מחזור 23 בליגת העל: ה.ת"א מנצחת 0:3 את ב"ש בוסרמיל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏17/2/11.

1. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

הפועל תל אביב עם ורמוט וזהבי החלשים לא מבריקה לאחרונה. הבעיה היא שגם אנחנו לא מבריקים לאחרונה. זאת אומרת, מבריקים ואז לא. מבריקים ואז לא. יצא ככה שהיום זה התור של ה"מבריקים" לפי הנוסחא הזו, אבל אני מתקשה לראות את זה קורה.

שם המשחק היום הוא הגנת הפועל באר שבע. סוארז וגביש משקיטים בכל משחק את ההגנה שלנו. אבי יחיאל דווקא לא רע בזמן האחרון. אם השלושה יצליחו להתמודד עם ההתקפה הקטלנית של ת"א, בתוספת ערן לוי ואסולין שבקלות יכולים לפרוץ את ההגנה האיטית והמסורבלת של הפועל תל אביב, יש לנו סיכוי.

רק שבמשחק הקודם מול הפועל ת"א לעודד גביש רעדו הרגליים כמו לטירון. תמוז עשה לו מה שהוא רצה. נקווה שזה לא יקרה היום.

הפועל ת"א (כנראה) לא תטייל היום בוסרמיל כמו בסיבוב שעבר. אנחנו יכולים לעשות להם חיים קשים, השאלה כמה השחקנים ירצו. אם נראה שבתחילת המשחק הפועל תוקפת והשחקנים שלנו נותנים להם את מרכז המגרש, מצבנו לא יהיה טוב. לצערי זה מה שכנראה נראה.

קלינגר הולך כנראה לעלות עם נאסר, משה אסולין הקשר האחורי הצעיר ובלי דובב גבאי. אם הוא כן יעלה ככה אז אני מהמר על הפסד משריקת הפתיחה של אלי חכמון. נאסר לא פוגע בכלל העונה, וחוץ מקצת זריזות הוא לא מוסיף הרבה למשחק שלנו. בסיבוב שעבר קלינגר החליט להעלות אותו במקום רביבו וחטפנו שלישייה. מיד שרביבו נכנס, כבשנו שני שערים מצמקים. נכון שהם לא היו צמד של רביבו, אבל הוא שחקן שמול הגדולות צריך לשחק מההתחלה.
    כמו ליאור ז'אן. עם כמה שאני לא מחבב את השחקן ואת צורת המשחק שלו, להעלות שחקן צעיר בעמדה כל כך חשובה נגד ההתקפה הכי קטלנית בליגה? היו לו כל כך הרבה הזדמנויות לשלב את משה אסולין, ודווקא במשחק נגד הפועל ת"א הוא עושה את זה? לא רואה שיוצא מזה טוב.

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אפילו זריזות אין לנאסר... הוא בהחלט יותר זריז מדוד רביבו, אבל ביחס לליגה... לא רואה ממנו משהו ששווה לציין.
    לא מבין מה יש למשה אסולין לחפש על המגרש במשחק כזה, עכשיו זה הזמן של קלינגר להמר? לא יודע, אני מניח שזה יהיה עוד ניצחון קל לאורחים.

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

היום מצפה למכבי נתניה משחק קשה מאוד, דווקא משום שזו הפועל אשקלון החלשה. אנחנו אחרי רצף נצחונות, במשחק ביתי, מול יריבה שיודעת להרדים את המשחק, שזוכרת היטב את התבוסה שהנחלנו לה במגרשה הביתי, לעיני הקהל שלה. אנחנו נצטרך לגייס את כל הרעב והתשוקה כדי לנצח וזה לא דבר פשוט לקבוצה צעירה שנמצאת במצב שלנו. לראובן עטר מחכה עבודה לא קלה במשחק הזה.

יש סיכוי קלוש שאני מגיע לקופסא. החזיקו לי אצבעות.

http://up203.siz.co.il/up3/zhzqq1tzmbnx.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏19/2/11
  4. קטלוני Member

בינתיים שעה של משחק בבלומפילד.אני לא יודע מה שתי הקבוצות עושות,אבל כדורגל לא משחקות.
    1-0 הפועל חיפה.

5. Raulito Madridista

אם נשווה לרגע בין פתיחת הסיבוב הראשון של מכבי ת"א לבין פתיחת הסיבוב השני, נגלה את אותו מאזן בידיוק - 5 נצחונות, תיקו והפסד. הפעם מכבי סיימה בתיקו בדרבי אך הפסידה להפועל חיפה. אני לא בטוח שזה יהיה נכון להגיד שההפסד הראשון של מכבי בעידן איווניר היה צריך להגיע הרבה יותר מוקדם - אבל כבר כמה משחקים שמכבי משחקת גרוע. זה מדהים איך איווניר עלה במערך מאוד התקפי ולמרות שמדובר במשחק בית - מכבי לא מייצרת שום דבר. ראיתי רק את המחצית השנייה(כדורגל עם החברים - טירוף!) אבל הבנתי שגם במחצית הראשונה לא הייתה איזו בשורה. כמה שמכבי חיפה והפועל ת"א לא מבריקות - מכבי פחות טובה.
    גם הפועל חיפה שווה כמה מילים, כמובן - מדובר בקבוצה מאומנת. לא תמיד מנצחת וגם לה יש נפילות - אבל שום דבר שם לא מיקרי. ניצן שירזי עושה עבודה מצויינת. הפועל חיפה עושה הכל יפה אבל לאט. הפועל חיפה העבירה היום את רבע השעה האחרונה בקלאסה - הנעת כדור כל-כך נכונה וסבלנית(גל הראל, ממן ושות') ועם קצת יותר חדות של בן-בסט היא הייתה כובשת עוד שער. בן-בסט אולי היום עלה לשחק חולה אבל הייתי רוצה לראות אותו כובש גם במשחק גדול. כמובן שהוא מציג עונה גדולה אבל בכל-זאת. מה שחסר להפועל חיפה זו מהירות ולכן היא מתקשה לפרוץ בונקרים ומועדת נגד הקטנות. היא עושה הכל נכון אבל לאט.

גם לנו צפוי עוד מעט משחק לא קל אבל אסור לפספס הזדמנות לברוח למכבי ל-7 הפרש. יאללה הפועל!

אולי הבעייה של בית"ר ירושלים נעוצה בכלל בחלק הקידמי?(ההתקפה החמישית הכי גרועה בליגה - 24 גולים ב-23 משחקים זה מביך!) מאז פתיחת הסיבוב השני הקבוצה של רוני לוי לא כבשה בחמישה משחקים מתוך שבעה ואסור לשכוח שהפנדל נגד בני-יהודה היה גבולי. באמת שאני לא זוכר בית"ר כל-כך חלשה התקפית כבר הרבה זמן, גם בעונות הגרועות שלה בית"ר תמיד ידעה להבקיע. ב-2003 זה היה קוביקה המצויין, שנה אחר-כך הגיע נמני, בעונת 2004/05 היו אלה הצעירים של בית"ר וכמובן ליאור אסולין. ברוכיאן נראה כבר שנה כמו הצל של עצמו, מבן-שושן אין ציפיות ויבואה אין לו חשק. בית"ר תלויה אך ורק בחן עזריאל.

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא כל כך מבין את הקטע עם "ההפסד הראשון תחת איווניר". מי עמד על הקווים כשמכבי ת"א הפסידה להפועל פ"ת? נימני את מזרחי? לא, זה היה איווניר. אני לא חושב שצריך עכשיו לתלות את המאמן על העץ הכי גבוה בקרית שלום, אבל חילופי המאמנים לא הביאו כרגע דבר. ואז חוזרים על אותה מנגינה שאני כבר מביא שבועות: שחקני מכבי בעצמם הם הבעיה העונה.

הפועל חיפה פשוט קבוצה נודניקית (במובן הטוב במילה). אם היא מסיימת בפלייאוף העליון היא עוד עלולה להרוס לקבוצות הצמרת שרצות לאליפות. היום לא ציפיתי שהאדומים שחורים מחיפה יחזרו הביתה עם נקודות, אבל התוצאה הסופית אומרת משהו אחר לגמרי.

עכשיו נראה מה הפועל ת"א הולכת לעשות בבאר שבע וביום שני נראה אם מכבי חיפה גם יכולה עוד קצת לברוח מהצהובים של תל אביב.

7. מור!!! Member

1-0 לנתניה!
    ניר נחום ממשיך להפציץ,שערו השישי העונה

8. Number 8 Member

הגיע לנו להפסיד, משחק נורא חלש שלנו, הכי חלש ביחד עם המשחק נגד קריית שמונה. בקושי בעטנו לשער בבית שלנו. דור מיכה ואלירן ג'ורג' היו טובים אבל לא הם שצריכים לסחוב את מכבי, הם אלה שמביאים את האקטסרה אבל ברגע שראנגלוב ועטר לא מפסיקים לעשות שטויות, בוזגלו לא מפסיק לאבד כדורים והקישור לא זז(מדוניאנין וגיז'רמו חלשים), ברור ששום דבר לא ייעבוד.

איווניר טעה כשעלה עם עטר וראנגלוב כשני חלוצים, בדרך כלל אחד מהם במרכז והשני בורח הצידה אבל כששניהם ביחד, אנחנו מפסידים את מדוניאנין. במחצית השנייה זה השתנה, עטר וראנגלוב החליפו צדדים, בוזגלו החלש יצא וגיז'רמו נכנס לאמצע ומדוניאנין הלך יותר קדימה. אמנם לא הצלחנו להבקיע אבל הגענו ליותר מצבים וליותר פעמים ברחבה.

הפועל וחיפה יכולים לברוח לנו...

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר להחליף מיד את כל ההגנה של באר שבע??? בכלל, רק 1-0 לזכות הפועל ת"א, אבל שחקני באר שבע לא מבינים שאם הם ממשיכים לשחק כך שהיא תקבל תבוסה קשה. שיגידו תודה שהשוער שלהם מציל אותם בנתיים.

נו, כבר 2-0 ולדעתי נראה בצורה הזאת עוד הרבה שערים של הפועל ת"א. ועל מה כועס קלינגר? על השופט שלדעתו היה צריך לפסול את השער השני. אחלה מאמן שלא רואה שאין לו הגנה ושכל הקבוצה רצה ללא שום הגיון...

10. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

על פי "שער השבת", כ-300 אוהדים נוכחים במשחק בין מכבי פ"ת להפועל ר"ג באיצטדיון הלאומי, מביך.

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

השבוע שני הקשקשנים הגדולים של בית"ר ברוכיאן ועידן טל אמרו שבית"ר צריכה להתחיל לשחק מגעיל ולנצח משחקים בשיניים כמו קבוצת תחתית, אז הנה היום זה קרה בית"ר שיחקה מגעיל רק חבל שעם משחק מגעיל שכזה אי אפשר לנצח אפילו קבוצה חלשה כמו אשדוד, עוד משחק אימפוטנטי של בית"ר ואני יכול בפה מלא לומר: זאת הבית"ר הכי חלשה שאני זוכר כאוהד הקבוצה כבר למעלה מ-15 שנה, יש כאן שחקנים שיודעים לשחק כדורגל ואולי תשימו אותם בקבוצה אחרת הם יראו את זה אבל משהו כאן לא הולך, וכולי תקווה שרוני לוי יעשה מהפכה רצינית בקיץ ויבנה כאן קבוצה נורמלית אבל עד אז יש לנו את החלטת גאידמק האם להשקיע או לא להשקיע בקבוצה, אגיאר שרוצה בכל דרך לחזור, אה וגם להישאר בליגה כי כמו שזה נראה בית"ר בסכנת ירידה ממשית ושבוע הבא יש את הפועל פ"ת בחוץ ואז הבועל בטדי(שה' ישמור עלינו).

קייג' ששיחק מחצית נראה לא רע בכלל, יש לו כדורגל ואני לא הבנתי למה יצא במחצית(כושר?), שחקן מעניין.

סטיבן כהן רץ כמו משוגע היום ואכל את הדשא, חבל שהוא היה היחיד היום שנתן מעצמו בשביל הקבוצה.

יש לנו בעיה חמורה בהתקפה - יבואה אפס שעוד שנה לא ייתן גול, בן-לולו לא מספיק טוב, משעלי ונחמני התייבשו ביציע כל העונה, רק מעזריאל אנחנו רואים מדי פעם ניצוצות אבל לבד זה לא מספיק, אז רוני אל תתבייש ותעלה את עדן מלכה מהנוער, עדן חיית רחבה וכרגע זה לא שיש לנו אופציות יותר טובות.

ירושלים לא תרד

12. riquelme1 Member

התגובות של איווניר אחר זה פשוט שערורייה ותגובות של מאמן חסר אוניפ, אתם מצפים שניהיה ברצלונה? גם הקבוה היריבה לא שיחקה טוב(גם לפרגן הוא לא יודע), הלו אדון איווניר, אף אחד לא מצפה שתיהיו ברצלונה, אבל שתראו כמו קבוצה כן.

את האמת, חילופי המאמנים לא עשו שינוי גדול, איווניר שוב מוכיח שגם הוא לא מאמן גדול, אני לא יכחיש ואומר שלמכבי אין בעיה בסגל, אבל יש בעיה בדרך, שגם איווניר לא מראה את זה.

לא מצאו כאן משייח, איונייר יכול להמשיך לפרשן בערוץ הספורט עד מחר, על המגרש הקבלות שלו הם נמוכים מאוד.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

2-0 בבאר שבע, אבל אחרי ששוב ראיתי את ההילוך החוזר של השער השני אני הייתי רוצה לשאול את קלינגר אם שחקניו בכלל יודעים שצריך גם לשחק הגנה? שמעו, את השער היה צריך לפסול בגלל שסהר בהחלט שיחק עם היד בכדור, אבל בגלל השטויות של באר שבע אני חושב שטוב שאישרו את השער. קלינגר לא צריך להתעסק בירידה במגרש באלי חכמון אלא בשחקני באר שבע שפשוט מפקירים בצורה חובבנית את ההגנה. אם הייתי אוהד באר שבע הייתי על זה שורק בוז.

14. Fanatic Member

עמי, נדמה לי שזו הפעם הראשונה שאני מסכים איתך.
    מצפים שנהיה ברצלונה? מצפים שנחבר לפחות התקפה אחת נורמלית במשחק. בקשה גדולה מידי?

ספארו, עידן, עכשיו הבנתם שאין דרך ואין שום דבר? הבנתם שמכבי של נימני זה בדיוק אותה מכבי כמו של איווניר?
    אליפות סביר להניח לא תהיה בקריית שלום העונה, אבל הקטע הזה עם הצעירים זה באמת נראה מביך. מה הקטע לזרוק חצי מקבוצת הנוער למגרש?
    עד עכשיו למרות ששיחקנו רע ניצחנו בכל משחקי הליגה עם איווניר מלבד הדרבי. אז למה לשנות את כל המערך? למה לחזור לשחק עם מדוניאנין כקשר מרכזי באמצע? כבר הבנו שזה לא הולך. עוד פעם רנגלוב שחקן קו? עד שיש חלוץ שמראה נוכחות במרכז תוקעים אותו על הקו?

כמו ההפסד בגביע, מבחינתי ההפסד הזה הוא כולו של איווניר. העיקר שגולדהאר התקשר לברך את איווניר על הניצחון העלוב בשבוע שעבר על רמת גן, שבאמת שבלי עטר זה היה נגמר מביך מאוד.

יאללה העונה הבאה מתחילה כבר מעכשיו. אין גביע, אין אליפות, רק שבטעות לא נאבד את המקום השלישי.

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין שום שינוי, אני טענתי את זה מהמשחק הראשון.

איווניר נכשל והודח בבושת פנים מהגביע. סחט תיקו מהפועל והיום די סיים למכבי את הישארות במירוץ על האליפות לכאורה בכאילו.

אין למכבי מאמן, היום זה הוכח בפעם המיליון.

עצם הציפייה שהצעירים בשלב הזה של העונה שנכנסים משום מקום אל תוך סיר הלחץ כשמכבי כבר בפיגור מהפועל וחיפה והציפיה שהם יהיו יותר טובים מהבכירים היא עלובה ופאתטית.

דור מיכה היום התאהב בכדור, נהיה סטייל דור מלול ולא עשה כלום על המגרש, מה שמוכיח עוד יותר שלא היה צריך לפתוח איתו כפי שטענתי עוד בשבוע שעבר.

אלירן ג'ורג' היה בסדר גמור, נתן משחק נחמד, אבל הוא עדיין מגן.

מאור בוזגלו הוכיח בפעם המיליון, הוא לא שחקן, לא היה שחקן ולא יהיה שחקן, ואם לא אבא שלו, כנראה שהוא היה בשולי ליגת העל. משחק אחד טוב הוא לא נתן ב-3 שנים במכבי, מקרה זה בטוח לא.

כולי תקווה שאיווניר יילך בסוף העונה ומכבי תביא מאמן, אחד שגם עשה משהו בקריירה ואחד שיודע להתמודד עם שחקנים מנוסים וכוכבים, מהזווית הישראלית: הייתי מאוד רוצה את קשטן, למרות הכשלונות למרות הזמן שעבר ואולי דווקא בגלל זה! אבל אם לא אז מאמן זר שלא מכיר את המנטליות פה וכלום ואין שום קשר בינו לבין הכדורגל הישראלי.

מבחינת סגל השחקנים, הוא כבר יותר טוב מהעונה שעברה וכמובן שאין צורך לזרוק את כל הסגל ולהחליף את כולו אבל יש משהו כמו 4-5 שחקנים שאין להם מקום בהרכב, אם זה סבן, זיו, סידיבה, ישראלביץ' ובוזגלו. ולא הזכרתי אפילו את אבידור, דור מלול, שירן ייני ורוני גפני. אל מי שלא מוזכר פה צריך לצרף שחקנים, וחוץ מזה, מי שחשוב שמכבי תביא 17 שחקנים ותרוץ לאליפות, שיקום וייתן לעצמו סטירה.

מה שכן, אין לי ספק שעם יצחקי מכבי היום היתה בקרבתה של מכבי חיפה ונמני עדיין היה על הקווים ומכבי היתה במאבק האליפות, למרות אבי נמני שגם הוא לא מאמן ולא בגללו, יצחקי הוא מסוג השחקנים שלוקחים קבוצה בינונית+/לא מחוברות והופכים אותה לקבוצה טובה מאוד, אבל זו הבעיה, שמכבי גם היתה תלויה יותר מדי ביצחקי, שהוא שחקן ענק, רק מה לעשות, כל העונה הוא לא משחק. זה מצחיק אבל מכבי עם יצחקי עם המשחקים באירופה היתה יותר מחוברת ממה שהיא היום, זה נראה שהם יותר הולכים אחורה מאשר קדימה, אבל זה מה שקורה כשאין מאמן על הקווים, כי כשמישהו נפצע צריך מישהו שיהיה ויעשה סדר ואת זה למכבי אין.

הצעירים של מכבי מקבוצת הנוער? תרשו לי לגחך. אם רוצים צעירים צריך ללכת לאלו שהיום בני 8-9 ולבנות אותם מהיסודות ולהקנות להם יסודות אמיתיים של שחקני כדורגל.

איווניר לא מאמן, כבר אמרנו?