מחזור 20 בליגת העל: נתניה מנצחת 0:2 את מכבי חיפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏20/2/09.

1. Raulito Madridista

http://images.one.co.il/images/d/400_221/gg857798.Xxx
    תודה על נקודה שאולי תתברר כיקרה

לא יאומן, אילו דקות של אושר. מכבי סופגת מפנדל לא מוצדק בדקה האחרונה ומפסידה את המשחק, ואיזה שתי דקות אחר-כך אנחנו גונבים נקודה באורווה כמו גברים, אין מילה אחרת. הפועל הוכיחה היום אופי בכך שהיא חוזרת עם נקודה. אבל עדיין, אליפות היא לא אפשרית, לא עם מאזן חוץ איום ונורא שכזה. בחזרה למשחק - גם אם היינו מפסידים הייתי אומר שאני גאה בשחקנים היום, הם נתנו הכל והגיעו למספיק מצבים כדי לכבוש. הבעייה שטלקיסקי ממשיך להיות בעולם שלו וגם אנטבי יכל לעשות יותר מההזדמנות שהייתה לו(פרט לכך אין לי טענות כי הוא תמך הרבה בהתקפה והיה בסדר. את וורמוט שכרגיל מוסר לשוערים ולא בועט(אני לא מצפה ממנו), או את בן-בסט שלא מקבל מספיק קרדיט, אני בכלל לא חושב להאשים. קיוויתי שהפועל תציג משחק הגנתי מושלם ונעשה התקפה אחת טובה שתספיק לנו לנצח. התקפה אחת נהדרת עשינו, אבל יבואה בעט לעמוד בגלל חוסר מזל. כמה חבל שהוא לא מסר לנאתכו שחיכה בצד שמאל בעמדה קורצת. לפני המשחק אמרתי לחבר שלי שאנחנו לא ננצח פה, אבל אני שמח שגם לא הפסדנו. הגיע הזמן שאנחנו נכבוש בדקה ה-90. רוב המשחקים נגד מכבי פ"ת באורווה הם ככה - שתי הקבוצות אנטי-כדורגל אבל הם גונבים איכשהו את הגול. מגיע לאסולין שהעביר זמן ליד דגל הקרן. פ"ת כמעט כבשה את השני אבל טל בן חיים הרס את ההתקפה ובסוף הקבוצה שילמה על כך. גוטמן איחר קצת בחילופים אבל זהבי הביא את השיוויון והוא פגע בול כנראה. גם לפני זה הוא שיחרר בעיטה אדירה מרחוק. אפשר להפיק ממנו יותר ואז הוא יהיה מחליף לא רע בכלל. אני רוצה לציין לטובה את אבוטבול שהיה הכי טוב בהפועל היום. הוא ניווט את המשחק כמו שצריך רק השחקנים לא עשו הרבה תנועה. מילה אחרונה לגבי השיפוט - פעמיים היו נגיעות יד ממש ליד הרחבה. מכבי פ"ת קיבלו מצב נייח ואנחנו לא. מעניין למה. הגעתי למסקנה שלא בטוח שזה טוב שנסיים במקום השני. בעונה עם שום, עונת 07\2006, זכינו להגרלת משחקים קטסטרופלית. אני מקווה שזו הפעם האחרונה שאנחנו מגיעים לאורווה השנה. גם לקריית-אליעזר אני לא רוצה לחזור. בהצלחה למכבי נתניה!

נערך לאחרונה ב: ‏22/2/09
  2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

ההבדל בין הפועל לחיפה הוא שחיפה מנצחת את הקטנות ומתקשה מול הגדולות, הפועל לעומתה מגיעה תמיד למשחקים הגדולים, מנצחת גם את רובם, אבל במשחקים מול הקטנות היא דווקא נכשלת.
    מה עדיף? קשה לקבוע, אך זה רק מראה עד כמה הפועל קבוצה לא יציבה. היום, ללא ניהול ההתקפות השערורייתי של מכבי פתח תקווה בדקות הסיום, כאשר הפועל שלחה את כל הקבוצה קדימה, המשחק הזה היה יכול להסתיים הרבה קודם. עדיין לא מבין איך קבוצה מגיעה להתקפה כאשר יש לה 3 שחקני התקפה מול בלם אחד וההתקפה מסתיימת אפילו ללא ניסיון בעיטה לשער.

גם מכבי, שכבר היה נראה שחוזרת לעצמה, מפסידה אומנם מפנדל שלא היה, אך עדיין היכולת פשוט נוראית. נמני ייצטרך לדעת לייצב את הקבוצה הזו, רק כך היא תוכל לעבור לחלק השני של הטבלה.

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשיש בליגה יותר קבוצות קטנות אז מבחינת האליפות כנראה יותר כדאי לנצח את הקטנות ולרב לשחק בתיקו נגד היריבות הגדולות שלך. בצורה הזאת אתה לפחות מונע מהפועל ת"א להתקרב אליך בצורה אמיתית.

הפועל ת"א יודעת לשחק כדורגל טוב, אבל בצורה הזאת לא מגיעה לה לזכות באליפות. לא ראיתי מהמשחק דקת משחק, אבל הבנתי שהאדומים שיחקו חלש. את האמת? הסיפור שמתפתח היום קצת מזכיר לי את סיפורי האליפות של מכבי ת"א בשנות התשעים. באותם השנים מכבי חיפה הרבתה לתת הצגות דווקא במשחקים הגדולים, אבל לא הצליחה לנצח קבוצות כמו מכבי יפו, בית"ר ת"א או הפועל בית שאן ותמיד איבדה את האליפות למכבי ת"א שהיתה פשוט יציבה, יעילה ועשתה את המוטל עליה כשהיה צריך.

ערב המשחק בנתניה אני מאמין שמכבי חיפה לא תנצח ביום שני, אבל אפילו אם תפסיד 5-0 היא עדיין תשאר ללא בעיה במקום הראשון...

4. Number 8 Member

הפסד או תיקו לא כל כך משנה נגד קבוצה כמו הפועל פ"ת בבלומפילד. פתחנו את המשחק טוב, הבקענו שער מוצדק אבל מאז אותו רגע משום מה הורדנו את הרגל מהגז. אני לא יודע מה נמני אמר לשחקנים במחצית אבל הם לא עלו אליה, ספגו ועדיין נראו כמו כלום ושום דבר. בוזגלו שוב חלש מאוד וג'ונסון בדיחה, לא יודע לתת מסירה אחת טובה, פשוט בדיחה ושחקן כזה לא צריך להיות במכבי.
    מאותו רגע התחיל גשם מאוד חזק, קשה לראות ככה משחק אבל הוא גם ככה היה משעמם. שוב השופטים מקפחים אותנו, לא היה שום פנדל, בוחבוט או הקוון שלו עיוורים, אסור לתת לאנשים כאלה להחליט על גורל משחק. אבל שוב, הפסדנו וזה לא משנה הרבה עם יש אפס נקודות או נקודה אחת לאור היכולת הבאמת עלובה שהשחקנים הציגו.

ביזיון. רק שאני לא אהיה חולה בגלל חבורת האפסים הזו.

5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אם כבר נגעת בטעות שיפוט, צריך גם לומר שאם בוחבוט היה צריך לקבל החלטה שונה, שאין פנדל ויש בעיטה חופשית מ 16 מטר, הוא גם היה צריך להוציא כרטיס אדום ליבריץ. עוד טעות שלו.

מבחינת נקודות אין ספק שעדיף, אך אני יכול להגיד לך שכן, אם נזכה באליפות מבלי לנצח אף קבוצה משלוש המקומות שמתחתינו, תהיה לי בעיה עם האליפות הזאת. אם אנחנו מגיעים למצב שאנחנו במשחקים הגדולים שמחים (במרבית המשחקים) מתוצאת תיקו המצב מאוד לא מעודד.
    מחר זאת עוד הזדמנות להראות שהקבוצה הזו מסוגלת להגיע למשחקים גדולים, הזדמנות יש, אני בספק אם תיקח אותה.

6. Number 8 Member

בנוגע למכבי פ"ת הפועל - אז הפועל הראתה אופי והשוותה בדקה ה-90... ביג דיל. קבוצה שנמצאת חזק בצמרת ורוצה להאבק על האליפות, צריכה להיות מבואסת מכל תוצאה מלבד ניצחון. בקצב הזה היא לא תזכה לאליפות, ואם חיפה תנצח ביום שני, היא תאבד כל סיכוי לזכות באליפות. בגלל שער השיויון שהוכיח "אופי".

7. Raulito Madridista

כשאתם אומרים 'הפועל שיחקה חלש', אז ברור לכם שחלש זה עניין יחסי. התקשורת דבילית, עורכי העיתון או אתרי האינטרנט לא מבינים שיש הבדל גדול בין משחק בית למשחק חוץ. אף קבוצה בארץ לא תבוא לאורווה ותפרק את מכבי פ"ת. הפועל החזיקה פחות בכדור מאשר בדרך-כלל, אבל בכל-זאת הגיעה למצבים. הבעיטה של יבואה לקורה הייתה הכי מסוכנת, אבל להפועל היו עוד מספיק הזדמנויות לא רעות בכלל: לאלא נגח טוב אבל אוהד כהן הדף, טלקיסקי ואנטבי ביזבזו בעיטות מהאוויר, בן-בסט אותו דבר, סמוך לסיום באדיר נגח לא רע אחרי כדור קרן וגם וורמוט מסר לאוהד כהן מ12 מטר במקום לבעוט חזק. שי, אני לא יודע איזה משחק ראית. הפועל הייתה טובה יותר ללא ספק. בעיטה אחת טובה של אסולין וגם ההזדמנות שבוזבזה על ידי בן-חיים שבמקום להשאיר לפרדה, נגע בכדור. פ"ת גנבו היום גול מכלום.
    אני לא אכנס לוויכוח של מי קבוצה עדיפה או למי מגיע לזכות באליפות, אבל רק אציין שראיתי את המשחק של מכבי חיפה באורווה, והיא הייתה קטסטרופה, דבר שאי-אפשר להגיד על הפועל של היום.

הכח מובילה על ק"ש בווינטר. אני מקווה שהתוצאה תשתנה. לא בגלל סימפטיה לאלי כהן או משהו, אלא משום שחבל שק"ש תידרדר למצב אנוש ואולי בטעות תרד ליגה. אני ממשיך להחזיק בדעתי - היא קבוצה טובה יותר מהכח ויש לה בהרכב שחקנים טובים. אם ק"ש יירדו, אז אנחנו בהפועל נשמח לקלוט אותו אליינו.
    אשדוד ביתרון בדוחא, טוב מאוד. לסכנין נפסל שער, לא בטוח שבצדק.
    המשחק בין בית"ר לבני-יהודה חלש מאוד עד עכשיו. השחקנים לא רצים מספיק ואין שום תחכום. עידן טל מנסה אבל השאר ממש לא.

8. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לא אמרתי שמכבי פחת תקווה הייתה טובה יותר היום, אני רק מציין שאת המצבים שאתה בעצמך הצגת, אלו היו מצבים שמכבי עדיין הובילה בהן. אין לי ספק שאם במקום אסולין ופרדה היו שני שחקנים מעט חכמים יותר, הם היו סוגרים את המשחק הזה מוקדם יותר, בעיקר בדקות שהפועל עלתה עם כל הכלים ההתקפים שלה כדי להשוות את התוצאה.

9. הרצליה Member

הכח משיגה את ניצחונה השני העונה על קריית שמונה.
    המצב של החבר'ה מהצפון איום ונורא.

10. Igi Member

3 משחקים מתוך 5 מוכרעים בדקה ה-90 http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועל תל אביב לא צריכה להתאבל יותר מדי על התיקו. אמנם קבוצה שרוצה אליפות צריכה לשאוף לנצח גם משחקים כאלה, אבל בתאכלס זו לא תוצאה רעב ביחס ליריבה והמגרש. את הנקודות שלה היא תצטרך לאסוף מול קבוצות התחתית. תוצאה שמשחקת לידיים של שתי הקבוצות שתעלנה לשחק ביום שני.

הייתה לי תחושה שהכח עמידר רמת גן תצליח לנצח את עירוני קריית שמונה. אני שמח שברק בדש הצליח להבקיע. חלוץ שבעוד כמה שנים אני מקווה שיוביל את החוד שלנו.

ובדיוק עכשיו אני מתבשר שברק יצחקי כנראה הכריע את המשחק בין ביתר ירושלים לבני יהודה. אי אפשר עדיין להוריד את המסך על הדאבליסטית. אף קבוצת צמרת עוד לא מצליחה ליצור רצף נצחונות וביתר ירושלים עוד יכולה לעשות את זה ולהדביק את המקום הראשון.

הפועל פתח תקווה מנצלת את הנמנום של מכבי תל אביב כדי להתרחק מהקו האדום. עד כמה שזה נראה הזוי שהקבוצה של אבי נימני תאבק בתחתית, זה נראה כאילו המצב רוח שלה בקרשים. היא צריכה לעשות עוד כמה נצחונות כדי לסגור סופית את העונה.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברגע שהקהל שלך צועק במשך דקות ארוכות נגד ראובן עטר ואח"כ בדקה ה-93 שוכח הכל והשחקנים מתחבקים כאילו זכו באליפות, בית"ר לא תתקרב השנה למקום הראשון. בגלל שיש לה כמה שחקנים שמסוגלים לנצח משחקים בדקה ה-93 לא הופך את בית"ר עם כל הבלאגן לקבוצה שמאיימת ברצינות על מכבי חיפה.

אני ממש לא מבטל את בית"ר, אבל בינינו אני חושב שהסכנה האמיתית תבוא מהפועל ת"א. ברור לי שגם ניצחון ירוק בנתניה לא יסגור את סיפור האליפות כי הקבוצה שלי לא מציגה כדורגל משובח, אבל אם היא תעשה את המוטל עליה ותנצח גם במשחקים שלא הולכת לה אז היא תהיה האלופה.

אני גם מסכים עם שי (אלון חרזי) שלזכות ככה באליפות זאת לא ממש חוויה אדירה, אבל מה לעשות שהקבוצות האחרות עוד יותר חלשות? בהולנד יש פתגם ידוע שמשתמשים בכדורגל: de kampioen van de armoede. "האלופה של העוני", מה לעשות שכרגע זה נראה ככה, לא?

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אלי כהן הוא מאמן שעבר זמנו, מיושן, קובר קבוצות ובורח, כל קבוצה שלוקחת אותו מכניסה את עצמה לצרה.

הכח ניצחה אבל קרית שמונה טובה יותר מבחינת סגל השחקנים ומתישהוא תשיג את הנקודות שלה, הלוואי שאני טועה ושנראה דרמה לפחות בתחתית.

יום שני יקבע הרבה אם נראה דרמות בצמרת... ניצחון של חיפה והיא פותחת פער באמת משמעותי.

בקשר למשחקי היום, בני יהודה הייתה יכולה לנצח היום עם החמצה גדולה של אלירן עטר, במקום זה ברק יצחקי הראה איך עושים זאת נכון ובני יהודה הולכת הביתה בלי כלום.
    משה בוחבוט הוא שופט איום ונורא, אין תקופה שקטה איתו, כל פעם הוא יבליח עם איזה טעות איומה, ובדרך כלל הוא אוהב אותן בדקה ה-90, אלוהים יודע איך הוא נתן על זה פנדל, אלוהים יודע איך הקוון לא מנע ממנו את הבושה, אלוהים יודע איך לא נתן ליבריץ' אדום. מבחינת מכבי ת"א, עצוב שהפועל פ"ת מתאוששת בבלומפילד, מצביע משהו על מכבי ת"א. למרות שבוחבוט הכריע את המשחק, מכבי ת"א צריכה לנצח יריבה כזאת.

מכבי פ"ת היא קבוצה ביתית חזקה מאוד, הפועל ת"א אומנם סחטה נקודה מאוד קשה אבל ניצחון של חיפה ביום שני והפועל ת"א בבעיה.

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי את הפנדל שנשרק לזכותה של הפועל פתח תקווה ותפסתי את הראש. מילא, שהשופט לא יראה דבר כזה, כי הוא נמצא מאחוריהם ואולי הזוית שלו לא הייתה נוחה, אבל שמישהו יספיק לי איך הקוון לא הצליח לראות שלא היה פנדל? קו ה-16 מסומן בצורה כל כך בולטת, לא מדובר בנבדל שמצריך הסתכלות על המוסר והמקבל באותה השנייה. פשוט לראות איפה נעשתה העבירה ביחס לקו. בזיון של החלטה. אסור לקוון הזה לשפוט בליגת העל עד לסיום העונה. זו טעות בלתי נסלחת.

מהתקציר של הכח עמידר רמת גן, שמתי לב שלברק בדש אין רגל שמאל. את השער הוא הצליח לדחוק בקושי, אחרי שנאלץ לשנות את זוית הגוף שלו כדי להתאים את רגל ימין לבעיטה והייתה לו עוד הזדמנות למסור כדור רוחב ברגל שמאל, או לבעוט בה בצורה טובה יותר, אבל הוא שוב העדיף את הימין ובעט לגוף של השוער. זה דבר שהוא יצטרך לשפר אם הוא רוצה להיות חלוץ מוביל, כי את יתר הנתונים יש לו וחבל יהיה לראות אותו מתפספס.

15. Don Joan Roman Member

קור מקפיא, משחק מקפיא אבל הסיום היה מתוק עם גול נהדר של ברק יצחקי שהיום לא היה במשחק טוב שלו אבל סוף כל סוף נלחם ועשה הגנה וןרץ לשטחים פתוחים וגם כבש שער שמראה עד כמה הוא שחקן מוכשר כשהוא רק רוצה, כיף שיש חקנים כמוהו בקבוצה שלך שאתה יודע שמסוגלים לעשות דברים יפים עם הכדור בכל דקה ודקה, חבל שהוא אל עושה את זה יותר וחבל שהוא לא משחק קצת יותר פשוט כי עכשיו ב60 אחוז יכולת יש לו כבר תשעה שערי ליגה ועוד ארבעה בישולים, בפוקוס מלא ומחויבות מלאה הוא שווה בליגה הזאת לפחות 20 כיבושים בעונה בלי קשר לבישולים.

בנוגע לדיבורים על אליפות: במשחק נגד הפועל ת"א בית"ר ירושלים הצהירה שהיא לא רוצה אליפות, אם במשחק כזה שיכול להחזיר אותנו לעניינים אנחנו מובסים אז לא מגיע לנו בכלל לחשוב על המקום הזה אלא אך ורק על מקום בגביע אופ"א.