מחזור 25 בליגת העל: הק"ש לא שובר את גב הגמל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏10/2/12.

1. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כל הכבוד, בין אוהדי בית"ר ירושלים למקביליהם מבאר שבע או מפתח תקווה ישנם הבדלים תהומיים, הן מבחינת הכמות הכוללת (בכל זאת, בית"ר היא אחת משלוש הקבוצות האהודות בישראל) והן מבחינת הפוטנציאל עצמו (באר שבע והפועל חיפה מעולם לא הצליחו למלא אצטדיון בכמויות בלתי נתפסות של אוהדים, כפי שעשו הירושלמים אך לפני 3 עונות). בכל אופן, אני מניח שקיים קונצנזוס בדבר יכולתו של הקהל הבית"רי להביא לשינוי בגישת השחקנים, ולהעניק לקבוצה את הדחיפה המוראלית לה היא כה משוועת. הבעיה היא שמרבית האוהדים הללו מעדיפים לשבת בבית, ואלו שכן מוצאים לנכון להגיע למגרשים עוסקים בעיקר בטינוף האווירה מסביב לקבוצה. כך לא נשארים בליגה.

2. Ajax Amsterdam Member

אנחנו אוהדי הפועל באר עם כל הלוקשים והאכזבות שאנחנו אוכלים אנחנו קהל תומך ובא בכמות נכבדת מאוד ביחסית למקום הקבוצה במשחק נגד נתניה שיחקנו בושה אבל הקהל עודד 90 דקות אז קפטן קנדה אל תגיד לי שיש לנו קהל קטן רק שב"ש יהיו מקום שלישי הקהל כל פעם יפוצץ את האיצטדיון

3. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

אייאקס אמסטרדם,

לא טענתי שלהפועל באר שבע יש קהל קטן וחסר משמעות, אלא שבית"ר ירושלים מחזיקה בבסיס אוהדים גדול בהרבה בהשוואה לקבוצה מבירת הנגב. כעת, כל שנותר לך הוא למצוא את ההבדלים בין שתי האמירות הנ"ל...

המשפט האחרון שלך רק ממחישה את גודל הבעיה הקשה ביותר של אוהד כדורגל ישראלי ממוצע: היעדר תרבות ספורט. במקום לספק הבטחות למילוי וסרמיל ברגע שבו קבוצתכם תרוץ בצמרת, למה שלא תגיעו למגרשים גם עכשיו - ברגעים בהם הקבוצה באמת זקוקה לתמיכתכם?

4. אלי מתחן Member

כן כי הקהל הלחיץ את השחקנים בבושה בראשל"צ או סכנין. אחרי שהם נראו ככה במשך 3 משחקים רצופים הקהל מלחיץ, וזאת זכותו.

5. Don Joan Roman Member

קהל לא מגיע? הממוצע צופים שלנו הוא הרביעי בטיבו בליגה ועד עכשיו עודדנו כמו מטורפים ורובנו גם נמשיך.

6. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

לזה קוראים "עבודה בעיניים". הדירוג של בית"ר בטבלת ממוצעי הקהל שווה כקליפת השום, וזאת משום שמספר האוהדים המגיעים למשחק בית של הקבוצה העונה עומד על פחות מ5500 (אשר לא הורגשו כלל באצטדיון רמת גן בזמנו, וכן אינם באים לידי ביטוי גם בטדי המשופץ). רק לשם השוואה - ב2007/8, עונת האליפות האחרונה של הקבוצה, היא הצליחה למשוך לטדי כמות כפולה של אוהדים מדי משחק.

7. Raulito Madridista

כמה הערות על המחזור כי אני קצר בזמן:

- אם אוהדי מכבי קפצו וצעקו 'יש' בגול של בני-יהודה זה לא פחות מאשר טמטום. אני לא יודע מה עדיף כבר - להצביע ברגליים ולמחות כש-3/4 איצטדיון ריק - או לבוא ורק 'להפריע'. אפשר להבין את התסכול שלהם אבל יש גבול. מצד שני, כששחקן כמו זיו אומר שהוא לא היה יכול להרים כדור בגלל השריקות - אני ממליץ לו לפרוש מהמקצוע. גם בלי הבוז הוא לא יודע להרים. ועכשיו ברצינות - שחקנים צריכים טיפה של כבוד עצמי ומי שלא יודע להתמודד עם לחץ שיילך לשחק דוקים. אגב, לווין בהחלט שגה כשהכניס את מדוניאנין, פשוט לירוק על כל המערכת. מכבי כבר עם 11 הפסדים וזה לא היה ההפסד האחרון שלה העונה.

- בית"ר לא תרד ליגה גם אם תילחם עד הסוף. נכון שהמצב מביך(13 הפסדי ליגה!) ואתמול היא שוב לא חיברה שתי מסירות - אבל גם באר-שבע קבוצה גרועה. יובל נעים עוזב ואם איווניר או אלי כהן יגיעו אז יהיה בסדר. בית"ר קבוצה פח מתחילת העונה ובכל-זאת היא גונבת נקודות מידי פעם. כשהחבל באמת תיהיה על הצוואר הקהל יתן את האקסטרה ומול קבוצות התחתית זה יספיק. ראשון גמרה את הסיפור כשהיא מינתה את לחמן והפועל חיפה מפסידה כל שבוע בחוץ והיא לא מצליחה ליצור רצף.

- כן, מכבי נתניה במשבר והיא משחקת פחות טוב כבר הרבה זמן. הפסד להפועל פ"ת הוא בהחלט מביך. אבל הלו, מצחיק לדבר על פיטורים של עטר, בטח בהשוואה למה שקורה בקבוצות אחרות או כשמסתכלים על שוק המאמנים. עד עכשיו עטר נחל רק הצלחות בנתניה - צמרת וצמרת וצמרת, והנה עונה אחת פחות טובה - קורה. כל מאמן אחר היה הולך למקרופון ומתרץ בתקציב הנמוך, חוסר הוודאות ועוד.

- אני עדיין בהלם משתי הפעולות הטובות של איגבור שניצחו את המשחק. בעונה כזאת אפשר להתלהב גם מניצחון על ראשון, בטח אחרי ששי הורחק וכבר ראיתי שחורות. הפועל נלחמה קצת וזה מעודד. החילוף של שושן במקום לאלא היה הזוי אבל למזלינו הבלם הצעיר של ראשון עשה את השטות. וכמה חשובה הנגיעה של טועמה שבישל לדמארי. כמובן שהיינו חייבים לחטוף גול מביך ולא שעם שולר זה יהיה טוב יותר. כל ניצחון חוץ העונה הוא פוקס. ואיך עבאס הצליח לבעוט החוצה?. ואני מקווה שיהיה סוף לסיפור עם טוטו.

8. Fanatic Member

מי כמוך צריך לדעת שלא כל מה שכתוב בתקשורת נכון.
    כמובן שהייתי במשחק ולא שמעתי שום יש בגול של בני יהודה. אולי היו כמה אוהדים מטומטמים כמו שיש בכל מקום, אבל להגיד שזה חלק מהמחאה של הקהל? או שזה מחוסר ידע או שזה עוד ניסיון להכפיש את הקהל של מכבי.

אני ממליץ לך לקרוא את הכתבות השונות בכל אתרי הספורט שנוגעות למכבי ולמשחק אתמול.
    תקרא את התגובות של השחקנים, גם זיו וגם אחרים בעילום שם. הם מצאו את הסיבה למה הם נראים ככה- הקהל שורק בוז.
    אלו השחקנים שאיתם יש לנו עסק. חלק מהם בושה למקצוע.
    הדבר היחידי שאני מצטער עליו זה ששחקנים כמו עומר ורד, דור מיכה, ייני ועוד כמה שחקני בית נפגעים "מהמחאה".

נערך לאחרונה ב: ‏12/2/12
  9. ראיין אדלי Member

איזה הרכב הזויייי, מאמן כל כך פחדן

10. Ajax Amsterdam Member

אי אפשר כבר לשמוע את דני נוימן!

11. דימה Member

מזל שליאני קנה את הפלופ של גביש אחרת היה 1-0 לקריה כבר. באר שבע נראית כאילו בצד השני משחקת מנצ'סטר יונייטד

12. Don Joan Roman Member

שזה סך הכל 500 פחות מכם ומהתל אביביות.
    ואיפה אתם בטבלה ואיפה אנחנו, איפה אתם שהעתיד שלכם מובטח ואיפה אנחנו שלא יודעים מה יהיה עוד יומיים, אני יכול להבטיח לך שאם תחליף בנינו הפער בהגעת הקהל יהיה עצום לטובתנו..

13. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

מהו הקשר בין הממוצעים שלנו ושל התל אביביות לנושא? כיצד הנתון אותו ציינת (שאינו נכון בעליל, דרך אגב: ממוצע הקהל של מכבי חיפה העונה גבוה ב1000 מזה של בית"ר, ובהשוואה לתל אביביות, הרי שהפער עומד על יותר מ3 רבבות צופים במשחק) משפר את מצבה של בית"ר ירושלים?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/2/12
  14. ראיין אדלי Member

מחצית 1-0 לזכות קריית שמונה... 45 דקות משעממות ונטולות מצבים
    ב"ש משחקת בלי התקפה ובלי קישור, האמת שציפיתי לראות הרכב יותר התקפי ובאמת לנסות להוציא משהו, שזה בטח יותר טוב מלעשות בונקר רצחני, כנראה במחצית השניה נראה את דיא סבע ואקסברד שינסו אולי להוציא משהו מהמשחק המעפן הזה

15. Don Joan Roman Member

הנתון נכון מאוד מולכם, אולי הפער מהת"א עומד של 1000 או 1200 למשחק אבל לא נריב על זה כי זה באמת לא מעניין אותי.
    אבל אתה בא בטענות לקהל של בית"ר שהוא לא מגיע למשחקים ואתה אומר שהקהל של בית"ר אשם במצב כי הוא בא 5500 ולא 15 אלף כל משחק, אז הראתי לך שגם בזמנים קשים בלי עתיד בלי תקווה ובלי חלום עדיין יש לנו ממוצע צופים לא רע בכלל ובטח ובטח שלא הקהל של בית"ר אשם במצבה של הקבוצה, אחריי שעודד באופן מדהים בכמעט כל משחק ליגה, חכם אמר לי פעם שבדברים שאתה לא מבין אל תכניס את האף.