מחזור 18 בליגת העל: 0-1 למכבי על הפועל בדרבי התל-אביבי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏13/1/17.

1. amn Member

התקשורת המכביסטית עושה הכל כדי לגמד את תהילתו של הקהל האדום. טפי.

גם המנהלת מתגייסת, מי שלא יודע - יורם באומן אוהד מכבי.

2. Don Joan Roman Member

אז היו 8500 איש בסדר? חלאס עם הקטנוניות המפגרת הזו

Sent from my m3 note using Tapatalk

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינת נאמנות הקהל באנגליה זה שאיפה. כמו שסוזה היה שאיפה למודל של מאמן ישראלי. כמו שמכבי חיפה ולאחר מכן מכבי תל אביב היו שאיפה לניהול איכותי. כמו שהפועל באר שבע היא היום שאיפה לניהול של קבוצה מצליחה תחת תקציב שקטן משמעותית משתי הקבוצות שמעמידות את התקציב הגדול בישראל.

לא מבין מה הבעיה לטעון שבאנגליה תרבות הקהל היא תרבות אמיתית מבחינת נאמנות, ובישראל עדין אין את התרבות הזאת. איך מועדון גדול כמו בית"ר ירושלים מביא לטדי 3,500 צופים למשחק מול הפועל חיפה? איך בדרבי שנחשב לגדול בישראל בין שני מועדונים גדולים מגיעים רק סביבות 7,000 אוהדים? יש למישהו ספק שאם בית"ר י"ם או הפועל ת"א במקום הראשון היום במקום באר שבע המגרש הוא סולד אואט? הייתי באנגליה במשחקים בליגה שנייה ושלישית עם איצטדיונים מלאים בזמן שבמקביל היו קבוצות אנגליות מאותה העיר או אותו איזור בשלב חצי גמר ליגת האלופות מול ברצלונה בשיאה.

תמיד צריך לכוון גבוה ולשאוף גבוה. זה לא אומר שצריך לסגור את הכדורגל הישראלי, רק להיכנס לפרופורציות נכונות. עם כל הכבוד ל6,000 - 6,500 אוהדי הפועל ת"א שהגיעו אתמול, שחלק גדול מהם גם עודד בצורה נפלאה, זה עדין מאכזב לראות שבמשחק כמו אתמול זאת הכמות שהפועל תל אביב מביאה לדרבי וזה לטעמי מלמד לא מעט על תרבות הכדורגל כאן.

amn אוהב/ת את זה.
  4. yakov_y YNWA

שוכחים פרט מאוד מאוד חשוב, הפועל תל אביב משחקת בפתח תקוה, אז אפשר לטעון שהמרחק לא רחוק אבל רוב הקהלים בארץ מורכבים מילדים עד גיל 18 לטעמי, אפשר להגיד עד 21 ולרוב לילדים בגיל הזה אין איך להגיע/לחזור וזה פוגע קשות.
    עוד דבר חשוב ומוצדק, ה-5:0 מהדד עדיין.

יש למישהו ספק שאם הדרבי היה בבלומפילד האיצטדיון לא היה מלא ?

5. amn Member

אתה כמובן צודק.
    אני הפניתי את השאלה ל-Raulito מהסיבה הפשוטה שהוא ביקר ללא הרף את הקהל של מכבי שהצביע ברגליים ולא בדיוק הגיע בהמוניו למשחקים האחרונים בנתניה.

והנסיעה לנתניה היא תענוג קצת יותר מפוקפק מהנסיעה למושבה...

ועם כל הכבוד ליוקרה והעניין סביב דרבי (וכן, אני מכיר את החוויה להגיע לדרבי עם סיכוי נמוך לנצחון, שבדרך כלל מתפוגג בדקה הרביעית עם שער בנגיחה של הבלם התורן אחרי הגבהה של טועמה), אין מה להשוות את זה למשחקים מול אשקלון, אשדוד וכן, גם רעננה.

6. סיונרה Member

מבחינת כמויות אני מסכים עם מי שהגן על הישראלים, יש כל כך הרבה כוחות שפועלים נגד הקהל פה שכל אוהד שאשכרה מגיע למשחק הוא סוג של גיבור/אידיוט.
    הבעיה שלי היא עם דברים אחרים.

7. Telkiyski Member

פחחח.. ההשוואות האלה בין התקופה שיחסי הכוחות בדרבי "היו הפוכים" היא מגוכחת.

מכבי מקבלת כבר 4-5 עונות יחסים של 1.5 ומטה בדרבים. אתמול 1.15.

דובר על שביעיה או שישייה... מתי המצב "היה הפוך"?
    מתי אוהדי מכבי באו לדרבי בידיעה שיש סיכוי טוב לקבל 4 ומעלה? ועוד כמה שנים רצוף?

מתי הפועל העמידה שנה אחרי שנה תקציב של100 מליון שקל ובו זמנית מכבי הייתה מפורקת?

הפועל הפגינה עליונות עד לפני כמה שנים, כן. אבל זה לא היה קרוב אפילו ליחסי הכוחות שיש היום (זה בטח לא הושג בזכות איזה 100 מליון שקל הפרש בתקציבים אבל זה דיון אחר).
    עלק "אני יודע מה זה לבוא לדרבי עם סיכוי נמוך לניצחון".
    נראה את אוהדי מכבי באים לדרבי אחרי הפסד 5-0 בדרבי הקודם, כשהקבוצה מפורקת ושמדברים ברצינות על איזה 7-0. בקושי 2400 היו באים.

כל דרבי כבר איזה 4 שנים זה משחק חד צדדי שהשאלה היחידה היא כמה ייגמר ולא למי.
    עלק המצב היה הפוך...

נערך לאחרונה ב: ‏18/1/17
  8. עידן444 Member

אין שום מקום להשוואה.
    לא מבין איך אוהדים של קבוצות שהבעיה של המועדון שלהם בחיים זה אם להביא את דמארי או תומר חמד ומקום שלישי נחשב לאסון יכולים בכלל להשוות את עצמם לקבוצות בדרך לליגה השניה שנקלעו לחובות עתק שמהווים סכנה קיומית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Telkiyski Member

מסתבר שיכולים.
    כי פעם הם לא נצחו דרבי 4 שנים, על אף שיחסי הכוחות על הנייר היו הרבה יותר קרובים לשוויוניים מאשר היום.
    לכל דרבי מחדש הם באו עם ברברת שלמה טרום המשחק על זה שהפעם הם מנצחים.

אוהדי מכבי יודעים מה זה לבוא לדרבי בהרגשה שהולכים לקבל 4? הם יודעים מה זה לראות 4 שנים רצוף את הקבוצה שלך מחזיקה בכדור אולי 30% מהזמן דרבי אחרי דרבי?

הדרבים האלה כל כך חד צדדיים כבר כמה שנים וזה אפילו לא קרוב למה שהיה בתקופה שלפני מיצי.

אז הפועל הייתה פשוט טובה יותר והפערים התקציביים ממכבי לבטח לא היו שליש או רבע. אולי 10 מליון פחות.

ואני אפילו לא מדבר על פירוק, ירידת ליגה לעומת קבוצה שכל שנה מועמד בכירה לקחת אליפות ויכולה לקנות כל דבר. דרבים נטו.

נערך לאחרונה ב: ‏18/1/17
    oranfu אוהב/ת את זה.
  10. amn Member

לדרבי חוקים משלו.

יודע איך אני הגעתי לדרבים, ואיך חברים הגיעו.

מתנצל שזה לא מתיישב עם משטרת המחשבות פה.

11. Telkiyski Member

תכף תספר גם שכשלא נצחתם 4 שנים הפועל הייתה גם כן מקבלת בווינר יחסים כמו 1.5, 1.4 ו1.15.

12. amn Member

אני לא מתיימר לקבוע עובדות.
    אין לי מושג מה היחסים היום (זה בערך הדבר האחרון שמעניין אותי בחיים, באופן כללי יחסי הימורים ובפרט היחסים פה בארץ), ובטח שאין לי מושג מה היו היחסים אז.

אני יודע איך אני הגעתי לדרבי. להגיד שלא האמנתי שננצח? לא יכול.
    מצד שני, אני גם מאמין שיש לנו עוד סיכוי לקחת אליפות העונה, ושיש סיכוי שמכבי-סל יעלו שלב ביורוליג.

13. Telkiyski Member

יפה. אז אין מה להשוות.
    לא מבחינת עובדות בשטח ולא מבחינת תחושות של אוהד ממוצע.
    אתה בעצמך מספר פה שהאמנת שתנצחו בכל דרבי ב-4 שנים האלה, והאמת שאפשר להבין. יחסי הכוחות, בגדול, היו שוויוניים (חוץ מעונת הדאבל שהיא מקרה נדיר וגם אז סיימתם מקום שלישי), בטח על הנייר ובטח מבחינת תקציבים (למכבי תמיד היה יותר).

אין בכלל בכלל בכלל מה להשוות למצב של היום.
    כל הסיפורים על פעם כשהמצב "היה הפוך" הינם גניבת דעת מהגדולות שיש.

14. Raulito Madridista

באיחור של כמה ימים לגבי הדרבי: משעמם, מעפן, מאכזב בתור דרבי אחרון. גם על הדשא וגם ביציעים. לא היה מלא, התביישתי.
    אחרי השער הראשון של מכבי היה חשש מהתפרקות וזה לא קרה. זה היה עוד הפסד הפועל קלאסי - היריבה מגיעה למינימום מצבים והפועל בכלל לא עושה כלום בהתקפה. קשה להאשים מישהו.
    קיארטנסון נתן גול של חלוץ גדול, חייבים להגיד, אבל הוא חייב לכבוש במשחקים היותר חשובים בליגה כמו מכבי חיפה, בית"ר, באר-שבע, עד שיצדיק את סכום העתק ששולם עליו.

בצד האדום, התחבקנו כשעברנו את החצי. אבו-זייד השמנמן היה לא רע וידין ענק מעל כולם. לא אהבתי את החילוף של שוינפלד. רייכטר גם במשחק טוב חייב לעשות פעולה מפגרת, מה הוא ניסה לעשות שם עם גולסה?

מילה נוספת: יוסי בניון היה לא רע, כמעט כבש ולא איבד אף כדור לטעמי. אבל עצוב לראות אותו משוטט באמצע ועושה עבודה שחורה

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

למה עצוב לראות את בניון עושה עבודה שחורה?
    זה ההיפך מעצוב, אם כבר. מרשים ומעורר השראה.

לירן, oFiRzZz ו-סמואל אטו אוהבים את זה.