מחזור 19 בלאומית: 1-1 בין באר שבע להפועל חיפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏6/2/09.

1. Hapoel B"s Member

יש הבדל בין שליטה במשחק לבין שליטה אופטית.היום הפועל חיפה שלטה שליטה אופטית,זאת אומרת שהם רק הניעו כדור בלי להגיע למצבים ממשים.כמו כל הקבוצות שאנחנו משחקות נגדם,כי זו צורת המשחק של גיא לוי.

בלי שום קשר לזה להפועל חיפה לא הגיע היום להפסיד,ואני חושב שתוצאת תיקו שיקפה יפה מאוד את המשחק.

ד"א ערן לוי חייב לשבור רגל או לפרוש בשיא.למרות שהוא שחקן עם הרבה כישרון הוא ערס מגעיל שיודע רק איך לעשות פרובקציות ולהליט את הקהל המקומי.בלי קשר לזה שהוא שחקן טוב הוא עושה הרבה טעויות.לא ברור לי איך הישאם כיוואן אני חושב נשאר על הספסל,שחקן מאוד מוכשר!

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

גם אם אני או אתה היינו מקבלים קללות כל המשחק תאמין לי שהיינו רצים ככה לאותו קהל אחרי שהיינו מבקיעים. אני יודע שלפחות אני הייתי עושה כך, לגטימי.
    ערן לוי לא שחקן כזה גדול, כאילו הוא בסדר גמור לליגה הלאומית ושחקן טוב מאוד לרמה הזו, אבל לא כל כך הרבה מעבר, הוא נמצא במקום שתואם ליכולות שלו.

הפועל חיפה החזיקה יותר בכדור, לא הרבה מעבר, בטח שלא סיכנה יותר מבאר שבע ובטח לא בצורה כזאת שאפשר להגיד "בלי ספק שלחיפה הגיע לנצח", זה היה משחק שתיקו שיקף.

ובלי קשר, באר שבע היא ללא ספק קבוצה פחות טובה מחיפה ודי בהרבה, יש ניצוצות של שליטה במשחק אבל מעט מדי ובטח לא מספיק.
    מבחינתי שתיגמר כבר הליגה, נסיים מקום 4 ונגיד תודה רבה.. העיקר לעלות ליגה.

3. Hapoel B"s Member

אני מאמין ששנה הבאה ב"ש יצליחו הרבה יותר מהפועל חיפה בליגת העל.הסגל שלנו הוא מאוד צעיר בסה"כ,והזרים שלנו חוץ מסמיוני לא באו לתת את הטון העונה הזאת.אני מאמין שגם זולו וגם קוסטרוב אם ישארו עונה הבאה יהיו מעולים.

4. קטלוני Member

מה אני אגיד לך כאילו שלנו יש סגל מבוגר.חוץ מטרטצקי וכיאל שעברו את ה30 כל הסגל לא עבר את ה26.

ולירן,מה תגיד למלעיזים שיגידו שעליתם תודות ללוזון ותוכנית שלו כאשר אתה תעלה ממקום רביעי?
    חברי המכביסטים שבוא נאמר שאלוהים לא נתן להם הרבה שכל,כבר אמרו שעלינו בזכות הטובות של לוזון (ממקום ראשון).

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. בסיום המשחק ניגש הקוון איציק כהן לאנשי באר שבע והסביר כי הזמזם בדגל שלו פשוט לא פעל בהתקפה שקדמה לגול.
    בושה, ביזיון, פחדנות, הכל נכון.
    מעניין אותי מה היה קורה אם המשחק היה בבלומפילד או טדי. הקוון היה משאיר את הדגל למעלה עד שהוא כבר לא יכל היה להרים את היד יותר.

2. אני דווקא בעד האנטי של הקהל נגד ערן לוי.
    מדובר בשחקן דוחה ופרובקטור שבסיבוב הראשון קילל בצורה גזענית את כבדה וירק עליו.
    כישרון ענק? אוהדי חיפה והשחקנים לא סובלים אותו. אגואיסט ברמות אדירות. הפועל חיפה משחקת הרבה יותר טוב בלעדיו. היום לפני הגול הוא בעט 6 פעמים ממרחקים גדולים במקום למסור לחברים.
    שחקן עם משקל עודף, כבד מאוד, למעט הבעיטות שלו אין לו יותר מידי מה להציע. אם היה מוסר יותר אולי היה רלוונטי יותר.

3. לא מסכים שערן לוי כבש בגלל הפרובוקציה. תיתן לבן אדם 8 בעיטות לבד מחוץ לרחבה, לא יצליח לפגוע לפחות פעם אחת במסגרת? עוד לפני ההתלהטות נגדו הוא שיחרר בומבה מדהימה ששרקה ליד העמוד והייתה אמורה להיכנס.

4.. אופיר חיים הוא נכס בגלל האינטליגנציה שלו. להשוות בין אופיר לפדידה שצעיר ממנו ולהבין עד כמה אופיר עדיף למרות שפדידה צעיר ומהיר ממנו. לאופיר יש מה שלפדידה לצערנו לעולם לא יהיה, חוכמת משחק. פדידה טוב במהלך הראשון, כשלא צריכים לחשוב יותר מידי. אחר כך, כשצריכים לחשוב, הוא תמיד עושה הכול הפוך. אופיר לעומת זאת, תענוג צרוף. אופיר חיים שנכנס לעניינים יכול להיות שווה עליית ליגה.

5. אמרתי את זה היום ואני חוזר ואומר, הגיע להפועל חיפה להוציא נקודה. הפועל חיפה שכבה עלינו, ואנחנו לא הגבנו, לא בהנעת כדור, לא במשחק התקפי או שוטף, ולא במשחק חכם. למעט מספר מתפרצות לא עשינו יותר מידי, וזה במשחק בית כשהאוהדים מרעידים עולמות.
    לצערי, וכבר אמרתי את זה, יש לנו בסגל שחקנים שנותנים עונה טובה (מליקסון, כבדה, אוקנגו, אביתר, פדלון) לצד שחקנים שנותנים עונה קטסטרופלית (קידר, אלול, אסי, זולו, קדוסי), חוסר האיזון הזה מתבטא בכל משחק במהלכים נהדרים מצד אחד, וטעויות טיפשיות מצד שני.

6. משחק מחריד של בונפלד ועדיין 3 כדורים לגול הוא נתן היום (לצערנו רק אחד מהם הסתיים ברשת).
    כמו שכבר אמרתי בעבר, היתרון באלעד כשגם שהוא ביכולת חלשה הוא עדיין מסוגל לתת כדורים לגול. היום ביכולת חלשה הוא נתן 3 כדורים נפלאים לגול, מישהו מכיר שחקן אחר שלנו שיכול לעשות את זה במשחק מחריד?

7. חודש קריטי עבורנו, אני מקווה שהשחקנים יתעוררו לפני שיהיה מאוחר מידי. בכל מקרה בקיץ אנחנו נצטרך לעשות שינוים אדירים בסגל הקבוצה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/2/09
  6. Ringo Member

ידידי, תעזוב את קהל האוהדים של הפועל חיפה. זה יהיה יותר טוב לשני הצדדים.
    תתעסק ותתקן את המעוות אצלכם ואחרי שתסיים תתיחס\תבקר אותנו.

ומצטער, אם אוהד ב"ש בא ומתחיל להגיד לי קופחנו, הגול היה בנבדל, שופט ביזיון וכו אני אהיה חייב להשיב לו שכנראה יש לו זיכרון קצר וביזיון היה גם בקרית אליעזר בסיבוב הקודם. וואחד ביזיון.

בקשר למשחק- סיכנו את השער, הגענו למצבים שלא נוצלו עד הגול. מהגול כבר היינו חייבים להמר על התקפה וכידוע אי אפשר לעשות זאת מבלי להפקיר את ההגנה. אז נכון, הגעתם למצבים וגם מליקסון יכול היה לגמור את המשחק, אבל תמיד תזכור שלמטבע שני צדדים.

ושאלה לאוהדי ב"ש בקשר לגיא לוי:
    הוא לא בדיחה לדעתכם?
    אני מתבייש לראות את הראיונות שלו בתור אוהד הפועל חיפה ואני מעוניין לדעת מה דעתכם בתור אוהדים שהוא המאמן של קבוצתם.

גם לגיא לוי זיכרון סלקטיבי כמדומני. סיבוב קודם: "אינני מתעסק בהחלטות של השופטים ואני מכבד אותן".
    היום: "השופט טעה, היה גול לא חוקי ובטח השופטים יתאמו גירסאות". נו באמת.

7. קטלוני Member

הוא היה המאמן של הקבוצה שלך כשעוד היינו בליגת העל,אתה אמור להכיר את ההתנהגות שלו.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שמע, באמת שלא יפריע לי שום דבר, אחרי כל כך הרבה שנים כואבות בליגה הזאת לא יהיה אכפת לי משום דבר, רק לעלות ליגה. מה גם שכל המדינה (רוב מוחלט) מבין את העובדה שהפועל באר שבע היא קבוצה הכרחית לליגת העל, קבוצה שתוסיף לליגה הזאת כל כך הרבה שאי אפשר לתאר במילים, אני חושב שבעיני רבים, גם אלה שלא אוהדים את הקבוצה, מבחינתם אולי הצד הטוב היחיד בשינוי מבנה הליגות יהיה העובדה שבאר שבע חוזרת לליגת העל.

Ringo

אני לא מאמן, אני אוהד, לכן מותר לי לבקר את מי שאני רוצה גם אם הקבוצה שלי נראית זוועה... זה לא סותר שום דבר, במיוחד אחרי שרשמתי והדגשתי שאנחנו נראים רע ועל זה אין ויכול. הקהל של הפועל חיפה הוא קהל נחמד, לא יותר, וזה בכלל לא קשור לעובדה שהפועל חיפה קבוצה הרבה יותר טובה מבאר שבע ואמרתי זאת לא פעם.

בקשר ל"קיפוח", אני לא הכנסתי את המילה קיפוח, קודם כל תלמד הבנת הנקרא אחר כך יהיה יותר פשוט להגיב לך, ציינתי שהגול לא היה חוקי, זה הכל. בהמשך רשמתי שלא הגיע לנו לנצח ושהתיקו משקף- שום מילה על קיפוח. אז לא לקפוץ ולעוות מסרים.

בין האוהדים לבין גיא לוי אין שום חיבור בזכות האפטיות שלו, באר שבע זה מקום חם ואמוציונלי וגיא לוי הוא בדיוק ההיפך, חלה ירידה בנושא הקללות לעברו רק בשביל אלונה ברקת אני מניח. אין לנו שום יחסי גומלין עם המאמן הזה.

9. Ringo Member

כנראה הובנתי לא נכון.
    התכוונתי שתתקן\ו את המעוות אצלכם בקהל ואז תתחילו לבקר את קהל האוהדים של הפועל חיפה. ואגב, אני לא מדבר רק על הצד שלכם אלא גם על הצד שלנו. אני בטוח שיהיה הרבה יותר כיף ונעים כשכל אחד יתעסק בקהל של קבוצתו.
    התכוונתי אך ורק לתיקון הדברים שיש בקהל ללא שום קשר לקבוצה. על קבוצה זה לגיטימי שיהיו ביקורות (משני הצדדים).

אני לא טענתי שאתה אמרת קיפוח אלא בכלליות על אוהד ב"ש שבא ואומר לי : "שמע, לירן ליאני זבל, לא פסל לכם את הגול וגנב מאיתנו 3 נקודות. קיפח אותנו".

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מבחינה שיפוטית יש עובדות.. והשופט באמת לקח 3 נקודות. אין פה שום סתירה למציאות.
    אין מה להכניס מה שקרה לפני חודשיים בקריה, את המשחק הזה סיכמנו, אמרנו מה שצריך, נגמר, אף אחד לא מבצע חישובים של אם קיפחו אותי שם אז עכשיו חייבים לי, זה לא עובד ככה, אלו תשובות שמתאימות לויכוחים בכיתה ח' ולא לפה.
    אף אחד לא תקף את הפועל חיפה על גניבה או דברים בסגנון, כולה הועלתה העובדה שהשופט לקח לבאר שבע 3 נקודות, כן מגיע לא מגיע זה פחות משנה, אבל אלו העובדות.
    לא צריך ישר להתגונן ולזרוק דברים מהארכיון.

11. Ringo Member

אין לי מה להיכנס לויכוח אין-סופי.
    בכל מקרה, בהצלחה לכם. אתם רואיים להיות בליגת העל לאחר שנות סבל בלאומית.

נקווה להתראות שנה הבאה במשחקים טובים ללא ביזיונות והמשך מוצלח לשתי הקבוצות.
    ובקשה מכם, תזהרו לא להתדרדר למאבק על המקום ה-6.

12. הפועל_23 Member

זה היה המשחק הכי חד צדדי שראיתי העונה (יותר חד צדדי מהמשחקים של ברצלונה בקאמפ נואו).
    רפי כהן לא נגע בכדור כל המשחק. נצרת עשו התקפה אחת בכל המשחק.

ר"ג במשחק מעולה, מחמיצה התקפה אחרי התקפה, קורות, הצלות מהקו, אלמדון, 0-0.

חייב לציין- משחק אדיר של וויליאם סוארז שבעצם שיתק כמעט לבדו את אחי נצרת.

הרכב:
    רפי כהן, קובי מוסא, אסי דומב, אבי סופר, תמיר בן עמי, וויליאם סוארז, קובי חסן (משה אבוטבול), שי חדד (רוני אוחנה), קרלוס צ'קאנה (שי רביבו), מור גולן, ג'ורג' דאטורו

נערך לאחרונה ב: ‏7/2/09
  13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

ה]וןעל רמת גן מאבדת גובה...בקצב הזה אחי נצרת למרות הבונקר היום עוד תעקוף אותה.

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כניראה יש משהו באוהדי הפועל חיפה שקשה לי להסביר. כל אוהד שדיברתי איתו על הנושא דיבר על הקיפוח שהיה בקריית אליעזר. כניראה שהזיכרון שלכם מאוד קצר כי אחרי אותו פנדל שלא היה על מליקסון בקריית אליעזר, במצב 1-0 לבאר שבע, בוצעה עבירה ברורה ברחבה על מליקסון, רק שהפעם השופט לא שרק. אתם רוצים לדבר מה היה קורה אם באמת היינו מקבלים את הפנדל שהגיע לנו באותו משחק ביתרון 1-0?
    אני ולירן הצגנו כאן נקודה גדולה הרבה יותר מטעות שיפוט כזאת או אחרת. לשופט מותר לטעות, זה מרגיז, זה מתסכל, לדעתי גם יש שופטים שעושים את זה בתדירות שאסור להם לשפוט כדורגל (מנשה משיח), אבל זה קורה.
    הבעיה שלנו הייתה שהקוון לא טעה בניתוח האירוע שקדם לגול במשחק האחרון. הוא לא פיספס את האופסייד הברור של ערן לוי, הוא לא ראה והחליט להשאיר את הדגל למטה, אלא הוא פשוט החליט כשהזמזם שלו לא עבד, להוריד את הדגל, ולהמשיך את המשחק כרגיל.
    לא הייתה כאן טעות שיפוט אלא אופי פחדני ומכעיס של הקוון. קשה לי לסלוח לקוון שראה משהו במגרש, ובגלל שאמצעי אלקטרוני מסוים לא עבד הוא פשוט ויתר. כאן הכעס שלי.

בקשר להתעסקות בנוגע לקהל של הפועל חיפה. קבוצה במקום הראשון, משחקת כדורגל בכלל לא רע, בדרך לעלות ליגה, יוצאת למשחק חוץ מול קבוצת צמרת עם קהל גדול משלה, לא היה מקום להביא לפחות 1000 איש?
    באמת שאני לא מדבר כדי לפגוע, אלא סתם התאכזבתי פעם נוספת מהכדורגל הישראלי אחרי שראיתי את עשרות האוהדים הבודדים שחיפה הביאה לוסרמיל.

15. קטלוני Member

מה שוב הדיון הזה?כי מה שעיצבן אותי זה הצביעות.גיא לוי אמר שבקיריה שטעות שופט זה חלק מהמשחק וזה לגיטימי אבל כשזה קורה נגדו הוא יוצא נגד השופט והקוון שהם פעלו נגדו.
    לדעתי זה אדם שלא מגיע לו להיות במועדון גדול כמו באר שבע.
    אם אני אקח את עצמי כדוגמה,במשחק נגדכם כבר שכחתי בסיום שהיה פנדל לא מוצדק ושמחתי שלא הפסדנו.

בנוגע לקהל:זה סיפור עצוב.מועדון הכדורגל הפועל חיפה היא סיפור טרגי.
    זכינו באליפות,אבל אז הכל הדרדר.חובות,התאבדות של רובי שפירא ז"ל והמועדון היה על סף התפרקות אבל אז הגיע מושיע על חמור לבן(יש היגידו שהוא החמור הלבן)והציל את הפועל.
    אבל מה?ההתנהלות שלו היא שכונה.שער 5 פנה כנגדו.אוהדים רבים התאכזבו ופנו ליריבה העירונית.
    אלה שנשארו חיו בצל.השנה חלה התעוררות קלה כשאנחנו ממלאים את יציעים 2,3,4 וחלק מ5(בוא אני נמצא)שאחראי על העידוד.
    והסעות למשחק חוץ?בואו נגיד תודה שאנחנו לא משלמים כסף להסעות גם לשחקנים כי כץ לא משקיע גרוש באוהדים.