מחזור 19 בליגת העל: בית?ר גוברת על הפועל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏17/1/13.

1. Raulito Madridista

כשמדברים פה על איכות הליגה והכדורגל בארץ כשהפועל לקחה את הדאבל - שכחתם שני דברים:

* הפועל לא רק זכתה בדאבל אלא גם עשתה עונה אירופית יוצאת מן-הכלל כשסיימנו במקום הראשון בשלב הבתים יחד עם סלטיק, ראפיד-וינה(5:1 ו-3:0) והמבורג.
    * נניח והליגה הייתה בינונית(ואני לא מתייחס לקבוצות שעלו כתוצאה מהגדלת הליגה אלא בעיקר לכל מיני אחי-נצרת וכאלה) - אז מה נגיד על הדאבל של בית"ר בעונת 2007/08? הפועל ומכבי כמעט ירדו ליגה, חיפה הכי קרוב שהייתה לאיזור הוא פיגור 8 נק' מבית"ר וסכנין של בוזגלו נחשבה ללהיט של הליגה.

חיפה של אלישע ידעה תמיד לקחת את הנקודות אבל הכדורגל היה רחוק מלהיות טוב, בכל שלב בעידן שלו.

לגבי הפועל-בית"ר:: אני אגיב גם בהמשך עם קצת דברים מקצועעים, אבל זה מסוג המשחקים שאי-אפשר לחכות שיתחילו, חושב עליו הרבה זמן לפני. בית"ר דווקא מסתדרת עם הפועל מעולה מאז אותה התגלות אלוהית בגול של ערן זהבי בדקה האחרונה בטדי והדאבל על הפרצוף של בית"ר, למרות שבית"ר קבוצה פחות טובה בעונות האלה(העונה היא משחקת נהדר). הסיבות לכך? בית"ר יותר שונאת את הפועל מאשר הפוך(אולי כי ברוב העונות האחרונות היא אנדרדוג), היא תמיד מגיעה יותר מחוייבת ונלחמת מהפועל. צפוי משחק סופר-קשה ביום שני.
    בערוץ 5+ גולד התחילו להקרין בלופים כמה מפגשי עבר ודווקא רק כאלה שבית"ר ניצחה בהם, בעיקר המשחק הראשון של גרשון נגד הפועל במסגרת הליגה עם הגול של יוליץ, מיליון החמצות של הפועל, אדום לבואטנג ובן-שושן שהכריע את המשחק הדרמטי. אם כבר מדברים - חבל שגרשון עזב את הענף, יש לו מה לתרום אבל אנשים שאני מדבר איתם על זה אומרים שזה לא מפתיע. אף-אחד לא עשה לו ראיון פרישה וכבר לא שואלים אותו על המעבר הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏19/1/13
  2. alexshw Member

הפועל לקחה דאבל תודות ללוזון. נקודה. לא קשור לאיכות הליגה.

3. Raulito Madridista

טוב, פעם אחרונה באמת שאני נגרר לדיון הזה. נעזוב לרגע בצד שהפער המפלצתי שפתחתם בצמרת ממש לא שיקף - רק בשליפה אני זוכר 2:2 מול אשדוד בבלומפילד במשחק עם מיליון מצבים בזמן ש-12:2 לנו היה הרבה יותר משקף - הפועל לקחה את הדאבל כי היא שיחקה עם ביצים במשחק העונה ולא הלכה על התיקו. הפועל לקחה דאבל כי היא הייתה הקבוצה הכי טובה בארץ וידעה להתגבר על חיסרון של חלוץ נוסף והמכירה של נאתכו. הפועל לקחה את הדאבל כי...מכבי חיפה ה'ווינרית' לא הצליחה לנצח את בני-יהודה במשחק בית(דגש על המילה בית) עם 13,000 אוהדים ירוקים. העובדה שבמחזור האחרון חיפה הייתה תלויה בעצמה לחלוטין הייתה סוג של צדק מסוים. איך דקל קינן אמר? "אם נאבד את האליפות עכשיו אנחנו הכי לוזרים שיש". אמר וצדק. עד שהוא יחתום במכבי והאמת שאולי גם אחר-כך - הזיכרון מערן זהבי כל-כך מתוק. טוב שכנעת אותי, אני הולך לראות את הקליפ עוד פעם.

4. אלי מתחן Member

הקבוצה שהשיגה פחות נקודות לא יכולה להגיד שהאליפות הגיעה לה.

5. alexshw Member

מה אכפת לי מה קינן אמר. מכבי חיפה לקחה 3 נקודות יותר. ללא הקיזוז זה היה נגמר עוד באפריל בכלל.
    בכל אופן אין שמח ממני לראות מה קרה לכל כוכבי הקיזוז מאז.

רק ידין פורח http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

6. Raulito Madridista

אני מבין שביבראס נאתכו הוא עציץ בשבילך? מה עם קצת כבוד לליגיונר הכי מצליח שלנו?

השחקן שגדלתי עליו והכי אהבתי הוא שמעון גרשון, עד שעזב לבית"ר בשביל הכסף. שכטר השחקן שהכי אהבתי אחריו מהקבוצה של השנים האחרונות. אבל עם כל הכבוד לאהבה לשחקנים ולרגעים הנוסטלגיים מפעם - מה אכפת לי שהוא לא מצליח בפריימרליג? הוא מעניין אותנו הרבה פחות. דה-סילבה נפל בגדול והוא בניגוד לשאר עזב לקבוצה הכי פח ויצא מאוד לא חכם.

אם כבר הבעייה היא שורמוט נראה כמו הצל של עצמו גם בגלל הפציעות.

הניסיון שלך לגמד את קבוצת הדאבל לפי הכישלון של השחקנים מעבר לים הוא מצוץ מהאצבע. אותם שחקנים נתנו הצגות גם באירופה.

וכמובן שנוח לך להתעלם מהעובדה שחיפה פישלה במאני-טיים בענק, פעמיים למעשה.

7. alexshw Member

מכבי חיפה השיגה דבר חסר תקדים בליגה כשניצחה 28 משחקים מ - 35 ובכל ליגה ספורטיבית זה מספיק לאליפות.
    נאתכו לא שותף לפשע, הוא עזב לפני הקיזוז. :aaa021:

8. Gaudi Member

מכבי חיפה לקחה אליפות ב-2009 תודות ללוזון. נקודה. למה היו שני משחקים בק"א ואחד בבלומפילד?

9. alexshw Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

10. Gaudi Member

אני מתעקש.

11. Love Is Red Member

הליגה הזאת לא צפויה בעליל, באר שבע מנצחת את קריית שמונה, מכבי תל אביב כרגע בדרך להפסד, הפועל חיפה מנצחת 3-0 את רמת השרון שעשתה קולות של פלייאוף עליון, מישהו עוד מופתע מהתוצאות בליגה הזאת?

12. alexshw Member

למישהו בגוש דן רועדות הביצים ושומעים את זה בכל רחבי הארץ.

13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

נכון שהשופט טעה פעמיים אבל מעבר לזה מכבי לא הייתה היום במשחק.
    במחצית הראשונה זה עוד היה בסדר, בעיקר בפתיחה, אבל במחצית השנייה אשדוד החמיצו 3 פעמים מול ברק לוי במצבים של אחד על אחד. ניצחון מפתיע מאוד של אשדוד.

יש לנו סוף סוף הזדמנות אמיתית לחזור למאבק, אבל איכשהו יש לי התחושה שמחר נבעט בדלי ונסיים בתיקו מול רמת גן.

14. Raulito Madridista

שבת טירוף מה שנקרא, גם ברצלונה וגם מכבי מפסידות, צריך לצבוט אותי כדי שאחשוב שזה לא חלום.

מכבי עם הפסד חמישי העונה ב-19 משחקים וברור שקיימת שם אכזבה הרי הם רצו להגדיל את הפער מהפועל ופגשו קבוצה במשבר - אבל אין סיבה להיכנס למרה שחורה. עדיין לא ניצחנו את בית"ר וזה יהיה קשה מאוד, שבוע אחר-כך אנחנו יוצאים לחיפה שזה ממש לא פיקניק. מכבי משחקת טוב בזמן האחרון וטבעי שבמשחקי החוץ זה ייראה פחות נוצץ והיו לה את המצבים היום כדי לאזן את התוצאה. מכבי פייבוריטית לזכייה באליפות אבל זו תהיה אליפות קשה עם הרבה דפיקות לב של המועדון והאוהדים באמצע, אליפות צמודה מאוד שתוכרע ממש לקראת הסוף. ככה זה אחרי עשור נטול מאבקים ובליגה בינונית שכזו.

פטי לא רק הציג משחק גדול לפי מה שאמרו אלא גם כבש שער. תמיד אמרתי שאני רוצה אותו בהפועל כי מדובר באחד הבלמים הטובים ביותר בארץ. אשדוד? היא תפסיד במחזור הבא, מה זה משנה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx רק מקווה בשביל יוסי מזרחי שרביבו יישאר, לדעתי אין לה את הלוקסוס לוותר עליו.

עד עכשיו המחזור הזה פשוט הזוי. הפועל חיפה מנצחת 3:0 חלק את רמת השרון, 4:4 מטורף בין נתניה ועכו וגם באר-שבע שכחה מהחמישייה וניצחה את ק"ש שטובה ממנה בכל עמדה על המגרש. מחר חיפה צפויה לשים סוף להפתעות והיא יכולה להיצמד מאוד-מאוד למקום הראשון! הפועל רמת-גן במגמת שיפור אבל מעבר למשחק התקפי יפה חסר לה את הרוע ואת היכולת לקחת יותר נקודות. ומשהו אחרון בינתיים: בני-יהודה עם עונה סתמית מאוד.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מאז הניצחון השני של בנאדו היה ברור שמכבי חיפה חזק בתמונה. כי מכבי ת"א ללא עמוד שדרה והפועל ת"א חלשה. חיפה צריכה להמשיך בריצה ולקחת אליפות, המועמדת מספר אחת. אוי ואבוי אם לא תנצל את ההפסד הזה של מכבי.

מבחינתנו, משחק חלש מקצועית, אבל הלחימה... הלחימה בלטה בכל רגע, שחקנים שרפו את הדשא, גליצ'ים, באמת רצו, רואים שיש לנו קבוצה מוגבלת, אבל לחימה מביאה נקודות. עם הפנים לשבוע הפועל חיפה.