מחזור 21 ליגת על: בית"ר מנצחת וחוזרת למאבק האליפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏27/2/09.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני הייתי במשחק, כך שאני זוכר מה הלך בו. אחרי השער שלנו, הקבוצה יצאה קדימה ואולי קדימה מדי. היו נו 2 התקפות טובות ומהירות שאלמלא השתהות של נקוסי סיאבונגה (אחלה שחקן, הוא עוד יתן את שלו בהמשך העונה) אולי היו נגמרות עם ויותר. ואז, כמו עם הפועל תל אביב, דווקא אחרי שספגנו את השער, נכנסנו להלם שאפשר לכם להשתלט על המשחק עד לסיומה של המחצית.

אני מפרגן לביתר ירושלים על הנצחון. אין ספק שמבחינתה, היא הייתה מוכנה לפגוש את מכבי נתניה כל שבועיים. היא מגיעה למשחקים האלה בטירוף.

הסטיגמה לא מוצדקת, משום שצריך 2 לטנגו. אם הם היו טובים רק בגלל היריבה, אז למה המשחקים של מכבי חיפה נגד ביתר ירושלים והפועל תל אביב לא הצליחו להתעלות לרמה גבוהה?

2. henry1 Member

אלי אוחנה ג'וניור - מה אתה אומר? באמת שמעת את מתיאוס אומר לשחקנים שלו להתסגר 90 דקות? מעניין, אני לא שמעתי. הא שכחתי...אני לא משופע מכל דבר שאומרים בתקשרות. ולעצם העניין, זה לא היה ולא נברא, אבל אם אתה רוצה להאמין בזה, תאמין.

ושאלת מי מדבר על התארים שלנו? טוב, אני לא מצפה מילדים שידברו על אליפויות שהיו לפני שהם נולדו, אבל אוהדי כדורגל ותיקים יותר, תמיד מזכירים את נתניה ההיא. אם אתה חי בבועה משלך, בטח שאתה לא תדע מה קורה בחוץ.

לשאר האנשים שהגיבו: אל תהיו לי צבועים פתאום. מעניין ש-99% מאוהדי הפועל (ולא רק הם) אמרו את מה שאני אומר לגבי האליפויות של ביתר, ופתאום שמשתמש אחד טוען ההפך, הוא נהפך להיות מייצג של אוהד הפועל, ודעתו היא הדעה המייצגת של אוהדי הפועל (שבכל מקום אני רואה באמת מה הם חושבים על האליפויות של ביתר בשנתיים האחרונות).

ברור שכסף מביא תוצאות, אין ספק. בלי כסף לא ניתן היום להגיע לכלום. זאת לא הייתה הנקודה שלי. הכוונה שלי, שלביתר לא הייתה שום דרך, שום בנייה ושום תכנון. האליפויות באו אך ורק מרכישה מסיבית של שחקנים, ולא תוך כדי בנייה מסודרת, כמו למשל חיפה של השניים האחרונות, שם יעקב שחר, בפחות מחצי מהתקציב של ביתר, עשה בית ספר לכולם. אם אוהדי ביתר לא רואים זאת, הם עיוורים ומתעלמים מהמציאות. מעניין שאני מכיר כמה אוהדי ביתר שחושבים בדיוק כמוני, ויש כאלה שאפילו מתחרטים על בואו של גיידמאק.

אני זוכר את האליפויות של ביתר בשנות ה-90, שהם באמת היו אליפויות בסטייל, אליפויות עם נשמה, ותענוג היה לראות אותם. אפילו היו משחקים שהייתי הולך לראות אותם בחוץ באותה תקופה. האליפויות בשנתיים האחרונות של ביתר, רחוקות שנות אור מהאליפויות ההן, ואם תגידו שכך הכדורגל נהפך להיות, זה נכון, אבל אני לא ראיתי את האליפויות של מכבי חיפה בשנות ה-2000 (ובטח לפני), בצורה שאני ראיתי את האליפויות של ביתר. זאת דעתי.

Don Joan Roman - אם אתה לא מסכים איתי, זה בסדר לחלוטין, אבל כשם שאני מתאפק לא לומר לך כל דיון עד כמה אתה תלוש מהמציאות, כך גם אתה צריך לקבל דעות של אחרים, בלי לומר שהם "שטויות".
    ולגבי הסטיגמה: אתה יכול לומר שהמשחק מול מכבי חיפה בקופסא היה בגלל שמכבי חיפה נתנה הצגה? והמשחק מול הפועל בבלומפילד, היה נטו בגלל הפועל? אם הייתי כמוך, הייתי אומר שאלה השטויות הכי גדולות שנכתבו מאז שאני כאן, אבל בגלל שאני לא כמוך, אני רק אומר שאתה טועה, כי כפי שאבירם אמר, צריך 2 לטנגו.

אני לא אומר שההפסד לא היה מוצדק, הוא היה, בגלל שהשליטה שלנו ברוב שלבי המשחק, לא תורגמה למספיק מצבים, וזה משהו שאנחנו חייבים להשתפר בו.

נערך לאחרונה ב: ‏5/3/09
  3. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זהו, שלכל אחד דעה, ולדוג' בפורום שדים כבר הועלה הדיון הזה ותעשה לי טובה, 99% מאוהדי הפועל לא חושבים ככה. אני לא יכול להשוות בין האליפויות שלפני שנות ה2000 לאליפויות הנוכחיות, אבל זה ממש עלוב שאתה מתבכיין על זה, כי אם לנתניה שלך היה את הכסף של בית"ר אני בטוח ב101%, וגם כל אוהד נתניה פה יסכים איתי שלא היית אומר מילה על זה שהאליפויות האלה מגעילות. אני מנסה להיות אובייקטיבי, תאמין לי שאני שונא את בית"ר(הרבה יותר ממקקי לדוגמא).

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

על מה הויכוח אני לא מבין?

על האליפות של בית"ר רשומים רק שטרות של דולרים, מבחינת יכולת בית"ר הייתה הכי טובה ולקחה בצדק, ועדיין הייתה אני חושב האלופה הכי חלשה שהייתה פה בהרבה שנים האחרונות, אבל השיא הזה הולך להישבר השנה. לא משנה מי תיקח, זאת תהיה האלופה הכי חלשה.
    גרף היכולת של האלופות רק יורדת, ואיתו רמת הכדורגל בליגה.

5. אלי אוחנה ג'וניור Member

"ילדים", חמוד? אני בן 27, עברתי כל דבר אפשרי בכדורגל הישראלי, אז אפשר לומר שאני די וותיק בתחום, לא כך?

ועדיין, אף אחד לא מדבר על האליפות האחרונה שלכם, אתה רוצה להשלות עצמך, תשלה, אתה רוצה לחיות בסרט העצמאי ונתול העלילה שלך? תחייה, העיקר שתהיה בטוח בדעות חסרות-הבסיס שלך.

אין לתקשורת שום אינטרס לבלף בקטעים האלה, מה-גם שהיה ברור לכולם שזה מה שבאתם לעשות.

אתה מלכלך על אליפות שאם הייתה שלכם, לא היית אומר מילה רעה עליה, אתה לא אבוייקטיבי בשיט, אז תמכור את הבולשיט המתבכיין הזה שלך למישהו אחר. אליפות זו אליפות, על אפך ועל חתמך.

נערך לאחרונה ב: ‏5/3/09
  6. אביעדדד Member

לירן.

אני לא מסכים איתך שהאליפות האחרונה של ביתר היתה אחת האליפיות החלשות שהיו בשנים האחרונות.
    לדעתי האליפות האחרונה של ביתר היתה אליפות מרשימה.
    הם שיחקו מעולה וגם דרסו על הדרך.

בנאדו, גרשון, בואטנג, אלברמן, טל, יצחקי, זנדברג.
    קבוצה עם הרבה איכות.

האליפיות של מכבי חיפה עם רוני לוי לא היו יותר מרשימות מהאליפות האחרונה של ביתר.
    האליפות של הפועל תל אביב והפועל חיפה בטח שלא היו מרשימות יותר. וגם של מכבי תל אביב.

מתחילת שנות האלפיים היו פה אולי 2 -3 קבוצות יותר מרשימות
    מהקבוצה של ביתר שלקחה אליפות בעונה שעברה.

7. henry1 Member

ואני אמרתי שמדברים כל יום על האליפות האחרונה שלנו? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx יחסית לבן אדם בן 27, הבנת הנקרא שלך לא משהו. אני אומר בסה"כ, שאחרי 26 שנה אוהדי כדורגל ותיקים (לא אלו שבני 27 ולא ראו זאת), תמיד מזכירים את נתניה ההיא (בשיחות על כדורגל, כשיוצא לי לדבר עם אנשים יותר ותיקים), ומשבחים את הכדורגל שהיא הציגה אז. יתרה מכך, בטקס של ערוץ הספורט בשנת 2000, נתניה נבחרה לקבוצה הכי גדולה שהייתה כאן בכל הזמנים, ותאמין לי שעשרות אלפי האנשים שבחרו דרך האינטרנט ודרך הטלפון, חלק לא קטן מהם, לא היו אוהדי נתניה, מה שאומר שאנשים זוכרים את התקופה היא, בגלל שהאליפויות ההן היו באמת משהו מיוחד. לנתניה אין את הקהל הגדול בארץ, וכל הקבוצות הגדולות שהיו כאן השתתפו, כך שזה לא היה משאל בין אוהדי נתניה בלבד.

וצאו מהסרט של "להתבכיין" וכו'. זה באמת בולשיט. זאת דעתי על האליפויות שלהם, וממש אין כאן קטע של התבכיינות. שיהיה לכם לבריאות עם האליפויות האלה. גם כפי שלירן אמר, לא משנה מי תיקח את האליפות השנה, היא עדיין תהיה פחות טובה מביתר של השנתיים האחרונות, רק שבניגוד לביתר, לא יאמרו עליה שהיא נקנתה בכסף.

ובקשר להשוואה שנעשת פה עם האליפויות של מכבי חיפה, אז למרות שאחרי נתניה הקבוצה שאני מסמפט היא ביתר ירושלים (לא כל עוד עטר שם), האליפויות של חיפה היו טובות בהרבה, מהסיבה הפשוטה ששם ראינו כדורגל, דרך, מה שלא ראינו אצל ביתר (בעיקר באליפות הראשונה. השנייה כבר הייתה טובה יותר).

8. אלי אוחנה ג'וניור Member

די לעשות מעצמך צחוק. היכן, לעזאזל, ראית שרשמתי "כל יום"? ואתה מדבר על הבנת הנקרא שלי? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx אדם מצחיק אתה.

אז, אתה בעצמך לא ראית את האליפות האחרונה שלכם? :aaa021: ענק! אתה פשוט פתאטי ברמות עצובות. אתה מדבר על אליפות שמעולם לא ראית. מדהים.

היום, אף אחד לא מזכיר את מכבי נתניה של אותם זמנים, צא מזה. זה שבאיזה טקס של ערוץ הספורט הזכירו את הקבוצה ההיא כגדולה ביותר, לא אומר הרבה, לפחות לא מבחינתי, ואם זה אומר יותר מדי מבחינתך, אז אני מצטער בשבילך, זה לא מדד לשום-דבר, כל הסטטיסטיקות היבשות הללו לא מזיזות לי.

אם האליפויות שלנו היו שלכן, לא היית אומר מילה רעה על כך, אתה חסר אובייקטיביות.
    את שני האליפויות האחרונות שלנו השגנו בזכות ולא בחסד, לא יעזור כמה תנסה, לא תוריד מערכן של האליפויות הללו. בשני האלפיויות האחרונות הצגנו את הכדורגל האטרקטיבי בליגה ואף דרסנו לפרקים, האליפות הייתה ידועה מראש עוד בשלבים המוקדמים של הליגה, גם בעקבות חולשה של הליגה, שתמיד היית קיימת בארץ, וגם בעקבות איכות גבוה מאוד של קבוצת השחקנים שלנו.

למה אתה חושב שהאליפויות של חיפה היו טובות בהרבה? אתה ראית אותן בכלל? בית"ר ירושלים של ה-2 אליפויות אחרונות לא ירדה, מבחינת איכות, ממכבי חיפה הדורסנית של שנות האלפיים, מלבד מנטליות ואופי חזק יותר באירופה.

ואולי די עם הקונטרות העלובות הללו של: "בית"ר קנתה אליפויות בכסף"? השחקנים שלנו הזיעו בשביל האליפות הזאת, השחקנים שלנו נלחמו בשביל האליפות הזאת, השחקנים שלנו כבשו ושיחקו הכי טוב בשביל האליפות הזאת, האליפות לא נקנתה בשטרות, האליפות נקנתה ביזע ועדיפות על שאר הליגה.

ואני אחזור על זה: אם האליפויות שהשגנו, היום של מכבי נתניה - לא היית מביע את ההסתייגיות הללו, אבל הוגן זה הדבר האחרון שאפשר לומר עליך.

9. Number 8 Member

הדיון מיצה את עצמו. אוטוטו יפתח דיון למחזור ה-22. אתם מוזמנים להמשיך את הויכוח בפרטי. הודעות נוספות ימחקו.
    תודה וערב טוב.