מחזור 19 בספרד: חוזרים מהפגרה וסוגרים סיבוב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏3/1/20.

1. zivmay Member

המון מזל לריאל היום, חטאפה עם יותר ריכוז או קבוצה יותר איכותית, הייתה מענישה אותה לפחות 4-5 פעמים.

2. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/1/13b16f42cbce38e0b80ecabc30cfc59ee73a02fe_2_690x388.Xxx

פעמיים ואראן ו-0:3. איזה כיף הגול הזה של ואראן (אחלה רפא) בדקה ה-53, חטאפה קבוצה התקפית מוגבלת למרות מה שסיפרו לכם, היה אפשר לישון בשקט. משחק קשה לצפייה, פוקס שנגמר 0:3 - ופדה הוכיח כמה הוא היה חסר, איזה בישול. אני שמח שבייל (X2) ו-ויניסיוס החמיצו לקראת הסיום, עוד היינו עלולים לתת כאן רביעייה בטעות ומישהו במועדון היה מסתנוור - אין התקפה.

זו לא חוכמה להגיע למצבים כשהיריבה מפקירה את העורף כמו שהיה ב-20 הדקות האחרונות. יש לנו שחקנים בכושר כל כך גרוע עד שאני סקרן לראות את חאמס מתחת לחלוצים גם אם לכמה דקות ועם כרס אחרי הפגרה והפציעה. חבל שיוביץ’ עלה לשחק מאוחר מדי, והנחמה היחידה שלי היא העובדה שמודריץ’ ובייל סיימו היום 90 דקות אז אולי הם לא יפתחו במאסטייה. אני לא ממש מבין את זידאן מאז שהוא חזר, העיקר שהמשחק הזה מאחורינו. אני גם שמח שאנחנו לא סופגים אלה המספרים הכי טובים שלנו בהגנה מאז שאני רואה כדורגל אבל זה לא יספיק לאליפות.

חטאפה קבוצה די אפורה, אני מסכים שקבוצה אחרת הייתה עושה יותר, אבל נקודת החוזק שלה היא ההגנה - אינדיבידואלית וקבוצתית. עם כל הכבוד לטריו ההתקפי שלה של אנחל-מאטה-מולינה - הקישור קצת אפור. אין לה את הברק של ולנסיה ואחרות מן הסתם.

3. zivmay Member

וואלורדה בריאל היה מפוטר כבר עשרה פעמים.
    הוא ממשיך עם הציוות ההזוי של גריזמן בשמאל, חוסך ברוטצית הבלמים, אין משחק לחץ, ההנהלה של בארסה נותנת לריאל את האליפות.

ברור שהשופט ירחיק שחקן של ברצלונה קודם, אספניול כבר הייתה צריכה להיות עם שני אדומים.
    כנראה שגם שחקן אחראי וחכם כמו דה יונג נהפך לטיפש תחת המאמן האדיוט הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏4/1/20
    yakov_y אוהב/ת את זה.
  4. Raulito Madridista

ואלוורדה יעזוב בסיום העונה ואם לא זה יהיה מחדל גדול. בארסה עדיין פייבוריטית לזכות באליפות אבל היא לא משחקת טוב. ארתורו וידאל מציל את המולדת עם גול שהוא פחות מאפיין את הכדורגל של בארסה. דה יונג טעה - קורה, בוסקטס בבעייה כבר יותר משנה מול התקפות מתפרצות. מסי היה צריך לשחק מתחת לגריזמן וסוארס שעשה המון בלאגן. אספניול יכולה לשאוב עידוד, ה-2:2 היה אחלה גול עם בעיטה לרחוק אבל טר שטגן שם יד חזקה והיה הודף את זה. העניין שלא כל יום תהיה רמת התלהבות כזו וקבוצות שישחקו נגדה כה פתוח ובלי משמעת הגנתית.
    מפוטר בריאל? אני לא בטוח. בניטס היה צריך ללכת כבר אחרי ה-4:0 בקלאסיקו לדעתי ולא למשוך את זה למחזור ה-16, לופטגי השיג תוצאות איומות עוד לפני המאניטה, היו לנו מאמנים כמו קרלוס קיירוש שחירב כל דבר טוב וסיים את העונה...

הייתי אומר ש-0:3 בחטאפה זו הצהרה אבל א' זו הייתה גניבה ו-ב' אם לא מנצחים את בילבאו בבית, ובארסה על אוטומט כובשת רביעייה וחמישייה נגד כל יריבה שהיא לא ריאל או אתלטיקו - אתם מבינים...

5. yakov_y YNWA

מדוייק לחלוטין, גרייזמן/לחץ/בלמים כל אלה טעויות של ואלורדה, לא ברור איך נשאר בתפקידו.

צריך לעשות השוואה בין העונה הנוכחית לעונות הקודמות כדי לראות כמה ברצלונה רעה, בגלל העונה הרעה של ריאל מדריד הוא בתפקיד.

פיקה הבלם הטוב בעולם וטר שטגן אוברטייד, אין אוהד ברצלונה אחד שיסכים איתך.

6. riquelme1 Member

126 מיליון, על קשר/חלוץ שנותן 3 שערים במעל חצי עונה, זאו פליקס. מתמודד ביחד עם לאמר על אחד הרכישות הגרועות בתולדות אתלטיקו.

להציב את שתיהם בחלון העברות ביוני, אפילו להפסיד כסף כי אין ברירה ןלהביא שחקנים מועילים שיודעים להבקיע.

7. Raulito Madridista

שניהם צעירים שהגיעו בהרבה כסף אבל חוץ מזה אין להם שום דבר משותף, לא באמת התכוונת שצריך למכור את ז'ואאו פליקס אחרי חצי שנה בלבד.הצרפתי הגיע לקבוצה אחרת לגמרי, מחוברת יותר, עם אותו בסיס מעולה, אנטואן גריזמן שיחק וגם דייגו קוסטה, בעוד אצל הפורטוגלי זה מצב אחר לגמרי והוא גם סבל מפציעות. אני שוב אומר - תזכור איך נראה ניימאר בעונת הבכורה שלו בברצלונה, הוא היה מאוד לא בוגר עם כל הכבוד לדריבלים הנפלאים שלו וכבש 15 שערים ב-41 הופעות. אני חושב שפאקו אלקסר נחוץ מאוד ואפשר לסגור את העסקה הזו במהירות בניגוד לקאבני.

8. yakov_y YNWA

רק אני חושב שסימאונה הבעיה מבחינה התקפית ?

חסר קיצוני, לאמר לא כובש כל כך בקריירה אבל זה חלק קדמי שלא קרוב למצות את הפוטנציאל.
    ויטולו, לאמר וקוראה שחקנים בינוניים, כל אחד עם הבעיות שלו אבל כשחקני סגל הם בסדר גמור.
    אני אוהב את קוקה, פליימקר שכיף לראות אבל מדובר באוברטייד.

בכללי לדעתי מדובר בקבוצה סופר איכותית (וקצרה) שהימרתי עליה כאלופת ספרד, חבל שלא ניצלו עונה רעה (עד כה) של ברצלונה וריאל.

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אם מחשיבים את מסי כחלוץ, אז קוקה הוא הקשר עם הכי הרבה בישולים בעשור בלה ליגה.

yonmu אוהב/ת את זה.
  10. סמואל אטו Member

לא הבנתי איפה גריזמן אמור לשחק אם לא בשמאל.

11. Raulito Madridista

אתה אומר שכמעט כל שחקני הקישור ההתקפי והחלוצים של אתלטיקו בינוניים ואז כותב שסימאונה הוא הבעיה כי הוא לא מצליח למצות את הפוטנציאל? את לאמר הייתי מוכר ממזמן. אתלטיקו לא צריכה לשחק כדורגל קשה לצפייה ולהבקיע 1.5 שערים למשחק במקרה הטוב אבל יש לה אינסוף בעיות ו"הפוטנציאל" הזה מוגבל. הייתה טעות להמר על דייגו קוסטה ובעונת הבכורה שלו ז'ואאו פליקס לא הבטיח 20 שערים. אתלטיקו גם גם בעונה שעברה הייתה קבוצה נוראית לדעתי, אותה קבוצה עליה אמר נשיא המועדון 'הסגל החזק שלנו בכל הזמנים'. בעונת האליפות היא כבשה במספרים יפים אבל מאז לא ממש. לדעתי קוראה דריבליסט לא רע וגם שחקן מהיר אבל הוא לא חכם מספיק ורשלני מול השער.

12. WHITERM Member

לא יודע איך הגעת ל-5 פעמים...נתחיל מזה שלחטאפה היו 4 בעיטות למסגרת.
    אם הם היו מבקיעים,אז הם היו מנצלים 100% מהמצבים שלהם שזה ממש נדיר במצב של 4 בעיטות למסגרת.

אבל היי,איך שאתה רואה כדורגל זה משהו יוצא דופן לגמרי.

13. Raulito Madridista

כדי לשים דברים על דיוקם - טיבו קורטואה התחפש לטר שטגן, ליאו מסי אין ולא יהיה לנו אבל הבלם כבש שער וחצי וריאל נגד חטאפה שיחקה כמו בארסה בכל משחק חוץ העונה ואיכשהו נגמר 0:3. שתי המוליכות משחקות כדורגל רע. לברצלונה אין ממש סיבה לזה חוץ מהמאמן, ריאל מדריד מראש לא בנתה התקפה מספיק טובה וחבל שהזאר ומרסלו פצועים. לדעתי ההצלה הפסיכית של קורטואה הייתה בנגיחה, השאר אלו בעיטות מרחוק.

קצת לגבי המחזור - ריאל סוסיאדד הייתה יכולה לצמצם את הפער מסביליה לנקודה ואפילו הובילה אבל אי אפשר לדעת מה קורה, ויאריאל עם מהפך גדול, סאנטי קאסורלה כבש שער יפה מאוד מזווית קשה, יש לו העונה כבר שישה, מרגיש לי שהקבוצה הזו פספוס שהיא קצת רחוקה מדי מהצמרת. כנ"ל לגבי בטיס שמרגשת אותנו עם חואקין מדי פעם אבל זהו-זה.

סוגרים סיבוב - העונה:
    1. ברצלונה - 40 נקודות
    2. ריאל מדריד - 40 נקודות
    3. אתלטיקו מדריד - 35 נקודות
    4. סביליה - 35 נקודות
    5. ריאל סוסיאדד - 31 נקודות
    6. ולנסיה - 31 נקודות

העונה שעברה:
    1. ברצלונה - 43 נקודות
    2. אתלטיקו מדריד - 38 נקודות
    3. סביליה - 33 נקודות
    4. ריאל מדריד - 33 נקודות
    5. אלאבס - 32 נקודות
    6. חטאפה - 28 נקודות

נערך לאחרונה ב: ‏5/1/20
  14. yakov_y YNWA

מ-2008 הכי קצת שברצלונה השיגה היה 87 נק׳, היא בקצב של 80 נק׳.
    אתלטיקו בקצב הכי נמוך מאז העונה הראשונה של דייגו, הכי מעט שלה זה 76 נק׳ אשתקד.
    שימו לב:
    אתלטיקו התקפה:
    70, 58, 55 עלובים והעונה 22 בחצי עונה, הידרדרות מטורפת.

@Raulito
    ידעתי שמה שרשמת לא הגיוני, הלכתי לבדוק:
    ברצלונה - 43 נק׳ אשתקד ולא 32 נק׳.
    אתלטיקו עם 39 נק׳.

מ-2009 ריאל לא ירדה מה-85 נק׳ לעונה.
    שלוש שנים אחרונות:
    זידאן 2018 - 76.
    חלק קטן זידאן 2019 - 68 נק׳.
    זידאן העונה - קצב של 80 נק׳.

פלגריני הלך הביתה על 96 נק׳ ומקום 2, אנצלוטי הלך אחרי אלופות שהביא ועונה של 92 נק׳ ומקום 2.

מבחינת התקפית, העונה של ריאל כל כך רעה שאפשר להביא נתונים מטורפים.

15. Raulito Madridista

כן ברור שטעיתי עם הנתונים של ברצלונה, עובדה שהצבתי אותה במקום הראשון כך שמן הסתם היו לה יותר נקודות מאתלטיקו מדריד. בהחלט יכול להיות שתמו להן העונות של מעל 90+ נקודות בעונה, הרף השתנה, גם בליגה האנגלית זה יקרה בשלב מסוים אני מאמין ולא בטוח שאינטר ויובה ימשיכו לנצח בלי סוף בליגה שלהן.

העונה האחרונה של זידאן בליגה הייתה לא טובה ועדיין הפער מברצלונה היה הזייה, מה לעשות שלא היה לנו על מה לשחק בחצי השני עם כל הכבוד למירוץ של פיצ'יצ'י וכשעלינו שלב ועוד שלב בצ'מפיונס הפוקוס היה רק שם.
    תשמע להשוות את עונת הפלגריני זה לגנוב דעת גם אם אתה מציג מספרים נכונים, פלגריני הפסיד בשני קלאסיקוס בליגה - מילא בקאמפ נואו אבל במשחק המכריע בסיבוב השני ברנבאו אליו הגענו בשוויון נק'. הוא קיבל רביעייה בגביע מאלקורקון ובעיקר הודח בשמינית גמר ליגת האלופות מול ליון אחרי השקעה של 250 מיליון יורו בקיץ, מה חשבת שיהיה? לאף אחד אין ספק שהקבוצה הנוכחית של ריאל מדריד וגם זו של העונה שעברה שהייתה איומה - אני מתכחש לעונה הזו 2018/19 וגם לפני שנתיים - מעבר לשיאם. הקבוצה של מוריניו הייתה קבוצה מטורפת. גם זידאן בעונת הבכורה פספס אליפות בנקודה וחצי.

בניית הסגל של ריאל מדריד הייתה עקומה אבל אני לא מופתע שיוביץ' הגיע על תקן שחקן ספסל, זו הייתה עונה גדולה בגרמניה מצידו אבל רק עונה אחת וזה לא שהגיע הארי קיין או משהו כזה. ציפו מאדן הזאר לתת יותר, הפציעות לא עזרו אבל המספרים שלו חלשים עד עתה, וגם בייל נפילה, שני גולים, בדיוק כתבתי על הבצורת שלו, שים לב:

הבצורת של בייל. בספרד נכתב על הרצף העלוב של בייל וקלעו בול: "כשדנים על בייל, תמיד אומרים לטובתו 'הוא כובש שערים'. יש לו 108 שערים ב-244 משחקים. עם זאת, מצבו הנוכחי שונה בתכלית. יש לו 11 משחקים ללא שער, סה"כ 688 דקות. הרצף השני הכי גרוע שלו במועדון. בייל כבש רק שני שערים העונה, שניהם באותו ערב - הצמד בלה סרמיקה של ויאריאל ב-1 בספטמבר - ארבעה חודשים. מבחינת דקות משחק הרי שבעונת 2014/15 בייל רשם רצף עגום של 829 דקות ללא שער (אם כי בתשעה משחקים). ב 2016/17 לא הבקיע במשך שמונה משחקים. ב-2015/16 היה לו רצף של שבעה משחקים ללא שער (487 דקות) וכך גם אשתקד (554 דקות).

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1578213612410.Xxx