מחזור 27 בליגת העל: מכבי ת"א וחיפה נפרדות בתיקו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏17/4/09.

1. Ido Hapoel Member

כרגע חזרתי מחויית כדורגל לא הכי מרהיבה הייתי מגדיר, אך הרבה זמן לא הרגשתי מתיקות כל כך גדולה לניצחון.

עם שעה לא כל כך נוחה לכדורגל, עם ערנות מינמלית של הבחורים של גוטמן במשך רוב דקות המשחק, הפועל ת"א הוכיחה שהיא קבוצה שראוייה להמשיך במאבק האליפות ואף להגיע אל התואר.
    נכון להיום הפועל ת"א היא הקבוצה היחידה בליגה שלא עברה משבר מסוג שהוא והיא משחקת את הכדורגל הטקטי ביותר בליגה.
    הדבר שהכי מלהיב אותי בכל הסיפור זה שאלי גוטמן מוכיח את המערך שלו משחק אחרי משחק ומראה שהשיטה היא חלק בלתי נפרד מכדורגל.
    נקווה שרק ימשיך ככה.

2. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

ישששששששששששששששששששש

כמה שהניצחון הזה חשוב !!!

משחק גרוע,מגעיל,מזעזע!!!
    אחד המשחקים הגרועים שראיתי ואראה בחיים שלי.

אבל 3 נק' חשובות,מקווה שהכח יפסידו וניסע לר"ג בראש יותר שקט

3. kfiros Member

ניצחון סופר חשוב לסכנין שעושה צעד ענק בדרך להשארות. לאט לאט נראה שהקרב הגדול הוא בין קריית שמונה להכח בכל הקשור למאבק על המקום ה11. הכח מפתיעה מאוד בזה שהיא כבר לא היורדת הבטוחה. מצד שני גם קריית שמונה מפתיעה אבל בגלל העובדה שהיא היורדת הכמעט-ודאית.

4. King Kenny Member

משחק לא מדהים שלנו, אבל היה שיפור במחצית השנייה אחרי מחצית ראשונה זוועתית. כמו שגוטמן אמר, ככל שעבר הזמן במחצית השנייה ככה שיחקנו יותר טוב. אנטבי ממש מרגיז עם האיטיות שלו, אם הוא יודע שהוא לא מספיק לחזור להגנה בזמן אז שלא יעלה, הוא קודם כל צריך לעשות הגנה. הקישור היצרתי שלנו (טלקיסקי-ורמוט-לוז) עם משחק אנמי ביותר, חוץ מבן לוז שעוד הורגש פה ושם ועשה תנועה לקבל כדור הם לא הורגשו. ידין שיחק טוב, אני רגוע מבחינה הגנתית כשהוא שם.

יאלה הפועל, שבוע הבא דרבי!! :aaarse:

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שאנחנו באים בטענות. המחנה הירוק מגלה המון הבנה למה שקורה עכשיו, היות שגם אנחנו לא מבריקים במיוחד אני חושב שביקורת קטלנית כרגע לא במקום. שאנחנו מאוכזבים? ברור, אם ביום שני מכבי חיפה מנצחת אחרי משחק חלש את מכבי ת"א אז גם אתה דור תהיה מאוכזב. הגיוני, לא?

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזו התרסקות שלנו. לא ראיתי את המשחק ואני מחכה לתקציר (אפילו שהתקצירים על הפנים בערוץ 1).
    אני מקווה מאוד שבגביע המדינה נזכה לטעום נצחון, אבל קשה לי להאמין. אין קסמים בכדורגל ומאז המקרה עם עודד מכנס, הקבוצה הזאת פשוט מתה. אולי זה מלמעלה. והאמת? לקבוצה הזאת מגיע רק להפסיד אחרי מה שהיה עם עודד מכנס.

עוד נדע ימים יפים מאלה.

7. oFiRzZz Member

עדיף שיהיה זעזוע ממשי כדי שמתיאוס ו(בעיקר)יאמר יבינו שעם שחקנים של קבוצת תחתית אי אפשר לחלום רחוק ..

8. Raulito Madridista

ראיתי חלקים מהמשחק של בית"ר באורווה, וברבע השעה האחרונה זה היה קונצרט, אם בית"ר הייתה מעוניינת היא הייתה כובשת עוד שער. בית"ר השיגה ניצחון חשוב שעשוי להחזיר אותה למאבק האליפות במקרה של איבוד נקודות של מכבי חיפה. לנצח באורווה פעמיים בעונה את מכבי פ"ת זה לא הולך ברגל ולקבוצה מגיע קרדיט, למרות שהיו למארחת דקות לא רעות בכלל ואסולין מצא את הקורה ואף המשקוף. מכבי פ"ת הניעה כדור לא רע, אבל היה חסר לה משהו בשליש האחרון של המגרש. עאמר למשל התמזמז יותר מידי ומסר כדור רע לאחור, אותו תמוז ניצל כדי לבשל ליצחקי שסגר את המשחק. כבר משחק שני רצוף שתמוז נכנס ועושה שינוי, אולי מגיע לו לפתוח בהרכב על חשבונו של עמית בן שושן?; השער המוקדם של בית"ר מפנדל עזר לקבוצה כמובן, והשחקנים היו מאוד רגועים ובטוחים בעצמם.

מכבי נתניה למשל ממשיכה במומנטום השלילי שלה אחרי תיקו באשדוד וגם המקום הרביעי בסכנה מבחינתה.
    בני-יהודה רחוקה מנתניה רק שלוש נקודות, אחרי ניצחון מינימלי על הכח.
    הייתי בטוח שק"ש תנצח את סכנין לאחר שרן בן שמעון חזר לעמוד על הקווים, אבל כנראה שהבעייה של הקבוצה היא מעבר למה שחשבתי. אפקט החלפת המאמן לא עבד הפעם במשחק הראשון, אבל הקבוצה עדיין לא אמרה נואש. היא תעבור את הכח בסופו של דבר, השאלה אם היא מסוגלת להגיע גם למקום העשירי. לרן בן שמעון יש הרבה עבודה, כי גם הרכב טוב שלו היום לפחות בחלק הקדמי, לא יצר שום מצב. אולי עם גיא צרפתי בהרכב בשבוע הבא, זה יהיה אחרת.

9. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

משחק של אשדוד מסתיים ללא שערים? מתי זה קרה בפעם האחרונה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx
    כפי שציינו כאן, הפועל ת"א ניצחה ועלתה, לפחות זמנית, לפיסגה, בית"ר לא מרימה ידיים, למרות שמבחינתי היא בכלל לא יצאה מהמאבק.
    אנחנו חייבים לנצח מחר את מכבי תל אביב, מקווה שהשחקנים לא יילחצו ופשוט ישחקו כדורגל!
    ידוע שבלומפילד זה אצטדיון שחיפה מאוד אוהבת לשחק בו כי בלא מעט פעמים הנקודות חוזרות איתה לכרמל, אך אסור שהשחקנים ישחקו בשאננות, מכבי ת"א עלולה לנצל את זה.

10. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

קרית שמונה הוציאה מתוך 3 משחקים נגד סכנין ו 3 נגד הכח אפס נקודות !

לקבוצה כזאת לא מגיע להישאר ליגה

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/3.Xxx מכבי תל אביב - מכבי חיפה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/4.Xxx

ראשון, ה-19/04/09. 20:45 בערב. אצטדיון בלומפילד.

מכבי תל אביב מגיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-7 ובמאזנה ישנן 33 נקודות. במחזור האחרון ניצחה הקבוצה 3-0 את בני סכנין של ערן קוליק.
    הקבוצה של אבי נימני נמצאת במצב רוח טוב לאחרונה. קצב צבירת הנקודות משביע רצון והנצחון האחרון הגיע לאחר שהורחקו לקבוצה 2 שחקנים, מה שהשאיר אותה עם 8 שחקני שדה בלבד. כרגע, כל מה שהשחקנים רוצים, זה להנות מכדורגל ולהוכיח למערכת המקצועית שהם ראויים להישאר בקבוצה בעונה הבאה, בה מקווים שבשלב הזה בעונה הבאה השאיפות יהיו אחרות לגמרי מאשר לנסות ולקלקל את האליפות לקבוצה זו או אחרת.
    במהלך השבוע מירב ההתעסקות הייתה במאור בוזגלו והיה קיים חשש שהוא לא יוכל ליטול חלק במשחק, אך הקשר הצליח להשלים את האימון המסכם והוא יפתח בהרכב. מי שיחמיץ את המשחק עקב מתיחה בשריר האחורי הוא איליה יבוריאן. עמנואל מאיוקה יהיה זה שיפתח בהרכב הקבוצה, מאחר והוא החלוץ הטבעי היחידי שנותר בסגל. ג'ונתן אסוס וגיז'רמו ישראלביץ' יקבלו את המושכות במרכז השדה.

הרכב משוער: דראגוסלאב יבריץ'; אבי יחיאל, איגור טומאסיץ', יובל שפונגין, שירן ייני; ג'ונתן אסוס, משה מישאלוף, גיז'רמו ישראלביץ', חיים מגרלשווילי; מאור בוזגלו, עמנואל מאיוקה.

http://mscwbe.walla.co.il/w/f-400/516675-5.Xxx
    מאור בוזגלו מול בירם כיאל בסיבוב הקודם.

מכבי חיפה מגיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-1 (זמנית 2) ובמאזנה ישנן 52 נקודות. במחזור האחרון ניצחה הקבוצה 2-1 את הפועל פתח תקווה של זאב זלצר.
    שער הנצחון של אייל משומר, בתוספת שער הנצחון לפני כמה חודשים של יניב קטן על בני סכנין, מתחילים להריח לירוקים מהכרמל כשערי אליפות. מכבי חיפה מוליכה את הטבלה ברוב העונה, למעט כמה מחזורים בהם היהלומים לקחו להם את המושכות, והם ירצו לשמור על הבכורה גם בתם המשחק מול החניכים של אבי נימני.
    טמבינקוסי פאנטיני ימשיך לשבת על הספסל ואת מקומו ימלא שלומי ארבייטמן, שפורח במחזורים האחרונים ועוזר לקבוצה עם כיבושים מכריעים. אנדרסון ווסט לא יכלל בסגל גם במשחק הזה. דקל קינן ולאוניד קרפוניק ימשיכו לשתף פעולה במרכז ההגנה.

הרכב משוער: ניר דוידוביץ'; דקל קינן, ליאוניד קרפוניק, אייל משומר, פיטר מסיללה; ג'ון קולמה, בירם כיאל, גוסטבו בוקולי, ליאור רפאלוב; יניב קטן, שלומי ארבייטמן.

נערך לאחרונה ב: ‏19/4/09
  12. יחי Member

שמונה עשרה נקודות, זהו סך הנקודות הכללי שאיבדה קרית שמונה מול יריבותיה לתחתית – בני סכנין והכח רמת גן, זהו לא מאזן שראוי לקבוצה שרוצה להישאר בליגה.
    אוהדי הקבוצה והשחקנים דיברו כל כך הרבה על רצונם לראות על הקווים את רן בן שמעון, והנה כשהאחרון הגיע בתחילת השבוע צפונה היה אפשר לראות את ההתלהבות של האוהדים מחד ושל השחקנים באימונים הקבוצה מאידך, רוח צפונית של שינוי ותקווה נשבה בקרית שמונה.
    אתמול על המגרש, אותה רוח הפכה לסערה אחרי שרב"ש, בהופעת בכורה מחודשת על הקווים, לא הצליח להביא איתו את השינוי המיוחל ונראה כי כלום לא השתנה, השחקנים, שכל כך שמחו על חזרתו של המאמן לא גילו ולו טיפה מחויבות ולחימה, ויעיד על כך הכרטיס הצהוב הבודד לחובתם.
    בכלל, במפגשים בין קרית שמונה לסכנין הסטטי' לא משקרת כאשר העונה הפסידה הקריה לסכנין בכל המפגשים בניהם ובמשחקי הבית לא ניצחה אותה כבר שלוש שנים.

מסתבר שאולי הבעיה היא יותר בשחקנים מאשר האדם על הקווים....
    כרגע נסתפק אםילו במקום ה-11..

נערך לאחרונה ב: ‏19/4/09
  13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הפועל ת"א עושה את שלה. הפועל פ"ת הגיעה למצבים והיה חסר לה מזל. אניימה נתן הצלה אדירה בנגיחה של נימבה.. שוער שמביא נקודות, שהוא הולך זאת תהיה מכה להפועל ת"א. דגלאס דה סילבה הוא רכש גדול, שחקן יוצא מן הכלל, שיודע לתת את התרומה גם בהגנה וגם בחלק ההתקפי, הפועל ת"א הגיעה למצבים נוספים, יבואה נראה טיפה חלוד אבל להפועל יש עומק טוב עם שחקנים כמו ערן זהבי שיודע לתת את הערך המוסף ולהביא נקודות, כמוהו גם מהראן ללה, הפועל בנויה טוב ונראית בדרך הנכונה.

בני יהודה נראיתה רע מאוד היום, מנגד הכח ר"ג הגיעה למצבים שלה והייתה חייבת לכבוש, עומר רפס הראה שיותר מדי מושג כנראה אין לו... עבר כבר את איינוגבה, ובמקום לזוז ולשפר עמדות בעט לרגליים של מרטינוביץ', מחדל. וכנ"ל לגבי הנגיעת יד של בני חדד.. אין הסבר לכך. לקבוצת תחתית אין פריבילגיה לעשות טעויות כאלה ולהחמיץ כמו שרפס החמיץ, ושילמו על זה ביוקר. מבחינת בני יהודה... מותר להם להראות כך מדי פעם, לא הלך להם היום בכלל, נראו רע מאוד, אבל הוציאו את ה-3 נקודות החשובות שלהם.

אשדוד מסיימת ב- 0-0.... אז אי אפשר לומר שנתניה לא הביעה את חותמה על המשחק הזה.. אשדוד לא סופגת וזה בהחלט הישג. כמה טוב שיש נתניה כנראה.. כמו מכבי פ"ת שבאה לנתניה בתקופה רעה מאוד ויצאה מנצחת, גם אשדוד הגיעה בתקופה רעה, המשיכה להיות בינונית, אבל נגד נתניה זה מספיק לתיקו. נתניה חייבת להתעורר, היא עשתה עונה סבירה מבחינתה, אסור לה לפקשש הכל ולסיים בטעם רע.

סכנין ללא ספק המרוויחה הגדולה של היום. קרית שמונה חלשה כל כך... הגנה פשוט שערורייתית, יותר מדי איבודי כדור קריטיים, כך היא לא יכולה לשחק, בטח לא בבית ובטח לא במשחק כל כך חשוב. יש עוד זמן, כי הכח ר"ג היא לא קבוצה שמסוגלת לעשות ריצה ולברוח, ק"ש חייבת לחבר ניצחון-שתיים ואני מאמין שהיא תישאר, השאלה היא האם הם יכולים לנצח ואת מי? אם היא מפסידה שוב ושוב מול קבוצות התחתית, אז מקומה הוא בליגה השנייה.

בית"ר ירושלים... עושה את שלה, מכבי פ"ת ורוני לוי ממשיכים לצנוח אחרי הטיול בקופסא, בית"ר צריכה להמשיך לעשות את שלה ואולי לצפות לנס.

14. kfiros Member

לאוהד של קריית שמונה.. רן רק נכנס לתפקיד, אתה לא מצפה שעל המשחק הראשון פתאום יבוא שינוי מקצה לקצה. יש לו הרבה מאוד עבודה, הוא קיבל קבוצה מרוסקת אחרי קדנציות קצרות של שני מאמנים כושלים וברור שימים ספורים בתפקיד זה לא מה שיביא לשינוי. מקווה שעד סוף העונה באמת נתחיל לראות מגמה אחרת, השאלה אם זה יספיק.

15. Raulito Madridista

אני מקווה לעזרה ממכבי ת"א היום, ואני לא מדבר על ניצחון למרות שגם הוא אפשרי, אבל מכבי בהחלט יכולה להשיג נקודה ממכבי חיפה במשחק ביתי, בהתחשב ביכולת הטובה יחסית שהיא מפגינה לאחרונה והגימגום של מכבי חיפה. גם תיקו יהיה טוב היום מבחינתי, כי הפועל עדיין תמשיך להוביל, גם אם מדובר רק בהפרש שערים. דיברתי עם חלק מאוהדי הפועל והם אמרו לי שאין למה לצפות ממכבי היום, שהקבוצה של נמני תעשה לנו דווקא, תפתח רגליים ותגיע לדרבי בשבוע הבא בשיא האטרף כדי להרוס לנו. אני לא כל-כך קונה את התיאוריה הזאת. הקבוצה של נמני נמצאת במן מומנטום והיא תרצה להמשיך אותו, ולמכבי יש גם הזדמנות להעפיל למקום השישי שעוזר מבחינה כלכלית. יש פוטנציאל למשחק לא רע היום. מכבי כבר יצאה מאימת התחתית והיא יכולה לשחק רגוע ללא לחץ, ומכבי חיפה מנגד עולה בהרכב טוב יחסית ועדיין היא קבוצה טובה יותר, למרות שבמרכז השדה של מכבי יש שיפור בגלל מישאלוב, וגם אסוס שייפתח היום בהרכב יוכל להוסיף משהו. הגיע הזמן שרפאלוב יחזור להציג יכולת טובה, ומהצד השני אני מאמין שנראה את בוגזלו פעיל מאוד היום. היום דוידוביץ יציין נקודת דרך חשובה בקריירה שלו כאשר יערוך את ההופעה ה-300 שלו בליגה במדי מכבי חיפה. אז כמובן שמגיע לדוידוביץ מזל טוב, ללא הפציעות הוא היה מגיע למספר הזה כבר מזמן, אבל אני מקווה שהוא לא יהיה מרוצה מהתוצאה בסיום. אלון חרזי יחכה לשבור שיא בפעם אחרת.