מחזור 26 בפרמיירשיפ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏20/2/04.

1. KirkH Member

בלאמי שחקן טיפש. זה ידוע ולא מהיום. אם הייתה לו טיפת שכל בראש הוא מזמן היה ממצא את הפוטנציאל שלו. ואם אתה קורא לשחקן שמעיף עם שתי הידיים את המגן שמגיע לפניו לכדור, דוחף לו אצבע לעין, ואחר כך רץ לקלל את השופט ששרק נגדו לעבירה - שחקן עם טמפרמנט גבוהה, שיהיה לך לבריאות, לא רואה הבדל בינו לבין רובי סאבג' נניח. שנייהם כסחנים חסרי בושה ומעצורים.
    בלאמי נוטה להגיע הרבה יותר מדי פעמים למרכז המגרש ושם הוא לא מסתדר עם הבלמים הקשוחים והחזקים, המקום שלו זה על הקווים משם הוא מסוכן, לא ממרכז הרחבה.

ובדקה ה-57 ניוקאסל בעטה שלושה כדורים שנעצרו על ידי שחקני בורו בדרך לשער, וזה לא מראה שום דבר חוץ מבלאגן בהגנה של בורו, אף בעיטה לא ממש סיכנה את השער של שוורצר שלדעתי בכלל לא נגע בכדור עד סוף המהלך, סתם בעיטות וולה וחצאי יעף בלי הרבה כוונה מאחוריהן. המתפרצת של בורו שהגיעה אחרי המהלך הזה הייתה הרבה יותר מסוכנת.

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כן כן לא מפתיע אותי לפחות בכלל מהנ שקורה לצ'לסי.

כל מי שציפה שצ'לסי תצליח לעשות העונה משהו בליגה יתבדה. ומקום 3 זה לא מה שכולכם חשבתם שיקרה. אני אמרתי לאורך כך הדרך שצ'לסי לא תיקח אליפות וזה היה טיפשי לדבר על זה, צ'לסי לא מספיק "קבוצה" בשביל לאיים על ארסנל ולא יעזרו כל השמות שיש בקבוצה, בסך הכל העונה הזאת היא תחילתה של שינוי מסויים ואולי עונה הבאה באמת יהיה אפשר לסמן את המקום הראשון, אבל גם זה בספק. קבוצה לא יכולה בעונה אחת או 2 לעשות קפיצת מדרגה כמו שצ'לסי חלמה לעשות, זה לא אפשרי. זה לא מאכזב אותי כי לא ציפיתי ליותר מזה.

3. toon-UPON-tyne Member

זה לא אומר שהוא טיפש זה פשוט מה שקורה לא בזמן משחק ואתה לא יכול להגיד עליו שהוא כסחן איזה שטויות הוא בקושי עושה פאולים הוא רק מתעצבן. קטן כמוהו לא יכול להיות כסחן. וכן יש כאלה עם כזה טמפרמנט אני אומר לך יש לי חבר יושב על 100 בהכל נגיד בבית ספר ילד חכם והוא גם משתגע בצורה כזאת במשחק בלאמי לפעמים אפילו נראה קטן לידו. מה לעשות יש אנשים שכשהם משחקים המשחק עולה להם לראש בצורה כזאת...

דרך אגב איפה בדיוק ראית תמשחק?

4. ArsenalFan Member

טוב, לא הייתי כאן שבוע (הלך המחשב, מחשב חדש. כמו שאמר אלון מזרחי: מזל טוב, תודה רבה. הלאה), ואמנם המשחק מול צ'לסי זה חדשות די ישנות, אבל אני חייב להגיב על הכתרתה של ארסנל כאלופה בסוף פברואר.

נתחיל בתלונות על ההגנה שלנו- במשחק מול צ'לסי, ההגנה שלנו התסדרה די יפה עם האיומים המעטים של צ'לסי בעיקר במחצית השנייה, אבל גם בראשונה. נקודת התורפה שההתקפה של צ'לסי זיהתה הייתה לאורן, ששוב פישל במשחק ההגנה שלו. פעם אחרי פעם צ'לסי הלכה מהאגף השמאלי, והצליחה להעביר כדורים לתוך הרחבה. דווקא שם ההגנה הייתה בסדר גמור, בעיקר סול קמפבל שנתן משחק טוב מאוד. כדאי להזכיר את גייל קלישי, שהיה יוצא מהכלל, הציל שער מהראש של גודיונסן, גרם להרחקה הפאתטית שלו (אם היו קוראים לי רומן אברמוביץ', הייתי מוכר אותו עכשיו. טמבל), נלחם, סגר לחלוטין את האופציות בימין של צ'לסי והיה נהדר. בכלל, הניצחון הזה של ארסנל בצ'לסי לא היה של הכוכבים. הנרי היה עלוב (אין לי מילה אחרת, זה היה המשחק הכי גרוע שלו בשנתיים האחרונות), פירס לא בלט. ברגקאמפ המשיך בכושר המדהים שלו והיה המצטיין, אבל חוץ ממנו זה היה הניצחון של אדו, של קלישי, של קולו טורה, ובעיקר של ג'ילברטו סילבה. כל הזמן אנחנו מלכלכים עליו ומקטרים למה הוא בהרכב, ודווקא באחד המשחקים הכי קשים השנה, בתפקיד שלא כ"כ מוכר לו ברוב שלבי המשחק (באגף הימני) ואחרי פציעה שהייתי בטוח שתגמור לו את העונה במשחק של ברזיל בדאבלין, הוא היה נהדר.

אבל גם יש לי תלונות- המחצית השנייה הייתה בושה וחרפה, ובניגוד לקירק- עיקר הטענות שלי הן לארסנל, ולא לצ'לסי. שליטה מוחלטת בכדור, אמנות הנעת הכדור היא מומחיות שלנו, הכל יופי. אבל להניע כדור ללא תכלית פרט להעברת זמן ותסכול היריבה במשך כל הזמן שהכדור נמצא אצלנו כשפעם ב... מוציאים את הקבוצה להתקפה (אגב, יכול להיות שפסלו לנו גול חוקי של פרדי), זה לא רק מעצבן לצופה, זה גם מסוכן. מול צ'לסי של שבת שעברה זה הסתבר כבטוח, אבל זו טקטיקה קצת פחדנית ואני לא אהבתי את זה.

עכשיו לגבי הכתרתנו לאלופים ע"י משה אוחיון ועוד רבים וטובים. מעבר לכך שלא שמעתי מעולם על אלופה שזכתה בתואר 3 חודשים לפני סיום העונה. נו טוב, מכבי תל אביב בכדורסל וסלטיק השנה בסקוטלנד, אבל בשום פנים ואופן לא בפרמייר ליג. 7 נקודות זה יתרון משמעותי ויפה, ואם אנחנו שומטים אותו אפשר לסגור את הבסטה, להעיף חצי קבוצה ולהתחיל מחדש, אבל הוא לא מבטיח לנו שום דבר. בוא לא נשכח אלו משחקים מצפים לנו. כבר בשבת הקרובה מצפה לנו צ'רלטון, וקבוצה קלה היא לא. בהמשך עוד מצפים לנו משחקי חוץ בניוקאסל ובוויט הארט ליין (לא ניצחנו בטוטנהאם כבר הרבה שנים, וזה דרבי בכל זאת- אני אשמח עם תיקו, בטח שמול ההתקפה האימתנית שלהם), ומשחקי בית מול ליברפול (תמיד מוקש רציני, ליברפול מסתדרת בהייבורי באופן קבוע) ולידס (הם ניצחו בהייבורי בשנתיים האחרונות, הם עוד יעשו את זה שוב השנה). בולטון יעשו הרבה צרות (גם כן, כרגיל), ועוד לא הזכרתי את הפרט הקטנטן שגם מול מנצ'סטר יונייטד אנחנו עוד צריכים לשחק. הפסד אחד יכול לדרדר לנו את כל העונה. בכל אופן, אני בדמיוני עדיין מתקשה לראות אותנו מניפים את צלחת האליפות בסוף העונה. גל האופטימיות הזה לא נראה לי.

חייב מילה על טוטנהאם- אוי, לחטוף רביעייה מלסטר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

5. Gooner Member

עדי,קודם כל תתחדש Welcome Back וכו'...

אני בדיוק חשבתי על זה אתמול,לוח המשחקים הקשה שמצפה לנו,אבל! אל תשכח שמשחקים קשים מצפים גם למנצ'סטר,ואני חושב שבמחזור האחרון או לפני האחרון השנה הם משחקים נגד צ'לסי,בכל אופן זה נראה יותר סביר שמנצ'סטר תאבד נקודות בזמן הקרוב ולא אנחנו,זה היה אחד הדברים המתסכלים שנה שעברה, שמנצ'סטר סיימו בתיקו ארסנל בקושי ניצלה את זה.

אבל השנה יש סוג חדש של ארסנל,שילוב של הכדורגל היפה של ארסן וונגר שאנחנו מכירים ואוהבים, ביחד עם הנחישות של עידן ג'ורג גרהאם,ואנחנו חייבים להגיד תודה ל3-0 של אינטר בהייבורי,המשחק הזה הדליק כמה נורות בצוות האימון של ארסנל,ואני די בטוח שהם עבדו חזק על ההגנה ב4 הימים שנשארו עד המשחק באולט טראפורד.
    ובגלל זה אני גם שמח שספגנו 2 נגד סלטה,וונגר יעבוד קצת על ההגנה שחרקה במשחק האחרון.