מחזור 25 :: יונייטד משפילה את ארסנל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Nesta, ‏1/2/05.

1. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

קירק, לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד.

משה -

לא ממש ברור מה ברגקאמפ הולך לעשות, סביר להניח שבשנה הבאה הוא יפרוש. מן הסתם השנה בגילו המופלג הוא גם קצת יחרוק והוא לא יוכל לשחק עונה שלמה, וגם אם כן, לא לתת תפוקה כמו פעם. ויש את הקטע הזה ששחקנים מבוגרים נפצעים לעיתים קרובות. חייבים חלוץ מחליף\ברוטציה ברמה גבוהה אחרת ברגקאמפ יפצע ואתה תצטרך לעלות למגרש על אליאדייר, ואני לא מבין מה כל כך מפתיע אותך. כן, עדיף לעלות עם ילד בחוד ברבע גמר ליגת האלופות מאשר עם שחקן עם קבלות כמו רייס או ואן-פרסי (שעולים על אליאדייר בכל פרמטר), כי הרי להמן הוא כזה שוער גרוע, אפשר לחשוב...

להמן שוער סביר בהחלט. לפני שהוא הגיע לארסנל הוא היה מעולה ואני עדיין עומד מאחורי מה שאמרתי, בשנה שעברה היתה לו בליגה עונה טובה מאד ועובדה שארסנל לא הפסידה אף משחק (ומצטער אבל קבוצה לא יכולה לסיים עם שוער גרוע אליפות בעונה ללא הפסד). במשחקים בליגת האלופות הוא עשה טעויות מטופשות, הוא לא השוער האידיאלי ואני לא שמח לראות אותו בשער אבל אני מעדיף את זה מאשר לראות את דיוויד בנטלי משחק נגד נסטה וקנאברו במקום רייס.

תן לי להסביר עוד פעם - היה דחוף להביא חלוץ נוסף, והיה גם די דחוף להביא שוער. אין כסף להביא את שניהם. ונגר בחר להביא חלוץ, והוא פשוט לא טעה. אם הוא היה קונה את פריי אני בטוח שהיית בא לפורום והיית מתחיל לתהות למה ונגר לא קנה חלוץ נוסף לאור הזדקנותו של ברגקאמפ (ולהוסיף ששוב ארסנל העדיפה שוער צרפתי על לתת הזדמנות לגרהאם סטאק), כי בחייך משה, אני מכיר אותך ואני יודע שמה שונגר לא היה עושה, אתה היית מוצא דרך להגיד שהוא טעה...

ונגר לא מאמין בלהמן, הוא ספסל אותו בשביל שוער ספרדי שלא עשה כלום בקריירה שלו, זה נראה לך כמו אקט של אמון בשחקן? אין כסף להביא שחקנים מחליפים בכל העמדות ושחקנים ברמה של הרכב, אם אתה קונה בלם מחליף אתה מוותר על חלוץ מחליף, אם אתה מוותר על חלוץ מחליף אתה מוותר על שוער, יש תקציב מוגבל מאד ולא מליונים כמו אצל צ'לסי ויונייטד, וכמו שאמרתי אם ונגר היה קונה בלם במקום סיגאן היית מתלונן למה הוא לא קנה שוער, אם הוא היה קונה שוער לא היית מבין למה הוא לא קנה חלוץ וכן הלאה...

אני לא מבין, אתה קודם טוען שארסנל נכשלת כי ונגר לא מביא כל מני שחקנים מחליפים, שוער, בלם וכו' - כל זה כידוע עולה לא מעט כסף, ואח"כ אתה טוען שאין שום קשר בין כסף ליכולת שמציגה ארסנל.

ארסנל לא זוכה בשתי אליפויות רצופות כי למרות היותה קבוצה מצוינת יש בליגה עוד שתי קבוצות מעולות ולא תמיד זוכים באליפות, גם יונייטד כבר 6 שנים לא זכתה בשתי אליפויות רצופות ולא עברה את רבע גמר ליגת האלופות בתקופה הזו, בדיוק כמו ארסנל. אתה דורש מארסנל את מה שיונייטד לא עושה בעצמה.

שוב אני אומר שאני עומד מאחורי כל מילה, להמן לפני שהגיע לארסנל היה אחרי אוליבר קאן השוער הכי טוב בבונדסליגה ואחד הטובים באירופה. לצערי, האופי הדוחה שלו והפאניקה הבלתי מוסברת דפקו לו הכל.

איזה גאון אתה! ניבאת שאלמוניה לא יצליח בארסנל! מי היה מאמין ששוער מהספסל של קבוצת ליגה ספרדית מסכנה לא יצליח ברמות הגבוהות של הכדורגל?? אולי די כבר כל שניה להתגאות בפורום "אני אמרתי זה, ואני אמרתי זה" כי זכורות לי הרבה נבואות שלך שלא ממש עבדו. המנהג הזה שלך להגיד כל הזמן "אני אמרתי שלהמן הוא חרא של שוער ובסוף התברר שצדקתי" ממש מעצבן.

רגע רגע, אז ארסנל עכשיו לא מצליחה כי היא לא משתמש בכשרונות האנגלים שלה??

צודק, משה, איך לא חשבתי על זה - אין ספק שבגלל שאנחנו שמים כל מני אפסים כמו הנרי בהרכב במקום בנטלי התותח איבדנו את האליפות לצ'לסי!

תגיד, ראית את ואן-פרסי פעם משחק בכלל? או את בנטלי? למה יש לי תחושה שלא? פנאנט קשר ימני בעוד פלאמיני בכלל קשר אחורי, הוא בכלל לא הובא במקומו, פנאנט הושאל כי הוא נהג כשהיה שיכור וכי הציג יכולת ירודה השנה כמעט בכל משחק ששיחק בעוד פלאמיני בינתיים נתן כמה משחקים מבטיחים מאד, למה יש לי תחושה שלך, כמובן, אין מושג מזה?

נכון, לא אמרת מילה. לא שמענו אותך יום ולילה מקטר ומקטר על זה בלי הפסקה במשך כל השנים האלה שעברו מאז שונגר מכר את אפסון. מתי הוא מכר אותו? לפני 4 שנים? משה, אולי הגיע הזמן להמשיך הלאה?

2. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

קירק, לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד.

משה -

לא ממש ברור מה ברגקאמפ הולך לעשות, סביר להניח שבשנה הבאה הוא יפרוש. מן הסתם השנה בגילו המופלג הוא גם קצת יחרוק והוא לא יוכל לשחק עונה שלמה, וגם אם כן, לא לתת תפוקה כמו פעם. ויש את הקטע הזה ששחקנים מבוגרים נפצעים לעיתים קרובות. חייבים חלוץ מחליף\ברוטציה ברמה גבוהה אחרת ברגקאמפ יפצע ואתה תצטרך לעלות למגרש על אליאדייר, ואני לא מבין מה כל כך מפתיע אותך. כן, עדיף לעלות עם ילד בחוד ברבע גמר ליגת האלופות מאשר עם שחקן עם קבלות כמו רייס או ואן-פרסי (שעולים על אליאדייר בכל פרמטר), כי הרי להמן הוא כזה שוער גרוע, אפשר לחשוב...

להמן שוער סביר בהחלט. לפני שהוא הגיע לארסנל הוא היה מעולה ואני עדיין עומד מאחורי מה שאמרתי, בשנה שעברה היתה לו בליגה עונה טובה מאד ועובדה שארסנל לא הפסידה אף משחק (ומצטער אבל קבוצה לא יכולה לסיים עם שוער גרוע אליפות בעונה ללא הפסד). במשחקים בליגת האלופות הוא עשה טעויות מטופשות, הוא לא השוער האידיאלי ואני לא שמח לראות אותו בשער אבל אני מעדיף את זה מאשר לראות את דיוויד בנטלי משחק נגד נסטה וקנאברו במקום רייס.

תן לי להסביר עוד פעם - היה דחוף להביא חלוץ נוסף, והיה גם די דחוף להביא שוער. אין כסף להביא את שניהם. ונגר בחר להביא חלוץ, והוא פשוט לא טעה. אם הוא היה קונה את פריי אני בטוח שהיית בא לפורום והיית מתחיל לתהות למה ונגר לא קנה חלוץ נוסף לאור הזדקנותו של ברגקאמפ (ולהוסיף ששוב ארסנל העדיפה שוער צרפתי על לתת הזדמנות לגרהאם סטאק), כי בחייך משה, אני מכיר אותך ואני יודע שמה שונגר לא היה עושה, אתה היית מוצא דרך להגיד שהוא טעה...

ונגר לא מאמין בלהמן, הוא ספסל אותו בשביל שוער ספרדי שלא עשה כלום בקריירה שלו, זה נראה לך כמו אקט של אמון בשחקן? אין כסף להביא שחקנים מחליפים בכל העמדות ושחקנים ברמה של הרכב, אם אתה קונה בלם מחליף אתה מוותר על חלוץ מחליף, אם אתה מוותר על חלוץ מחליף אתה מוותר על שוער, יש תקציב מוגבל מאד ולא מליונים כמו אצל צ'לסי ויונייטד, וכמו שאמרתי אם ונגר היה קונה בלם במקום סיגאן היית מתלונן למה הוא לא קנה שוער, אם הוא היה קונה שוער לא היית מבין למה הוא לא קנה חלוץ וכן הלאה...

אני לא מבין, אתה קודם טוען שארסנל נכשלת כי ונגר לא מביא כל מני שחקנים מחליפים, שוער, בלם וכו' - כל זה כידוע עולה לא מעט כסף, ואח"כ אתה טוען שאין שום קשר בין כסף ליכולת שמציגה ארסנל.

ארסנל לא זוכה בשתי אליפויות רצופות כי למרות היותה קבוצה מצוינת יש בליגה עוד שתי קבוצות מעולות ולא תמיד זוכים באליפות, גם יונייטד כבר 6 שנים לא זכתה בשתי אליפויות רצופות ולא עברה את רבע גמר ליגת האלופות בתקופה הזו, בדיוק כמו ארסנל. אתה דורש מארסנל את מה שיונייטד לא עושה בעצמה.

שוב אני אומר שאני עומד מאחורי כל מילה, להמן לפני שהגיע לארסנל היה אחרי אוליבר קאן השוער הכי טוב בבונדסליגה ואחד הטובים באירופה. לצערי, האופי הדוחה שלו והפאניקה הבלתי מוסברת דפקו לו הכל.

איזה גאון אתה! ניבאת שאלמוניה לא יצליח בארסנל! מי היה מאמין ששוער מהספסל של קבוצת ליגה ספרדית מסכנה לא יצליח ברמות הגבוהות של הכדורגל?? אולי די כבר כל שניה להתגאות בפורום "אני אמרתי זה, ואני אמרתי זה" כי זכורות לי הרבה נבואות שלך שלא ממש עבדו. המנהג הזה שלך להגיד כל הזמן "אני אמרתי שלהמן הוא חרא של שוער ובסוף התברר שצדקתי" ממש מעצבן.

רגע רגע, אז ארסנל עכשיו לא מצליחה כי היא לא משתמש בכשרונות האנגלים שלה??

צודק, משה, איך לא חשבתי על זה - אין ספק שבגלל שאנחנו שמים כל מני אפסים כמו הנרי בהרכב במקום בנטלי התותח איבדנו את האליפות לצ'לסי!

תגיד, ראית את ואן-פרסי פעם משחק בכלל? או את בנטלי? למה יש לי תחושה שלא? פנאנט קשר ימני בעוד פלאמיני בכלל קשר אחורי, הוא בכלל לא הובא במקומו, פנאנט הושאל כי הוא נהג כשהיה שיכור וכי הציג יכולת ירודה השנה כמעט בכל משחק ששיחק בעוד פלאמיני בינתיים נתן כמה משחקים מבטיחים מאד, למה יש לי תחושה שלך, כמובן, אין מושג מזה?

נכון, לא אמרת מילה. לא שמענו אותך יום ולילה מקטר ומקטר על זה בלי הפסקה במשך כל השנים האלה שעברו מאז שונגר מכר את אפסון. מתי הוא מכר אותו? לפני 4 שנים? משה, אולי הגיע הזמן להמשיך הלאה?

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני, ממתי ואן פרסי הוא שחקן עם קבלות?
    בגלל שער וחצי במדי פיינורד?
    וואן פרסי הוא שחקן צעיר שעדיין לא הוכיח את עצמו מעבר לליגה ההולנדית, בטח לא איזה שחקן בכיר עם קבלות.

ההצלחה כביכול של להמן היא מאוד חלוקה במחלוקת.
    אני זוכר את להמן עוד במונדיאל 98, כשהוא היה השוער השלישי של גרמניה, שציינו אותו בתור כישרון גדול שכנראה לא יצא לנו לראות בטורניר, כי קפקה וקאן בכירים בהרבה ומנוסים בהרבה.
    כעבור שנתיים מוצלחות בשאלקה הוא עבר למילאן שם לא הסתדר והיה חלש, לאחר מכן חזר לגרמניה (לדורטמונד) שבה הוא נתן יכולת טובה (למרות שהוא מעולם לא הצליח להיות אלטנרטיבה אמיתית לקאן).

להמן שוער סביר, זה נכון, שוער סביר לקבוצה מהליגה הגרמנית, אבל לא לקבוצה כמו ארסנל, שמתיימרת להיות הטובה ביותר ( באנגליה, באירופה, בעולם).
    העובדה שגם כשקאן הציג את היכולת החלשה בקרירה שלו הוא המשיך לקבל דקות ולפתוח בנבחרת, מלמדת הרבה על להמן.

להמן עלה לארסנל שנה שעברה בהפעלה לשלב הבא בליגת האלופות.
    אי אפשר לדעת מה היה קורה אם היה שוער רציני בשער, אך אני בטוח שבנטלי לבדו לא היה מצליח להעיף את ארסנל מליגת האלופות.
    זכותך לחשוב שהיה חשוב יותר להביא מחליף לחלוץ שעומד לפרוש מאשר להביא שוער יציב, זה לא אומר כלום חוץ מהעובדה שאתה כמו גוטמן, לא מבין את החשיבות של עמדת השוער, שהיא העמדה הכי קריטית מבחינת טעויות, פשוט כי אין בה מקום לטעויות.

ונגר העדיף ללכת על שוערים בינונים במחירים מינימלים ולהשקיע כסף רב בחלוץ, זכותו, אבל לאחר מכן כשארסנל עפה בגלל השוער שלה, אין לך זכות לומר שזה בגלל הכסף.

קניית פריי הייתה משאירה לארסנל מספיק כסף כדי להביא מחליף טוב לעמדת החלוץ.
    זה לא היה שחקן עם הפונטציאל של רייס(ושוב, אני לא חולק על העובדה שרייס שחקן טוב), אבל בהחלט שחקן שמסוגל להיכנס לרוטציה ההתקפית של ארסנל.

ונגר נתן ללהמן קרדיט יותר משרוב המאמנים נותן לשוערים שלהם.
    ונגר המשיך לתת את הקרדיט ללהמן השנה גם לאחר הטעויות שלו בשנה שעברה, אבל יש סוף לכל דבר, וכשאלמוניה עמד בגביע הליגה ולהמן החליט לפתוח את הפה על ונגר, גם לונגר נמאס.
    העובדה היא שבקיץ ארסנל לא חיפשו שוער ( אם כל הכבוד לאלמוניה), כי ונגר המשיך לתפוס מלהמן(אולי בגלל הסיבות שציינת, העונה ללא הפסד בליגה).

אני טוען שארסנל נכשלה כי היא לא השתמשה בכסף בצורה נכונה.
    במקום לשפוך כסף על ואן פרסי(שהוא היום החלוץ הרביעי ברוטציה), ועל אלמוניה(שכולנו יודעים כמה משחקים בעונה משחק שוער מחליף בקבוצה עם שוער יציב), היה מקום לאחד את הכסף, וללכת על שוער רציני, ולא אחד שהיה מחליף בספרד.

אני מדבר איתך על תקופות.
    יוניטד בעשור האחרון הוכיחה שהיא אחת מהאימפריות הגדולות באירופה ואחת מהקבוצות הגדולות באירופה, זה גם מה שליברפול עשתה בשנות ה80, ארסנל, למרות הפייט שהיא נתנה ליוניטד בעשור האחרון, לא הצליחה לעשות זאת (ההישג היחיד שיזכרו מהקבוצה הזאת זה עונה ללא הפסד, הישג ראוי בהחלט, אבל לא מתקרב לזכייה בשני אלפויות רצופות או לזכייה בליגת האלופות).

בני, אתה מתלונן שאני מגיב למה שאתה כותב?
    אתה כתבת לי שאני חכם אחרי מעשה.
    אני בסך הכל ציינתי שהדיבורים שלי הם לא לאחר מעשה, כי גם בעבר, בזמן ההעברות והרכש, אמרתי אותם דברים.
    ומה זה אומר על המאמן שלך אם הוא מביא שוער שמועד לכישלון(אלמוניה) ושם אותו כשוער ראשון?

בני, ראיתי את בנטלי העונה מס' רב של פעמים, כולל המשחק באולד טראפורד.
    מספיק לראות 90 דקות שלו(ואני ראיתי יותר) כדי לראות שיש לבחור פונטציאל.
    את פאנאט ראיתי הרבה מאוד פעמים (החל מלידס), השנה במס' מועט של הזדמנויות(וזה לא שלא ניסתי, פשוט ונגר לא נתן לו לשחק).
    אני אומר דבר פשוט(בלי להתייחס לעובדה שברור לי שגם אם פלמיני היה קשר ימני הוא היה נשאר בארסנל ופאנט היה מושאל), ארסנל העדיפו להשאיל את שתי הכשרונות האנגלים הצעירים שלהם ובו בזמן לתת את הצאנס לכישרונות צעירים מצרפת וספרד.
    אני רק אומר, שארסנל לא יכולה להתלונן על חוסר עומק וחוסר בכסף, כשהיא משאילה את הכישרונות האנגלים שלה לקבוצות אחרות ובמקומם קונה כישרונות אחרים.

בני, המכירה של אפסון הייתה לפני שנתיים וחצי, ומאז המחיר שלו רק עולה.
    הבעיה בקטע הזה שלא רק שאפסון פורח, אלא במקביל סיגאן ממשיך להיות סיגאן(לא שאני מתלונן).

לסיום, במקום להביא את פלמיני ושחקנים מחוף השנהב, במקום לזרוק כסף על כל מיני מחליפים בינונים כדי להעמיק את הסגל, ארסנל הייתה צריכה להעמיק את הסגל בעזרת הכישרונות האנגלים שלה, ובכך לחסוך את הכסף ומהכסף הזה לקנות שוער כמו פרי.
    היא לא עשתה זאת, ולכן אין איזון בקבוצה, כי לצד כישרון גדול בהתקפה יש הגנה שברירית וחלשה, וזה למה ארסנל נראת כמו שהיא נראת, ולא בגלל שלא היה לה 30 מיליון לבזבז אלא רק 15.

נ.ב
    זה רק אני או שכל פעם שבני מגיב המחשב שלו שולח 2 הודעות אותו הדבר?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/2/05
  4. KirkH Member

אתה טענת שמה שמפריד בין ארסנל לצ'לסי זה רק הכסף. עובדתית, ארסנל לקחה בעשור האחרון שתי אליפויות למרות שמולה התמודדה הקבוצה העשירה בעולם, עובדתית בעונה שעברה צ'לסי לא ביזבזה פחות כסף מאשר העונה והחזיקה סגל רחב באותה מידה.

הדבר היחידי שהשתנה הוא היכולת של ארסנל. אם ארסנל (וגם יונייטד) הייתה נותנת עונה שמתקרבת באיכות שלה לעונות בהן היא סיימה כאלופה, היא הייתה היום קרובה בהרבה לצ'לסי.

5. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

עריכה - בגלל האינטרנט הנכה שלי, שאגב בגללו אני כותב הודעות פעמיים, חלק גדול מההודעה משום מה נמחק אז אני אשלים בקצרה ומקווה שזה יהיה ברור קצת.

ואן-פרסי שיחק בקבוצה גדולה בהולנד שזכתה לפני כמה שנים בגביע אופ"א ודיוויד בנטלי שיחק במילואים של ארסנל ככה שקבלות ביחס אליו יש ויש.

להמן היה שוער מנוסה ומצוין עם קבלות ועלה מליון פאונד בעוד פול רובינסון שעלה 7 מליון ירד עם קבוצתו ליגה באנגליה. העסקה הזאת היתה טובה מאד, בסופו של דבר סיימנו עונה ללא הפסד מה שאומר שהעמדה הקריטית ביותר, עמדת השוער, אוישה פחות או יותר בהצלחה.

את קאן להמן החליף בשלב מסוים בנבחרת אם זכרוני אינו מטעני, בכל מקרה להאשים אותו בכך שבאותה התקופה הוא לא היה אלטרנטיבה לקאן אתה לא יכול משום שאף שוער עלי האדמות לא היה כזה.

להמן שוער סביר. הוא לא מתאים לקבוצה כמו ארסנל. הכוונה היא להראות שזה לא היה דחוף עד כדי כך להחליף אותו, בטח לא לעלות עם בנטלי בצ'מפיונז ליג. היית מוכן לשחק עם פריי או רובינסון בשער בתמורה לכך שריצ'ארדסון יחליף את גיגס?

יש לי זכות לומר שארסנל עפה בגלל הכסף בגלל שאם היה תקציב כמו של צ'לסי לא היינו מתווכחים איזה שחקן להביא במקום מי - היינו פשוט מביאים את שניהם וזה כל ההבדל כאן שאני מדבר עליו.

אבל אתה לא מבין שלא זורקים שוער מההרכב אחרי כל טעות? שהחוכמה היא לתת לו ביטחון והזדמנות נוספת, שאפילו השוערים הכי גדולים טועים? ללהמן היו בשנה שעברה 5 טעויות קריטיות גג בכל המסגרות, אתה רוצה להעיף את השוער הקבוע ולתת לשוער המחליף לשחק בגלל זה??

ארסנל חיפשה שוער ועוד איך בקיץ. כנראה שזה לא ממש הסתדר עם פריי, כי ארסנל גיששה אצלו לא מעט, אז די כבר להגיד "למה לא קניתם את פריי" כאילו זה כל כך פשוט, רק מביאים לפארמה צ'ק ויש לך שחקן מאושר שיתאקלם בקלות ויתן עונה מצוינת?

היה לארסנל צ'אנס להביא את רייס, למה לא להביא שחקן מצוין (וזכור לי שאתה גם כן שיבחת אותו כשהועבר) כזה ולהתפשר על פחות? כמו שאמרת, ארסנל רוצה להתקדם, אם אתה רוצה להתקדם אתה לא מתפשר על שחקנים פחות טובים, רייס לדעתו של ונגר התאים לארסנל ובגלל זה הוא הגיע.

בקשר לפסקה האחרונה אצלך בציטוט - אלמוניה לא הובא כשוער ראשון אלא כשוער מחליף בעיקרון, לא נראה לי שונגר תכנן להרכיב אותו ראשון. ואן-פרסי זו יותר קניה לעתיד, בעונה הבאה הוא אמור להתחיל לנפק קבלות. הצעדים האלה נראים לי הגיונים לגמרי, עכשיו הם לא כל כך עובדים, איך אתה יודע שבעתיד ואן-פרסי לא יהיה חלוץ ענק? בינתיים אתה לא יכול להגיד שהוא נכשל.

שהוא הביא שוער מחליף, ופתאום קרה מצב שבאמת היה צריך שוער מחליף.
    ואני מדבר על המנהג הזה שלך שאתה כל הזמן מתפאר שאתה הצלחת לנבא כל מני דברים, כמו שאתה פותח בהודעה "אמרתי שארסנל לא תזכה בצ'מפיונז ליג, וצדקתי" כאילו היית צריך להיות כזה גאון כדי לנבא משהו כזה. לא מתקשר לעכשיו.

צודק, יש לו כישרון, הוא אפילו יכול להיות יום אחד שחקן טוב מאד - אם אתה הולך עם שחקן כזה כגיבוי לרבע גמר צ'מפיונז ליג אתה טיפש. נקודה. קבלות במשחקים רציניים אין לו, הוא נתן כמה משחקים לא רעים בנוריץ', אחלה משחק בגביע נגד בורו בשנה שעברה, ואן-פרסי עדיין עשה הרבה יותר ממנו ואתה לא יכול לחלוק על זה בכלל.

השנה בטרום המשחקים ובכל הפעמים שקיבל הזדמנויות הוא היה כבד ולא תרם בכלום ובסוף התנגש עם המכונית שלו בעמוד מרוב שהיה שיכור. ממילא אין לו מקום בהרכב של ארסנל במקום פירס, בזה אתה מסכים איתי, לא?

"ברור לי שגם אם פלאמיני היה קשר ימני הוא היה נשאר בארסנל ופנאנט היה מושאל" - ואם ואם ואם, אתה לא יכול להוכיח את זה. אין שום קשר בין פלאמיני ופנאנט, פלאמיני בא בגלל שרק ויירה, פאברגאס ואדו הם הקשרים האחוריים שלנו ומה לעשות ואדו לא מפסיק לדבר על כמה שהוא רוצה לשחק ביונייטד ובבארסה, אז מן הסתם לא מגיע לו לעלות בהרכב, חייבים גיבוי בעמדה הזאת, לארסנל אין אף אנגלי צעיר בעמדה הזאת ברמה של פריימרליג.

פלאמיני הוא שחקן הכרחי בשביל ארסנל, אין אף שחקן נורמלי אחר בעמדה הזאת למקרה שפאברגס או ויירה יפצעו. ואן-פרסי בינוני? אם הוא בינוני, אז מה בנטלי? שחקן ברמה עולמית?

אגב, החיסכון שאתה מדבר עליו הוא קצת פחות מ-4 מליון פאונד. איזה שוער ברמה של פריי יש שעולה סכום כזה? מאד מעניין אותי.

קירק - אתה צודק, היכולת של ארסנל השתנתה כי צריך לרענן ולחזק את הקבוצה. ארסנל לא יכולה לעשות זאת לפי הצרכים שלה, צ'לסי יכולה. הסכומים שיונייטד בזבזה לא התקרבו לאלו שצ'לסי השקיעה, צ'לסי יכולה לקנות את אחד החלוצים הטובים בעולם, אם הוא לא יתאקלם אז לקנות חלוץ אחר ולזרוק אותו. ארסנל יכולה לעשות את זה?

נערך לאחרונה ב: ‏5/2/05
  6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני, אני חוזר ואומר, אין ספק שרייס הוא שחקן מצוין, כמו שאין ספק שגם לפלמיני וגם לואן פרסי יש פונטציאל להיות שחקנים מצוינים.
    אני לא אומר שרייס או פלמיני לא טובים, אני פשוט אומר שלדעתי ארסנל לא ניצלה את הכסף להעברות בצורה נכונה.

ארסנל הביאו את פלמיני בקיץ כשיש להם בסגל את ויירה, אדו, ססק וג'ילברטו(שהספקת משום מה לשכוח אותו).
    רכישת פלמיני נעשתה לפני המריבה עם אדו(שפרצה בעקבות נסיעתו של אדו למשחק הידידות של ברזיל בטהיטי ), ולפני הפציעה של ג'ילברטו.
    4 קשרים אחורים, למה לעזאזאל להביא את פלמיני?(אגב, בימים אלה אמורה אופ"א לדון בענינו ולהחליט מה גובה הפיצוים שקבוצתו לשעבר תקבל).

הלאה לואן פרסי.
    ואן פרסי, תאמין או לא, למרות היותו חלוץ, הבקיע מעט מאוד שערים בהולנד.
    זה גם למה הסיבה שאני מדבר עליו כחלוץ ללא קבלות אמיתיות.
    הוא הובא בתחילת העונה על תקן פונטציאל לעתיד(מה שאתה בעצמך אמרת), ולא על תקן של שחקן עם קבלות.
    קזמ'ן למשל זה שחקן שהובא כשחקן עם קבלות, כשיש בעברו שערים רבים גם בליגה ההולנדית וגם באירופה.
    תערוך השוואה בין הריקורד של השתיים ותבין מה ההבדל בין פונטציאל לעתיד לשחקן עם קבלות.

נושא השוער - כשקאן היה ביכולת עלובה, ועיתוני גרמניה קטלו אותו על היכולת על המגרש ומחוץ למגרש(הפרשה עם המאהבת), להמן אכן קיבל את הצאנס, אבל הוא לא לקח אותו.
    ולכן במונדיאל הקרוב קאן יעמוד, ולכן קאן עמד גם כשהוא חטף גולים ביזארים אחד אחרי השני.
    אם להמן היה שוער איכותי, הוא היה מנצל את התקופה הרעה של קאן והופך לשוער ראשון, מה שקרה במציאות זה שלהמן היה חלש באותה מידה, ובכך העניק לקאן את האפודה גם כשהאחרון מציג את היכולת החלשה בקרירה שלו.

אתה עוד טוען שבשנה שעברה עמדת השוער אוישה בהצלחה?
    רגע, אם היה עומד לך שוער אחר בשער, שאבן למשל, אתה חושב שארסנל לא הייתה לוקחת את האליפות באנגליה?
    ומה עם אירופה?
    איך אתה יכול לטעון ששוער שגרם לזה שהקבוצה שלך תעוף מאירופה עשה עונה טובה?

לשאלתך בני, ללא ספק הייתי מוכן שפריי יעמוד לי בשער ובמקום זה כשרוד ואלן סמית' פצועים היה נכנס לי להרכב שחקן כמו ריצ'רדסון או בליון במקום סאהה, ללא ספק בכלל.

5 טעויות קריטיות?
    אתה שומע את עצמך?
    למה לשוער לעשות בכלל טעות קריטיות?
    ואתה מתייחס רק לטעויות המקצועיות או לשטויות שהוא עשה כמו לזרוק את הכדור על שחקן יריב או סתם לדחוף אותו, שטות שיכול לעלות לו בהרחקה ולפגוע קשות בארסל?

יש לך בכלל ספק בני שעם שוער כמו בופון, צ'ך ואפילו פריי ארסנל הייתה משדרגת את עצמה?
    אתה אומר בעצמך שלהמן לא עומד בסדנרטים של ארסנל, ואלמוניה בטוח לא עומד, אז למה להתפשר?
    להתפשר על שוער בינוני ומטה בשביל חלוץ, עם פונטציאל גדול ככל שהיה, שיהיה אחד מעמודי הטווח של הקבוצה רק לאחר מס' שנים אם בכלל?

עמדת השוער היא העמדה החשובה ביותר במגרש.
    אין כאן משחקים, ושום פונטציאל לעתיד, גם אם קוראים לו רייס וגם אם קוראים לו ואן פרסי, לא שווה שבשער שלך יעמוד שוער שיפשל ברגעים המכריעים.

בני, תעשה לי טובה, פריי לא משחק לא בריאל מדריד ולא במילאן, כולה בפארמה, קבוצה מוכת חובות.
    אין לי ספק שפארמה צריכה כסף, ובעד ההצעה הנכונה, היא הייתה מסכימה.
    ואין לי ספק שברגע שהיא הייתה מסכימה, כשהשאלה היא פארמה מוכת החובות או ארסנל, פריי היה הולך לארסנל.
    פריי בעצמו אמר לא פעם שהוא בטוח שבעתיד הוא יעשה את קפיצת המדרגה לקבוצה גדולה.

לא משנה אם אלמוניה הובא כשוער ראשון או שני, לא היה צורך לבזבז כסף על שוער שהיה שוער שני בקבוצה שירדה ליגה בספרד, זה מה שאני אומר.

אני לא טוען שבנטלי או פאנאט צריכים לפתוח בהרכב, אבל לא לקבל את הצאנס כמחליפים?
    למה ואן פרסי פתח השנה בכלל בהרכב?
    למה כשג'ילברטו לא היה פצוע, פלמיני ראה בכלל הרכב?
    אני רואה בהבאת שחקנים כמו פלמיני, אלמוניה וואן פרסי בזבוז כסף, בטח כשיש בקבוצה שחקנים כמו פאנאט ובנטלי שמושאלים לקבוצות אחרות.
    אני רואה בקניית חלוץ מחליף ב10 או 15 מיליון פאונד ביזבוז של כסף, בטח כשלקבוצה שלך יש שוער שלא מתאים לרמות הגבוהות.

אני טוען שהטענות שלך שארסנל לא לוקחת אליפות בגלל הכסף, הם לא קרובות להיות נכונות.
    לפי הדברים שלך מחר יכול לבוא אוהד של פאלאס, ולומר שהסיבה שארסנל יותר טובה מפאלאס היא כי לפאלאס אין את הכסף של ארסנל, כי אם היה לה את הכסף של ארסנל היא הייתה שווה לה ואפילו עוברת אותו.
    לארסנל אולי אין את הסכומי כסף של צ'לסי, אבל כך גם לחצי ליגה אין את הכסף של ארסנל.
    ולכן, ארסנל היו חיבים להוציא את הכסף שברשותם קודם כל על תפקידים שהקבוצה חייבת , כמו שוער, ורק לאחר מכן לבזבז את הכסף על כישרונות אלה או אחרים שיתרמו או יובילו את הקבוצה בשנים הבאות.
    התהליך גם יכול להתרחש במקביל, אבל לשפוך את כל הכסף על רייס, ואן פרסי ואלמוניה ולהשאיר את עמדת השוער הראשון בידיו של הקריזיונר להמן?

ושוב, הסיבה היחידה שאני מזכיר כשדברים שאמרתי מתגשמים, היא הטענות שלך ושל אחרים.
    כשאחרים מנפנפים בדבר זה או אחר שאמרתי ולא התרחש, או כשאחרים מציינים שאני חכם לאחר מעשה, אני פשוט חייב להציג את העובדות היבשות, שטענות שאני הצגתי, כמו בזמן רכישת להמן, אכן התרחשו, ושאני לא מדבר אחרי מעשה.

7. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

פלמיני הגיע בגלל שהוא היה בחינם, למה לא להביא שחקן מבטיח בעמדה הזאת? מה, אסור להביא שחקנים צעירים ומבטיחים עכשיו? ונגר חושב על העתיד. פלמיני לא בא במקום אף אחד ככה שאני לא מבין מה הקשר בינו לבין פנאנט או התיאוריה שלך לגבי הכישרונות הצעירים של ארסנל.

ואן-פרסי שיחק בפיינורד כקשר שמאלי ולא כחלוץ. הוא הצטיין שם בלי קשר למספר השערים, אני בטוח ששמעת את השם שלו לא מעט פעמים לפני שהגיע לארסנל. כמו שאמרתי אבל לא הקשבת - לואן-פרסי יש קבלות ביחס לבנטלי. הוא כבר שיחק ברמות הגבוהות, בנטלי שיחק בצמרת ליגת המילואים האנגלית, מה אתה כל כך מופתע שואן-פרסי בא על חשבונו?

בקלות. הוא לא עשה אף טעות רצינית בליגה והקבוצה שלו זכתה באליפות. הנקודה שלי היא שעם שאבן אולי ארסנל לא היתה מסיימת את העונה ללא הפסד. אין דבר כזה שקבוצה מסיימת עונה שלמה ללא הפסד עם שוער חלש. להמן שוער סביר וזה רק בגלל הנטייה שלו לעשות כמה טעויות קטסטרופליות במשחק אחד.

קודם השווית ביני לבין אלי גוטמן מבחינת היחס לשוערים - אולי השיטה הזאת גרועה אבל מאמן שלא מסוגל להבין שגם השוער הוא בן אדם ושגם לו יש משחקים חלשים לא ישרוד יומיים בקבוצת כדורגל. כשטים האווארד בעצמו העיף את יונייטד מהצ'מפיונז ליג פרגוסון לא העיף אותו ישר מההרכב, גם הוא טעה? וזה בלי לציין את שאר הטעויות שהיו לו לפני כן בליגה שעלו ליונייטד בנקודות. כי ככה זה משה, מאמן נורמלי לא מעיף שוער מההרכב אחרי טעות. עלק "למה לשוער לעשות בכלל טעויות", תן לי שוער אחד השנה שלא עשה טעות אחת ושיחק יותר מ-30 משחקים.

לאופי שלו כבר התייחסתי, בגלל זה אני לא רוצה אותו בארסנל, מה אתה רוצה ממני?

אז אם יום אחד תהיה מאמן כדורגל אני מרחם על הקבוצה שלך. אתה מעדיף לעלות עם ילדים בהתקפה תמורת שוער טוב - שיטה שאולי מתאימה לבונקרים של הליגה האיטלקית שם כולם מנסים להגיע ל-0:0, המטרה אצל ונגר זה להבקיע יותר מהיריבה ואלה שמבקיעים זה לא פריי ולהמן אלא הנרי והצוללן (וגם את זה הוא כבר בקושי עושה), בטח שלא דיוויד בנטלי וקאיירן ריצ'ארדסון.

אין לי ספק שיש הרבה שוערים יותר טובים מלהמן, ושארסנל צריכה שוער חדש - אבל זה לא דחוף כמו לקנות חלוץ. השוער הכי טוב בעולם יכול לעשות לך טעות קריטית במשחק גורלי והוא לא יוכל לתקן את זה אלא החלוץ שיבקיע צמד וינצח את המשחק. להמן בשנה שעברה חטף שער מפגר נגד לידס בגביע אבל זה לא הפריע לארסנל לנצח 4:1, איך אתה מסביר את זה?

אז זהו שאתה לא יודע את כל הפרטים. פארמה אכן מוכת חובות אבל אתה לא יודע אם אולי הסקאוט של ונגר גילה שפריי בעצם לא מתאים לארסנל בצורה כלשהי. די להגיד שהיה צריך להביא חצי מהשוערים בעולם כאילו זה כל כך פשוט.

אם פלאמיני יהפוך לפטריק ויירה החדש אני בטוח שאתה לא תקרא לזה בזבוז כסף. פנאנט ובנטלי קיבלו את ההזדמנויות שלהם, הם שחקנים שלא מתאימים להרכב הראשון ולא ברמה של קבוצה כמו ארסנל, גם לא כמחליפים (אולי בנטלי, בעתיד). תסביר לי מה הקשר לפלאמיני, הוא לא בא במקום אף אחד מהכישרונות הצעירים! ואם אתה משווה בין ואן-פרסי לבנטלי אז לא ראית כנראה אף אחד מהם. לא מדבר רק על הקריירות שלהם אלא גם על ההבדלים ביכולת - בנטלי חוץ מניצוצות לא הראה שום דבר בעוד ואן-פרסי אחד מהשחקנים המובילים של קבוצת צמרת בהולנד.

שוער שלא מתאים לרמות הגבוהות?? צודק משה, בגלל זה הוא זכה באליפות בגרמניה, שיחק בשלבים המאוחרים בצ'מפיונז ליג ובנבחרת גרמניה.

ארסנל באמת קבוצה יותר טובה מקריסטאל פאלאס בגלל הכסף. מה, הנרי, ויירה, פירס וקמפבל לא עולים כסף? בשביל הצלחה אתה חייב להשקיע כסף, מי שמשקיע יותר ובחוכמה מצליח. ליברפול שפכה מליונים ולא הגיעה לכלום עם הוייה וסובלת מזה היום כשהקופה ריקה, אם יש לך הרבה כסף ואתה יודע מה לעשות איתו אתה תצליח, כנראה.

וכמו שאמרתי - אם ונגר היה קונה את פריי ולא את ואן-פרסי היית בא לפורום ומבקר אותו שלא קנה חלוץ. זה או זה או זה, הסברתי לך למה עדיף חלוץ, לפחות לפי השיטה של ונגר.

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בטח שפלמיני הגיע בחינם, כשאתה חוטף שחקן מקבוצה אחרת בהתחלה זה תמיד חינם.
    השאלה עכשיו היא כמה הוועדה של אופ"א תחליט שארסנל צריכה לשלם לצרפתים.

בני, אני לא מופתע שואן פרסי בא במקום בנטלי, אני מופתע שארסנל(נטולת השוער) שילמה עליו 2.8 מיליון.

בני, אני חוזר ואומר, יכולת אירופאית של שחקן לא באה בנפרד מהיכולת שלו בליגה.
    בארטז בזמנו היה טוב במדי היוניטד בליגה(חוץ מהמשחקים מול ארסנל), אז מה? זה הפריע לך ולשאר העולם לקטול אותו על סמך הטעויות שהוא עשה באירופה?

בני, להמן לא היה הסיבה שארסנל לקחו אליפות.
    ונגיד והוא היה חלק חשוב בשיא של העונה ללא הפסד, אתה אומר לי שבשביל שיא כזה או אחר בליגה אתה מוכן לוותר על הצלחה באירופה?
    אתה אומר לי שאליפות רגילה והצלחה אירופאית פחות חשובים מאליפות ללא הפסד?

בני, אל תסלף את דברי, ההשוואה בינך לבין גוטמן היא שאתה חושב בדיוק כמוהו בנוגע לחשיבות השוער.
    גם הוא לא הבין כמה חשוב שוער יציב וטוב.
    זה מה שהוביל לזה שבזמן שאסי רחמים מצטיין באשדוד אנחנו מחליפים כל חודש שוער, וכל פעם מחדש מאבדים נקודות בגלל זה(סונרה בתחילת העונה, לאחר מכן רחמין, ועכשיו אלבז).
    לא אמרתי בשום מקום שהיה צריך להחליף את להמן אחרי הטעות הראשונה, כן אמרתי שאחרי עונה שלמה של טעויות קריטיות, היה מקום להביא בקיץ שוער יציב במקום להמן.

אתה, באופן מדהים, חושב שחלוץ מחליף יותר חשוב משוער יציב, ובנושא הזה אתה כמו גוטמן, שכשהוא קיבל את הכסף להעברות, ישר חיפש לי חלוצים וקשרים זרים, במקום דבר ראשון להבטיח את ההישארות של השוער היציב והטוב של הקבוצה.
    מה אני רוצה ממך?
    שתבין אחת ולתמיד את חשיבות השוער.
    אם בעונות האליפות הגדולות של בית"ר היה עומד לבית"ר איזה שוער כמו בן ישי בשער, במקום קורנפיין, ולחילופין היה לך את שי הולצמן על הספסל, בית"ר לדעתך הייתה מצליחה יותר?
    האם היית רואה בויותר על קורנפיין בשביל חלוץ בכיר שיחליף את שאלוי המזדקן כצעד טוב?

בני, הגנה מביאה נקודות תמיד, התקפה לא.
    מספיק שאתה לא סופג גול, ואתה מביא נקודה, אתה לעומת זאת יכול לכבוש 3 שערים, ולהפסיד את המשחק.
    לא, זה לא אומר שאני בעד כדורגל הגנתי, להפך, אני המבקר הכי גדול של כדורגל הגנתי, אבל עבורי קבוצה כמו ארסנל, שיש ניגוד חד בין היכולת ההתקפית ליכולת ההגנתית, זה לא קבוצה בריאה.
    כמו שאני יבקר קבוצה שתשחק הגנתי בלבד ללא התקפה ראויה, אני אבקר גם קבוצה שלא תהיה בעלת איזון בצד השני של המשוואה.

אני לא מעדיף לעלות עם ילדים למשחק מול צ'לסי בליגת האלופות, אבל אם השאלה היא האם יהיה לי שוער יציב וטוב וילד שיעלה מהספסל במקרה של פציעה, או שוער קרזיונר וחלוץ טוב מהספסל, אני אבחר באופציה עם השוער היציב, גם אם זה אומר שאני יאלץ במקרה של פציעה לעלות עם שחקן כמו בליון על שחקן כמו סאהה.

המטרה אצל ונגר היא קודם כל לנצח.
    זה שהוא דוגל בכדורגל התקפי זה משהו אחר.
    ופעם אחרונה שבדקתי, חלוץ בספסל תורם פחות משוער בהרכב הראשון.
    הכל שאלה של איזון, ובארסנל אין את זה.
    אתה מרוצה מזה שמול היוניטד רייס עלה לך מהספסל אבל מצד שני אלמוניה היה לך בשער, זכותך, רק אחרי זה אל תבכה שהפערים הם רק בגלל הכסף.

איך אני מסביר שארסנל ניצחה למרות טעות של להמן? כי בטווח הקצר כל קבוצה מסוגלת לחפר על טעויות של השוער שלה.
    אבל בטווח הארוך, הקבוצה נפגעת, כי לבוא לכל משחק מכריע בידיעה שבגלל השוער שלך אתה צריך לכבוש יותר משהייתה צריך לכבוש עם שוער יציב, זה מקשה באופן בלתי רגיל על הקבוצה.
    עמדת השוער משפיעה ומקרינה על כל השחקנים.
    שוער יציב, והגנה יציבה, נותנים ביטחון לשחקנים.
    אבל כשאין שוער יציב, זה מקרין לחץ על הקבוצה, דבר שפוגע בקבוצה. גם קבוצה עם התקפה כמו ארסנל.

אני אומר דבר פשוט.
    לארסנל היה את הכסף להביא שוער ראשון, אבל הם העדיפו לבזבז אותו על החלק ההתקפי(ואן פרסי, בעיקר רייס), ועל שוער מחליף(אלמוניה).
    זכותם, רק שוב, אחרי זה כשארסנל לא מגיעה להישגים בגלל שאין לה שוער יציב, אל תגיד שהכסף הוא הגורם העיקרי.

מה הקשר שהגרמני זכה באליפות גרמניה והגיע לשלבים הגבוהים בליגת האלופות?
    אואט זכה באליפות גם עם הפועל חיפה וגם עם מכבי חיפה, ועם האחרונה אף הגיע לליגת האלופות(הישג שווה להגעה של קבוצה כמו דורטמונט לשלבים האחרונים בליגת האלופות), אז מה?
    זה אומר שאתה לא קטלת אותו בלי הפסקה בזמנו?

אתה טועה ומטעה.
    אני אמרתי לאורך זמן שארסנל צריכה שוער איכותי, אז למה לעזאזאל לקטול מהלך כזה במידה וזה יקרה?
    אני אכן קטלתי את הבאת אלמוניה ולהמן, כי חשבתי שאף אחד מהנ"ל לא יתרום לארסנל?
    אבל במידה וארסנל תחתים שוער כמו פריי, אני אציין שארסנל עשתה העברה מצוינת, אחת שתסתום לה את החור הכי גדול בקבוצה.

9. KEANO Member

ברקאמפ, ארסנל פשוט קבוצה גרועה שהייתה עונה אחת טובה בפוקס ולא עוד, אני מבטיח לך שהם לא יעקפו אותנו. LOSERSSSSSSSS
    ניצחון בהייבורי זה כ"כ מתוק, יכלתם לפתוח פער של ארבע, אבל אפילו בלי רודי הפסדתם, שואל למה?
    כי אתם פשוט גרועיםhttp://www.manchesteronline.co.uk/mrk_images/manchesterutd/manchester_united_pic_right.Xxx

10. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

איי אוהדי יונייטד, כזה פלח אוכלוסייה משכיל ומתורבת, פשוט תענוג לקרוא...

11. shmulikwe Member

תמיד יש את הריטואל הקבוע הזה. יש ריב בין שני משתמשים על נושא רציני ובא איזה משתמש חדש טמבל וזורק הערות "חשובות", אין איזה חוק נגד זה..?
    משה, מה זה "אפשר לחפר על הטעוית לזמן קצר, אבל לטווח הארוך לא" איך אפשר לחפר על הטעויות לזמן קצר?! אם שוער לא טוב, אז הוא לא טוב. אם בן ישי היה בבית"ר אז הם לא היו מנצחים מהמשחק הראשון ורק משחקים מול קבוצות גרועות הם היו מנצחים. ארסנל לעומת זאת לא הפסידה עונה שלמה בליגה, היה לה קבוצות כמו מנצ'סטר צ'לסי ושאר הליגה האנגלית ששפ כל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה (במצב תקין) והם לא הפסידו! את זה אי אפשר לעשות ם שוער דפוק.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה לא הבנת את הכוונה שלי.
    בני סיפר על משחק שלהמן חטף גול שטותי ועדיין ארסנל ניצחו כי הם כבשו 4 שערים.
    אז אני אמרתי שלטווח הקצר, כלומר במשחק נתון, ברור שארסנל יכולה לחפר על טעות של להמן ולנצח, אבל לאורך זמן, הטעויות שלו יפגעו בארסנל.
    המשחקים מול יוניטד למשל לא קשורים בחצי דבר ללהמן, הדבר היחיד למשל שמנע מהיוניטד לנצח בקרב באולד טראפורד היה המשקוף, שמנע מרוד את השער בפנדל.
    בסיבוב השני בהייבורי להמן חטף שער שהיה אשמתו, אבל למזלו ארסנל השכילה לכבוש מהצד השני.

הויכוח ביני לבין בני היה מה יותר חשוב, שוער יציב או חלוץ מחליף ברמה גבוהה.
    הוא טען שבגלל שארסנל היא קבוצה שמתבססת על התקפה עדיף לה חלוץ מחליף ברמה גבוהה על שוער יציב, אני טענתי שהשיטה ההתקפית של ארסנל רק מעצימה את הצורך בשוער יציב.

ואז נתתי דוגמא פשוטה בקשר לקבוצה שלו בישראל, האם הוא היה מוכן לוותר על קורנפיין הנפלא בשנות האליפות תמורת חלוץ מחליף ברמה גבוהה שיחליף לאחר מס' שנים את שאלוי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/2/05
  13. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני, כמה דברים לגבי פריי.
    קודם כל, אני אהיה המום, נדהם ונכלם אם פריי יישאר בפארמה גם בעונה הבאה.
    פארמה בחובות עצומים ובמינוס כלכלי נכבד ואם הם ירצו לפתוח את העונה הבאה הם יצטרכו לעשות חיסולים, וזה אומר שיש לך בשוק שחקנים כמו פריי, בונרה, ברשיאנו, מארקיוני וג'ילארדינו.
    לא הבנתי למה שהסקאוטים של ונגר לא יחשבו שפריי יתאקלם בליגה האנגלית. זה לא שחסרים צרפתים בארסנל שיהיו לו קשיי שפה ומבין כל העמדות שוער היא לא ממש עמדה תלויית סגנון משחק.
    פריי שחקן אדיר, ובמקומך הייתי מתפלל שהוא יגיע במקום הקריזיונר הגרמני. להמאן חוזר על הטעויות שעשה במילאן ודורטמונד. הוא שוער טוב עד שהאופי המחורבן שלו עולה לפני השטח ואז הוא נהיה שחקן מחורבן כמעט כמו שהוא אדם מחורבן עם אופי מחורבן. אלמוניה? הצחקתם אותי. לפחות מנצ'סטר ידעה איך לנפנף שוערים שעשו לה בעיות.

14. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

ח לחזור סוף סוף עם אינטרנט קצת פחות נכה ולהגיב למשה.

מה הקשר...? הוא היה בחינם מבחינת ארסנל, כשיש לך שחקן בלי חוזה אתה לא חושב על אם בעוד חצי שנה הקבוצה שלו תבקש פיצויים (אם בכלל ארסנל תיאלץ לשלם אגורה עליו).

שוב אתה עם ההקצנות שלך ממשיך לצאת בהצהרות כמו "נטולת שוער", "שוער שלא מתאים לרמות הגבוהות" וכו' - יאללה, להמן הוא לא שמייכל ולא קאן אבל הוא שוער סולידי ביותר שאפשר היה להשאיר אותו לעוד איזו עונה. הוא עשה לא מעט טעויות, גם ביונייטד יש את טים האווארד שאומנם עשה הרבה יותר טעויות מלהמן אבל אף אחד לא קורא לו ליצן (והוא גם העיף את קבוצתו מהצ'מפיונז - רק יותר מוקדם). אפשר לחשוב כמה שוערים מעולים זולים יש היום בשוק, ההעברה של פריי פשוט לא הסתדרה מסיבות כלשהן - אתה וגם הוטספר מדברים על נתונים טכנים כמו "פארמה בחובות, פריי רוצה לעזוב וכו'", עובדה שארסנל רצתה אותו וניסתה להשיג אותו וזה לא עבד מסיבות כלשהן שלא אתה ולא אני יודעים.

אם אתה מופתע שואן-פרסי, אחד השחקנים הטובים בהולנד הגיע לארסנל תמורת פחות מ-3 מליון פאונד אז זה כנראה כי מדובר במחיר מציאה, ומה לעשות ומצבים כאלה צריך לנצל, לא כמו שאמרת שארסנל צריכה לחכות עד לשנה הבאה, כי הרי הוא כזה שחקן זבל ואף קבוצה לא תחשוב על לחטוף אותו לפנינו... ואיזה שוער אתה יכול להשיג עם שלושה מליון פאונד שהוא יותר טוב מלהמן??

"עונה שלמה של טעויות קריטיות" - אין לך מושג על מה אתה מדבר. ללהמן היו איזה שלושה משחקים בהם הוא עשה טעויות קריטיות שעלו לארסנל בנקודות - זו לא עונה שלמה.

טעות קריטית זו טעות חמורה שעולה לקבוצה בנקודות. ארסנל לא הפסידה בליגה בעונה שעברה, איך אתה יכול לטעות שבמשך "עונה שלמה" הוא לא הפסיק לעשות טעויות? עזוב, אל תענה את זה, כשנכנסתי לויכוח איתך ידעתי שכל מה שאתה אומר מבוסס על אוויר.

ההבדל בין איציק קורנפיין לבן-ישי הוא כמו ההבדל בין שמיים וארץ, מה ההבדל בין להמן לכל שוער אחר שתוכל להשיג ב-5-6 מליון פאונד? קטן הרבה יותר. שוב אתה מקצין בלי להביא עדיין שום בסיס למה שאתה אומר.

אם יש לך התקפה פנטסטית אתה ברוב המקרים תבקיע יותר מיריבה. אתה לא מסוגל להבקיע שערים? המקסימום שתגיע אליו הוא 0:0. כן, הגנה יכולה להביא נקודה אבל רק ההתקפה מביאה שלוש. ההגנה של ארסנל בשנה שעברה נראתה בדיוק אותו הדבר בחלקים מסוימים שיחקה בדיוק אותו הדבר - בהייבורי נגד טוטנהאם החלאות כבר בדקה הראשונה טוטנהאם ניצלה ביזיון הגנתי ליתרון, גם ההגנה והשוער הכי טובים בעולם סופגים מתישהו, כשזה קורה מה עושים? מסתמכים על החלוץ שיבקיע צמד או על השוער שישאיר את התוצאה על 1:0 ליריבה? ארסנל לאחר מכן ניצחה 2:1 ולא מצמד של להמן.

שחקני כדורגל נפצעים, שחקן כמו דניס ברגקאמפ בטוח יפצע מתישהו מפאת גילו המתקדם, כשזה יקרה ג'רמי אליאדייר יקרא לדגל וראינו כבר בחצי הגמר בשנה שעברה נגד יונייטד שלא בגלל ההגנה או להמן הפסדנו אלא בגלל ההתקפה שלא הצליחה להבקיע (למרות שההרכבה של אליאדייר לא נבעה מפציעה של שחקן הרכב אלא כדי לשמור על השחקנים לקראת צ'לסי בצ'מפיונז - מה שלא עזר).

אוואט היום משחק בקבוצת תחתית בספרד. אוואט סופסל במכבי חיפה באותה עונה שהציג יכולת ביזיונית (או עונה לאחר מכן, לא זוכר) וחווה את ההשפלה שבהרכבת תום אלמדון מהנוער לא מעט פעמים, את עמדת השוער של הנבחרת הוא לא תפס כשהמתחרה שלו הוא ניר דוידוביץ' ולא אוליבר קאן. להמן הציג רמה טובה מאד בדורטמונד ורמה סבירה ואפילו טובה בארסנל, מה הקשר בין שניהם?

נ.ב רייס לא היה שחקן ספסל כשזכה בתואר "שחקן חודש אוגוסט". העברה מפגרת של ונגר ללא ספק.

15. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

העברה מפגרת זו לא, אבל נראה לי שגם אתה תסכים שעל רייס שילמו קצת יותר מדי.