מחזור 23 בליגת העל: בית"ר נוקמת בהפועל ומנצחת 1:2

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏13/3/09.

1. henry1 Member

קודם כל, השופט הוא ביזיון אחד גדול. כל כך עלוב, מושחת, פחדן, אפס אחד גדול.

דבר שני, האשמה צריכה לבוא רק על השחקנים שלנו. להתראיין בתקשורת הם יודעים, לצאת בהצהרות הם יודעים, לשחק בפריים טיים הם יודעים, אבל כשזה מגיע למשחק מול קבוצה חלשה מול הכח, פתאום הם מורדים את הרגל מהגז ועושים טובה שהם משחקים (לא כולם). לא צריך את כל ההתלקקויות שלכם כלפי הקהל בתקשורת, אם אתם עושים טובה שאתם זזים על המגרש. אתם ביזיון אחד גדול, ואני מקווה שכמה מכם יעופו כמה שיותר מהר בשנה הבאה.

שלו מנשה מוכיח כבר בפעם השנייה, למה הוא לא משחק. עד לפני המשחק מול טמרה, שאלתי למה הוא לא בהרכב, בטח במקום סיאבונגה, אבל אחרי ההופעות האחרונות, אפשר להבין בדיוק למה. עושה טובה שהוא משחק (כנראה שמתיאוס צדק כשאמר שהראש שלו לא בכדורגל), ואפילו להרים כדורים לרחבה הוא שכח.

דדי ממש לא יחסר מול ביתר. ברוכאין כבר פירפר אותו בעבר, ואני מעדיף לראות את דגני משחק. כמו שדדי משחק היום, הוא לא אבידה גדולה בכלל. יכול להיות שזאת הפציעה הקטנה שהוא עבר ויכול להיות שסתם אין לו חשק.

זה לא סוד שיש לנו בעיה מול קבוצות שמסתגרות. לא משנה באיזה שיטה נשחק, תמיד תהייה לנו את הבעיה הזאת. אלו השחקנים, ועם זה צריך להתמודד עד סוף השנה. בשנה הבאה אני בטוח שמתיאוס יעשה את השינוים ההכרחיים.

2. מכבי או מוות!!! Member

לא הצלחתי לעלות חיוך אחרי הניצחון היום על הפועל פ"ת...
    שבוע הבא אנחנו נגד הכ"ח בחוץ...נקווה שיהיה בסדר.

3. Number 8 Member

לא מי יודע מה הרשמנו את הכי חשוב שניצחנו. צריך להשיג כמה שיותר נקודות במזן הקרוב ולסגור סופית את מאבקי התחתית כדי שיהיה אפשר להתכונן לעונה הבאה כי צריך לעשות בדק בית רציני בקריית שלום.

המשחק הכי טוב של יובל שפונגין מזה שנה וחצי. אני מקווה שהיום קיבלנו אותו חזרה. בוזגלו לא עשה הרבה מלבד השער, ישראלביץ השחקן המצטיין עם עבודה טובה ומספר הזדמנויו שהוחמצו, ולמרות שיבוריאן לא הבקיע, הוא נורא מתאמץ, עושה הרבה תנועה ופותח שטחים ריקים גדולים לשחקנים אחרים. גם הוא יחזור לעצמו עם הזמן.

מסתבר שאנחנו אוהבים לשחק נגד הפועל פ"ת באורווה...

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד מלה על מה שקרה בנתניה. ברור שהיה פנדל, אבל גם ברור ששכטר בפעם השנייה מצליח בנפילה לגרור את השופט להחלטה לא טובה. ההרחקה של המגן של הכח היתה בדיחה לא יותר קטנה מהטעות של אי שריקת הפנדל.

בסופו של דבר אני חוזר ואומר שהנפילה של שכטר במשחק נגד טמרה גרם לכך שהיום אכלתם אותה נגד הכח.

5. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשפתחתי את האתר של ספורט5 לרגע חשבתי שהגעתי לONE בגלל הכותרת מהמשחק שלנו: "נמני לא מסתנוור".

כל כך לא משנה מה יהיה עד סוף העונה שזה מגוחך, זה יותר ויותר מזכיר את עונת הגלקטיקוס. מה שכן, יש הרבה סיבות להיות הרבה יותר אופטימיים מאז.

6. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

הערב מצפה לנו קרב לא קל מול בני יהודה בבלומפילד.
    לא כל כך מובן לי ספסולו של אלירן עטר, השחקן הכי יצירתי של הכתומים, מה גיא לוזון רוצה להשיג בזה?
    בכל זאת מקווה שנצא עם מלוא הנקודות בהמשך המאבק על האליפות, אסור לנו לאבד נקודות בשלב כזה של העונה.

אתרי התקשורת בארץ ומספר פרשנים כבר יצאו בהצהרה: ניצחון של בני יהודה והם מצטרפים למאבק על האליפות.
    אז הטענה שלי היא, שגם במקרה שבני יהודה תנצח היא לא תיחשב בעיניי לחלק מהצמרת העליונה, תאורטית היא כן אך הקבוצה הזו רכה מדי לטעמי בשביל להוות איום מסוים.
    זה מה שאני חושב בכל אופן, בארץ שלנו רגילים לצאת בהצהרות מוקדמות, ניצחון והקבוצה מתמודדת על האליפות, הפסד וזהו סוף הסיפור.

7. Igi Member

מישהו יכול להסביר לי מה אלישע לוי רוצה הפעם? מה בדיוק התפקיד של בוקולי במגרש, קשר שמאלי? קשר מרכז שדה נוסף?

בסה"כ עד הדקה ה-35 מחצית טובה ורגועה של חיפה, מסיללה שוב בינוני ומטה וכנראה שזו הדרך היחידה שנראה ממנו בישולים בקריירה בחיפה. בכל מקרה, מהדקה ה-35 הגיע הלחץ של בני יהודה והעייפות של חיפה באה לידי ביטוי.

נערך לאחרונה ב: ‏16/3/09
  8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לצערי אני יכול לעקוב אחרי המשחק רק דרך המחשב וגם זה לא בשידור ישיר כך שאין לי מושג מה באמת קורה. התוצאה עכשיו 1-0 לטובתינו, אבל משום מה אני מחכה לשיוויון של בני יהודה...

9. Don Joan Roman Member

ושוב בני יהודה הפתאטית באה למשחק מול הירוקים ומאבדת נקודות בשלומיאליות.

10. Igi Member

ניצחון סופר משמעותי ומוצדק. לעומת שני המשחקים האחרונים שלנו מול הכתומים, הפעם 3 הנק' הגיעו לשחקנים של אלישע לוי. המחצית הראשונה הייתה סבירה וה-10 דקות האחרונות היו די גרועות עם הלחץ של בני יהודה, אבל המחצית השניה הייתה של הירוקים. בני יהודה פשוט לא הופיעו ונתנו למכבי חיפה להניע את הכדור בצורה מופתית במחצית הזו. אני שמח שהצלחנו לחבר 2 ניצחונות רצופים עם שיפור ניכר מהיכולת של חודש פברואר.

הגנתית, כל השחקנים עשו עבודה מצויינת. דבידוביץ' היה האיש שלנו, אבל גם לאייל משומר מגיעות לא מעט מחמאות על שנתן את כל כולו והרוויח ביושר את מקומו בהרכב גם במשחק הקרוב.

התקפית, ראנספורד היה די מיותר באגף ופאנטני למרות כמה פעולות עם טכניקה מרשימה, בא עם גישה מאד מעצבנת למשחק ולא כ"כ משקיע במגרש. כיאל כהרגלו עם כמה החלטות פשוט מביכות בהתקפה...

אגב, ההתנהגות של עטר במשחק היום לא לעניין.

11. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

משחק לא טוב שלנו, טבעי שתהיה ירידה ביכולת מאז משחק הגביע מול הפועל בחמישי.
    פתחנו מצוין ברבע השעה הראשונה אך חלה ירידה משמעותית ביכולת של השחקנים.
    ייאמר לזכותנו ששחקני בני יהודה היו כל כך נאיבים ובלי טיפת מחשבה ולשחקני ההגנה שלנו לא היתה הרבה עבודה.
    למזלנו יש לנו תמנון בין הקורות בשם דוידוביץ' שהציל כמה הזדמנויות בטוחות לשער.

כיאל כבר מספר משחקים ברצף מעצבן אותי בנטייה שלו לבעוט
    מרחוק במקום לבנות מהלך ולמסור לשחקנים שנמצאים בחלק הקדמי וליצור מצב לשער, יש לו אובר ביטחון עצמי וזה כבר מוגזם.

אז 1:0 בסיום לנו, תיקו ישרת אותנו מחר, מקווה שכך תהיה התוצאה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/3/09
  12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואני דקות ארוכות מחכות להודעה שהנה בני יהודה משווה...
    קשה לי להגיד משהו על המשחק הזה כי פשוט לא ראיתי אותו, אבל כעיקרון אני שמח שניצחנו אך ורק בגלל שבני יהודה בבית לבטח קבוצה טובה ואחרי המשחק ביום חמישי פחדתי מירידת מתח רצינית.

לדעתי עברנו בהצלחה משחק מוקש רציני ואולי בעוד שבוע אחרי המשחק של הפועל ת"א נגד הזהובים נוכל להגיד עד כמה הניצחון הזה היה משמעותי. ביום חמישי שיחקנו בהחלט טוב לכן אני 'סולח' לחבר'ה משחק קצת פחות טוב.

מחר בירושלים תיקו ישרת אותנו כמובן הכי הרבה, אבל במשחק שכזה הכל אפשרי.

13. שגיא Guest

ופעם שלישית העונה אנחנו מנצחים את בני יהודה 1-0 משער שנכבש בניגוד למהלך המשחק. לא ברור לי איך הצלחנו לעשות את זה לזהובים שלוש פעמים העונה ושדווקא מולנו הפתעת הליגה הצליחה להפסיד שלוש פעמים. אבל האמת שזה מה שנותן כרגע לחיפה את ההובלה וזה הנקודות מול הקבוצות שלא נכללות בין ארבע המובילות.

אני גם מקווה שהמשחק מחר יסתיים בתיקו. מצד אחד שהפועל תל אביב לא תיצמד אלינו שוב ומצד שני שבית"ר עדיין תישאר במרחק מספיק גדול.

14. בועז Member

איזה שחקן אלירן עטר.
    יש לו שליטה מצויינת בכדור, אם הוא רוצה להתקדם מקצועית לרמות גבוהות יותר הוא חייב לעבור למכבי חיפה.
    אני באמת חושב שיש לו את הכישרון הדרוש לשחק גם באירופה. המנטליות שלו צריכה עדיין עבודה, אולי הוא לא מוכן עדיין בשביל כדורגל אירופי אבל הוא חתיכת יהלום שצריך ליטוש.
    אם יש לו מישהו שמדריך אותו ונותן לו עצות טובות, אני מקווה שימליצו לו לעבור למכבי חיפה. מלבד העובדה שמכבי חיפה תרוויח עוד שחקן מגוון בחלק ההתקפי, זה כבר הוכח שמכבי חיפה זוהי התחנה היחידה בארץ שהיא מקפצה טובה לחו"ל.
    אם הוא יעבור למכבי תל אביב, או בית"ר ירושלים הוא ילך לאיבוד כי בטח יתרכז בדברים אחרים שהם לא כדורגל. מכבי חיפה מועדון מתאים מאוד לאלירן עטר והלוואי שבעונה הבאה הוא ילבש ירוק.
    את כל זה אני אומר אחרי שראיתי אותו היום במשחק חלש מאוד, אבל הוא בכל זאת הוכיח שיש לו ברגליים מה שאין כאן לחצי ליגה אם לא יותר.

15. Igi Member

איך בדיוק בניגוד למהלך המשחק, שגיא? זה לא שכל המשחק בני יהודה ישבו על השער וגנבנו את הניצחון. לבני יהודה היו בדיוק 10 דקות טובות במהלך המשחק. זה לא שהגיע להם פה ניצחון או תיקו, הם לא ניצלו את ה2-3 מצבים שלהם במחצית ה-1 וזהו.

אלירן עטר בהחלט שחקן מעולה והייתי מת לראות אותו בחוד ההתקפה שלנו, אבל קשה לי להאמין שכבר הקיץ הזה הוא יעבור...