מחזור 19 בליגת העל: בית"ר מוחצת את חיפה 3-0

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י David De Gea, ‏2/2/07.

1. אלי מתחן Member

אף אחד לא מזלזל או חושב שאתה סתם כותב, רק איך אפשר לקבוע ששחקן מצויין מבלי שהוא שיחק משחק אחד?

2. Patrick Vieira Member

פינטו, תופתע, הוא שחקן מעולה.
    בליגה של פורטוגל הוא היה אחלה, אבל בליגה שלנו מאיזשהי סיבה הוא לא השתלב טוב.
    טוטו הבקיע רביעייה באימון בית"ר, אבל הוא הפחות מוכר מבין השלושה.
    ראיתי מספר משחקים של רמאליו, תופתע.
    את שוונק לא יצא לי לראות, אבל אני מניח שיוסי מזרחי לא היה מביא אותו סתם.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

יפה מאוד. ענית לעצמך.

לא אמרתי שפינטו לא שחקן טוב אבל מה השורה התחתונה? נכשל כאן בענק.

רמאליו, שוונק וטוטו יכולים להיות טובים עד מחר ולהבקיע רביעיות באנגליה מצדי... כאן זה לא קובע כאן יותר מדי. אתה לא יכול לקבוע מי יצליח פה או מי רכש טוב עד שתראה אותו משחק כאן בליגה שלנו.

4. הרצליה Member

בית"ר גם הייתה טובה מדי לפני שבועיים בהרצליה.

5. ManUtd Fan Member

באמת שציפיות לגבי המשחק הזה אין לי, כי איך שחיפה נראית, אני לא אתפלא אם גם במשחק הזה אנחנו ננחול תבוסה, אבל לפחות שהשחקנים יראו שאכפת להם מהקבוצה, ויתנו מעצמם את הכל. אם הם יתנו מעצמם את הכל, לא כמו במשחקים האחרונים, אפילו אם נפסיד, אני אהיה דיי מרוצה, כי זה למעשה מה שאכפת לי יותר, שיראו שאכפת להם. אליפות כבר לא ניקח, ולפי איך שזה נראה, גם אירופה מאוד רחוקה.
    נקווה לטוב.

נערך לאחרונה ב: ‏3/2/07
  6. Raulito Madridista

הפועל ת"א חייבת לנצח בבית את הפועל כפר סבא, זה משחק של שתי התקפות מעולות, עם הגנות זוועה. בהפועל, שלוקחים כל שחקן הגנה לחוד, יוצאת הגנה סבירה, אם כי לא מספקת בשביל לקחת אליפות, אבל נראה שמשהו לוקה בחסר בשמירה במצבים נייחים, בגיבוש, ההגנה היא לא בלוק וגוש, אלא ארבעה שחקנים שכל אחד לבד הוא שחקן טוב, אבל בייחד, זה חדיר ולא טוב, והגנה שערורייתית(הכח שלא הבקיעב תקופה אחת 7 משחקים כבשה לאלימלך שליישיה[דוגמא לא טובה בעצם, יום חלש של שביט]), מונעת מאיתנו הרבה מאוד נקודות, אבל גם להתקפה לא חסר. הפועל חייבת לנצח ולהלחיץ את בית"ר יש לי תחושה שחיפה הולכת לנצח(ארחיב על המשחק ההוא בהמשך!), והגיע הזמן שננצח קבוצה טובה וכישרונית שהיא לא קבוצת תחתית. מפריע לי בהרכב, ששום לא מעלה את דה ברונו, הוא הרבה יותר יצירתי מדגו, שנלחם והכל, אבל מעט את המשחק, דה ברונו בספרינט לא משיג המון שחקנים בליגה, אבל הוא זריז ומשנה כיוון מהר, הוא יודע לתת כדור חכם וזה דבר שהיה חסר מאוד להפועל! . התמיכה של המגנים בהתקפה בדרבי הייתה חלשה מאוד וחייבים להתקיף בכל הכוח, אני רוצה מהפועל משחק התקפי טוב נגד קבוצה טובה! אין לי בעייה שנספוג וננצח גם 4-3, שיהיה כדורגל מהנה! אלירן דנין מגן מעולה והוא יעשה לוורמוט האדיש, חיים קשים, כך שצריך לקוות שגילי ייתעלה על עצמו או שננצח מהרמה של טועמה, לכפר סבא הגנה חלשה מאוד וצריך לנצל את זה, אוגבונה שחקן מאוד מהיר והוא משחק נגד הגנה איטית. אני מקווה שהקשר הברזילאי האחור ירשים וננצח. בונדר, שלא יעלה להתקפה, הוא עושה חור ולא תורם, יכולת התקפית, אין לו.
    אני מאוד חושש מהחלק ההתקפי של כפר סבא, לוז יתעורר מהשינה שלו, יש לו הרבה כדורגל וראיית משחק, ישראלביץ גם שחקן טוב מאוד, שאני מקווה שלא יעמוד מול אנטבי שייתקשה מאוד מולו, אבובאקרי יודע להניע כדור וכפר סבא תבוא במוטיבציה לתת לאוחנה מתנה, הפועל תצטרך להשיב בהתאם. ברדה ייחסר בהתקפה והוא הכוח שלנו, חייבים להסתדר בלעדיו.

מכבי חייבת לנצח את הכוח, שגם חייבת נקודות, 20 משחקים ללא הפסד לא יביאו כלום למכבי שצריכה לאגור נקודות ולהיכנס לצמרת. היא ניצלה יום חלש מאוד התקפית של הפועל והשיגה נקודה. עמידר נחותה ממנה, אבל הכוח הוכיחה שהיא יכולה להפתיע, ובאותה מידה יכול להיות שמחר היא תספוג גול מוקדם והמשחק יהיה של מכבי. מי שפתח את הדרבי טוב במכבי היה רוסו, הוא לא צריך לשחק בקישור האחורי, מכבי יכולה לעלות עם קשר אחורי אחד, רוסו צריך לשחק באגף. אלי כהן צריך להפיק יותר בהתקפה עם הסגל שיש לו, יעזור מאוד למכבי אם שפונגין ושטרית יישחקו רוב הזמן בהתקפה. מכבי חייבת להיזהר מתיקווה, בעיקר הוא.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מנתניה יש לי מחר הכי הרבה ציפיות, משב רוח חדש ומרענן הגיע לעיר היהלומים את זה כולם רואים, נתניה יוצאת לבלומפילד לשחק מול בני יהודה, קבוצה שהיא חייבת לנצח. אני מצפה מנתניה להמשיך את התקופה הטובה, להראות עליונות מול קבוצה נחותה ממנה ולהמשיך להתקדם קדימה במעלה הטבלה, נתניה יכולה לעשות עוד דברים יפים בליגה, עטר הגיע ואיתו השינוי אבל חובת ההוכחה היא שבת אחרי שבת עליו ועל הקבוצה שלו. בני יהודה באה אחרי ניצחון חשוב ביותר בכפר סבא אבל עדיין אפשר לראות מוגבלות מסויימת בקבוצה, הכל הולך קשה ואין הרבה רגעי כדורגל יפה. אסולין לא ישחק ונגד ההגנה המצויינת של נתניה קשה לי לראות את בני יהודה מבקיעה, זה משחק שנתניה חייבת להביא את שלושת הנקודות הביתה.

מכבי פ"ת בנפילה דראסטית, כל שנה זה קורה וכל שנה לוזון לא מצליח למנוע את הנפילה. אבל כמו כל שנה גם זה יעבור ומכבי פ"ת תיצא לדרך חדשה ותצליח לסיים במקום מכובד בטבלה, נגד אשדוד זה אחלה זמן להתחיל בדרך חדשה. המומנטום הגדול של אשדוד נעצר וצבירת נקודות עכשיו קשה הרבה יותר לחניכים של חזן. משחק קשה להימור, אני איכשהו הולך על הלוזונים במקרה שתהיה הכרעה, בגדול זה תיקו חזק.

אם הפועל פ"ת חושבת על קאמבק גדול... המשחק מחר בא לה טוב. אין כמו לנצח בהרצליה כדי לסמן רשמית וחגיגית את תחילת העונה של לחמן. אבל בהרצליה זה לא יהיה פשוט בכלל, הרצליה בתקופה פנטסטית ולפחות על פי הנייר (שלא אומר הרבה..) הם צריכים לאכול את פ"ת. תהיה מלחמה בהרצליה, מלחמה הגדולה. ההרגשה שלי.. אומרת שהלוחמים של לחמן יחייכו בסוף המשחק.

8. מכבי או מוות!!! Member

הפסד של רמת גן במשחק של מכבי רמת גן יוביל לפיטורו של אורי מלמיליאן כך אמר בהנהלה,מצד אחד במכבי יש את איליץ' הרכש הסרבי הטרי אבל ברמת גן יש את קימוטו שנתן כמה תצוגות מדהימות עם הרצליה מול בית"ר,מכבי תל אביב{בגביע הטוטו} וגם באימונים הרשים אחרי שאיכזב כימעט כל העונה.
    אני מאמין שמכבי רוצה עדיין אליפות והיא רחוקה מזה 6 נקודות בעוד שבית"ר ירושלים יוצאת למשחק חוץ קשה בחיפה,לכן מכבי יוציאו ניצחון גם עם הוא מזערי.

9. הרצליה Member

פייבורטים, נו בליגה הזאת הכל הפוך.
    במשך כל 18 המחזורים שעברו הגענו פייבורטים למשחק אחד, והפסדנו אותו בדקה 96.
    לא צריך להסביר לאף אחד את חשיבות המשחק הזה,בטח לא לפרדי דוד ובטח לא לשחקנים.

השבועיים האחרונים הם פשוט דבר שאתה לא רוצה שייגמר לעולם לנצח את בית"ר ולפרק את מכבי חיפה בקריית אליעזר, איפה נשמע דבר כזה???
    בד"כ יש לי הרגשות לפני משחקים אבל הפעם אין לי הרגשה שכזו אין לי מושג מה יהיה מחר.

פ"ת יגיעו בלחץ הרבה יותר גדול מהרצליה שקצת נרגעה בעקבות השבועיים האחרונים, אצל פרדי דוד אין דבר כזה שהשחקנים לא יגיעו מוכנים למשחק, שסוף סוף יש סגל רחב שחקן יודע שהוא יכול לאבד את המקום בהרכב בשנייה.
    שינוי כפוי אחד בהרכב טרטצקי ייעדר בגלל צהובים ועזריה יפתח אחרי חודש שלא שיחק.

הספסל שלנו כולל את יוסי שקל,חיים מלכה,גיא שמיר,חי בן לולו,עדן בן בסט ואיגור מוסטרליץ´, ולחשוב שרק לפני שלושה שבועות היה לנו ספסל ששחקני המפתח בו הם יוחאי אהרוני ועוז אחדות.
    שלומי טולדו פותח בעקבות היכולת הטובה נגד חיפה והפעם אין לי טענות, לא יהיה טוב? ייצא במחצית.

ניצחון כאן בתוספת הפסד של הכח בבלומפילד ואפילו אני מתחיל להריח כאן עוד עונה.

10. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.liga.co.il/leaguespic/1042573750bnei.Xxx בני יהודה - מכבי נתניה http://www.liga.co.il/leaguespic/1042575383netanya.Xxx

יום ותאריך: שבת, ה-03/02/07.
    שעה: 15:00 בצהריים.
    שופט: לירן וקסברגר.
    אצטדיון: בלומפילד.

משחק מסקרן מאוד צפוי לנו כאן. שתי הקבוצות נמצאות בתקופות טובות, אחת מהן אפילו בתקופה מצויינת ואף אחת מן הקבוצות לא תרצה לצאת מנוצחת ולקטוע לעצמה את הרצף.
    על פניו, נראה שלמרות שבני יהודה נמצאת במגמת שיפור, אין לה את הכלים לעצור את הדהירה של מכבי נתניה, אבל בכדורגל כמו בכדורגל, הכל יכול לקרות. גם ניצן מכיר בעליונות של מכבי נתניה ולא התבייש להצהיר "נתניה ובית"ר ירושלים הן לטעמי הקבוצות הטובות ביותר בליגה כיום, אבל זה לא אומר שאנחנו מתכוונים להרים ידיים", ניצן שירזי גם התמקד ביתרון המשמעותי שיש למכבי נתניה במשחק הזה בפרט וכל המשחקים בכלל, "מכבי נתניה נהנת מעולמות של שני המאמנים", ובתרגום חופשי: מההגנה החזקה מאוד שאלי גוטמן השאיר בלכתו ומההתקפה השוטפת שראובן עטר בונה בקבוצה.
    בסיבוב הקודם, כאשר נפגשו שתי הקבוצות, הסתיים המשחק ב-0:0, שהיה בשליטה מוחלטת של מכבי נתניה.

http://img70.imageshack.us/img70/535/ssf7iq.Xxx
    מחלק המון מחמאות למכבי נתניה. ניצן שירזי.

בני יהודה - מכת היעדרויות בקבוצה של ניצן שירזי.
    בני יהודה מגיעה למשחק הזה כאשר היא ממוקמת במקם ה-9 ובמאזנה 19 נקודות ליגה. במחזור הקודם ניצחה בני יהודה 2:1 ב'לויטה' את קבוצת הפועל כפר סבא של אלי אוחנה. הזהובים שחורים רוצים מאוד לנצח את המשחק הזה ולהמשיך ברצף התוצאות הטובות שהשיגו לאחרונה וגם על מנת לטפס בטבלה ולחזור למקום הטבעי שלהם, אליו שאפו וכיונו בתחילת העונה.
    מספר לא קטן של שינויים יערכו בהרכבה של בני יהודה וזה לא יהיה אותו הרכב שניצח את הפועל כפר סבא: ניצן שירזי יחסר במשחק את שלושת המגינים שלו - סאלם אבו סיאם, איציק עזוז ואלי אברבאנל. הראשון יעדר עקב צבירת כרטיסים צהובים, האחרים יעדרו בגלל פציעות. את מקומם צפויים לתפוס יאיר אזולאי ואסי בלדוט, אך עוד לא ברור מי יחליף את מי. ליאור אסולין, שקיבל כרטיס אדום והורחק במשחק הקודם של בני יהודה עקב התחצפות לשופט, ירצה עונש הרחקה במשחק הזה ולא יטול בו חלק. את מקומו בהרכב יתפוס, ככל הנראה, ברק בדש.

הרכב משוער: וינסנט אניימה; יאיר אזולאי, ישה ורדאן, אסי דומב, אסי בלדוט; אימורו לוקמן, קובי דג'אני, ראובן עובד, מטה בטורינה, אלי ביטון; ברק בדש.

http://www.nrg.co.il/images/archive/408x322/564/404.Xxx
    ההתקפה של בני יהודה תצליח להסתדר בלעדיו? ליאור אסולין.

מכבי נתניה - כאב ראש חיובי לראובן עטר.
    מכבי נתניה מגיעה למשחק הזה כאשר היא ממוקמת במקום ה-5 ובמאזנה יש 28 נקודות ליגה. במחזור הקודם ניצחה מכבי נתניה ב'הקופסא' 2:0 את מכבי פתח תקווה של גיא לוזון. היהלומים יעשו הכל על מנת לנצח את המשחק הזה ולהוכיח שהם קבוצה עם אופי שמסוגלת להאבק בצמרת הגבוהה.
    במכבי נתניה יערכו מספר קטן של שינויים וזה לא יהיה אותו הרכב שניצח במחזור הקודם את מכבי פתח תקווה: איתי שכטר חוזר לאחר שריצה עונש הרחקה עקב צבירת 5 כרטיסים צהובים, אופיר חיים חוזר לאחר פציעה, אך ראובן עטר לא ממש יודע היכן לשלב אותם, כיוון שהוא לא רוצה לשנות יותר מדי את ההרכב שניצח לו את המשחק בשבוע שעבר. ה'צרה' ממשיכה בכך שהוחתם חלוץ חדש, מוסא סאנוגו וישנו עוד שחקן התקפה שראובן עטר צריך לקחת בחשבון. למרות רצונו של ראובן עטר לשלב גם את אופיר חיים ואם את איתי שכטר, הוא כנראה יעדיף להחזיר להרכב רק את איתי שכטר וזאת על מנת שאופיר חיים לא יתפוס את מקומו של דלה ימפולסקי, שנתן משחק בכורה מצוין במחזור שעבר. איתי שכטר צפוי לחזור על חשבון מקומו של תמיר כהן, שירד לספסל. מוסא סאנוגו צפוי לעלות מהספסל.

הרכב משוער: לירן שטראובר; אורי אוזן, אבי סטרול, לואיס מארין, דדי בן דיין; מזואה אנסומבו, אמיר טגה, מריוס בונדאה; דלה ימפולסקי, איתי שכטר, אוקוצ'ה.

http://mad.walla.co.il/archive/208409-5.Xxx
    יש לו תחרות בריאה בין החלוצים. ראובן עטר.

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.liga.co.il/leaguespic/1042900495herz.Xxx מכבי הרצליה - הפועל פתח תקווה http://www.liga.co.il/leaguespic/1042574317hpt.Xxx

יום ותאריך: שבת, ה-03/02/07.
    שעה: 18:30 בערב.
    שופט: חיים יעקב.
    אצטדיון: הרצליה.

קרב תחתית אמיתי מחכה לנו במשחק הזה, כאשר שתיים משלושת הקבוצות שסומנו כבר בתחילת העונה כקבוצות שילחמו עד הרגע האחרון על חייהן, נפגשות למשחק ראש בראש. האחת תרצה להיחלץ מהתחתית לתקופה מסויימת ולהטביע את הקבוצה השנייה עמוק, השנייה תנסה לעלות למעלה, תוך כדי שהיא אוחזת בידה של הקבוצה הראשונה ולא מאפשרת לה לעלות.
    במכבי הרצליה יודעים טוב מאוד שאם מפסידים את המשחק הזה, אז כל ההישגים המצויינים שהשיגו בשבועיים האחרונים, ירדו לטמיון. כל זה, מאחר ואם לקחת 6 נקודות והפסדת 3 נקודות, עדיף שתפסיד אותן לקבוצות שלא נאבקות איתך בתחתית. במכבי הרצליה יודעים את זה ולכן ינסו לבוא כמה שיותר דרוכים. כפי שזה נראה על פני השטח, מכבי הרצליה נראית כמועמדת הבטוחה לנצחון, על אחת כמה וכמה כאשר המשחק מתארח בביתה, איך אין לדעת מה אייל לחמן וחניכיו העיקשים זוממים לעשות לקבוצה שנמצאת במגמת עלייה. גם אריאל שיימן, מנהלה של מכבי הרצליה, חושש מן המשחק הזה ובאסיפת השחקנים האחרונה שהייתה לקבוצה לפני המשחק הוא אמר לשחקניו: "פתח-תקוה תנסה לגרור אתכם למשחק פיזי, אבל אל תיגררו לזה ותשחקו את המשחק הרגיל שלכם. תנו לשופט לעשות את העבודה שלו ואנחנו נתרכז בשלנו".
    בהפועל פתח תקווה יודעים טוב מאוד שאם הם רוצים להמשיך להאבק על מקום בליגת העל, זהו משחק המפתח עבורם. הפסד שלהם + נצחון של הכח עמידר רמת, והם עמוק בתחתית ליגת העל.
    בסיבוב הקודם נפרדו שתי הקבוצות הללו ב-1:1.

http://images.one.co.il/images/d/gg86756.Xxx
    מזהיר את שחקניו מתכניותיו של אייל לחמן. אריאל שיימן.

מכבי הרצליה - מנסים להגביר כמה שיותר את הדריכות.
    מכבי הרצליה מגיעה למשחק הזה כאשר היא ממוקמת במקום ה-10 ובמאזנה ישנן 17 נקודות ליגה. במחזור הקודם פירקה מכבי הרצליה 4:0 ב'קריית אליעזר' את קבוצת מכבי חיפה של רוני לוי. בקבוצה נזהרים מאוד מכניסה לאופוריה עקב הנצחונות בשני המחזורים האחרונים על שתי הטוענות לכתר, האלופה והמובילה ורוצים לנצח את המשחק הזה בשקט וביעילות ובכך לנער מעליהם את מאבקי התחתית לתקופה של לפחות שבוע שבועיים.
    שינוי אחד בלבד יעשה בהרכבה של מכבי הרצליה וזה לא יהיה אותו הרכב שרמס את מכבי חיפה: אייל טרטצקי, קפטן הקבוצה, יעדר עקב צבירת כרטיסים צהובים. את מקומו בהרכב צפוי לתפוס איתן עזריה.

הרכב משוער: סקוט היגיניס; ארז אליאב, שי מימון, פטי יאיה, איתן עזריה; דייהו דייויס, מהארן ראדי, עומר בוקסנבוים, כפיר אדרי; יאניק קאמאנן, שלומי טולדו.

http://www.nrg.co.il/images/archive/408x322/504/780.Xxx
    משתדל שלא להחליף את ההרכב המנצח שלו. פרדי דוד.

הפועל פתח תקווה - שחקני הרכש החדשים יפתחו בהרכב.
    הפועל פתח תקווה מגיעה למשחק הזה כאשר היא ממוקמת אחרונה (12) ובמאזנה ישנן 11 נקודות ליגה. במחזור הקודם ניצחה הפועל פתח תקווה 2:1 ב'האורווה' את הכח עמידר רמת גן של אורי מלמיליאן. הקבוצה נואשת לנצחון ורוצה להוכיח שהיא מסוגלת לנצח קבוצות אחרות, גם אם שמם לו עונה לשם הכח עמידר רמת גן, אך לא רק מהסיבה הזאת, אלא מכיוון שהפסד יכול לקרב אותם בצורה משמעותית לליגה הלאומית.
    מספר שינויים יערכו בהרכבה של הפועל פתח תקווה וזה לא יהיה אותו הרכב שניצח בשבוע שעבר את הכח עמידר רמת גן: שני שחקני הרכש החדשים, אברימה סילה הגמבייני וקונסטנט קיפר החוף השנהבי, צפויים לעלות בהרכב כבר במשחק הקרוב. רמי עמאר, שהצטיין במחזור הקודם בנצחון הקבוצה, צפוי להמשיך לקבל קרדיט ולפתוח בהרכב. ככל הנראה, גם עידן סרור, שבישל את שער הנצחון במחזור הקודם, ישוב להרכב הקבוצה.

הרכב משוער: רפי כהן; עמרי קנדה, זאביק חיימוביץ', מעוז סמיה, רמי עמאר; צ'ק גדיאגה, יניב לוזון, עידן סרור, אברימה סילה; סעיד מקאסי, קונסטנט קיפר.

http://www.nrg.co.il/images/archive/408x153/623/837.Xxx
    לא כל יום הכח עמידר רמת גן, גם הוא יודע את זה. אייל לחמן.

12. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

http://www.liga.co.il/leaguespic/1042574471mpt.Xxx מכבי פ"ת - מ.ס. אשדוד http://www.liga.co.il/leaguespic/1151084516msas.Xxx

שבת, 18:30, פ"ת.
    שופט: מאיר לוי.

מבט חטוף על הסטטיסטיקה בין שתי הקבוצות מצביע על יתרון בולט למכבי פתח-תקוה שב-29 מפגשים (בכל המסגרות) ניצחה 14 משחקים, פי 2 מהמשחקים אותם ניצחה אשדוד. יתר המשחקים הסתיימו בתוצאת תיקו, כשהתוצאה הבולטת יותר היא 2:2.

גיא לוזון ושחקניו מגיעים לעימות מול מ.ס אשדוד לאחר 3 הפסדי ליגה רצופים, דבר שלא כ"כ אופייני לקבוצה. אחרי סיבוב ראשון טוב הגיע המשבר ובפ"ת מקווים שבעקבות הרכש החדש, קשר חוף השנהב מוחמד דיאלו, לירן כהן וסבסטיאן רוזנטל, אפשר יהיה לצאת לדרך חדשה ולהצטרף לצמרת.

נראה שלפחות דיאלו נמצא בתוכניות של המאמן לוזון, אבל לרוזנטל ובמיוחד ללירן כהן יקח עוד מעט זמן על מנת לחזור לכושר משחק ולהכנס לרוטציה. גם שלושת המורחקים מהשבוע שעבר: קובי גנון, עיסמאיל עמאר ובלסינג קאקו יחזרו להרכב הראשון.

חוג האוהדים של מכבי פ"ת מגבש מחאה נגד קהל האוהדים של הקבוצה שלו. המחאה, שעליה החליטו שני יושבי יושבי הראש, שגיא משה ורון יעקובי, נובעת משני שיקולים עיקריים, הראשון - הדרת רגלי הקהל מהמגרשים, השני - מחאה כנגד האוהדים האדישים. יושבי הראש מסבירים כי לא מגיעים מספיק אוהדים לעודד את הקבוצה, וזאת למרות שיתוף הפעולה מצד ההנהלה, שמחלקת הזמנות בשכונות העיר. כזכור, הלוזונים חילקו כרטיסים בחינם במקומות כמו "אם המושבות", על מנת לבנות קהל עתידי למועדון.

http://images.one.co.il/images/d/gg118149.Xxx
    מישהו יודע מה זה שלושה הפסדים רצופים?

הרכב משוער: אוהד כהן, עיסמאיל עאמר, מורד מגמאדוב, מאוריסיו ג'ובאניני (ניצן דמארי), קובי גנון, אנדרי קאלדיירה, אורי לוזון (סולי צמח), בלסינג קאקו, מוחמד דיאלו, פטריק סופו (רוביל סרסור) ועומר גולן.

מאז ניצחון החוץ על הפועל פתח-תקוה 2:3, לא הצליחה קבוצתו של אלון חזן לסיים משחק כשידה על העליונה. אשדוד רשמה ארבעה משחקים ברציפות ללא ניצחון, לאחר שתי תוצאות תיקו מול מכבי תל-אביב והפועל כפר-סבא, ושני הפסדים למכבי נתניה ובית"ר ירושלים.

עם זאת, הקבוצה מעיר הנמל, מגיעה כשהיא עם מצב רוח מרומם במיוחד. המאמן אלון חזן חוזר מעונש הרחקה, ולמרות הכושר הלא טוב, הקבוצה עדיין שלישית, במרחק מינימלי של 5 נק' מהפיסגה. אגב, במפגש האחרון, הפסידה אשדוד למלאבסים 2:1, בביתה, במשחק שכלל שני מורחקים של המארחת. כעת רוצים השחקנים הצהובים-אדומים 'להחזיר' ללוזונים על ההפסד המרגיז בסיבוב הקודם.

בהרכבה של אשדוד יתבצעו מספר שינויים לעומת ההרכב שעלה לשחק בהפסד לבית"ר ירושלים. תומר חליבה, שחתם בקבוצה על סף תום מועד ההעברות, יעלה לשחק בעמדת המגן הימני במקומו של אמיר אלקריף. אושרי אלפסי, הפצוע ברגלו, גם כן לא יישחק. הבלם הסנגלי, גורה טל, ישוב למקומו הטבעי בעמדת הבלם, לצידו של כריסטיאן גונזאלס. ז'אן ז'אק גוסו ימשיך לקבל קרדיט בקישור, וסמי אג'יי ימשיך לפתוח בין הקורות.

http://images.one.co.il/images/d/gg121009.Xxx
    רוצים להחזיר ללוזונים, אשדוד באימון.

הרכב משוער: סמי אג'יי, תומר חליבה, גורה טל, כריסטיאן גונזאלס, אדיר טובול, יוסי אופיר, דוד רביבו, ז'אן ז'אק גוסו, יניב עזרן, עידן שריקי, שי הולצמן.

13. Dimitar Berbatov Member

בני יהודה - מכבי נתניה
    החבורה של עטר מגיעה למשחק אחרי שלושה נצחונות רצופים תוך כדי תצוגות כדורגל נפלאות, לטעמי נתניה משחקת את הכדורגל השני הכי יפה בארץ, שניה רק להרצליה (ואת זה אומר אוהד בית"ר).
    בני יהודה מגיעה גם היא בתקופה לא רעה, אבל עדיין לא מצליחה לברוח מהתחתית והיא עדיין מועמדת לירידה, אני בטוח ששירזי יהיה מרוצה מאוד מתיקו, אבל כמו שנתניה נראת רשה לעצור אותה.
    אני הולך עם נתניה.

הכח עמידר ר"ג - מכבי ת"א
    מכבי מגיעה למשחק אחרי השיעמומון בדרבי שהשלים 13 משחקים ללא הפסד. מכבי חייבת נצחון היום על הכח, קודם כל כדי לפצות את האוהדים על הדרבי וגם כדי להאבק על האליפות. יהיה מאוד מעניין לראות את הרכש החדש של אלי כהן והאם הוא באמת כל-כך טוב כמו שאומרים.
    מנגד הכח לא תעשה חיים קלים לאלי כהן וחניכיו, הכח מגיעה בתקופה גרועה אחרי הפסד להפועל פ"ת יריבתה בתחתית. באמצע השבוע היו שמועות שמלמיליאן יפוטר אם יפסיד למכבי, אז אני חושב שמלמליאן בכל מקרה לא יפוטר.
    אני הולך על הפתעה, הכח תנצח.

מכבי הרצליה - הפועל פ"ת
    מכבי הרצליה משחקת כרגע את הכדורגל הכי יפה בארץ, הרצליה מגיעה אחרי ה 4-0 המדהים על מכבי חיפה בקריית אליעזר. ביכולת הנוכחית להרצליה אין מה לחפש בתחתית. כאן מגיעה שאפו גדול לאריאל שיימן ופרדי דוד על ששדרגו את הרצליה בינואר והפכו אותה לקבוצת מרכז טבלה טיפוסית.
    הפועל פ"ת אחרי הנצחון הכל-כך חשוב על הכח שנתן לאוהדים קצת תקווה שאולי אפשר להשאר בליגה. כרגע הפועל פ"ת במקום האחרון ורחוקים מהרצליה 6 נקודות. שימו לב היום במשחק לעידן סרור שנתן משחק מצוין נגד הכח.
    אני הולך על הפתעה, תיקו.

מכבי פ"ת - מ.ס. אשדוד
    אשדוד מגיעה אחרי ההפסד בטדי שבו הציגו יכולת מבישה. למרות ההפסד ההוא בטדי, אשדוד עדיין חזק במאבק האליפות הרבה בזכות התיקו המאופס בדרבי שהשאיר אותה במקום ה-3. אני מסכים ב-100% עם חזן שאמר שהקבוצה שלו לא רצה לאליפות, לאשדוד אין את הכלים.
    מנגד מכבי פ"ת אחרי שפתחה את הליגה מצוין ואפילו היתה לא פעם המקום הראשון, מגיעה למשחק בתקופה גרועה, והיא כבר הדרדרה למקום ה-6 בטבלה וחייבת נצחון שיוציא אותה מהבוץ ויקרב אותה למאבק על כרטיס לגביע אופ"א.
    אני הולך עם אשדוד.

הפועל ת"א - הפועל כפ"ס
    לשתי הקבוצות יש התקפה מצוינת והגנה חלשה מאוד, מה שמבטיח לנו משחק עם הרבה שערים וכדרגול טוב.
    הפועל מגיעה אחרי הדרבי המאופס וחייבת נצחון כדי להשאר אחרי המחזור הזה עדיין קרובה לבית"ר. אבל זה לא יהיה קל, כמו שכבר אמרתי לכפ"ס יש חלק קדמי מצוין והיא לא תתקשה להבקיע נגד ההגנה החלשה של הפועל.
    הפועל צריכה מאוד להיזהר מהרביעיה הבאה של כפ"ס ישראלביץ', לוז, דוארטה וסמואל יבואה.
    כפ"ס חייבת לנצח את המשחק הזה אחרי שהתסבכה בתחתית אחרי ההפסד לבני יהודה .
    אני הולך עם הפועל

14. Raulito Madridista

חוץ מהמשחק הגדול של המחזור שעליו ארחיב בהמשך, המשחק שאותי הכי מעניין הוא בין מועדון ספורט אשדוד למכבי פ"ת, שתי קבוצות שנמצאות לאחרונה בכושר פחות טוב. אשדוד מפסידה משחקים מראש נגד הקבוצות הגדולות, פרט לניצחון על הפועל ת"א. היא פישלה נגד מכבי בתחילת העונה עוד בימי מזרחי, היא הפסידה את המשחק לבית"ר עוד לפני שעלתה עליו ונראתה נורא, היא הייתה זוועתית נגד בית"ר שבוע שעבר, נגד מכבי הוא הוליכה פעמיים ולא השכילה לנצח, לחיפה היא הפסידה משחק אחד ומשחק אחר לא ניצחה למרות שהייתה עדיפה. אשדוד לא קבוצה שתרוץ לאליפות, זה עניין מנטאלי, שקשור בהכל.
    מכבי פ"ת גם נופלת כל שנה ולא מצליחה לשמור על יציבות, אבל אני כן רואה את הבעייה בפ"ת, הבעייה היא במעבר מהגנה להתקפה, אני כל שבוע אומר את זה, הקבוצה הפעם התחזקה ומעניין לראות אם לוזון יישתמש בשחקני כנף. פ"ת כבר במקום השישי בירידה, והפסד שלה היום ירחיק אותה עוד יותר מגביע אופ"א. ההגנה של אשדוד בלי גורה טל היא על הפנים. אשדוד תוכל לחזור לעצמה ולהלחיץ את בית"ר ירושלים אם תנצח, אבל אני חושב שמכבי פ"ת מכינה לנו הפתעה קטנה והמשחק שלה. לוזון חייב לוותר על אחד משלושת שחקני ההתקפה הטובים שלו, לטעמי סרסור נופל מגולן וסופו. יהיה מעניין זה בטוח. ההרכב של אשדוד התקפי מדיי שכולם סומכים רק על גוסו בקישור ההגנתי. פ"ת אם תשחק בשכל תנצח את המשחק. בתנאי שדיאלו ירשים.

נתניה מגיעה במומנטום נהדר למשחק נגד בני יהודה, שהשכילה לנצח מוקש בדמות כפר סבא במחזור שעבר. יהיה משחק מאוד מעניין שיכול להתפתח לכל מקום. לבני יהודה יהיה קשה מאוד ללא אסולין, ויהיה לה קשה נגד החלק ההתקפי של נתניה שהתעוררה משינה עמוקה תחת גוטמן וקם לחיים חדשים. מה שיכול לכפר על חיסרונו של אסולין הוא משחק טוב של עובד. בני יהודה באה למשחק הזה יותר לחוצה כי היא עדיין מרחק של 4 נקודות בלבד מהקו האדום בזכות תקופות טובות של העולות החדשות. בני יהודה מפסידה שחקן אם שירזי פותח עם בלדוט באגף, ולא רציני לעלות עם חלוץ אחד. בני יהודה לא יודעת להגן אז שתתפרע בהתקפה. אלי ביטון חייב להוכיח את עצמו הוא מקבל צ'אנס אחרי הרבה זמן.
    אני יותר הולך בכיוון של נתניה, בגלל היתרון של החלק ההגנתי.

מכבי הרצליה ופ"ת זה משחק תחתית קלאסי, בקרב תחתית מה שחשוב זה המוטיבציה ואת זה יהיה לשתי הקבוצות. מבחינת כישרון, אני חושב שהרצליה יותר כשרונית, אבל, פרדי דוד חייב להשכיח את התצוגה נגד חיפה, שהשחקנים לא יעלו לרגע אחד בתחושה שהמשחק שלהם, כי אז הקבוצה של לחמן עלולה לעקוץ. הרצליה צריכה לעצור את עידן סרור ואז היא שיתקה חלק נרחב מהפועל פ"ת, שצריכה לזכור שלא כל יום משחקת נגד הכח עמידר רמת-גן. הקבוצה שלא תמשיך את הרצף לא עשתה כלום במחזור הקודם מבחינתה, אם כי המצב של הרצליה יותר טוב משל פ"ת שהליגה תברח לה אם לא תפעל מהר ותאגור נקודות בקצב יותר מהיר.

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי חיפה - בית"ר ירושלים
    אני לא יודע איך בית"ר ירושלים תגיע למשחק הזה, אבל כולם יודעים איך מכבי חיפה תגיע למשחק הזה, כשהיא יודעת שרק נצחון ישמור אותה בתמונת האליפות. אני חושב שלאור ההשפלה בשבוע שעבר לעיניי הקהל הבייתי, מכבי חיפה תתן מעצמה קודם כל בשביל האוהדים ורק אחרי זה בשביל עצמה. מבחינה מקצועית, בית"ר ירושלים טובה יותר, אבל המשחק הזה תלוי במכבי חיפה. בית"ר ירושלים, על אף משחקים גדולים שהיא נתנה, לא הגיעה העונה ברמת המשחק שלה לרמה שמכבי חיפה הציגה בגביע אופ"א ואני כמעט בטוח שאם מכבי חיפה תבוא למשחק הזה עם אותה המחוייבות, היא יכולה לנצח את בית"ר ירושלים. החסרון של דקל קינן הולך להיות המשמעותי ביותר, גם החסרון של ניר דוידוביץ' יהיה בעל משקל, אבל כל זה לא יעניין אף אחד בסיום העונה. אם מכבי חיפה רוצה להמשיך להאבק על האליפות, היא צריכה לסמן את המשחק הזה כמשחק הכי חשוב שלה העונה.

מכבי הרצליה - הפועל פתח תקווה
    מצד אחד, מכבי הרצליה משחקת כדורגל נפלא. מצד שני, הפועל פתח תקווה היא קבוצה שתמיד יכולה להיות מסוכנת, כיוון שיש לה שחקנים צעירים שרעבים מאוד להצליח. אני חושב שלמרות כל התקווה שהפועל פתח תקווה תולה במשחק הזה, אין לה ממש מה לעשות מול מכבי הרצליה, שמאז התחיל חלון ההעברות היא משחקת כמו קבוצה שרוצה להגיע לאירופה, הרבה יותר מאשר היא משחקת כמו קבוצה שרוצה להישאר בליגה.

הכח עמידר רמת גן - מכבי תל אביב
    אני לא יודע כמה משחקים מכבי תל אביב לא הפסידה, אני יכול לנחש שמדובר ב-13 משחקים, אבל לדעתי את המשחק הזה מכבי תל אביב הולכת להפסיד. הכח עמידר רמת גן איבדה במחזורים האחרונים נקודות יקרות מאוד שהיא הייתה חייבת לקחת ולקחה נקודות במקומות שבהם בתחילת העונה הם לא חשבו שהם יקחו. אני חושב שהיום זה יהיה אחד מאותם הימים שהכח עמידר רמת גן שוב מפתיעה קבוצה גדולה.

הפועל תל אביב - הפועל כפר סבא
    אני מצפה מהמשחק הזה להיות המשחק הכי פורה במחזור הזה. לשתי הקבוצות יש בעיות בהגנה ולשתי הקבוצות יש התקפה שרק צמאה לשערים. למרות הכל, אני חושב שהפועל כפר סבא נראית קצת יותר מאורגנת מהפועל תל אביב, שעוד די חבולה מהטורניר של רומן אברמוביץ', ולכן אני חושב שהקבוצה של אלי אוחנה היא זו שתנצח את המשחק הזה.

בני יהודה - מכבי נתניה
    בני יהודה אמנם נמצאת בתקופה טובה, אבל מכבי נתניה נמצאת בתקופה טובה יותר והנצחונות הן תוצר של כדורגל איכותי שהולך ומשתפר משבוע לשבוע. לבני יהודה יחסרו שחקנים נורא משמעותיים, שגם איתם המשחק הזה היה הולך להם קשה, לכן אני מהמר על נצחון של מכבי נתניה. הלוואי, בעזרת השם.

מכבי פתח תקווה - מועדון ספורט אשדוד
    לשתי הקבוצות הללו זה יהיה מבחן אופי אמיתי. הקבוצה שתנצח, תראה שהיא עדיין רוצה להאבק בצמרת ולהגיע הכי גבוה שרק אפשר. לדעתי, מועדון ספורט אשדוד הולכת לצאת מהמשבר על חשבונה של מכבי פתח תקווה, שכבר יותר מדי מחזורים לא מציגה את הכדורגל היפה שהציגה בתחילת העונה.