מחזור 23: שוב, תל אביב אדומה. 4-2 להפועל בדרבי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏19/2/10.

1. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

נו, איפה כל החכמים שהוציאו את המשחק הזה מהטוטו? אם הוא היה משוחק בקריית אליעזר אז מילא, אך במגרש של נתניה מעדנו לא מעט בשנים האחרונות, אצטדיון קשה מאוד שהשארנו בו לא מעט נקודות.
    במשחק עצמו, אם ננתח מקצועית, הגענו להזדמנויות, אך מאוד כשלנו ברגל המסיימת, השחקנים היו לא היו חדים, כיאל באחד המשחקים הגרועים שזכורים לי, כל הכבוד לנתניה ולאלמוג כהן שבלט מעל כולם, בהחלט נתן עוד הוכחה לכך שהוא לא צריך לשחק כאן.

לסיכום: משחק לא חד שלנו, ההפסד כמובן מאכזב אך צריך להרים את הראש ולהסתכל קדימה. אשדוד בפורמה טובה, מקווה שלא נמעד מולם וכך יווצר כדור שלג שיתגלגל לו, חשוב שנצבור כמה שיותר נקודות עד לפלייאוף.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

" מנשה משיח פשוט גנב מאיתנו 3 נקודות. אבי לוזון מושחת וכולם יודעים את זה, הוא לא מעוניין שמכבי חיפה תהיה אלופה ומהיום השופטים יהיו נגדנו." אלה דבריו של אלישע לוי אחרי המשחק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

מנשה משיח טעה, אבל הקבוצה שלי לבד אשמה בהפסד הזה. במשך כל המשחק הקבוצה היתה יותר טובה, אבל ברגע שאתה מחטיא בשלומיאליות היריבה עלולה להעניש אותך. נתניה ברגע יחיד של הברקה כבשה, אנחנו רק החטאנו. מבחינתי אלישע צריך להפסיק לאלתר עם לפתוח משחק עם ארבייטמן ודבאלישווילי. ברגע שהעניינים לא זזים הוא מוציא תמיד את הגאורגי והיום זה לדעתי לא היה צריך. שני החלוצים החטיאו כמו טירונים.

לסיכום, להמשיך רגיל ויהיה בסדר. נתניה בבית תמיד קבוצה נודניקית והיום מכבי חיפה עשתה הכל הפוך. בסה"כ הגענו למספר הזדמנויות יותר קורצות מהמהלך שהוביל את המקומיים לניצחון. אם אלישע יעבוד טוב עם החבר'ה אנחנו נחזור בשבוע הבא לנצח (אשדוד מגיעה לחיפה).

3. Number 8 Member

בעקבות התוצאה בקופסא, הדרבי הופך להיות עוד יותר מעניין. בנוסף לעובדה שזה דרבי ומלחמה בין שתי הקבוצות בתל אביב, זה גם מלחמה על המקום השני ואם הפועל תל אביב תנצח, הפער ייקטן ל9 נקודות, משמע 5. אמנם זה עדיין יחסית הרבה כאשר יש 15 נקודות בקופה בפלייאוף, אבל המומנטום משתנה, יש יותר ביטחון והכל יכול לקרות בפלייאוף כאשר כל הגדולות נפגשות אחת מול השנייה.

תיקו או ניצחון של מכבי ת"א, ומכבי חיפה יכולה להמשיך כאילו היא לא הפסידה.

4. Raulito Madridista

מכבי נתניה היא כמו צדיק בסדום. נתניה גנבה גול מאחת ההתקפות היחידות שלה במשחק ואחר-כך גוננה כמו שצריך. משחק הקרבה עצום של השחקנים בתוספת לכושר גופני מצויין, והמנהיג אכן היה זה שענד את סרט הקפטן - אלמוג כהן שגם בדקה ה-94 חטף כדור לעותמאן וידע להעביר זמן. חיפה הייתה צריכה להוביל במחצית הראשונה, אבל לא יקרה אם גם למכבי חיפה פעם אחת תיהיה בעייה של חדות במהלך המשחק. ארבייטמן החמיץ ממצבים טובים והיה מעט איטי בקבלת ההחלטות שלו, וכמובן שיש גם את קטן שבמקום להפציץ את הרשת, בעט כדור לשמיים והוכיח שאי-אפשר לסמוך עליו מבחינת הכיבושים. החילופים של אלישע היו טובים מאוד אך הפעם גאדיר לא שינה את המשחק. בשלב מסוים אפשר היה לשמוע את אלישע שאומר לשחקנים שלו - 'סבלנות, יש עוד הרבה זמן, שחקו רגוע', וזה יפה לראות אותו שומר על קור-רוח ולא מלחיץ את השחקנים, אבל מצד שני - בסיטואצייה שלו זה קל לעשות את זה. לחיפה יש יתרון מבטיח בכל-אופן והיא תזכה באליפות גם אם הפועל תנצל בדרבי(אני לא מאמין). ואצל נתניה - בעקבות הניצחון, נתניה עולה למקום השישי שמוביל לפלייאוף העליון.

מי שנדחקה החוצה זו בית"ר ירושלים, שאם נודה באמת - עד לרבע השעה האחרונה של המשחק, הקבוצה של שום לא הראתה יותר מידי התלהבות או רצון לחזור למשחק. אריק בנאדו כבש שער לראשונה מזה ארבע שנים וזה היה מן הסתם השער הראשון שלו בבית"ר, והוא גם הצטרף להתקפה פעמים נוספות והרים מספר כדורים לרחבה - זה אולי המשחק 'הכי התקפי' של בנאדו בקריירה, ובדרך-כלל כשהוא מגיע לעמדות קידמיות הוא רק הורס. ערן לוי היה חייב למסור לכיוואן, שעמד בעמדה ברורה לכיבוש סמוך לתוספת הזמן, אבל הוא העדיף לבעוט מרחוק החוצה, ואכן היה לו משחק מאוד אנוכי. היה ניסיון אחד חביב שלו להבקיע ממחצית המגרש והכדור הסתובב יפה, אבל היה מעט גבוה מידי. מגיע להפועל חיפה קצת נחת אחרי תקופה קשה, הפועל חיפה במרחק של 8 נקודות מהקו האדום ובינתיים ירד מעט הלחץ. היה מצחיק לראות את ניצן שירזי מתהלך לו ביציע בדקות האחרונות.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן, וזה כל העניין, הליגה מעולם לא היתה סגורה!!!
    התקשורת בארץ כבר הכתירה את מכבי חיפה לאלופה והאווירה הועתקה לפה. אני מבין היחידים שבכל שבוע ממשיך להגיד שהכל עוד פתוח. פציעה פה, החטאה פה או כמו היום שופט עם החלטה לא נכונה ולך תדע מה עוד יכול לקרות. רק לפני שבוע העזתי בפעם הראשונה להרגיש ששום דבר לא יכול לעצור אותי והנה עכשיו קיבלתי מכה בפנים...

לא אהבתי את הפאניקה שראיתי בקבוצה אחרי השער של נתניה. מכבי נתניה למעשה כבר לא ממש עברה את החצי, אבל היא בסה"כ גם לא היתה בלחץ אדירה. חוץ מההזדמנות של קטן מכבי חיפה לא התקרבה לשיוויון. בעיטות חופשיות עפו ליציעים, הרמות טובות כבר לא ראיתי ולכן אין לי בעיה עם ההפסד הזה. אנחנו בעצמנו פישלנו.

בשביל עטר הניצחון הזה לדעתי חשוב מתמיד ולא בגלל שהקבוצה שלו ניצחה את קבוצת האם של איש התלתלים. נתניה לא נשברה ולבסוף ניצחה.

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

תאמינו לי אין לי מושג איך מכבי נתניה לא הפסידה, פשוט עשתה הכל בשביל שמכבי חיפה תנצח, אבל פשוט החניכים של אלישע, היום ספציפית, סרבו לקחת, החמצות מדהימות במחצית הראשונה בנגיחות וגם דאבלשווילי ולקראת הסיום קטן ועוד מישהו, לא להאמין, ועוד נתניה באמת לא בעטה אפילו פעם אחת לשער של דוידוביץ' ב-90 דקות, אפילו הגול שלה היה עצמי.

אין מה להתרגש, כולה הפסד אחד אחרי 12 משחקים בהם הם ניצחו. גם אם מכבי ת"א/הפועל ת"א ינצחו בדרבי והפער יהיה 9 או 11 או אפילו יהיה תיקו, הליגה סגורה, למה? כי מכבי חיפה לא תפסיד 4-5 משחקים רצוף והפער יירד דרסטי ל-6 ומטה וכשיש למכבי חיפה 3 משחקים בקרית אליעזר בפלייאוף, היא לא תאבד בהם נקודות, כך שאין מה להתרגש, הליגה פה מזמן גמורה ולא משנה מה יקרה בדרבי בגלל הריצה המטורפת של חיפה, לא בגלל העונה הטובה של מכבי ת"א והמאכזבת של הפועל בליגה (כן מאכזבת עם הסגל שלכם אתם צריכים להיות ממש צמודים לחיפה) כי אם לא הריצה המטורפת הזאת מכבי והפועל צמודות לחיפה.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהפסדנו את המשחק עם ההחמצות היום,מחצית ראשונה היינו צריכים לגמור את זה עם 3 גולים,לא עשינו את זה ונתניה לקחו את הצ'אנס בשני ידיים,שמרו טוב עשו הגנה רצינית ותיסכלו את השחקנים שלנו,אחרי הגול כבר קטן בירם ושחקנים אחרים היו גמורים מעייפות פיזית או מנטאלית,לא ברור עדיין מה..אבל הפסדנו,נקווה ששבוע הבא נתקן את זה.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי היום גם את המשחק של אשדוד נגד ב"ש ואני חייב להגיד שזה אחד המשחקים הטובים ביותר שראיתי מקבוצה ישראלית בליגה שהיא לא ארבעת הגדולות מזה שנים, רק חבל שבקושי 2500 איש ראו אותו כי למרות עשר השחקנים של ב"ש היתה פה תצוגה גדולה של אשדוד ואם לא קאלה אלא שוער אחר, זה נגמר ב-10:2, כן, 10:2. אשדוד מראה כמה שהיא קבוצה בבנייה מצד אחד מנצחים משחקים בצורה יפה כמו היום ומצד שני עושה תיקויים עם עכו ורעננה, אם תמשיך ככה היא תהיה בדרך הנכונה למעלה. קבוצה שהיא אומנם פרווה אבל כיף לראות, אם בן זקן ימשיך עם ההשקעה במחלקת הנוער וייתנו ליוסי מזרחי את השקט לעבוד, אשדוד תהיה קבוצה טובה מאוד בעוד כמה שנים.

באר שבע - פחחות בע"מ. עד מתי גיא עזורי והסגל הכושל שהוא הביא, כל אלה הביתה. רק דודזאדה הדבר היחידי שיצא טוב במועדון הזה, מאור מליקסון כמובן שהוא היחידי שמתפקד ברוב העונה וברק בדש כי הוא היחידי שמסוגל לשים גולים בשבועות האחרונים.

נערך לאחרונה ב: ‏21/2/10
  9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי חיפה מפסידה דווקא בנתניה אחרי שהביסה את בית"ר בטדי 0-3, כנראה שלנצח בשני מנחוסים תוך 6 ימים זה בלתי אפשרי אפילו למכבי חיפה של השנה.
    נתניה כנראה יחד עם אשדוד ובני יהודה יסיימו בפלייאוף העליון למרות שלבית"ר יש לוח משחקים די קל עד לסוף העונה(המשחקים הקשים יותר בטדי) השחקנים של בית"ר כבר עם בגדי ים.
    יהיה מעניין לראות האם טרטיאק ואמסלם שני סמלים של בית"ר יצליחו להוציא מהשחקנים קצת לחימה.

ד"א, השער שבנאדו הבקיע היום לא היה הראשון שלו במדי בית"ר, היו לו עוד 3 בקדנציה הראשונה שלו בקבוצה.

10. Igi Member

השופט הרס לנו את המשחק!!! רק בגלל שהוא לא שרק לעבירה של אלמוג כהן על יניב קטן ברחבה הפסדנו היום 3 נק', לא בגלל שהחמצנו בערך 6 מצבים לגול, הפועל קנו את השופט!!!

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    וברצינות, למרות שהיכולת במחצית השנייה הייתה unacceptable, מותר להפסיד פעם ב...זה לא מה שיעשה את ההבדל, למרות שהיה יכול להיות נחמד לנצל את העובדה שבטוח אחת המתחרות של חיפה על התואר תאבד נק' בשני. העדפה אישית שלי שמכבי ת"א תהיה זו שתאבד את הנק', הם יותר מפחידים אותי מהפועל.

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקני בית"ר מטנפים את המדים של המנורה שהם לובשים, פשוט חרפה ועליבות נפש. פשוט גועל נפש. אסור שחצי קבוצה תישאר לפחות, אסור, פשוט אסור! לזרוק, לחתוך, להעיף, אם זה גרשון, בנאדו, טל, דלה שמאסה, ושות' פשוט לזרוק אותם הביתה, גם בן שושן,ף ברוכיאן ויצחקי, למכור אותם לחו"ל, לבנות את בית"ר ירושלים מ-0, סביב עידן ורד.

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנאדו, טל וגרשון מסיימים חוזה ואם יחתמו על חדש זה יהיה בגרושים.
    עם בן-יוסף ודנין אנחנו עוד תקועים כאשר החוזה שלהם חוזר למקור, מקווה שנעיף אותם לעזאזל, שני אפסים.
    ברוכיאן, יצחקי ותמוז ימכרו ככל הנראה או לאירופה או לקבוצה בארץ(יצחקי וטוטו) ובן-שושן יישאר כי אין לו באמת מה לחפש באירופה.
    עידן ורד(אם שחר לא יחטוף אותו) יחד עם הרוש, ריקן, עזריאל, מויאל, קוז'וקין ושי חדד זה העתיד שלנו.

מישהו יכול להביא תקציר של המשחק היום?

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה לענות את עצמך?

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנצחון על מכבי חיפה אולי משמח, אבל איכשהו אותי הוא דווקא נורא מרגיז. זה רק מראה עד כמה הקבוצה הזו מסוגלת ולעומת זאת כמה מעט היא משיגה העונה.
    מתחילת השבוע הייתה לי תחושה שאנחנו לוקחים את המשחק הזה, כי יש גבול כמה אפשר לשמוט נקודות. היום השחקנים החזירו מעט מהכבוד והנקודות שהם איבדו במשחקים הקודמים.

יש הרבה על מה לדבר, אבל אלה דברים שקשורים למכבי נתניה, אז אעשה זאת בדיון הרשמי.

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

משבוע לשבוע התחתית שלנו הולכת ומצטמקת ונראה שקבוצות עשו את החיזוקים הנכונים בינואר, לנו נותר רק להתאכזב שזה קרה בינואר ולא באוגוסט אחרת הרמה היתה יותר גבוהה והכדורגל אולי היה בהתאם. אחי נצרת, עכו ורעננה תקועות למטה ונראה שהן אלו שאולי יאבקו לבדן על 2 מקומות של ירידה ועוד מקום בפלייאוף, למרות שאני עוד לא מוציא את הפועל פ"ת, הפועל רמת גן וגם את הפועל חיפה מסכנה אבל זה נראה שגם אם הקבוצות הנ"ל יהיו למטה, כבר מתחילים להיות פערים שגם קיזוז לא יעזור להן.

11 הפועל חיפה 23 7 4 12 35-29 -6 25
    12 הפועל פ``ת 23 4 10 9 34-18 -16 22
    13 הפועל ר``ג 22 5 7 10 36-18 -18 22
    14 הפועל עכו 23 2 11 10 31-21 -10 17
    15 הפועל רעננה 23 3 8 12 40-21 -19 17
    16 אחי נצרת 23 4 5 14 48-23 -25 17

לדעתי זה יהיה החלק התחתון של הטבלה, אבל שימו לב הפועל חיפה כבר עם יתרון 4 נקודות, אבל בואו נגיד את זה ככה, עם קצב צבירת הנקודות של שלושת האחרונות, נראה שרק המשחקים ביניהן יגידו לנו מי תישאר למשחקי המבחן ומי תלך חזרה למקום אליו שייכת, ללאומית. רק בגלל שאני רוצה לראות את המגרש החדש שנבנה בעכו, אני מקווה שהיא תישאר במבחנים.

הפועל באר שבע-אחי נצרת ש' 27.02.10
    הפועל ר``ג-הפועל פ``ת ש' 27.02.10
    הפועל רעננה-בני-יהודה ש' 27.02.10
    הפועל עכו-הפועל חיפה ש' 27.02.10

אלה המשחקים של השבוע הבא ונראה שאם הפועל חיפה תמשיך את המומנטום ותנצח בגרין, רעננה תמשיך כמו ב-8 המשחקים האחרונים ותפסיד, גרגורי ייתן נחת לעזורי והפועל פ"ת/ר"ג אחת מהן תנצח (למרות שלהפועל פ"ת אחרי זה יש דרבי מול מכבי ואת הפועל ת"א על הראש ואחרי זה גם יש להם מכבי חיפה ומשחקים לא קלים), שלושת האחרונות יאבקו במאבק עקר ולגמרי לא מעניין ביניהן.

בכלל הפועל חיפה עם שלושה משחקים מול עכו, רעננה והפועל רמת גן. 6/7 מ-9 יספיקו להם להישאר בליגה סופית גם אם יהיו בחלק התחתון ויפסידו את כל המשחקים.

נערך לאחרונה ב: ‏21/2/10