מחזור 26 בליגת העל: נתניה ובית"ר נפרדות מהמירוץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏10/4/09.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש, עכשיו אני אתווכח גם עם אוהד מכבי ת"א http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

בוא נראה, צהוב לסילי? במקרה הזה אני מתקשה לקבל את הטענה שלך. לדעתי סילי בבירור חבט ביא יא פטי ולמרות ששחקן סכנין עשה מהמקרה יותר ממה שזה היה באמת. דחף? עידן, בדרך כלל דוחפים עם שני ידיים והעיקר לא דוחף עם תנועה שכזאת. חבל שאין לכם לינק עם השער ובעיקר אני רוצה לשמוע אוהד נוסף.

נימני לדעתי צריך לקבל עונש רציני. זה לא סוד שמעולם לא אהבתי אותו, אבל הוא כבר הורחק בפעם השני העונה. אני לא מכיר את החוק היבש, אבל ברגע שהשופט הרביעי רואה או שומע משהו זכותו לדבר עם השופט הראשי. רק שברחבי אירופה משתמשים במכשרים אלקטרוניים ולכן אין כזאת הצגה מסביב.

אם השופט הרביעי לא ראה אז אתה טוען שהוא סתם רץ לאלי חכמון? דווקא בגלל שלדעתי סילי כן עשה מעשה שלא יעשה השופט הרביעי צדק בהחלטה שלו. אהה, ידידי הטוב, אני יודע שאתה אוהב את נימני, אבל תצטרך בפעם הבא לבוא בטיעונים יותר טובים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

דבר אחרון, האם אתה אולי חושב ששופטים 'מפחדים' מנימני? אני חושב משום מה שכן, ולמה מותר לאחרים להגיד.

2. Number 8 Member

שי, הבנת הנקרא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx דבריי היו "לא שאני אומר שלא הגיע לסילי אדום, להפך, עבירה בלי כדור זה אדום ישיר" - משמע לא אמרתי שהגיע לו רק צהוב... וכן, סלילי לא נתן אגרוף אלא דחף אותו. אמנם זה לא משנה הרבה כי כך או כך הגיע אדום, אבל אין ספק שפטי תרם להצגה.

אני גם חושב שנמני צריך להיות מורחק מהמגרשים(אחר כך שלא תגידו שנמני הוא אלוהים, אנחנו סוגדים לו ובלה בלה בלה... בקיצור שאר הבולשיט שלכם). שוב, היום הוא התעצבן על השופט כי הרחיק את סילי למרות שהוא ואחד הקוונים שלו לא ראו את המקרה. בדומה שהיה שחקן, נמני מתעצבן ומקלל לא כי הוא שונא את השופטים אלא בגלל שהוא רוצה לנצח, חשוב לו מאוד לנצח והוא מרגיש עד אחרון האוהדים. אך יחד עם זאת, נמני עבר על החוקים, יש לו עונש על תנאי והוא צריך להיות מורחק. אולי רק בדרך הזו הוא ילמד.

אמרתי, עם כל הכבוד, לא יכול להיות שהשופט ושני הקוונים לא ראו את המקרה אבל השופט הרביעי שנמצא על החצי ועסוק בכל הדברים שמסביב, אם זה הספסלים או לצעוק על מאמנים, ראה כמו גדול. אבל מסתבר שהוא לא ראה אלא שמע מהטלויזיה ורץ לספר לשופט. ושוב, בגלל זה כל הספסל של מכבי התעצבן. לא ראית ולא הקוונים שלך - סע לשלום. אני לא זוכר מקרים שהשופט נעזר בשופט הרביעי. מקסימום הוא שואל את הקוונים וממשיך הלאה.

בנוגע לשאלה האחרונה שלך - אני לא חושב שהם מפחדים אלא יותר רוחשים כבוד. אבל עדיין הוא הוענש וימשיך להיענש.

נערך לאחרונה ב: ‏12/4/09
  3. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה אלו השטויות האלה? נראה לך שלכל מאמן לא חשוב לנצח? זה אומר שהוא צריך לרוץ ולקלל את הקוון, את השופט הרביעי או מי שזה לא יהיה?

4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת היא שזאת הקבוצה שאני רוצה שתרד ליגה יותר מכולן, בעיקר בגלל אותה החלטה אומללה של איזי שירצקי לפטר את מישל דיין. אם הוא נתן למאמן מסוים את המפתחות, הוא היה צריך להמשיך איתו. אחרי כמה מחזורים הוא פיטר אותו רק כי עירוני קריית שמונה הייתה במרחק של 4 נקודות מהקו האדום. הוא רק לא שם לב שהיא הייתה באותו מרחק מכרטיס לאירופה. הפיטורים האלה היו מיותרים ועובדה שהם לא הוכיחו את עצמם, כמו 99% מהפיטורים בישראל.

5. Number 8 Member

אבי נמני היה ידוע כשחקן כאחד שצורח על הסובבים שלו. בכל משחק כשחקן פעיל הוא היה צועק על החברים שלו אבל לא בגלל שהוא שונא אותם אלא כי הוא סופר נחוש לנצח. לכל אחד יש את הדרך שלו, ומסתבר שזו הדרך של נמני. היום כמאמן אסור לו לעשות את הדברים האלה והוא ייאלץ ללמוד זאת רק בדרך הקשה.

ושוב, הבנת הנקרא... תקרא את ההודעה עד הסוף ואל תפסיק מתי שאתה רוצה. זה לא הולך ככה. "אך יחד עם זאת, נמני עבר על החוקים, יש לו עונש על תנאי והוא צריך להיות מורחק. אולי רק בדרך הזו הוא ילמד".

6. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה צריך ללמוד הבנת הנקרא, כי לא אמרתי שאתה טוען שנמני לא צריך להיות מורחק. רק אמרתי שהוא לא צריך לצעוק ולקלל, וזה שחשוב לו לנצח(ממש לא פחות מאלי גוטמן נגיד) זה מובן מאליו.

7. Number 8 Member

לכל אחד יש את הדרך שלו. בעוד שנמני לא מפסיק לצעוק על הקווים, יש את המאמנים הכי אדישים בעולם שלא קמים מהכיסא. אבי נמני היה צועק כשחקן והיום כמאמן. אבל כאמור זה חייב להשתנות, היום הוא כבר לא שחקן ויהיה חייב לשנות את ההתנהלות שלו על הקווים.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

נתניה הראשונה שמחוץ לתמונה ככל הנראה, השאלה היא מה זו "התמונה", כמו שציינתי במהלך העונה, נתניה לא תהיה יכולה לקחת אליפות, היא לא שווה מקום שני בליגה הזו, לא ראינו מנתניה שום דבר מרענן העונה, כל הכותרות ה"טקטיות" למיניהן לא כל כך מרשימות אותי, אבל את הסיכומים שלי אני אשמור לסוף, נתניה עוד יכולה לסיים במקום השני ולבטל את כל החשיבה שלי. סיכומים נעשה בסוף. רק נודה לאלוהים שקבוצה עם קהל כל כך... עלוב, לא לוקחת אליפות בליגה שלנו, זה באמת היה שיא השיאים השליליים עבור הכדורגל שלנו.

הפועל ת"א מנצחת בזכות השופט, מכבי חיפה שוב לא מרשימה.. אבל מכבי חיפה מלמדת את נתניה איך עושים את זה נכון, איך לוקחים אליפות, נתניה לא מספיק טובה כדי לנצח את רוב קבוצות הליגה, חיפה כן, ולכן חיפה ונתניה אלו 2 קבוצות שאין מה להשוות ביניהן. הפועל ת"א ובית"ר טובות יותר משניהן, אבל חיפה טובה בהרבה מנתניה, וגם אם נתניה תנצח אותה 4-0 בסיבוב השלישי זה לא ישנה יותר מדי, כי חוזק של קבוצה מודדים לאורך זמן. וכמו שאמרתי, נתניה התנהגה השנה כמו קבוצה קטנה קלאסית- באה למשחקים מול הגדולות. וזאת לא חכמה לבוא מול הגדולות ולהיות עם 100 אחוז מוטיבציה, כל הקבוצות הקטנות כאלה, וגם נתניה.

יום שני נגלה אם בית"ר ירושלים נשארת באיזור, או שגם היא תיאלץ להתרכז בגביע.

9. אלי מתחן Member

מעניין מי הכין את הטבלה הזאת, סביר להניח שאמיר אפרת שאובייקטיביות היא ממנו והלאה.

10. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא, כי אוהדי בית"ר מלאים באובייקטיביות, בעיקר בפורום ד"א!

ואמיר אפרת בטוח לא כתב את זה, כי אם זה היה בידיעות אני הייתי זוכר, ובכלל, מה הקשר לאובייקטיביות פה? זה טבלה של עובדות, שמשהו ראה את כל התקצירים של הקבוצות בליגה וקבע לפי זה. כשאתה רואה הילוך חוזר 10 פעם אתה יכול לקבוע אם היה או לא היה פנדל או נבדל.

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיכום היום:

עידן, אני בהחלט אוהב את הדיעה שלך שנימני צריך להיות מורחק. אני מניח שעל הויכוח על הכרטיס האדום לסילי לא נצא כי באולפן גם היו שתי דיעות לאריק חיימוביץ ודני נוימן, בוא נעזוב את זה. דווקא האדום של ז'אן בעיניי הרבה פחות מוצדק.

לחזור רגע לנימני. לי ממש לא מעניין אם נימני צועק על שחקניו, אבל ברגע שהוא צובט את השופט הרביעי האיש עבר את הגבול. אגב לפי התמונות אני די בטוח שהוא עוד צעק לאחד השופטים 'שרמוטה', אבל זה כבר לא משנה. שוב פעם בעיניי גם העניין שנימני בסוף מסתובב על כר הדשא הוא דבר שמישהו צריך לשים לזה סוף, כשמורחקים אז מורחקים.

למכבי חיפה יש לדעתי עדיין בעיה בהגנה, קרופניק היה היום חלש ואילולא ההצלה הענקית של דווידוביץ' סביר להניח שהיום הפועל ת"א היתה המובילה בטבלה. השער של משומר פשוט ענק, אבל בינינו אם לא היה כובש אלישע לוי היה צריך להוריד לו כאפה בגלל שבצד ימין היה נדמה לי עמרי אפק חופשי לגמרי כדי להרים ללא בעיה כדור לרחבה. בכל מקרה שער אליפות? אני עדיין לא בטוח.

הפועל ת"א בסה"כ הפעם קיבלה שופט שעזר לה, אבל את האמת חבר'ה לדעתי חלק ניכר של הכדור עבר את הקו. לואי ואן חאל כבר זמן רב מדבר על זה שפיפ"א צריכה לשנות חוקים כדי שמקרים כאלה לא יחזרו בעתיד. בכל מקרה ההתנהגות של מאיר לוי בסוף המשחק בכלל מראה על רמת השיפוט בארץ. זה שופט בינלאומי?!? לוי פוסק פנדל שלדעתי גם לא היה כי זה היה בבירור כדור ירוי, רק אחר כך שם לב לקוון ואחרי ששתי הקבוצות כמעט הולכות מכות עם הקוון הוא מחליט בצדק על נבדל...באמת, לפעמים לא פלא שאנחנו לקחנו רק נקודה מיוון...

ולסיום התחתית. מה שקורה בקרית שמונה פשוט שוק. עכשיו אלי כהן מתפטר? מה ציפו שם? שהקבוצה עוד תרוץ לאיזה תואר?

ביום שני יכולה בני יהודה אולי לסגור את סיפור האליפות של בית"ר. המקומיים ייצטרכו לנצח אחרת הקרב בין 4 קבוצות יכול להיות פתאום קרב של שתי קבוצות.

12. אלי מתחן Member

יכול להיות שאוהדי בית"ר לא אובייקטיביים אבל אנחנו לא מתייחסים לדעה שלנו בתור עובדות מדעיות.
    לחשוב שמשהו היה מוטעה זאת דעה לא עובדה. מתי בכתבה כזאת הוסיפו את כל הרגעים שנתנו להפועל גולים משיפוט? לא הוסיפו כי זה לא התאים לכתבה.

13. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ציפיתי שיהיו להם משחקי חוץ כל הסיבוב, אבל ציפיתי כמו שלשאר הקבוצות שהקבוצה שמסיימת במקום מסוימת מארחת את הקבוצה שסיימה במקום אחד מתחתיה.

ראשון מארח את שני
    שני את שלישי
    שלישי את רביעי
    רביעי את חמישי
    וציפית שלפני אחרון יארח את המקום האחרון

14. Raulito Madridista

זה כל-כך מצחיק אותי לשמוע טעות של אוהדי בית"ר, שכאילו השופטים הם לטובת הפועל ת"א. שכחתם כבר מה היה לפני שנתיים, באליפות המוזרה שלכם עם יוסי מזרחי, שהשופטים הביאו לכם נקודות כל שני וחמישי. אני בזמנו כיניתי את האליפות הזאת כ'אליפות של נבדלים ומחדלים'. בית"ר הייתה קבוצה טובה יותר מהפועל, מכבי או נתניה, אבל ממש במעט ואין לי ספק שהשופטים עזרו לה. בשליפה אני כבר מספר לכם על טעויות השיפוט הרבות - פנדל לא מוצדק לבית"ר ואדום לחיפה כי משומר קילל את השופט, כאשר חיפה הובילה 1-0 במשחק ההשלמה(הפועל עלתה לפניכן למקום הראשון בזכות ניצחון לא חוקי על אשדוד, אבל זו הייתה טעות חד פעמית בניגוד לטעות השבועית לטובת בית"ר), שער מנבדל ברור של בן-שושן נגד מכבי פ"ת שאושר, פנדל ברור שלא נשרק על ברדה במשחק בבלומפילד בסיבוב השני ועוד ועוד.

שי,
    כמו שכבר אמרתי לך בהודעה פרטית - שחם התכוון לטבלה שפורסמה בעיתון 'ידיעות אחרונות' לפני כחודשיים בערך. הפועל אכן איבדה הרבה נקודות בגלל שיפוט באותו פרק זמן. אחר-כך היו טעויות לטובתינו. מה שכן, אי-אפשר לצפות לטבלה מושלמת, תמיד השופטים יטעו פה ושם כי זה הכדורגל. אני חושב שגם העונה יש איזון פחות או יותר(אלא אם כן מדובר באוהדי מכבי ת"א שאכן קופחו השנה לא פעם), הרי רק לפני שבוע באורווה לא קיבלנו פנדל כל-כך ברור על וורמוט. הטעות של הקוון במשחק נגד ק"ש אגב, הייתה בדקה 88 - ולא הייתה לנו אפשרות לתקן בכלל ואת זה צריך לקחת בחשבון.

אני לא מעוניין להמשיך כל-כך בדיון על הקבוצה הטובה בארץ או משהו כזה. חיפה פתחה את העונה בצורה טובה מאוד והכי הרשימה בסיבוב הראשון. לעומת זאת, הסיבוב השני היה שלנו. כרגע בשתי הקבוצות יש משהו תקוע. אני רק אזכיר לך את החמצת הפנדל של אבוטבול נגד מכבי חיפה במחזור השני וגם את השער של ארבייטמן מנבדל - טעות שהייתה נגדינו ועזרה לכם. חיפה השנה לא הצליחה לנצח אף קבוצה גדולה פרט למכבי ת"א(אם היא נכנסת למשוואה), כך שזו עוד נקודה שיש לי ספק לגביה.
    הדבר שכן חשוב לי להדגיש זה לגבי בית"ר - תוציאו לכם את זה מהראש, אין לקבוצה הזאת יותר פוטנציאל מהשאר, צריך לקחת בחשבון את היכולת של רוב השחקנים העונה. אז בסדר, שנה שעברה עידן טל למשל הלך והשתפר ככל שהעונה הגיעה לסיום שלה, אבל השנה הוא לא נראה ככה. בן-שושן פחות טוב ואל תטעו לשני משחקים טובים להטעות אתכם, וגם כל החלק האחורי בירידה. אני דווקא בטוח שגם החלק ההתקפי של הפועל הוא ברמה של בית"ר(ואני אהיה בטוח בזה גם אם היא תתן רביעייה לבני-יהודה ביום שני). אני לא ראיתי מבית"ר הצגה באף משחק גדול שלה, תסלחו לי. הניצחון עלינו בטדי היה ניצחון בשיניים, ועוד שיחקנו בלי שני השחקנים הכי חשובים שלנו אולי. אתם יודעים מה, 'ניתן' להם את המשחק נגד נתניה בקופסא כי זה היה מרשים. קישור של וורמוט-לוז-טלקיסקי יכול לעשות ועושה דברים הרבה יותר יפים מאשר ברוכיאן-בן שושן-עידן וורד למשל. יש לבית"ר לפעמים את הרבע שעה הזאת שהקבוצה מניעה כדור וברוכיאן יוצא קדימה ומראה שהוא על המגרש, אבל דבר כזה לא רואים לפרק זמן ארוך.

15. קרקווין Member

איזה מצחיקה התקשורת.
    הפועל מנצחת בזכות השופט,משער שצריך לראות אותו 10 פעם להחליט(והיתרון עם ההתקפה)אבל כשחיפה כובשת שער מנבדל נגד אשדוד-דממה.
    כשחיפה מטיילת בקלילות נגד אשדוד-דממה.
    אני דווקא מאד רוצה לדבר על הפתיחת רגליים של אשדוד נגד חיפה.פשוט בזיון.