מחזור 21 ליגת על: בית"ר מנצחת וחוזרת למאבק האליפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏27/2/09.

1. Number 8 Member

אייל לחמן מאמן מגעיל, דוחה, שלא יודע איך משחקים כדורגל. פשוט בושה שמאמן כזה מאמן כדורגל. אתמול כולם קיבלו את ההוכחה שהדברים על סכנין שהיא קבוצה כסחאנית ומגעילה לא היו רק סטיגמה וזו האמת לאמיתה. בתחילת העונה סכנין לא הייתה כזו אבל מאז שלחמן הגיע, השחקנים שלו רק מכסחים בלי לראות בעיניים, הולכים על הרגליים, פשוט דוחה. וזה לא התחיל מהיום אלא מהתקופה שלחמן אימן בעבר את סכנין. לא פלא שאותו שחקן, לא זוכר כרגע את שמו, לא רצה לשחק כי לחמן אמר לו ללכת על הרגליים. איכס.

ושום מילה על הפנדל שהגיע למכבי. עלק מתבכיינים... אני רוצה לראות קבוצה אחרת יושבת בשקט לאחר כל הטעויות של השופטים. מתבכיינים, נו באמת...

נערך לאחרונה ב: ‏1/3/09
  2. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

סכנין לפני לחמן הייתה מקום אחרון, אחרי שלחמן בא כבר לא...

אני מאוד מרוצה משיטת המשחק וסבבה מישהו עושה פאול מכוער, יש שופט שיחליט.

חוץ מהפאול של אוקוצ'ה אתמול לא היה כלום !!! משחק רגיל זה כדורגל, אין מה לעשות !!

ככה שאם אוקוצ'ה מחליט לעשות גליץ' אז סכנין כסחנים ולמן מאמן ג'ודו... ואם אוקוצ'ה לא היה מבצע גליץ' אז מה?

זה המאמן, זה שיטת האימון שלו, זה מה יש, שהשופט יכריע אם מגיעים צהובים או אדומים תלוי בפאול

3. Igi Member

איכס, ראיתי עכשיו את הפאול המדובר של אוקוצ'ה. פשוט מגעיל לראות את רגל ימין של אוקוצ'ה איך הוא הולך בכוונה כדי לפגוע באבוטבול. רק בגלל פילוסופיית המשחק שלחמן החדיר בסכנין על לשבור רגליים כמה שאפשר לשחקני היריב מגיע להם לרדת, לא צריך לראות דברים כאלה בכדורגל.

4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכשלון הקבוצתי של מכבי חיפה במחזורים האחרונים מתשתש את אחד מהכשלונות האישיים הגדולים ביותר בעונה הזו, דקל קינן. גם במשחק מול עירוני קריית שמונה, כמו בחלק גדול מהמשחקים של מכבי חיפה שהזדמן לי לראות, הוא היה צריך לראות כרטיס אדום. בעונה שהוא נתן בקופסא הוא היה נחמד ועזר לגולן חרמון ליצור קו הגנה לא רע לקבוצה שרוצה להישאר בליגה, אבל זה כנראה לא מספיק לקבוצה שרוצה אליפות. בינתיים הוא נהנה מהמון מזל ושופטים שרכים מדי איתו, כשבנוסף רוב החיצים מופנים כלפי אלישע לוי והחלוצים, אבל הוא, יותר מכל שחקן אחר, צריך לעשות חושבים עם עצמו. אתמול למכבי חיפה לא הגיע להפסיד. לא בטוח שהגיע לה לנצח, אבל בטח לא להפסיד. היא הפסידה אך ורק בגלל קו הגנה רע מאוד. והוא היה כזה גם לפני השינוי עם אנדרסון ווסט.

בני סכנין הפסידה את המשחק בצדק מוחלט. אני לא יודע אם זה נכון שהכל תלוי בהפועל תל אביב, אבל יש בה משהו שלפחות בשלב הזה עדיין אין למכבי חיפה, מכבי נתניה וביתר ירושלים. כשהיא כובשת את הראשון, זה אשכרה גורם לרצות לרחם על היריבה ולקוות בשבילה שזה לא יגמר בתבוסה. אולי התחושה שלי נובעת בעיקר מהמשחק שהיה לאדומים מול ביתר ירושלים, אבל זה משהו שלא קורה לי במשחקים של יתר קבוצות הצמרת.

בני יהודה במרחק 8 נקודות בלבד מהמקום הראשון, מה שהופך את המירוץ למחומש. אמנם היא הפסידה לביתר ירושלים, אבל זו הובסה בידי הפועל תל אביב שבוע אחרי שזו הובסה בידי אותה בני יהודה. שורה תחתונה, 8 נקודות הפרש, 36 בקופה, כשהקבוצה בתנופה. הכל יכול לקרות.

5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש שופט שיחליט? אם לשופט אחד היה ביצים לתת אדום ב5 דקות הראשונות(כמו סיבוב שעבר כמה שניות אחרי שריקת הפתיחה, בערך 10 שמסרו לבאדיר ואחד מהשחקנים שלכם תיקל אותו בצורה דוחה בלי קשר למשחק) אז השחקנים של סכנין היו כמו ברביות על המגרש.

6. Igi Member

חשבתי שכתבתי פה הודעה על קינן אתמול ומסתבר שלא. בכל מקרה, אני מסכים איתך לגמרי אבירם. למרות שאתמול קצת קשה להאשים אותו בשל העובדה שמשחק כדורגל זה לא בדיוק היה, אבל זה בכ"ז מתווסף לכך שהוא אמנם נתן פתיחת עונה לא רעה עם 3 שערים, אבל מאז הוא פשוט נגרר ליכולת הכללית של ההגנה ועושה לא מעט טעויות בכל משחק שאני שם לב אליהן. אכזב אותי העונה דקל. כרגע הוא לא יותר מבלם סביר בליגה שלנו.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/2.Xxx ביתר ירושלים - מכבי נתניה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/8.Xxx

שני, ה-02/03/09. 20:50 בערב. אצטדיון טדי.

ביתר ירושלים מגיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-4 ובמאזנה ישנן 31 נקודות. במחזור האחרון ניצחה הקבוצה 1-0 את בני יהודה של גיא לוזון.
    בשבועות האחרונים קשה לדעת לאיזה כיוון ביתר ירושלים הולכת. מצד אחד, היא מצמצמת בהדרגתיות את הנקודות מהמדורגת ראשונה. מצד שני, היא לא יציבה ואף התפרקה במשחק מול הפועל תל אביב. עדיין לא ברור האם ביתר ירושלים מסוגלת גם השנה לזכות באליפות, או שמא רק לתפוס את אחד המקומות שמוליכים לאירופה בעונה הבאה. המשחק הקרוב, אותו תארח לעיני קהלה הביתי, יוכל לאמוד את כוחה.
    במהלך השבוע היה חשש לשיתופו של ברק יצחקי, שעלה לו החום. למזלם, החלוץ החלים והוא יפתח בהרכב. במרכז השדה יקבלו הזדמנות מיכאל זנדברג ודריו פרננדז. גם טברטקו קאלה יחזור לעמוד בין הקורות, לאחר שבשבועות האחרונים הוא מתנדנד.

הרכב משוער: טברטקו קאלה; שמעון גרשון, אריק בנאדו, אלירן דנין, כריסטיאן אלבארז; דריו פרננדז, עידן טל, מיכאל זנדברג, אבירם ברוכיאן; עמית בן שושן, ברק יצחקי.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/04062007/1271478/A68B7423_wa.Xxx
    החום ירד והוא יפתח בהרכב. ברק יצחקי.

מכבי נתניה מגיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-2 ובמאזנה ישנן 36 נקודות. במחזור האחרון ניצחה הקבוצה 2-0 את מכבי חיפה של אלישע לוי.
    לאחר כמה תוצאות תיקו שהרחיקו את היהלומים מהפסגה, הם ידעו להתעשת ברגע הנכון וחזרו למירוץ עם נצחון ביתי על המוליכה. השאלה היא האם מכבי נתניה מסוגלת למנף את המשחק מול מכבי חיפה ולהפוך אותו לריצה של נצחונות. מול הדאבליסטית תהיה ליהלומים הזדמנות להראות שגם אם הם לא יציבים, הם בכל זאת מצליחים לעמוד חזק.
    גם במשחק הקרוב נראה כי לותר מתיאוס שומר את הקלפים קרוב אליו ועדיין לא ברור אילו שחקנים עומדים לפתוח בהרכב. דדי בן דיין צפוי לחזור להרכב לאחר שהחלים מהפציעה, אך חברו לאגף שמאל, שלו מנשה, ימשיך ככל הנראה לפתוח על הספסל, כשנקוסי סיאבונגה יקבל את המושכות בקישור ההתקפי. אלברטו זפאטה לא יפתח גם הפעם בהרכב ויחכה להזדמנות שלו מהספסל.

הרכב משוער: לירן שטראובר; לואיס מארין, זאב חיימוביץ', בוואן פרנסמן, קלמי סבן, דדי בן דיין; אלברטו בלאנקו, רביד גזל, נקוסי סיאבונגה; אבי כנפו, איתי שכטר.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/04062007/1218051/A68B1310-(Large)-wa.Xxx
    מסוגל ליצור המשכיות? איתי שכטר.

8. Number 8 Member

אני לא מדבר על "ההישגים" של לחמן או על חוקת השיפוט מתי מגיע צהוב ואדום. יש כדורגל ויש כסחנות, ומה שסכנין מציגה, לא מתקרב לכדורגל.
    אני מדבר על כך שלחמן מאמן מגעיל שלא מגיע לו להיות מאמן כדורגל. תאכלס סכנין לא הייתה משחקת ככה לפניו אבל היא אשמה לפשע. לחמן מורה על השחקנים להיכנס ברגליים של שחקני היריבה והם עושים את זה כמו טאטאלה, רק שחקן אחד שאני לא זוכר את שמו, קיבל ביצים וסירב. לא יכול להיות ששבוע אחר שבוע, קבוצה אחרת מתלוננת על הסגנון הכסחני של סכנין. כל הזמן זה נגמר בפציעות לא חמורות אבל אתמול הגיע השיא ופצעו שחקן לחצי שנה. מגעיל.

נערך לאחרונה ב: ‏2/3/09
  9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאז המשחק מול מכבי חיפה, אני מחכה רק למשחק הזה. מבחינתי, אני לא אתאכזב לגמרי אם לא נשיג בטדי נצחון, אבל ברור שבוער בעצמות לקחת שם 3 נקודות. המקום הראשון לא שלנו כרגע לא בגלל משחקים מהסוג הזה. אני הכי רוצה את המשחק מול עירוני קריית שמונה בשבוע הבא.

בניגוד גמור לשנים האחרונות, בהן מרכז השדה של ביתר ירשלים הונהג בידי דרק בואטנג, מה שיצר עבורם יתרון משמעותי. הפעם יש לנו בשר במרכז השדה. אלברטו בלאנקו ורביד גזל מסוגלים יהיו להתמודד עם הקישור האחורי של ביתר ירושלים, שכנראה יכלול את דריו פרננדז ועידן טל.

בשנה שעברה חגגנו כל מי שבא ברכב כאילו לקחנו אליפות. היה לנו כיף בטדי והיינו מבסוטים על הנחישות שהפגינו השחקנים. הפעם אני מקווה שתהיה לנו סיבה אמיתית לחגוג.

אם רק תאמינו! http://www.super3.gr/forum/public_html/yabbfiles/Smilies/ari_ole.Xxx

10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בית"ר עולה עם ההרכב הכי חזק שלה מזה הרבה זמן , ואני מקבל סיבות לאופטימיות לגבי המשחק היום.
    ברור שכל החיצים מופנים אל בית"ר ומצפים ממנה לנצח ולתת הצהרת כוונת אל עבר המוליכות , אבל אי אפשר לדעת איך המשחק יתפתח , בית"ר פייבוריטית ומוכשרת יותר אבל נתניה קבוצה מאומנת שיודעת איך לעמוד במשחקים כאלו על המגרש.
    אין תירוצים , אם בית"ר של השנה רוצה להראות שהיא קשורה לקבוצה שזכתה בשתי אליפויות וניצחה משחקים גדולים על ימין ועל שמאל , היא צריכה היום לנצח את נתניה ולי מספיק אפילו 0-1 קטן.
    אני חולה ולא הולך היום לעבודה אבל את המשחק היום אני לא מפספס.
    יאללה בית"ר :aaa021:

11. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

לותר מתאוס החליט לנפות את שלו מנשה מסגל הקבוצה.
    מה שאומר שמלך השערים והבישולים של סגנית האלופה יצפה הערב במשחק מהיציע.

זה פשוט עוול לדעתי, יכול להיות שזה לא קשור בפן המקצועי,
    אני מקווה מאוד שזה לא קשור בפן המקצועי, כי במקרה וזה קשור אז ההחלטה של לותר כלל וכלל לא מובנת לי.

12. oFiRzZz Member

גם אני לא מבין את ההחלטה ההזויה הזו , אבל צריך לזכור שגם שבוע שעבר מתיאוס עשה דבר דומה , והסתבר שזו הייתה החלטה נכונה .
    נקווה לטוב , ושלותר יודע מה הוא עושה .

13. Raulito Madridista

אני מייחל לתוצאת תיקו היום, ואם זה לא ייצא אז אני מעדיף ניצחון של נתניה, רק שבית"ר לא תיכנס איכשהו לסיפור האליפות. לא סתם עיתון ידיעות אחרונות בחר להתמקד בברק יצחקי ואיתי שכטר - שני השחקנים הטובים ביותר בשתי הקבוצות, הרבה מאוד תלוי בהם, מדובר בשחקנים סופר כשרוניים שלא ממצאים את כל הפוטנציאל שלהם(יצחקי עם עונה טובה מבחינת כיבושים בהתחשב לעובדה שהוא לא חלוץ שפיץ, אבל הוא מסוגל ליותר), אבל בשבילם קונים כרטיס. אני לא אוהב את ההחלטה של לותאר מתיאוס בנוגע לשלו מנשה, חבל שהוא אפילו לא יוכל לשמש כקלף מהספסל. אני מקווה שזנדברג ייפתח בסופו של דבר בהרכב של בית"ר, אני בטוח שהוא יוסיף למשחק ההתקפה שלה. בית"ר בדרך-כלל כשלה העונה ברגעים שהיא יכלה לצמק את הפער לקצת נקודות, מעניין אם זה ייקרה גם הערב. כמובן שכל משחק בין עטר לנתניה מקבל היבט תקשורתי. אני לא חושב שנתניה תנצח היום, אבל הקבוצה של מתיאוס מפתיעה, והיא יכולה לגנוב גול ואז להיעזר בהגנת הברזל. מה שבטוח, יהיה לה הרבה יותר קשה מאשר בשבוע שעבר.

דיברו כאן על אייל לחמן,
    אני ממליץ לכולם לקרוא את הכתבה עליו היום בעיתון 'ידיעות אחרונות', שימו לב כמה אנשי כדורגל תקפו את הסגנון שלו. אם תחפשו לא רק את הציטוטים, אתם תמצאו גם דברים דיי מזעזעים שהוא הציג לשחקניו באימונים, וכתוצאה מכך היו פציעות. גועל נפש. ולא היה לי שום דבר אישי נגדו, אני לא מותח ביקורת סתם על אנשים או מאמנים.

נערך לאחרונה ב: ‏2/3/09
  14. beitar4ever Member

המשחק של בית"ר היום הוא אחד המשחקים החשובים ביותר שלה ושל הליגה כולה.
    אני לא אחרוץ גורלות ואומר שאם לא ננצח אין אליפות. הכול תלוי מאוד בצורת המשחק שלנו היום.
    אם נראה נחישות, הקרבה ומשחק יצירתי אין ספק בכלל שזה יותיר בי רושם שהשחקנים רוצים אליפות שלישית והם לא נכנעים כבר בשלב זה. בכל מקרה, יש עוד סיבוב שלם העונה, והכול פתוח לנוכח העובדה שאין קבוצה שדורסת את כל הקבוצות בליגה.
    היום יחזרו לשחק ביחד גרשון ובנאדו, שזה חדשות מאוד טובות. תחכה להם עבודה לא קלה מול איתי שכטר וכנפו המהירים. נקווה שעטר הכין אותם טוב למפגש הקשה שמצפה להם עם איתי שכטר.
    מחוליית הקישור וההתקפה אני מצפה היום ליותר ממה שהם הציגו במשחקים האחרונים. בכל זאת, זה משחק שיכול לתת הצהרת כוונות ברורה במידה והם יעשו את העבודה וינצחו.
    השחקן שאני תולה בו את תקוותי זה עידן טל. בזמן האחרון, טל עושה רושם שהוא חוזר למיטבו למרות שברור שהוא יכול יותר. עידן זה שחקן שיכול להנהיג את הקבוצה, ואני חושב שאם הוא יתעסק היום רק בכדורגל ויראה מה שהוא יודע לעשות, אנו ניראה את בית"ר מייצרת המון מצבים לשער של שטראובר.
    עוד שחקן שאני מקווה שהוא יהיה במיטבו זה ברק יצחקי. יצחקי היה חולה במשך השבוע והיה ספק לגבי שיתופו במשחק. אין לי ספק שאבן נגולה מליבי ברגע שאמרו שהוא החלים מן המחלה. יצחקי זה השחקן המסוכן ביותר במשחק של בית"ר והשחקן שמייצר הכי הרבה מצבים לשער היריב. נקווה לראותו מפוקס, חד ושהחדות תניב שערים.
    לנתניה יש הגנה מאוד יציבה אך למרות זאת אני חושב שהיא לא בלתי חדירה. הגנתה של נתניה מאוד איטית ואם בית"ר תשכיל לעשות מתפרצות ולשלוח ליצחקי/בן שושן כדורים, היא תגדיל את סיכוייה להבקיע שערים.
    לסיכום של דבריי, בית"ר יכולה לעשות היום סוויץ' ולהראות על כך שהיא לא מוותרת על האליפות. בכל זאת, נקווה לטוב.
    יאללה בית"ר!

15. King Kenny Member

במשחק שלשום היו עוד כמה כניסות מאוחרות, לא זוכרים אותן כי הן לא גרמו נזק גדול כל כך כמו הכניסה המגעילה של אוקוצ'ה. בנוסף לזה, שחקנים שמשחקים מול סכנין לא מעט פעמים לא נכנסים לתיקולים כי הם פשוט פוחדים על הרגליים שלהם. אין שום ספק שצריך להעניש הרבה יותר בחומרה את שחקני סכנין על העבירות המגעילות שהם עושים, מוותרים להם יותר מדי.