מחזור 27 בליגת העל: בית"ר עם עוד צעד חשוב לאליפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏5/4/07.

1. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

נניח הכח מנצחת את הפועל פ"ת והרצליה מפסידה לבית"ר (תסריט הגיוני מאוד, אבל אני לא מזלזל אף פעם בקבוצות כמו הרצליה), הפער יהיה נקודה אחת, ותאמין לי אם הכח בסוף תשאר אף אחד לא יזכור את ה0-5 הזה...אם הרצליה תנצח נצחון אחד ותוציא תיקו אחד, זה יספיק לה את ההישארות.

2. MHFC Member

יש, אני שמח שהכח לא תהיה בעונה הבאה בליגת העל..לא תהיה מנחוסית (קבועה) למכבי חיפה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

ואגב איזה כיף זה לשחק בשעה 5, שעה מרגשת, חבל רק שאנחנו מפסידים ברוב הפעמים בשעה הזו..

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/4/07
  3. Dimitar Berbatov Member

נצחון חשוב וגדול להרצליה על הכח 5-0 אבל עדיין שום דבר לא סגור במאבק על ההישארות בליגה. הרצליה קבוצה יותר טובה מהכח, ללא ספק ואת זה כבר ידענו לפני המשחק היום. אבל היו כבר מקרים שקבוצות שעל הנייר פחות טובות הצליחו להשאר בליגה וכזה מקרה יכול לקרות גם השנה.
    לא ראיתי את המשחק אבל לפי מה שהבנתי הרצליה פשוט שטפה את הכח. כפיר אדרי ובוקסנבוים כל הזמן איימו על השער והיו מצוינים. בחוד מוסטרלויץ' הפתיע אותי מאוד, עד עכשיו החלוץ לא הרשים ונראה כבד מאוד אבל היום הוא כבש צמד שערים יפה מאוד. כמובן שיחד איתו בחוד קמאנן היה נהדר עם שער ענק שסגר את הסיפור. עם כזה סגל אין סיב שהרצליה לא תשאר בליגה, לכזאת קבוצה מגיע גם להיות לפחות במרכז הטבלה.
    אבל הדרך עוד ארוכה, שבוע הבא הרצליה נוסעת לטדי למשחק לא קל, והכח למשחק קל יחסית נגד הפועל פ"ת והפער אחרי השבוע הבא יוכל לחזור לנקודה אחת בלבד.
    מבחינת הכח משחק קטסטרופלי, שוב דבר עדיין לא גמור אבל עם כזאת יכולת יהיה קשה להכח להשאר בליגה. אני מרחם על אורי מלמיליאן, מאמן כזה טוב שמתבזבז בקבוצה קטנה וחלשה שאף מאמן בכל הארץ לא יכול היה להוציא ממנה יותר. הכח היא פשוט קבוצה חלשה, יש לה 2-3 שחקנים שביום טוב שלהם הקבוצה יכולה אולי לכבוש שער אחד. ההגנה של הכח היא בושה וחרפה. גמאן וליפנייה הם אסון במרכז הגנה של קבוצה שרוצה להשאר בליגה. דווקא עד עכשיו ההגנה של הכח היתה בסדר גמור והבעיה שלה היתה בהתקפה, היום בנוסף לבעיה בחוד יש להכח גם בעיה גדולה בהגנה.

שאר משחקי המחזור:

הפועל מגיעה לכפ"ס למשחק מעניין מאוד. אני בטוח שיהיה משחק עם הרבה שערים וכדורגל טוב. כפ"ס אחרי שנצחה את בני יהודה 2-1 בגביע המדינה במשחק מצוין שלה. מבחינת הטבלה, לכפ"ס אין על מה להלחם כבר העונה, לפחות בליגה. אבל תהיו בטוחים שהחניכים של אוחנה יתנו הכל על המגרש. אם יש שחקן אחד שנורא הרשים אותי בנצחון על בני יהודה ושלדעתי הוא שחקן המפתח של כפ"ס במשחק מחר זה הוא ג'יזרמו ישראלביץ'. ישראלביץ' פשוט נתן משחק ענק נגד בני יהודה בגביע, הוא רץ כמו מטורף כל משחק, היה ראשון לכל כדור, חילק מסירות נהדרות, עשה הכל מהר מאוד בניגוד לשאר השחקנים (למשל בשער של יבואה שחרר כדור חופשי מהיר לאבובאקרי שהרים) והיה המצטין במשחק. ישראלביץ' בכלל נותן עונה נהדרת, השנה הוא אם אני לא טועה מלך הבישולים של הליגה. לדעתי הוא האנדרייטד הכי גדול בכדורגל הישראלי וחבל שדווקא בגלל אותה תקרית בטדי מתחילים לדבר עליו. אני עד היום לא מבין איך הוא עדיין נשאר בכפ"ס, שחקן ברמה שלו צריך להיות בטופ של הכדורגל הישראלי וכדאי לקבוצות גדולות לקחת אותו. עוד שחקן חשוב מאוד אצל כפ"ס זהו סמואל יבואה הנהדר שכבש צמד נגד בני יהודה. יבואה, מלך השערים של הליגה, נמצא בעונה מצוינת וביחד עם דוארטה הוא יעשה להגנת הפועל הרבה בעיות.
    בהפועל יודעים שהאליפות כבר סגורה למרות שכלפי חוץ (מלבד אבוקסיס) הם מצהירים שעוד אפשר לקחת אותה. הפועל למרות שאיבדה את הסיכוי לאליפות שיחקה מצוין שבוע שעבר נגד מכבי פ"ת ורק בגלל נאיביות סיימה בתיקו. הפועל מחר רק צריכה לתת לקהל שלה סיפוק וכדורגל טוב. בהפועל יש לברדה הרבה מאוד משמעות, ברדה לא נמצא בתקופה טובה ומחר הוא חייב להיות במייטבו, כלומר לכבוש. עוד שחקן חשוב בהפועל זהו גילי ורמוט הכשרון הנהדר שימשיך לקבל את הקרדיט מניר לוין.
    אני מצפה למשחק כדורגל טוב, התקפי ועם הרבה שערים. לדעתי תהיה הפעתה וכפ"ס תנצח.

בעוד משחק תארח מכבי פ"ת את מכבי ת"א. אני גם במשחק הזה מצפה משתי הקבוצות למשחק פתוח והתקפי, לשתי הקבוצות אין ממש על מה להאבק. מכבי למרות שכלפי חוץ היא מראה שהיא יכולה לזכות באליפות (איפה הם היו לפני חודש...) אין לה שום סיכוי לזכות באליפות. מכבי כנראה עם נמני תצטרך לתת לקהל משחק כדורגל טוב (מה שהקהל של מכבי לא ראה הרבה זמן). אני במקום אלי כהן פותח ב 4-4-2 רגיל כאשר איליץ' קשר אחורי, רוסו בימין, שבחון בשמאל ונמני מאחורי פרץ ומרדיקוביץ'. אבל אני בטוח שאלי כהן לא יפתח בהרכב כזה התקפי למרות שאין לו על מה לשחק חוץ מעל כבוד.
    מכבי פ"ת עוד אולי מאמינה שהיא תצליח לתפוס מקום שיוביל לאירופה, אולי מקום 5 שמשם בסיטואציה מסוימת הולכים לאינטרטוטו. פ"ת שהרשימה נגד הפועל לפני שבוע תנסה להמשיך לשחק טוב ואולי גם לקחת נקודות מעוד תל-אביבית. השחקן החשוב ביותר לדעתי אצל הלוזונים הוא עומר גולן. גולן שהיה לא רע נגד הפועל ת"א וכבש יצטרך לשחזר את היכולת. אם גולן רוצה להגיע לאירופה הוא חייב גם לשחק בהתאם וזאת ההזדמנות. עוד שחקן חשוב זה הוא רוביל סרסור שחוזר מפציעה ישר לחוד, סרסור שחקן מוכשר מאוד והוא יעשה צרות להגנה של מכבי.
    אני מצפה למשחק טוב, אולי סוף סוף מכבי תשחק כדורגל התקפי ויפה, מכבי פ"ת תמיד משחקת כדורגל טוב ואולי נזכה לאחלה משחק. לדעתי נראה תיקו עם כדורגל לא רע.

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

http://img178.imageshack.us/img178/9012/1042574545mhaifaca8.Xxx מכבי חיפה- מכבי נתניה http://img85.imageshack.us/img85/5498/343wl.Xxx

יום ותאריך: שבת, ה-7/04/07.
    שעה: 17:15בערב.
    אצטדיון: קרית אליעזר.
    שופט: אלי חכמון.

מפגש מעניין מצפה לנו בין הירוקים מחיפה אשר ינסו לעשות צד נוסף אל עבר המקום הרביעי שיקנה להם מקום באירופה בעונה הבאה, ומנגד הצהובים מנתניה אשר ינסו לנצח, ניצחון אשר יקרב אותם מאוד למקום באירופה.
    שתי הקבוצות האלו נפגשו פעמיים העונה במחזור שפתח את העונה ובמחזור ה- 12. המפגש הראשון ביניהן שנערך בקופסא בנתניה, ניצחו הצהובים 3:1, ניצחון אשר נתן הרבה אופטימיות להמשך העונה, ואילו במשחק השני, שנערך לפני כארבעה חודשים בקריית אליעזר, הסתיים המשחק בניצחון מינימלי 1:0 לירוקים.

מכבי חיפה מגיעה למשחק הזה כאשר היא מדורגת במקום ה-6 ובמאזנה ישנן 38 נקודות ליגה. היא מגיעה לאחר שני ניצחונות ליגה רצופים, שהאחרון שבהם היה במחזור הקודם 1:0 על מכבי תל אביב. באותו המשחק הראו הירוקים עליונות מוחלטת במרגש, ורק יכולת מצויינת של שוער מכבי מנעה תוצאה גבוהה הרבה יותר. חניכיו של רוני לוי יודעים כי על מנת לתפוס מקום באירופה עליהם לנצח סדרה של משחקים, כאשר ניצחון על נתניה נמצא בגדר חובה.
    למרות חזרתם של עבאס סואן ושאבייר אנדרסון נראה כי לוי יעלה באותו ההרכב שניצח את מכבי ת"א, מה שאומר שרביד גזל, ליאור רפאלוב ושלומי ארבייטמן יפתחו בהרכב. יניב קטן שממשיך לערוך אימונים מלאים למרות שהוא חש כאבים בצלעות, יפתח על הספסל וישולב במהלך המשחק. מליקסון אשר גמר את העונה לא בסגל.

הרכב משוער: ניר דוידוביץ', אייל משומר, אלון חרזי, דקל קינן, חיים מגרשווילי, חאבייר דירסאו, רביד גזל, ליאור רפאלוב, גוסטבו בוקולי, שלומי ארבייטמן ורוברטו קולאוטי.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/1018499/IMGA0386_wa.Xxx
    ליאור רפאלוב ורביד גזל. שוב השניים פותחים בהרכב האלופה.

מכבי נתניה תגיע למפגש הזה כאשר היא מדורגת במקום ה- 4 ובמאזנה ישנן 42 נקודות ליגה, 4 יותר מלירוקים. במחזור הקודם רשמה הקבוצה ניצחון שני ברציפות, לאחר שגברה במגרשה הביתי 1:2 על מ.ס אשדוד, ניצחון אשר קרב את חבריו של ראובן עטר אל שתי התל אביביות. שלוש נקודות בחיפה יעזרו לקבוצה מעיר היהלומים בניסיונה להשיג את הכרטיס למשחקי גביע אופ"א, אך עם זאת עליהם לזכור כי הקבוצה לא ניצחה בקריית אליעזר כבר 14 שנים, והפעם האחרונה שנתניה ניצחה את חיפה בחוץ, שיחקו בהרכב הירוקים רוני לוי וראובן עטר.
    גולן חרמון, שנראה מצוין בשבועיים האחרונים, ימשיך לקבל קרדיט בהרכב לצידו של לואיס מרין שחוזר אחרי פציעה. אוקוצ'ה ימתין להזמדנות על הספסל, ולמעשה חוץ ממרין, עטר יעלה באותו הרכב שניצח את אשדוד בשבוע שעבר. מהסגל ייעדרו אופיר חיים ואמיר חלבי הצעיר, שסוחבים פציעות, והקשר אלמוג כהן ייעדר בגלל צבירת חמישה כרטיסים צהובים.

הרכב משוער: לירן שטראובר, לואיס מרין, גולן חרמון, אורי אוזן, דדי בן דיין, אמיר טגה, מזואה אנסומבו, תמיר כהן, ז'אנו בונדיאה, איתי שכטר, מוסא סאנוגו (אוקוצ'ה).

http://img405.imageshack.us/img405/9403/81393692ea9.Xxx
    מארין. העוגן במרכז ההגנה חוזר להרכב.

5. Number 8 Member

http://img441.imageshack.us/img441/1624/1042574471mptwy8.Xxx מכבי פ"ת - מכבי ת"א http://img68.imageshack.us/img68/5161/1042575124mtaot6.Xxx

יום ותאריך: שבת, 7/4/07.
    שעה: .19:30
    שופט: אסף קינן.
    אצטדיון: "אורווה", פ"ת.

מכבי פ"ת, הנמצאת במקום החמישי בטבלה, מגיעה למשחק במטרה להישאר קרובה למקום הרביעי לאחר שהתרחקה ממנו בעקבות התיקו עם הפועל ת"א. מכבי ת"א עם הפסד ביתי למכבי חיפה במחזור שעבר, תרצה להישאר במקום השני לאחר שאיבדה כמעט כל סיכוי אפשרי לזכות באליפות. בפעם האחרונה שמכבי ת"א ביקרה באורווה, הצהובים של אלי כהן רשמו רצף של עשרים משחקים רצופים ללא הפסד שנשבר רק בהפסד למכבי חיפה במחזור האחרון.

מכבי פ"ת כאמור מגיעה למשחק לאחר התיקו 2:2 נגד הפועל ת"א בבלומפילד. לירן כהן, אקס מכבי ת"א, העלה את פ"ת ליתרון מוקדם, הפועל עשתה מהפך ושבע דקות לסיום, עומר גולן שדובר עליו שיעזוב את הקבוצה בסיום העונה, כובש את שערו השני העונה נגד האדומים ומשווה את התוצאה. בעקבות התיקו, מכבי פ"ת רחוקה ארבע נקודות מהמקום הרביעי שמוביל לאינטרטוטו ושמונה נקודות מהמקום השלישי שמוביל לגביע אופ"א. מאמנה של פ"ת, גיא לוזון, רוצה להגיע עם הקבוצה למקום השלישי אך אם הניסיון ייכשל, בקבוצה יסתפקו במקום הרביעי ולא יתלוננו. בעיקרון, הקבוצה של גיא לוזון רוצה להתבסס בצמרת הגבוהה כמו שעשתה בשנה שעברה. במחזור החמישי העונה, מכבי פ"ת ניצחה 1:2 את מכבי ת"א והורידה אותה קרוב לקו האדום, בניגוד למצבה היום. למכבי פ"ת הולך די רע נגד הצהובים בשנים האחרונות, והיריבות בין לוני הרציקוביץ למשפת לוזון מעלה את הרצון לנצח את המשחק.
    סגל מלא יעמוד לרשותו של גיא לוזון. רוביל סרסור, שנעדר מהמשחק האחרון עקב צבירת כרטיסים צהובים חוזר לסגל אך גיא לוזון מתלבט בינו לבין עומר דמארי ששיחק טוב מאוד במשחק נגד הפועל ת"א בשבת בהופעת הבכורה שלו. אוהד כהן וקובי גנון, שהיו בספק למשחק, עברו מבחן כשירות ויפתחו בהרכב.

הרכב משוער: אוהד כהן, איסמעיל עמאר, מורד מגאמדוב, נאור פסר, ניצן דמארי, קובי גנון, סולי צמח, בלסינג קאקו, לירן כהן, רוביל סרסור(עומר דמארי) ועומר גולן.

http://img355.imageshack.us/img355/199/untitledqo3.Xxx
    גיא לוזון. רוצה להתבסס בצמרת הגבוהה.

מנגד, מכבי ת"א נמצאת במצב יותר טוב ממכבי פ"ת, מבחינת מיקום בטבלה. הקבוצה נמצאת במקום השני שמוביל לאירופה בסיום העונה, אבל עד למחזור שעבר, זה לא היה מספק אותה. כאמור מכבי ת"א הפסידה 1:0 למכבי חיפה בבלומפליד, שקטע לה את רצף עשרים המשחק ללא הפסד. בקבוצה האמינו שלמרות הסגל הדל, התקציב הדל יחסית וארבע זרים בלבד, אפשר לקחת אליפות ולמרות שלא העזו להגיד בקריית שלום את המילה האליפות, בתוכם ידעו שאפשר לעשות זאת, אך ביום ראשון האחרון הכל התפוצץ. מכבי ת"א הפסידה וחזרה לקריית שלום עם שבע נקודות הפרש מהמקום הראשון ועם סיכוי כמעט אפסי להשיג את הירושלמים. כיום, לאור המצב שנוצר, בקבוצה מסתפקים במקום שני, גג מקום שלישי שיקנה להם כרטיס לאירופה בעונה הבאה. כזכור, בפעם האחרונה שמכבי ת"א התארחה באורווה, היא הפסידה 2:1 למכבי פ"ת ששלח אותה למקום העשירים ולמאבקי תחתית, כך לפחות חשבו באותו רגע. מאותו הפסד, הקבוצה של אלי כהן רצה עשרים משחקים רצופים ללא הפסד עד למחזור שעבר. הצהובים ינסו לחזור מהמשחק הקשה עם שלוש נקודות, בשביל לנסות במשחקים שנותרו העונה להדביק כמה שניתן את הפער מבית"ר ירושלים , ובכלל להגדיל את מספר הנקודות ולבסס את מקומם בצמרת הטבלה.
    אלי כהן יחסר בסגל שלו שחקן אחד והוא שירן ייני. ייני, שמקבל שבוע אחרי שבוע קרדיט בהרכב הפותח פצוע בגב, ואותו יחליף משה מישאלוב, לעומת זאת, הקפטן הצהוב אבי נמני חוזר לסגל לאחר שהחמיץ את המשחק ביום ראשון וצפוי לפתוח בהרכב. בנוסף, אבי יחיאל אחרי שהרצה עונש הרחקה בגלל חמישה צהובים. יחיאל, שראו את חסרונו בהפסד לחיפה, יפתח לצידו של מרטינוביץ בהגנה.

הרכב משוער: טברטקו קאלה, יובל שפונגין, מילאן מרטינוביץ, אבי יחיאל, אורי שטרית, ג'ובאני רוסו, משה מישאלוב, דיאן איליץ, אבי נמני, עומר פרץ ומילאן מרדיקוביץ.

http://mad.walla.co.il/archive/241810-5.Xxx
    אבי נמני. מספר 8 בצהוב חוזר בדיוק בזמן.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הרצליינים כאן מגיע לכם כל הכבוד ומברוק.

ניצחון ענק, עצום של הרצליה. שמעבר לפער שפתח בטבלה הוכיח מי הקבוצה הטובה יותר. הכח משחקת בצורה לא יפה לעין והרצליה אומנם גם לא מרשימה יותר מדי אבל משחקת הרבה יותר פתוח ועבור האוהד האובייקטיבי אין ספק שלליגת העל הרצליה עדיפה על הכח.
    אני לא יודע מי אמר שלהרצליה אין מקום בליגת העל בגלל שאין לה קהל, אבל למה להכח יש יותר...? או לאשדוד? או למכבי פ"ת? אם נתחיל להיפטר מקבוצות בליגת העל בגלל חוסר קהל נצטרך להישאר עם 6 קבוצות.

יתרון מוראלי עצום יש עכשיו להרצליה, אומנם זה רק 4 נקודות אבל להכח אין משחקים פשוטים (גם להרצליה) ויהיה מעניין לראות איך הכח מתאוששת מהמהלומה שספגה היום.
    יתרון ברור כרגע להרצליה שצריכה להיות טיפשה ועלובה כדי לאבד אותו.

אני מאמין שאנחנו קרובים לסוף הסיפור בתחתית.

7. גוסטבו בוקולי Member

אם כבר אתה מדבר על קהל, אז לאשדוד ומכבי פ"ת מתחיל להתפתח קהל איכותי ודי מכובד מבחינת כמות. במיוחד לאשדוד.

8. Efm Member

קודם כל עמית וארז ושאר האוהדים של הרצליה שפה (יש פה עוד מישהו שאני מכיר?)- אתם פשוט מייצגים אותנו בכבוד :)
    אני רואה פה אנשים שרוצים שהרצליה תנצח בשבילכם וזה יפה.

בתחילת העונה, במשחק הראשון של גביע הטוטו, פגשנו את הכח ר"ג. המשחק נגמר אומנם ב2:2, אבל זה היה שוד. הכח איבדה לפחות 7-8 כדורים בלי שנתקלה בלחץ מצד הרצליה ולא היה צריך להיות גאון גדול כדי להבין שבלי שינוי משמעותי אין להם מה לחפש בליגת העל.
    אז השינוי המשמעותי לא הגיע, וגם בפעמים האחרות שראיתי את הכח העונה (כולל הניצחון שלהם 1:2 עלינו בסיבוב הקודם) לא שינו את דעתי- הכח היא הקבוצה הגרועה בליגה (לא סתם היא הפסידה פעמיים אפילו להפועל פ"ת) אבל יש לה הרבה מזל.

היום קרענו את הכח והוכחנו מעבר לכל ספק שאנחנו לא רואים אותם. משחק גדול של כל השחקנים החל מהיגינס ועד ליאניק "מי זה תיירי" קמנאן.
    גם הקהל שלנו היה לא רע בכלל, הבאנו משהו כמו 1,300 אוהדים (הערכה שלי, אני בד"כ די מדוייק) שהוכיחו שעדיין יש אנשים בעיר הזאת שאכפת להם מהקבוצה ובאו לעודד אותה במשחק הכל כך חשוב הזה.
    ועזבו את הכמות- עידוד של 90 דקות, זה הכי חשוב.

אני חושב שהשתקנו את פפי, אבל אני עדיין לא יכול להגיד שניצלנו, אני פוחד בעיקר מהשבוע הבא בו אנחנו בטדי (עם כל הכבוד לקישור שלנו, ויש המון כבוד, הקישור של בית"ר מספר 1 בליגה) והכח נגד הפועל פ"ת שכבר גמורה. אם אחרי המחזור הבא הפער עדיין יהיה 4 נק' אני אהיה הרבה יותר רגוע.

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.liga.co.il/leaguespic/1151084516msas.Xxx מועדון ספורט אשדוד - הפועל פתח תקווה http://www.liga.co.il/leaguespic/1042574317hpt.Xxx

יום ותאריך: שבת, ה-07/04/07.
    שעה: 18:30 בערב.
    אצטדיון: י"א, אשדוד.

על הנייר, אין למשחק הזה מה למכור. תשחקנה בו שתי קבוצות, שהאחת רחוקה מאירופה והשנייה כבר עם שני רגליים בליגה השניה. אבל רגע, אל תמהרו להספיד את המשחק הזה. אל תקבעו מעכשיו שהוא לא שווה כלום, כי יתכן מאוד שדווקא משחק שכזה, שמפגיש בין שתי קבוצות שכבר אין להן כל כך על מה לשחק, יהיה למפגש מרתק בין שתי קבוצות שישחקו כדורגל פתוח ויבקיעו המון שערים.
    אז עדיפה לנצח את המשחק? התשובה היא חד משמעית - מועדון ספורט אשדוד. תיאורטית, היא עוד יכולה למצוא את עצמה במקום שמוביל לגביע אופ"א, אם כי מעשית זה נראה חסר סיכוי. כל זה לא משנה, כיוון שמבחינת שחקני קבוצת עיר הנמל, הכל עוד אפשרי ובדיוק בגישה הזאת הם יבואו לשחק. יתרון האיכות גם הוא עומד לטובתה של מועדון ספורט אשדוד, מה שהופך אותה למועמדת העיקרית לנצח את המשחק הזה.

מועדון ספורט אשדוד - עוד מפנטזים על אירופה.
    מועדון ספורט אשדוד מגיעה למשחק הזה כאשר היא מדורגת במקום ה-7 ובמאזנה ישנן 35 נקודות ליגה. במחזור הקודם הפסידה הקבוצה 2:1 למכבי נתניה של ראובן עטר. הקבוצה מעיר הנמל טרם הרימה ידיים בכל הקשור לכרטיס לאירופה והיא עדיין תנסה להאבק עליו בכל הכח. הסיכויים אמנם קלושים, אבל את האשדודים זה לא מעניין. הם יבואו כדי לנצח, ומהצד יתפללו לתיקו או לנצחון ירוק בקריית אליעזר.
    מספיר שינויים יחולו בהרכב של קבוצת מועדון ספורט אשדוד וזה לא יהיה אותו ההרכב שהפסיד במחזור שעבר למכבי נתניה: סמי אג'יי, השוער הגנאי הבכיר של הקבוצה, ישוב לשער על חשבונו של יניב בן-ישי. יניב עזרן ורחמים צ'וקול ישובו להרכב, לאחר שהחלימה מהפציעות שלהם. מסאיי דגו גם הוא ישוב לסגל, לאחר שהחלים מפציעה, אך הוא יחכה להזדמנות שלו על הספסל. דוד רביבו, ינון ברדה ועידן מליחי ימשיכו להעדר ולא יכללו בסגל.

הרכב משוער: סמי אג'יי; אמיר אלקריף, אדיר טובול, גורה טל, כריסטיאנו גונזאלס; יוסי אופיר, רחמים צ'וקול, ז'אן ז'אק גוסו גוסו; יניב עזרן, שי הולצמן, עידן שריקי.

http://mad.walla.co.il/archive/300621-5.Xxx
    חוזר לחוד ההתקפה של קבוצתו. יניב עזרן.

הפועל פתח תקווה - עכשיו נותר להילחם על הכבוד.
    הפועל פתח תקווה מגיעה למשחק הזה כאשר היא מדורגת במקום ה-12 ובמאזנה ישנן 14 נקודות ליגה. במחזור הקודם הפסידה הקבוצה 3:2 לקבוצת מכבי הרצליה של פרדי דוד. המצב הרוחני של הקבוצה רע מאוד. השחקנים שבורים ותשושים מנטלית. אם הייתה להם אפשרות לא לשחק יותר העונה, סביר להניח שהם היו בוחרים לעשות זאת.
    מספר שינויים יערכו בהרכבה של הפועל פתח תקווה וזה לא יהיה אותו ההרכב שהפסיד בשבוע שעבר למכבי הרצליה: אלנתן סלמי ואחמד קאסום פצועים ולכן הם לא יכללו בסגל. גם אברימה סילה, קשרה הגמבי של הקבוצה, פצוע, אך זה לא מוציא אותו לגמרי מתמונת ההרכב הפותח. חלוצה הרואנדי של הקבוצה, סעיד מקאסי, טרם החלים מפציעתו וגם הוא לא צפוי לפתוח בהרכב. רמי עמאר והרצל לוי, יעלו ככל הנראה בהרכבה של הקבוצה וינסו למלא את החסר.
    הרכב משוער: רפי כהן; עומרי קנדה, הרצל לוי, זאב חיימוביץ', מהארן אבו-ריא; יפתח הררי, רמי עמאר, מאור בוזגלו, יניב לוזון, עידן סרור; מוטי קקון.

http://mad.walla.co.il/archive/315235-5.Xxx
    ישחק בשביל הכבוד. עומרי קנדה.

10. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועל כפר סבא – הפועל ת"א

http://www.liga.co.il/leaguespic/1042574191hks.Xxx VS http://www.liga.co.il/leaguespic/1042574394hta.Xxx

תאריך המשחק: 7.5.07 – יום שבת
    שעת המשחק: 17:05
    מקום המשחק: "הלוויטה", כפר סבא
    יישפוט: לירן ליאני, שפט העונה 12 משחקים בליגת העל

הפועל כפר סבא תארח את הפועל ת"א באחד המשחקים המעניינים של המחזור. כפר סבא עברה שלב בגביע המדינה ורוצה להתקדם כמה שיותר גבוה בליגה, והפועל ת"א רוצה לשמור על המקום השני, אחרי שיצאה בשבוע שעבר ממאבק האליפות. יוסי אבוקסיס פצוע ולא בסגל של הפועל ת"א למשחק, כמו הבלם חאבייר פאהס. דגו פצוע ולא יישחק. בן לוז הפצוע ייעדר משורות כפר סבא. שתי הקבוצות בייחד כבשו 76 שערים ואנו צפויים למשחק התקפי ומרתק.

הפועל כפר סבא רוצה להשיג ניצחון ביתי ראשון לאחר 4 חודשים. לכפר סבא מאזן ביתי דל והיא הקבוצה הביתית התשיעית בטיבה בליגה, שניצחה בביתה 3 פעמים בלבד השנה. כפר סבא עברה שלב בגביע המדינה אחרי ניצחון בסיבוב ט' על בני יהודה בשבוע שעבר, 2-1 ובקבוצה היו מאוד מרוצים מאיך שהקבוצה נראיתה. בליגה, כפר סבא מגיעה לאחר הפסד 2-1 לבית"ר ירושלים בדקה האחרונה, משער לא ספורטיבי לטענתם. כזכור, בית"ר המשיכה לתקוף כאשר הקשר ישראלביץ שכב על הדשא, ובית"ר השיגו שלוש נקודות משער עצמי של טלקר.
    המאמן אלי אוחנה דיבר עם השחקנים לקראת המשחק והראה להם קלטות וידאו על מנת שייתקנו את הטעויות ממשחקיהם האחרונים. "אני מצפה מכם לנצח בבית אחרי הרבה זמן" הצהיר אוחנה בפני חניכיו.
    הבלם המצויין דה סילבה דיבר לקראת המשחק ואמר:"מגיע לקהל שלנו לשמוח ואני מאמין שננצח בבית אחרי הרבה זמן. העונה ממש לא גמורה ואנחנו רוצים לסיים בחלק העליון של הטבלה"(מקומות 5-6). ישראלביץ, שבסיבוב הקודם התעמת עם וואליד באדיר מהפועל:" למרות שהם אחת הקבוצות הטובות בליגה, ברור שאפשר לנצח".

אלי אוחנה ייחסר את בן לוז הפצוע שייעדר שבועיים. במקומו ייפתח אבי כנפו, שהיה לא רע במשחק גביע המדינה נגד בני יהודה בשבוע שעבר. כנפו יישחק בקישור, למרות שבדר"כ הוא מתופקד כחלוץ. אוחנה מאוד מרוצה מיבואה שכבש צמד והעלה את כפר סבא בעצם לשלב הבא בגביע המדינה. בליגת העל יש לחלוץ המצויין 11 שערים ואוחנה סומך עליו. לצידו ייפתח דוארטה. ישראלביץ שהיה טוב במשחק הגביע ייפתח באגף ימין. ידין יישחק ליד אבובאקרי, שכרגיל ייתמוך בהתקפה וישחק את קשר ה-50\50. ניצחון יכול לעלות את כפר סבא למקום ה-שביעי על חשבון אשדוד.

http://images.one.co.il/images/d/gg743193.Xxx
    כפר סבא. "אפשר לנצח".

אווירה פחות נחמדה הייתה באימון הפועל ת"א. בקבוצה יודעים בתוך-תוכם שהאליפות עבדה, למרות שנותרו עוד 21 נקודות בקופה. במחזור האחרון הציגו האדומים יכולת טובה, אך לא הצליחו לנצח את הלוזונים וסיימו בתיקו מה שהעלה את הפער מהמקום הראשון ל-7 נקודות. לשמחתם של האדומים, מכבי הפסידו ולא פתחו פער מהם, כך שהפועל עדיין במקום השלישי, אך רק במרחק הפרש שערים מהמקום השני. האדומים צריכים להיזהר, נתניה במקום הרביעי במרחק 4 נקודות בלבד מהם, וכעת כבר המקום בגביע אופ"א כבר לא נראה כל-כך בטוח.
    לווין הדריך את שחקניו לשמור קרוב את החלוצים של כפר סבא, לטענתו של לווין הם החוד הטוב ביותר בליגה, הוא רוצה ערנות גם במצבים הנייחים. לווין לא מרוצה מהחלק האחורי שלו שספג שישה שערים בשני המשחקים האחרונים.

לשמחתו של לווין, דואני הבלם שלא שיחק נגד מכבי פ"ת, ואולי בגלל זה הגנת האדומים לא הייתה מרוכזת, חוזר אחרי היעדרות בגלל כרטיס אדום, לסגל והיישר להרכב. המאמן מתלבט בין טל חן לבין באדיר בעמדת הבלם הנוספת, שכן, פאהס נפצע גם הוא. במידה ובאדיר ייפתח כבלם, וולינגטון ואבוטבול יישחקו בקישור האחורי. אם חן יועדף כבלם, אז באדיר ייפתח ואבוטבול ווולינגטון ייתחרו על עמדה נוספת. דגו , לרוע מזלו של המאמן לווין, לא החלים מפציעתו וגילי וורמוט ימשיך לקבל את הקרדיט בהרכב. ברדה ייפתח כחלוץ ואוגבונה יישחק ממש בשפיץ. אוגבונה צריך שני שערים והוא שובר את שיא ההבקעות שלו בליגת העל, העומד על 11 מעונת 04\2003. השנה יש לו בינתיים, עשרה כיבושים.

http://i2.one.co.il/images/packages/1951/imageBrowser/IMG_0415.Xxx
    אבוקסיס. שוב נפצע.

הרכבים:

הפועל כפר סבא: לויטה; פאפו, זרקו, דה סילבה, דנין; ידין, אבובאקרי, ישראלביץ, כנפו; דוארטה ויבואה

הפועל ת"א : אלימלך; בונדר, באדיר, דואני, אנטבי; אבוטבול, וולינגטון, וורמוט, טועמה; ברדה ואוגבונה

שיעור סטטיסטיקה:

* הפועל כפר סבא הקבוצה התשיעית בטיבה בליגה במשחקי הבית. היא ניצחה בביתה 3 פעמים והישגה רק 18 נקודות מתוך 39.

* הפועל ת"א היא קבוצת החוץ השלישית בטיבה בליגה. היא ניצחה 5 פעמים והפסידה 4. היא השיגה 19 נקודות בלבד מתוך 39 אפשריות.

* הקבוצות נפגשו העונה כבר 4 פעמים. בגביע הטוטו, כפר סבא ניצחה פעמיים, 2-1 ו3-1, והיא הגיעה גם לגמר גביע הטוטו. בליגה, הפועל ניצחה בסיבוב הראשון 1-0 משער של ברדה, ובסיבוב השני נגמר תיקו 1-1. לאחר המשחק פוטר יצחק שום.

* הפועל ת"א דווקא משחקת לא רע בכפר סבא. העונה היא ניצחה אותה בסיבוב הראשון בחוץ 1-0 וכך קרה גם אשתקד. בעונת 03\2002, סיימה הפועל ת"א את העונה במחזור האחרון אצל כפר סבא עם ניצחון אדיר של 6-1. אפק ולוז כבשו צמדים, טועמה וחדד הצעיר כבשו לזכות הפועל.

כל התשבוחות לדור (Raulito) על שהכין את הסיקור המדהים הזה.

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מסכים עם מרבית הפרשנים שהאליפות הוכרעה.

אז נכון ע"פ המצב כרגע בית"ר 53, והתל-אביביות עם 46, וכן 7 הפרש כשנשארו 7 משחקים לסיום זה לא בדיוק פער אידיאלי מה גם שבית"ר בתקופה טובה ועל הנייר אין לה משחקים כל כך קשים בהם היא תאבד נקודות עד סיום העונה (לא מתייחס ל-3 האחרונים כי בסיטואציה שנוצרה בהנחה שזה נשאר ככה הם לא יהוו בכלל אינדיקציה)

לטעמי האליפות תוכרע ב-2 המחזורים הקרובים, הכוונה שב-2 המחזורים הקרובים, 27 ו-28 נדע אם יש סיכוי לאחת מהתל-אביביות להתמודד על האליפות עם בית"ר או שארקדי כבר יכול לעלות עם הנוער לשאר המשחקים.

מחזור 27:

מכבי ת"א במשחק חוץ קשה מול מכבי פ"ת
    הפועל ת"א במשחק חוץ קשה מול הפועל כפ"ס
    בית"ר ירושלים במשחק חוץ מול בני יהודה שחייבת נקודות ונמצאת בעצמה במצב קשה.

מחזור 28:

מכבי ת"א מארחת את כפ"ס לא במשחק הכי פשוט שיש
    בית"ר ירושלים מארחת את מכבי הרצליה שלכו תדעו איך תבוא בכלל למשחק הזה אחרי ה-5:0 אתמול
    הפועל ת"א מארחת את בני יהודה לדרבי הקטן.

12. גוסטבו בוקולי Member

מבחינה תיאורטית זה עוד לא גמור, אבל בתכלס.. שתי התלאביביות פשוט לא מסוגלות לקחת לבית"ר את האליפות.
    הסגל של בית"ר הרבה יותר רחב.. נכון, בית"ר לא מציגה את הכדורגל הכי יפה בעולם, אבל עדיין משכילה לקחת את הנקודות, בניגוד לתלאביביות. (מכבי ת"א אמנם לא הפסידה 20 משחקים, אך רוב הרצף הזה מתבסס על תוצאות תיקו חסרות תועלת).

סיפור האליפות גמור. בית"ר אלופה, עד לשנה הבאה, בה מכבי חיפה תתחיל לקחת את הדברים לידיים שלה, אחרי עונת המעבר הזו.

13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

כמו שריטר ציין נכון שבית"ר העונה רחוקה, רחוקה מאוד מלהרשים אך היא תזכה באליפות בעיקר בגלל שאין קבוצות אחרות שייקחו זאת ממנה.
    מכבי והפועל תל אביב לא טובות מספיק על מנת לעשות זאת, חוץ מזה שהם איבדו נקודות מול קבוצות שבית"ר למרות יכולת לא משכנעת ידעה לצאת עם 3 הנקודות, ולכן כל אלו מראים על אליפות בית"רית לצערי הרב.

14. Number 8 Member

חסרות תועלת שמציבות אותה כרגע במקום השני.

האליפות גמורה, מכבי והפועל ת"א לא מסוגלות השנה לקחת אליפות מבית"ר. היה ברור שהקבוצה שתפסיד למכבי חיפה תצא ממירוץ האליפות, ואכן שתי התל אביביות הפסידו ולמעשה הפסידו את האליפות העונה.
    עכשיו נותר לשני התלאביביות להאבק על מקום 2-3 ובמיוחד לא להפסיד את המקום השלישי שאחריו רודפת מכבי נתניה. אל תשכחו שבמחזור האחרון יש דרבי שיכול לקבוע את מיקומם של שתי הקבוצות.

15. צהוב בנשמה! Member

מחצית בלויטה, 1-1.
    הפועל הובילה כבר 1-0 ושלטה בהתחלה אבל כפ"ס התחילה לשחק והשוותה את התוצאה.
    הרכבים:
    הפועל ת"א: שביט אלימלך, דני בונדר, טל חן, רמי דואני, יגאל אנטבי, וואליד באדיר, שי אבוטבול, גילי ורמוט, סלים טועמה, איבזיטו אוגבונה ואליניב ברדה.
    הפועל כפ"ס: אוהד לויטה, עמנואל פאפו, לירון זרקו, דגלאס דה-סילבה, אלירן דנין, יעוזה אבובקרי, אביחי ידין, אבי כנפו, גיז'רמו ישראלביץ, סמואל יבואה וז'וז'ה דוארטה.

מחצית ראשונה בקריית אליעזר עדיין 0-0 בין חיפה לנתניה.
    נתניה שולטת במשחק
    הרכבים:
    מכבי חיפה: ניר דוידוביץ', אייל משומר, אלון חרזי, דקל קינן, חיים מגרשווילי, חאבייר דירסאו, עבאס סואן, ליאור רפאלוב, גוסטבו בוקולי, שלומי ארבייטמן, רוברטו קולאוטי.
    מכבי נתניה: לירן שטראובר, לואיס מרין, גולן חרמון, אורי אוזן, דדי בן דיין, אמיר טגה, מזואה אנסומבו, תמיר כהן, ז'אנו בונדיאה, איתי שכטר, מוסא סאנוגו.