מחזור 18 ליגת העל: מ.חיפה מביסה, בית"ר מפסידה בטדי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏15/1/10.

1. Number 8 Member

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/11.Xxx בני יהודה - מכבי ת"א http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/3.Xxx

יום שבת ה-16.1.10, שעה 19:30, איצטדיון "בלומפילד", שופט אלון יפת.

בני יהודה תארח מחר את מכבי ת"א לקרב ראש בראש על המקום השלישי כאשר היא ממוקמת במקום ה-4 עם 29 נקודות, שלוש פחות ממכבי אותה תפגוש מחר. בני יהודה הייתה יכולה להגיע מחר למשחק בשווה מול שווה נגד מכבי אם הייתה מנצחת בשבוע שעבר את מכבי אחי נצרת, ועד הדקה ה-88 היה נראה ששלושת הנקודות אצלה ביחד אבל משום מה החבורה של גיא לוזון קיבלה פיק ברכיים ותוך 3-4 דקות בסיום המשחק, השחקנים איבדו יתרון של שני שערים וחזרו הביתה סופר מאוכזבים. מחר לכתומים יש הזדמנות לתקן על הטעות ביום שבת שעברה אבל אם אתם חובבי סטטיסטיקה, אל תבנו על כך. בני יהודה הספיקה לפגוש העונה כבר את "ארבע הגדולות" - מכבי חיפה, הפועל תל אביב, מכבי ת"א ובית"ר ירושלים - ומול כולם קיבלה פיק ברכיים. בסיבוב הראשון הכתומים סיימו בתיקו מאופס מול מכבי ת"א, לאחר מכן הפסידו 1:0 פעמיים לבית"ר ירושלים והפועל וגם למכבי חיפה היא הפסידה, אבל מעבר לכך היא הציגה יכולת חלשה שלא מזכירה אפילו במעט את בני יהודה של השנה. בנוסף, אין לה גם הרבה אופי, תקחו לדוגמא את שני תוצאות התיקו מול הפועל באר שבע ואחי נצרת, כאשר הקבוצה איבדה יתרון של שני שערים. יחד עם זאת, אל תתפלאו אם הקבוצה של גיא לוזון פתאום תפתיע ותנצח מחר כי לא סתם היא נמצאת במקום הרביעי ונחשבת לאחת הקבוצות היותר טובות ומלהיבות בליגת העל העונה.
    מבחינת ההרכב, גיא לזוון ייאלץ להסתדר ללא שני שחקנים שחשובים מאוד עבור בני יהודה - השוער דלה איינוגבה שנמצא באליפות אפריקה וללא איבן גארידו, שאותם יחליפו רן קדוש וניצן אהרונביץ בהתאמה. כמו כן, איציק עזוז יחליף את עוז ראלי בעמדת המגן. גם עומרי אפק צפוי לפתוח בהרכב, אבל בעקבות התקרית שלו עם דין מורי, בכלל לא בטוח שזה מה שיקרה.

http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/1/008/116.Xxx
    רן קדוש. הרבה מוטל עליו.

מכבי ת"א תפגוש מחר את בני יהודה במטרה לרשום ניצחון שני ברציפות ולהתרחק ממנה עד כשש נקודות על מנת לשמור על המקום השלישי לאורך זמן. עד כה נראה שמכבי ת"א תסיים באחד המקומות מתוך השישה המובילים בסיום הסיבוב השני לפלייאוף העליון, כך שכעת המטרה היא לסיים במקום כמה שיותר גבוה. סביר להניח שמכבי חיפה והפועל תל אביב יסיימו בשניים מהמקומות הראשונים כך שמקום השלישי די מתאים למכבי. כאמור מכבי מגיעה למשחק אחרי שניצחה ביום שבת האחרון0:1 את הפועל פתח תקווה משער עצמי. למרות זאת, השחקנים של אבי נמני היו הרבה יותר טובים, החמיצו 2-3 מצבים של שערים בטוחים מול שער ריק, אבל בסופו של דבר הכי חשוב ששלושת הנקודות נשארו בקריית שלום. עם זאת, ביום רביעי האחרון מכבי הפסידה לבית"ר ירושלים בחצי גמר גביע הטוטו והיא כבר לא מחזיקת הגביע. זה ברור שהליגה יותר חשובה למכבי מאשר גביע הטוטו, כך שאם אתם תשאלו אנשים מהמועדון מה הם מעדיפים, הפסד בחצי גמר גביע הטוטו או ניצחון על בני יהודה בליגה במשחק חשוב מאוד, התשובה די ברורה. ניצחון מחר יכול לתת דחיפה גדולה לבחורים בצהוב-כחול.
    אבי נמני ייערוך מספר שינויים באחד עשר שפתחו בניצחון על הפועל פתח תקווה בשבוע שעבר - ניסו קפילוטו החלים מהפציעה ויחזור להרכב במקומו של ליאור ז'אן. אילייה יבוריאן ואנדריי קומאץ, שדי הרשימו במשחק אמצע השבוע נגד בית"ר בגביע הטוטו, ייקבלו קרדיט גם בליגה ויפתחו במקומם של יובל אבידור וגי'זרמו ישראלביץ. גם דור מלול יחליף בעמדת המגן הימני את יובל שפונגין.

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/5/138715.Xxx
    איליה יבוריאן. נמני נותן לו קרדיט.

הרכבים משוערים:
    בני יהודה: רן קדוש, איציק עזוז, ניצן אהרונוביץ', דין מורי, כפיר אדרי, עומרי אפק , מהראן ראדי, סיניסיה ליניץ', אסי בלדוט, פדרו גלבאן, אלירן עטר.
    מכבי ת"א: לירן שטראובר, דור מלול, ניסו קפילוטו, רונאלד ראלדס, רוני גפני, אנדריי קומאץ', שרן ייני, יוסי שבחון, תמיר כחלון, אילייב, איליה יבוריאן.

נערך לאחרונה ב: ‏16/1/10
  2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת לירן שבהתחלה הייתי מאוד פסימי. אבל עכשיו כשמליקסון בסוף כניראה כן ישחק, וכשכנראה גם דנדי אוקוגו וגם קידר יפתחו בהרכב המצב נראה הרבה יותר טוב.
    בלי גולרסה באגף, בלי אחד הליצנים שן/גולרסה שכניראה ירדו לספסל בגלל החתימה של הזר החדש, הדברים נראים טוב יותר.
    הסיכוי שנפסיד ואפילו גרוע מכך קיימים, אבל גם קיימת תקווה קטנה שנפתיע.

3. Don Joan Roman Member

הסיכוי של ב"ש לנצח בבלומפילד קלוש אבל הפועל בשלושה שבועות האחרונים מתעקשת לא להרשים ולא לשחק את הכדורגל שאפיין אותה עד תחילת השנה החדשה כך שעם ב"ש תעז היא תיתן פייט שבסיטואציה מסויימת יכול להיות מתורגם לניצחון.
    בנמוגע למשחק של מכבי חיפה: אם הפועל רמת גן תבוא לשחק כדורגל אני מאמין שהיא תוכל להקשות על מכבי חיפה שבסוף תנצח את המשחק כי יש לה פשוט את השחקנים הנכונים לעשות זאת, במיוחד כשדבאלשווילי בכושר טוב.

4. Raulito Madridista

אני בטוח כי אלישע לון רק ירוויח מההדחה של שחקניו מגביע הטוטו. חיפה תיקח ברצינות את המשחק הקרוב מול הפועל רמת-גן ותביס אותה בלי בעיות. הפועל רמת-גן נראית אחת הקבוצות החלשות ביותר העונה. אין לה שום דבר בחלק ההתקפי, ולמרות חלק הגנתי לא רע בכלל, בהנהגתו של אסי דומב - היא תספוג בסוף את השערים, כי המשחק מתנהל כמעט בתוך הרחבה שלה. רפאלוב ראוי להמשיך בהרכב הפותח ולטעמי גם גאדיר. במקרה הזה, כאשר דבאלשווילי אף הוא בכושר טוב, ארבייטמן צריך לפתוח על הספסל. נראה מה יהיה. חיפה תנצח ותלחיץ את הפועל.

בית"ר מראה מגמת שיפור קלה בשבוע האחרון, עם שני נצחונות מזעריים, בהם הקבוצה הראתה גם יציבות הגנתית - סוף-סוף. אבל היום צפוי לה משחק שונה. מכבי פ"ת תעלה במטרה להתבנקר ולשרוף זמן, ויש לה כלים טובים יותר לעשות זאת מאשר לסכנין. נגד הפועל, הקבוצה של פרדי דוד שיחקה עם חמישה שחקני הגנה + שלושה קשרים אחוריים. כמובן שההמלצה עבור בית"ר זה לתת גול מהיר ואז להירגע, אבל אם לא - לשחק בסבלנות, ואני בספק אם בית"ר, קבוצה שבנויה על מצבי-רוח - יודעת לעשות זאת. ברוכיאן חייב לקחת יותר על עצמו. אצל פ"ת, טוב לראות את טל בן-חיים בהרכב ולא את בוסיץ שהוא פשוט לא קשור לענף. כמובן שצריך לעקוב אחרי הרכש החדש של הקבוצה, סבסטיאן סנוסי, שעורך הופעת בכורה.

המשחק המרתק ביותר, ביחס למשחקי יום שבת, ייערך בבלומפילד, שם תפגוש בני-יהודה את מכבי ת"א. אני חושב שמכבי פייבוריטית לקראת המשחק, משום שהיא טובה יותר מהזהובים, שגם נמצאים בכושר מאוד לא מרשים. ההגנה עושה שטויות ומחלקת מתנות, וזה קורה עם דין מורי(יחזור להרכב) וגם בלעדיו. במקום שהמעבר לשני חלוצים ישדרג את ההתקפה של הקבוצה, זה לא רק ומנגד הקישור האחורי הסתבך, ולכן לוזון חוזר להרכב המקורי. עבור עומרי אפק מדובר בסוג מסויים של דרבי ואני מחכה להתעוררות שלו. ניצחון של מכבי יעלה אותה לשש נקודות הפרש מבני-יהודה וזה מתחיל להיות משמעותי. נמני צריך לפתוח עם ישראלביץ מתחת לחלוץ, שם הוא יוכל להראות מה הוא יודע. הוא מתזבז בקישור האחורי.

* לנתניה צפוי משחק הרבה יותר קשה מול רעננה שאפתנית ובטוחה בעצמה, בהשוואה למה שתיארו בקבוצה לפני המשחק בגביע הטוטו.
    * הפועל חיפה חייבת לגבור על אחי-נצרת במשחק בית. הקבוצה מתקרבת לפלייאוף התחתית. אוהד כהן עדיין לא יערוך הופעת בכורה.
    * משחק חוץ מול עכו, ואשדוד בתקופה טובה? - נראה לי מתכון בטוח לפישול גדול של השחקנים של יוסי מזרחי. לא בטוח שיפסידו, אבל אני מהמר על תיקו.

5. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

מליקסון לא התאמן מאז המשחק נגד ר"ג, היום זה בדיוק שבוע.

גם אם הוא יספיק להתאמן באימונים הספורים שיש עד למשחק (אם אני לא טועה אחד במוצ"ש ושניים מחר) אני לא מאמין שייתנו לו לשחק, אלא אם כן הוא יגביר משמעותית את קצב האימונים ואז אולי הוא ייכנס מחליף.

חבל שמכת הפציעות הזאת מרתחשת דווקא לפני המשחקים הגורליים ואנחנו צריכים לראות אילתורים של אוקנגו כבלם, קידר כמגן ימני וקשר אחורי חדש (שדרך אגב לא יבוא על חשבון שן שימשיך לקבל קרדיט אלוהים יודע למה) בהרכב בפעם הראשונה בבלומפילד.

אולי זה יעבוד, אולי זה לא, על הנייר נראה לא משהו.

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

על המשחק של מכבי נתניה אדבר מאוחר יותר.

הפועל רמת גן היא אולי יריב שמסוגל להקשות, אבל מכבי חיפה לדעתי תנצח גם את המשחק הזה. ולדימיר דבלשווילי מתחיל להיכנס לעניינים ושלומי ארבייטמן תמיד ירצה להבקיע עוד. הפועל רמת גן נראית כבויה לגמרי וקשה לי להאמין שמשהו ישתנה אצלה דווקא במשחק הזה.

יש לי תחושה גדולה שמכבי פתח תקווה לא מפסידה לביתר ירושלים ואולי אפילו מנצחת. ביתר ירושלים כבר כמה חודשים נראית פשוט רע ורק כשרון גדול בחלק הקדמי ושוער צעיר ומוכשר שנותן עד כה עונה טובה ברמה האישית מונעים ממנה להאבק על מקומות נמוכים יותר בטבלה. הקבוצה של פרדי דוד מרגישה טוב בזמן האחרון והשינויים הקיצוניים שהמועדון עבר זה כל מה שקבוצה בכדורגל החולה שלנו צריכה כדי לצאת לדרך חדשה. לא יפתיע אותי אם מכבי פתח תקווה תצא עם מלוא הנקודות מטדי.

הפועל חיפה חייבת לנצח את מכבי אחי נצרת, אחרת הפלייאוף העליון יתרחק מאוד. זה לא רק עניין הנקודות, אלא העובדה שמלא קבוצות נאבקות כדי להגיע לשם, מה שמקשה מאוד על הכל. בינתיים ג'ון גרוגרי מביא לקבוצה אופי גדול והקבוצה לא מתפרקת מול יריבות שנחשבות לגדולות, גם אם היא נקלעת לפיגור של 2 שערים. מעניין יהיה לראות איך ג'וסלן מאייבי ישתלב בקבוצה שבעצם הורידה אותו ליגה בעונה האחרונה.

הפועל עכו אמנם עד כה נראית טוב הגנתית ולא נכנעת לקבוצות גדולות ממנה, אבל משום מה יש לי תחושה שדווקא זה מה שיוריד אותה ליגה. ראיתי את המשחק שלה מול מכבי נתניה ובאמת היא מסוגלת לצופף בצורה שכמעט ולא משאירה סיכוי להתקיף, אבל זה לא יעזור מול קבוצות התחתית שמולן היא תצטרך ליזום כדי לקחת 3 נקודות במקום נקודה בודדת מול קבוצה מתוקשרת. ולמרות זאת, מועדון ספורט אשדוד לא נראית מי יודע מה יציבה גם השנה, למרות שחל שיפור מהשנים האחרונות ואני לגמרי לא פוסל את המקומיים, אם כי חושב שהאורחים הם המועמדים לנצחון.

מכבי תל אביב ובני יהודה די שוות, אבל אם בכל זאת הייתי צריך לבחור אחת מהן, אז מכבי תל אביב. בני יהודה בינתיים לא הראתה כלום מול יריבות שהיא מתיימרת לסיים מעליהן ואפילו מולנו, במשחק ביתי שלהם ועם הרכב חסר מאוד שלנו, הם היו צריכים להפסיד לפי איך שהם שיחקו. נראה כאילו משהו נכבה שם אחרי אותו הפסד למכבי חיפה בקרית אליעזר. מכבי תל אביב דווקא נראית די בסדר בשבועות האחרונים ומנסה להרים את רמת המשחק שלה.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה שנראה שמדובר במשחק די קל, בטח אחרי שהפועל רעננה שיחקה באמצע השבוע ואף ניצחה את מכבי חיפה, מה שיוסיף לעייפות ולתחושת השאננות, אני מפחד מאוד מהחיסורים הרבים שלנו. דניאל ליפשיץ דווקא מתחיל להיכנס לעניינים. עדיין יש לו שטות אחת למשחק, שבגללה החלוצים היריבים נשארים לבד מול השער הריק שלנו, אבל לפחות בכל מה שקשור לכדורי גובה ותגובות מהירות, הוא מראה ניצוצות.
    אלמוג כהן יחסר מאוד ובוואן פרנסמן בקישור האחורי נראה כמו הפתרון הטוב ביותר כרגע. רביד גזל הוא לא בדיוק הקשר האחורי הקלאסי, אלא יותר המשלים ולתת לגיא אבנד או ריף מסיקה את המפתחות בהרכב כל כך חסר זה הימור קטלני מדי.

חשוב מאוד לנסות ולהבקיע שער כמה שיותר מהר, כדי להוריד לחץ ולגרום להפועל רעננה לנסות ולתקוף. הבעיה היא שעד כה רק 7 שחקנים הבקיעו לזכותה של מכבי נתניה: אחמד סבע, חן עזרא, שלו מנשה, אוקוצ'ה, אלמוג כהן, רביד גזל ושניר גואטה. מתוך 7 השחקנים האלה, 3 לא ישחקו: חן עזרא המושבת, אוקוצ'ה המשוחרר ואחמד סבע הפצוע.

הלוואי ודיוויד גומז יזכה להבקיע שער בכורה, אם כי התחושה אומרת שזה מסוג המשחקים שבהם שלו מנשה מבקיע עבורינו. רק שמישהו יבקיע.

אם רק תאמינו! http://www.la-familia.co.il/forum/style_emoticons/default/78716463hv5.Xxx

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

דקה 10' מכבי חיפה כבר 2-0 על רמת גן...רפאלוב ודבאלישווילי עם השערים.

9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועל ר"ג האלו פשוט סמרטוטים חבורה של סחבות, דקה עשירית וכבר 0-2 למכבי חיפה אחרי שערים של רפאלוב ודבאלשווילי וזה נראה שמכבי חיפה היא זאת שתבחר את התוצאה בסיום ואחרי המירורים שר"ג האכילה את חיפה במכתש בשנים האחרונות אני צופה נקמה ותבוסה לר"ג.

10. Igi Member

מה עבר בראש של מאיר לוי? הבהמה שקוראת לעצמי סרג' איילי בהחלט הייתה צריכה לראות את האדום, אבל על מה הורחק משומר?! בגלל שהוא היה מעורב? איזה קיפוח.

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מובן למה משומר הורחק הוא רק נדחף וזהו, איילי היה צריך לקבל כרטיס שחור, הוא דחף ניסה לתת אגרוף וגם רדף אחרי קינן, איזה פחד!
    משומר לא ישחק במשחק העונה ועותמן יחליף אותו ככל הנראה, לדעתי זאת הרחקה שפעלה לטובת מכבי חיפה.

12. alexshw Member

יותר מדי שופטים באים עם פנקס למשחק.

אבל בקטנה. הכל תלוי במכבי חיפה

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאיר לוי כבר איבד שליטה כשאולי נתן הנחה לאסי דומב על תיקול פרוע ומסוכן. שחקני מכבי חיפה היו צריכים לדעת יותר טוב ולא להגרר סתם לכסאח המכוון של הפועל רמת גן. משומר שילם את המחיר על חוסר האונים של מאיר לוי, אבל חבל לי ששחקני הקבוצה שלי לא הבינו להשחקנים באדום לא באו לשחק כדורגל. בסה"כ בדרבי ראינו את אותו סיפור, אבל אז יפת היה סלחני. היום מאיר לוי לא.

בנתיים כבר 3-0...
    דבאלישווילי.

14. alexshw Member

להוציא את קטן המוצהב.
    ובכלל אפשר לשרוק כבר לסיום כי חיפה כבשה את השלישי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/1/10
  15. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

מחצית שהתחילה טוב, נמשכה אגרסיבית יתר על המידה והסתיימה בסדר, אני מצפה מהבחורים שלא יסיטו את הרגל מהדוושה, הגיע הזמן שנבקיע יותר משלושה שערים.
    לגבי רמת גן, מה נגיד ומה נאמר, עצוב ומביש, קבוצה עם פוטנציאל לא ממומש שכנראה חשבה שהיא מתחרה בבושידו, זה לא כדורגל.
    בל נשכח את ההרחקה הלא מוצדקת של משומר, נדע רק בסיום המשחק מול הפועל ת"א אם ההרחקה פעלה לטובתנו, עושה רושם שכן אך אני לא ממהר להסיק מסקנות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/1/10