מחזור 22 ליגת העל: בית"ר מובסת 3:0 ע"י מ.חיפה בטדי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏12/2/10.

1. Raulito Madridista

שמרו כוחות.

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/1/157991.Xxx

לא היה לנו קל בהתחלה. השער הראשון הגיע אחרי כדור ארוך מצויין של ביבראס ומבצע יפה של שכטר, ולא מהנעת הכדור המפורסמת שמאפיינת את הפועל. הכרטיס האדום הרגיע את השחקנים עוד יותר. אחרי הפנדל(דואני שכל-כך רצה להוכיח את עצמו, עשה שטות וחבל עבורו), אותו אניימה ניגש לבעוט מעט בחשש לפי מה שראיתי(הקהל עודד אותו ושחקנים סימנו לו ורק אז הוא הגיע לבצע את הבעיטה), היה ברור כי המשחק שלנו ושהניצחון יהיה בתוצאה יפה ולא מזערי. נגיע לדרבי מהמקום השני. פתחנו את השבוע העמוס שלנו עם ניצחון על המוקש הקל ביותר.

אבל ברור כי חשבתי שלא נסתפק ב-4-0, תוצאת המחצית. החלק האחרון של המשחק היה מאכזב כי בקושי הגענו למצבים. ברור שצריך לשמור כוחות לדרבי, אבל הפועל הייתה חייבת להיות יותר דומיננטית ולהבקיע שער אחד לפחות. במחצית לא האמנתי שכך יסתיים המשחק וחשבתי לעצמי שאם השחקנים יראו אטרף מיוחד, אפשר יהיה אפילו להשוות את תוצאת השיא של המועדון – ניצחון 8-0.

חלק מהאכזבה קשורה לשני שחקני הרכש החדשים – ווריצ'ינה ודניאל דה-רידר, שנכנסו במצב מצויין כשהמשחק בידיים שלנו והיריבה שממול לא מפריעה. הראשון בקושי נגע בכדור והתהלך בחוסר חשק, לא מה שאתה מצפה משחקן מחליף שרוצה להוכיח את עצמו ולפתוח בהרכב. הוא גם החמיץ מצב נגיחה מצויין. דה-רידר היה קצת יותר פעיל, אבל גם שידר אדישות ובעיקר שמר על הרגליים. אני לא אוהב את סגנון המשחק שלו. שכטר למשל לא הצליח כל-כך בפעולות שלו בחצי השני, אבל הראה המון התלהבות ורצון.

מילה טובה מגיעה לגל שיש, שהציג משחק יציב בחלק האחורי(אז מה אם לא הייתה לו יותר מידי עבודה) ואף זכה לבשל שער – הרמה מצויינת שלו מצאה את הראש של ויקטור, שבידיוק אמרתי למישהו שהלך איתי למשחק, שהשחקן הזה הבקיע בשנה שעברה בטדי וזהו, והוא שיחק כבר קרוב ל-30 משחקים לפי דעתי, גם אם נכנס כמחליף כמעט בכולם, והוא לא מספק את הסחורה. נקווה שהשער יתן לויקטור ביטחון ואחריו יגיעו עוד. בחזרה לגל שיש – בטח שהוא שיחק קצת בהיסוס וזה טבעי, הוא התרגש מאוד, אבל רואים שיש לו ניצוצות והוא לא חושש למשל לרוץ קדימה על הקו ולהרים.

נערך לאחרונה ב: ‏14/2/10
  2. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

לא האמנתי שראיתי שרביבו לא עלה להתחמם עם שאר השחקנים, עזורי אשכרה סיפסל אותו! ההרכב שעזורי עלה איתו במחצית הראשונה היה מעולה אבל ראו שחסר מחץ בהתקפה. ואת זה הוא משיג בעזרת קדוסי במקום שן, 4-4-2 עם דוידזאדה, סוארז, אסולין, נאסר, מליקסון, בדש, קדוסי = אנחנו מסודרים.
    דווקא במחצית השנייה הפושרת הצלחנו להכניס שני גולים שהגיעו לנו לפני כן, והגול של בדש שנפסל, תמוה מאוד. יופי של התקפה מתפרצת הייתה שם לדעתי אחת מהמתפרצות הבודדות ביותר שהפועל באר שבע הציגה השנה, איך שהכדור הגיע לאדמו אמרתי "אין סיכוי" ואיזה של מסירה הוא סידר לראש של בדש.

אופיר דוידזאדה כשרון ענק, איזה יופי של מלחמה, איזה יופי של כדורגל. בהעדר מגנים שמאליים טבעיים בארץ-אני חושב שמצאנו כאן אחד. מסכן שמעון הרוש, אבל עזורי כמו עזורי יכול להחזיר את הרוש הרכש הפושר ולהעדיף אותו על דוידזאדה שחקן הבית המקומי והמרשים.

בשבוע הבא באשדוד, אני לא אופתע אם יגיעו כ-1000 אדומים. אשדוד מרחק הכי קצר מבאר שבע, אם הבאנו 1500 לוינטר ולבלומפילד אני לא רואה למה אחרי משחק כזה לא יגיע אותו מספר לי'א, בטח לאור היכולת שאשדוד מציגה בזמן האחרון.

רק שהמשחק הזה לא היה הבלחה חד פעמית, שימשיכו לשחק כך, מלבד מכבי תל אביב ובני יהודה אין לנו יותר משחקים נגד קבוצות מעלינו. אפשר לאחל שבוע טוב!

3. Raulito Madridista

השער העצמי המצחיק של הפועל רמת-גן הקל את החיים על מכבי ת"א, אבל האורחת הורידה את הקצב קצת אחרי שער היתרון. בכל-מקרה, היה ברור שבכל-זאת הקבוצה תנצח. גם מכבי מציגה שיפור והיא מאוד מסוכנת בהתקפה, שהתחילה לכבוש יותר משער למשחק בתקופה האחרונה, בעיקר בגלל יבוריאן, וגם הפועל רמת-גן מציגה משחק התקפה עלוב, אולי ההתקפה הכי חלשה בליגה - היא לא מסוגלת לחבר חמש מסירות בלי לאבד את הכדור, אין שם שום יצירתיות, דימיון או מהירות. עם בן לוז, עומר פרץ וצ'אקאנה בכושר טוב - הדברים היו אמורים להיראות אחרת. השער הנדיר של סרג'י איילי(תמיד שטראובר חוטף את הגולים היפים ביותר - כבר אמרנו?), הוא לא יותר מאשר פרס ניחומים. מצחיק איך מייד אחרי השער הזה, רמת-גן הייתה חייבת לספוג שוב ולמעשה המשחק נגמר. תרגיל נבדל כושל של ההגנה וחבל. הבעייה היחידה מבחינת מכבי היא הפציעה של מאיוקה.

לא ראיתי את המשחק היום בווסרמיל, אבל אני מסכים עם גיא עזורי במאה אחוז - באר-שבע השיגה את הניצחון הכי חשוב שלה העונה. היא ניצחה קבוצה בלבל שלה תוך שהיא מוכיחה עליונות ולשם שינוי גם מציגה משחק הגנה יציב. ההזדמנויות היחידות של מכבי נתניה היו מבעיטות מרחוק. אני לא זוכר יותר מידי משחקים בהם באר-שבע שמרה על רשת נקייה, אם בכלל. באר-שבע עלתה למקום השישי ואני מאמין שבקבוצה יתאכזבו אם לא יצליחו לשמור עליו. נתניה מנגד עם ירידה גדולה ביכולת שלה - חמישה משחקי ליגה ללא ניצחון.

לנתניה יש מזל שאשדוד מקרטעת גם היא. התיקו שלה היום היה כל-כך צפוי. מכבי פ"ת חזרה למימדים הרגילים שלה פחות או יותר. רק רצף ניצחנות מסויים ייאפשר לקבוצה להיאבק על המקום השישי ועל הפלייאוף העליון. מה שבטוח - הקבוצה לא שווה תחתית.

בני-סכנין כבר עם ניצחון רביעי ברציפות, הם נמצאים בדרך הנכונה. תשע נקודות הפרש מהקו האדום זה מצויין. רעננה מנגד עמוק בתוך הבוץ - מאז שסטיבן כהן קיבל מחמאות רבות מידי מהעיתונאים, הוא משקיע פחות, היכולת בהתאם וכמובן שיש לכך השפעה על הפועל רעננה שתלויה בו.

4. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

הייתי במשחק של סכנין ויש לי רק משהו אחד להגיד חוץ מזה שסכנין בחודש האחרון לא נראית כמו קבוצת תחתית בכלל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

נסטיה צ'ה הסלובני...פשוט שחקן אדיר...אדיררר !!! אין מילים לתאר, רואים עליו איך פעם היה כוכב בנבחרת סלובניה...באמת אחד מהזרים היותר טובים שבאו לפה...

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

נסטיה צ'ך באמת אחד הזרים המעולים שהגיעו אלינו וסכנין, חייבת לעשות הכל כדי להשאיר אותו, ושתבינו הוא ממש לא בכושר משחק והוא ממש לא ביכולת גבוהה, כי הוא לא שיחק ב-3 החודשים האחרונים ובכלל בשנה ומשהו האחרונות בקושי שיחק בגלל דברים שממש לא קשורים למשחק...

אגב שמתם לב שצדקתי בנוגע ל-0:0 מחליא בין עכו להפועל פ"ת לעיני 100 צופים, אפילו בזה פגעתי בול http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

6. שלו Guest

אחחח סוף סוך נהניתי בוסרמיל. כמה כיף להתאושש על חשבון נתניה.

7. Raulito Madridista

הליגה מחזיקה מחר אצבעות לבית"ר ירושלים. אני לא בטוח שהיא תוכל לעמוד במשימה ואפילו להשיג תיקו מול מכבי חיפה, על אף העובדה שלא הפסידה בטדי לחיפה כבר שלוש עונות, בין השאר בגלל החלק ההגנתי הרעוע מאוד שלה, אבל אני מקווה לפחות שנראה משחק הרבה יותר שווה כוחות מאשר מה שהיה בקירייה - חיפה הייתה צריכה לנצח 5-1. הכי חשוב שבית"ר תעלה למגרש בשיא ההתלהבות וללא פחד, משום שהחלק הקידמי שלה בהחלט מסוגל לעשות צרות למכבי חיפה. ברוכיאן מדשדש, אבל יצחקי חזר לכבוש, תמוז בעונה טובה ו-ורד מראה ניצוצות. בית"ר תצטרך לשחק על הארץ ולא להגביהה לרחבה. עלי עותמאן ישחק בקישור האחורי ואולי זהו חיסרון עבור חיפה. אבל ברור כי עידן טל ודה-להאסה יצטרכו לתת משחק הירואי במרכז ואני בספק אם הם מסוגלים. העובדה כי גאדיר פותח על הספסל וודאי עודדה את בית"ר - המהירות שלו עד עכשיו השאירה את גרשון ובנאדו עם כאב ראש. בן-יוסף חייב לשחק מחר, ובנוגע לשני הוותיקים - התלבטות קשה בהחלט. מעניין יהיה לראות את רפאלוב, ששידרג את יכולתו לאחרונה, במשחק מול קבוצה גדולה. בית"ר לא בידיוק צריכה לחשוש למעמדה מהפלייאוף העליון, אבל יש לה בכל-זאת על מה לשחק, כי ניצחון על מכבי חיפה יכול להחדיר בה אנרגיות מטורפות, ובית"ר קבוצה שבנויה על מומנטום. ניצחון מחר של חיפה והאליפות שלה כמעט במאה אחוז - זה אחד המשחקים הבודדים שנותרו לה שאפשר להגיד עליהם 'מוקש'.

8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כנראה שהקבוצה הזו לא שווה יותר מפלייאוף אמצעי. לא לקחנו את הנקודות במשחקים שהיינו מוכרחים לקחת בהם את הנקודות ועכשיו מחכים לנו משחקים קשים מאוד. אם במשחק כל כך חשוב אנחנו נותנים להפועל באר שבע לבעוט לנו בתחת, זה רק מראה על האופי של הקבוצה.

עצוב לי שהפסדנו, עצוב לי שהקהל שלנו הגיע לשפל שכזה, עצוב לי שאנחנו משחקים עם ירוק זרחני במקום בצהוב ועצוב לי שמבחינה מקצועית השנה אנחנו סתם עוד קבוצה בליגת העל. עצוב לי.

9. henry1 Member

חבל, זה לא משחק שחשבתי שנפסיד. למרות שלב"ש סגל טוב מאיתנו והציפיות מהם בתחילת העונה היו גבוהות בהרבה משלנו, הרגשתי שאנחנו יכולים להוציא יותר מהמשחק הזה. לפי מה שהבנתי ברדיו, די שלטנו במשחק ואת הגולים קיבלנו בניגוד למתרחש במשחק. בסה"כ מבחינת המיקום הקבוצה די מממשת את הציפיות ממנה בתחילת העונה, אלא שמבחינת היכולת זה מעטר והלאה.

הכל עדיין פתוח במאבק על הפליאוף העליון. אין הרבה הבדלים בין הקבוצות.לא יפתיע אותי אם נסיים בפליאוף העליון כמו גם אם נסיים בתחתון.

אני מצדיע לאלה שעדיין לא מתייאשים מהקבוצה ונוסעים למשחק חוץ. גם אם מדובר במעטים, שאפו.

השלט שהניפו היה קצת פוגע, בניגוד לשלט הקודם, ואני מקווה שאוהדי ב"ש לא נפגעו ולקחו את זה ברצינות.

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהפועל ת"א מחזיקים אצבעות מזה חזק לבית"ר ירושלים מחר (אני לא מחשיב את מכבי כי עם כל הכבוד, כל עוד הפער בינינו לבין חיפה הוא יותר מ-8 אנחנו לא במשחק בגלל שאנחנו נחותים מחיפה) כי הפועל בפער של רק 9 מחיפה, ולקראת קאזאן ודרבי זה יכול להוריד טיפה לחץ כשהיא יודעת שהיא סוף סוף מנצחת וחיפה לא, במיוחד בגלל שחיפה הולכת לטייל בקופסא 1.0 בשבוע הבא מול האין כלום ושום דבר בעוד הפועל הולכת ל-3 משחקים על החיים של העונה הזאת מה שנקרא, קאזאן פעמיים ודרבי.

בתור אוהדים נייטרלים, כל הארץ צריכה להחזיק אצבעות לבית"ר ירושלים, לא שתנצח, אפילו שתוציא תיקו, שהפער יצטמק בטיפה ויראה כאילו אשליה אופטית כי זה לא שחיפה תפסיד אחרי זה לנתניה, אשדוד, סכנין ואז למכבי ת"א, כי זה לא יקרה בואו נגיד את האמת, אבל אם כבר אפשר לעקוץ את מכבי חיפה בשביל הליגה, צריך לא לפחד ולעשות את זה, הלוואי שבית"ר לא תאכזב מחר את הליגה, וגם את עצמה, אחרי הכל היא לא בדיוק בתקופה מי יודע מה ובשביל להתקרב להבטיח את המקום בפלייאוף היא צריכה בעצמה לנצח אחרת יהיה מאוד צמוד וכל הפסד נקודות יכול להוריד אותה מתחת לשישייה וזה באמת יהיה מאכזב וזה לא משנה מי המאמן על הקווים אפילו אם זה חנן אזולאי.

11. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

להחשיב את המשחק מול קאזאן כמשחק על החיים של העונה זה לא נכון לדעתי. כמובן שהוא חשוב ואף חשוב מאוד, מביא יוקרה, פירסום וכסף, אך גם אם יפסידו ויודחו בסיכום שני המשחקים זה לא יהיה אסון גדול מדי, הם את שלהם עשו בכך שהעפילו משלב הבתים, שזה הישג נהדר בפני עצמו. משחק העונה האמיתי יהיה הדרבי, זה יהיה מבחן אופי בשביל שתי הקבוצות, גם בצד האדום וגם בצד הצהוב, נראה ידה של מי תהיה על העליונה.

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

השלט של נתניה היה מצחיק... פוגע? חס וחלילה, לפחות ל-2 הצדדים הייתה סיבה לצאת מרוצים ממשהו... באר שבע על הניצחון, נתניה על השלט... הכל בהומור.

נתניה לא שלטה במשחק עד ששמנו את השער הראשון, החזקנו יותר בכדור, וניסינו ליזום הרבה יותר. שיחקנו לא רע בכלל, לא הגענו ליותר מדי מצבים, אבל נתניה פרט למצב אחד, לא הגיעה גם היא לשום דבר במהלך המשחק חוץ משליחות כדור מהאגפים שלא הניבו יותר מחצאי מצבים, וזה מה שהכי מעודד אותי, סוף סוף משחק שהצלחנו להימנע מלתת ליריב להגיע בקלות למצבים.
    כל כך שמחתי על ההופעה של ברק בדש, סוף סוף חלוץ עם כדורגל ברגליים, סוף סוף עוד אחד שמליקסון יכול להיעזר בו. כואב לי על קדוסי שפדידה העגל מועדף על פניו, אבל בלי ספק בדש הוא כרגע החלוץ הטוב ביותר שיש לנו בסגל, ואם עזורי ממשיך עם חלוץ אחד, זה ללא ספק חייב להיות אך ורק בדש, לקדוסי אין את הכדורגל הזה ברגליים ושהוא לבד אין לו מושג.
    מליקסון ונאסר גם היו טובים היום, אבל מעל כולם, הילד הנפלא אופיר דווידזאדה, שגיא עזורי וכולנו נודה לאלוהים על כך ששמעון הרוש הורחק בטדי, כך דווידזאדה קיבל את הצ'אנס ולקח אותו ב-2 ידיים, נלחם בצורה בלתי רגילה, עושה הגנה, עוזר בהתקפה, פשוט ילד מוכשר שללא ספק עולה על שמעון הרוש ב-4 דרגות לפחות. שימשיך ככה.

המשחק היום מראה לי שאנחנו אולי לרוב נראים רע, אבל כל הקבוצות שמסביבנו בטח לא יותר טובות, אומנם זה מעיד על עליבות הליגה, אבל אנחנו צריכים להמשיך לשחק כדורגל, המיקום הסופי לא מעניין אותי, כי גם אם היינו מסיימים בתיקו היום לא הייתי מאוכזב, מה שהכי חשוב לי זה הלך הרוח על המגרש, והיום זה היה נראה בסדר גמור.

13. איגור .פ. Member

אני חושב שהיום בערב זה משחק שקובע סופית אם יהיה עוד מאבק על האליפות העונה או לא.

בית"ר מגיעה למשחק מעודדת מהתוצאות האחרונות ,והשחקנים החשובים שלה לאט לאט נכנסים לכושר במיוחד ברק יצחקי ,אין ספק שאם ברוכיאן ,יצחקי יתפסו יום הם יכולים להציל את העונה הזאת.

חיפה עם חיסרון של קולמה שלפי דעתי הוא משמעותי מאוד ,אבל עם חזרה של קטן להרכב כנראה ,זה חשוב.
    בשביל חיפה שלא יהיו הפתעות ואיבוד נקודות צריך את קטן במיטבו היום.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה איגור מה זה קשור בכלל?! יודע מה בוא נניח שמכבי חיפה מפסידה אוקיי? ואז הולכת לנתניה ומנצחת ואז בדרבי מכבי מנצחת או יש תיקו אז הפער שוב גודל חזרה, מה זה קשור, לא משנה מה תהיה התוצאה היום זה לא מה שיקבע אם יהיה מאבק או לא, אם חיפה תנצח מן הסתם שהסיכויים יפחתו אבל גם אם היא תפסיד זה לא מה שיקבע אם יהיה מאבק, בשביל לדעת אם באמת יהיה מאבק או לא, אנחנו נצטרך לראות בחודש הקרוב שבו למכבי חיפה יש את בית"ר הערב, נתניה, אשדוד, אחי נצרת ומכבי ת"א. אם בסופו הפער בינה לבין מקום שני יהיה 8 נקודות ומטה אז כן יהיה מאבק על אליפות כי פער של 4 כשיש 5 משחקים כולל אחד בין מקום ראשון לשני זה יכול לשנות הכל, אבל אם לא אז לא, המשחק היום ממש לא יכריע אם יהיה מאבק או לא, בטח נוכח העובדה שביום שני נפגשות מקומות 2-3 ומכבי חיפה יכולה בכיף לטאטא את מכבי נתניה בשבת (וזה יהיה הפתעה אם זה לא יקרה) ואחת מהן (מכבי או הפועל, או שתיהן) תחאבד נקודות. מכבי חיפה יכולה להיות רגועה, כל עוד היא לא מאבדת 3 משחקים רצוף נקודות והדולקות אחריה מנצחות אין לה כל כך מה לדאוג, עם כל הכוד פער של 9-12 נקודות זה עדיין הרבה. אבל פער של 8 ומטה זה כבר משנה (כי בפער של 9 ומעלה אז זה יורד במקסימום ל-5, ואם יש יתרון בהפרש שערים אז זה הופך להיות בעצם 3 משחקים הבדל לעומת זה 8 ומטה שזה פער של 4 זה משחק אחד או גג שתיים וזה סיפור שונה)

15. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בכל שבת אני עם בית"ר פה משתגע
    בכל משחק אני נותן את הנשמה
    מה יהיה הסוף בית"ר אני לא יודע
    רוצים לראות אתכם נותנים פה מלחמה

הלב שלי מזמן צהוב אני יודע
    עוד יבוא היום נכבוש את העולם
    לכל מקום שבו תיהי בית"ר אני נוסע
    כי בית"ר יותר טובים פה מכולם

ברחובות אני הולך ומשתגע
    מחכה ליום שבת כמו נרקומן
    אני אוהב אותך בית"ר אני כבר יודע
    וכל הליגה מצידי על הקטן

עכשיו כולם כולם לקפוץ עד השמיים
    לצעוק בקול גדול יאללה בית"ר
    אני אוהב אותך בית"ר ירושלים
    נשיר לכם כל היום וגם מחר

http://www.beitar-jerusalem.net/_media/userfiles/images/album/gallery_323/21009.Xxx