מחזור 2 בליגת העל: מכבי שוב מנצחת, 0-0 בין הפועל ת"א לב"ש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏26/8/16.

1. Raulito Madridista

יש לי שאלה ואלה שצפו אתמול ב-מ.ס-אשדוד - מכבי ת"א - תיהיו כנים: נראה שהיה משחק מטורף אבל עדיין - אני לא זוכר תקציר כל-כך ארוך למשחק לא משמעותי במהדורה של חדשות הספורט. אולי זה קשור איכשהו לכך שהליגה חזרה לידיים של הערוץ, יכול להיות?
    במעברים האלה מאירופה לליגה ובעיקר במשחק חוץ מאוד קשה לנצח ומכבי סימנה V גדול. מצד שני ההגנה שלה שערורייתית והיא לא יכולה לשחק קו הגנה גבוה עם שחקנים כאלה, בטח לא עם טב"ח - כל כדור עומק שובר שם את מלכודת הנבדל בגלל האיטיות וחוסר התיאום וחבל שלא הבינו את זה. מכבי יודעת לקחת את המשחקים האלה בשיניים מה שלא בטוח שאפשר לומר על באר-שבע. אסור למכבי שבהמשך המשחקים שלה יהיו כל-כך פינג-פונג של התקפות. בצד ההתקפי - טב"ח החלוץ מעל כולם וכל היתר בינוניים. אשדוד קיבלה גולים קלים למען האמת ונשאלת השאלה, סטייל שגיא כהן - האם הסבירו לניבאלדו שהוא באשדוד ותמו ימיו העליזים במכבי? משחק הגנה פשוט מביך. אשדוד התעוררה במחצית השנייה והיא תצטרך להיות יותר רעה בהמשך.

בינתיים בית"ר ירושלים היא הקבוצה האטרקטיבית בליגה - הכי הרבה גולים נכבשים במשחקים שלה. הסיומת של המשחק הייתה מטורפת, לא פחות. השאלה אם חוסר החדות של בית"ר שלא יודעת לגמור משחק כן תשתפר כי אצילי כבר לא כאן וגם לא רוקאביצה. ההגנה בינתיים כלום אחד גדול. רב"ש הופך את בית"ר ירושלים לאשדוד?

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זה לא מזל, זה פשוט שוער טוב.
    הוא שולט ברחבה ביד רמה.

Drama2 ו-amn אוהבים את זה.
  3. Butragueño מנהלים

אני חושב שהוא מדבר על ההחמצות האחרונות ששרקו ליד הקורה (בגוביץ' וזריהן), ראיקו שוער טוב, אבל לא להצלות שלו הוא התכוון.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

בהרבה מקרים, לא בהכרח אתמול, גם זה פשוט מיקום מעולה וחסימה של זווית.

amn אוהב/ת את זה.
  5. Butragueño מנהלים

בדרך כלל כן, אתמול לא. החמצות סופר רשלניות שלהן. הוא לא סגר את הזווית באופן שונה משניסה לסגור את הזווית מול קינדה בשער.
    לבגוביץ' לדוגמה היה את כל הצד השמאלי, אבל הלך על הימין והחמיץ. שוב, שוער טוב, אתמול אשדוד נתקלה בחוסר מזל עם החלוצים, וגם מכבי ת"א, שבעצמה יכלה לסיים עם רביעייה לשער של ג'ירפי.

6. Butragueño מנהלים

אגב, אח של יצחקי באמת ירד מהיציע לדבר עם ארבלדזה על החילוף? מה זה השכונה הזאת?

7. alexshw Member

אם הוא רוצה לריב עם גרוזיני גדול אז בהצלחה

Butragueño אוהב/ת את זה.
  8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מכירים את זה שיש משחקים שתורמים דווקא לשחקנים שלא משחקים? אז שני המשחקים אחרונים של בית"ר היו כאלה, וזאת למרות שהשחקן שיחק, רק לא בעמדה שלו.

רן בן שמעון כאילו לא למד מדראפיץ' בעונה שעברה ועושה את אותו תהליך שעשה קודמו בתפקיד, כשהוא מנסה קישור ללא קלטינס מבלי להבין שאין דבר כזה קישור חזק של בית"ר ללא קלטינס. קלאודמיר ואיינבינדר הם לא שחקנים שירדפו אחריי יריבים כמה עשרות מטרים במטרה להוציא מהם את הכדור, קלטינס כן. קלאודמיר ואיינבינדר לא מחזיקים בתכונות פיזיות ואתלטיות מיוחדות, קלטינס כן. מבחינת סטטיסטיקות, קלטינס היה אחד משחקני ההגנה הטובים בישראל נכון לעונה שעברה. קלטינס מאזן את הקישור, גורם לכך שאיבודי כדור יהיו הרבה פחות משמעותיים מאשר הם באמת. נגד מכבי יהיה גם את אריק סאבו, אבל זה גם מה שמפחיד אותי. כי שלישיית קישור של קלאודמיר, איינבינדר וסאבו לא תצליח להתמודד מול מכבי, ושיטת שלושת הבלמים לא מיטיבה עם קלטינס, למרות שהוא סבבה גם בה.

אם נגד פ"ת לא שיחקנו טוב ואי אפשר היה להכחיש את זה, אז אתמול התיקו לא שיקף בכלל את המשחק. הגענו ללא מעט מצבים, החמצנו ברשלנות, ועד שהבקענו סבלנו מהגנה חולמנית, קוון ששם אובר שערים בווינר ושוער אחד שלא מסוגל להדוף כדור כמו שצריך.

אם נחזור לבעיות שלנו, אז הן עדיין נשארו כמו שהן. הייסטר ובנש/ראלי עולים יותר מדי למעלה ביחד, כלומר אין דבר כזה ששחקן מאגף אחד עולה קדימה והשני נשאר מאחורה, שניהם עולים וזה גורם להפקרות רצינית מול מתפרצות של היריבה. ביחד עם ההעדרות של קלטינס מהקישור האחורי, זו כרגע בעיה רצינית מאוד בשבילנו.

9. Andrea21 Member

מכבי אמנם ניצחה, אבל נראית שערורייה. בלי איגייבור קו הקישור שלה חדיר כמו טיילת תל אביב, ובתוספת ההגנה האיטית להחריד זה מתכון לאסון. לא יכול להיות שאשדוד מגיעה ל3-4 מצבים של אחד על אחד מול ראיקוביץ' במחצית אחת דרך מרכז השדה. עם סגל כזה, איגייבור חייב להיות על המגרש בכל רגע.

מילה לגבי מיכה ובן חיים - טב"ח יכל לסיים את המשחק עם שלושער אבל כרגיל חרבן את כל המצבים שלו עקב קבלת החלטות זוועתית שעצרה את המומנטום של ההתקפות. לי אישית אין בעיה שיתעופף לגראנדה, אין שחקן יותר מעצבן ממנו(מודה, לא רק בגלל היכולת המקצועית). מיכה חלבי כמו שמנת מתוקה, מהוסס, לא חד, רך. חייב להתחיל להיות יותר תכליתי באזור הרחבה ולשחק יותר תכלס.

מאוד מקווה שמגן שמאלי וחלוץ יגיעו(גם בלם יהיה נחמד).

10. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

אף מילה על המשחק המרתק היום? ואתם קוראים לעצמכם פורום כדורגל ישראלי? תתביישו.

ראיתי את היחסים בווינר ולא הבנתי על סמך מה כפר סבא כל כך פייבוריטית. קטעים עם אלי אלבז הזה. האמת שחבר טוב שלי מכיר אותו כבר המון שנים והיה חופר לי עוד מהתקופה שלו בנוער. אולי באמת יפרוץ, בכל מקרה, אני לא חושב שהוא משהו לרמות הגבוהות.

הכי קטעים אם הוא מנצח את הפועל חיפה במחזור הבא.

11. איתי שכן-טוב Member

בשני משחקים ספגנו 3 שערים שהם כמעט אותו דבר. אשקלון חייבת שני מגנים בדחיפות! אסי בוזגלו לא לרמות האלה.. איצרין עוד יחסית בסדר. עוד קצת תעוזה ואומץ והיינו לוקחים 3 נקודות למרות השליטה של כפר סבא.

12. yakov_y YNWA

מביך מה שציבוטה עשה כל המשחק לבוזגלו, כמות החורים שהוא עשה בלתי נתפסת, איטי מאוד כמגן.
    לוגסי פשוט נוראי בחלק ההתקפי.

אלי אלבז מבוזבז, כבש 8 שערים בחצי עונה לפני שנתיים אם אני לא טועה באחי נצרת.

משחק מאוד מגעיל היה, בעיקר בגלל אשקלון, מקווה שבהמשך זה ישתנה.