מחזור 21 ליגת על: בית"ר מנצחת וחוזרת למאבק האליפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏27/2/09.

1. קובי ברייאנט Member

מחזור מעניין שאמור לספק לנו תשובות. אם הפועל לא מנצחת את סכניון כנראה שהיא לא תוכל לזכות השנה באליפות בגלל שחיפה כנראה תנצח את קרית שמונה שהיא בדיחה השנה ממש קבוצה גרועה קרית שמונה בקושי מנצחת השנה ובקושי מבקיעה לכן אני צופה ניצחון קליל לירוקים.מקווה שננצח ביום שני את נתניה ושהפועל תל אביב יסיימו בתקו מול סכנין ואז נוכל לדבר על מקומות 3-4.מקווה למחזור רב שערים למרות הגשם הכבד שצפוי לרדת

נערך לאחרונה ב: ‏28/2/09
  2. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד פעם בלומפילד המנחוס !!!!

שוב מסתפקים בתיקו במגרש המקולל הזה...

יהיה קשה בלי סואן,חלאילה ובסיט שלא שיחק עדיין הרבה מאז שהגיע לקבוצה, אבל כרגיל אני אופטימי ומאמין שהקבוצה לא תפסיד היום למרות שזה מול הפועל ובבלומפילד המנחוס...

3. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני יהודה ממשיכה בתקופה הטובה שלה ומנצחת 1-0 את מכבי פ"ת.
    מחצית שנייה טובה של בני יהודה שלקראת סיומה הלכה להתגונן וכמעט חטפה 3 פעמים בדקה ה90 , פעם זה היה המשקוף שהציל אותה מטיל של אסולין , פעם שנייה מרטינוביץ מהקו ואח"כ ההיה זה אינוגבה עם זינוק אקרובטי לבעיטה של לירן כהן.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני יהודה מצליחה לנצח את מכבי פ"ת משער של חמד שפספס העונה מצבים קורצים לשערים ולא הפסיק להחמית מול שער ריק.

המשחק בין קריית שמונה למכבי חיפה יתקיים ככל הנראה ואני מקווה שחיפה תתקע בבוץ בקריית שמונה ותפתח את הצמרת יותר.
    בכל מקרה זאת נקודת מפתח לחיפה שצריכה להוכיח אחרי ההפסד מול נתניה שיש לה את הכח המנטלי לקחת אליפות ההעונה , איבוד נקודות ואלישע לוי מרגיש כבר את זעם הקהל.

5. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

למרות תנאי המגרש הגרועים, בלשון המטה, מחצית בסך הכל לא רעה שלנו.
    הנעת כדור טובה ויותר נחישות של השחקנים על פני שחקני קריית שמונה.
    הכדור לא נע במהירות, הוא נעצר כל הזמן במים הרבים שמציפים את כר הדשא.
    אוי אוי אוי איזו החמצה נוראית של ליאור רפאלוב, היה מול שער ריק ובעט ליד הקורה, כל אחד שיראה את זה יתפוס את הראש ולא יאמין שזה לא נכנס.

דווקא התלהבתי מפאנטיני שלפחות ניסה, היה גם דאבל פס בינו לבין קטן, אך יציאה טובה של דני עמוס עצרה את המהלך.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/3/09
  6. Igi Member

Refaelov!
    אין מילים, איזו החמצה...כבר צעקתי "יש" כשהוא בעט את הכדור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההחמצה של רפאלוב פשוט הוציאה ממני שאגה של "יש" , אחת ההחמצות הגדולות של העונה שיכולה לעלות ביוקר לירוקים.
    אוהדי חיפה יכולים להסביר לי למה הקבוצה שלהם עלתה היום עם התלבושת של העונה שעברה?
    פשוט חובבנות , אני לא רואה אף קבוצה באחת מהליגות הבכירות באירופה עושה את זה.

8. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אין לי הרבה תלונות לקבוצה שלי הערב בעיקר בגלל ששיחקנו באחד ממשחקי הדשא הנוראיים שיוכלנו לשחק בהם. השופט, כשאישר את המשחק, היה צריך לחשוב לא אם אפשר לעשות תחרות שחייה במגרש אלא אם אפשר להניע את הכדור, אני בספק אם הוא בדק את העניין הזה. אני לא מופתע, כי אם מגרש כזה כל קבוצה חיכתה לטעות של השנייה, ולשתי הקבוצות היו טעויות. קרית שמונה ניצלה את אחת מהן, חיפה לא.
    האמת שמתחילת המשחק, הייתה לי התחושה שאנחנו משחקים במכתש של לפני שנתיים. אי אפשר באמת לשחק כדורגל וכל היתרון של הקבוצה האיכותית הולך לאיבוד.

אין עוד הרבה מה להוסיף מלבד האכזבה שלפחות אחת מהקבוצות שדולקות אחרינו תצמצם מאיתנו את הפער.

9. שגיא Guest

צפוי כמו פטריות לאחר הגשם.

הייתי מצפה מאלישע, מאמן של קבוצות קטנות, שידע לסגל את הקבוצה שלו למשחק מהסוג הזה. משחק על משטח כזה לא יכול להיות משחק טכני. שחקנים כמו רפאלוב ופנטאני פשוט הלכו לאיבוד במשחק כזה, כיוון שהם רגילים לכדרר ובשלוליות אי אפשר לכדרר. קריית שמונה עשתה בדיוק מה שצריך לעשות במשחק כזה. כדורים ארוכים. פעם אחת גם נוצלה טעות אחת מיני רבות בהגנה הרעועה של מכבי חיפה והנה 1-0 פשוט. ניצחון שמגיע לקריית שמונה. חיפה 90 דקות התעקשה לשחק על כר הדשא, או שבעצם על בריכת המים שנוצרה על כר הדשא.

היום היה אפשר לראות שאיבדנו גם את קרופניק. משחק חלש שלו לאחר שבועיים בחוץ, עם הרבה מאוד טעויות, למרות שהמים בטח לא עזרו. נוסיף לזה את הקבעון הטקטי העצוב של אלישע לוי ונקבל, שוב, קבוצה אימפוטנטית, קבוצה שמצטיינת בלהחזיר קבוצות לחיים. זה קרה גם בסיבוב הקודם מול נתניה ומול קריית שמונה והנה סיבוב עבר ואותן קבוצות נהנות ממשחק נרפה של מכבי חיפה. אפילו במרגש שבו לא היה ניתן לפתח משחק אגפים נוכח השלוליות העצומות ליד 4 פינות המגרש, שוב אלישע הכניס למגרש "חלוצים" וציוות אותם באגפים. היה עדיף לו היה שולח אותם לחדר ההלבשה, לפחות שם המקלחת חמה ואין בוץ.

הפער הגדול מהמקום השני נמחק כלא היה וסביר להניח שבשבועות הקרובים הוא יגדל, רק שהפעם כנראה מכבי חיפה תסתכל עליו מלמטה ולא למלעלה.

ורק שתבינו - אפילו במהלך שתי העונות הבזיונות שחלפו על מכבי חיפה הייתי יותר אופטימי מאשר אני עכשיו.

10. Raulito Madridista

חסר לנו שאנחנו לא מנצחים עכשיו את סכנין ומנצלים את איבוד ההפסד של חיפה, אני אהיה מאוד עצבני. הגיע הזמן שננצל את איבודי הנקודות שלהם ואת הכושר הפחות טוב בו הם נמצאים. גם אם הגשם יפריע לשחק כדורגל, לא אקבל את זה כתירוץ. העובדה שסכנין תשחק ללא סואן, עושה לנו את החיים קצת יותר קלים. ובניגוד לשבוע שעבר, אני מקווה שגוטמן לא יהסס לבצע חילופים, לא חייבים לחכות לדקה ה-80.

תנאי המגרש הקשים לא איפשרו לשחק היום כדורגל, אבל את ק"ש זה לא צריך לעניין. הניצחון יכול להעניק לה ביטחון רב לקראת ההמשך, סוף סוף אלי כהן משיג שלוש נקודות אחרי שבעה מחזורים. השער של ק"ש היה יפה והיו לה עוד שתי הזדמנויות בערך, אבל תיקו היה משקף יותר. רפאלוב החמיץ ברשלנות וגם גאדיר בעט יפה מאוד למשקוף. אני חושב שהקישור של חיפה לא עבד כל-כך היום. כיאל היה בסדר, בוקולי ניסה, אבל השניים האחרים - קולמה ורפאלוב, היו רעים מאוד. על האחרון אפשר לוותר ולהכניס במקומו את ראסנפורד למשל. צמד החלוצים, פאנטני ובעיקר קטן, הציגו יכולת סבירה ומעלה לדעתי. פאנטני קיבל החלטה אחת לא נכונה אבל חוץ מזה היה בסדר. שימו לב, אוהדי חיפה, להשקעה של בוקולי אל מול ההליכה של ליאור רפאלוב. קרופניק המשיך להיות חסר ביטחון ואולי בצדק. מבחינת ק"ש, ההרחקה של אבידור מאוד מיותרת. צרפתי שיחק דיי שקוף ודני בונדר היה בסדר גמור. אלישע לוי צריך להסיק מסקנות. גם את נתניה תנצח את בית"ר והפועל תתקרב, חיפה יכולה לזכות באליפות ואני טוען שהיא תעשה את זה.

הפסד ראשון העונה לרוני לוי במכבי פ"ת, במשחק בו לקבוצה שלו הגיעה נקודה. מכבי פ"ת מאבדת גובה. מזל טוב לתומר חמד על שער בכורה העונה, הגיע הזמן. הוא החמיץ פעמיים בשער ריק במשך העונה ומעוד הרבה מצבים קורצים. אני מחכה שמשה ביטון יחזור בשורות בני-יהודה, שהשוותה את מס' הנקודות שלה לזה של בית"ר ירושלים.

נערך לאחרונה ב: ‏1/3/09
  11. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

בזה אפשר לסכם את הכל, את כל מה שעובר עלינו בתקופה האחרונה, היום בניגוד למחזור שעבר מול נתניה, שיחקנו לא רע והגענו להזדמנויות.
    הגיע לנו לנצח ועוד איך, שלטנו במרכז השדה, שלחנו הרבה שחקנים קדימה והגענו למצבים בטוחים של גול.
    חוסר מזל והחמצה מזוויעה של רפאלוב מנעו מאיתנו לכבוש, החל משבוע הבא צריכים להמר על באנקר לקבוצה היריבה שתשחק מול חיפה.

עצוב כמה שזה נכון.

12. Igi Member

למרות שהיום הפסדנו רק בגלל חוסר מזל, מעניין בכמה עוד נק' נשלם כדי שאלישע יוכל להמשיך עם שיטת המשחק הפתטית שלו.

במשחק הבא אם אני זוכר נכון קטן הוא אחד המוצהבים ולמרות שהוא פחות או יותר היחיד שמתפקד, מבחינת המערך זה בסך הכל יכול להשתלם, אולי סוף סוף נזכה לראות מערך של שני חלוצים אמיתיים.
    היה נחמד לראות היום את כיאל חוזר למרכז השדה. אני די בטוח שאם הייתי צופה היום במשחק כדורגל, כיאל היה מקבל ביקורות טובות בסוף המשחק. שימשיך ככה.

ד"א, נראה לי שקולמה חשב שעונש ההרחקה שלו מהמשחק הבא תקף גם להיום, משחק נוראי שלו. לא מורגש לאורך כמעט כל המשחק.

13. ManUtd Fan Member

בושה שבכלל אישר לשחק על משטח שכזה.
    אבל אם כבר אישרו, למה לנסות לשחק על הקרקע? הרי עם הבוץ והשלוליות שיש על הדשא אפשר להניע כדור אולי בכדור מים, לא בכדורגל. גם הקיבעון הטקטי של אלישע מעצבן לגמרי והעובדה שהוא כל הזמן פותח עם פאנטיני למרות שזה לא פוגע. כבר קל לקרוא את המהלכים של חיפה, אלישר יכניס חלוץ, יסיט אותו לאגף וישאר עם אותו מערך שלא עוזר לנו בשיט. הוא הורס ככה את ארבייטמן ובדרך להרוס שחקן כל-כך כישרוני כמו אוסיי ראנספורד. סאמ-אמק.

ורפאלוב... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx

הסמיילי הזה מסכם את הכל.

14. Igi Member

כל הכבוד ללינאני על ההחלטה האמיצה לשריקת הפנדל. היה לא פשוט לשרוק לפנדל במיוחד אחרי כל הבכי של מכבי ת"א בשבוע שעבר ועוד לפנדל מסוג שבדר"כ שופטים מהססים לשרוק.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי רק 40 דקות מהכדור מים בק"ש. אסף קינן לא רק פשע שהחליט לתת אור ירוק לפסטיבל המים הזה, מכבי חיפה עשתה הכל בשביל לעזור למקומיים.

כל כך מצטער שלא כתבתי את מה שרציתי לכתב לפני המשחק, היה לי ברור שאם יהיה משחק חיפה לא מנצחת. עכשיו להגיד "ידעתי שזה יקרה" זאת תהיה בדיחה עצובה, אבל חזרתי עכשיו הביתה , פתחתי את המחשב וראיתי את התוצאה הסופית.

אין לי חשק לרדת על קינן או על הדיביל שאולי הכריח את השופט לקיים את המשחק (לוזון: "מערכת הניקוז עובדת..." באמת אדון הנכבד, אז איך תסביר את השלוליות הענקיות על הדשא???) אלא פשוט כמו גבר להודות שפישלנו. פישלנו לפני שבוע, פישלנו פעמיים נגד הפועל ת"א, פישלנו פעמיים נגד בית"ר!

עכשיו זה עניין של זמן עד שנאבד את המקום הראשון. יותר מפעם אחד יכולנו לגמור את הליגה, יותר מפעם אחד נתנו לקבוצות האחרות פתח לתקווה. ההחמצה המטומטמת של רפאלוב במחצית הראשונה מראה אולי שהבחור עסוק בדברים אחרים (כמו למשל התספורת שלו, מה זה הסרט הדפוק הזה?), אבל ההחמצה היתה אופיינית למה שקורה כרגע בקבוצה שלי.

במשך שבועות אני מנסה להדוף התקפות על הקבוצה שלי בגלל שהיא הוליכה את הטבלה בפער יותר גדול משלוש נקודות, היום לדעתי מכבי חיפה עומדת באמת לאבד את המקום הראשון. מה לעשות, מעצבן, אבל מצד שני מאד הגיוני.