מחזור 26 בליגת העל: נתניה ובית"ר נפרדות מהמירוץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏10/4/09.

1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקבוצה שתיקח אליפות תשחק בליגת האלופות שנה הבאה. לא כי היא טובה ומגיע לה אלא כי היא תתמודד מול קבוצות קיקיוניות ממזרח אירופה וכדומה.

2. אביעדדד Member

יכול להיות שהם יעלו לליגת האלופות

לשחק ''בכבוד'' בשלב הבתים הם לא ישחקו
    הקבוצה ההישראלית שתעפיל לשלב הבתים-תהיה בשר תותחים.
    עדיף כבר לשחק באופא.

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הויכוח שלנו כבר המשיך במלוא העוצמה...
    אני קודם כל רוצה באמת להגיד מלה טובה על גוטמן. אני אוהב את העניין שהוא בהחלט הודה שהשער לא היה חוקי. אני מעביר ביקורת ערסית על הרבה חבר'ה בהפועל ת"א, אבל ברגע שהם מסוגלים להודות בעזרה של השופט אז אין לי כל בעיה איתם.

שחם, אני בכיף ארצה להתווכח איתך על המשפט הבא שלך:
    ולכל אלה שבוכים על זה שהפועל מנצחת מטעויות שיפוט, לפני כמה כמה שבועות, בערך 3 ראיתי איפשהו טבלה שבלי טעויות שיפוט היום הפועל מקום ראשון, זה כל מה שיש לי להגיד בקשר לנושא הזה.
    אם תביא את הנתונים אני מוכן באמת לדבר אל העניין, לך תדע אולי עוד תשכנע אותי!
    כעיקרון אני זוכר את השער השיוויון של מכבי חיפה שהובקע מעמדת נבדל, הפנדל נגד ק"ש שלא היה ולא נברא והעניין בסכנין (שער חוקי שנפסל לכם, לא?). מול זה אני זוכר את המקרים בדרבי, הטעות של היום והפנדל שקיבלתם בתוספת זמן שלא היה ולא נברא.
    אני מוכן להודות גם שלדעתי מכבי חיפה קופחה בירושלים (ברוכיאן צולל ובית"ר מקבלת לפני המחצית פנדל לא מוצדק) והשער כמובן של ארבייטמן.

לגבי המשחק של הפועל ת"א, היא הציגה לפרקים משחק בהחלט נאה, אבל הקבוצה שלי פשוט יותר יציבה. אני באמת רוצה לשים את תוצאות המשחקים של מכבי חיפה ושל הפועל ת"א כדי לראות לאיזו קבוצה יש יותר 'מזל'. הפרש השערים די שווה כך שלדעתי אין הרבה הבדלים.

לסיום, איך מכבי ת"א כובשת פעמיים מול 9 שחקנים והאם הגיע הזמן שגם נימני ייקרא ברצינות לסדר?
    (אני אראה רק אחרי שעות שעון הולנד את ה'ראשון בשער')

נערך לאחרונה ב: ‏12/4/09
  4. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

חזרתי מהמשחק של סכנין ואני לא יודע אם לצחוק או לבכות.

פשוט לא יאמן כמה פעמים נהיה ברחבה ובסוף לא נשים גול, מה צריך יותר מחמד גנאיים ברגל שמאל מול שער ריק??

ניצחון על מכבי כמו שהרגשתי שיהיה עד ה 2-0 והיינו יוצאים לדעתי מהתחתית עם מומנטום מטורף.

אבל במקום זה מקבלים גול מקבוצה כל כך גרועה של מכבי, פשוט לא יאמן איך אימפריה הופכת להיות קבוצה שלא נראית יותר טוב מסכנין שהיא פי 7 מהתקציב שלה, וגם במחצית הראשונה לפני האדום של סילי שהיה די מוצדק המשחק היה שקול ושתי הקבוצות לא לרמה של ליגה לאומית בכלל.

אבל בתאכלס אני יוצא מעודד כי אנחנו בהרבה יותר טובים מהכח ויותר טובים מקרית שמונה, הבעיה שאנחנו לא מנצלים מצבים וכל בעיטה שניה עלינו נכנס.

שבועיים חשובים עם ק"ש בחוץ והכח בחוץ(איך סיימנו מעל הכח והם מארחים אותנו?!?!) ונראה אם נישאר או נרד...

והספקתי לראות את הגול של משומר, גול ששווה אליפות?? מקווה שלא אבל חיפה לוקחת נק' ממשחקים כאלה גרועים וזה אופי(או מזל) של אלופים

5. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אגב, בראשון בשער רואים שנפסל לזכותה של נתניה שער חוקי למהדרין,
    בזמן המסירה זפאטה לא היה בעמדת נבדל, כך שנתניה יכולה להרגיש מקופחת בהחלט.

נ.ב. רק אני צוחק כל פעם משידור המשחקים של משה גרטל ב'הראשון בשער'?
    הוא משדר משחק כמו סבא שמקריא לנכד שלו סיפור לפני השינה, זה מרדים ... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

שגיא - איפה אמרתי שמכבי נתניה הקבוצה הטובה ביותר מבין 4 הראשונות? אמרתי שמכבי חיפה הכי פחות טובה ושאולי היא שווה למכבי נתניה. לרמה של הפועל תל אביב וביתר ירושלים לא היהלומים ולא הירוקים מגיעים. אמרתי אז, ואני אומר גם עכשיו.

מכבי נתניה קבוצה טובה. הבסיס טוב. לותר מתיאוס הצליח לשפר דברים בצורה משמעותית. אין משחק שאני לא מתפעל מהעליונות הטקטית שאנחנו מציגים על פני הקבוצה היריבה שלנו. וזה לא שאת המשחקים הגדולים ניצחנו בהתקפות מתפרצות, אלא נצחנו כשהיינו צריכים להביס. אפילו המשחק מול הפועל תל אביב, שהפסדנו, בתאכלס היינו צריכים לנצח.

אתה יכול לתפוס את מה שכתבתי כתבוסתני, אבל זה מה שאני מרגיש. אירופה תגרום לדניאל יאמר לחשוב שעוד פעם כל מה שצריך זה שינויים קוסמטיים בלבד ואנחנו צריכים להחליף לא מעט שחקנים בסגל שלנו שלא מתאימים להאבק בצמרת. אם לא נגיע לאירופה, זו תהיה מכה שאולי תפקח לדניאל יאמר את העיניים.

מכבי נתניה הייתה בשנים האחרונות בצמרת בזכות עצמה. לא כי הפועל תל אביב, מכבי תל אביב ומכבי חיפה הציגו עונות חלשות. להזכירך, בעונה הראשונה בעידן דניאל יאמר מכבי תל אביב סיימה שלישית, הפועל תל אביב רביעית ומכבי חיפה חמישית, ככה שזה נוגד את התאוריה שלך. זה כמו להגיד שזה לא חכמה להתייחס למכבי חיפה וביתר ירושלים כקבוצה גדולה, כי הן רק מנצלות שנים רעות של מכבי נתניה.

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הייתי חייב לראות את התקציר של מכבי ת"א באתר של ספורט 5 http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    אוי סכנין, מול הגנת כדור היד של מכבי ת"א מגיעים להזדמנויות, אבל זה לא אומר שחוץ שצריכים לשכוח ולרדת להגנה? השער השני של מכבי ת"א פשוט צריכה להוריד בסוף את סכנין ליגה, ראיתי שם פסטיבל של טעויות. כולם, אבל כולם בלבן עשו כל טעות אפשרית והשוער? לא מרשים. אחרי הצחוק בשער השני כבר לא מסתכלים בהפתעה כשרואים איך סכנין סופגת עוד שער. אגב בעיטה יפה של מישאלוף.

לגבי ההרחקות. בהולנד ראיתי רק לפני כמה חודשים מקרה דומה, תנחשו כמה משחקים סילי היה מקבל בליגה ההולנדית על אגרוף ברור לצלעות של שחקן? ובכן אנתוני לורלינג מנאק ברדה קיבל 5 משחקים בחוץ!
    הנה המקרה המדובר.

ודבר אחרון, אם מרחיקים שחקן/מאמן אותו האדם צריך לעזוב את תחומי המגרש. צר לי, אבל נימני כנראה מרשה לעצמו יותר מדי כי האיש עמד בפרוש בתוך תחומי המגרש. אני מאד מקווה שנימני ראה בטלוויזיה את האגרוף המכוון ואולי יבין שבפעם הבא קצת יירגע. אגב ההרחקה השנייה קצת היתה תמוהה, על מה הורחק ז'אן? הוא ישב על הרצפה, אבל נגע בכוונה בידו בכדור או משהו כזה?

עוד דבר שרואים כנראה עדיין רק בארץ. השופט הרביעי שראה בבירור את העבירה של סילי (למה הקוון לא ראה?) לא צריך לטייל בתוך המגרש כי היום יש באירופה פטנט לדבר הזה. למה שופטי ארץ ישראל לא משתמשים במכשירים אלקטרוניים?

8. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

בתור התחלה, אתה באמת חושב שאני משקר לך בעניין הזה? אני לא זוכר איפה ראיתי את זה, אבל אני באמת לא חושב שאתה מאמין שאני משקר בקשר לזה. מקור? אם היה לי גם הייתי מציין איפה ראיתי את זה.

9. kfiros Member

עצוב לי מאוד על קריית שמונה.. לפי איך שזה נראה הקבוצה הזאת מתקרבת ללאומית בצעדי ענק וזה הולך ונעשה קשה יותר למנוע את רוע הגזרה. מה שעצוב (ואולי מצחיק) זה העובדה שכל זה קורה בגלל החלטה אחת, בלתי ספורטיבית, טפשית ושגוייה של איזי שירצקי שהוא בנאדם טוב למנות את מישל דיין למאמן הקבוצה בקיץ. הבנאדם לא רגיל לעבוד בליגת העל ובטח שלא בנאדם של הצלחות גם בליגות הנמוכות הכין את הקבוצה רע מאוד לקראת הליגה ובצע מהלכים שגויים אחד השני במהלכה.. ואז אלי כהן קיבל את המושכות על הקבוצה הדי מפוררת הזאת. ברור שגם לו יש חלק במצב של הקבוצה אבל העניין הזה רק מראה מה ההשלכות של שילוב בין קשרים אישיים וספורט.

בכל מקרה אני מקווה בשביל הקבוצה הזאת שרן בן שמעון יהיה זה שיקח אותה. במידה וזה יקרה, כבר יהיה להם הרבה יותר צ'אנס במאבקי התחתית.

10. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

סוגיה מעניינת שקשורה לקריית שמונה זה דווקא שוער הקבוצה, דני עמוס.
    עונה שעברה הוא הציג יכולת מרשימה בין הקורות והיה לו חלק לא קטן בהצלחתה של הקבוצה במרומי הטבלה.
    העונה הוא בכל משחק חייב לעשות לפחות טעות קריטית אחת שיכולה לעלות לקבוצתו בספיגת שער.
    בסך הכל לקריית שמונה יש סגל לא רע בכלל, בטח ובטח שלא מצדיק מקום אחרון, אך קבוצה שמוציאה 0 נקודות מ9 אפשריות במפגשים בליגה מול הכח, דינה לרדת ליגה.

11. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעונה שעברה השוער היה שביט אלימלך.

12. Number 8 Member

שי,
    קודם כל, סילי לא נתן שום אגרוף ושום בטיח, בסך הכל דחף את פטי שהתגלגל כאילו בעטו בו בצלעות. לא שאני אומר שלא הגיע לסילי אדום, להפך, עבירה בלי כדור זה אדום ישיר אבל השדרים במשחק וגם אתה מגזימים יותר מדי.

דבר שני, נמני לא השתולל בגלל שסילי הורחק אלא בגלל שלא השופט ולא הקווים ראו את המקרה אלא רק השופט הרביעי שנמצא בחצי המגרש. עם כל הכבוד, אין סיכוי שאף אחד מהשופטים לא יראה את המקרה הזה אבל השופט הרביעי כן. בנוסף, שדרי הקווים עומדים לידו כל הזמן ומדווחים, בקיצור ככל הנראה השופט הזה שמע מהטלויזיה שסילי צריך לקבל אדום ורץ לספר. בדיוק גם על זה נמני התעצבן, הוא אמר בפירוש לשופט "אבל אתה לא ראית", לא בגלל שסילי הורחק אלא על הדרך שלא הייתה צריכה להיעשות.

אגב, אם נמני נכח במקום שהיה אסור לו להיות, היו צריכים לבוא ולהגיד לו. אם לא אמרו לו, זו לא בעיה שלו. הבעיה היא של השופטים. לא שאני מצדיק אותו, אבל יש תפקיד וזה לבוא ולהעיר ואת זה לא עשו.

13. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

נכון, טעות שלי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    אך עדיין עמוס קיבל לא מעט דקות בעקבות פציעות והשעיות שספג אלימלך, אם זכרוני אינו מטעה אותי, בכל אופן תודה על התיקון.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחם, אני מאמין לך!
    אני דווקא הייתי בכיף רוצה להתווכח איתך ולך תדע אולי בסוף הייתי עוד מעניק לך את הניצחון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    עם עובדות אי אפשר להתווכח לכן חבל שאין לינק. בכל מקרה טוב לי שגוטמן הודה שלא היה שער ובזה נגמר כל העניין, מכבי חיפה גם ניצחה בקושי, לא?

בנתיים דיברתי גם עם דור ואמרתי לו שמבחינתי בגלל הפרש השערים הכמעט דומה הדיון על " מי משחק יותר התקפי" כרגע בכלל לא חשוב. מציק לי שדווקא אבירם ממשיך לחשוב שמכבי חיפה קבוצה פחות טובה מהפועל ת"א ומבית"ר ירושלים כשהירוקים כבר שבוע אחרי שבוע נמצאים במקום הראשון. לדעתי בית"ר אפילו לא התקרבה בפחות מחמש נקודות ממכבי חיפה אז על מה הדיעה שלו מבוססת אני לא יודע. פוטנציאל? כן לבית"ר יש אולי את הקבוצה הכי טובה בליגה, אבל השנה ראיתי גם הרבה מאד משחקים עלובים שלה. כזכור לקח נדמה לי יותר מסיבוב כדי שבית"ר לקחה שלוש נקודות בביתה. איך קבוצה שכזאת יכולה להיות יותר טובה ממכבי חיפה?

15. הרצליה Member

הקבוצה שמסיימת במקום ה-12 מארחת את כל הקבוצות מהמקום ה-7 ומטה ומתארחת מול כל הקבוצות מהמקום ה-6 ומעלה.
    הרי כל הקבוצות סיימו מעל הכח את הסיבוב השני, נראה לך הגיוני שהם ישחקו בסיבוב השלישי 11 משחקי חוץ?