מחזור 19 בליגת העל: תיקו 0 בין מ.חיפה להפועל ת"א

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏22/1/10.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפילו לא מנסה לעשות שינוי השום כלום הזה, איך עידן ורד השחקן שהכי משקיע בסגל שוב לא פותח? עידן טל הנוראי פותח במקומו ולמרות הכושר הזוועתי שהוא נמצא בו הוא עדיין ממשיך לשחק, בושה וחרפה.
    ההתעללות של דמארי ובן-חיים בבנאדו בשבוע שעבר לא עשתה רושם על שום שימשיך לתת לשחקן הגמור הזה את המקום בהרכב.
    עוד 90 דקות של סבל מחר, שתיגמר כבר העונה הזאת.

2. Number 8 Member

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/17.Xxx בני סכנין - בני יהודה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/11.Xxx

יום שבת ה-23.1.10, שעה 19:00, איצטדיון "דוחא", שופט חיים יעקב.

בני סכנין תארח מחר את בני יהודה כשהיא ממוקמת מתחת לקו האדום במקום ה-15 עם 14 נקודות, נקודה אחת פחות מהפועל רעננה, הפועל פתח תקווה והפועל רמת גן שנמצאות באזור הבטוח. מעבר לכך, אי שפר להתעלם מהסטטיסטיקה הנוראית של בני סכנין שמראה שהיא לא ניצחה כבר שמונה משחקים רצופים, אבל מלבד זאת היא גם הבקיעה רק שני שערים בכל המשחקים הללו, ולכן זה גם לא מפתיע לראות אותה מתחת לקו האדום וכקבוצה בעלת ההתקפה החלשה בליגה עם עשר שערי זכות בלבד. מרקו בלבול זיהה את בעיית ההתקפה עוד כאשר הגיע לסכנין במקומו של ערן קוליק ולכן הוא הביא את סקוט סילי שהיה בעונה שעברה במכבי ת"א אבל גם הוא לא עוזר בנתיים. במועדון יודעים שאם השחקנים לא יתחילו להבקיע אז הקבוצה לא תחזור לנצח, משמע שאם הקבוצה לא תנצח היא תמשיך לבלות הרבה מתחת לקו האדום. למרות מצב הקבוצה, במועדון מאמינים שאפשר להוציא לפחות נקודה מהמשחק מחר. מבחינת ההרכב, מלבד חסרונו של באסם גנאים בגלל מתיחה בשריר הירך, מרקו בלבול ייהנה מסגל מלא.

http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/1/116/673.Xxx
    בני סכנין חוגגת שער. זה קרה העונה רק עשר פעמים... הכי מעט בליגה.

מה עובר על בני יהודה? אין לדעת. הקבוצה שנחשבת להפתעה הנעימה של העונה, ניצחה רק פעמיים בשמונת המשחקים האחרונים, ובעקבות ההפסד למכבי ת"א בבית ביום שבת האחרון, היא רחוקה כבר שש נקודות מהמקום השלישי. מעבר לכך, חשוב לזכור שלולא הניצחון הטכני שלה על אשדוד, כיום היא הייתה ממוקמת במקום השישי בצוותא עם בית"ר ירושלים, רחוקה 8 נקודות מהמקום השלישי ורק נקודה אחת מהמקום השמיני. בעקבות ההפסדים שלה לארבע הגדולות, נראה שהיא לא מתאימה להאבק איתם ראש בראש כך שאת העבודה היא צריכה לעשות מול הקטנות, ויש לה מחר הזדמנות די טובה לחזור לנצח ולתקופה הטובה כאשר תפגוש את סכנין. אמנם המפגש ייערך בדוחא אבל דוחא זה כבר לא המגרש המאיים שהיה פעם, במיוחד כאשר הוא יהיה ריק בגל העונש שסכנין ספגה. בפעם האחרונה ששתיהן נפגשו הייתה במחזור הרביעי כאשר בני יהודה ניצחה 1:2 ואין ספק שכל האנשים במועדון קונים את אותה תוצאה גם הפעם. מבחינת ההרכב, גיא לוזון ייערוך שינוי אחד בהרכב שהפסיד למכבי ת"א בשבוע שעבר בדמות משה ביטון שיפתח בהתקפה במקומו של לירן כהן. אסי בלדוט ואלירן עטר כשירים וגם הם יפתחו בהרכב. עומרי אפק ואיבן גארידו פצועים וגיא לוזון יצטרך להסתדר בלעדיהם.

http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/105/819.Xxx
    משה ביטון. חוזר להרכב.

הרכבים משוערים:
    בני סכנין:מאיר כהן, עלא אבו סאלח, טל חן, פטי יא יא, מהראן אבו ריא, חיים בנון, עבאס סואן, חאלד חלאילה, חמד גנאים, אחמד קסום, ג'אקו ערפאת.
    בני יהודה: רן קדוש, איציק עזוז, דין מורי, ניצן אהרונוביץ', כפיר אדרי, מהראן ראדי, סיניסה ליניץ', אסי בלדוט, פדרו גלבאן, משה ביטון ואלירן עטר.

3. Raulito Madridista

המשחק המרכזי של יום שבת, לפחות לפי דעתי, יתנהל בבלומפילד. מכבי רשמה את הפסדה הראשון העונה להפועל חיפה, במחזור השלישי, כאשר הקבוצה של שלומי דורה נתנה לצהובים בראש. מחר הסיפור יהיה שונה לגמריי. הפועל חיפה לא מתפקדת כבר הרבה זמן והיא קרובה מאוד לתחתית, מכבי מנגד נמצאת בתקופה טובה והיא עושה קולות של קירבה למקום השני. יבוריאן נדמה לי כבש את השער האחרון שלו מול הפועל חיפה ומעניין אם מחר, כאשר מכבי צפויה להגיע למספיק מצבי כיבוש - האם הוא יכבוש שוב. הדבר היחיד ששיישחק לטובתה של הפועל חיפה - אף אחד לא מצפה ממנה לשום דבר. אני מקווה שהקשר החדש שהגיע, חמלדזה, ניחן ביכולת טובה הן הגנתית(יש בעייה) והן התקפית(מה שיאפשר לערן לוי לשחק קרוב לשער). לאוהד כהן מצפה הרבה עבודה בהופעת הבכורה שלו - ושיהיה בהצלחה.

אני מניח שבית"ר תצא מהתקופה הרעה שלה במשחק החוץ מול הפועל פ"ת. כי כמה שבית"ר גרועה - הפועל פ"ת קבוצה חלשה מאוד, על אף שמחפוד גרם להתעוררות קלה בקבוצה. בהפועל פ"ת בעיקר מדברים על רכש - זנדברג, עובד, ביטון - ובינתיים לא הגיעו מספיק שחקנים. הקבוצה תוכל לעשות מחר משהו רק אם צרפתי יפגין את היכולת שאיפיינה אותו בק"ש ויתסכל את הקישור האחורי הלא-קיים בבית"ר(קובי מויאל יפתח בהרכב לפי מה שהבנתי והוא חייב לקחת את הצ'אנס בשתי ידיים). טוטו תמוז כרגיל יכבוש נגד האקסית ואפילו הקפטן ברוכיאן צפוי לחזור לחיים. פ"ת קבוצה רכה מידי למרות בואו של אסוס. כמובן ששער מוקדם של פ"ת יוסיף הרבה עניין למשחק, אבל אני בספק אם זה יקרה.

אות חיים מהקבוצה של לוזון - זה מה שאנחנו מבקשים. בני-יהודה בתקופה רעה מאוד. הכדורגל רע והיא לא מצליחה להשיג מספיק נקודות. מכבי עומדת לברוח לה בקרב על המקום השלישי. מחר היא תפגוש קבוצה שתקשה עלייה את החיים בגלל ההתרוצצות ואולי מערך הגנתי. לדעתי סכנין חייבת לנצל את חוסר הביטחון שיש בבני-יהודה כדי לשחק הפעם על ניצחון. הדבר היחיד החיובי שאפשר לקחת מבני-יהודה - מערך של שני חלוצים - ביטון ועטר, וגלבאן מאחוריהם. התקפה מעניינת כאמור.

אני מקווה שנתניה ואשדוד, שמארחות את הפועל רמת-גן והפועל רעננה בהתאמה, יצליחו לנצח ולהכניס קצת חיים במאבק על הפלייאוף העליון. הפועל רמת-גן קבוצה חלשה מאוד(לפחות מחליפים שם שוער) ואני די בטוח בניצחונה של הקבוצה של עטר(דייויד גומז פותח בהרכב לראשונה במדי נתניה. אני לא התלהבתי ממנו בזמן ששיחק בבית"ר וזו הזדמנות לראות האם הוא שווה משהו), אבל בנוגע לאשדוד - תמיד יש סימני שאלה. אני לא חושב שרעננה תשיג ניצחון חוץ ראשון העונה - יותר בכיוון של תיקו. קראתי שמאור פרץ יפתח בהרכב - וואו, זה אותו אחד שהגיע להפועל בעונה של שום ולא זכה לקרדיט. כבר שכחתי ממנו.

4. Don Joan Roman Member

אדם עידן ורד פצוע ולכן לא יהיה בכלל בסגל, בכל מקרה זה לא משנה את העובדה ששום כלום ממשיך בהתעלמות שלו משחקנים כמו דן איבינדר וברק משה שאמנם הם לא סופרסטארים אבל הם צעירים ואין שום הבדל לרעה בין להציב אותם בהרכב לבין להציב את עידן טל ואת פאולו דה לה באסה, כמובן שגם חן עזריאל ימשיך לשחק כמגן ימני במקום לזכות בדקות משחק במקומו הטבעי כחלוץ ואז הוא יגיד לנו שאין לו אף מגן ימני טבעי בסגל, אפסים לא משתנים הם רק נהייםג רועים יותר, שום כלום ושמן זית, שהעונה תיגמר כבר.

5. ישראל היום Member

עוד 113 יום ייגמר לגמרי הסבל הזה, וניפטר כבר מכל אוכלי החינם בקבוצה: התאומים איציק, המועמדים הנצחיים לאירופה, ואלו שמזמן היו צריכים לתלות את הנעליים.

6. Don Joan Roman Member

חיים מכל אלו שרשמת רק שום וצמד החברים שלו אריק ועידן מזיקים לבית"ר

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן ורד עם קביים יכול להועיל יותר מכמה שחקנים שפותחים אצלנו מחר בהרכב וזה מאוד עצוב..

בנאדו וטל זה סיפור עצוב מאוד, לפני שנתיים הם היו מבין הישראלים הטובים ביותר והיום אם לא החוזה בבית"ר אני מתקשה למצוא מועדון מכובד שיקלוט אותם.
    ברוכיאן ויצחקי סובלים משום אבל גם הם לא צדיקים, הם צריכים מישהו שינער אותם כי הם מתחילים לשקוע בבינוניות דווקא אחרי שנתיים מצוינות מבחינתם.
    לקורנפיין אמנם היו לא מעט החלטות שגויות אבל בתכלס הוא היחיד במערכת שאשכרה אכפת לו מבית"ר, מי יבוא במקומו? דדש והחבר הנוכל שלו אזוגי או איך שלא קוראים לו.
    עדיף את איציק.
    ושום יכול ללכת לעזאזל, את קריירת האימון שלו בקבוצות הגדולות הוא סיים או שהפרייארית מב"ש תביא אותו במקום עזורי.

8. ישראל היום Member

כשטל הגיע הוא כבר היה גמור, אבל יש כאלו שלא מבינים כלום בכדורגל וחשבו ש "עוד מעט תגיע הפריצה". בנאדו לעומת זאת עד לפני כמה משחקים עדיין נתן תמורה נאותה למשכורת.

ברוכיאן? שילוב של פציעה שהוא לא חזר ממנה, ולפי דעתי גם לא יחזור בלי ניתוח. הוא טיפש שלא הלך לניתוח כבר בקיץ. גם מנהיגות כמו לאורי לעולם לא תהיה לו. חבל, כואב לי מאוד. על בן שושן שסומן כיורש של אלי בא לי לבכות. קוזוקין, שסומן ,ולא רק על ידי, כיורש של טיק טאק, סובל מפציעה קשה. לא תמיד חוזרים מכזו פציעה.מהרוש אני מאוד מרוצה, הוא מתקדם, ויצא מהשטויות.

מיתר הילדים של עזורי אני לא רוצה לפתח ציפיות. אחת משתיים: או שישאילו אותם, או שיקבלו דקות, ולא איכפת לי מה המחיר, כולל ירידה. הם חייבים לקבל ניסיון, ועל הספסל מקבלים תחת שטוח,ותיסכולים, לא נסיון.

מאמן? את המציל הבית"רי הכי טוב: ניסים בכר, יחד עם טיק טאק בתור עוזר.
    לניהול, לתקופת מעבר בלבד, כמו מילואים ,הייתי מחזיר את מפיות ואברם, למרות כל המגרעות הידועות.ככה גם נחסוך ים של כסף.הם יבואו בהתנדבות, תמורת החזר הוצאות בלבד, וגם יחזירו חזרה את הקהל.מפיות גם יודע איך לטפל בחלק הבעייתי והאלים בקהל.חוץ מה, לא צריך הנהלה, ומנגנון, ומלקקים כמו לאיציק שהפך להיות לישכת עבודה לחסרי כישרון,יכולת, או נסיון. שילכו לעבוד במחלקת התברואה אצל ברקת, כולל אמסלם, שקיבל שנתיים כסף מיותר.

ולמה איציק העריק לא מתאים, למה הוא כישלון? תקרא כאן, אני מסכים עם כל מילה:http://sports.walla.co.il/?w=/3733/1632423

עוד 112 יום!

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

היום זה נראה לי עוד יום ליגה שגרתי... אין משחקים מרתקים, לא רואה מאיפה באה איזשהי תוצאה מפתיעה, הפועל פ"ת יכולה לנצח את בית"ר אבל אני לא חושב שזה יזעזע פה מישהו.
    לא רואה את מכבי ת"א, נתניה ואשדוד נתקלים בקשיים נגד הפועל חיפה, ר"ג ורעננה, כולן משחקות בבית ובבית הן לא צריכות למעוד. וזאת למרות שנתניה למשל מאוד לא משכנעת, בקושי ניצחה את עכו, עשתה תיקו עם רעננה, אבל בסופו של דבר היא קבוצה טובה יותר, בטח מהפועל ר"ג שנראית זוועה בתקופה האחרונה, נתניה אמורה לנצח.

משחק מאוד חשוב יהיה בעילוט, אחי נצרת מראה פה ושם סימני חיים ומגלה אופי, אבל עדיין לא מצליחה להתרומם ולהשיג 3 נקודות תחת ג'ון גרגורי, אם הם רוצים לשרוד, את הפועל עכו בבית הם צריכים לנצח.

10. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הגיע הזמן שהיום הקבוצה תנצח ותעשה את זה בצורה משכנעת. בשבועות האחרונים הקבוצה הורידה מעט את הרגל מהגז בלי סיבה נראית לעין. המשחק הקרוב מול הפועל רמת גן המרוסקת, בטח בקופסא, צריך לשמש לנו כקרש קפיצה לקראת המשחקים הבאים ובכלל בטבלה.

ראובן עטר מתלבט מאוד לגבי עמדת השוער ונראה שדניאל ליפשיץ ירד לספסל. אני לא יודע איך לאכול את זה. מצד אחד, זו עונת בנייה ואולי עדיף לשלם שכר לימוד למשך עונה אחת בשביל לקבל שוער ליגה טוב, גם אם זה אומר לוותר על המאבק על אירופה. מצד שני, דניאל ליפשיץ, למרות הכשרון שרואים שיש לו, לא מגלה סימני שיפור כפי שגילה אריאל הרוש אחרי כמה משחקים בינוניים בפתיחת העונה.

אלמוג כהן חוזר למרכז השדה וזו כבר בשורה משמחת. חבל רק שאחמד סבע לא יפתח ונמשיך לשחק בלי חלוץ חוד. יש מלא משחקים שאנחנו פותחים בצורה תוססת, כפי שהיה לנו מלא בעונה שעברה, אבל לא מצליחים להבקיע, כי חסרה נוכחות ברחבה.

לסיכום, אם אנחנו שומטים נקודות היום, אנחנו חד משמעית לא ראויים לפלייאוף העליון. זה המשחק שהנצחון בו הוא בגדר חובה.

אם רק תאמינו! http://www.la-familia.co.il/forum/style_emoticons/default/78716463hv5.Xxx

11. ישראל היום Member

( סבסטיאן ואסקס, הרכשומי החדש ).http://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=899&docID=72522&lang=HEhttp://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=899&docID=72522&lang=HE:sm_bduh:

וואלה הוא על חומר טוב. מצד שני, שמעתי שיש מיטה פנויה ליד גומא, אבל קודם בדיקת שתן דחופה.

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועל חיפה עם קצת יותר תעוזה יכולה לצאת עם 3 נקודות היום מבלומפילד, מכבי שולחים יותר ויותר שחקנים למעלה ולא נראה שהם מסתדרים עם הבונקר של הפועל חיפה, מעניין מתי פיטר פן בוזגלו ייכנס.

חיים כל הקישורים שאתה מביא לא טובים, פשוט תעתיק ותדביק.

13. שגיא Guest

כמה מאכזב מבחינת הפועל חיפה להפסיד בגלל שער שהשוער החדש שלה אשם פה. אמנם אוהד כהן היה טוב היום אבל את השער הזה הוא לא היה צריך לספוג. לא מהזווית הזו ולא לפינה שלו.

ומה קורה בין אבי נימני למאור בוזגלו? איך זה שהוא לא מוצא לו מקום אפילו בין שלושת המחליפים?

14. Raulito Madridista

המשחק הזה היה בדרך לעוד תיקו, אבל אבידור הצליח לכבוש סוף-סוף במאני טיים. מעניין אם השער הזה, במהלכו הציג ביצוג לא רע, על אף השגיאה המאכזבת של אוהד כהן שאכן יש ירידה השנה ביכולתו, יעניק לאבידור את הביטחון שהוא צריך. אבידור עשה במהלך אחד מה שיבוריאן לא עשה במשך כל דקות המשחק. יבוריאן היה חלש מאוד והחמיץ ממצב קורץ אחרי מהלך אדיר של שבחון שלא דהר ככה מאז ימי הנוער בהפועל פ"ת. אני לא בטוח שאוהדים רבים של מכבי האמינו שדווקא מאבידור הם יקבלו את ההברקה שתכריע את המשחק. מכבי לא יודעת לנצח בקלות, הרבה פעמים מגיע השלב הזה שיש תיקו מאופס במחצית ומכבי לא מייצרת מספיק מצבים, אבל העיקר זה הניצחון. מכבי במרחק שלוש נקודות בלבד מהמקום השני וסביר להניח שככה יישאר הפער אחרי המחזור הנוכחי, כך שנמני יכול להיות מבסוט.
    מבחינת הפועל חיפה - אני בספק אם ככה חשבתם שתיראה הקבוצה של שלומי דורה בשלב כזה של העונה. בתחילת העונה הפועל חיפה הלהיבה, אבל אחרי הפסד-שניים מיותרים, הקבוצה לא הצליחה לעצור את כדור השלג. כולם בורחים מהכדור, כולם חסרי אכפתיות והסגנון הגנתי ומגעיל. הקבוצה תידרדר בסוף לתחתית. חמלדזה הפגין משחק ראשון סביר, אבל בלו ממשיך לזייף בענק וערן לוי גם היה חלש מאוד.

15. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

לא היה ספק שמכבי תנצח, זה היה מגיע להם.

חסרים להם חלוצים, כי עם מאיוקה וחלוץ טוב לצידו זה היה נגמר ביותר משער אחד בדקה 85. הפועל חיפה ממשיכים בהדרדרות שלהם, שבוע הבא בקריית אליעזר מול סכנין הם חייבים לקחת את 3 הנקודות.

נערך לאחרונה ב: ‏24/1/10