מחזור 20 בליגת העל: נתניה מנצחת את בית"ר; תיקו אפס בין מכבי לבני יהודה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Blanco 7, ‏26/1/18.

1. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקללה של יוסי.

קשר שמאלי ו-לירן אוהבים את זה.
  2. oranfu Member

מתישהו יתחילו לשרוק לשכטר על העבירות המכוונות שלו על שוערים בקרנות?

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  3. קשר שמאלי Member

קודם שיוציאו לו צהובים על על ההצגות, הוא מתחזה 3-4 פעמים במשחק.

Sir Alex Ferguson ו-oranfu אוהבים את זה.
  4. Butragueño מנהלים

ערן לוי כל כך מבאס אותי. מרגיש לי שיכל להיות בעמדה אחרת אם היה קצת יותר מכבד את הענף. בזבז הרבה מאוד שנים במעברים בין קבוצות, ונראה שרק בשנתיים האחרונות מצא את יעודו. זה שיש לו את רגל השמאל הטובה ביותר מאז ברקוביץ'/עטר זה משהו אחר, אבל הוא נותן גישה חדשה למשחק; הוא שחקן כל כך איטי וכבד, אבל משחק כל כך מהר.

5. Raulito Madridista

דברים שהפריעו לי במשחק אתמול:
    1. 'האם יכול להיות שהבלאגן סביב יוסי בניון השפיע?' - לא, אין קשר, זו שאלה מפגרת של עיתונאים. הבלאגן סביב בית"ר הוא מהמחזור הראשון, מאירופה, בעצם - ומאז ומתמיד.
    2. 'החבר'ה עשו הכל וכמעט השוו' - בני בן זקן חושב שאנחנו לא מבינים בכדורגל. אמנם ואראן תמיד שם כדי לתת גול(שנה הבאה במכבי?) והניצחון יעני זה 2:1 דחוק מבחינת תוצאה, אבל מבחינת כדורגל זה היה קרוב לנקמה על ה-4:1 המשקר של בית"ר בסיבוב הראשון.

ערן לוי נתן אתמול משחק מצוין בערב בו נתניה הצליחה להחביא את החסרונות שלו. כילד הוא בטח היה נשאר לבעוט לשער גם שעתיים אחרי שכל החברים שלו רצו לשחק בפיפה, וכל ילד שחולם להצליח בכדורגל צריך לקחת ממנו דוגמא בנושא הזה. לא ראיתי שחקן עם רגל שמאל כזו בכדורגל, הבעיטה שלו ממרחק איכותית גם מזו של נמני וטועמה ואחרים. ואם בית"ר יודעת שמסוכן מה שקורה שם אז למה משאירים לו שטחים?
    דווקא בגול ערן לוי עשה הכל מהר יחסית והיה שחקן שבא להפריע לו וזה רק מראה על טכניקת בעיטה יוצאת דופן וגם על הנמנום של קליימן שניסה לתרץ שהוא עדיין סובל מפציעה - עלוב.

נתניה כבר שכחה מה זה להרגיש טוב עם עצמה ואנחנו רוצים אותה בפלייאוף העליון וזה חשוב, התגובות של דראפיץ' הן קלאסה כמו תמיד. לגבי בית"ר, זה היה עוד יום במשרד. ההגנה לא קיימת וגם משחק ההגנה לא, מחכים להברקות מהחלק הקדמי. מישהו יודע מה עם עידן ורד? מתי הוא חוזר? ואני לא הייתי מוותר על שכטר אגב.

מודע לכך שבית"ר השיגה 2:0 נהדר בקריית-אליעזר אצל הפועל חיפה ועדיין תחושה שכל פעם שהמקום הראשון באמת קרוב-קרוב - היא נופלת.
    אבל זו הליגה הזו, באר-שבע עם משחק טוב בשבת רק ביחס לסטנדרט הבינוני שלה, שלא נדבר על מכבי שהעבירה את הזמן נגד בני-יהודה. משהו צולע.
    וכולם מחכים למשחק העונה האמיתי ביום שני..

6. oFiRzZz Member

ללא ספק המשחק הכי טוב שלנו מאז אותו משחק נגד הפועל חיפה.
    סוף סוף חזרנו לראות את הכדורגל שאפיין אותנו עד אותו משחק.
    לגבי ערן - זה אותו ערן לוי של המשחקים האחרונים. בול אותו הדבר.
    רק שהפעם הרגל הייתה מכוונת .. וכשהרגל מכוונת היא אחת הנשקים
    הכי קטלניים בליגת העל.

כמה נקודות קטנות -
    1. גולדנברג. כנראה הרכש הכי טוב שעשינו בקיץ. כלבויניק שנותן מלחמה איפה
    שתשים אותו זה נכס לכל מאמן.
    2. קוגבנייה - עושה עבודה חשובה ושקטה. לא מפסיק לעשות תנועה ולעייף את שחקני
    ההגנה (וגם את עצמו..) . מאוד אוהב את השחקן הזה, זר שישי קלאסי.
    3. גלזר את ניקו - נתנו משחק ענק אתמול. כאב ראש רציני לצמד לקראת המחזור הבא-
    מי ייצא בשביל עלי ?

7. עידן444 Member

בהחלט כאב ראש.
    כבר הרגשתי שניקו בכושר הרבה יותר טוב ואתמול גלזר פתאום דפק אתמול הופעה יוצאת מהכלל!
    ועדיין לא היה טוב יותר מאולסק שגם הוא היה נהדר אתמול. בהחלט דילמה אבל אני בספק אם עלי יפתח בהרכב.

8. yakov_y YNWA

מתחילת העונה אני בהתלבטות מי עדיף כקשר אחורי ועדיין לא הגעתי להסכמה, מטורף לגמרי, נותן לדראפיץ׳ את הכאב הראש הזה, לדעתי אולסק לא פיספס שום משחק למעט ההשעייה.

9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

השבחים שערן לוי מקבל מאתמול מראים כמה תקשורת הספורט כאן חובבנית. ערן לוי כבש ובישל? איזה משחק ענק הוא נתן!!
    לא יודע, אולי זה רק אני אבל מה שראיתי ממנו אתמול זה בעיטה מ-40 מטר שנכנסה הודות לצלם הטוב בליגה, ובישול מקרן שהיא אגב הקרן הראשונה מאז תולדות האנושות שהוא מנסה להרים ולא לבעוט לשער. היו עוד כמה בעיטות ערן לוי מטווחים רחוקים בגארבג' טיים אבל לא משהו מיוחד.
    ראויים לציון הם הויבאך שהיה מצוין בהגנה וגם כל שלישיית הקישור האחורי(גלזר, אברהם ואולסק) שחיפו עליו.

לגבי בית"ר, אני שמעתי אתמול וגם היום יותר מדי אנשים שאומרים שאם הפנדל היה נכנס כל המשחק היה משתנה וגם אם ז'אורז'יניו היה משווה בסיום.
    זה בעצם כל הסיפור של בית"ר העונה, איכשהו הכל התחבר לנו וידענו להבקיע ברגעים הנכונים ולא לספוג שאסור כדי לנצח משחקים ולהיות במצב הנוכחי בטבלה. ברגע שאלילת המזל כבר לא הייתה לצידנו ראינו מה הקבוצה הזו שווה תחת הדייג. אולי המשחק המבולגן והמבורדק ביותר שקבוצה הציגה העונה בליגת העל, לא הייתה צורה במחצית השניה ועדיין אין לי מושג מה היה המערך הלא ברור. ברגע גם שקונטה, שכטר ופריירה בועטים מכל מקום זה רק מראה כמה הקבוצה הזאת שכונתית ולא מאומנת. אין שום היררכיה ולא סתם ב-5 מתוך 6 המשחקים האחרונים ספגנו כבר בפתיחה.

סיונרה ו-גלץ אוהבים את זה.
  10. DRORIKO Member

הכאב ראש הזה לא ימשך עוד הרבה זמן. עוד 2-3 מחזורים אתם מבטיחים פליאוף עליון ואפשר לפתוח את עונת הרחצה

11. גלץ Member

כל פעם שהתקשורת מנסה למכור לנו שמכבי תא או ביתר נראות ברמה אחרת ויכולות לקחת אליפות הן מפשלות (מכבי תיקו עם בני יהודה, ביתר מפסידה לנתניה)

12. henry1 Member

ניצחון מוצדק וחבל שלא נגמר בהפרש גבוה יותר. אתמול גם חזרנו, ברוב שלבי המשחק, למשחק היפה שלנו. אחרי סדרת משחקים חלשה היה אפשר גם ליהנות אתמול.

איזה הבדל בין הסרבול בהתקפה כשקייטה משחק לבין השטף כשקוגבנייה שיחק. קייטה בא לאחור, לרוב מאבד הכדור תוך כדי עצירה, המסירות שלו לא מדוייקות, ואתמול זה היה אחרת. לא שקוגבניה נתן אתמול משחק גדול, הוא היה די בינוני ולא תכליתי, אבל לזכותו יאמר שהוא גם עשה הרבה הגנה (לשם שינוי) ובהתקפות של ביתר ירד לאחור לעזור וערן נשאר למעלה. איתו משחק ההתקפה נראה טוב יותר.
    למרות הנאמר, זה לא התפקיד שלו והצבתו כחלוץ היא לא פתרון. המשחק אתמול רק הוכיח לנו איזה חלוץ נתניה צריכה לסגנון שלה, וקייטה הוא לא החלוץ.

ויקי כחלון תורם לנו בחלק ההתקפי, חבל שעדיין הוא לא מצליח להשתדרג ביכולות ההגנתית. אם יעשה זאת הוא יהיה יותר ממגן לגיטימי בליגת העל.
    עדיין, מעדיף לראות אותו בכל משחק בצד ימין.

חובה מגן שמאלי. גולדנברג עושה עבודה טובה, אבל רק לחשוב איך אנחנו יכולים לשדרג עוד את משחק ההתקפה שלנו עם מגן שמאלי תוקף. תראו את הגול של הפועל חיפה ביום שבת ותבינו. אם המגן השמאלי שהולכים עליו הוא שיחוק והיות ולא נזכה באליפות השנה, אולי כדאי להתחיל לחשוב על שנה הבאה ועל הקפאה או שחרור של זר (קייטה?) לטובת המגן המשאלי. אי אפשר להעביר עוד עונה עם קובי מור או שחקנים מסוגו וגם גולדנברג לא פתרון קבוע.

גלזר במשחק מצוין. חילוצי כדור נהדרים, תוספת כוח משמעותית במרכז השדה ולקבוצה עם סגנון התקפי כמו שלנו זה לעיתים קריטי. עכשיו כשעלי חוזר (ושלא יהיה ספק, כשהוא בכושר אין בכלל שאלה והוא חייב להיות בהרכב) הדילמה תהיה כמובן בין גלזר לאולסק. כאב ראש רציני לסלובו.

שני שחקנים נוספים אחראים על הניצחון: עמוס ודודי תירם. עמוס עם עצירת פנדל נהדרת ותירם עם סגירה ענקית בסיום המשחק על שחקן ביתר דקה אחרי השער שלהם. סוף כל סוף עבודת הגנה מצוינת שלו אחרי כמה משחקים פושרים וכמה טעויות.

הא...ואין על השמן הזה.

abcd אוהב/ת את זה.
  13. abcd Member

גלזר במשחק הכי טוב שלו העונה בלי ספק.
    ההצבה של קוגבניה כחלוץ איפשרה לערן להיות הרבה יותר קרוב לאיזור המסוכן גם במשחק השוטף ולא רק במצבים נייחים. קוגבניה לא היה מבריק אבל הוא עובד בהגנה ונכון שזאת לא התכונה הראשונה שאתה מחפש בשחקן בעמדה הזו אבל בקבוצה שמשחק בה ערן לוי זה קריטי.

הוא באמת היה יותר מדויק מהרגיל, בעיקר במסירות והקבלת החלטות שלו גם היתה מעל הממוצע (אבל רבאק מה אתה נשכב בתוספת זמן, באמת חשבת שמישהו יחזיר לנו את הכדור?!). הגול היה מדהים (בוריס י'אח) והכדור למשקוף בכלל אבל היו לו עוד איזה שני מצבים במחצית השניה ודווקא עם הרבה זמן לכוון שהכדור לא הלך לכיוון.

בסופו של דבר תצוגה שלא ראינו מהקבוצה מאז המחצית הראשונה נגד חיפה ולמען האמת כבר לא חשבתי שנראה שוב העונה. עכשיו לעבור את קרית שמונה בשלום

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב שנתניה ניצחה, הפלייאוף העליון צריך את נתניה.

גלץ אוהב/ת את זה.
  15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי הרבה זמן, מכבי נתניה חזרה לשחק את הכדורגל שהיא שיחקה ברוב שלבי הסיבוב הראשון. לחץ יעיל על שחקני היריבה והנעת כדור איכותית. לא עוד כדורגל רובוטי, אלא כזה שמותאם למה שמתרחש על כר הדשא.
    חבל שהצוות המקצועי שרף חודש שלם (עקרונית חודש וחצי, אבל אני מקזז שבועיים במידה והאמינו שאלחסן קייטה יהיה מסוגל לחזור לעצמו) עד שהבין שמכבי נתניה לא צריכה לשחק עם חלוץ ציר, שלא מסוגלת לקחת חלק במשחק השוטף של הקבוצה.

אין טעם שאגיד שלא האמנתי שמכבי נתניה מסוגלת לנפק משחק שכזה, משום שכולכם יכולים לראות את זה בתגובות שלי לפני המשחק. שמחתי מאוד להיות מופתע לטובה.

ואני חייב להגיד כמה מילים גם על ביתר ירושלים:
    חד משמעית, הקבוצה עם הכי הרבה כוח אש בליגה ולא פלא שהיא כובשת שערים בצרורות.
    התחושה היא שבכל התקפה הם שווים שער. זה יכול לבוא מקרב חפירות ברחבה, הגבהות מהאגפים, מצבים נייחים, פצצות שנבעטות מרחוק או פריצות של מגנים סילונים.
    כן מאמן או לא מאמן, כן קרקס ניהולי לא קרקס ניהולי, אם אלי טביב לא מתמקח עם חסוס רואדה על כמה אלפי דולרים הם היו מובילים את הטבלה בשלב הזה של העונה ואפילו בפער.