מחזור 23 בליגת העל: בית"ר נוקמת בהפועל ומנצחת 1:2

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏13/3/09.

1. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

אלירן עטר הוא בדיוק מסודי ובוזגלו בן אדם קטן ושחקן גדול בקבוצה קטנה

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מכבי חיפה מוציאה 9 נקודות מבני יהודה וזה דבר שעולה לזכותה כמובן. הפועל ת"א ומכבי נתניה איבדו נקודות מול בני יהודה והניצחון הזה אולי סוף סוף מצביע על משהו חיובי באופי של חיפה, מה שבאמת חשוב עבור הירוקים זה ה-3 נקודות, 5 נקודות מנתניה, ומחר בעיקרון כל תוצאה בטדי לא תאכזב יותר מדי את אלישע לוי.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/2.Xxx בית"ר ירושלים- הפועל תל אביב http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/5.Xxx

שני, 20:45
    שופט: מאיר לוי

בית"ר ירושלים והפועל ת"א יעלו מחר על כר הדשא בטדי אחרי שראו הערב את מכבי חיפה לוקחת 3 נקודות על חשבון בני יהודה, אומנם אחרי המחזור יהיו עוד 30 נקודות בקופה, אבל לכל תוצאה מרגע זה ועד לסיום העונה, תהיה משמעות אדירה בקשר לאלופה שתחגוג בסוף העונה. ומעבר למירוץ בצמרת, קרב בין בית"ר ירושלים להפועל ת"א תמיד מבטיח ערב רותח ומרתק.

http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/967/869.Xxx
    עידן טל, יחסר לצהובים

בבית"ר ירושלים בעיקר נזכרים באותו ערב עגום בבלומפילד לפני מספר שבועות, אותו ערב שהסתיים בהשפלה צורמת וכואבת 4-0 ליריבה השנואה שפשוט עשתה לצהובים קרקס. הצהובים רוצים נקמה, ורוצים זאת אפילו יותר מעצם העובדה שירוויחו עוד 3 נקודות. ראובן עטר, השחקנים ובעיקר האוהדים לא ידעו איפה לקבור את עצמם באותו ערב, אין דבר גרוע יותר עבור אוהדי בית"ר מלחטוף כזאת השפלה מהפועל ת"א. מחר בטדי מגיעה לטדי הפועל ת"א, וההזדמנות של בית"ר לנקום היא קורצת, בית"ר נמצאת אחרי 3 ניצחונות רצופים (למעשה מאז אותו 4-0 בבלומפילד) והפועל ת"א מגיעה בסגל חסר ובמצב ממש לא אידיאלי. בבית"ר כמובן משדרים שלסגל החסר של הפועל לא יהיה משמעות רצינית על המשחק, בעיקר כדי להנמיך ציפיות ולמנוע שאננות, אבל ללא ספק שהחיסרון בעיקר של סמואל יבואה, בא לטובת בית"ר ואמור לסייע לה. למרות זאת בבית"ר יודעים שאסור להקל ראש, עטר בעיקר מרתיע מפני מהראן ללה שנמצא בכושר טוב לאחרונה ויכול לעשות להגנת בית"ר לא מעט צרות. הניצחון של חיפה הערב הרחיק את הירוקים למרחק 8 נקודות מבית"ר, בירושלים יודעים שפער של 7-8 נקודות הוא לא קטן ויעשו הכל על מנת להחזיר את הפער ל-5 נקודות.
    בית"ר ירושלים תחסר את עידן טל שהורחק באמצע השבוע במשחק הגביע נגד הפועל עכו, ראובן עטר עדיין לא בטוח איך למלא את החלל אבל איך שמסתמן כרגע, עידן ורד יפתח בקישור יחד עם פרננדז, ברוכיאן וזנדברג.

http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/999/521.Xxx
    סמואל יבואה, יחסר לאדומים מסיבות מאכזבות

הפועל תל אביב מגיעה למשחק הזה בטדי במצב סופר לא אידיאלי מבחינתה, בנוסף להדחה המאכזבת מגביע המדינה ביום חמישי, הקבוצה תיאלץ להסתדר ללא ביבראס נאתכו וסמואל יבואה, בנוסף כזכור לשי אבוטבול ששבר את רגלו. נאתכו נקע את הרגל בפתיחת המשחק נגד מכבי חיפה ובנוסף חווה תקופה קשה עם משפחתו, וסמואל יבואה בעיקר תקע ברז לאדומים ואיחר את הגעתו לארץ במספר ימים, על סמך דעתו. הסיפור עם יבואה נראה רחוק מסיום, בהנהלה חמים עליו מאוד ונראה שהסיפור הזה יכול וכנראה יפגע מאוד בסיכויי האליפות של הפועל ת"א, אבל בהפועל כנראה יפעלו נכון ויענישו את יבואה, אחרי הכל- משמעת ואמון צריכים להיות מעל לכל, את זה נראה ברגע שיבואה יחזור ארצה. כדורגל. הפועל ת"א מגיעה אומנם אחרי הדחה מהגביע, אבל בליגה היא עם 2 ניצחונות רצופים, שניהם בבלומפילד על בני סכנין ומכבי ת"א. בהפועל ת"א כמובן לא רוצים למצוא את עצמם במרחק 4 נקודות מחיפה, אבל מצד שני, בהתחשב בנסיבות, תיקו לא בהכרח יהיה רע עבור האדומים. כל הטוענות לכתר עדיין צריכות להיפגש, ונקודה בטדי אולי יהיה בסדר עבור הגוטמנים. הפועל ת"א ביקרו בטדי בתחילת העונה ויצאו עם 3 נקודות ו- 1-0 עם לא מעט מזל, אולי הברק יכה פעמיים...
    כאמור, גוטמן ייאלץ להסתדר ללא נאתכו ויבואה. דגלאס דה סילבה יעבור לקישור לצידו של אביחי ידין, מה שיחסיר את עומרי קנדה לעמדת המגן ומהראן ללה יפתח כחלוץ בודד כאשר מאחוריו טלקייסקי ובן לוז.

הרכבים משוערים:
    בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה, כריסטיאן אלברז, שמעון גרשון, אריק בנאדו, אלירן דנין, דריו פרננדס, עידן ורד (שמוליק קוזוקין), אבירם ברוכיאן, מיכאל זנדברג, עמית בן שושן וברק יצחקי.
    הפועל תל אביב: וינסנט אניימה, יגאל אנטבי, אלין טופוזאקוב, וואליד באדיר, עומרי קנדה, דגלאס דה סילבה, אביחי ידין, דימיטאר טלקיסקי, גילי ורמוט, בן לוז ומהראן ללה.

4. A.M.7 Member

אנשאללא נעשה לבית"ר עוד בית ספר ,, אבל הפעם בטידי..
    למרות שזה יהיה מאוד קשה בלי יבואה , נאתכו ואבוטבול..

5. Raulito Madridista

עד לפני שבועיים יחסי הכוחות לא נראו עד כדי כך ברורים. הפציעות הורגות אותנו ובית"ר בהחלט משתפרת. אם הפציעה של אבוטבול לא מספיקה, אז גם יבואה עכשיו ייעדר והוא השחקן הכי חשוב שלנו ללא ספק, וכמובן גם נאתכו ייעדר(מסכן הילד, דיי עם הטרגדיות האלו!!!, כואב הלב!!!), מה שמותיר לנו מרכז מגרש בינוני מאוד עם דגלאס שלא כל-כך מוצה את עצמו באמצע, ועם ידין שהוא עדיין לא מוכן לשחק כשחקן המוביל בקישור האחורי. פתאום ההיעדרות של עידן טל אצל בית"ר נראית מצחיקה לעומת הבעיות שלנו. האמצע יהיה פרוץ וכדי לא להפסיד(תיקו יהיה מצויין!) אנחנו צריכים עוד משחק אדיר של אניימה וגם יכולת טובה של כל החלק האחורי. טופוזאקוב חייב לפצות אותנו על הפנדל השטותי נגד חיפה ועל היכולת העלובה שלו בתקופה האחרונה. שיגאל יהיה יציב במצ'אפ מול ברוכיאן, הוא השחקן הכי חשוב של בית"ר. מה שעוד עומד לרעתינו זו העייפות הגדולה והמוראל הנמוך מהמשחק ביום חמישי. לגבי ההרכב, אני חושב שגוטמן צריך לפתוח עם זהבי. הוא שחקן לא חכם, זה נכון, אבל יש לו בעיטות טובות ואולי מפגז שלו מרחוק נצליח להבקיע. הוא צריך לשחק במקומו של טלקיסקי החלש ששיחק 120 דקות נגד מכבי חיפה. אני אחזיק אצבעות לאיזה דריבל טוב של וורמוט, אני מקווה שנשרוד את המשחק הזה. רק לא להפסיד, איכשהו. אני חושב שיהיה ערב לא נעים במיוחד. שער בדקות הראשונות יכול לגרור אחריו תבוסה אפילו. יאללה הפועל! - לשחק בשביל אבוטבול, ביבראס, הקהל, הכבוד העצמי!;

נערך לאחרונה ב: ‏16/3/09
  6. gilad16 Member

ההרחקה של בן דיין מצחיקה אני לא חושב שהגיע לו אפילו הצהוב הראשון שלא לדבר על השני.
    גם אם השופט החליט לא לשרוק לפנדל שזה לגיטימי לא הייתה סיבה להוציא תהוב לבן דיין שסה"כ נפל ולא עשה הצגה.
    לא כל נפילה ברחבה צריכה להיות התחזות או עבירה יש גם מקרים שזה לא זה ולא זה

אבל האמת ששיחקנו גרוע טיפה פחות גרוע מק"ש אבל גרוע.

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הצלחתי להשיג כרטיס למשחק במחיר נורמלי וזה די מבאס... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx
    אחרי הניצחון של מכבי חיפה אתמול אפשר כבר לומר בקול שמכבי חיפה היא המועמדת מספר 1 לאליפות אחרי שהפועל ת"א איבדה את התואר הזה עם תצוגות מאכזבות ופציעות קשות אבל עדיין נשארה המועמדת השניה לכתר בסוף העונה.
    אני מקווה שהקהל יתנהג בצורה נורמלית ולא יצעק כנגד ביברס נאתכו בעקבות טרגדייה נוספת שהוא עבר.
    הסיכויים של הקבוצה לקחת אליפות השנה לא גדולים , גם אם ננצח את הפועל ת"א הפער יעמוד על 5 נקודות שהמשחקים הקשים של חיפה יהיו רק במחזורים האחרונים ולעומת זאת יש לנו משחק בשני הבא מול מכבי נתניה השלישית בטבלה , אני לא כל כך צמא לאליפות אבל אחרי שראיתי את חיפה אתמול רק המחשבה שהיא תהיה האלופה גורמת לי להקיא.
    טדי היום יהיה מלא בפעם הראשונה מאז ויסלה קראקוב ואני מקווה שהשחקנים יודעים שלשלוח יותר מ-15,000 אוהדים בעצב הביתה לא בא בחשבון ושיתנו מלחמה על הדשא.
    0-1 מספיק לי , אני לא מחפש 0-4 או תבוסה גדולה אני יודע שהאוהדים של הפועל ילכו הביתה כועסים גם אחרי הפסד מינימלי וזה מספיק לי.
    לעטר יש היום 2 אפשרויות: אחת , להציב את קוז'וקין כקשר אחורי לצד פרננדז או לפתוח עם עידן ורד כקשר מרכזי ובעצם לותר על האמצע וללכת בכל הכח על התקפה , אני מתלבט כאשר השכל אומר 1 אבל הלב אומר 2
    וכנראה שעטר גם יחליט ללכת על האפשרות השניה.
    בכל מקרה, ההרכב שאני הייתי רוצה לראות הוא:
    קאלה - אלברז - בנאדו - גרשון - דנין - פרננדז - ורד/קוז'וקין - ברוכיאן - זנדברג - יצחקי - בן שושן.

יאללה בית"ר! :aaa021:

8. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקשר לצהוב(שהפך לאדום) על ההתחזות של בן דיין, גם השופט הוא בנאדם ולפעמים הוא טועה(בישראל זה לא לפעמים), ואם הוא באמת ראה שם צלילה אז יופי שהוא תפס ביצים ונתן אדום, כי זה בלתי נסבל שבכל משחק שאני רואה בישראל לפחות 3 פעמים שחקנים צוללים והשופטים אומרים להם לקום, דברים שלא רואים כמעט באירופה.

9. FelaKaT Member

בטח שהגיע, מה בדיוק חיפה עשתה בכל המשחק חוץ מהבעיטה של אוסיי?

CityOfManchester, קוז'וקין הוא שחקן טוב אבל לא לרמה של בית"ר, הוא איטי וחסר אחריות. אסור לתת לו לפתוח במרכז המגרש היום, למרות שאין הרבה אופציות טובות.

10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון שקוז'וקין עדיין לא מתאים לרמה הזאת , אבל תחשוב על הסדום ועמורה שיהיה במרכז המגרש אם נפתח עם 3 קשרים התקפיים.

11. beitar4ever Member

היום מחכה לבית"ר אחד המשחקים הקריטיים ביותר העונה. למעשה, במשחק הזה יהיה אפשר לראות לאן הרוח נושבת ומי הקבוצה שתרוץ עד הסוף ותיאבק עם חיפה על האליפות.
    למעשה, כל המשחקים של בית"ר נגד הפועל הם משחקים מרתקים עם אווירה מטורפת הן ביציעים ועל כר הדשא ולדעתי היום זה גם יהיה עוד אחד מהמשחקים האלה.
    למרות החסרונות של הפועל ת"א בקישור ובהתקפה, אני חושב שלהפועל עדיין קיימים כלים מספיק טובים ויהיה להגנה שלנו עבודה קשה מול מהראן לאלה. מלבד לאלה, בן לוז וגילי ורמוט הם שחקנים שגם צריכים לקבל שמירה.
    ורמוט הוא שחקן יצירתי עם טכניקה מצוינת ושליטה יוצאת מן הכלל בכדור, למעשה, הוא השחקן היצירתי ביותר של הפועל היום בטדי, ולכן יש לשים עליו עין.
    לוז הוא שחקן שיכול לנווט את המשחק של הפועל והוא ניחן במשחק החכם עם כדורי העומק הטובים שהוא מייצר, ולכן חייב שמירה עליו .
    לעומת זאת, להפועל ישנם גם חסרונות בהגנה. ברק יצחקי חייב לנצל את יתרון הזריזות והמהירות שיש לו על באדיר וטופוזקוב.
    בבית"ר יחסר היום רק עידן טל, אבל כמה שזה יישמע מצחיק זה חסרון גדול מאוד שאין לו תחלופה. עידן טל הוא שחקן 50/50 שחשוב מאוד במרכז השדה של בית"ר, והיום לבית"ר לא יהיה ברירה אלא לשחק עם שלושה קשרים התקפיים ורק אחד שהוא גם לא קשר אחורי אל 50/50(פרננדס).
    אם כן, בקישור יפתחו פרננדס וורד באמצע, ובאגפים יוצבו זנדברג וברוכיאן. נקווה שהחיסרון של טל לא ישפיע על המשחק.
    אני מאוד מקווה שיצחקי ובן שושן יהיו במיטבם ויצליחו לסכן המון את שערו של אניימה. אני מאמין שלא יהיה קל להכניע אותו כמו תמיד אך עם התמדה אין ספק בכלל שזה אפשרי.
    היום אני לא הולך למשחק כיוון שאין לי איך, אבל אני אחזיק מהבית אצבעות לקבוצה שלי ונקווה שיהיה בסדר.
    יאללה בית"ר!

12. King Kenny Member

דור, אין לי מושג על מה אתה מדבר, טופצ'ו נמצא בתקופה מצוינת, נגד חיפה הוא היה גדול חוץ מהפנדל, רק ידין ודה-סילבה היו יותר טובים ממנו, בדרבי הוא גם היה טוב, כך גם נגד סכנין, נגד פ"ת חוץ מהגול העצמי. בנוסף, אני גם לא מסכים איתך שהאמצע יהיה פרוץ, תהיה הגנה טובה במרכז המגרש אך לא תהיה שום התקפה דרך המרכז.
    גם למשחק הזה אין לי תחושה טובה כי אחרי שכבר גנבנו ניצחון 2-0 בטדי העונה ובמיוחד אחרי שהשפלנו להם את הצורה עם 4-0 בבלומפילד הם רוצים נקמה ואין סיכוי שנצליח לנצח אותם עוד פעם. אני אסתפק בתיקו.

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהתאחדות לכדורגל לא מתכוונים לבטל לדדי בן דיין את הכרטיס הצהוב השני, שהפך לאדום. לפני שנתיים השעו את לירן שטראובר למשחק ליגה בעקבות צילום הטלויזיה, אבל להחזיר מהרחקה בעקבות צילום הטלויזיה? חס ושלום.

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי חיפה עושה את שלה ומנצחת. קצת תלוש שהיא הצליחה להשיג 9 נקודות מקבוצה כמו בני יהודה, אבל זה היא עשתה את זה בכבוד. המצבה, הכי טוב לה שביתר ירושלים והפועל תל אביב יפרדו בתיקו, ככה יצא מכל המחזור הזה שהיא צברה 2 נקודות יותר מכל שלושת המתחרות שלה. לי, באופן אישי, קשה להאמין שיש משהו שיכול לקחת מביתר ירושלים את הנצחון הערב, אבל חשוב לזכור שמולה תשחק הפועל תל אביב. עם יד על הלב, 2 הקבוצות הטובות בישראל. אני מצפה למשחק מהנה.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כל התנאים הם לטובת בית"ר... גם המומנטום שלה וגם המצב הרעוע שמגיעה הפועל. אבל הפועל פה יכולה להוכיח שהיא קבוצה באמת הכי טובה בליגה, זה המבחן של אביחי ידין, בן לוז, טלקיסקי וללה. נאתכו, אבוטבול ויבואה אינם, ללא ספק 3 שחקנים סופר מרכזיים בהפועל, ויהיה מעניין לראות אם גם ללא השחקנים האלה הפועל עדיין תצליח לתת דקות טובות ולאיים על היריבה ולהגיע למצבים. אם זה יקרה, גם אם בסופו של דבר בית"ר תנצח, אם זה יקרה זה לא יהיה אבוד עבור הפועל. בית"ר במצבה תהיה חייבת לנצח כמובן, תיקו יגדיל את הפער ל-7 מחיפה, פער לא קטן שיפגע בסיכויי בית"ר. בכל אופן, זה משחק בעל משקל גדול מאוד על המירוץ לאליפות.

נקווה שיהיה משחק מעניין וסוחף, כמו ה-2 הקודמים שהיו בין 2 הקבוצות הללו.