מחזור 20 בליגת העל: נתניה מנצחת 0:2 את מכבי חיפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏20/2/09.

1. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

הרכב התקפי? אני בטוח שאלישע ימשיך במגמה של חלוץ אחד בחוד והסטה של ראנספורד לאגף,
    אך מאידך אולי בעקבות מימדי המגרש הקטנים והצפיפות שתהיה על כר הדשא, ראנספורד ימצא את עצמו הרבה מאוד פעמים ברחבה של שטראובר.

לדעתי מתאוס עושה טעות שלא פותח עם שלו מנשה,
    במקום שלושה בלמים היה עדיף אם היה מוריד אחד לספסל ופותח עם שלו מנשה בקישור.

אך אלו שיקולים של מתאוס וזו שיטת המשחק שלו, יכול להיות שהיא תעבוד ויכול להיות שלא, נדע רק מחר בתום המשחק.

אין ספק שהחיסרון של בן דיין מאוד מאוד משמעותי לסגנית האלופה,
    כמו שציין ראוליטו (אני כבר צריך לזכור שמות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx) הוא שחקן שתורם המון בהגנה ולא פחות בהתקפה, הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה.

נקווה למשחק טוב ושהטובה ביותר תנצח. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

2. Number 8 Member

כן.

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק עכשיו חזרתי מהצב, התקלחתי בטיל ועכשיו אני יוצא למגרש. אין לי הרבה מה להגיד, כי את הכל כבר אמרתי. אנחנו מוכרחים לנצח את המשחק ולחזור להאמין שאפשר לקחת אליפות.

אם רק תאמינו! http://www.super3.gr/forum/public_html/yabbfiles/Smilies/ari_ole.Xxx

4. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

במוקדם או במאוחר זה היה מגיע. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

יהיה מעניין לראות את נתניה בלי בן דיין , אחד השחקנים החשובים ביותר של היהלומים והיחיד שנמצא שם שצריך שערים חשובים.
    זו טעות גדולה לפתוח עם ימפולסקי כמגן שמאלי , הבן אדם לא טוב בתפקיד הטבעי שלו חלוץ אז בעמדת המגן השמאלי הוא יהיה טוב?
    טל מעבי התחיל את הקריירה כמגן שמאלי (במכבי חיפה) והוא אמור להיות הבחירה הטבעית.
    אני לא מבין למה נקוסי פותח על חשבונו של שלו מנשה אחד השחקנים הבולטים העונה בנתניה ומלך השערים של הקבוצה , לפי מה שראיתי נקוסי די חלש ולא מועיל ובמשחק כזה זה קריטי.

6. Igi Member

"מחירים בהתאם" , "יחס גורר יחס"? מה אנחנו בגן ? על מה בדיוק אוהד של חיפה צריך לשלם 100 ש"ח? על כדורגל מזוויע במגרש מזוויע? תעשה לי טובה.

בינתיים 15 דק' כשנתניה מוכיחה את "עליונותה במשחקים גדולים" עם גול של שכטר, אבל זה לא העניין, כי פשוט בלתי אפשרי לראות משחקים מהמגרש הזה. אני רואה את זה דרך הטלוויזיה, לא רוצה לתאר בכלל כמה מגעיל זה מהמגרש עצמו.

7. Raulito Madridista

אייל ברקוביץ 'הורג אותי' עד עכשיו, איך הוא שינה את דעתו בקשר להכשלה על שכטר לפני שתי דקות, כמה צבע שהוא מוסיף.
    לא יאומן איך כל פעם שחיפה פוגשת את נתניה, השחקנים שוכחים לשחק כדורגל. חוץ מחצי הזדמנות של ראנספורד חיפה לא יצרה שום דבר עד עכשיו. והציפיות הן בעיקר ממנה. הרי יש לשחקנים שם הרבה מאוד כישרון ברגליים. חבל שקטן נעלם, אבל אי-אפשר להאשים אותו כל הזמן.
    איתי שכטר נותן משחק גדול, אוהדי נתניה - תהנו ממנו כמה שאפשר. הוא שמע שיש סקואטים ביציע ולא מפסיק לרוץ. כל דריבל מול ווסט מצליח לא. לדעתי הגיע לו פנדל בהכשלה הקודמת. נתניה עם מעבר מהיר מאוד מהגנה להתקפה למרות ששלו מנשה לא משחק. גזל מצויין.
    אני מקווה שהתוצאה תישאר ככה. כי אני בטוח שנתניה לא מסוגלת לזכות באליפות. אולי לנו עוד יהיה סיכוי.
    אם חיפה תזכה באליפות לאחר שתנצח רק את הקטנות(אבל מה אני מדמיין, היא הרי תשיג את הנקודות נגדינו במשחק בקריית-אליעזר), זה יהיה מתסכל, בטח לנוכח מה שהפועל עשתה עד עכשיו.

8. שגיא Guest

במחצית הפאתטית הזו למעשה הענקנו את האליפות למכבי נתניה או להפועל תל אביב - הקבוצה שתצא פחות פראיירית מבינהם. חיפה, בהגדרה, הקבוצה החלשה מבין המשולש הזה וממשחק למשחק לא ברור לי איך אנחנו מצליחים להיות במקום הראשון ובהפרש די גבוה עד שהמשחק הזה יסתיים. אני לא יודע אם זה אלישע לוי, אבל עובדתית, בכל משחק מול הגדולות אנחנו לא מצליחים. גם אם היו משחקים עם יכולת לא רעה (מול הפועל תל אביב ומול בית"ר) בשורה התחתונה אנחנו לא מנצחים. נתניה כבר הפכה לכבשה השחורה ולותר מתיאוס כבר יכול לרשום עוד 3 נקודות במשחק בין הקבוצות בסיבוב הבא.

אלישע לוי לא יודע איך להתמודד עם קבוצות טובות ממנו וזה ניכר בעיקר במשחק הערב. קשה לי לבוא בטענות לדוידוביץ', שחוץ מקטן, הוא השחקן היחיד שהביא לנו נקודות. אני בכלל לא מבין איך אפשר לספוג שני שערים כלכך זהים בפורמט שלהם. הרחקה היישר לרגלי היריב, אימפוטנטיות בהגנה וספיגת שער. למזלו של קינן הטעות האיומה שלו לא הסתיימה בשער, כך לאלישע היה כאב ראש רציני איזה מבין הבלמים להחליף. אני לא אוהב להודות בטעות, אבל עם הזמן אני מבין שווסט מהווה עבורנו חילוש. המשחק שלו פחדני, ואין לו איזשהי עליונות על אף בלם בסגל שלנו. המשחק שלו לא חכם ולרוב מתאפיין בהרחקות סתמיות. הוא גם מתקשה לבעוט כדור למעלה, כך שההרחקות שלו שטוחות ומגיעות בקלות לרגל יריבה. אין לו חוסן פיזי והוא לא מהיר במיוחד. קרופניק יכול להתחיל להיות שקט, במשחק הבא הוא בטוח חוזר לסגל אם לא להרכב הראשון.

החלק ההתקפי, כמו בכל העונה, לא מתפקד. יניב קטן עוד מנסה, אבל לא יכול לבד. רנספורד הולך לאיבוד באגף ופנטאני נוגע בכדור רק כשהוא בא לעיגול האמצע. קולמה זה כבר מזמן לא קולמה של פתיחת העונה ואולי גם הוא צריך לראות קצת ספסל. עוד לפני המשחק אמרתי שאני פסימי וכמובן שהחששות שלי התגלו כאמתיתיות. במשחק הקודם מול נתניה עוד הגענו להזדמנויות ובעיקר סבלנו מחוסר מזל. היום נהנו מעודף מזל כשלא נשרק פנדל לנתניה ושעוד שער בטוח הלך לקורה. לא יאומן שהבעיטה הכי מסוכנת לשער של שטראובר הייתה כדור חופשי.

האמת, קשה לי לראות שארבייטמן, גולסה או גאדיר יכולים לעשות משהו יותר טוב בהתקפה, בטח ובטח בתפקוד של השחקנים על המגרש. בכלל, אני צופה שאלישע ישאיר את ההגנה כמו שהיא (הייתי מכניס את חרזי במקום ווסט) וכנראה יעשה חילוף התקפי כפול (אני פשוט הייתי מזיז רנספורד לצידו של פנטאני), השערה שלי היא ארבייטמן וגולסה/גאדיר במקום פנטאני ורפאלוב. האמת אולי שווה לבחון אופציה לוותר על אחד הקשרים האחוריים ולהכניס חלוץ, למרות שגם את זה אני לא רואה קורה.

בקיצור, עוד הפסד שמוכיח שאם נזכה השנה באליפות זו תהיה הגניבה הכי גדולה שאני זוכר לפחות. המזל היחיד הוא שנתניה והפועל מאבדות נקודות לתחתית.

אימפוטנציה בהתהוות.

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו...עוד למישהו יש משהו להגן על אנדרסון ווסט ומסיללה?לשם שינוי אני מסכים עם ברקוביץ',להעיף אותם לספסל לזרוק אותם ולהביא אפילו שחקני נוער שישחקו במקומם.
    שלא נדבר על זה שיש את קרופניק חרזי וגפני בעמדות שלהם.

ווסט הזה הוא פשוט כלום,הוא לא יודע כלום בהגנה פשוט כלום שלא נדבר על זה שבהתקפה המסירות שלו נראות כאילו הוא שחקן של נתניה וגם אז הם לא הכי מדוייקות...פשוט חרא של שחקן,אפס מאופס.

10. Igi Member

תהרגו אותי, אבל אני לא מבין איך מאמן יכול להיות כ"כ עיוור כדי להביא בלם ברמה של הכח רמת גן לקבוצה שאמורה להיות הקבוצה הטובה ביותר בארץ.
    תגידו שהטעות המוקדמת של דבידוביץ' ערערה את הביטחון לכל ההגנה שלנו(ובעצם הטעות הזו הצילה לנתניה את העונה), אבל לא סתם הרשיתי לעצמי לכתוב על שחקן במשחק הראשון שלו שהוא אפס(וזיו שזיהה את זה עוד במשחק מול הפועל בטוטו). שום איכויות שבלם זר צריך להביא. לא מהירות, לא פיזיות, לא חוכמת משחק. אפילו קרופניק עדיף עליו. מצידי שישחררו אותו כבר אחרי המשחק הזה, אני מעדיף שגאדיר יעלה כבלם-לפחות הוא "ילד מהנוער"(באמת שברקוביץ' מסוגל להגיד דבר כזה..)

למעשה הטעות המוקדמת של ניר שהובילה לקומדיה של טעויות בהגנה הביאה לבלאגן מוחלט במשחק של חיפה ולמעט ראנספורד וקטן אין אף שחקן בהרכב של חיפה שהאוהדים המסכנים שלנו היה שווה לשלם כ"כ הרבה כסף על כרטיס כדי לראות.

ולא, אני לא אומר שטעות של שוער גרמה לחיפה להיראות ככה, כי כבר מעל לחודש שהם משחקים בצורה הזו ועד היום לא הצליחו לפגוש מאמן שיצליח לזהות את החולשה של כל החלק ההגנתי+מרכז השדה(קולמה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx ). רק חבל שאלישע לא מצלי חלזהות את מה שכל הארץ כבר מסוגלת לראות ולא משנה את שיטת המשחק לשני חלוצים.

נערך לאחרונה ב: ‏24/2/09
  11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי נתניה צריכה קודם כל לשלוח פרחים לניר דווידוביץ, אנדרסון ווסט ודקל קינן. הצהובים בהחלט יותר טובים, אבל ברגע שקבוצה יריבה למעשה פותחת רגליים (עושה במכנסיים במלים אחרות) לא צריך לחשוב שנתניה משחקת כדורגל גדול.

מכבי חיפה פשוט חושבת שהיא קבוצה טובה, אבל איך תסבירו לי איך היא מובילה ככה את הליגה? דור אני מכבד אותך, אבל הפועל ת"א שלך לצערי קבוצה עוד יותר מסכנה כי אם מכבי חיפה מובילה את הטבלה מה זה אומר על האחרות?

אני בהלם מהקבוצה שלי. הגנה? אין לי מושג איך ווסט הגיע לקבוצה, אבל לדעתי ראו אותו רק בקלטות. יכול להיות שבארצו הוא היה שחקן טוב, אבל עד עתה אני מתחנן שיחזירו את חרזי להרכב ומבכה את השאלתו של שי מיימון.

קישור? בכל המשחקים שראיתי העונה את אני ג'ון קולמה ראיתי שחקן לא גדול. הבחור אלים ונראה כאילו הוא מהר מאד בפאניקה. את האמת? הייתי מאד רוצה לראות את ביברס נאתכו בקבוצה שלי...חוץ מזה בוקולי בסדר, אבל הוא לא יכול לעשות הכל לבד.

התקפה? פאנטני חלש, ראנספורד עדיין לא מצא את מקומו, אבל מבחינתי הוא לא שחקן כנף כמו שברקוביץ' אומר. רפאלוב? עסוק כנראה באגו של עצמו ובתחרות נפילות עם שכטר (פנדל ראשון ספק, פנדל שני נפילה נהדרת). אותי הכי מרגיז יניב קטן, האם זה השחקן שמוביל אותנו לאליפות? כמו תמיד קטן נעלם במשחקים הגדולים, אבל את האמת הפעם קצת קשה לבוא אליו לטענות כשדווידוביץ' וקולמה משחקים בשביל נתניה...

מלה אחרונה על אלישע לוי. מותר לי לקוות משהו? משאלה קטנה? אנא, תביאו לי את מתיאוס לקבוצה. אלישע לוי רואה איך הקבוצה שלו בנס לא מושפלת בתוצאה והאיש היקר אפילו לא עושה חילוף. שופט קצת פחות רחמן ומכבי חיפה היתה סופגת שתי שריקות לכדורי עונשין שלא לדבר על הקורה אחרי הגנה מצויינת של דקל קינן...

יש עוד 45 דקות, אבל לדעתי נתניה תכבוש עוד...

12. GRANDE LAZIO... Member

"יורמי", חחחחחחחחחחחחחחחחח הרג אותי ברקוביץ' הזה יא רבק.

13. JR-Riquelme Member

מה רוצים מקטן? היחיד שטוב עד עכשיו במכבי חיפה. היום המגנים של חיפה הם זוועת עולם, ההגנה הכי כבדה בארץ, שוער שלא מפסיק לעשות שטויות, קישור לא מורגש כלל. אין להם בקישור אף אחד שהוא עושה משחק. ובהתקפה אין לקטן ורפאלוב עם מי לשחק.

14. Igi Member

מתי יסתיים כבר הנאחס הזה שלנו שנקרא מכבי נתניה?

ביזיון עליו אחראית מוליכת הטבלה בניצוחו של אלישע לוי.
    מכבי נתניה לא ניצחה היום את מכבי חיפה כי היא "מתעלה על עצמה במשחקים גדולים" או שהיא קבוצה "יותר איכותית מחיפה", כמו שאוהדי נתניה כ"כ אוהבים להצהיר פה. לא ראיתי מנתניה היום משהו שהרתיע או הפחיד אותי, מה שבאמת הפחיד אותי זה עד כמה שההגנה שלנו חלשה וכמה שהקבוצה הזו חסרת ביטחון.
    אנישמח שהפסדנו את המשחק הזה וחבל שלא בתוצאה יותר גבוהה שהייתה מזעזעת את המערכת וגורמת להבין לאלישע וגם לשחר שמשהו לא עובד ומה שאני ואוהדים אחרים צועקים פה כבר כמה חודשים - תשנה את שיטת המשחק, מה שחיפה מראה כרגע זה 4-5-1 סטייל רוני לוי רק עם קטן בכושר יותר טוב וזה כבר נהיה בלתי נסבל.

ולביזיון המשני של הערב- נזכה או נזכה באליפות, אם כן אני מאד מקווה שנפסיד אותה להפועל ולא לאוסף מבזבזי הזמן הכרוניים של נתניה. מישהו חייב לשים סוף לתופעה הזו.
    אני חייב להגיד כל הכבוד לנתניה עשו בדיוק מה שהיו צריכים כדי לנצח, הגנה ומתפרצות, אבל רבאקק ,הבזבוזי זמן האלה במשך 40 דקות באמת הכרחיים?
    פשוט לא יאומן, בדיוק כמו בסיבוב הקודם, מחצית ראשונה הם משחקים כדורגל, או יותר נכון מנצלים את הטעויות של חיפה, מחצית שניה? עסוקים בעיקר בלהעביר את השעון. אני די בטוח שאם ערוץ 10 לא היו מראים בהילוך חוזר את השחקן שנגרר אל הדשא כדי לעצור את חיפה בעוד מהלך בלתי ספורטיבי לרפטואר המרשים שלהם, מהלך שמסמל יותר מהכל את מה שמתפתח שם בנתניה במיוחד כי זה ילד צעיר, אנשים בכלל לא היו שמים לב למה שהלך במחצית הזו.

15. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

מאמן של קבוצות קטנות
    http://img15.imageshack.us/img15/5458/29691426mb0.Xxx

אז נכון, הוא לא מתעסק בסדרות חינוך לשחקניו, כמו שעשה זה שהיה לפניו בתפקיד.
    אם תרצו, מאז מינויו הקבוצה יותר משוחררת ושמחה, נכון שבטרם העונה הציפיות היו נמוכות מאוד,
    אך כשהקבוצה מוצאת את עצמה בתום הסיבוב השני במקום הראשון, למה להמשיך בשיטה שכבר הוכח שהיא לא עובדת?

עם כל הכבוד לאלישע ולכך שהוא בן אדם צנוע שאפילו קשה לשנוא, לא מגיע לו לאמן קבוצה בסדר גודל של מכבי חיפה.
    לא מגיע לאוהדים שהאיש הזה יעמוד על הקווים, אותו אחד שממשיך בשיטה כושלת ותמוהה של חלוץ אחד בחוד,
    אם הוא היה סקורר ולא ליצן אז ניחא, אבל את טמבינקוסי פאנטיני הבלרינה הדרום אפריקאית? למה? למה?

נותן לראנספורד להרקב באגף, כאשר הוא עושה חילוף אז הוא מחליף חלוץ בחלוץ או קשר התקפי בחלוץ,
    השיטה נשארת אותה שיטה, הגועל נשאר אותו גועל והכדורגל, שלשם כך אנו רואים משחקים, לא קיים.

http://img15.imageshack.us/img15/1039/12961blindtraveleryr2.Xxx
    יש אישור להכניס את זה למגרשי כדורגל? יש אדם שמאוד זקוק לזה.

הוא יכול לעשות פלאים בהכח, קריית שמונה, או שאפילו יחזור לסכנין, כך הקבוצה מהמגזר תרגע ולא תהיה אגרסיבית מדי,
    יש את רעננה שכנראה תעלה מהלאומית, הפועל עכו, מגוון קבוצות קטנות שישמחו שאלישע יעמוד אצלהן על הקווים.

הרי אלישע ידוע בתור הקוסם של הקבוצות הקטנות, אותו אחד שמוציא מים מן הסלע,
    אך במועדון גדול כמו מכבי חיפה - אפילו לא טיפה של מים, טיפה אחת בודדת. כמה עצוב אך זו האמת.

כבר אין מילים לתסכול, לגועל, להכל.
    חצי נחמה בשבילי, אם בכלל, שחיפה היט לפחות ניצחה את מחזיקת הגביע, עצוב שהנחמה מגיעה דווקא מהכדורסל.