, וגם היריבויות הכי לוהטות פה (אולי חוץ מהיריבות הכי גדולה, ב"ש-נתניה (עדיין משתעשע מהכתבה ההיא ב-ONE)) - לא קרובות בשום צורה לאלו של אל אהלי וזמאלק (קהיר, מצרים) למשל.
    גם לא לזו של פנאתינאיקוס ואולימפיאקוס.
    אין לי נתונים, אבל כשמאפשרים לקהל להיכנס במדינות השכנות שלנו (ואני מכליל גם שכנים מעבר לים כמו קפריסין ויוון למשל), לרוב היציעים נראים מלאים יותר במשחק הממוצע מאשר במשחק הממוצע בארץ.

אישית, אני שמח על כך.
    גם ככה האוננויות קהל האלה לא עושות לי את זה כבר כמה שנים טובות. אני באופן אישי לא מאמין ששחקן מתרגש מזה שיש דגל פריסה או אבוקות. עידוד באופן כללי? כן, זה דוחף.
    אבל דגלי פריסה, דגלים בכללי, תופים וכו' זה נראה לי שולי. צריך שהקהל ייתן את הגרון, לא מעבר.

Nigel de Jong, orimor2212 ו-Don Joan Roman אוהבים את זה.
  8. amn Member

ואני רק אבהיר שאני לא שמח על כך שאין מספיק קהל באצטדיונים בארץ. אין כמו לראות משחק באצטדיון מלא.
    אבל יחסית למרבית המדינות באסיה ואירופה? אנחנו לא במקום כזה גרוע (כמו ברמת הכדורגל דרך אגב). זה שזה לא גרוע, לא הופך את זה לטוב.

@Raulito - אשמח לשמוע איפה הקהל שלכם היה אתמול בדרבי. אהבת לעקוץ את הכמות שמגיעה למשחקים של מכבי, אבל יש לך ספק שאם מכבי מארחת את המשחק האצטדיון היה מלא? 7,300 צופים, מתוכם 1,100 כרטיסים שהוקצו למכבי, ואני באופן אישי מכיר עוד למעלה מ-10 אוהדים שקנו לשער 5 במושבה (יציע של הפועל) - זה נתון מביך.
    ואם כבר זה הצפי, אז היו צריכיםלמכור כרטיסים נוספים לאוהדי מכבי. לפחות שתמלאו קצת את הקופה (עוד אלף כרטיסים למשל = 100 אלף ש"ח).

9. Telkiyski Member

לא ברור לי איך הגיעו ל7300 צופים.
    אני לא ראיתי קרחות ו45 דק' לפני המשחק היו תורים ארוכים בכניסה.

10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הצדדים ביציע המזרחי היו קירחים לגמרי, בצד אחד זה גם היה רחב.
    גם אם האוהדים הצטופפו (כי זה קורה) המרווח היה גדול מידי.

11. Telkiyski Member

דווקא מהתמונות זה לא נראה ככה.
    בצד השני כן היה יותר דליל (בעיקר בגלל שטח ההפרדה בין אוהד מכבי לאוהדי הפועל).
    עדיין 7300 נשמע לי פחות ממה שהיה באמת.
    https://scontent.fsdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/15940545_10153988778681076_2991977178552993871_n.Xxx?oh=15027386619d3695e68c5f726e4947f0&oe=59068453

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זו תמונה שמצד אחד לא מופיע בה קצה היציע, ומצד שני האוהדים מסתירים את הקצה השני (למרות שעדיין אפשר לזהות דלילות).
    בתקציר רואים בבירור צדדים ריקים.

13. Telkiyski Member

זה מה שחשבתי. שני הקצוות בצדדים ריקים, לדעתי זה כתוצאה מזה שהקהל "נדחס" לאמצע.

14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני לא מבין למה אתה חושב שמפרסמים נתון רשמי שגוי באצטדיון עם קרוסלות בכניסה.

15. Telkiyski Member

כי הייתי באצטדיון ולא נראה לי שהוא היה רק ב60-70% תכולה.