מחזור 19: הפועל ת"א משפילה את בית"ר עם 0:4 ענק

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏6/2/09.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן - המילים שלי לא היו מכוונות רק למשתמשים בפורום, אלא לכל מי שהספיק לשכוח מול איזו קבוצה שיחקנו ובאיזה מגרש. מכבי נתניה כרגע רחוקה מהאליפות כמו שהיא רחוקה מהירח ואני אפילו לא אנסה להגיד אחרת. הרי יכולנו להיות עכשיו מעל מכבי חיפה, אבל בשטח הם 6 נקודות הפרש מעלנו. השחקנים שלנו עושים כל דבר אפשרי כדי להיות נחמדים במקום לנשוך. עד שאנחנו לא מחברים לפחות 3 נצחונות רצופים (והרצף מוכרח להתחיל מול מכבי חיפה כבר במחזור הבא), אין לנו בכלל מה לדבר על אליפות.

המשחק מול בני יהודה שבר אותי. כבר אין לי אמון באף שחקן שהוא מסוגל להבקיע. פנדלים, שערים ריקים או חשופים, אחד על אחד מול שוערים... כל משחק אותו סיפור. נשאר רק לספור את הנקודות שיכולנו לקחת. אני מרוסק נפשית.

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא היה צריך להביא אותו,למה זרקו את קרופניק מההרכב?כי הוא איטי ושחקנים מהירים עושים עליו חגיגות,אז ווסט אפילו יותר איטי,אני אמרתי מההתחלה אחרי משחק גביע השוקו מול הפועל שאין טעם להביא אותו,אז מסתבר שלא רק שהוא איטי,הוא לא פיזי מספיק,אני יכול להבין שהוא עשה טעויות,אבל את האיטיות והחוסר פיזיות שלו אי אפשר לייחס לזה שהוא לא התאקלם.

קודם כל פנטיני אמנם במשחק הזה באמת לא טעה הגנתית,אבל הוא מפשל לא מעט בהגנה,אני מעדיף את רוני גפני שגם יודע להגביה.
    מסיללה יכל לבשל אתמול לפחות 3 פעמים,אבל הוא פשוט לא יודע למסור או להגביה,לא יכול להיות ששחקן אגף בליגה מובילה לא יידע להגביה.
    אם הוא לא יכול לתרום להתקפה והוא בינוני בהגנה אז יש את רוני גפני,יש נוער,יש זרים אחרים,בשביל מה משלמים לרוני גפני שנתיים ומשהו משכורת בלי שהוא מקבל דקות?
    מסיללה מתחילת העונה לא רצה להיות פה אז שלא יהיה,הוא במילא משחק כמו שחקן ליגה בינוני במקרה הטוב.

הבעיה שלא היה לו משחק אחד לא חלש העונה,אין לו התקפה בגרוש ובהגנה הוא בינוני במקרה הטוב.
    הוא תופס משבצת של זר,תופס לגפני ולשחקן נוער(שהבנתי שיש לנו כישרון בעמדה הזאת) את העמדה.
    אין סיבה שזר ישחק ביכולת כל כך גרועה.

3. oFiRzZz Member

מסכים , נמאס מהם , קבוצה של פרימדונות . עד שבא אחד שמנסה ללמד אותם אשכרה כדורגל הם מזלזלים .
    הרסו לי ת'שבוע .

4. FC_Bayern Member

הייתי אתמול, כרגיל, במשחק בקרית אליעזר. וכרגיל, השתעממתי.
    מכבי חיפה משחקת כדורגל איטי, שבלוני ומסורבל. אי דיוק, חוסר ביצירתיות ותיאום לוקה בחסר - כל אלה מאפיינים את מרבית משחקיה העונה, באופן שיטתי. רק בגלל שהליגה שלנו חלשה, חיפה נמצאת איפה שהיא נמצאת.
    לא מובן לי החילוף של ראנספורד בדקה 75. או שאתה מכניס את הילד במחצית, כדי להוריד מאיתנו את הסבל לראות את פאנטיני (נעצר אתמול ע"י משטרת ההגירה בעוון שוטטות, עוד לא ראיתי חלוץ שכ"כ הרבה פעמים לוקח כדור ורץ אחורה...תמוה) או שאל תכניס אותו בכלל (נחת רק ב4 בבוקר בארץ).

מכבי חיפה צריכה לשחק כדורגל משכנע יותר, אחרת האליפות הזו תהיה עם טעם מר משהו. נמאס לנו, האוהדים, לסבול פעם אחר פעם בפיהוק ביציעים, במירמור על השחקנים ועל המאמן. אלישע צריך לשנות שיטה אולי, אבל שינוי צריך לבוא. לא יעזור להגיד לתקשורת: "העונה אין קבוצה שמעל לליגה".

נקווה שבמשחק הבית הבא יהיה טוב יותר, ועד אז - ירוק עולה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

5. Raulito Madridista

אני חייב להגיד שהשיוויון של מכבי פ"ת היה צפוי - זה היה ברור שאשדוד לא תוכל לשמור על היתרון שלה. הקבוצה של יוסי מזרחי מאבדת נקודות בדקות האחרונות ולא בפעם הראשונה העונה. כמה אירוני שדווקא כאשר אשדוד, הקבוצה האטרקטיבית ביותר בליגה שתמיד הפקירה את העורף, יורדת לבונקר, היא לא מצליחה לשמור על היתרון שלה. אשדוד בדרך לעוד עונה של כלום ושום דבר. היא לא ניצלה את התקופה הרעה שעברה על בית"ר ירושלים, את הבלבול של מכבי פ"ת במשחקים האחרונים תחת גיא עזורי, ואני בספק אם גם מכבי ת"א של נמני לא תעבור אותה. מה שכן, שמעתי דווקא ביקורות טובות על הבלם של אשדוד, לפחות בהקשר זה יוסי מזרחי יוכל להיות שמח.

אני קראתי בעיתון מעריב ביקורת על יניב קטן ובאמת שזה לא מובן לי. דיי לחפש אותו. הוא הביא לחיפה 12 נקודות, וכמעט בכל המשחקים הוא השחקן המצטיין. אתמול כולם בחיפה ישנו, עד שקטן הגיע. וכמו שכבר אמרתי - אני שמח מהתקופה הטובה של גוסטבו בוקולי. גם אתמול הוא הבקיע שער נהדר. זה שחקן שתמיד עובד על המגרש ונותן מאה אחוז.
    לגבי הביקורת על מסיללה - לדעתי הסיפור שלו ושל קנדה הוא אותו דבר - מדובר בשני שחקנים טכנים מאוד שיכולים לרוץ על הקו ולעבור גם ארבעה שחקנים, אבל אין להם רגש במסירה, ובהגנה הם לא מספיק טובים.

לירן שטראובר תמיד סופג את הגולים המדהימים האלו. בדרבי נגד הפועל ב03\2002 הוא הוציא שלושה כדורים מהרשת ואחד מהם היה שער וירטואוזי של פיני בלילי בבעיטת יעף מ30 מטר. שנתיים לפניכן הילל בעט לחיבורים כדור חוזר שנהדף מקרן, דומה לבלילי. דוד רביבו מצא את החיבור של שטראובר העונה ואני בטוח שהיו עוד.
    מה שבטוח, כל פעם שיש מספרת - זה נכנס נגד שטראובר. לאוהדי מכבי שיש להם זיכרון טוב - שבוע לפני הדרבי הראשון בעונת 03\2002 - באר-שבע הובילה על מכבי 2-0 ואז בא אמיר אבוטבול שהבקיע במספרת ולאחר-מכן הוריד חולצה וכל המדינה דיברה על השער שלו. הכדור פגע בקורה ונכנס.

6. FC_Bayern Member

דיברת על הגולים הנהדרים ששטראובר סופג...
    אין שוער בעולם שהייתי רוצה שיחטוף כאלה גולים יותר ממנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx תענוג לראות את החתיכת אנטי-כדורגל הזה חוטף גולים שמביישים אותו. תענוג!

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

למסיללה אין טכניקה,הוא עובר שחקנים רק על מהירות,שים לב במשחק שלם שהפעמים היחידות שהוא עובר שחקן זה שהוא בא בתנופה או שיש לו שטח לרוץ חזק.
    העונה עוד לא ראיתי אותו עובר שחקן בזכות טכניקה.

8. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

9. Igi Member

10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה רציני?
    השער הזה אולי יפה אבל לא מיוחד , בעיטה עם השפיץ לרשת WOW , בשער של עטר יש וירטואוזיות שלא הייתה מביישת אף שחקן עולמי פשוט שער ענק :aaa7:
    וחוץ מזה , מה אתה מביא משחקים מהליגה הלא יודע כמה באנגליה?

11. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשער הזה יש טכניקה גבוהה, ומה זה משנה איזה ליגה זה(שלישית)?
    זה לא בעיטה עם שפיץ, הוא הקפיץ את הכדור ומהאוויר בעט מעל השוער לחיבור.

כל אחד והטעם שלו, היה ברור לי שלא יאהבו את השער הזה.

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רוצה להתייחס לנושא שהזנחתי בהודעות הקודמות שלי, הנצחון של מכבי תל אביב. אבי נימני הוכיח בשבוע האחרון שהבעיה המרכזית של הכדורגל הישראלי היא לא השחקן הישראלי, אלא המאמן הישראלי שלא דורש מספיק מהחניכים שלנו. אבי נימני, כמו אבי נימני, לא עשה הנחות לשחקנים שלו וידע לזהות את הנקודה שממנה הקבוצה יכולה להתרומם. מבחינתי, הוא הרוויח המון נקודות זכות בהתנהלות שלו בשבוע האחרון. הלוואי שמכבי תל אביב תמשיך בהתאוששות שלה. קבוצה שאני מאוד מעריך.

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מצטרף לאבירם, מגיעות מילים חיוביות לאבי נימני על מה שקורה במשחקים האחרונים.
    מכבי ת"א הייתה צריכה שקט גם בהפסדים, פה זה לא קשור לאבי נימני באופן ישיר, הקהל פשוט לא יכול להוציא עצבים על הסמל ולכן נמנעו קללות ואמוציות שליליות עקב העובדה שהמאמן הוא אבי נימני, כל מאמן אחר היה באופן ודאי חוטף קללות שהיו מזיקות למועדון.
    עכשיו לנימני, הוא קיבל את השקט הזה מהקהל, והעביר אותו לשחקנים, ראו על התגובות שלו במהלך המשחקים, גם בהפסדים, שהוא משדר רוגע וביטחון לשחקנים, מעודד, אומר "לא נורא" וניסה רק להחדיר ביטחון. בלי ספק ההבאה של מגרשווילי הוסיפה, הוא שחקן טוב מאוד שתרומתו למכבי ת"א לא מפתיעה, בינתיים סקוט סילי גם הוא כבש שער ניצחון ורק צריך לראות אם החלוץ הזה ישנה דברים בקבוצה.

ההימצאות של נימני, מעבר ליכולות המקצועיות שעדיין הוא כמובן יצטרך להוכיח אותם, משרה שקט על כל סביבת המועדון וזה דבר שמכבי ת"א הייתה חייבת.
    נכון לעכשיו, הקבוצה התייצבה, האווירה השתפרה, עכשיו נימני יכול לעסוק יותר בצורה שלווה בכדורגל נטו ולא בפסיכולוגיה. מכבי ת"א במומנטום, ונראה לאיפה זה ממשיך.

14. Raulito Madridista

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/5.Xxx הפועל ת"א - בית"ר ירושלים http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/2.Xxx

תאריך המשחק: 9.2.2009 – יום שני;
    שעת המשחק: 20:50, שידור ישיר בערוץ 10;
    מקום המשחק: איצטדיון בלומפילד, יפו;

הניצחון של מכבי חיפה בטח לא הועיל לאף אחת מהן. אין ספק שמדובר במשחק סופר-חשוב לשתי הקבוצות, והמפסידה מחר תצא אולי סופי ממירוץ האליפות. אבל אם או בלי קשר לקרב על הכתר, משחק בין הפועל לבית"ר תמיד מבטיח הרבה דברים: אווירה מעולה, דם , יזע ודמעות, כדורגל טוב וגם שערים, כך שחם יהיה שם, זה בטוח. אבירם ברוכיאן שהיה בספק גדול למשחק, ייפתח בהרכב, ומהצד השני – עומרי קנדה ישלם את מחיר ההפקרות במחזורים האחרונים, ויירד לספסל לטובתו של אלין טופוזאקוב, שחגג יום-הולדת ביום שישי.

איך שהתמונה יכולה להשתנות בשבוע אחד בלבד. הפועל הפכה מ'האלופה שבדרך' לקבוצה עם סימן שאלה גדול'. ההפסד למכבי ת"א בחצי גמר גביע הטוטו עוד התקבל בהבנה בהפועל ת"א, ששיחקה בהרכב שני כתוצאה מלוח משחקים צפוף במיוחד, אבל התבוסה לבני-יהודה סילקה את השלווה והשקט שהיה בהפועל ת"א בשבועות האחרונים. במקום לצמצם את הפער ממכבי חיפה, הקבוצה נשארה תקועה במקום ופתאום קבוצות כמו בני-יהודה ומכבי פ"ת נושפות בעורפיה.אין ספק שהיכולת של השחקנים ביום שבת הכעיסה מאוד את אלי גוטמן ואף גרמה לקצת חששות במועדון. פתאום הקבוצה שקיבלה הכי הרבה פידבקים מהתקשורת בשבועות האחרונים, נראית גם היא שברירית. 'אם לא ננצח את בית"ר ביום שני, יכול להיות שהכל נגמר', אמר אחד השחקנים לתקשורת, כאשר הפער מהמוליכה מכבי חיפה צמח ל8 נקודות, למרות הניסיונות של אלי גוטמן ויוסי אבוקסיס בצוותא, לשמור על רוגע(ומצד שני, ציטוט של שחקן אחר – 'אם ננצח נוכל להוציא את בית"ר מהתמונה') . המאמן דורש משחקניו לשחק עם ביטחון, אבל לא להיות שאננים – אולי הסיבה למכה הכואבת שספגה הקבוצה. הוא גם תקף את השחקנים הוותיקים, ביניהם באדיר ואנטבי, וביקש מהם להנהיג גם בסיטואציות הקשות ולא להיגרר. "שחקו בביטחון, אבל לא ביהירות. איבדתם במשחק האחרון את לא רק את החדות, אלא גם את המשמעת, הדריכות, המחויבות". המאמן ערך עם שחקניו תדרוך וידאו ארוך במיוחד כדי לעבוד על הליקויים הרבים ממשחק ההגנה של הקבוצה, דברים שנראו לא בסדר עוד מהמשחק נגד מכבי נתניה, בין השאר סגירות אלוכסוניות. כדי להוסיף מוטיבציה לשחקניו, גוטמן תלה בחדר ההלבשה את כתובות הנאצה שריססו אוהדי בית"ר היום במתחם חודרוב. עוד דבר שהוסיף הרבה פלפל למה שקרה בהפועל בשבוע האחרון, הוא הדרבי המסתמן כבר בסיבוב ט' של גביע המדינה, בידיוק שבוע לאחר המשחק הנוכחי, ולא רחוק מהדרבי שייסגור את הסיבוב השני.
    נראה שהמשחק ההגנתי הנרפה ייגרום לשינוי משמעותי בהרכב. עומרי קנדה שלחובתו בשבוע האחרון יש שלושה שערים, יישלם את מחיר ההפקרות ובמקומו יישחק אלין טופוזאקוב שייקבל 'מתנה' על יום ההולדת שלו שהיה ביום שישי, כאשר דגלאס דה סילבה יוסט לעמדת המגן הימני, בידיוק כמו במשחק הקודם נגד בית"ר בסיבוב הראשון. בן לוז מתחילת העונה משמש כמחליף הראשון של אלי גוטמן מהספסל, בערך בסביבות הדקה ה-60, אבל היכולת החלשה של מהארן לאלא תקפיץ אותו להרכב הפותח ככל הנראה, והמערך עשוי להשתנות ממערך עם שני חלוצים, למערך עם יבואה בודד בשפיץ, כאשר לוז מאחוריו. ביבראס נאתכו שהיה בספק למשחק נגד בית"ר בשל פציעה, התאמן כרגיל באימון המסכם ביום שבת וייפתח בהרכב, למרות יכולת טובה מאוד של אביחי ידין באימונים. אותו סיפור לגבי אנטבי ואבוטבול. בניגוד להם– עדן בן בסט מתנדנד כל הזמן בין כשירות לבין פציעה, והוא נותר מחוץ לסגל.

http://img299.imageshack.us/img299/5332/85619371fm2.Xxx
    שחקני הפועל לא מבינים מה קורה במהלך המשחק נגד בני-יהודה. הפעם הם צריכים לתקן.

הפועל ת"א: אניימה; דה סילבה, טופוזאקוב, באדיר, אנטבי; אבוטבול, נאתכו, טלקיסקי, וורמוט, לוז(לאלא); ויבואה

המצב בבירה בידיוק הפוך. למרות שחרורם של שלושה שחקנים בחלון ההעברות – בואטנג(קלן), אוחיון(אשדוד) וזיו(לוקרן) וחוסר הוודאות הגדול לגבי המשך דרכו של ארקדי גאיידמאק, שעליו כמעט ולא מדברים כבר בבית"ר, הקבוצה נראית טוב יותר לאחרונה(גם הבלאגן עם דדש נשאר מאחור). שני הנצחונות הרצופים על הפועל פ"ת ואשדוד(סוף-סוף הקהל בטדי זכה לראות ניצחון ביתי- השנה בלבד העונה) החזירו לבית"ר ירושלים את הביטחון, ופתאום בית"ר מאמינה שהאליפות בהישג יד, למרות הניצחון של חיפה שהגדיל את הפער ל-11 נקודות. המשחק ביום שני חשוב מאוד עבור הקבוצה ויכול להכריע עבור העונה כולה. ניצחון – הקבוצה בתמונה. הפסד – האליפות הוכרעה. "אם ננצח נאותת לחיפה שלא וויתרנו", אמר אחד השחקנים השבוע לתקשורת וביטא את הלך הרוח במועדון. טוטו תמוז הגדיר את המשחק בצורה הטובה ביותר:"זה משחק על שש נקודות". עוד אמר תמוז:"המטרה שלנו תמיד הייתה לזכות באליפות". מנגד, בקבוצה גם יודעים שזה הצ'אנס האחרון להיאבק על האליפות ואין מקום לטעויות, כמו שאמר דוד אמסלם, שבהיעדרותו של בנאדו יענוד את סרט הקפטן. ראובן עטר ניסה במהלך השבוע להעיר את שחקניו שדווקא נראו דיי אדישים באימונים, כאשר השחקן המרכזי שזכה לתלונות מעטר הוא מיכאל זנדברג, שלטענתו של המאמן לא עושה מספיק ומנסה להתחמק מאימונים בתקופה האחרונה. אין ספק שמדובר במבחן עבור בית"ר, שכן השחקנים שלה שיפרו את רמת המשחק בעיקר במשחקים שאין על הקבוצה לחץ של צמרת או ריצה לאליפות, והפעם יש לבית"ר קצת מה להפסיד. בין לבין קיבלה הקבוצה את ק"ש בהגרלה של סיבוב ט' בגביע המדינה, ובקבוצה טענו שמדובר בהגרלה סבירה – היו אפשרויות טובות יותר. למרות שלא אמרו זאת באופן רשמי, בוודאי שהשחקנים רוצים 'לנקום' על ההפסד הכואב בטדי בסיבוב שעבר. אלירן דנין חימם את האווירה כשאמר לפני המשחק:"בית"ר קבוצה טובה יותר מהפועל"
    לקראת המשחק הקרוב ההרכב של בית"ר צפוי להשתנות מקצה לקצה. פציעות, הרחקות והתלבטויות רבות. בשורה אחת חיובית בטח שיש לבית"ר - אבירם ברוכיאן שהיה בספק רציני מאוד למשחק בגלל הפציעה שספג במשחק בשבוע שעבר נגד אשדוד, שמנעה מבית"ר לסגור שבוע מושלם, ערך אימון מלא ביום שבת והוא ייפתח בהרכב לאחר שדיבר עם ראובן עטר וביקש ממנו אישית לשחק. בניגוד אליו, אריק בנאדו ועידן טל המוצהבים ייעדרו. שמעון גרשון יחזור ממחלה היישר להרכב במשחק נגד האקסית, אך לעמדה במרכז השדה אין לבית"ר פיתרון מספיק משכנע. שמואל קוזוקין יהיה הקשר האחורי, כאשר פרננדז קיבל בנוסף הוראות לשחק קצת יותר אחורה. עלתה גם אפשרות שברק משה, הקשר האחורי של קבוצת הנוער, ייפתח בהרכב, אבל הרעיון ירד מהר מאוד מהפרק . עוד התלבטות מרכזית של עטר הייתה לגבי לגבי האיש שייפתח בין הקורות – האם לתת לאריאל הרוש שגילה יכולת טובה, להמשיך בשער גם במשחק גדול וחשוב כמו נגד הפועל, או לבנות על הניסיון של קאלה. עטר עדיין לא הכריע בעניין ונראה שרק ממש לפני שריקת הפתיחה נדע במי הוא בחר. מיכאל זנדברג חוזר לסגל לאחר פציעה אך צפוי לפתוח על הספסל, בעיקר בשל יכולת טובה של עידן ורד, אותו משבחים בבית"ר בלי הפסקה. באימון המסכם לקראת המשחק תורגל בן-שושן בהרכב על חשבונו של קוזוקין, ואז עידן ורד עבר לשחק כקשר 50\50, אך הסיכויים שנראה הרכב כה התקפי לא גבוהים.

http://images.one.co.il/images/d/400_221/gg853901.Xxx
    ברוכיאן נפצע ומוחלף במשחק נגד אשדוד. הבטיח לשחק והוא גם יקיים.

בית"ר ירושלים: הרוש(קאלה); אלבארז, גרשון, אמסלם, דנין; קוזוקין, פרננדס, ורד, ברוכיאן; תמוז ויצחקי

פיקנטריה

http://images.one.co.il/images/d/gg109029.Xxx

על הרפתקאותיהם של יוסי אבוקסיס ושמעון גרשון, בשני צידי הכביש או היריבות בין הקבוצות ומחנות האוהדים – מיותר לספר,
    אבל על סטטיסטיקה של השנים האחרונות בהחלט אפשר לדבר.
    * שתי הקבוצות נפגשו שלוש פעמים בגמר גביע המדינה בעשור האחרון, וכל שלושת המשחקים הוכרעו בפנדלים. ב99\1998 וגם שנה אחר-כך, אז הפועל זכתה בדאבל, ניצחו האדומים בזכות תצוגה גדולה של שביט אלימלך. בשנה שעברה הסיפור היה שונה, כאשר בית"ר ניצחה בפנדלים אחרי שראובן עובד החמיץ. לפניו דגו פיספס הזדמנות להעניק את הגביע להפועל. שמעון גרשון בעט את הבעיטה האחרונה של הפועל ת"א ב98', וגם בשנה שעברה בעט את הבעיטה האחרונה של קבוצתו.
    * מאז עונת 00\1999 נפגשו הקבוצות 37 פעמים בכל המסגרות, ולאדומים יש יתרון – 17 נצחונות מול 11 של בית"ר(9 תוצאות תיקו). גם בהפרש השערים כמובן הפועל מובילה – 54-41 לטובתה;
    * במשחקי הליגה נפגשו הקבוצות 28 פעמים, והמאזן הוא - 15 נצחונות להפועל ת"א, 7 נצחונות לבית"ר ו7 תוצאות תיקו;
    * המאזן בבלומפילד: 16 משחקים - 9 נצחונות להפועל ת"א, 2 נצחונות לבית"ר, 5 תוצאות תיקו;
    (בשנה שעברה כאשר ניצחה בית"ר 2-1 במחזור השני, היא קטעה את הנאחס שלה בבלומפילד, בו לא ניצחה שבע שנים רצוף לפניכן)
    * המאזן בטדי: 12 משחקים – 6 נצחונות להפועל ת"א – 5 נצחונות לבית"ר, תיקו אחד;

מוסף 'ספורט העיר' לקראת המשחק –

יש עימות\ערן לאור
    תוותרו. אני יודע שקשה. בכל-זאת, הפועל, בית"ר, בשני הולכים למשחק ובשלישי לקלפי - זה פשוט מזמין את זה. גם ככה מערכת הבחירות הזו משוועת – מתחננת!- למשהו מעניין שיקרה בה. אבל נסו להתעלם. ממילא כל הקונטקסט הפוליטי-ערכי הזה כבר הפסיק להיות רלוונטי בעשור הקודם, דקה אחרי שביבי ירד למגרש בטדי כדי להקפיץ כדור במחצית. אינתיפאדה אחת, שתי מלחמות ודאבל לכל קבוצה כבר מזמן טישטשו את הגבולות. אפילו חיים רמון משער 1 כבר לא זוכר אם הוא ימין או שמאל. שלא לדבר על אולמרט.
    אז מהו, המשחק הזה? פשוט משחק קריטי לשתי הקבוצות. אם יש משהו שבו מצטיינים המפגשים בין הפועל ובית"ר בעונות האחרונות, זו נטייתם לייצר נקודת התייחסות שממנה אפשר להקיש על העונה כולה. היה די באותו ניצחון דרמטי של בית"ר בטדי לפני שתי עונות כדי להיווכח בכוחה העולה, וכדי להבין שהפועל של שום כישרונית אך חלשה הגנתית ומנטלית; בעונה שעברה הפסידה הפועל פעמיים – בפעם הראשונה שעוד הציגה כדורגל טוב תחת גיא לוזון, מהפך של בית"ר סימן את תחילת ההידרדרות; בפעם השנייה עם גוטמן על הקווים בטדי, היווה את המשחק הכי גרוע של הפועל בעונה כולה את נקודת המפנה – כולם, במיוחד גוטמן, הבינו שגרוע יותר לא יכול להיות. זה הסתיים כמובן בתבוסה המוחצת שמנעה חגיגות ירושלמיות בבלומפילד ושיקמה מחדש את המועדון האדום, וגם קירבה את הפועל מרחק פנדל מוחמץ אחד מניצחון בגמר הגביע על אותה בית"ר.
    גם המשחק הקודם בטדי היה כזה. הפועל הגיעה אליו עם אוסף של תוצאות לא ברורות שלא העידו על כיוון מסויים, גנבה ניצחון והוכיחה לעצמה ולאוהדים שהחומר שממנו היא עשויה העונה – יותר נכון, החומר שממנו עשויים השוער והחלוץ שלה – לא רק נוצץ אלא באמת זהב. אצל בית"ר לעומת זאת הוא עשוי להופיע בקלטת "למה לא לקחנו אליפות למרות שהסגל שלנו הכי טוב בליגה". וכיוון שהפועל איפשרה לעצמה לטעות בשבת למרות שלא יכלה להרשות לעצמה, הופך המשחק, גם עבורה, לכזה שעליו תוכל להסתכל בסוף העונה ולדעת אם בדרך למאבק אליפות אמיתי הביטה לאתגר בעיניים וגם יכלה לו, או שנשברה והכתירה את חיפה לאלופה. או את בית"ר.

פיינל פור\אסף שלונסקי

הרוש, אלבארז, דנין, בנאדו, גרשון, טל, פרננדז, ברוכיאן, זנדברג, יצחקי תמוז. תסתכלו טוב על השמות האלה – אף לא אחד מהם לא היה נשאר מחוץ להרכב הפותח של אלי גוטמן ואלישע לוי. וההיפך? אניימה ויבואה היו פותחים גם אצל עטר, ומהצד הירוק, קטן ואולי קולמה וקינן. נאתכו? רפאלוב? אבוטבול? פנטני? שיעזרו למאיר הרוש עם הקונוסים.
    יש אלף ואחת סיבות למה בית"ר רחוקה שמונה נקודות מחיפה, למרות שהסגל שלה טוב בהרבה: ארקדי, ארזי, מילשטיין, שומי, והייתי רוצה להגיד גם אופירה, אבל היא רק הסימפטום. תוסיפו לזה את השחרור של בואטנג, אוחיון וזיו, את העזיבה של אלברמן בקיץ – תסתכלו על מה שנשאר בבית וגן ותראו עד כמה דומיננטית הייתה בית"ר של השנים האחרונות, וכמה קשה היה להחריב את האימפריה הזה.
    ובכל-זאת, בכל יום נתון, בכל רגע שבו יחפצו ובכל משחק שבו הראש יחזור למקום והשחקנים ישכחו שבקיץ הם עלולים למצוא את עצמם בלי קבוצה – או יותר מזה, בלי משכורת – מסוגלת בית"ר לתת שלוש לכל מה שזז בליגה הזאת. כן, כולל לחבורה המסודרת והממושמעת של גוטמן, וגם לזאת של מתיאוס. במצב הטבלה ערב המחזור אי-אפשר לצאת מהתחושה שבית"ר נתנה לליגה פור. "בואו, לא נעים לנו, כולכם דיברתם על חוסר תחרותיות, הגבלת תקציב, הגדלת הליגה. הנה, בואו קחו". מה שעשתה מינהלת הליגה למכבי בכדורסל עם הפיינל-פור עשה ארקדי גאיידמאק לבית"ר עם ההתנהלות החובבנית שלו.
    אבל עכשיו זה נגמר. עכשיו צריך לתת גז. ההתאחדות הורידה להם שתי נקודות, הם הורידו לעצמו עוד 15, וכבר יותר מחצי ליגה חלפה. אליפות של חיפה, יעקב שחר יבנה על השלד הזה גם את העונה הבאה, והשחקנים שישוחררו מבית"ר יחפשו פרנסה במקום אחר. אליפות של גוטמן, והנה ההוכחה שלא צריך סגל זוהר, נו כמו זה שהיה לבית"ר בעונה שעברה. אם מישהו שם לא יתעורר, יצחקי, ברוכיאן והחברים עוד יירדו על ארבע כדיד שדוד הגרוזיני או דודו דהאן יסדרו להם מקום על הטיסה לשדה התעופה הקטן בליאז'.

נערך לאחרונה ב: ‏9/2/09
  15. Raulito Madridista

אני כל-כך מחכה למשחק מחר כך שהפעם אני אכתוב פחות מבדרך-כלל, לא בטוח שאני אמצא את המילים הנכונות. מדובר במשחק עונה לכל דבר. אני בן-אדם פסימי מטבעי, ככה אני, ולכן זה לא מפתיע שאני לא חושב שיש לנו יותר מידי סיכויים לנצח מחר. התבוסה לבני-יהודה גרמה לזעזוע גדול בקבוצה וכך גם בהערכה ובמחשבה שלי כלפי ועל הקבוצה. כי יש דרך להפסיד. והפועל שוב הוכיחה שתחת לחץ היא לא יודעת לתפקד. מחר זה יהיה עוד מבחן, משחק שאין ממנו דרך חזרה לפי דעתי. למה אסור לסתום את הגולל בכל הקשור למשחק הזה? - דבר ראשון המשחק בבלומפילד, הקהל תמיד מוסיף אפקט ומחר בוודאי שתיהיה אווירה מדהימה. הדבר השני הוא שגול מהיר יכול לשנות משחק, ואני מקווה שהפועל תעלה למשחק דרוכה ועם רעב בעיניים. אולי התבוסה לבני-יהודה עשתה לנו טוב, אולי הקבוצה התעוררה. דבר אחרון - כל משחק גדול יש בי את התקווה שטלקיסקי יתעורר מהשינה הממושכת שלו. אולי זה ייקרה דווקא מחר. עומרי קנדה אולי לא עושה הגנה ברמה הרצוייה, אבל הוא חצי ממשחק ההתקפה שלנו ומחר סוף-סוף אנשים יבינו מה הוא שווה, כאשר כל צד ימין יהיה תקוע. כואב לי לראות אותו על הספסל, אבל לפחות טופוזאקוב יישחק ביום-הולדת שלו ואולי יישפר את העורף. אני מקווה שיבואה יידע לנצל את המצב שהוא יגיע אליו, כמו שהוא עושה עד עכשיו בהצטיינות רבה. אני הייתי מעדיף שלאלא ייפתח בהרכב ולא בן-לוז, שפשוט לא בנוי ל-90 דקות, הוא אפקטיבי רק כמחליף. נקודה אחרונה - לבית"ר הרי אין קשר אחורי נוסף חוץ מעידן טל. סביר להניח שנשלוט במרכז השדה, אבל לא בטוח שזה יספיק. הפועל צריכה לייצר תאכלס במשחק שלה, להגיע למצבים, לא סתם להניע את הכדור ללא מטרה - לאורך ולרוחב. צריך לשחק לעומק. אני חושש שבית"ר תעקוץ אותנו כמו שעשינו לה בטדי או כמו שעשינו העונה ללא מעט קבוצות בבלומפילד. יצחקי לא ייכנס לעוד ערב שחור וברוכיאן מסוכן. אני אחזיק אצבעות מחר. יאללה הפועל, שיהיה לנו בהצלחה!

נערך לאחרונה ב: ‏24/8/09