מחזור 22 בליגת העל: בני יהודה לא נכנעה לבית"ר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏23/2/07.

1. Igi Member

כמעט כל דבר שהוא אמר היה נכון.

בקשר למשחק, כמו שאמרו פה - אם זה ימשיך כך, אין ספק בכלל מי האלופה הכי מגעילה שהייתה בעשור האחרון בישראל(אבל בעונה שככה נראית הליגה,שום דבר לא מפתיע).

2. Gustavo Boccoli Member

למה לשלמה יש את הקולות המוזרים האלה ברקע? משגע. זה בגלל הגיל?

3. פלג Member

שוב מתגוננים מול בית"ר בטדי, אני לא מבין את זה. זה אנטי כדורגל ככה, וחבל, כי אם קבוצה תבוא לטדי ולא תתגונן יכול להיות משחק מעניין, בכל זאת בית"ר לא כזאת טובה. אני לא חושב שהיתה אפטיות במשחק של בית"ר. זה מייאש ללחוץ במשחק חד צדדי לאורך כל המשחק, אז לעיתים יש איזשהו רוגע מסוים במשחק, אבל כמו שראינו רוגע בלחץ על השער של בני יהודה, לא היה הרבה בזמן, אלא רק בתחילת המחצית.

במחצית הראשונה בית"ר, כמו שיוסי מזרחי אמר כעת, שיחקה לא הכי טוב למרות השליטה במשחק, בגלל לחץ ששררו בו השחקנים, וממש לא מובן לי למה הלחץ הזה. הלחץ התבטא בהחטאות רבות ובחוסר ניצול מצבים.

בתחילת המחצית השנייה היה רוגע מסוים וזה הורגש, אבל עם כניסת הדקה ה60 הלחץ שוב חזר, אבל בית,ר התקשתה מול ההגנה של בני יהודה, שהצתופפה והגנה טוב, במיוחד אסי דום. בואטנג היה טוב מבחינה הגנתית, אך לא תרם לחלק הקדמי, ואיבד הרבה כדורים. בכללי, משחק חלש של כל השחקנים היום, אבל יש לזכור שקשה לשחק מול קבוצה שבמשך 90 דקות רק מתגוננת ולא עולה למעלה.

4. אלי מתחן Member

מי אנחנו שנדרוש מקבוצות לשחק מולנו התקפי?
    זכותן המלאה לשחק איך שהם רוצות, בית"ר צריכה למצוא את הפתרונות, שלדעתי הראשון הוא להעיף את יוסי מזרחי על טיל.

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם שלמה שרף מדבר על זה כאילו זו עובדה מוגמרת - בית"ר ירושלים עוד לא אלופה. הפער הצטמצם ל-4 נקודות בלבד ואם איך שהיא נראתה היום, בקלות היה אפשר לחשוב שהיא מועמדת לרדת ליגה.
    בני יהודה יכולה להרגיש שהיא פראיירית, כי היא באמת כזו. ראובן עובד במשחק פושר, אך עם זאת עם שני מסירות גאוניות שהביאו בפעם הראשונה את ליאור אסולין מול השוער ובפעם השנייה את אלי ביטון.
    מטה בטורינה יותר הפריע מאשר הועיל ואני לא אומר את זה רק בגלל האיבודים המיותרים לקראת הסוף, אלא על משחק שלם שהוא תמיד השתהה עם הכדור.
    אסי דומב, יאיר אזולאי וסאלם אבו סיאם החזיקו יפה את ההגנה של בני יהודה. הפתיעו אותי לטובה, במיוחד אסי דומב.
    מיכאל זנדברג, כהרגלו, חייב לדחוף בכל פעם שלא הולך לו, לצעוק על השופט (הרי מי יתן לו כרטיס אדום, ועוד בטדי?) וזה רק מראה שוב ושוב למה השחקן הזה בחיים לא יגיע לאירופה. ההצגה שלו הייתה בזיונית והיא ביישה אפילו את ההצגה של ג'ילארדינו.
    שמעון גרשון היה צריך לראות כרטיס אדום על הנגיעה המיותרת בשופט. יש לגעת ויש לחבק ושמעון גרשון היה נראה כמו אחד שלא יודע להבדיל בין שני המצבים.
    בבית"ר ירושלים הצטיין, כמה לא מפתיע, יואב זיו. בני יהודה תקפה הרבה מהאגף שלו, אבל הוא הצליח להסתדר עם זה בצורה טובה וגם לעזור להתקפה.

ועכשיו אני רוצה לדבר על משהו שצבט לי בלב, משהו שכשראיתי אותו מתרחש, סגרתי את העיניים, תפסתי את הראש וסירבתי להאמין. אלי ביטון קיבל כדור ענק מראובן עובד ודהר עד לשער של איציק קורנפיין. זהו, פה זה נגמר. למה? כי האדון לא מסוגל לשחרר בעיטה ברגל שמאל. נכון שלא עובדים עם השחקן הישראלי כבר מגיל קטן על שני הרגליים, אבל זה לא תירוץ. שהיה משחרר את האמא של הדרדל'ה, אבל רק שהיה בועט. איך שחקן כדורגל לא משחרר בעיטה מול שוער, רק מכיוון שזו לא הרגל המתאימה לו? איפה הוא חושב שהוא נמצא, באימון בעיטות? זה היה מהלך שכולו תעודת עניות לכדורגל הישראלי.

6. לא מצאתי כינוי Member

חזרתי לפני זמן קצר מטדי, וכל מה שיש לי להגיד זה פשוט ב-י-ז-י-ון. אין בבית"ר משהו שמזכיר קבוצת כדורגל. אמרו על ארדילס שאין טביעת אצבע של מאמן? אז מה בדיוק יש אצל האדון מזרחי? מסירות סתמיות במרכז המגרש, שתמיד מסתיימות אצל הבלם של היריבה. חלוצים שלא מאומנים בכל הנוגע למצבי נבדל. משחק איטי, שבלוני, משעמם. שוונקי, לדעתי הוא שחקן לא רע בכלל, אבל אולי לא מתאים לבית"ר. הדבר הכי מעצבן הוא הכדורגל האיטי משעמם ומגעיל. יוסי, תביא אליפות ולך הביתה.

נערך לאחרונה ב: ‏26/2/07
  7. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

אליפות אפשר לקחת עם מאמנים אחרים,שילך עכשיו הביתה ויביאו את עזורי לבוגרים.
    ביזיון אחד גדול,אין שיטה למאמן כזה הוא משחק מגעיל בבית מה הבעיה שלו הייתה
    לשחק עם עוד חלוץ אחד מתחילת המשחק,למה בבית אתה פותח עם שני דפנסיבים?!
    אנחנו קבוצה שצריכה לדרוס ולא לתת לקבוצות לצאת מטדי בחיים,היה קר באצטדיון
    ומגעיל מאוד התבאסתי לראות את המשחק בקור הזה .

ביזיון.

8. לא מצאתי כינוי Member

מסכים עם כל מילה. זה הנקודה שבדיוק אני חושב עלייה כל הזמן. אתה בוכה כל הזמן שקבוצות רק מסתגרות נגד בית"ר ולא באות לשחק כדורגל?! תעלה עם 3 חלוצים. אבל לא, האדון מזרחי חייב לשחק עם 2 קשרים אחורים. אפילו שוונק, עד כמה שהוא היה גרוע, היה צריך להשאר במשחק, וברוכיאן היה צריך להכנס על חשבון מירוסביץ', מהסיבה שצריך לשחק עם כמה שיותר חלוצים, ולא להוציא אותם. לא אצל האדון מזרחי.

9. burning soil Member

איזה הבדל בין בית"ר ירושלים של העונה לזו של לואיס פרננדז ואפילו לזו של קאנן.
    בית"ר נראת מאוד מקובעת על המגרש, מסכים לגמרי עם שלמה - הם לא צריכים לשחק
    עם שני קשרים הגנתיים ועוד בבית. חסרות להם פעולות יצירתיות בהתקפה. קבוצה
    שלא מנצחת בבית לא יכולה להיות אלופה !

ובכל זאת, צריך לזכור שגם מכבי חיפה באליפות הראשונה של רוני לוי, לא שיחקה הרבה
    יותר טוב מאיך שבית"ר נראת היום. ככה שהביקורות טיפה מוגזמות.

10. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

אי אפשר להשוות בין הסגל של חיפה שזכה באליפות הראשונה עם רוני לוי
    לבין הסגל של בית''ר ירושלים ויוסי מזרחי כיום,הסכומים לא אותם הסכומים
    השחקנים ברמות גבוהות יותר מאשר אלו שהיו בחיפה.אך בחיפה היה את
    הרעב שתקף את כל השחקנים במשחקים ולפני המשחקים בבית''ר אתה לא
    רואה את המלחמה כל משחק למעט כמה שחקנים שבאמת מגיע להם שאפו
    ענק כמו יואב זיו ושמעון גרשון שנלחמים כל הזמן.פשוט אין שיטה לקבוצה.

התירוץ הקבוע של אדון מזרחי הפחדן,אין לו מה להגיד וחושב שקבוצות
    עושות דווקא לבית''ר שהן לא מפסידות או חושב שזה משחק פיפ''א על
    רמה 1 שאתה בא ואין מצב שאתה לא מנצח.תיקח אחריות תגיד שאתה
    עושה טעויות בדרך חשיבה שלך,בדרך העמדת השחקנים על המגרש
    ושאתה מפחד להפסיד בבית לקבוצות שכונתיות שבאות ומסתגרות על
    מנת לקחת נקודות חשובות שיחזקו אותן ויתנו להן תנופה בשאר המשחקים.
    תירוץ עלוב כזה לא שמעתי ממאמן של קבוצה שרצה לאליפות פשוט
    כמו ילד קטן.

11. burning soil Member

זה נכון, אבל בשורה התחתונה גם בבית"ר וגם במכבי חיפה של אז נעשו טעויות מקצועיות שונות... במיוחד
    עם השחקנים הזרים. בכל אופן גם אז היתה ביקורת על מכבי חיפה, צורת המשחק, בחירת השחקנים וכו..
    כמו שקורה היום עם בית"ר.

12. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

מסכים,יש הרבה ביקורת על מזרחי ש"עושה" את עבודותו בצורה כלשהי,ד''א לא מובנת כלל.

13. mr.shmactics Member

אוי אנשים אני נואש שמישהו יציל פה את הכדורגל דחוף.
    אין חיבור עם הליגה, אין חיבור עם הזרים , אין תוצר מקומי , אין רגש ואין אהבה הכסף כיבה לי את האהבה.
    הנחמה היחידה שנשארה לי זה משחקי נוער וגם לשם מתחילים להגיע זרים...חייבים איכשהו בקריאה נואשת להתאחדות לשנות פה הכל להוריד תזרים להגדיל תליגה, אני רוצה לראות כוכבים גדלים פה.
    אני רוצה 2 זרים איכותיים מאשר 5 אפסים שמתרוצצים על הדשא בלי לדעת באיזה עיר הם נמצאים בכלל.
    אני רוצה לראות נבחרת חזקה שבנויה על שחקנים שמשחקים בליגה ולא עושים את הפריצה המאוחררת בגיל 26 בגלל שאיזה שוונקי תפס להם את המקום...תצילו לנו את הכדורגל בבקשה!!! נבחרת הנוער מחכה.

נערך לאחרונה ב: ‏26/2/07
  14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ראיתי עכשיו רק את התקציר, אי אפשר להתרשם יותר מדי אבל שוונק הזה ממש חלוץ אפס ואני מוכן להתחייב כאן שהוא לא יצליח להרשים כאן אף אחד עד סוף העונה. מה זה? לקראת הסיום של החצי הראשון הייתה לו בעיטה שאומנם הוא היה בנבדל אבל גם מול שער ריק הוא בעט טיל לקורה כמו שחקן טיפש במקום לתת בעיטה פשוטה לשער כמו חלוץ אמיתי. אבל זה לא רק זה.. עוד מחזור עובר והשוונק והטוטו האלו לא מוצאים את הרשת.. כל הכבוד לדולרים.

בית"ר ממשיכה את היכולת שלה, שבוע שעבר פשוט היה לה את המזל לנצח משום מקום, היום לא היה לה את המזל, קבוצה של שקל. יוסי מזרחי חייב לשנות אופי משחק להתקפי יותר, רק ככה בית"ר תצליח להרשים.

כל פעם שיוסי מזרחי מדבר על לחץ אני פשוט צוחק, מה אתה רציני? לך לאמן יחד עם השחקנים האלה בהרצליה או בהכח ר"ג לא בבית"ר. חוצפה.

15. Raulito Madridista

אף קבוצה לא חייבת לבוא לשחק התקפי בטדי ומעט מאוד קבוצות עשו את הדבר הזה. בית"ר עשתה תיקו אפס בטדי חמש פעמים, וכל הקבוצות שהשיגו נקודות בטדי התבנקרו, אבל הקבוצה שמוליכה את הטבלה ותיהיה ככל הנראה אלופה כי מכבי ת"א לא מספיק טובה, והפועל ת"א לוזרית, צריכה לדעת לפרוץ בונקר, וכל פעם שבית"ר ירושלים פוגת משחק הגנתי טוב היא מאוד מתקשה. הקבוצה היחידה ששיחקה התקפי ממש בטדי היא הפועל ת"א במחזור השני שהגיעה להמון מצבים אבל אז בית"ר הייתה פחות טובה זה היה רק תחילת העונה. באמת שלא מובן לי הבאת הזרים הסתמית של בית"ר, בואטנג הוא הצלחה אדירה, אבל יש זרים שסתם מובאים ואם יוסי מזרחי בוחר את הזרים האלה זה בושה ששחקנים כאלה עולים מליונים. בית"ר עם כל זה ששלטה בכדור יותר ואיימה יותר על השער, לא הצליחה להבקיע לאחת ההגנות הגרועות בליגה, ומי שהגיעה למצב הטוב ביותר במשחק הייתה בני יהודה. מדהים לראות איך הקהל בטדי שרק בוז שוב, הקהל בטדי מלחיץ מאוד את השחקנים ואם בית"ר לא כובשת שם כמה שיותר מהר היא נכנסת ללחץ היסטרי. אני חושב שיוסי מזרחי צריך להישאר עדיין, כי הוא מוליך את הטבלה וגם פער של 4 נקודות זה משהו. הקהל של בית"ר במקום לתמוך הוא מלחיץ.
    כל הכבוד לבני יהודה על משחק הגנתי טוב, בית"ר יכולה להתבייש שהיא קבוצה של 100 מליון שקל ומעלה.
    האליפות הזו תיהיה אליפות מאוד לא משכנעת בניגוד לאליפיות של מכבי חיפה ב01\2000, 02\2001, 05\2004, 06\2005 או הדאבל של הפועל ב00\1999.